WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Spelenderwijs leert de Thoolse jeugd muziektheorie op de Zeeuwse Muziekschool. Herverkaveling THOLEN RAADSVERSLAG OUD-VOSSEMEER. De kermis weer eens in het geding. Met 3 tegen 2 stemmen blijft ze gehandhaafd Dc Redactie legt U in deze pagina's voort ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER lie Jaargang No. 34 8 Juli 1955 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Kent 11 het: do re mi fa sol la si do, do si la sol fa mi (re do. Weet U wat een noot is, een toonladder, rhytme, interval, octaaf, prime, secunde, terts, quart, quint, sex, septime. Weet U wat een harmonische la is met 1]/2 toon en een melodische la. Weet U wat er gebeurt als een ladder op c begint en wanneer de g een do is en de la een e. Kent U canonzang, promoduleren, moderato, allegro, alligretto, largo U vraagt misschien nu wat het voor zin heeft, dat Uw kinderen dit allemaal we ten. Het brengt geen zoden aan de dijk, voegt de materialist er onmiddellijk aan toe. Je krijgt er geen boterham op. Dit laatste willen we hier wel buiten beschouwing la ten, al is die mogelijkheid er voor sommigen zelfs ook nog bij. Maar het heeft alleen al zin dat onze kin deren dit weten om hun algemene vorming in het leven, dat steeds meer van hun eist. Het is daarnaast echter onbetwist het fun dament, wanneer U Uw zoontje of doch tertje straks orgel wil laten spelen, of piano, of wanneer hij liefhebberij zou hebben lid te worden van een harmonie of fanfare corps, wanneer hij gaven heeft voor viool spel, kortom het is het fundament tot het bespelen van ieder instrument. Én juist dat fundament wordt op zo'n gemakkelijke manier gelegd wanneer dat vroeg wordt aangeleerd. Daarom ook was de indruk die menig ouder Zaterdag jl. in hotel ,,Hof van Hol land" te Tholen kreeg, toen daar een eind uitvoering werd gegeven van de leerlingen der Zeèuwse Muziekschool, afdeling Tho len, dat dit hun kinderen welhaast spelen derwijze werd bijgebracht. En nu kunnen we dit spelen niet te letterlijk opvatten, maar zeker is dat men het op latere leef tijd nooit meer zo gemakkelijk zal leren, als in deze school van 712-jarigen het geval is. Iedere belangstellende zal bij deze eind uitvoering dan ook wel tot de conclusie zijn gekomen, dat deze school op dit terrein van veel nut kan zijn op ons eiland. En dat velen dit reeds eerder hebben begrepen blijkt wel uit het aantal leerlingen dat iedere Zaterdagmiddag het lokaaltje van de mu ziekschool in Tholen binnenstapt, niet alleen leerlingen van Tholen zelf we hadden er uit deze gemeente zelfs meer verwacht maar evengoed vanuit de andere eiland» gemeenten. Zaterdag jl. hadden ook de ouders de gelegenheid te zien wat er nu eigenlijk ge leerd was. En de directeur van de Zeeuwse Muziek school, Henk Stam kon een volle zaal van „Hof van Holland" een welkom toeroepen, de leerlingen zelf, maar in het bijzonder dit maal toch de ouders en ouderen. Hij wees er op, dat dit de 1ste uitvoering was van de Zeeuwse Muziekschool en het was prettig, dat het in Tholen gehouden wordt. Men zal gedacht hebben, zo meende directeur Stam, dat die eerste uitvoering van de Zeeuwse Muziekschool wel in Middelburg gehouden zou worden, omdat het uiteraard daar van daan is gekomen. Hier wordt die gedachte gelogenstraft en zelfs de tweede uitvoering is daar ook niet, want die zal in Hulst wor den gehouden, aldus dhr. Stam. Hij wees er op, dat het bij deze uitvoe ring niet alleen moest gaan om de begaaf den, deze einduitvoering is niet bedoeld als