Puistjes Plaatselijk Nieuws De Zweedse Kleuterschool Over Windhozen D.D.D. THOLEN Weerpraatje ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER Stramheid is een waarschuwing: Rheunatiek ligt op de loer. ST. ANN ALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET In Sint Maartensdijk wordt een kleuter school gebouwd. Niks bijzonders natuurlijk. Dat is heus de enige gemeente in Nederland niet, waar dat momenteel gebeurt. En in Sint Maartensdijk is het zelfs al geen bij zonderheid meer, dat die kleuterschool een geschenk is van de Zweedse organisatie „Radda Barnen Redt de kinderen". Ove rigens een wel zo geweldig geschenk,* dat men er nog steeds zeer erkentelijk voor is. Het is ookenorm, wanneer men weet dat Radda Barnen reeds meer dan een millioen gulden voor kleuterscholen heeft geschon ken in het voormalige rampgebied. Laten we het daarom wel een bijzonder heid achten, dat er ook zo'n grote gift voor Sint Maartensdijk is bestemd. En aan de Smerdiekse kleuterschool zit nog een bijzon derheid. Ze wordt als het ware in het „En gels" gebouwd. Onder leiding van een Zweeds ingenieur zijn er acht jongelui van rond de twintig uit Engeland dag in dag uit hard aan het werk om de kleuterschool spoe dig te doen verrijzen. De architect, de Zweedse ingenieur, spreekt gelukkig voldoende Engels om zijn „werkvolk" duidelijk te maken, wat er van hen verlangd wordt. Waarom zijn hier Engelse jongens aan het werk vraagt U misschien? Toen de Zweed Axel Husberg die de school zou gaan optrekken, kwam hij te staan voor het probleem der arbeidskrachten, waarin we hoe bestaat het nu een maal een beetje krap zitten. De ingenieur herinnerde zich toen de Friends Ambulance Unit International Service, een stichting die hem ook in Griekenland had geholpen. In Engeland zijn er zoals trouwens alle landen in het westen die kent, jongens, die gewetensbezwaar hebben om in militaire dienst te gaan. (Men denke in ons land b.v. aan de Jehova's getuigen) De meeste zijn Quakers, maar er zijn ook anderen, die meestal ook op grond van godsdienstige ar gumenten, niet in dienst willen. Gemakkelijk maken zij het zichzelf daar door niet, Zij moeten voor een rechtbank verschijnen en als hun gewetensbezwaren (Van onze weerkundige medewerker) Na een koude beginweek van Juli beleef den wij een warmteperiode, die haar hoogte punt vond op Zondag 17 Juli. Het kwik steeg toen op verschillende plaatsen in het zuiden en oosten van het land tot 30 of 31 gr. C. Enkelafcdagen daarvoor had de warmte al krachtige onweersbuien uitgelokt, mede doordat de uit het oosten aangevoerde lucht boven de Zwarte Zee veel vocht had opgenomen. Hierdoor werd de onstabi liteit van de atmosfeer vergroot. Over de bui, die Donderdagmiddag 14 Juli over Friesland trok, willen wij hieriets meer vertellen, aangezien ze vergezeld ging van een krachtige windhoos. Even na vier uur passeerde dit warmte-onweer het uiterste zuiden van Frieland in westelijke richting, waarbij zich in Langelille de eerste windver- schijnselen voordeden. Bomen werden van hun kruinen ontroofd, terwijl hooi de lucht in werd gezogen. Een slurf of trechter werd toen nog door niemand waargenomen. Wel was dit enkele ogenblikken later het geval, meer naar het noordwesten toe. Verscheidene personen zagen een hoos over het Tjeukemeer