Plaatselijk Nieuws Dr. Drees op zoek naar een minister van oorlog WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Nadert het huurprobleem zijn oplossing Raadsverslag Stavenisse. Toelichting op de slotwijziging begroting '55. Meubilair voor nieuwe kleuterschool. De redactie legt U deze week voort Bevestiging en intrede ds P. Westland te St. Annaland. DOKTERSDIENSTEN OP ZONDAG THOLEN 12c jaargang no. 34 6 juli 1956 Uitgevers Firma C, Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertentie! worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn De Kabinetsformateur, dr. W. Drees die donderdag jl. zijn 70ste verjaar dag heeft gevierd maakt nog weinig vorderingen met zijn pogingen. Wel iswaar viel dezer dagen in Haagse politieke kringen een vleugje opti misme waar te nemen, maar meer dan een vleugje kon dat moeilijk zijn. Want ook al zou het de heer Drees gelukken overeenstemming te berei ken over twee fameuze punten: de defensieuitgaven in 1957 en de huur- kwestie, dan nog blijft er een aantal vraagstukken over, waarop iedere formateur makkelijk kan struikelen. Toch valt niet te ontkennen dat er enige vooruitgang is geboekt. Aan vankelijk was het zo, dat zowel de defensie als de huren een bijna onop losbaar probleem vormde. En hoe wel deze problemen nog niet zijn op gelost zijn de vijf fracties elkaar een heel eind genaderd. Tot nu toe is het defensievraagstuk het grootste struikelblok. Dr. Drees is bereid om in 1957 ongeveer 1500 min. voor de defensie uit te trekken. Dat is reeds een vooruitgang als men weet dat hij met 1350 min. begonnen is. Maar de tegenstellingen met de de missionaire minister van Oorlog en Marine, Ir. C. Staf, zijn allerminst opgelost. Deze blijft op het standpunt staan dat hij in 1957 minstens 1650 min nodig heeft, wil Nederland aan zijn Natoverplichtingen kunnen vol doen. De samenwerking tussen mi nister Drees en minister Staf schijnt niet zo geweldig te zijn. Het is nl. bekend geworden dat de heer Drees contact heeft opgenomen met de Lt. Gen. b.d. Calmeyer. Hem zou ge vraagd zijn de portefeuille van Oor log en Marine te beheren op basis van het bezuinigingsplan dat Dr. Drees heeft opgesteld. Maar de heer Calmeyer heeft geweigerd. Dat kon hij ook moeilijk anders doen daar deze bekende strateeg een partijge noot is van minister Staf. En boven dien zal generaal Calmeyer over eni ge maanden, bij de uitbreiding voor de C.H.U. zitting nemen in de Twee de Kamer der Staten Generaal. Dr. Drees heeft de laatste dagen vertwij feld gezocht naar militaire experts, die hem duidelijk konden maken dat ons land inderdaad met 1450 min. aan de Natoverplichtingen kan vol doen. Maar deze experts heeft hij niet kunnen vinden. Een ogenblik heeft de Kabinetsformateur ge meend in de heer Calmeyer de goe de man te hebben gevonden, omdat deze enige maanden geleden arti kelen heeft geschreven over de be zuiniging in het leger. Het verschil tussen minister Drees en minister Staf gaat dus om ƒ150 min.. De Kabinetsformateur wil met 150 min. bezuinigen. Daarvoor heef hij een plan bestaande uit zes pun ten opgesteld. Zo zullen er marine schepen opgelegd moeten worden, er zullen herhalingsoefeningen moe ten worden overgeslagen, de divi sies dienen te worden ingekrompen de materieelcontracten moeten min- 2ijn plaatsvervanger is de socialist der snel worden afgeleverd, het bur- yan Sleen, Derde voorzitter was de tot een bevoegd oordeel in staat is Bovendien leven in de k.v.p., a.r. en c.h. fracties wel enige politieke be denkingen tegen het bezuinigings plan van de heer Drees. Zo vindt men o.a. het opleggen van schepen een gevaar voor de verdediging van Nieuw Guinea. En over de inkrim ping van divisies valt bijna niet te praten zolang ons leger nog niet be schikt over