WEEKBLQD VOOR HET EILQND THOLEN EN ST.FILIPSLflND Ett smakelijk. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het eerste van de 31 wijkgebouwen uit de Zwitserse gift officieel in gebruik genomen. Dt gebeurde Woensdagmiddag 16 November in St. Maartensdijk Grote dank aan het Zwitserse volk, Dc Redactie legt U in deze pagina's voor: Wat we zoal eten Officiële opening van het Smerdieks wijkgebouw Poortvliet's raad neemt belangrijke besluiten Op de walvisvangst Jan Overeenkam's voornemens Ware eenvoud is groot Ware grootheid eenvoudig ER IS ER MEER KANS ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN 12ejaargang No. 1 18 November 1955 Uitgeves Firma C. Dieleman en G. Heijboer RedactiiRing 66, St. Annaland - Telefoon 47 Adminislatie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden ƒ1.00, elk woord meer ƒ0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur In Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Het bekede spreekwoord „andere tijden, andere zeda", zou men ook kunnen ver anderen inandere tijden, andere menu's, want ook c voedingsgewoonten van een volk ziin an groter veranderingen onder hevig dan nn meestal meent. Dit werd ons duidelijk uitgegevens die het Centraal Bu reau voor Itatistiek verstrekte. Men kan gerust als aststaand feit aannemen, dat toen men 3 Dctober jl. in Leiden het ontzet daarvan in 574 werd herdacht met witte brood, hariij en hutspot, die hutspot niet hetzelfde ge;cht was als wat destijds door de uitgehoorde Leidenaars in de verlaten soldatenkeufns der Spanjaarden werd aan getroffen. Ii die tijd kende men in Europa immers nog |een aardappelen, die eerst on geveer 200 aar later in dit deel van een wereld een ijlksvoedsel zouden worden. De hutspot uit c Spaanse tijd bestond uit uien, wortelen, krllen en vlees, een gerecht dat ook thans ng b.v. door de Franse boeren algemeen wrdt gegeten. Voor de voed zaamheid eemen er brood bij en het valt te proberen,want het moet een voortref felijk maal Drmen. Eerst lateïontstond dus als typisch Ne derlands gercht de stamppot van aardap pelen met grenten, waarin liefst veel rund- vet werd verkerkt, een wel voedzame, maar zware kost. Die aardappelen zijn op het moment kemerkend voor de Nederlandse keuken. Ons menu heeft nl. een geheel eigen karaktf met zijn twee broodmaaltij den en een ;arm maal per dag, waarbij het warme mal steevast bestaat uit aardap pelen, groentn, saus met vlees of vis er bij. Een .en nder voor zover de porte- monnaie dat oelaat. Wanneer d, Nederlanders in het buiten land komen, beklagen zij zich er altijd over, dat zij niet voldoende en geen goede aar dappelen krijgen en het merendeel weigert hardnekkig bij de warme maaltijd brood te eten. Toch is de aardappel als Nederlands volksvoedsel nog geen 200 jaar oud en is het verbruik ervan regelmatig dalend. Uit de gegevens van genoemd Bureau over het verbruik voor en na de oorlog blijkt het volgende: In een tijdsverloop van niet meer dan 15 jaar is het gemiddelde gebruik van aardappelen gedaanld van 130 tot 150 kg per hoofd en per jaar, waartegenover een toenemend verbruik staat van andere le vensmiddelen. Het broodverbruik (omgere kend in tarwebloem) veranderde vrijwel niet, nl. van 83 tot 81 kg per jaar, maar het verbruik van vetten en suiker steeg enorm. Het suikerverbruik liep op van 25,6 tot 35,6 kg en het verbruik van vetten van 22 tot 28.9 kg. Nemen