WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLOND Begrotingsbehandeling Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT SUKKëlt V00rt> Loonpolitiek heet Winkelsluitingswet Stichting Gemeenschap Eiland Tholen Blijf meester TEL.484 hangijzer in Kabinet en Kamer. DEGELIJKE EN NUTTIGE CADEAUX in REGEN- SPORT- WERK - Grote keuze in alle prijsklassen ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN De Redactie legt U in deze pagina's voor: Loonpolitiek het hangijzer in Kabinet en Kamer Wat de thoolse raad beroerde en hoe vrij grote subsidie voor kerkrestauratie werd gevoteerd Uit dit verslag blijkt tevens dat de Zeeuwse Muziekschool zich in grote bloei mag verheugen Iets over winkelsluiting Voor de balie Winkelen behoort in de komende dagen niet tot de uitzonderingen Sinterklaas vindt dat de gierigaard zowel mist wat hij heeft als wat hij niet heeft OUD-VOSSEMEER over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten ST. ANNALAND STAVENISSE 12e Jaargang No. 2 25 November 1955 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Ring 66, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Minister Staf heeft in de Tweede Ka mer de onzekerheid niet kunnen wegnemen. Dat is begrijpelijk, want Natoleiders zeggen, dat we onze legerorganisatie nog niet moe ten veranderen. Bovendien is nog niet be kend of we ook in de toekomst Amerikaan se steun zullen ontvangen voor het onder houd van de vervanging van onze vijf di visies. In het midden van volgend jaar zal waarschijnlijk meer bekend zijn over deze zaken. Volgens minister Staf is het zaak, dat het volgend Kabinet zich over de toe komstige hoogte van ons defensieplafond uitspreekt. Eind 1956 zal dan daarover een debat kunnen worden gevoerd. Voorlopig varen we dus nog in de mist, ook al deed minister Staf grote moeite dit mistgordijn enigszins te doorbreken. Aan de nieuwe mi nister van Oorlog en Marine deed hij bij voorbaat de gedachte aan de hand om de Burgerlijke Bescherming en de verdediging van Nieuw-Guinea buiten het gemeenschap pelijk defensieplafond te houden. Dat zou wel eens kunnen betekenen, dat ook onze bewindsman van Oorlog en Marine van me ning is, dat we met het jaarlijkse bedrag van 1350 millioen niet kunnen volstaan. De volgende Kabinetsformatie wordt dus bemoeilijkt door een nieuw probleem: hoe veel moet er jaarlijks voor defensie worden uitgetrokken? Wat is militair wenselijk en wat is sociaal-economisch mogelijk Een formatie vergt in ons land altijd veel tijd. De nieuwe huurverhoging is reeds tot inzet van de formatie gemaakt en nu krijgen we dit nog. Dat belooft wat te worden. In ieder geval staat wel vast, dat de ambte naren aan het werk kunnen gaan om het voor en tegen van al deze problemen te overwegen. Zij zullen uitvoerige rapporten moeten opstellen, terwijl het dan aan de po litici gegeven zal zijn de politieke beslis sing te nemen. Want de knoop moet worden doorgehakt. Het is verklaarbaar, dat wij eerst het meerjarenplan van onze defensie afmaken. Zolang de nieuwe Nato-richtlijnen nog niet bekend zijn is dit de enige oplossing, want West-Europa moet ook op dit punt zo goed mogelijk worden verdedigd. Ons opbouw schema verloopt overigens geheel volgens plan. De mobilisatie divisies beschikken over voldoende mankracht en materieel. Er- zijn in ieder geval geen essentiële tekorten. Wij krijgen Amerikaanse steun voor de op bouw van vijf divisies. Dan moeten wij die steun ook daarvoor gebruiken. Hoewel de zekerheid dus is blijven be staan kan men toch niet spreken van een wantrouwen in het beleid van minister Staf. Integendeel, het is weer eens duidelijk ge bleken, dat ook het Natobeleid op de een of andere manier aan een controle van par lementariërs moet worden onderworpen. De nationale minister van Defensie, in welk land ook, kan zich steeds beroepen op on