atomische wapenen. Eerst als wij over het modernste materi eel beschikken heeft het zin te praten over een nieuwe opbouw van onze legerorganisatie. Nu moeten ,wij zo wordt er in deze drie fracties ge redeneerd, op de oude voet doorgaan Dat heeft de Nato trouwens ook aanbevolen. HUURKWESTIE Met de huurkwestie gaat het iets beter. Enige dagenlang heeft men op het departement van Wederop bouw gewerkt aan de opstelling van een huurrapport. Dat was noodzake lijk, omdat de niet-socialistische frac ties de gedachten van de Kabinets formateur hadden afgewezen. Zij wensten geen huurbelasting, even min een verhoging van de opcenten op de grondbelasting. Vrij algemeen, wij zullen maar niet alle varianten bespreken, denkt men nu aan een stelsel waarbij een deel van de huur verhoging wordt geblokkeerd. Dit geblokkeerde geld wordt bewaard in een aparte ,,pot". De huiseige naren kunnen over hun geld be schikken als zij het willen gebruiken voor de verbetering van hun woning bezit. Doen zij dat niet, dan blijft het geld geblokkeerd tot het moment dat de woningnood iets minder nijpend is. Het is nog de vraag of dit ge blokkeerde geld rentegevend moet zijn. De confessionele fracties en de v.v.d. zijn daarvan grote voorstan ders, omdat daarmee uitgesproken dat het eigendom niet wordt aan getast. Zou dat lukken dan heeft de p.v.d.a. de eis tot invoering van de huurbelasting laten vallen. En daar mee zijn we met de huurkwestie op de goede weg. Het heeft echter geen zin te vroeg hoera te roepen.Woens dag jl. heeft de heer Drees de antwoorden van de fracties op zijn voorstellen ontvangen. Een nader beraad met de fractievoorzitter lijkt stellig niet uitgesloten. En zelfs is het denkbaar dat onderhandelingen over de andere programmapunten gaan beginnen. Dat zal de komende dagen wel duidelijk worden. TWEEDE KAMER Van Zaterdag tot Dinsdag jl. heb ben wij het zonder volksvertegen woordiging moeten doen. Namens H.M. de Koningin heeft minister Beel Dinsdag jl. de nieuwe Kamers geopend. Alle leden zijn geïnstal leerd. En de oude minister, Dr. Kor- tenhorst, k.v.p., is weer benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer. benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer. De tweede Kamer is donderdag a.s. weer bijeengeweest om de zaak van de Haagse burgemeester Schok king te behandelen. Hoewel de heer Oud bezwaar had om dit met af tredende minister Beel te doen stem de de gehele Kamer toch voor het voorstel Kortenhorst. Minister Beel wilde nl. deze onaangename zaak nog graag zelf verdedigen. Boven dien vond men het onjuist om de heer Schokking nog tot september of oktober in het onzekere te laten verkeren. Dat zou nl. het geval zijn als er gedurende deze buitengewone zitting geen debat over de nota Schokking zou worden gevoerd. Verder zal in dit parlementaire „jaar", dat duurt tot de tweede zaterdag in september de voorstellen tot grondwetswijziging worden be handeld. (nadruk verboden) gerlijk poetspersoneel in het leger moet vervangen worden door milt ciens en tenslotte zal de verhoging laatste jaren Prof. Gerbrandy a.r. Nu deze zijn Kamerlidschap heeft neergelegd heeft men in zijn plaats van de kostwinnersvergoeding nietde heer Roosjen a.r. tot tweede door moeten gaan. Ziehier dus het bezuinigingsplan van de Kabinets formateur. Een plan dat tot nu toe alleen maar wordt gesteund door de fracties der p.v.d.a. en v.v.d. De andere fracties stellen zich op het standpunt dat dit plan door niet militaire ingewijden moeilijk te be oordelen is. Zij varen ver op ondervoorzitter aangewezen. Uit de verkiezingen is wel gebleken dat de p.v.d.a. fractie geen enkele poging heeft gedaan de heer Kortenhorst te wippen. Hoewel het de gewoonte is dat de grootste fractie de voorzitter levert, heeft