wij bij de vetten de margarine afzonderlijk, dan blijkt het ver bruik hiervan te zijn gestegen van 6,6 tot 18,3 kg, dus een toeneming van 11,7 kg, terwijl het totaal vetgebruik steeg met 6,9 kg Als wij het totale verbruik aan groenten beschouwen lijkt het of daarin weinig ver andering is gekomen. Tegenover de 67 kg van voor de oorlog staan de 65 kg van heden, maar in dit cijfer komt niet tot uit drukking dat zich een grote verandering heeft voltrokken in de soort groenten, die gevraagd worden. Het verbruik van zgn. wintergroenten, kool, koolrapen, wortelen, e.d. is belangrijk gedaald, doordat de men sen meer bladgroenten vragen. Het is de tuinbouw zelf, die deze verschuiving heeft veroorzaakt door bijna het gehele jaar te zorgen voor aanbod van verse bladgroen ten. Het verminderen van het koolverbruik heeft weer invloed op de afneming van het verbruik van aardappelen en vetten, omdat hiermee de stamppot van minder betekenis wordt in de dagelijkse voeding. Verder moet men in aanmerking nemen, dat een kilo kool heel wat minder voor een maal is dan b.v. een kilo andijvi en nog minder dan een kilo sla. Het is dus waarschijnlijk dat, hoewel het groentenverbruik in kilo's iets minder is dan voor de oorlog, de kwa liteit van de groenten als voeding, belang rijk beter is. In het algemeen kan men trou wens zeggen, dat ons menu minder zwaar is geworden dan voor de oorlog. Dit hangt zowel samen met de hogere welvaart van de massa der bevolking, als met betere voe dingsvoorlichting. Men weet thans, dat het niet nodig is zich vol te stoppen met aller lei zware kost, maar dat het juist aankomt op licht verteerbare vetten, eiwitten en koolhydraten (b.v. puddingpoeder en sui ker) in plaats van aardappelen, peulvruch ten en grutterswaren en op de vitaminen in de voeding, die vooral worden verkregen door groenten en fruit. Het feit dat het fruitverbruik gestegen is van 38 op 54 is zeer verheugend. Wordt de huidige voeding omgerekend in caloriën, dan blijkt dat dit iets hoger is dan voor de oorlog, nl. 2803 thans tegen 2727 in 1937. Het aantal kilo's voeding is dus wel ver minderd, maar de kwaliteit is verbeterd. Als men nu verder in aanmerking neemt, dat het sterftecijfer intussen belangrijk is ge daald en dat de gemiddelde lengte van het jonge geslacht thans al weer belangrijk groter is dan 20 jaar geleden, mogen wij Wel concluderen, dat het andere menu, dat deze andere tijden ons brachten, geen ach teruitgang, doch integendeel een verbete- rinq betekent. En overiqens eet sma kelijk GEEN DANK In Zwitserland wordt op wel heel simpele wijze een inzameling gehou den, wanneer men hulp in nood van andere landen lenigt. Men belt tele foon nummer 8 op en de telefoonjuf frouw noteert hei bedrag, dat wordt aangeboden. Maar om dit gulle volk te bedan ken is niet zo eenvoudig. Dit onder vond dr Cath, toen hij de grote cheque incasseerde voor het Neder landse volk en daarvoor toch wel graag wilde bedanken. De vertegen woordiger van het Rode Kruis? Nee, zei die, dan moet U bij de Directeur zijn. van de Telefoondienst. Welnee, weerde de directeur op zijn beurt af, de telefonisten deden al het werk. „U bent verkeerd verbonden voor dank", beweerden daarna de telefo nistes: Het Zwitserse volk heeft het gedaan. Daarom zal men in de toe komst op een of andere manier het Zwitserse volk vanuit Nederland de grote erkentelijkheid tonen voor