PASEN 1956 Plaatselijk Nieuws INDUSTRIE-RIJP COMMENTAAR. DOKTERSDIENSTEN THOLEN OUD -VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE De redactie legt II in deze acht pagina's voort ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET 12e jaargang no. 20 30 maart 1956 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Het is vandaag Goede Vrijdag en Pasen is nabij. Pasen 1956 in een vrij versomberde wereld. Er is altijd de neiging op zulke dagen de wereld in haar geheel te beschouwen. En dan moeten we vaststellen, dat die somberheid zich niet alleen doet gelden in de feiten die wij aan schouwen. In de spanningen van het Nabije Oosten, in de stille drei ging rond Jeruzalem, in de koude oorlog van een soms glimlachend Kremlin, door de atoomschaduw, in de verwarring en onmin, die er tus sen de volken heerst, maar de onrust is dichterbij te zoeken, bij onszelf. Er is dikwijls angst, onzekerheid, vertwijfeling. Er is ook oppervlak kigheid, schijnvreugde, een vluchten in vermaak, in loze vreugde en ge nieting. We trachten die onrust te vergeten, op Goede Vrijdag en zeker met Pasen. Dan wenkt het nieuwe leven in de natuur, dan willen we er de Opstanding aan vastkoppelen, dan trachten we tot dezelfde hoogte te komen, tot dezelfde vreugde als zich rondom ons in die natuur open baart, door een merel, die luid zijn lied zingt, door een bloem die het vriendelijk zonlicht opvangt. En dat alles is nog niet zo be denkelijk als dat ene, alles overwoe kerende kenteken van onze tijd, dat wij verflauwen in naastenliefde. De techniek spint aan haar wonderen, maar de naastenliefde verdwijnt. En dan moge men zich verliezen in lyrische ontboezemingen over de herlevende natuur, over het lengen der dagen, over de opkomst van het Licht, dat alles moge een symbool voor ons zijn, het brengt ons niet tot de Opstanding van Christus, tot naastenliefde. En dat moet het toch zijn wat op de Paasdag wordt gevierd. Dan moet er zijn die schuldige mens tegenover goddelijke liefde, tegen over een goddelijke volbrenging. De wereld die we zien is vergan kelijk, hoe diep we er in vroeten, hoe graag we er blijven, hoe zwaar het valt daarvan te moeten scheiden. Dat alleen te beseffen is niet vol doende. Wanneer wij het evangelie van Mattheus openslaan, dan vinden wij in het acht en twintigste hoofd stuk een beschrijving van de opstan ding van de Heere Jezus. Als elf der discipelen de herrezen Meester tegemoettreden, dan geeft Jezus, bij hen komende, twee uit spraken, waarin de paasbelofte ligt besloten. ,,Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde". En dan die andere uitspraak, die geldt ook voor onze droevige mensheid, voor degenen die hij kocht door Zijn ge storte bloed: ,,En ziet, ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der wereld." Dat is een rijker paasbelofte dan alle aardse goed, dan een vrede op aarde, zoals wij die willen, ja zelfs rijker dan een goede gezondheid. We mogen U na dit zeker goede paasdagen toewensen. zijn, waarbij voornamelijk meisjes betrok ken kunnen worden. En toch houden we vast aan dat ene schaap en aan die meerdere die zullen vol gen. Aan de dan toch ook niet uitgesloten mogelijkheid, dat de kans ook komt voor de mannen. Voor de mannen, die thans in Roosendaal, in Bergen op Zoom, in Breda in Rotterdam in Oudenbosch, in Spijkenisse of waar ook, maar in elk geval nog aan de overkant van de Eendracht werken. En die toch heel wat liever dichter bij huis zullen blijven. Misschien moeten eerst de meisjes de spits afbijten. Nee, we vergeten niet het aanvankelijk optimisme van de visfa- briek. Maar er zit toch leven in. Daarvan getuigen de aanvragen te Tholen. Ons ei land gaat industrie-rijp worden. En daarvan zal onze gemeenschap moeten