de p.v.d.a. genoegen genomen met het feit dat haar partijgenoot, de heer Jonkman, het kompas van minister Staf, die weer door H.M. de Koninging was Voor de eerste maal onder leiding van burgemeester A. Sluijmers kwam de voltal lige Stavenisse raad zaterdagmorgen 30 juni jl. in openbare vergadering bijeen. Waar nemend secretaris de heer Gabrielse. Met een kort welkomstwoord verklaart de voorzitter deze eerste openbare verga dering onder zijn leiding voor geopend in de hoop dat God ook op dit deel van het gemeentewerk Zijn vruchten moge schenken. Na vaststelling der notulen komt direct het punt aan de orde waarvoor deze verga dering nog in juni werd gehouden, nl. de slotwijziging van de begroting 1955. Daar toe geeft hij het woord aan de eveneens aanwezige heer Steketee van Bruinis.se, een financiëel deskundige, welke op ver zoek van de wnd. burgemeester J. van den Bps deze begroting nader onder de loupe heeft genomen. De voorzitter wijs er op, dat zijn tijd in de gemeente nog te kort is, om zich geheel in deze begroting te kunnen inwerken. Daarna is het woord aan de heer Steke tee. Die begint met er op te wijzen, dat bur gemeester van den Bos hem gevraagd heeft dit werk op zich te nemen omdat er nog al het een en ander aan de administratie ont brak. Nu is het niet eenvoudig midden in andermans werk te vallen, Bovendien sluit de ene begroting op de andere aan, terwijl deze ambtenaar ook maar enkele uren per week beschikbaar had om zich in deze kwestie te verdiepen. De kapitaaldienst te wijzigen is een onmogelijkheid zolang de rekening 1953 en 1954 nog niet zijn vast gesteld en daartoe ontbrak nog de tijd. Waar formeel na dertig juni geen wijziging meer in de begrotingen van het vorige jaar mag worden aangebracht, moest deze ver gadering thans worden gehouden en bestond er ook geen gelegenheid meer de wijzigin gen nader uit te werken. In het algemeen genomen kon deze ambtenaar vaststellen dat deze begroting nog niet tegenviel. Het te kort beloopt ongeveer 8000 gulden. Er zijn nog wel enkele lichtpuntjes hierbij aan te wijzen. Zo bestaat voor sommige posten nog een mogelijkheid tot rampschadevergoe ding of een bijdrage van het Bureau Finan ciën Wederopbouw. Toch zijn er in deze begroting nog wel enkele omvangrijke wijzigingen aan te bren gen. Spreker wil de voornaamste posten daarvan in het midden brengen, omdat het geen zin heeft dieper in te gaan op de on ontkoombare overschrijdingen door verhoog de salarissen, enz. Als eerste post meent hij de aankoop meu belen welke door aanschaf van een olie kachel en archiefrekken met 1100.is overschreden. Wethouder Moerland wijst er tussendoor op dat deze overschrijding op rekening komt van de inrichting van het nieuwe gemeentehuis. Hierdoor kan het be grotingstekort 1955 dus weer met f 1000. worden gereduceerd. De heer L. Hage vraagt in dit verband of de post, die gesteld is voor interieur van het nieuwe gemeentehuis wordt overschre den. Daarop kan ons geen positief antwoord worden gegeven, omdat deze inrichting nog niet voltooid is Verder wijst dan ambtenaar Steketee op een overschrijding van de brandweerpost, waar ook alweer niet veel aan te doen is, omdat mede de B.B. organisatie meer vergde dan begroot was. Door invoering handenarbeid is de post aanschaffing leermiddelen met 70.over schreden. Veel ingrijpender is echter de overschrijding van de post huisvesting be- hoeftigen, waaraan men door verpleging te Vrederust enz. 400.tekort komt. De heer Steketee wijst er op, dat wanneer men vooral de laatste post niet zou hebben gehad en die was niet te voorzien de be groting een eind sluitend is. Jammer is wel dat een kasgeldlening van 13.000. niet begroot is en waarom dat niet werd ge daan weet de heer Steketee ook niet. Deze