het daadwerkelijk meeleven na de ramp. Wanneer r ook nog plaatselijke jaartallen' ingevoerd worden, zou de toekcnstige jeugd van Sint-Maartensdijk ongetwijfeld het volgende moten leren: 1955: jaar van de officiële openingen. De meestei zou er dan aan kunnen toevoegen, hoe in dat jaar achtereenvolgns een carillon, een jeugdgebouw, een nieuwe bank, een wijkgeboiw en (wellicht) ook nog een verenigingsruimte in gebruik werdgenomen. Hij zou een boeiend verhaal kunnen maken van het schitterend jeugdgebouw, maar hij zou daarbij niet kunnen vergeten dat Sint-Maartensdijk in dat jaar ook voor het eerst een wijkgebouw kreeg, zoals men nimmer had kunnen indenken. En de bijzonderheid, dat het hèt eerste wijkgebouw was van de 31, die na hei nog onvergefelijker rampjaar door het Zwitserse volk aan Nederlard zijn geschonken, dat officieel in gebruik werd ge steld. Die jaartalen zullen er gelukkig wel niet komen wat niets afdoet aan het feit, lat 1955 het jaar van de vele officiële openingen blijft voor de gemeente Sint-Maartensdijk, dat vanaf Woensdag ook met trots zijn prachtig wijkgebouw kan tonen en daarvan een nuttig gebruik maken. In hotel ,Hof van Holland" waren Woensdagmiddag de talrijke genodigden bijeen, waaronder Dr C. D. Cath, secre taris generaal van het Groene Kruis te Utrecht, Dr J. R. van der Borgh, genees kundig-inspecteur van de volksgezondheid •in de provincie Zeeland, de heer A. de Lange, provinciaal secretaris de voorzitter jhr. Roëll en dhr. Abrahamse waren ver hinderd), burgemeester mr H. H. Schuller van Maartensdijk met een 23 medewerkers van deze adoptiegemeente, de leden van de gemeenteraad, mevrouw E. J. J. Tazelaar- v. d. Bel, weduwe van de oprichter der plaatselijke Groene Kruisvereniging, wijlen dokter Tazelaar, besturen der zusterver enigingen op het eiland, de wijkverpleeg sters daarvan, de artsen, de districtsverpleeg ster en nog verschillende andere personen bij het Groene Kruiswerk of bij de bouw van dit wijkgebouw betrokken. In zijn welkomstwoord noemde de voor zitter de heer W. G. Bastiaanse bijna al deze genodigden afzonderlijk. Hij wees er op, hoe het dr Cath is geweest, die de grote som gelds in chequevorm uit Zwit serland heeft meegebracht, waarvan thans 31 wijkgebouwen in het rampgebied wor den gesticht. Hij was ook de gemeenteraad ter plaatse erkentelijk voor de grote steun, die steeds aan het groene kruiswerk wordt gegeven, evenals door het Wezenarmbe stuur. Spreker was ook erkentelijkheid voor de aanwezigheid van dokter Tazelaar, zoon van de oprichter, uit Middelburg. Het is voor onze vereniging een grote dag zo vervolgde de heer Bastiaanse zijn toe spraak. Een lang gekoesterde wens gaat in vervulling: Gespaard voor persoonlijk verlies, leed onze gemeente wel veel mate riele schaede tijdens de ramp. Dit laatste is oorzaak, dat er ook van het Zwitserse volk een grote gift aan Nederland werd over handigd. We zijn daarvoor grote dank verschuldigd aan Zwitserland. Immers, bij deze grote gift kan ook het penningske van de weduwe zijn. Laten we dit niet verge ten. Ik moge dan ook dokter Cath ver- zoken onze grote dank over te brengen aan het Zwitserse volk. Er was méér medewerking en medeleven. Ook van de adoptiegemeente Maartensdijk is veel voor Sint-Maartensdijk gedaan. Een bedrag van ruim 6700.werd aan onze gemeente overhandigd. Het tegelplateau, dat als slot van deze adoptie