profiteren, zodra de kans zich voordoet. Wanneer men met de nodige aandacht het in dit nummer voorkomende thoolse raadsverslag wilt lezen, zult LI kunnen vast stellen dat de laatste tijd deze gemeente de wind in de zeilen heeft voor wat indu strie-aanvragen betreft. Binnen enkele weken werd tot tweemaal toe een crediet aan de gemeenteraad ge vraagd om daarmee een gebouw industrie- bedrijfsklaar te maken. Dat is een verheu gend teken. Vele malen is er de laatste jaren op gewezen, dat de toenemende werk loosheid maar op één manier zou kunnen worden opgelost. Opgelost zoals dat in an dere streken van ons land al veel eerder het geval is geweest. Opgelost door vesti ging van industrie. Er is over gepraat, over geschreven en gewreven. Het leek dat het alles op nul zou uitdraaien, maar opnieuw is bewezen dat, wanneer men niet schiet, het absoluut mis is. Het begon met een initiatief uit eigen omgeving. Dat was het geval te Poortvliet waar een banketfabriek werd gesticht en ook loopt. In Tholen zelf was men minder gelukkig met de eerste vestiging. Men zegt wel eens, dat men wijs wordt door schaamte en schan de, wel, zo is het in Tholen niet geweest. Men behoeft zich over de visfabriek uiter aard niet direct te schamen, men is er niet, met schande door overladen, men kreeg er wel met enige vrijheid stank voor dank. De „geur" was daarbij niet de enige te genvaller. De verwachtingen ten aanzien van de werkgelegenheid voor mannelijke krachten was immers aanmerkelijk hoger ge spannen dan de werkelijkheid aangeeft. Zon der een verwijt aan de initiatiefnemers, zon der een verwijt aan de thoolse gemeente raad is de visfabriek min of meer een mis lukking geworden naar hetgeen daarvan werd verwacht. Tholen krijgt meer kansen. Enkele weken geleden werd de aanvrage behandeld van de Karei van Wely-fabrieken. In het zuiver- huis van de gasfabriek zal daarvan een afdeling worden gevestigd. Het spijt ons, dat onze pogingen om U hieromtrent nader in te lichten tot dusver hebben gefaald, omdat de zaak nog niet helemaal rond is. zoals de directie te Roosendaal ons meedeel de. Die inlichtingen hebben we alsnog te goed. Maar het is vrijwel zeker dat bleek ons uit hetgeen een raadslid hieromtrent naar voren brachtdat er door de Karei van Wely voornamelijk meisjes zullen wor den aangetrokken. Eenzelfde aspect doet zich voor bij het tweede geval. Een aanvrage van de Levers Zeep Maatschappij te Vlaardingen, die in de voormalige stokerij van de Gasfabriek een pak-atelier gaat stichten. Daarover valt dank zij de verkregen inlichtingen wel iets meer te melden. Op zeer korte termijn, zo mogelijk al in Mei a.s. wil de Lever's Zeep Maatschappij in Tholen een ak-atelier opzetten, waartoe het zgn. ketelhuis van de gasfabriek op behoorlijke manier zal worden ingericht. De Maatschapij verwacht daar te beginnen met een 15 a 29 meisjes plus een paar man nelijke werkkrachten voor transportarbeid, enz. Zonder een reclame-opzet wat voor een Nederlands Fabrikaat overigens ook niet eens zo erg is willen we hierbij ook wel vermelden, dat het de richting zal uitgaan van verpakking van de bekende Vinolia- zepen, welke ook door de Lever's Zeep Maatschappij worden gefabriceerd. Die pro- dukten worden dus onverpakt naar Tholen vervoerd, daar in het atelier verpakt en van daaruit gedistribueerd. Het is begrijpelijk dat een firma als ge noemd het op deze manier eens probeert. Dit is heel wat eenvoudiger dan 'n gedeel te van de fabricage zelf te gaan verplaat sen. Men kan het dus zowel van de Karei van Wely fabrieken als van de Levers Zeep Maatschappij zien als een proef. En dit moet voor ons gebied het tere punt zijn. Een zo teer punt, dat men wel alle mede werking moet verlenen om die proef mede te helpen doen