trekken in de richting van het plaatsje Huis ter Heide, waar zich een bos bevond. In dat bos richtte de wer velwind een hevige ravage aan, waarbij enkele honderden dikke bomen het loodje legden. Het is niet uitgesloten, dat een andere, uit het noord-oosten komende bui, een be langrijk aandeel heeft gehad in de heftig heid van het verschijnsel. Doordat dit warmte-onweer eerstgenoemde bui in de omgeving van St. Nicolaasga ontmoette, waren blijkbaar de condities voor het op treden van een krachtige, vernielende wind hoos zeer gunstig geworden. SOMS DWAZE STREKEN Menigeen denkt, dat een waterhoos iets anders is dan een windhoos, maar in feite is er toch geen wezenlijk verschil. Een worden erkend, weten zij, dat zij twee jaar lang ander werk moeten doen. Zwaar werk. Zij worden naar ziekenhuizen gestuurd, om daar het grove werk te doen of ze moe ten werken in de bosaanplant of ontginning in Schotland of Zuid Engeland. Maar sommigen van hen zijn zo gelukkig om een poosje in het buitenland te kunnen werken. Dit laatste verklaarde de door de jongens gekozen leider van de groep Roger Bland. Hij is de oudste, 23 jaar en afgestu deerd als chemicus. Er zijn er niet veel die deze prachtkans krijgen. Acht werken er in St. Maartensdijk, drie in Nieuwerkerk, zeven in Griekenland, drie in Frankrijk en acht zijn zojuist terug uit Duitsland. Van het land waar ze werken krijgen ze alleen kost en inwoning. De organisatie geeft ze een kleine toelage. Architect uitvoerder Axel Husberg is erg blij met zijn Engelse staf en de staf met hem. Niemand van hen is geschoold voor het werk, dat ze thans doen, maar hun begrip en geestdrift wegen daar ruimschoots tegen op. Ze doen niet onder voor een nederlands geschoold arbeider en in Griekenland zet men één zo'n jongeman tegen drie Grieken. Zes van deze acht dienstweigeraars zijn studen ten of willen het worden, zodra ze vrij zijn Twee van hen zijn meubelmaker. Inderdaad geen geschoolde bouwvakarbeiders. Maar die Zweedse school, de kleuterschool, die daar naast ook een ontspanningszaal bevat, komt klaar in de tien weken die er voor zijn be paald. En wanneer li de jongelui bezig ziet, wanneer U nagaat wat er nu reeds gebeur de, dan zult U dat zeker ook van ons wil len aannemen. U kunt het met eigen ogen zien, wanneer U lust heeft. Ga naar Sint Maartensdijk en Li zult niet lang behoeven te zoeken. Li zult er tevens erkennen, dat Smerdiek niet alleen een mooi carillon heeft, maar straks ook een prachtige kleuterschool. Dank zij die prachtige gift, dank zij het werk van architect Husberg, dank zij de acht Engelse jongens. wind- of liever: landhoos zuigt stof, zand en stenen van de aarde op, omdat zij zich beweegt over vaste grond; een water hoos ziet geen andere mogelijkheid dan wa ter in haar slurf te zuigen, niet omdat zij daar zo op gesteld is, maar omdat... zij zich boven een meer of zee bevindt. Hozen verschijnen meestal als aanhangsel van een dreigend uitziende cumulonimbus of on- Zuivar en ontamet uw huid met. de helder vloeibare DX>.