in het wijkgebouw is aangebracht zal ons altijd die hulp doen herinneren. Zelfs uit Amerika werd voor ons wijkgebouw gegeven. Freule de Jonge van Ellemeet schonk ons 1000 dollar. Spre ker verzocht notaris Blindenbach als rent meester de schenkster hartelijk te danken voor deze mooie gift. Van de Ziekenhuis- verpleging Amersfoort kwam er via burge meester Bouwense nog een bedrag bij. Na deze vorstelijke schenkingen staan wij als vereniging nog voor een bedrag van 20.000.En toch is het bestuur en zijn de 725 leden onzer vereniging met dit wijkgebouw hoogst ingenomen. Die leden schaarden zich steeds achter haar bestuur en nimmer werd tevergeefs een beroep op hen gedaan. SYMBOLISMHE OPENING De heer Bastiaanse verklaarde graag al de leden bij deze openingsplechtigheid te hebben uitgenodigd, maar dit was een on mogelijk,heid daarom wordt hedenavond een buitengewone ledenvergadering gehou- EENHEIDSWORST De band tussen Maartensdijk en Sint-Maartensdijk is niet pas ontstaan na de ramp, verklaarde burgemeester mr. H. H. Schuller in zijn toespraak. Ze is van veel oudere datum. Toen in de jaren 1914 - 1918 namelijk een partij eenheidsworst aan de gemeente Maartensdijk werd gezonden, kwam die in Sint-Maartensdijk terecht en de inwoners aarzelden niet die toen ook welkome gift te verorberen. Het was voor hen nog een dubbele portie ook. Pas later kregen de Maartensdijkers te horen, waar hun worst gebleven was. Beloofd werd dit nog eens terug te betalen en die belofte is inmiddels wel ingelost, nu Sint-Maartensdijk tot tweemaal toe een gezelschap Maar tensdijkers gastvrij ontving en wel is waar geen eenheidsworst, maar dan toch een goede lunch aanbood. den. Spreker verzocht vervolgens dokter Cath als hoogste aanwezige autoriteit van het Groene Kruis de symbolische ope ning te verrichten door het als eerste plaat sen van zijn handtekening in het .gulden boek." Aan dit verzoek voldaan verklaarde dok ter Cath het Sint - Maartensdijkse wijk gebouw officieel voor geopend met de wens dat mede door dit gebouw de volksgezond heid in deze gemeente op hoger plan ge bracht zal worden en daarop gehouden. HOE HET KWAM 1 Het is nu al meer dan 2Yz jaar geleden, dat de ramp zich voltrok en spreker meende terecht dat het de aanwezigen zou interes seren om iets over de geschiedenis van deze vorstelijke Zwitsersee gift te vernemen. Kort na de ramp kwam er een dame uit het land van Willem Teil om te zoeken naar een object, waarin Zwitserland zou kunnen bijdragen voor herstel. Deze dame kwam ook bij de Commissaris der Koning in in onze provincie welke opmerkte: Denk eens aan het Groene Kruis. Dit werd graag overgenomen. Immers, Zwitserland wenste hulp te verlenen in een object, dat tot in lengte van jaren tot algemeen heil zou kunnen zijn en een blijk zou geven van de steun uit Zwitserland. En zo was in een gesprek van een kwartier in Zwitserland de zaak in orde. Men overhandigde ons daar 600.000.en vertrouwde ons toe: Doe er maar mee, zoals U het beste lijkt. We schrokken een beetje van dit vertrouwen, vervolgde dokter Cath. Daarom verzoch ten we controle van de Zwitserse gezant in Nederland. Het is 860.000.geworden, wat we uiteindelijk hebben gekregen. En daarom kan er in alle plaatsen, die we in het rampgebied op het oog hadden, een wijkgebouw worden gesticht. Spreker betuig de de gemeentebesturen zijn grote erkente lijkheid voor het zo