slotwijziging bevat evenwel niet al leen overschrijding van de uitgaven. Ook aan de andere kant komen nog wijzigingen voor, ten gunste. Zo kwam er aan haven en kadegeld 8300.meer binnen dan was begroot. Jammer is dan ook nu, aldus dhr Steketee, dat er ter plaatse een overeenkomst schijnt te zijn om de baten van haven- en kadegeld aan de reserve toe te voegen, wat betekent dat er over 1955 niet minder dan 5800.naar de reserve kan. een bedrag dat we op de gewone dienst goed zouden kunnen gebruiken. Verder is de post ver hoogd door een meevaller in de agemene uitkering. Nadat nog enkele vragen door de heer Steketee zijn beantwoord, wordt de slot wijziging begroting 1955 volgens concept vastgesteld, terwijl de voorzitter de heer Seketee dankt voor zijn toelichting en voor de geboden hulp. Hij uit zijn bewondering voor datgene, wat de heer Steketee in zo'n korte tijd uiteenrafelde. De heer Hage concludeert tenslotte dat de gemeente financiëel dan nog wel niet aan de grond zit, maar hiermee toch wel een strop heeft gehaald. Met algemene stemmen wordt vervolgens de heer A. Sluijmers be noemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. BENOEMING ONDERWIJZERES Met ingang van 1 september a.s. wordt met algemene stemmen benoemd tot onder wijzeres aan de openbare lagere school al hier Mevrou M. Gaakeer-Sakko. De kabinetsformatie Het Thools rondwegkruispunt wordt verbreed De slotwijziging der begroting '55 in Stavenisse viel nog niet tegen Schoolsport uitslagen Bevestiging en intrede Hervormd predikant te St. Annaland MEUBILAIR VOOR KLEUTERSCHOOL Van het bestuur der vereniging „De van der Lek de Clercqbewaarschool" is een aan vraag ontvangen om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van meube len, ontwikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en verdere schoolbehoeften, zulks in verband met de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw en krachtens artikel 50 der kleuteronderwijswet. Met de aanschaffing hiervan zal een bedrag gemoeid zijn van ongeveer 6500.welk bedrag bij het rijk kan worden gedeclareerd. Voorgesteld wordt de benodigde gelden beschikbaar te stel len. De heer L. Hage informeert of de aan schaf meubelen onder rijksbepalingen staat. De voorzitter antwoordt dat aan de in- spectrice mej. Glasz advies is gevraagd. De heer Tazelaar vraagt of genoemd be drag voor 100% bij het Rijk gedeclareerd kan worden. De voorzitter voor aanschaffing meube len in elk geval wel. Daarna wordt overgegaan in gesloten zit ting. Tot tweemaal toe was het kerkgebouw van de Ned, Herv. Kerk te Sint Annalad zondag 1 juli meer dan vol. Behalve veel afgevaardigden uit andere gemeenten en een gezelschap uit de vroegere gemeente van ds. Westland, namelijk uit Waarder. De bevestiging vond 's morgens plaats door ds Vermaas uit Veenendaal. Als tekst had deze predikant gekozen Johs.16 33 In de wereld zult gij verdrukking hebben, maar heb goede moed. Ik heb de wereld overwonnen. Ds. Vermaas verdeelde deze tekst in de volgende 3 punten: a. waarom die verdrukking nodig is: b. wanneer ze ge grond is: wanneer ze tot een troost ver staan wordt. Na de bevestiging sprak ds. Vermaas nog een persoonlijk woord tot de nieuwe pre dikant, waarna de geemeente ds Westland Ps. 20 1 toezong. De intreedienst werd begonnen met het zingen van Ps. 68 10 en 16 en het lezen van Exodus 33. Als tekst had ds West land gekozen het 15e vers van genoemd bijbelhoofdstuk .Indien Uw aangezicht niet mede gaan zal, doe ons van hier niet op trekken" Bij zijn inleiding wees dominee er op, dat hij niet om de een of andere Herder hier beneden moet gaan, maar om de hemel se Herder, Mozes wenste niet te gaan trek ken zonder de goedkeuring zonder de na bijheid van God. Ieder mens is op reis in deze