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP weerswolk. Men ziet dan een. trechtervormi ge uitstulping, die om haar as draait en een enkele maal slangachtige bewegingen maakt. Bij volledige ontwikkeling breidt de slurf zich naar beneden uit, totdat de punt het aardoppervlak bereikt. In de meeste geval len bevindt een hoos zich aan de rand van een wolk en buiten het neerslaggebied. Eenmaal ontstane hozen kunnen vreemde streken uithalen. Zo heeft men eens waar genomen, dat twee dicht naast elkaar draaiende hozen de voeten in elkaar sta ken en als één van de wolk neerhangende guirlande nog enige tijd bleven doordraaien. Ook is het voorgekomen, dat er in de slurf een kink ontstond, terwijl een andere maal de slurf in plaats van een verticale, een ho rizontale stand innam. Soms verheft de voet van een hoos zich gedurende de voortbewe ging tijdelijk van de grond, in welk geval het aan de grond getrokken spoor leemten vertoont. Vooral boven heuvelachtig terrein doet zich dit verschijnsel voor. Een enkele maal graaft een hoos een kuil of een vore in de grond. In de interessante publicatie Hozen en hozentheorieën door A. Delver (Uitgave K.N.M.I.) lezen wij verder nog, dat er eens bij een grote oliebrand in San Louis Obispo in Californië enige honderden „kunsthozen" zijn waargenomen. Dat deze hozen een even grote kracht ontwikkelden als de natuurlijke werd bewezen door het feit, dat één van die kunstmatig ontstane wervelwinden een heel huis tot 100 meter hoogte in de slurf tilde... (Nadruk verboden). Dr. A. Kugel, Poortvliet, Tel. 10 Dr. J. Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 10 BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald, op Dins dag, 9 Augustus a.s„ het eerste gedeelte en op Vrijdag, 12 Augustus a.s., het overige gedeelte. Tegen Donderdag, 11 Augustus a.s. be staat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen 2 Augustus 1955. Burgemeester en Wethouders voorn. BURGERLIJKE STAND Geboren: 29 Juli 1955, Jacoba Johanna, dt. van Willem Heijboer en Gornelia Dirkje van Zanten. CONCERT BIJ „TEN ANKER" Bij gunstig weer zal „Concordia" a.s. Woensdagavond ongeveer half acht een con cert geven op het terras van Huize „Ten Anker". GESLAAGD De heer A. C. Bakker te Tholen slaagde bij het door de V. V. A. gehouden examen voor schildersgezel. NIEUWBOUW De twee aan de Singel onder de kap ge komen nieuwe huizen zijn geen gemeente woningen, maar is particuliere bouw. HOOGWATER in de week van 7 tot en met 13 Augustus. v.m. 5.30 n.m. 17.47 6.05 18.24 6.43 19.05 7.28 19.56 8.26 21.05 9.44 22.33 11.22 23.45 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag jj 4_, Donderdag 11 Augustus laatste kwartier om 3.33 uur. GESLAAGD Voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis slaagden mej. C. Cornelisse en mevr. Haaijer uit Tholen en mej. C. Fie- rens uit Stavenisse, die bij dhr. Koetsdijk de cursus volgden. BENOEMING De heer J. Boonman alhier is bij K.B. per 1 Augustus benoemd tot gezworene van het waterschap Oud-Vossemeer. OP STAP De Knapenver. op Geref. Grondslag „Sa muel" maakt Donderdag haar jaarlijks reisje. Het doel was de bekende speeltuin in Kaatsheuvel, waar men de gehele dag door bracht. Als echte Hollandse jongens ging hun belangstelling vooral uit naar de kano- en roeivijver en het zwembad. Overigens was er in deze speeltuin, die een der grootste in Nederland is, en vooral bekendheid geniet door de „sprookjes in beeld" genoeg te beleven om er een ge slaagde dag van de maken. Onder leiding van de voorzitters J. L. Pollie en V. Droogers keerde men 's