goed als overal gratis beschikbaar stellen van de bouwgrond en de stichting van een badhuis. Het was de be doeling om in September te Nieuwerkerk op Duiveland als zijnde de zwaarst getrof fen rampgemeente het wijkgebouw offi cieel te openen, wat de Zwitserse gezant zou doen en daarmee symbolisch alle wijk gebouwen over te dragen. Omstandigheden verhinderden dit, maar toestemming om ge reedgekomen wijkgebouwen reeds in gebruik te nemen, gaf de gezant gaarne. Op een of andere manier zullen we het Zwitserse volk onze dankbaarheid tonen. Dr Cath besloot zijn toespraak met nogmaals zijn gelukwen sen uit te spreken met dezen mooie aan winst. LEED VERZACHTEN v Dr J. R. v. d. Borgh, geneeskundig-in specteur der Volksgezondheid in Zeeland wees er bij zijn felicitatie op, dat de gezond heidstoestand in ons land weliswaar niet slecht is, integendeel, we hebben het laag ste sterfte cijfer, t.b.c. en zuigelingsterfte, maar dan mogen we toch niet vergeten, dat er nog zoveel leed is. Onze taak is dat zoveel mogelijk te voorkomen dan wel te verzachten. Moge daartoe ook dit nieuwe wijkgebouw bijdragen, waarvan de waarde niet in cijfers uit te drukken. Namens het provinciale groene kruis fe liciteerde de secretaris de heer de Lange. Hij verklaarde dat er geen ogenblik was getwijfeld om Sint-Maartensdijk een wijk gebouw te geven, nadat deze gift binnen was. Hij verwachtte dat de leden hun fi nanciële steun, die exploitatie van dit ge bouw zal meebrengen, niet zal onthouden. De provinciale vereniging zal het niet al leen bij gelukwensen laten, maar in ieder wijkgebouw een blijvend bewijs van mee leven schenken, iets wat nader moet uitge werkt. SLOT ADOPTIE Het woord was vervolgens aan een voor Sint-Maartensdijk goede bekende, burge meester mr. H. H. Schuller van Maartens dijk, voorheen van Sint-Maartensdijk. Hoe de band tussen deze twee gemeenten ont stonden hebben we maar in een kaderstukje opgenomen. Immers, de echte band tussen deze twee gemeenten is toch wel na de ramp ontstaan. Burgemeester Schuller verklaar de, hoe goed het hem deed, toen destijds zijn wethouder bij het ter sprake komen van hulp aan het rampgebied zei: laten we Sint-Maartensdijk nemen. Het was zijn ge meente een genoegen die hulp te hebben mo gen bieden. Ais besluit daarvan zal straks in het badhuis een gedenkplaat worden onthuld. Daarnaast kon burgemeester Schul ler een der Maartensdijkse dames verzoeken een bloemstuk (plant) te overhandigen, vooral bestemd voor de woning van de wijk zuster en daarenboven nog de verheugende mededeling doen, dat de Vereniging ter be hartiging van de belangen der Tuigpaard- fokkers te De Bilt nog een koe beschikbaar stelde, welke piëteitsvol maar verkocht werd en de opbrengst daarvan per envelop thans door burgemeester Schuller aan de voor zitter van het Groene Kruis kon worden overhandigd, zijnde een bedrag van ƒ750. Het was dus nog een goed beestje ook. De burgemeester besloot daarna met fili- citaties nu Sint-Maartensdijk zo'n mooi wijkgebouw en badhuis rijker is geworden en hoopte dat het zijn functie naar wens zou vervullen en dat voorzitter en besuur daarvan nog lang getuige mochten zijn, waartoe God hen de kracht moge schenken. MOGEN DE IDEALEN VERVULD WORDEN Burgemeester D. C. Bouwense dankte alle instanties die aan de totstandkoming van dit gebouw hadden meegewerkt. Sint-Maar tensdijk is ontroerd door de grote