slagen. Daartoe was de thool se gemeenteraad en zoals de vertegenwoor diger van Lever's Zeep Maatschappij ons meedeelde inzonderheid het dagelijks bestuur in eerste instantie bereid. En nu de be vol- king zelf? Daartoe moeten we nog eens verwijzen naar wat een raadslid hieromtrent naar vo renbracht. Dat het opnieuw een werkgele genheid is voor meisjes. En we kunnen zelfs op het eiland Tholen niet bepaald spreken van een overschot aan meisjes. Wel over een groot dienstboden tekort. In het alge meen zullen de huisvrouwen deze nieuwe werkgelegenheden in Tholen dus weinig am biëren. Ja, zich met zorg afvragen wat er nog aan „dienstboden" zal overblijven. Dit is te begrijpen. En toch, op het gevaar af de huisvrou wen hiermee in het harnas te jagen, moeten we de meisjes vragen in te gaan op het aan bod dat door de komende thoolse „indu strieën" wordt geboden. Omdat we alleen dit voor het oog willen houden, dat, wan neer één schaap over de dam is, er vrijwel altijd meer volgen. Waarom we mogen verwachten, dat er ook meer industrie-aanvragen zullen volgen. Er zijn er al in Sint-Maartensdijk, waar deze week een bijeenkomst werd belegd en waar een geinteresseerde afgevaardigde van een industrie voeling hield met de gemeen telijke overheden. Misschien dat we zelfs hiermee al uit de „school" hebben geklapt, waarom we hierop dan ook nog niet verder ingaan. Maar het schijnt opnieuw iets te op 1 april en 2 april Voor de gemeenten Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Filips- land hebben zondag en maandag dienst! dr. P. J. DUINKER te Tholen, tel. 40 dr. H. MENGER St. Filipsland, tel 20. HOOGWATER in de week van 1 t.e.m. 7 april 1956 zondag vm 7.22 uur en nm 19.42 uur maandag 7.58 20.22 dinsdag 8.47 21.12 woensdag 9.48 22.22 donderdag 11.06 23.48 vrijdag 12.20 zaterdag 1.05 13.36 Dinsdag 3 april Laatste Kwartier te 9.06 uur Woensdag 11 april Nieuwe Maan te 3.39 u. TENTOONSTELLING HANDENARBEID Zaterdag 31 maart a.s. zal er in de molen De Hoop in het Bosje te Tholen een ten toonstelling worden gehouden van de door de kinderen van de Handenarbeidclub Werk- molen gemaakte werkstukken. BENOEMD In verband met de benoeming van de heer van der Stel tot directeur van de Robaver te Schoonhoven, is aangesteld tot directeur te Tholen, de heer van Gilst te Bergen op Zoom. De bedoeling is, dat deze én te Bergen op Zoor én te Tholen, als directeur zal fungeren. Tot procuratiehouder is bevorderd, de heer A. de Engelsman thans ambtenaar op hetzelfde kantoor te Tholen. ZANGDIENST Op de tweede Paasdag wordt 's morgens om 10 uur in de Geref. Kerk een zang- dienst gehouden, waar ieder van harte wel kom is. Naast schriftlezing en samenzang kan men luisteren naar solozang, declamatie (onder andere van enkele kinderen) en orgelspel. 25 JAAR a.s. maandag 2 april zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer Jan Quist in dienst trad bij de boomkwekerij Johs. v. d. Berge. Die dag zal voor hem wellicht niet geheel onopgemerkt voorbij gaan. Vanzelfsprekend wil men deze geroutineerde arbeider nog graag in dienst houden. BURGERLIJKE STAND Geboren: 23 maart Christoffel, zn. van Coraelis Quist en Anna Deurloo. 27 maart Cornelia, dt. van Cent Quist en Willemina Catharina de Jonge. Huwelijken: Geen. Overleden: 20 maart Cornelis Marinus Quist, 87 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Cornelia van Oeffelen, wonende te Tholen. alle deelnemers voor het schriftelijk gedeelte waren geslaagd. De laatste uitslag is nog niet bekend. VAN DE GEMEENTE ONVANGER De ontvanger der Gemeente herinnert er bij deze aan, dat de termijnen voor beta ling van: Straatbelasting 1955, Schoolgelden 1952-53 en 1953-54, Warenwet 1955 en Reinigingsrechten 1956 zijn vervallen. Degenen die aan