controleerbare adviezen van de Nato. Maar de juistheid daarvan valt moeilijk na te gaan. Daarom is het te betreuren dat het Canadese voorstel om te komen tot een raadgevend Parlement voor de aangesloten Natolanden door toedoen van de Engelsen is getorpedeerd. Hu komen weliswaar af en toe de militaire specialisten uit de verschil lende parlementen in Parijs bij elkaar, maar zij zijn afhankelijk van de welwillendheid der Natoleiders. Als zij niets willen zeggen hebben zij daartoe het volste recht. Intussen sukkelt de behandeling van de verschillende begrotingshoofdstukken ver der. Tot nu toe is er weinig interessants voor de dag gekomen. Dat men klaagt over het te snelle wetgevend tempo van minister Donker is geen nieuws meer. Evenmin dat men straffere maatregelen wil tegen ver keersovertredingen. En de gratieverlening aan politieke delinquenten is ook een on derwerp üat ieder jaar terugkomt, terwijl iedereen weet, dat minister Donker zijn be leid op dit punt persé niet wil ombuigen. Binnenlandse Zaken gaf tot nu toe precies hetzelfde beeld. De financiële afhankelijk heid van de gemeenten is nog altijd een doorn in het oog van ieder specialist op dit gebied in de Kamer. Belangrijker is het dan ook aandacht te schenken aan de begrotin gen die binnenkort zullen worden behandeld. Vooral Economische Zaken en Sociale Za ken zullen van groot belang zijn. Minister Zijlstra krijgt weer een princi pieel debat te voeren met de socialisten over het atoombeleid. Het wetenschappelijk atoomonderzoek heeft hij in handen gesteld van een gemengde organisatie. De p.v.d.a. daarentegen zal ongetwijfeld de stelling po neren dat dit een staatsstuk is. Ook zal zijn prijsbeleid aan een nauwkeurige beschou wing worden onderworpen. Velen in de Ka mer zijn van mening dat de bewindsman op dit punt niet actief genoeg is. Een verwijt dat ons niet geheel gerechtvaardigd voor komt, want het is reeds een prestatie dat na de vele loonsverhogingen de prijzen niet evenredig zijn gestegen. Dit hele probleem van de Ionen en prij zen zal overigens eerst goed bij de begro ting van Sociale Zaken aan de orde ko men. De regering moet dezer dagen be slissen over het voorstel van de meerder heid van de Sociaal Economische Raad om een loonvorming per bedrijfstak in te voe ren. Is dit besluit positief dan is daarmee op de duur een einde gemaakt aan de ge bonden loonpolitiek. Nu zitten aan dit pro bleem verscheidene moeilijkheden, ook van politieke aard. De p.v.d.a. vindt de alge mene loonronde het beste middel om de ge stegen welvaart te verdelen. Dan profiteert iedere loontrekkende daarvan in gelijke ma te. De andere partijen daarentegen zeggen, dat welvaart een onhanteerbaar begrip is. Niet in alle bedrijfstakken is er sprake van welvaart. Men moet, zo redeneren zij dus, de lonen alleen verhogen in die bedrijfstak ken waar de winsten dat toelaten. Een ding staat daarbij voorop, dat deze loonsverho gingen geen prijsverhogingen ten gevolge mogen hebben. Deze partijen zijn er van overtuigd, dat door de gedifferentieerde loonvorming de productiviteit in de meer achtergebleven bedrijfstakken zal stijgen. En dan zullen uit die stijgende productiviteit de lonen kunnen worden verhoogd. De stand punten staan dus tegenover elkaar. Maar geen der standpunten is waterdicht. Vast staat dat een algemene loonronde tot prijs stijging leidt. Daar is niemand bij gebaat. Maar als de metaalarbeiders 7% krijgen (we noemen maar een voorbeeld) en de landarbeiders niets, zal dan ontevredenheid van onze agrarische arbeiders niet het ge volg zijn Moeten zij dan eerst wachten op de resultaten van de verbeterde arbeidsme- thoden, waardoor een hogere productie wordt verkregen Neen, dit is niet het standpunt van de voorstanders van de loon vorming per bedrijfstak. Zij zullen bereid zijn de landbouwers vast een voorschot te geven