hulp van zovelen. Enige weken geleden openden we ons pracht jeugdgebouw. Nu een wijkge bouw en badhuis, straks nog een vereni gingslokaal. Ik hoop dat we de idealen die we ons gesteld hebben in vervulling mogen zien gaan. Spreker feliciteerde ook namens de kring Tholen van het Ned. Rode Kruis. Zuster Smit vergat in haar dankwoord ook de schoonmaaksters niet en was zeer blij met haar nieuwe woning. Voorzitter Bastiaanse, die alle sprekers hartelijk dankte, maakte nog melding van een ontvangen bloemstuk van de thoolse zusterverenigingen en van een babyweeg schaal en wees op de mogelijkheden in dit gebouw, misschien in de toekomst zelfs nog dienstbaar voor Rheumabestrijding. HET GEBOUW Na een dronk op het heil van het Groene Kruis begaven de genodigden zich naar het wijkgebouw, waarover men niet anders dan zijn bewondering kon uiten. Een hal, ruime wachtkamer, ontsmettingskamer, vertrek voor zuigelingenonderzoek, dokterskamer en tandartsoutillage maakten met het badhuis en zusterswoning het geheel tot een tot heden ongekende weelde. In de wachtkamer schilderde een der personeelsleden van de firma, die deze wijkgebouwen verft een muurtableau, waarop ramp en wederop bouw abstract is afgebeeld. In deze keurige wachtkamer verzocht voorzitter Bastiaanse nog even de aan dacht van de aanwezigen om met grote dankbaarheid nog eens te herinneren aan het pionierswerk van wijlen dokter Tazelaar die de vereniging oprichtte met een contri butie van 25 cent per jaar en er nog met een goed slot van 15.uitkwam. Tenslotte was er nog een laatste offi ciële daad in de hal van het badhuis, waar burgemeester Schuller met enkele sympa thieke woorden, waarbij hij er op wees, dat deze slotgift van de adoptie niet bedoeld was om de tro|s van die hulp weer te geven, maar alleen maar om van die hulp te getuigen, aan de ontwerpster van het tableau mej. Adri Pieck (een nicht van Anton Pieck) verzocht dat te onthullen. Het is een pracht stukje werk geworden, dit ta bleau met de wapens van Maartensdijk en Sint-Maartensdijk, met de beide kerken, de beide gemeentehuizen en in het midden het „broodhuisje" van Maartensdijk, waar de 6700.voor Sint-Maartensdijk bijeenge bracht werden. Onderaan een gedicht van mej. E. M. Pieck. Het is een goede ge dachte geweest met een schitterende uit voering daarvan, om dit tableau als een blijvende herinnering in deze hal aan te brengen, zoals het even gevoelvol was van het plaatselijk Groene Kruis bestuur om in de hal van het wijkgebouw de gedenksteen te laten aanbrengen met het veelbetekenend opschrift: „Na de ramp op 1 Februari 1955 maakte het Zwitserse volk door de „Chaïne du Bonheur" de bouw van dit wijkgebouw mogelijk." Vergeten we vooral bij dit mooie, nuttige complex, dat we straks weer als een van zelfsprekend iets zullen beschouwen, nimmer de grote hulp van vele volken en landen na de 1ste Februari 1953 voor het ramp gebied. „Advertenties worden tot uiterlijk Don derdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn", staat er iedere week in de kop van onze krant. Dat „moeten" slaat natuurlijk alleen maar hierop» „willen ze nog geplaatst kunnen worden. Wanneer U dus vijf minuten voor 13 uur in Tholen bij de administratie een adver tentie afgeeft, heeft U nog het volste recht op plaatsing daarvan in het Vrijdagmiddags verschijnend nummer. En toch moeten we weer eens een beroep op U doen. Toch moeten we weer eens de nadruk leggen op het woordje „uiterlijk" in bovenstaande zin. Omdat het voorkomt, dat er juist die Donderdagmiddag in het laatste uur de grote stroom advertenties binnenkomt, waardoor le. de kans om ze foutloos afgdrukt te krijgen aanmerkelijk vermindert, om dat de krant toch Vijdagmiddag 12 uur geheel moet zijn afgedrukt (4300 exemplaren)! 