avonds om 8 uur na een welbestede dag per trein terug. VORDERINGENKAART COMPLEXEN I I BEGRENZING MET LETTER EN No. V/M IN VOORBEREIDING IN UITVOERING GEREED STAND PER 31 DEC. 1954 0 1 Bovenstaande kaart toont de vorderingen van het complexwerk per 31 December 1954. Inmiddels is men ook bezig kerloopolder onder Tholen (C 1, 2, 3) en in de Scheldtse en Oude Kempenshofstede te Stavenisse (D 1 en D 4). Het reeds afgewerkte stuk in het Noordoostelijk deel duidt de „Blauwe Bloem" en omgeving aan, waar reeds voor herverkavelingswerken werd geëgaliseerd en gedraineerd. r5km in de Scha de algemene BEROEP AANGENOMEN De Ned. Herv. Predikant R. C. van Put ten alhier nam het beroep, dat de Kerk van Loenen aan de Vecht enige weken geleden op hem uitbracht, aan. De datum van het afscheid is nog niet bekend, maar zal ver moedelijk in het najaar vallen. BENOEMD Mej. J. J. Arnpt (D. J. dochter) werd be noemd tot wijkverpleegster in Anna-Pauw- lowna (N.H.) DUIVENSPORT De uitslag van de Zaterdag gehouden wedvlucht vanaf Mons, over 125 km luidt voor De Zwaluw, die met 238 jonge duiven deelnam als volgt: C. van Tilbeurgh 1 26 D. Vaders 2 11 28 34 39 40 48 G. Hoek 3 10 14 45 C. Tim mermans 4 23 J. v. d. Zande 5 13 38 47 A. Rijnberg 6 Havermans 7 42 J. Ver mei) 8 20 41 50 A. Lindhout 9 12 18 25 36 44 J. Tholenaar 15 19 21 35 D. Lind hout 16 17 27 31 33 M. Hoeijenbos 22 Jac. Boogaart 24 29 43 J. Nuts 30 A. Douw 32 A. van Treijen 37 C. Boogaard 46 M. Hom mel 49 Voor oudere duiven is Vrijdag een wed vlucht georganiseerd vanaf Bordeaux. De prijswinnaars zijn C. van Tilbeurgh 1 J. Tholenaar 2. GESLAAGD Bij het Donderdag jl. te Breda gehouden examen voor Hoofdonderwijzer behaalde dhr D. J. van Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de O. L. School alhier, de „Verklaring B". Woós er tijdig bijKesm Kruschen! Stramheid is een eerste aanwijzing dat Rheu- matiek U bedreigt. Met het stijgen der jaren verslappen de bloedzuiverende organen. On zuiverheden in het bloed worden niet meer regelmatig afgevoerd; ze hopen zich op; zet ten zich geleidelijk vast in de gewrichten. En op 'n kwade dag kunt U niet meer op of neer van de pijn. Met Kruschen smoort II het kwaad in de kiem. De zes minerale zou ten brengen Uw bloedzuiverende organen weer op „volle toeren". Met verjongde kracht zuiveren zij dan Uw bloed en stimuleren de bloedsomloop. BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1955 Geboren: 13 Juli Johanna Magretha, dt. van C. Moer land en M. de Wilde. 23 Juli Jozeas, zn van J. H. Giljam en L. J. van Strien. 28 Juli Gerardus, zn. van J. A. van Ham en D. van Vossen. Overleden: 28 Juli Cornelia Adriana Moeliker, 66 jaar, echtgenote van J. Scherpenisse. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Adriana Overbeeke van Kampen Kees Jongman van Kampen Johannes A. van Ham en echtgenote van Fijnaart. Pieter J. Soeters van Nieuw Beijerland Frans J. Stols van Rotterdam. Vertrokken: Adolf H. Grosman naar Renkum Jan v. d. Male naar Tholen. C. W. v. Vossen-Rijstenbil naar Oud-Vos semeer. Pieternella M. van 't Hof naar Oud. Voss. WIE KENT ZE NIET Jarenlang is door velen gezocht naar de vroeger zo populaire grijze zakdoeken. Het zachte doek voor deze mooie zakdoeken met zijn beschaafde bloemdessins scheen niet meer te bestaan. Voor Sint Annaland en