Ploegwedstrijd L*J.G* te St* Maartensdijk Herverkavelings commissie Zeeland ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL afd. THOLEN aanmelden nieuwe leerlingen OUD-VOSSEMEER Blus dat pijnlijk branden van overtollig maagzuur! ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Van onze adverteerders VEILINGBERICHTEN GELIJK het Zeeuwse wapen uitbeeld „Ik worstel en ontzwem" A* DE BLAAIXW Vondellaan 60 Bergen op Zoom Tel. 1649 Zaterdag 10 September jl. organiseerde de L.J.G. streek Tholen en St. Filipsland een ploegwedstrijd, die tevens gold als se lectiewedstrijd voor het Provinciaal Kam pioenschap Ploegen, dat op 1 October in de Wilhelminapolder bij Goes gehouden wordt. De deelnemers leverden een harde strijd, zowel onderling als met de „harde" grond. De langdurige droogte maakte goed ploe gen vrijwel onmogelijk en de jury, bestaan de uit de heren Stols, De Hond en Kosten, had dan ook geen gemakkelijke taak, om onder deze omstandigheden het werk op juiste waarde te schatten. Al met al was het echter een sportieve strijd, die redelijke belangstelling trok. Toch lijkt ons dat het aantal deelnemers nog wel groter kan wor den, temeer daar ieder die kan ploegen ook deelnemer kan zijn. Verschillende handelaren stelden mooie prijzen beschikbaar en op deze wijze wer ken wij mee aan de opbouw van een mo dern landbouwpeil. Wil immers de land bouw een woordje mee blijven spreken, dan zal zij moeten beschikken over goed onder legde boeren en tevens ook over verder per soneel dat z'n mannetje staat. Rondgaande ploegen: 1. L. C. Groenewege, St. Maartensdijk, 75 punten. Hij komt hiermee definitief in het bezit van de wisselbeker van Marings ploegenfabriek te Delfzijl. Tevens kreeg hij sleutels van Veedol. 2. J. N. Noorn, St. Maartensdijk, 66 p., beker C.A.V. „Eiland Tholen". 1. I. C. Hage, Oud-Vossemeer, 88 pnt, wisselbeker (2e maal) Fa. M. C. Rijsten- bil en Zn., Oud-Vossemeer, plus 10 kg spuitvet van de Fa. S. C. Verbrugge, ICrui- ningen. 2. D. v. Dijke, Oud-Vossemeer, 753^2 P- beker Marings ploegenfabriek te Delfzijl. 3. W. Kloet, St. Maartensdijk, 71 p., miniatuur John Deere tractor van de Fa. M. C. Rijstenbil en Zn., te Oud-Vosse meer. 4. C. de Koning, Tholen, 61 p. 5, 5. W. v. Gorsel, Tholen, 60 punten, zaklicht. Het Secretariaat van de Herverkavelings commissie deelt mee, dat zij, die alsnog wil len mededingen naar een bedrijf in de Noordoostpolder of de Braakmanpolder (onder voorwaarde van „inlevering" van een minstens even groot bedrijf in de Her- verkaveüngsgebieden Schouwen-Duiveland, Tholen, Waarde en de Zak van Zuid-Beve land) zich zo spoedig mogelijk dienen te melden onder verstrekking van alle ver langde gegevens. Het adres is Oostsingel 1 te Goes. Deze mededeling vestigt tevens nog eens de aandacht op de Openbare Kennisgeving, die op 22 Januari van dit jaar verscheen en waarnaar verder wordt verwezen. Voor de gemeenten Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Filipsland hebben Zondag dienst: Dr. Kugel, Poortvliet, tel. 10; Dr. Vermet, Nieuw-Vossemeer, tel. 10.. HUISSLACHTINGEN Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat van het verrichten van huisslachtingen tenminste 8 dagen tevoren kennis moet worden gegeven ten kantore van de Gasfabriek aan de Hoogstraat, v.m. tussen 9 en 12 uur. Tholen, 12 September 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, V. Laban. BEKENDMAKING Degene die in beginsel een woning met premie aan de Polderweg wensen te bou wen, gelieven zich vóór Donderdag 22 Sept. a.s. ter secretarie te melden. De