hun verplichtingen te dezer zake nog niet hebben voldaan, wordt in hun eigen belang aangeraden ten spoe digste aan hun verplichtingen tot betaling te voldoen, daar anders tot vervolging zal moeten worden overgegaan. Gelegenheid tot betaling iedere woensdag middag op het gemeentehuis van 3 tot 5 uur, of op gironummer 32590. ONGEVAL Dat een ongeluk op een klein plaatsje kan liggen, is zaterdagmorgen jl. opnieuw be wezen, toen de elektricien L. van Poortvliet op een transportband tuimelde, nadat zijn ladder onder hem via de trekken, van W.V. was weggereden. Het gebeurde toen laatst genoemde de veiling binnenreed, waar de heer van Poortvliet aan het elektrisch net bezig was. Hij werd met hevige pijnen op genomen en naar huis gebracht. De dokter constateerde enkele gekneusde ribben, die- van Poortvliet een paar dagen flinke pijn bezorgden. GEVONDEN Glacé handschoen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. BENOEMD De heer M. J. de Rijke, hoofd der O.L. school alhier werd benoemd in een gelijke functie aan de openbare - lagere school te 's Gravenmoer (N.Br.) BALLONWEDSTRIJD De heer C. van Dijke alhier, werkzaam bij de plannendienst van de Ned. Heide Mij. vond dinsdag onder de gemeente Sint- Annaland het restant van een winkelballon. Op de adreskaart, die er aan bevestigd was, stond aan de ene zijde een adres in Ixelles, een voorstad van Brussel. Op de achterzijde van het kaartje werd in de franse taal ver zocht de restanten terug te zenden naar een adres in Leopoldville (Belg.Congo). Het moet wel uitgesloten worden geacht dat de ballon daar in Afrika werd opgelaten, want dan zouden alle records van verdwaalde ballons zijn gebroken. POLS GEBROKEN Het vijfjarig dochtertje van dhr. Fr. B kwam tijdens het spelen op het schoolplein zodanig te vallen, dat ze haar pols brak en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. VERKEERSEXAMEN Ook hier is thans het praktisch gedeelte van het verkeersexamen agfelegd, nadat GESLAAGD Mej. Corrie Dourlein en mej. Jo Pot- appel slaagden deze week te Utrecht voor het examen Costumiere. Hun opleiding kre gen ze van mevr. C. A. v. d. Jagt-van As uit Goes. Ie en 3e PRIJS De slager P. J. Gunst behaalde te 's Hertogenbosch op de slagersvaktentoonstel- ling de eerste en de derde prijs, respectieve lijk voor „vers vlees" en het spuiten van een schilderij (met vet). BENOEMING Mej. Jannie Dourlein is per 1 mei be noemd als leidster aan de kleuterschool te Sint-Annaland. Ze is momenteel werkzaam aan de kleuterschool ter plaatse. HAVEN Werd vorige week bericht dat in de af sluitdata der haven wellicht een uitwate ringssluis zou worden gebouwd we heb ben dat bericht onder behoorlijke reserve vermeld schijnt het nu weer niet door te gaan. Dat heeft voor de haven op zichzelf geen zin of er nu in de dam een sluis komt ja dan nee. Misschien dachten velen bij dat bericht aan een keersluis. Maar dat werd niet bedoeld. Er stond duidelijk: uitwa teringssluis. Ja, met een keersluis zou Sta- venisse wél zeer gebaat zijn, want dan bleef de haven lopen. Beter dan alle aardse goed Wordt Tholen industrie-rijp Voor de gemeente Tholen weer een industriële mogelijkheid Van vis-stank naar parfumgeur Er komt ook een vuilnisauto. Stavenisse, de eerste gemeente waar onrendabele gebieden in herverkavelingsverband worden geëlektrificeerd Ook in Poortvliet speelt de nieuwe Kleuter schoolwet. Lees ook het raadsverslag St. Annaland Landbouwers, laat Uw kinderen, studeren (Z.L.M.verg.) De Bond van Muziekverenigingen kwam bijeen Voor de Kantonrechter Hoopvolle toekomst voor „Liét Ned. Trekpaard" Melkveekontrolelijsten Vele andere wetenswaardigheden (De grootste rijkdom heeft hij, die arm is aan begeerten) OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL Vrijdagavond vond alhier de ouderavond van de Kleuterschool plaats, welke voor de eerste keer in het nieuwe kleuterschoolge bouw werd gehouden, Na het welkomstwoord van burgemeester Bouwense sprak het hoofd der school mej. N. G. den Engelsman o.a. over de nieuwe school, welke uitstekend voldeed en waar voor men alle lof had, benevens over ver- Schillende onderwerpen betreffende het werk van de kinderen. Hierbij vroeg zij de ouders o.m. mee te helpen bij de verzorging van de bloembak ken, welke voor de ramen der school zul len worden aangebracht en hiervoor bollen stekjes of bloemen beschikbaar te stellen. Ook waren er natuurlijk verschillende werkstukjes van de kinderen te zien, zoals vlechten, plakken, vouwen en prikken, ter wijl ook de teken- en verfkunst van de kleintjes aller bewondering had. Voor het bijdragen in de kosten van deze avond werd er in de pauze een verlo ting gehouden, waarbij de traditionele taart als eerste prijs weer goed werk deed en de aanwezigen een tijdlang in een aangename spanning hield. Ook werden er voor dit doel schoolfoto's van de kinderen verkocht, waarvan eveneens druk gebruik werd ge maakt. Na de pauze werd door burgemeester Bouwense de zeer mooie film „Kinderen van de straat" vertoond, welke de proble men behandelt, die zich voordoen bij de vrije tijds besteding van de opgroeiende jeugd in de grote stad, welk filmwerk bij alle aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Met een woord van dank voor de getoon de belangstelling sloot mej. den Enelsman daarna deze prettige en goed geslaagde avond. CURSUS TECHNISCHE SCHOOL Zoals men elders in dit blad uit een deze week geplaatste advertentie kan lezen, bestaat er voor jongelui, die hier voor de geschikte leeftijd hebben, gelegenheid zich binnenkort als leerling van de Technische School op te geven. Reeds eerder werd vermeld, dat het in de bedoeling ligt, deze cursussen op 1 septem ber te laten aanvangen. Daar op dit tijd stip de schoolij zelf nog niet klaar is, heeft men besloten tot zolang de ontspanningszaal van de kleuterschool als theorie en het Verenigingsgebouw als handvaardigheidslo kaal te gebruiken. Gezien het feit, dat op ons eiland Tholen al tienntallen jaren alle beschikbare arbeids krachten in de landbouw lang niet volledig werkgelegenheid kunnen vinden met als gevolg een ieder jaar terugkerende werk loosheid, doet zich thans voor hen, die voor deze richting voelen, een prachtige gele genheid voor iets anders te leren dan het landarbeidersvak en zich op die manier be tere levenskansen te scheppen. Dit temeer omdat deze tijd steeds meer om geschoolde werkkrachten vraagt en de nog steeds toe nemende techniek voor iedereen op dit ge bied gunstige perspectieven opent. Vooral nu de mogelijkheid tot het zich bekwamen tot een goed vakman zich op ons eiland Tholen zelf voordoet en men geen lange en daardoor dure reizen behoeft te maken, ligt hier voor de tegen-woordige jeugd goede kansen. Wij van onze kant hopen althans, dat ve len zich hiervan bewust mogen zijn en er te zijner tijd zeker een gepast gebruik van zullen maken. VERKEERSEKSAMEN Door het personeel van de Rijkspolitie, groep Tholen, werd woensdagmorgen het praktisch gedeelte van het schoolverkeers- examen afgenomen. Reeds eerder op vrijdag 23 maart had het schriftelijk gedeelte plaats gehad, waaraan in totaal 39 kandidaten deelnamen. Het be trof hier de leerlingen van de 6e klas L.O.