omstreken is dit vraagstuk voorlopig opgelost. Ze zijn weer verkrijgbaar bij I. VROEGOP - Prijs 1.15 (Adv. Ing. Med.) BENOEMING Als kantoorbediende is op de Boerenleen bank benoemd mej. M. Rijnberg ld. ONTVREEMD Tijdens afwezigheid van de bewoners wist de echtgenote van E. B. te Oud-Vossemcer de woning binnen te dringen van J. v. Vos sen op de Idoenderweg alhier en nam 5. mee. Dat was niet de bedoeling, waarom v. V. danook aangifte deed en de vrouw later dit feit bekende. OLIEBOLLEN EN MUZIEKAVOND Zoals enkele maanden geleden door de Bond van Muziekgezelschappen op Tholen en St. Filipsland is vastgesteld, wordt er Zaterdag 20 Augustus in deze gemeente een muziekavond gehouden, waarbij dan de zus terverenigingen mede zullen concerteren. Een paar maanden geleden ook kocht „Accelerando" een aantal vouwstoelen voor de muziektent, waarvan men de kosten op bijzondere wijze wil financieren. Daartoe werd een beroep gedaan op de plaatselijke afdeling van de Plattelandsvrouwenbond en op de vrouwen van de leden van Accele rando met het verzoek 20 Augustus voor oliebollen te willen zorgen en die te ver kopen. De netto-opbrengst is dan bestemd voor financiering vouwstoelen. Namens de muziekvereniging verzoeken de Plattelandsvrouwen nu op hun beurt aan de ingezetenen of ze hiervoor ingrediënten J bloem, olie, rozijnen) beschikbaar willen stellen, welke artikelen dan Donderdag 18 Augustus van 7 tot 8 uur n.m. in een lokaal van de openbare lag. school kunnen worden bezorgd. Inwoners, die op 20 Augustus thuis van een portie oliebollen willen genieten, kunnen bestellingen doen bij mej. M. Geluk of mevr. Slager-Markenstein. Overigens is er dan die avond straatverkoop. Twintig Augustus eten de St. Annalanders dus oliebollen. De Plattelandsvrouwen staan met hun re putatie borg voor kwaliteit. GESLAAGD De heer Adr. Heijboer Azn. slaagde dezer dagen voor marechaussee derde klasse. Hij had in Nijmegen examen moeten doen, maar omdat hij op de examendag ziek was kwam de examinator zelf naar Sint-Annaland. VERBOUW BOERENLEENBANK Een buitengewone algemene vergadering werd vorige week Vrijdag gehouden door de Coop. Boerenleenbank alhier in de zaal van dhr. F. Rijnberg. Inclusief het bestuur waren 18 leden aanwezig. Voorzitter C. J. J. Kooij- man wees er op, dat de snelle ontwikkeling van de Bank het noodzakelijk maakte, dat het gebouw werd uitgebreid, terwijl de be staande brandkast door een kluis vervangen moet, Deze zou dan komen op de plaats van de tegenwoordige keuken, terwijl voor het boekhoudbureau achter de bestaande wacht kamer kantoorruimte wordt gevestigd voor het boekhoudbureau. Ook voor de bestuurs kamer, thans boven, moet er beneden ruim te komen. De buitendeur, die toegang heeft tot de hal blijft, terwijl aan de binnenzijde slechts één deur vanuit de gang van de woning van de kassier toegang geeft tot het privé- kantoor. Dit laatste geheel gescheiden van de woonruimte. De bestaande centrale verwar ming begint tekenen van verval te vertonen, waarom wordt overgeschakeld op een olie- stookverwarming. De kosten hiervan worden geraamd op 6200.