Burgemeester van Tholen. HOOG WATER Hoogwater in de week van 18 tot en met 24 September 1955. Zondag vm. 4.27 nm. 16.44 uur Maandag 5.00 17.17 Dinsdag 5.33 17.50 Woensdag 6.07 18.24 Donderdag 6.44 19.04 Vrijdag 7.27 19.50 Zaterdag 8.23 21.00 Vrijdag 16 September Nieuwe Maan om 7.19 uur. Zaterdag 24 September Eerste Kwartier te 4.40 uur. ORGELINWIJDING De datum van de orgelwijding in de Ned. Herv. Kerk alhier is thans definitief bepaald op Woensdag 21 September des avonds om 7.30 uur. De inwijdingsdienst wordt geleid door Ds. B. G. A. v. d. Wiel te Elburg. Door de President-Kerkvoogd, de heer P. J. Drooger zal daarna het orgel worden overgedragen aan de kerkeraad en in eerste instantie worden bespeeld door de organiste ter plaatse, mej. M. v. d. Velde. Na de dienst speelt ze „Choral" met 8 Partiten, Was Gott tut das ist wolgetan" van Joh. Pachbel op het nieuwe orgel. Tenslotte speelt George Stam het vol gende programma: 1. Psalmimprovisatie door G. Stam. 2. Toccata en fuga in d. J. S. Bach. 3. Sonate over het Gebed des Heeren van F. Mendelssohn. 4. Improvisatie geestelijk lied door G. Stam. EEN AQUARIUM RIJKER Sedert de opening is er in „Ten Anker" zo nog al het een en ander bijgekomen ten gerieve van bewoners en personeel. Hierop komen we binnenkort nog eens terug, om U ook eens te vertellen hoe het de bewo ners bevalt. Wel willen we thans vermel den, dat er deze week een Aquarium is ge plaatst, waarvoor de bewoners enorme be langstelling aan de dag leggen. Voor in richting en inhoud maakte men dankbaar gebruik van de adviezen die door de Aqua riumvereniging „Dwerg Goerami" met ge noegen werden verstrekt. DE WINNAARS De uitslag van de deze zomer door de „Midreiza" georganiseerde ballonwedstrijd is bekend. Prijswinnaars zijn Jacoba v. d. Rhee te St. Maartensdijk, Rientje Riedijk te Tholen en Jaap Pipping te Oud-Vosse meer. De benodigde bonnen voor een gratis reis zijn al overhandigd. DE BRIEVENBUS Bij de ingang van Huize „Ten Anker" is door de PTT een brievenbus geplaatst, waar iedereen uiteraard gebruik van maken kan. Voor de Rusthuis-bewoners en voor veel mensen in die omgeving woonachtig, zal dit een hele verbetering zijn. Bedoelde bus wordt driemaal daags ge licht t.w. om 5.15 u„ 15.15 u. en 18.15 u., zodat bijv. .correspondentie, welke wordt ge post vóór 18.15 uur de volgende morgen in heel Nederland besteld wordt. BURGERLIJKE STAND Geboren: 8 Sept.: Adriana Cornelia, dochter van Huibert Kers en Krina Pieternella Minheere beiden wonende te Ossendrecht. 14 Sept.: Izaak, zoon van Pieter Deur- loo en Maatje Klazina Geene, beiden wo nende te Tholen. Huwelijken: 9 Sept.: Abraham Stoutjesdijk, 22 jaar, wonende te Stavenisse en Cornelia Cathari- na Engelvaart, 21 jaar, wonende te Tholen. 13 Sept.: Dirk Gerrit Zinkweg, 27 jaar, wo nende te Siegerswoude en Maria Melse, 25 jaar, wonende te Tholen. 14 Sept.: Jan Willem Praat, 23 jaar, wo nende te Tholen en Marina Maatje Goede- gebuure, 23 jaar, wonende te Tholen. STICHTING Zaterdag 17 Sept. a.s. 9.45 uur Brugstraat 16, Tholen ALS DE WIJN IS IN DE MAN Zaterdagavond kwamen verschillenden letterlijk van een koude kermis thuis. Na afloop van de Nieuw-Vossemeerse kermis begaf zich een hele troep luidruchtig in de motorboot van de veerman, die daarbij he vig schommelde. Dit werd volgens oogge tuigen opzettelijk veroorzaakt. In de ont stane verwarring tuimelden verscheidenen te water en liepen een nat pak op. BENOEMD Zoals elders in dit blad bij het raadsver- slag vermeld, is in de vacature van onder wijzer aan de O. L. School voorzien