- school, met tevens een groep van 10 leer lingen uit de gemeente Scherpenisse, die eveneens hier het examen werd afgenomen. Het resultaat bleef ver beneden de ver wachtingen en was heel wat minder dan vo rige jaren. Van de 37 kandidaten, (twee kinderen konden door omstandigheden niet aan het praktische gedeelte meedoen) kon slechts aan 29 van hen het getuigschrift worden uitgereikt, terwijl van de groep van Scherpenisse dit aantal niet meer dan 2 bedroeg. DAT LIEP NOG GOED AF Toen men dinsdagmorgen bezig was met grondonderzoek in verband met het inheien van de palen voor de Technische school, waarmee men ondertussen een aanvang heeft gemaakt en waarvoor verleden week een hijsinstallatie werd aangebracht, ging deze op een ogenblik aan het overhellen en sloeg daarna met een daverende klap tegen de grond. Het gevaarte viel juist langs de houten directie keet van het aannemersbe drijf Hoppenbrouwers, die met het bouwen van de school is belast. In de keet bevon den zich op dat ogenblik verscheide mensen die dus ternauwernood aan een groot onge luk ontkwamen, maar natuurlijk wel een paar hachelijke momenten doormaakten. Ondertussen heeft het onderzoek uitgewe zen dat men op dezelfde manier als bij de aanvang met het heien kan verder gaan. Doordat het zich even liet aanzien, dat men bijzondere maatregelen zou moeten nemen, was het werk even onderbroken geweest, maar na gedane onderzoek is dit geenszins noodzakelijk gebleken, zodat na het opnieuw aanbrengen van de installatie men o.a. dins dag het heiwerk opnieuw zal voortzetten. EEN BAZAR Zoals vorige week in een advertentie en ook in dit nummer weer is te lezen, organi seert de muziekvereniging „Eendracht" op zaterdag 31 maart en 2 april een bazar in het verenigingsgebouw aan de Langeweg. Op tweede paasdag is er ook de Schelde- toch zodat het druk kan zijn in onze ge meente en „Eendracht" hiervan mede kan profiteren. Ter versteviging van de kas is een goed resultaat dan ook zeer gewenst wat we „Eendracht" dan ook toewensen. VERGADERING BOERENLEENBANK De veertigste jaarvergadering van de Co- operatieve Boerenleenbank werd dinsdag ge houden in de zaal van de heer A. J. Kes- teloo. De voorzitter, de heer P. J. Vroegop opende de vergadering en betreurde het, dat toch zo weinig leden opgekomen waren. Hij wees er voorts op, dat men even moest terugdenken aan de oprichters der Bank, die thans zijn heengegaan, doch be wezen hebben, dat ze hun functie meer dan waardig maakten. Na een bespreking over de vele zaken, die tot het Bankwerk horen, werd overgegaan tot een nadere beschouwing omtrent het verloop van de uit komsten in Land- en Tuinbouw. De heren J. van de Hoven en M. C. Goudzwaard fungerend als stemopnemers, konden meedelen, dat als bestuurslid was herkozen de heer G. K. Krijger Jz. en de heer G. J. Hoek was herbenoemd als lid van de Raad van Toezicht, beiden met grote meerderheid van stemmen. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heren C. P. Bijl Mzn. en Joh. v. d. Hoven. Vervolgens gaf de kassier, de heer C. J. Steenpoorte een uitvoerige verklaring van de cijfers op rekening en balans, waaruit bleek dat de omzet in 1955 ruim 9 miljoen heeft bedragen. Aan spaargelden werd ingelegd 888.771.18 uitgegeven door de spaarbank 667.545.17. De rente voor 1956 zal voorlopig worden aangehouden zoals in 1955. In rekening-courant werd gestort 1.210.252.14 en terugbetaald 1.259.412.87 Ook hiervoor bleef dezelfde rentevoet ge handhaafd. De bank telt thans 212 leden. De winst bedroeg ƒ2206.11, die in overleg met de al gemene vergadering werd toegevoed aan het reservefonds. De balans sloot met een eindbedrag van 1.27.457.77. Uitgereikt werden 67 spaar boekjes. Er waren nog enkele vragen te be antwoorden, door de leden gesteld, waarna de voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst sloot. GESLAAGD Voor Costumière slaagde aan de Mode vakschool „Ensaid" te Utrecht mej. Neeltje Lindhout alhier, die haar opleiding genoot bij mej. M. van As.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1956 | | pagina 1