-Er komt een tank van 3000 liter met een aanvoerleiding. Met bij komende kosten wordt de gehele verbouw geraamd op tegen de ƒ40.000. Daar het boekhoudbureau een apart lichaam is, zal men later overgaan tot het innen van een bepaalde huursom voor kan- toorgebruik. De vergadering kon zich met de voorge stelde plannen verenigen en een crediet voor deze verbouw van laatstgenoemd bedrag goedkeuren. AANBESTEDING VERBOUW Voor de verbouw van de Boerenleenbank alhier werd als volgt ingeschreven: 1. Jac. Soeters te St. Annaland 25.900. 2. J. C. van Driel O. Vossemeer 25.460. 3. Fa. A. J. Boon St. Ann. 25.289. 4 Fr. Burgers Zn. St. Ann. 25.249. 5. Fa. Johs. Burgers-den Engelsman St. Annaland 25.905.- 6. T. M. Hage, O.-Vossemeer 24.860. 7. Gebr. van Dijke St. Ann. 24.690. 8. Abr. Burgers St. Annaland 24.560.- 9. Abr. J. Soeters Janzn. St. Ann. 22.900. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. BENOEMING De heer Johs. Boogaard F. M.zn, thans ambtenaar aan de secretarie te Middelburg is benoemd tot adjunct-commies te Krab- bendijke. GEVONDEN Een drietal portemonnaitjes met inhouden, waaronder kinderportemonnaitjes. Inlichtin gen bij de Rijkspolitie. GESLAAGD Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen civiel ingenieur de heer A. Paape Lzn. alhier. GEVONDEN VOORWERPEN Een herenrijwiel en een dop van een autowiel. Inlichtingen ter gemeente-secretarie BURGERLIJKE STAND over de maand Juli 1955 Geboorten: Marinus Willem, zoon van Matthijs Adriaan Klippel en Jozina Quist. Huwelijksaangiften. Leendert Cornelis Jacob Petappel, 25 jaar van beroep landbouwer en Adriana Jacoba Wesdorp, 22 jaar, zonder beroep. Huwelijken: Leendert Cornelis Jacob Potappel, 25 jaar en Adriana Jacoba Wesdorp, 22 jaar. Overlijden: Geen. Loop der Bevolking. Ingekomen: Cornelis Adriaan van Beveren van Ber gen op Zoom naar Pcststraat 72. Cornelia Pieternella Steendijk van Amers foort naar Prinses Irenestraat 6. Vertrokken: Adrianus Boogaard en gezin van B 11 naar Delfzijl. Cornelis Marinus Mol van Kerkstraat 4 naar Tholen. Jacoba Bijl van Prins Bernhardstraat 6 naar Tholen. Johannes van Eenennaam en gezin van Pr. Irenestraat 13 naar Scherpenisse. VAN REIZEN EN TREKKEN Vorige week maakte de reisvereniging „Onder Ons" haar jaarlijkse uitstapje. Voor dit jaar stond er een tweedaagse reis naar Luxemburg op het programma. 's Morgens om 5 uur vertrok men per tou ringcar via Antwerpen naar Brussel, waar even gepauzeerd werd voor een kop koffie. Over de prachtige weg bereikte men via Wavre en een vrij sterke daling de stad Namen, waar de citadel werd beklommen. Vandaar ging men de Maas over en kwam men al direct in het hoogland, de Voor-Ar dennen. In het mooie dal werd bij La Roche weer even gestopt. 10 km na Bastogne (be kend uit de laatste wereldoorlog met zijn monument) werd de grens gepasseerd en was men in Luxemburg. Nu volgde er een prachtige weg met bergen en dalen, panora ma's via Budescheid Ettelbruck Di- kirch met een bezoek aan de bekende brou werij „Dikirch". Overnacht werd in de stad Luxemburg. De tweede dag werd een bezoek gebracht aan de wijnkelders van St. Martin en ging men verder door het schitterende dal van de Moesel, die de grens Luxemburg Duits land vormt. De reis werd voortgezet via Viande met zijn mooie vergezichten over het golvend landschap, het stamslot van de Ko ninklijke familie van Oranje-Nassau om bij Malscheid weer de Belgische grens te pas seren Vandaar ging men naar Remonchamps waar de bekende druipsteengrotten werden bezichtigd. Via