door benoeming van dhr. M. W. de Zwart uit Hontenisse. Boter nog: voorkom het! Neem liennies. Overtollig maagzuur is de oorzaak van die snerpende zuurbrand. Zo onaangenaam de pijn, zo eenvoudig de remedie 1 Gewoon één of twee Rennis laten smelten op de tong. Ze smaken lekker en water of zo komt er niet aan te pas. Direct is de brand geblust en daarmede de pijn verdwenen. Als U maar zorgt Rennies bij de hand te hebben kunt U altijd en overal eten wat U lust, zonder angst voor dat nare zuurbranden. AANRIJDING Zaterdagmiddag kwam het 7-jarig doch tertje van dhr. Johs. Burgers uit de garage van Vroegop in de Achterweg gereden op haar step op het moment dat L. J. R. met zijn auto zou passeren. Het uit alle macht remmen kon wel een overrijding, maar geen botsing voorkomen. Het meisje werd hier door tegen de weg geslagen en liep enkele schaafwonden op, plus een lichte shock. Dokter van Es was spoedig ter plaatse, maar stelde geen ernstige kneuzingen vast. Met enkele dagen rust na die hevige schrik liep dit ongeluk nog goed af. De politie maakte proces-verbaal op. VRIJWILLIG DOORVEILEN Tijdens een Maandagavond in de zaal van dhr. P. Moerland gehouden buitenge wone algemene vergadering van de Vei lingvereniging St. Annaland en Omstreken werd op voorstel van het bestuur besloten het veilen der producten na 12 September voort te zetten. De veilingskosten waren voor 12 September 4%, vanaf deze datum tot 1 October 3 en daarna 2%. De voorzitter deelde mede, dat een sor- teermachine is aangekocht, dat reeds thans voor 800.000,aan aardappelen werd ge veild en verzocht namens het bestuur een credietverhoging van 75.000,tot 125.000,waartegen geen bezwaar was. Ook de- groep Scherpenisse zal doorgaan met veilen. De heer A. J. Groenewege ad viseerde de leden allen door te gaan met veilen. Dinsdag en Donderdag zal er vanaf heden worden geveild. SCHIETWEDSTRIJD A.s. Zaterdag wordt door de schietver. „Prinses Juliana" een huishoudelijke wed strijd op de personele baan gehouden. De bedoeling is dat Zaterdag 1 October op de vrije baan wordt geschoten. RIOLERING EN BESTRATING Bestek nr. 1 van het rioleringsplan dezer gemeente, tevens inhoudende uitvoering on derdeel uitbreidingsplan Cureelanden werd dezer dagen aanbesteed. De laagste inschrij ver was de firma W. van Vossen Zn alhier voor 40.540,Voor dit bedrag zal de Tuin- en Cureestraat dus van nieu we riolering en bestrating worden voor zien. Het werk is inmiddels reeds gegund aan de firma v. Vossen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Stave nisse; gelet op artikel 55 van de Algemene Po litieverordening der gemeente Stavenisse; maken bekend: dat hoofdbewoners van bewoonde, eige naars, gebruikers of beheerders van onbe woonde percelen of erven verplicht zijn de goten en riolen voor of langs die panden voortdurend behoorlijk schoon te houden of te doen schoonhouden; bevelen: de hoofdbewoners van bewoonde, eigenaars gebruikers of beheerders van onbewoonde percelen of erven de langs hunne panden gelegen, van harde wegdekking voorzienen wegen, schoon te maken of te doen schoon maken, waar geen overburen zijn ter ge hele en waar overburen zijn ter halve breedte. Hieronder is begrepen het zuiveren van gras e.d. Aan dit bevel moet voor 25 September 1955 gevolg worden gegeven. Op de naleving van bovenstaande be kendmaking en bevel wordt controle uitge oefend. Verdere waarschuwing zal niet plaats vinden. AVONDSCHOOL Door de Stichting Scholendienst wordt hier a.s. winter gelegenheid gegeven tot het volgen van een arbeidersavondschool, be