wereld naar de eeuwigheid. Maak die reis niet zonder de nabijheid van Hem, die zonden kan en wil vergeven en kan en wil zaligmaken. Na tekstuitleg richtte ds Westland zich allereerst tot de aanwezige burgemeester J van den Bos. Hij hoopte dat er tussen het burger- en kerkelijk gezag een goede samen werking zou zijn. Spreker dankte ds. Ver maas voor de bevestiging in de morgen dienst en ds. Bouter van Stavenisse als con sulent en voor de van hem reeds ontvangen en nog te verwachten vriendschap. Ds. Westland richtte zich vervolgens tot de vertegenwoordigers van de classis, ring tot de hoofden der scholen en het onder wijzend personeel, tot kerkvoogden en nota beien, tot de kerkeraad van Waarder en de andere meegekomen vrienden, tot de Sint Annalandse kèrkeraad, koster en organist. Hij dankte de dameskrans voor schoonmaak van de pastorie en wees er de gemeente op, dat hij haar voortaan moest wijzen op de grote reis die zij maakt en op Hem die daar bij nodig is. Hij verzocht de inwoners met hun moeilijkheden naar de pastorie te ko men, ook wanneer men het niet met hem eens zou zijn. Praat er niet elders over, maar leg ze mij voor, aldus ds. Westland, die tenslotte hoopte op Gods zegen op het werk, dat hem in Sint Annaland wacht. Hierna volgden toespraken door burge meester J. van den Bos, door ds. Brons na mens classis en ring, door een vertegenwoor diger van de kerkeraad te Waarder, waar ds. Westland 5(/£ jaar het ambt bediende, door ds. Bouter van Stavenisse als consu lent en vriend en tenslotte door ouderling Breas van St. Annaland namens kerkeraad en kerkvoogdij. Laatstgenoemde verzocht de gemeente de nieuwe herder en leraar staande te willen toezingen ps. 134 3. Ds. Westland dankte allen voor de gesproken woorden en richtte zich tenslotte nog tot zijn ouders en broers, waarna de dienst werd geëindigd met het zingen van Ps. 97:7 en de zegenbede. dr. A. KUGEL te Poortvliet, tel. 10 dr. J. VERMET te Nieuw Vossemeer, tel 10 HOOGWATER in de week van 8 t.e.m. 14 juli 1956 zondag vm. 3.30 nm. 16:00 uur maandag 4.23 16.53 dinsdag 5.15 17.38 woensdag 6.18.25 donderdag 6.49 19.10 vrijdag 7.34 19.55 zaterdag 8.20 20.37 zondag 8 juli nieuwe maan te 5.37 uur. zaterdag 14 juli eerste kwartier te 21.46 u. 1901 „OLYMPIA" 1956 De gymnastiekvereniging Olympia her denkt zaterdag a.s. zijn 11e lustrum en ter gelegenheid hiervan wordt een grote turn- demonstratie op de markt gegeven. Hieraan zullen ook deelnemen de vereniging uit Poortvliet en uit Oud-Vossemeer. Gezamen lijk wil men laten zien, wat deze ver enigingen aan lichaamsontwikkeling bieden, voor groot en klein, voor oud en jong. Het is vooral de jeugd, die door middel van een gymnastiekvereniging iedere week prettige ontspanningsuren hebben en in het algemeen wordt dit door de ouders wel gewaardeerd, gezien de grote belangstelling die er van jeugdzijde is. De rijpere jeugd en de ouderen kunnen die waardering uiten door lid te blijven van de gymnastiekvereniging, om, zo ze geen actief deelnemer meer zijn, hun steun op die wijze nog te verlenen. Ook van overheidswege wordt steeds meer steun ver leend aan deze vorm van ontspanning door beschikbaarstelling van lokalen, subsidies enz. Olympia hoopt op goede belangstelling en op blijvende steun door een stijgend aantal van leden en donateurs. Onze geluk wensen met haar 55 jarig bestaan. Het probramma voor a.s. zaterdag luidt als volgt: 3 uur rondgang door de gemeente met tamboers van „Concordia"; 3.30 uur aanvang demonstratie op de markt. Tijdens de demonstratie wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de voor deze vereniging werkelijk grote onkosten. DUIKER ONDER PROV. WEG De duiker onder de provinciale weg bij het Stenen kruis onder de gemeente Tholen is dezer dagen