Luijk Leuven -Antwerpen weer huiswaarts, waar men om plm. 2 uur in de nacht in goede welstand arriveerde. Hiermee hadden de leden van Onder Ons", een reis achter de rug, die ze niet licht zullen verge ten. Augustus is nu eenmaal de maand van reizen en trekken. Daarom maakten ook de oudste kinderen van de Zondagsschool onder leiding van dhr. J. M. Boogert een uitstapje en wel naar Valkenburg in Zuid-Limburg Natuurlijk vormde het hoogtepunt van de dag een bezoek aan de grotten. Ook bezich tiging van de Domanialemijn was zeer leer zaam. Kwart over elf waren allen weer be houden thuis na een genoeglijke en ook leerzame dag. GESLAAGD Onze oud-dorpsgenoot dhr. Johs. Hage te Delft slaagde te Den Haag voor het praktijk diploma Boekhouden. DE POTERBEWAARPLAATS Maandag 1 Augustus werd opnieuw een vergadering gehouden in hotel Bijl, waar men tot oprichting kwam voor de stichting van een poterbewaarplaats. Een uitvoerige uiteenzetting werd gegeven, waarna werd besloten om een soortgelijke bewaarplaats te bouwen als in Tholen. Dat betekent éen ruimte van voor 60 a 65 ton poters. Die avond werd 119 halve aandelen geplaatst. Het zijn halve aandelen geworden om ook de kleinere boeren in de gelegenheid te stel len mee te doen. De kosten worden ge raamd op circa 25.000,Men moet voor elk aandeel 75,voorschot betalen plus 4.26 per 100 kg bewaarloon, aflossing en rente. Op elk aandeel kan 500 kg aardap pelen worden bewaard. Het gebouw krijgt een grote van 25x5 meter en zal vermoede lijk op het land van J. Rijstenbil komen, het voormalige dorsterrein. De volgende heren werden als bestuurs leden gekozen: P. J. Noom, P. Jagt, D. Kleppe, D. C. v. d. Werf en P. Kievit. Tot lid van de financiële commissie wer den benoemd de heren D. Anthonisse, P. Paulusse en M. C. Dijke. P.D.V. DE REISDUIF Wedvlucht Vilvoorde. In concours 164 jonge duiven. Los 13 uur. Ie duif 14.13.43. Laatste 15.8.14. Afstand 73 km. D. Uil Pvl. 1 2 15 16 spr. en voorw.; J. Heijboer Pvl. 3; L. Priem St. M. 4 24 25 34 37; C. Lisseveld Pvl. 6 20 38; M. Speijer Pvl. 5 8 21 36; P. v.. Driel St. M. 7 '10 13 17; H. Jansen Pvl. 9; G. Larooy Scherp. 11 19 22 26; C. v. d. Hoven Pvl 14; A. v. Gorsel St. M. 12 18 30 32 33 39; C. v. d. Have Scherp. 23 41; B. Suurland Scherp. 27 31; J. Hage Pvl. 28 35 40; H. Koppenhol Pvl. 29. Oude duiven. Ie 14.12.29. Laatste 14.32.34. D Uil Pvl. 1 6; B. Suurland 2; J. Heijboer Pvl. 3; H. Koppenhol Pvl. 4 9; H. Jansen Pvl. 5; P. Noordijke Scherp. 7; C. v. d. Hoven Pvl. 8. GESLAAGD De heer J. M. Zandee, onderwijzer aan de chr. school te St. Annaland behaalde te Breda het A-gedeelte van de hoofdakte. BENOEMING Met ingang van 16 Augustus a.s. is tot adjunct commies 2e klas benoemd onze dorpsgenoot dhr. A. Robbe, titans werk zaam ter secretarie te Kerkwerve op Schou wen. WEGENBOUW EN OMLEGGING In verband met de werkzaamheden aan de Stoofstraat Zuidweg waar zoals be kend een nieuwe weg komt, aansluitend op de Molenweg - Lageweg Oud-Kerkhof Tholen is het verkeer Scherpenisse Poortvliet omgelegd. Vanwege de smalle bin nenwegen is het bovendien éénrichtingsver keer geworden. Het verkeer Scherpenisse Tholen loopt nu langs Engelaarsdijk Wei- hoek Paasdijkseweg Poortvliet. Het verkeer Tholen Scherpenisse loopt

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 2