staande uit twee opeenvolgende jaarcursus sen, die telkens in een winterseizoen van October tot Mei worden gehouden. Men verbindt zich slechts voor één seizoen tege lijk. Elke week wordt gedurende één avond twee uur les gegeven in Nederlandse taal, Rekenen en Sociale kennis. Hoe belangrijk de eerste twee lessen mo ge zijn, ook sociale kennis is tegenwoordig iets, waar men moeilijk buiten kan. Door de tegenwoordige uitgebreide sociale wetge ving heeft practisch iedereen met deze laat ste te maken. Telkens weer blijkt dat er een schromelijk gemis bestaat aan deze ken nis welke dan aanleiding geeft tot allerlei moeilijkheden, in de eerste plaats voor be trokkenen zelf. Deze cursus kan dan ook in een grote behoefte voorzien, de moeite die men er nu insteekt, haalt men er straks dub bel en dwars uit. Als leerling tot de cursus kunnen worden toegelaten ieder die de Lag. school heeft doorlopen en tenminste 18 jaar is. SPORT INSMERDIEK Het verslag over de eerste competitie wedstrijd door de voetbalvereniging bereik te ons ditmaal te laat om nog onder het sporthoekje te worden ingedeeld. Het eerste succes van Smerdiek laten we daarom hier volgen. Het 2e elftal wist tegen VVN 2 uit Noordschans gelijk te spelen: 1-1. Het resultaat werd bereikt na een begrijpelijk spannend duel. Smerdiek 1 heeft aan haar uitstekend werkende verdediging de kleine maar verdiende 2-1 overwinning te danken. VVN begon met enkele aanvallen zonder resultaat. Daarna werd meer wisselend ge speeld. Na 16 minuten werkte de Noord- schanse linksbinnen een goed aangegeven bal correct af: 0-1. Smerdiek bracht het tot enkele corners, die door rechtsbuiten Schot op maat werden afgegeven. Uit een daar van scoorde v. Gorsel met een fraaie kop bal: 1-1. Enkele minuten later verleende de WN-keeper zijn medewerking aan Smer diek, toen hij een schot in eigen deel sloeg: 2-1. Na de rust kwam het niet meer tot doelpunten ondanks de wisselende aanval len waarbij aan de ene kant de Smerdiekse voorhoede zonder schutter niet van de ge boden kansen wist te profiteren en aan de andere kant de verdediging zodanig op dreef was, dat het toch nog al eens op komende gevaar telkens werd bezworen. Zo kreeg Smerdiek tegen Noordschans z'n eerste punten, een meevaller die nochtans verdiend was. Bij Noordschans was het vooral het laatste kwartier merkbaar dat ze in een week of 6 niet gevoetbald had den toen de Smerdiekse voorhoede nog fris optrok. HET WERKLOOSHEIDSPROBLEEM Zoals ieder jaar op ons eiland Tholen is het ook nu weer na het rooien van de zil veruien lang niet voor qllen gemakkelijk werkgelegenheid te vinden. De behoeften aan ander werk buiten de gewone land- bouwwerkzaamheden doet zich dan sterker dan ooit gevoelen. Wel is met dit andere werk klein-industrie in Poortvliet en Tholen een bescheiden begin gemaakt, maar om algehele werkloosheid te voor komen zijn natuurlijk meerdere en grote werkobjecten nodig. Wil men op het ogen blik althans op dit ander werk, meestal fa brieksarbeid overschakelen, dan is men aan gewezen op plaatsen buiten het eiland, zo als de Philipsfabrieken te Roosendaal, waar thans 7 personen van hier werkzaam zijn, verder de N.V. Verenigde Blikfabrieken o.a. te Oudenbosch en andere plaatsen en de Levers Zeep Maatschappij N.V. te Vlaar- dingen bij welke laatste Maandag jl. één van onze dorpsgenoten als eerste het werk begon. Een gelukkige omstandigheid is in dit verband de Uitvoering van het Herver kavelingsplan, doch gezien het feit, dat hier ter plaatse verleden week een 40-tal per sonen officieel als