gereed gekomen. Door de aannemer Schermers uit Nieuwendijk is dit werk vlot afgewerkt. GROEI LEERLINGENTAL Voor de nieuwe cursus aan de landbouw- huishoudschool alhier meldden zich tot op heden reeds 62 leerlingen: In verband met de groei der laatste jaren van het leerlingen tal werd er een grote barak met 2 leslokalen bijgebouwd op het speelterrein nabij de be staande school. Hierin bevindt zich ook de centrale keuken. Volgende week donderdag vindt de uit reiking plaats van de einddiploma's aan 1- en 2-jarige cursisten. MUZIKALE RONDGANG Op de verjaardag van z.k.h. Prins Bern- hard maakte „Concordia" een muzikale rondgang door de gemeente, hoewel het weer niet bepaald aantrekkelijk was. VERZWARING ZEEDIJK De zeewering van de Dalempolder alhier in de buurt van het pakhuis der firma Dijk- slag Zn behoort ook tot een van de vele zwakke plaatsen, waar verzwaring en ver hoging urgent is. Dit werk wordt uitge voerd door de aannemers W. van Vossen Zn te St. Annaland, die als laagste in schrijvers voor 43.775.daartoe opdracht ontvingen. Men is er nu een week of 3 bezig en er komt al aardig schot in. De binnengrond haalt men uit de omge ving van Poortvliet, terwijl de klei per schip wordt aangevoerd. Over een week of 4 zal ook dit object weer een heel eind gereed zijn. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen, maken bekend dat gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen beta ling de kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld, de door de raad in zijn vergadering van 29 juni 1956 voor deze gemeente vast gestelde verordening, bedoeld in artikel 5, eerste lid, der Winkelsluitingswet 1951. Tholen, 30 juni 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd. NAAR DE ARDENNEN De Bijbelstudiekring maakte dinsdag jl. haar jaarlijkse reisje. Ditmaal ging het via Putte Antwerpen Leuven Thie- nen naar St. Truide, waar de koffie werd gebruikt en de beroemde klokken werden bezichtigd. Vandaar ging het door de mooie Ardennen naar Remouchamps en naar Coo met zijn waterval. Er werd daar ook ge bruik gemaakt van de kabelbaan. De terug tocht ging over Huy naar Namen, waar nog een bezoek aan de citadel werd gebracht met het schitterende vergezicht op de Maas vallei. Nog een korte tijd werd in Brussel ge pauzeerd, waarna men weer tijdig in Tholen terug was, ieder voldaan over deze prach tige reis. NAAR DE STUDIO Een dertigtal leden van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte woensdag jl. een reis naar de Hilversumse Avro studio. Men vertrok rond 6 uur uit het eiland om in 's Hertogenbosch even te pauzeren voor een kop koffie en vervolgens naar Nieuw Loos- drecht te rijden, waar een bezoek werd ge bracht aan het kasteel „De Sypesteijn", waar de grote verzameling kunst- en nij verheidsartikelen van deze familie werd be zichtigd, kunstvoorwerpen, die van deze omgeving niet zijn los te denken. Bijzondere aandacht trok de prachtige verzameling familieportretten. Om 12 uur was men in Hilversum voor een bezoek aan de Avro studio, dat om half drie kon plaats vinden. Een altijd in teressante bezienswaardigheid. Men had nog voldoende tijd voor het diner over om in Utrecht nog een kijkje te nemen op de ten bate van de Ontheemden georganiseerde tentoonstelling „Koninklijk Bezit" waar de schilderijen, miniaturen, goud en zilver, pre- ciosa, documenten en penningen bezichtigd werden. Na het diner en nog een rustpauze in Roosendaal was men rond 11 uur weer terug op Tholen na een prettige en inte ressante dag. NOG EEN JUBILEUM Vandaag is de oud tholenaar Cl. van Zet ten 25 jaar in dienst bij de heer G. A. v. d. Gaay te Rotterdam, die als tuinarchitect het onderhoud heeft van de Rotterdamse plantsoenen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1