op de komende hogere productiviteit. Dat zal ongetwijfeld ook in velp andere be drijfstakken gebeuren. En zo krijgt men in zekere zin toch een algemene loonronde al zal het percentage in de bedrijfstakken verschillend zijn. Het is duidelijk, dat het hier gaat om een politiek beginsel: loonvor ming door de overheid of door het bedrijfs leven zelf. Maar de grote moeilijkheid is dat beide systemen het prijsbeleid van minister Zijlstra dreigen te torpederen. En dat is voor hem haast een onaanvaardbare zaak. Bovendien studeert de Sociaal Economische Raad momenteel over de vraag of er nog meer ruimte is voor de verbetering van de arbeidsvoorwaarden. Daarbij moet rekening worden gehouden met een huurverhoging per 1 Jan. 1956 van 25% en met de invoe ring van de definitieve ouderdomsvoorzie ning. Dit SER-advies geeft een gemiddelde aan. Dit gemiddelde leidt ook automatisch tot een algemene loonronde, dus tot prijs stijging. Nu zit het Kabinet voor deze vraag: gedifferentieerde loonvorming of niet en wat moeten we doen met het SER- advies? Als het Kabinet, waarin de tegen stellingen ook oplaaien, een besluit genomen heeft, moet de Kamer haar oordeel ook vel len. Daarom: de begroting van Sociale Za ken kan met grote belangstelling worden tegemoet gezien. (Nadruk verboden). Ten gerieve van onze lezers laten we hieronder volgen de regeling met betrekking tot het sluitingsuur voor winkels zoals dit geldt gedurende genoemde tijdvakken. Ingevolge de bepalingen der Winkelslui tingswet mogen in de tijdvakken van 29 November tot en met 4 December en van 20 December tot en met 24 December, als mede op 31 December alle winkels voor het publiek geopend zijn van 5.0021.00 uur. Zoals bekend mogen degenen die op het geldende sluitingsuur reeds in de winkel aanwezig zijn, nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. Wanneer ingevolge een Gemeentelijke Verordening een halve-dag-sluiting is voor geschreven geldt deze sluiting niet voor de hiervoren genoemde tijdvakken. Ook niet voor de week waarin de le en 2e Kerstdag of de Nieuwjaarsdag valt op een andere werkdag dan de aangewezen dag. De bedoeling van deze bepaling is, dat indien bij Gemeenteverordening is verboden om bepaalde winkels op Maandag na 23.00 uur voor het publiek geopend te hebben, dit verbod niet geldt wanneer de Maandag valt in het tijdvak van 29 November tot en met 4 December of van 20 December tot en met 24 December. In de gemeente Tholen b.v. is het inge volge een vastgestelde Verordening verbo den om een kruideniers-, textiel- of slagers winkel op Maandag na 13.00 uur voor het publiek geopend te hebben. Dit verbod geldt dus ook voor Maandag 28 November en 19 December, aangezien die dagen, niet in de hiervoren genoemde tijdvakken vallen. Evenzo geldt dit verbod voor Maandag 26 December en 2 Januari 1956, omdat de 2e Kerstdag en 2 Januari op een Maandag vallen. KLEDING Aangezien de Verordening betreffende de halve-dag-sluiting niet in elke gemeente ge lijk zijn, is het ons niet mogelijk om aan te geven hoe de regeling betreffende de halve- dag-sluiting in andere gemeenten is. Aan de hand van het bovenstaande zal wellicht kunnen worden nagegaan wanneer de halve-dag-sluiting niet geldt. De andere winkels mogen op 2e Kerst dag en 2 Januari ingevolge de Wet ge opend zijn tot 18.00 uur. Wanneer echter bij Gemeenteverordening een van de Wet afwijkende regeling is vast gesteld dan geldt uiteraard het bij die Ver ordening vastgestelde sluitingsuur. Op Maandag, 21 November j.l. kwam het dagelijks bestuur van de Stichting Gemeen schap Eiland Tholen in hotel „Engelvaart" te Tholen in vergadering bijeen. Mej. A. Paling, maatschappelijk werkster en Ir. M. A. Geuze, woonden de vergadering bij. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter L. A. Verburg. Naast verschillende huishoudelijke aan gelegenheden werd o.m. besloten zo spoedig mogelijk de uitbreiding van het algemeen bestuur te bevorderen, teneinde te bereiken, dat de bevolking van het eiland, Tholen in al haar geledingen aan het stichtings- werk zal kunnen deelnemen. Mede als ge volg van de watersnood en herverkaveling is er voor de naaste toekomst voor de stich ting een uitgebreide taak weggelegd. Het bestuur stelde een lijst van personen samen, welke aan het algemeen bestuur ter benoe ming tot lid van dat bestuur zullen worden voorgedragen. Men besloot voorts een adviescommissie van vertegenwoordigers der kerken op het eiland Tholen samen te stellen, welke com missie het stichtingsbestuur van advies zal kunnen dienen met betrekking tot aangele genheden, welke verband houden met het werk der kerken. Men gevoelde het als een groot bezwaar, dat er tot dusver geen con- tact met de kerken bestaat, terwijl er toch grote dingen op het spel staan, waarmede ook de kerken te maken hebben of te ma ken zullen krijgen. Het bestuur zou het zeer betreuren, als dat alles aan de kerken voor bij zou moeten gaan. Een aantal vertegen woordigers van kerkelijke zijde zal worden gevraagd in bedoelde commissie zitting te willen nemen. Met vreugde kon worden medegedeeld, dat het nieuwe en zeer fraaie gemeen schapsgebouw te Scherpenisse binnenkort gereed zal zijn. Zodra het gebouw van de benodigde inventaris voorzien zal zijn, zal het in gebruik genomen kunnen worden voor de meest uiteenlopende doeleinden. Het be stuur benoemde een exploitatie-commissie, waarin o.a. zitting hebben genomen Mej. A Paling en de heer L. A. M. Elenbaas (als voorzitter). Vóór de officiële opening van het gebouw zal het algemeen bestuur nog bijeen worden geroepen. Dr. P. J. Duinker Tholen, tel. 40. Dr. H, Menger, St. Filipsland, tel. 20 HOOGWATER in de week van 27 Nov. t.e.m. 3 Dec. 1955 Zondag vm. 1.10 nm. 13.35 uur Maandag 2.02 14.27 Dinsdag 2.52 15.16 Woensdag 3.40 16.05 Donderdag 4.30 16.53 Vrijdag 5.17 17.41 Zaterdag 6.05 18.30 Dinsdag 29 November Volle Maan te 17.50 uur. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op Dinsdag 22 November 1955. J. de RijkeA. Muilwijk 20 M. de HeerM. Schot 20 D. de VosC. de Korte 02 J. LabanA. Muilwijk 02 K. DeurlooS. Bout 20 J. ElenbaasM. Heezen 20 M. HeezenT. Roggeband 20 EEN MOOIE AVOND beleefde de Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Tholen, welke Woensdag 16 Nov. jl. in hotel Zeeland een bijeenkomst organi seerde, waarbij voor een geheel gevulde zaal optrad de heer Jac. van Elsacker, voor drachtkunstenaar uit Rotterdam. Hij kwam met een programma van ernst en vrolijk heid. Een voordracht van „Het verhaal van Koen en Nanny" door Top Naeff, „Het kind" van Jac. Hattum, „De twee geschen ken" door O. Henry, enz. boeiden de aan wezigen uitermate. Na afloop van deze geslaagde avond stonden de bussen van de firma v. d. Klundert weer klaar om de dames huiswaarts te brengen. AANBESTEDING Door het Ingenieurs- en Architectenbu reau v/h J. van Hasselt en de Koning te Nijmegen zal op Maandag 5 December a.s. in hotel „Zeeland" te Tholen voor de Her verkavelingscommissie aanbesteden het ma ken van twee bruggen van gewapend beton in de polder Schakerloo. Aspirin ALLEEN EC-HT MET HET BAYER KRUIS BURGERLIJKE STAND Huwelijken: Johan Pieter v. d. Graaff, 32 jaar en Reijskie Verkamman, 22 jaar. Overlijden: Leendert van As, 65 jaar, echtg. van Maatje Cornelia Sandijk. PROPAGANDA-AVOND A.N.W.B. Onder grote belangstelling werd Dinsdag in de zaal van het Hof van Holland te Tholen een propaganda-avond gehouden van de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. waarbij gesproken werd over het verkeer en wel voornamelijk over het Veilig Ver keer, over het toerisme en de service van deze bond. Na deze korte uiteenzettingen over het werk en het doel van de ANWB werd een film van Verkade uit