werkloos stonden inge schreven, bewijst dat deze momenteel het werkeloosheidsprobleem wel verlicht, maar toch niet geheel en al wegneemt. Op langere termijn gezien, moet men zelfs deze gehele Herverkaveling wegcijferen en rekening houden met een na de uitvoering vergroot werkloosheidsprobleem. Tenzij tenzij nog voor die tijd op andere manier daarin kan worden voorzien, tenzij er dus voor die tijd meerdere kleine industrieën of een wat grotere in onze streek wordt ge vestigd. Wanneer daartoe ooit de mogelijkheid be stond, dan is dat zeker nu wel het geval. Misschien nog niet zo, omdat het eiland Tholen toch ook veel meer in de belang stelling is geplaatst dan voorheen, misschien ook nog niet direct omdat St. Annaland een nieuwe grotere haven zal krijgen, wel ke ten allen tijde te bereiken is, misschien ook nog niet in de eerste plaats omdat er sprake is van een ontwikkelingsgebied voor deze streek, maar zeker wel omdat de in dustrie in den lande met het enorme pro bleem zit van een gebrek aan arbeidskrach ten. Was het niet zo op de Donderdag jl weer gesloten Najaarsbeurs te Utrecht, dat tal van export-orders, die toch deviezen in het laadje brengen, niet genoteerd konden worden wegens gebrek aan personeel. Er waren industrieën en bedrijven, die reeds na enkele dagen volgeboekt waren. Anderen vroegen lange levertijden. In de lederwaren- sector b.v. zijn grote werkelijk opvallende orders geplaatst. Er zijn fabrieken die „vol" kwamen te zitten met exportorders voor Ca nada, Luxemburg en België en die dus de eerstkomende maanden niets op de Neder landse markt zullen kunnen brengen. Wat in jaren niet geschiedde, bestond op deze Jaarbeurs: er moest „nee" verkocht wor den. Oorzaak: we krijgen toch niet vol doende personeel om alles te realiseren. Overigens zal deze Najaarsbeurs geboek staafd worden als een der beste van de na oorlogse jaren. Ten opzichte van export orders werd een record-omzet behaald. En het zou nog veel meer kunnen zijn, als er niet het spook was van gebrek aan werk krachten. Want je kunt geen ijzer met han den breken en 100 man personeel kunnen niet het werk doen van 300. Dit jaarbeursnieuwtje hebben we aan het berichtje van onze correspondent over de werkloosheid in Smerdiek en met deze ge meente evengoed in onze andere gemeen ten vastgeknoopt ter illustratie der ver schillende problemen. Aan de ene kant een gebrek, aan de andere kant onmiddellijk na seizoen een behoorlijk overschot aan ar beidskrachten. We merkten daarom op, dat als de tijd voor industrialisatie in onze streek ooit mee werkte, het daarom thans wel zo is. Er zijn industrieën, die dependances oprichten in streken, waar althans het gebrek aan personeel het minst nijpend is. Philips gaat in Stadskanaal een nevenbedrijf van de N.S.F. stichten. Het heeft al een depen dance in Ernmen. Het merendeel der lezers weet wel wat er in Roosendaal staat. Ver schillende Zaanse levensmiddelenindustriën hebben ook dergelijke plannen. Tot ver in de provincies, waar de arbeidsmarkt min der overvraagd is, rijden de grote trailers met biscuit, beschuit, chocolade en andere artikelen. Als het personeel niet naar de fabriek kan komen, gaat de fabriek naar het personeel. Men werft daar thans reeds gehuwde vrouwen aan, die zelfs enkele uren per dag, soms alleen 's avonds maar werken. Op Tholen en St. Filipsland zijn er na de al verschillende geplaatsten momenteel een 150 werklozen. Dagelijks neemt dit aantal toe. En de animo om dan de gehele week van huis te gaan, is begrijpelijk niet groot. Het probleem ligt