2e. de opmaak daaronder moet lijden! 3e. er voor ons geen tijdig overzicht is of het 4, 6 of 8 pagina's moeten zijn! 4e. er toch steeds weer het gevaar blijft, dat de krant een bus mist en daar door 2 uur later bij U komt, boven dien voor de bezorgers geen pretje is. Dit alles bij elkaar is voldoende ten bate van alle partijen om U nog eens drin gend te verzoeken de advertenties zoveel mogelijk Woensdags in Tholen te doen zijn en alleen van dat „uiterlijk" gebruik te ma ken, indien niet anders mogelijk is Tenslotte zij hier nog eens uitdrukkelijk vermeldt, dat er na 13 uur Donderdagmid dag beslist geen advertenties meer worden aangenomen met de ene nimmer te garan deren uitzondering voor rouwadvertenties. Graag rekenen we op Uw medewerking, waarmee de kans dat Uw opdrachten goed worden uitgevoerd, aanmerkelijk wordt ver groot. Bij voorbaat dank. dr. A. KUGEL te Poortvliet, Tel. 10 dr. J. VERMET te N.-Vossemeer, Tel 10 HOOGWATER in de week van 20 tot en met 26 November Zondag v.m. 7.18 uur n.m. 19.41 Maandag 8.10 20.36 Dinsdag 9.10 21.43 Woensdag 10.25 22.57 Donderdag 11.33 23.45 Vrijdag 0.06 12.38 Zaterdag 1.09 13.35 GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Tholen zal Dinsdag avond a.s. in openbare zitting bijeen komen in het Verenigingsgebouw Brugstraat 16 In verband met de restauratie van het ge meentehuis heeft het gemeentebestuur het Verenigingsgebouw in het gebruik, zodat daar nu ook raad wordt gehouden. Op de agenda welke 2 punten telt, komt o.a. voor „aanvaarding schenking", vaststellinggas- tarieven i.v.m. verlaging omzetbelasting, subsidie kerkrestauratie, aankoop grond, subsidie Zeeuwse muziekschool. AANBESTEDINGEN In het kader van de herverkaveling van het eiland Tholen zal de Ned. Heidemaat schappij op Maandag 5 December a.s. in Hotel Zeeland te Tholen in het openbaar aanbesteden het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten in de Dalem- polder onder de gemeente Tholen, een op pervlakte van plm. 110 ha en het egaliseren en het graven van kavelsloten in de Deurloo- polder onder de gemeente Tholen, ter groot te van plm. 100 ha. Voorts zal die dag door de Ned. Heide maatschappij te Stavenisse in hotel Wielaard worden aanbesteed het egaliseren en het graven van kavelsloten in de Oud Kem- penhofstedepolder, de Margarethapolder en de Veerpolder, ter grootte van plm. 150 ha. BURGERLIJKE STAND Geboren Op 11 November 1955, Pieter Cornelis zoon van Adriaan Anthonisse en Pieter- nella Oosdijk. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op Dinsdag 1 November 1955 A. Muilwijk D. de Vos 02 M. Meerman -M. Schot 02 M. de Heer J. Laban 0—2 Uitslag van Dinsdag 8 November 1955 C. J. de Korte J. Priem 20 D. de Vos M. Schot 20 A. Muilwijk -C. de Korte 0—2 J. Laban J. Priem 1—1 S. Bout M. Heeze 02 K. Deurloo J. Elenbaas 02 Dinsdag 15 November M. Schot M. de Heer 2-0 J. de Rijke D. de Vos 2-0 T. Roggeband S. Bout 0-2 M. Heezen K. Deurloo 0-2 J. Elenbaas T. Roggeband 1-1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1