Zaandam getoond. Deze film, „Een sterrit naar het Uddelermeer", gaf een mooi en leerzaam overzicht hoe men wel hoe men niet met een bromfiets moet rijden. Tijdens de pauze was er gelegenheid vragen te stellen aan de vertegenwoordigers van de ANWB. Mede gedeeld werd, dat er momenteel meer dan 325.000 leden zijn, dat is ruim 3% van de bevolking. Het ledental op het eiland be draagt ruim 2% van het aantal eilandbewo ners. Na de pauze werden twee filmpjes vertoond over het natuurschoon in Zwitser land en Oostenrijk en een kleurenfilm van de Wegenwacht. Het dankbaar applaus bewees wel, dat de vele aanwezigen zeer met het gebodene was ingenomen. Overtuigd van het goede doel van de A.N.W.B. gaven zich enkele personen op als lid voor deze welbekende bond. BEGIN VAN BRAND Woensdag jl. ontstond bij schoenmaker Quist een begin van brand. De brandweer behoefde geen dienst te doen, daar de be woners het zelf hadden kunnen blussen. GOEDE OPBRENGST De verwachting ten aanzien van de door de alg. kleuterschool gehouden fancy fair zijn niet beschaamd. Met een bruto op brengst van 1000,is men zeer tevreden. GESLAAGD De heer P. Hoek Iz. slaagde dezer dagen bij het te Goes gehouden examen voor krui denier. LEDENVERGADERING KLEUTERSCHOOL Onder leiding van Voorzitter Jac. van Dienst kwamen de leden van de Alg. Chr. Kleuterschool vorige week Woensdag in het leslokaal bijeen. Inplaats van het overleden bestuurslid M. K. de Wilde koos men dhr. C. M. Droo- gers. Een voorstel tot aansluiting bij de Ver. voor Chr. Volksonderwijs werd afgestemd. In verband met de slechte ervaringen bij het organiseren van een ouderavond in het schoollokaal, sprak mqn er zich voor uit deze avonden en ook het St. Nicolaasfeest voor de leerlingen voortaan in de zaal van dhr. Hommel te houden. Zoals bekend was het tijdens de ouderavond van dit jaar in het schoollokaal ondragelijk koud. Dhr. L. Istha bepleitte nog even het om zetten van de vereniging in een openbare, waarop evenwel niet werd ingegaan. Tenslotte zij vermeld dat, onafhankelijk van de vraag of op grond van de nieuwe wet de stichtingskosten van de school door de overheid worden overgenomen, besloten werd tot voortgaande aflossing van de ren teloze voorschotten. Het is wel betreurenswaardig dat de op komst der leden ver beneden peil was. Ér waren slechts 9 personen aanwezig, waar onder twee bestuursleden. VAN DE WAL IN DE SLOOT De groenteboer D. Dietvorst uit Halste ren, die iedere Donderdag een bekende ver schijning vormt in deze gemeente, beleefde vorige week een onaangenaam avontuur. Of het kwam door een onjuiste manoeuvre van de bestuurder, of dat het bont gevlekte paard een vlaag van verstandsverbijstering kreeg, het is niet bekend, doch het hele geval reed ter hoogte van de Langeweg van de dijk af en kwam in de sloot terecht. Dhr. Dietvorst kwam met de schrik vrij. Het genoemde paardje bleek, na losgesneden, te zijn, zijn misstap heelhuids te hebben overleefd. Voor de eigenaar betekent een en ander een behoorlijke schadepost. PAARDEN OP HOL Dat wispelturigheid niet beperkt blijft tot roodbonte paardjes bleek Zaterdagvoormid dag, toen twee ordentelijke landbouwpaar- den van dhr. A. Aarnoudse in de Vierwin- den op hol geraakten. Het ging in volle ren over de Ring, waar een ruit van de woning van de weduwe de Wilde werd verbrijzeld, de Achterstraat en Achterweg door, terwijl de dieren pas bij de boerderij van dhr. Aarnoudse tot stilstand kwamen. Wonder boven wonder deden zich in deze toch drukke straten geen ongelukken voor. De weg lag nadien bezaaid met los stro, afkomstig van de zgn. rolslee, waarop dat artikel werd vervoerd. RATTENBESTRIJDING Een klein aantal belangstellenden, voor namelijk landbouwers, was aanwezig toen vorige week Donderdag in hotel Mees een avond werd gegeven, gewijd aan de ratten bestrijding. Onder de titel „Houdt ze er uit", werd een film vertoond over het leven van deze geduchte knagers, die vooral ia de landbouw grote schade kunnen aanrich ten. Men staat versteld over de grote mate van intelligentie, waarmee de ratten optre den. De bestrijdingsmiddelen dienen daarop te zijn afgestemd. Ook hierover was op de film veel te zien. Dhr. Koenders van de Plantenziektekun- dige Dienst te Wageningen gaf op een en ander een toelichting. RODE KRUISFILM De film „Het licht dat verdween" heeft zo langzamerhand een grote bekendheid ver worven. In deze gemeente zorgde het Ned. Rode Kruis voor een vertoning, die Vrijdag jl. in de zaal van dhr. Mees werd gehou den. De burgemeester sprak een inleidend woord, waarin hij steun aan het Rode Kruis hartelijk aanbeveelde en er op wees dat Oud-Vossemeer in het verleden getoond heeft veel voor dit instituut te voelen, ge tuige de collecte-opbrengsten, die ver boven het landelijk gemiddelde liggen. Voor de pauze zag men op twee bijfilmpjes achter eenvolgens een provinciale oefening en het werk voor ernstige verlamden, wat betreft hun verpleging en ontspanning. In de pauze verzorgden een aantal in fleurige uniformen gestoken Rode Kruisverpleegstertjes en of ficieren een verloting, waaraan flink werd deelgenomen. De hoofdfilm is, zoals werd opgemerkt al bekend door vorige verslagen. 's Middags gaf men voor de leerlingen van de lagere scholen een kindervoorstel ling. RONDGANG MUZIEKVERENIGING Zaterdag had dhr. C. H. C. de Wit 25 jaar zitting in de muziekver. Ter gelegen heid daarvan bracht Oud-Vossemeers Mu ziekvereniging hem een serenade. WAT Nun harpt HAAKT ISSUED MET DE BUKS Tijdens een ledenvergadering van de schiet vereniging „Prinses Juliana" gehouden vo rige week Donderdag onder leiding van de heer A. A. Goedegebuure Az. in café van Dijke werd besloten om gedurende de win termaanden met de buks te gaan schieten. Daartoe werd inmiddels toestemming ver leend van het gemeentebestuur tot het ge bruik van een lokaal der o. 1. school. De oefeningen worden Zaterdagsmiddags ge houden. Ook niet-leden kunnen hieraan deel nemen. Men hoopt hierdoor meer animo voor deze vereniging te kweken, waartoe dit initiatief dan ook zal kunnen bijdragen. Van tijd tot tijd zal men voor de hoogste schutters een prijs beschikbaar stellen. KLAPROOS De klaprooscollecte bracht 35,15 op, een belangrijk minder bedrag dan vorig jaar toen er 63.36 werd ingezameld. ZE DRAAIT De winkelactie, door de plaatselijke mid denstand georganiseerd, begon gisteren. De attractie voor die dag was te raden naar het gewicht van een suikerbiet met behoor lijke omvang. Ze bleek bovendien niet „hol" te zijn. Aantrekkelijk, maar bovendien leer zaam is de prijsvraag voor de jeugd, die een verkeersvraag wordt voorgelegd, t.w.: Wie heeft er voorrang, wanneer een auto de kruising Weststraat-Ring passeert, ko mende uit de Bierensstraat, terwijl een brom fietser vanaf de Ring de Bierensstraat wil indraaien. Als „toelichting" werd vermeld, dat bij snelverkeer, verkeer van rechts voor gaat. We zijn benieuwd naar de ongetwij feld vele oplossingen. DEMONSTRATIE Op 17 November gaf de n.v. P.Z.E.M. in hotel „Zeeland" een kook- en bakde- monstratie, zoals dit ook in andere gemeen ten gebeurt. In de pauze werd een kopje thee aangeboden en werden een electrisch theelichtje en een cake verloot. Mevr. Wes- dorp werd de gelukkige winnares van het theelichtje en mevr. de Wed. Heijboer won de cake. EGALISERING Op 5 December zal door de Ned. Heide Mij in hotel „Zeeland" te Stavenisse wor den aanbesteed het egaliseren en het gra ven van kavelsloten in de Oud-Kempenhof- stedepolder, de Margarethapolder en de Veerpolder. Totale oppervlakte plm. 150 ha. WE GAAN VOORUIT De werkzaamheden in het Bosch zijn nu zover gevorderd, dat deze week een begin

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1