er. Het zal nodig zijn, dat hieraan nu de volle aandacht wordt besteed. We zitten in de running. Laat deze tijd niet voorbijgaan. Er zit 100% verschil tus sen een noodzakelijk wegtrekken of een kunnen aantrekken van arbeidskrachten, 100% voor de welvarendheid van een streek voor de uitbreiding, voor het perspectief. Meer dan ooit geldt daarom ons inziens vandaag de dag: Beidt Uw tijd. HET MUZIEKFESTIVAL Onze plaatselijke muziekvereniging „Met Vereende Krachten" organiseert voor Za terdag 17 September een muziekfestival, waaraan buiten „M.V.K." zelf nog 5 an dere verenigingen zullen deelnemen. De deelnemende verenigingen zijn: 1. „M.V.K." St. Maartensdijk. 2. „Eendracht" Scherpe nisse. 3. „Oud-Vossemeers Muziekvereni ging" Oud-Vossemeer. 4. „Accelerando" St. Annaland. 5. „Vooruit" Waarde. 6. „Con cordia" Tholen. Om 2.30 uur hoopt men op de markt op te stellen voor de rondgang door de ge meente. Na afloop daarvan wordt geza menlijk de ensemblemars „Onze Vlag" van Henk Jakma uitgevoerd, waarna de con certen op de tent 'n aanvang zullen nemen. Eveneens zal er een avondconcert gegeven worden, welke wordt verzorgd door „Ac celerando" uit St. Annaland. „M.V.K." hoopt op gunstig weer, zodat er van een gezellige drukte gesproken zal kunnen worden. GEFELICITEERD Donderdag 14 September vierde mej. M. Bruijnzeel haar 96ste verjaardag. Gezien deze leeftijd is de oudste inwoner op één na in onze gemeente nog zeer kras. Be grijpelijk was er veel belangstelling. TWEE NAAR DE N.O.P. Maandag 12 September kregen twee landbouwers alhier bericht dat ze een be drijf zijn toegewezen in de N.O.P. Het zijn de heren C. Tichem Jz. en H. Bolier Dz. Twee aanvragen uit deze gemeente moesten worden afgewezen. OOK NAAR „TEN ANKER" Leeftijd en omstandigheden noopten mej. P. Keur-Dorst onze gemeente te verlaten en haar intrek te nemen in huize „Ten Anker" waar we haar nog een gezonde rustige oude dag toewensen met de andere Anker bewoners. WEDVLUCHT NOYON Los 10 uur. Ie duif 13.34.24. Laatste duif 14.03.51. Afstand 233 km. Jonge duiven: M. K. Speyer Pvl. 16 9 spr. en voorw.; G. M. Larooy 2 3 4; B. Suurland 5; L. Priem St. M.'dijk 7; P. v. Dijk St. M.'dijk 8 10; Johs. Krijger Pvl. 12 13; J. Hage Pvl. 14. Oude duiven: LI. Koppenhol Pvl. 1 pl. spr.; H. Jansen Pvl. 2 plus voorw.; D. Uijl Pvl. 3. WEDVLUCHT PT. ST. MAXENCE Afstand 271 km. Ie duif 14.16.36. Laat ste duif 14.37.50. Los 10 uur. Jonge duiven: J. Hage Pvl. 1 pis spr. en voorw.; P. v. Driel St. M.'dijk 2; G. M. Larooy 3 6; C. v. d. Have 4 5; M. K. Speyer Pvl. 7 8. Oude duiven: D. Uijl Pvl. 1 spr. pl. voorw.; C. v. d. Have 2; J. Hage Pvl. 3 4; H. Jansen Pvl. 5. Kampioenschappen: Kampioen Vitesse: le M. K. Speyer Pvl.; 2. C. v. d. Have; 3. C. Vroegop, St. M.'dijk Kampioen Fondé: le B. Suurland; 2. C. v. d. Have; 3. P. v. Driel, St. M.'dijk. Kampioen Jonge duiven: 1. M. K. Speyer Pvl; 2. J. Hage Pvl.; 3. G. M. Larooy. Generaal kampioen: M. K. Speyer, Pvl. BURGERLIJKE STAND Over de maand Augustus Geboorten: Cornelis Pieter, zoon van J. K. de Graaf en van L. de Haan. Femmigje, dochter van G. v. d. Weerd en van G. Éuijert. Abel, zoon van W. J. Potappel en van H. M. Quaak. Huwelijksaangiften: Jan Guiljam, 35 jaar en Johanna v. d. Slikke 24 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: Maatje Hartog-Schot van Middelburg. Vertrokken: Jacobus van Doezelaar naar Aruba (Ned. Antillen) Adriaan J. Deurloo en echtgenote naar Rotterdam. Cornelis Jansen naar Tholen. Aldert Walrecht naar St. M.'dijk. KONINGIN WILHELMINA FONDS De collecte, die begin September in onze gemeente werd gehouden ten bate van de kankerbestrijding, heeft 455,opgebracht waarvan 56,aan speldjes die Zaterdag 3 September tijdens het optreden van de drumband „Udi" uit Bergen op Zoom wer den verkocht. s Avonds gaf de band nog een taptoe op de Markt, waarvoor, dank zij het nog mooie zomerweer veel belangstelling was. IN DE SLOOT Een auto met aanhangwagen van de Grasdrogerij te Scherpenisse kwam geladen met gras door de Noordweg gereden. Ter hoogte van de woning der familie Uyl reed de auto te dicht langs de slootkant, de aanhangwagen zakte weg en kiepte de sloot in. Het gras werd toen maar verder gelost en met vereende krachten de wa gen op het droge gebracht. De weg is hiermee niet verbeterd, omdat ook door de vele regen nog een stuk wegzakte. Het is daarom nu hier een smal en vooral in don ker gevaarlijk gedeelte. Het werk aan de rondweg stagneert door de weersomstandigheden van deze week. Oplevering zal dus weer wel worden op geschoven. WEER BEZIG De mannenvereniging ter plaatse heeft zijn wekelijkse vergadering hervat na een rustperiode tijdens de oogstwerkzaamheden. GEBROKEN BEEN Zaterdag jl. reed A. d. B. met zijn mo torrijwiel door de gemeente, toen plotseling het 7-jarig meisje M. F. de weg overstak. Zij kwam daarbij in botsing met het motor rijwiel en werd met een gebroken beentje en schaafwonden aan het hoofd opgenomen. Zij moest dan ook ter verpleging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. BURGERLIJKE STAND Over de maand Augustus Geboorten: Lein, zoon van L. H. Dieleman en N. van Belzen. Jacobus, zoon van B. J. van Herk en H. C. Verstrate. Overlijden: Neeltje Kaashoek, 68 jaar, echtg. van H. J. Fontijne. Marinus Jacobus Reinhout, 74 jaar, echtg. van J. A. van Moort. Cornelis van Strien, 73 jaar, echtgenoot van M. Verlare. Loop der Bevolking. Ingekomen personen: Jannetje Hamelink, gekomen van We- meldinge. Willem Moeliker van Tholen. Willem Beens van Genemuiden. Vertrokken personen: L. M. Sinke en gezin naar Middelburg. J. Sonneveld naar Genemuiden. Zondag 18 September 1955 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. van Dieren 3 uur Ds. R. C. van Putten In beide diensten collecte voor de Chr. Kleuterschool. Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. H. Bakker Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Vrijdagavand 23 Sept. 7 uur Ds. Bel Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. P. v. d. Bijl Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. O. Elseman, Ned. Herv. Pred. te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. D. J. van Dijk Collecte Ziekenfonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur Leesdienst Dinsdag a.s. om 6.30 uur Ds. v. d. Ket terij STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. H. Bouter Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. Brons 2 uur Ds. de Bres Rehoboth 6.30 uur Ds. de Veij Mestdagh uit Ede Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Brons Heilige Doop Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. H. Rijksen uit Vlaar- dingen POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. C. J. P. Lam Geref. Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Bakker Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. F. van Dieren Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van der Poel te Ede - Doopsbediening ST. FILIPSLAND Uit een tweetal door de kerkeraad der Oud Ger. Gem. was gesteld nl. Ds. du Marchie v. Voorthuijzen te Leersum en Ds. Wilting te Doetinchem is op de gehouden ledenvergadering Ds. Wilting gekozen, zo dat op hem een beroep werd uitgebracht. Woensdag jl. opende dhr. Hopmans zijn nieuwe zaak in manufacturen aan de Wouwsestraat no. 15. Na een grondige verbouwing is een zaak ontstaan die ieders aandacht opeist en in alle opzichten zijn plaats waardig is. Opvallend zijn de ruime etalages en de plaats die er werd vrijgelaten om deze te bezichtigen. Uit het keurige interieur viel op te mer ken hoe iedere vierkante cm is benut om het publiek ook binnen een ruim overzicht te kunnen geven van een grote sortering uiteenlopende goederen en wel op een wijze die een gemakkelijke keus bepaald en een vlugge bediening waarborgt. De belangstelling en de vele felicitaties die dhr. en mevr. Hopmans in ontvangst mochten nemen getuigden van eerbied voor wat er door hen beiden met hard werken werd bereikt. Na de officiële opening des voormiddags is na de middag de verkoop begonnen. THOLEN 13 Sept.: Bintje: bonken 12.11, gewone 9.00 tot 9.50. W. Eig.: gewone 8.20 tot 9.49. Aanvoer 27 ton. Plantuien: bonken 12.13, gewone 15.42, drielingen 24.00, picklers 25.40. Zaaiuien 16.35. Aanvoer 55 ton. 14 Sept.: Bintjes: bonken 12.03, gewone 9.52. W. Eig.: gewone 9.50. Aanvoer 8 t. ST. ANNALAND 12 Sept.: Bintjes: bonken 12.30 tot 12.39, gewone I 9.41 tot 9.55, gewone II 9.00 tot 9.31. Eigenheimers: bonken 8.11, gewone I 9.00 tot 9.40, drielingen 5.87. Alles per 100 kg. Aanvoer 90 ton. 13 Sept.: Bintjes: bonken 12.24, gewone 9.00 tot 9.66, drielingen 3.99. Eig.: bonken 8.09, gewone 9.91 tot 10.21, drielingen 5.41. Alles per 100 kg. Aanvoer 35 ton. Uien: middel 15.25, drielingen 23.64, pick lers 25.16 tot 25.40. Alles per 100 kg. Aan voer 20 ton. 14 Sept.: Bintjes: bonken 12.20, gewone 9.52 tot 9.77. Eig.: gewone 9.30 tot 10.02, drielingen 5.77. Alles per 100 kg. Aanvoer 70 ton. 15 Sept.: Bintjes 9.30 tot 9.78, bonken 12.06. Eigenh.: gewone 9.68 tot 10.17, drie lingen 5.61, bonken 8.25. Aanvoer 25 ton. ST. MAARTENSDIJK 12 Sept. Eig. I 9.40 tot 8.70, II 7.00, bon ken 6.60. Bintjes: I 9.52 tot 9.70, II 9.02 tot 8.70, bonken 12.10, kriel 2.70. Aanvoer 1300 kisten. 13 Sept.: Eig.: I 9.74, II 8.90 tot 9.00. Meerlanders I 8.50. Aanvoer 400 kisten. 14 Sept.: Eig.: I 9.66 tot 9.30, II 8.% tot 6.00. Bintjes I 9.70 tot 9.66, II 8.70 tot 8.50, bonken 11.60. Aanv. 1000 kisten. SCHERPENISSE (Via de veiling van St. Annaland). 12 Sept.: Bintjes: bonken 11.97, gewone I 9.01. Eig.: gewone I 9.00 tot 9.08, II 8.08 tot 8.18. Alles per 100 kg. Aanv. 38 t. 13 Sept.: Bintjes: bonken 11.23, gewone 9.09. Eig.: bonken 7.51, gewone 9.10 tot 9.62. Alles per 100 kg. Aanv. 15 ton. Uien: middel 15.15, drielingen 23.70, pick lers 25.25. Alles per 100 kg. Aanv. 3 ton. 14 Sept.: Eig.: gewone 8.54 tot 9.20. Alles per 100 kg. Aanvoer 10 ton. 15 Sept.: Eig.: gewone 9.14 tot 9.87. Aanvoer 4 ton. Ondertrouwd: J. H. JEROENSE en M. E. KAASHOEK St. Annaland, Sept. 1955 Gezin J. A. Jeroense en Wed. Kaashoek Voor de vele blijken van belangstelling die wij zowel van hier als van elders bij onze 25-jarige echtvereniging mochten ont vangen, zeggen wij allen, mede namens onze kinderen, hartelijk dank. W. J. Zwagemaker J, M. Zwagemaker-Mosselman St. Maartensdijk, Sept. 1955. Koningin Julianastraat 20. Ondanks tegenslagen is alzo ons magazijn herbouwd en de nieuwe reizende winkel weer op de baan. Binnenkort hopen wij U weer te be zoeken met een prima collectie Emaille, Glas, Porselein, Aarde werk, Luxe- en Huishoudelijke ar tikelen, Weck en Wasgerief. Beleefd aanbevelend

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 2