een soort „concours", maar een verantwoor ding van het geleerde. De leerlingen heb ben het lesje wat ze vanmiddag krijgen niet tevoren van buiten geleerd, maar het wordt hen onvoorbereid gevraagd om na te gaan wat ze van dit onderwijs hebben opgedaan. „Hij wenste allen een prettige middag toe en de kindertjes veel succes." Het woord was vervolgens aan de heer H. C. J. Stapers uit Bergen op Zoom, de muziekleraar die destijds de klas overnam van Joke v. d. Hemel, toen nog als privé- leraar en inmiddels les geeft voor de Stichting Zeeuwse Muziekschool, afdeling Tholen. Een demonstratie was het van de 1ste en 2e klas van de cursus algemeen vormend muziekonderwijs. De aanwezigen waren verbaasd over wat deze 710-jarigen in een jaar tijds met slechts 1 middag les op een week is bijgebracht. Het maatgevoel, de kennis van de noten en kennis van zovele andere .muziektermen met hun betekenis. We hebben aan het begin van dit artikel al verschillende van die termen opgenoemd. We zagen de leerlingen de noten schrijven en ze zonder meer lezen, we hoorden het begrip van de verschillende maten die ze geleerd hebben, de hele, halve, de drie- de vierkwartsmaat. Ze kenden de betekenis van de interval, de afstand tussen 2 tonen, we hoorden ze ook canon zingen en zowel de maat als toon zuiver aanhouden. Sterker nog sprak dit toen de klassen 3 en 4 demonstreerden wat ze van de mu ziektheorie al geleerd hadden. Zij wisten precies te vertellen tot welke groep een bepaald instrument behoorde, hetzij een strijk- of blaasinstrument, het onderscheid weer tussen de koperen en houten instru menten, welk onderscheid weer de weten schap bracht wat nu precies een fanfare- en wat een harmoniegezelschap is. Sla maar een noot aan voor deze leerlingen en ze zul len U precies vertellen wat het is. De practische resultaten werden deze middag evengoed gehoord. Men luisterde naar een demonstratie van de blokfluitklas» sen 1, 2 en 3, terwijl verschillende wat oude re leerlingen individueel spel lieten horen op viool, orgel en piano. De kleinsten onder hen zoals „Zie daar kom ik aangelopen", maar de gevorderden ook al een Melodie in C van Schumann, een Sonatine in G van Beethoven, Mazurka van Chopin, enz. De toehoorders waren ongetwijfeld niet allen muziekkenners, maar zelfs een leek kon uit hetgeen hij zag en hoorde conclu deren, dat hier goed onderwijs was gege ven en beschaafd spel geleerd. Daarom moet het ook niet verwonderen, dat er naast deze Zaterdagmiddagklassen meerdere op ons eiland komen, zoals dhr. Stam ons meedeelde. Dit zal o.a. het geval zijn in Poortvliet, wellicht ook op Scher- penisse en te St. Annaland, al kon de Di recteur omtrent deze laatste gemeente nog geen definitieve toezegging doen, terwijl ook de medewerking nog nodig is van het ge meentebestuur in Scherpenisse. Een andere regeling die er momenteel voor deze Muziekschool op stapel schijnt te staan of juist van stapel is gelopen moest dhr. Stam reserveren in zijn mededelingen met betrekking tot de uitbreidingsmogelijk heden en financiële kant van de Zeeuwse muziekschool. Die financiële kant was tot dusver gun stig te noemen, als men nagaat, dat de leerlingen in Tholen, dank zij de steun van provincie en gemeente slechts f 12,per jaar cursusgeld moeten betalen. Het lijkt ons dan ook vrij zeker dat èn om wat reeds thans bereikt is èn gezien de gunstige financiële kant van dit onderwijs de Zeeuwse Muziekschool ook op ons eiland steeds meer voet aan de grond zal krijgen, wat de jeugd alleen maar tot nut kan zijn. In aansluiting op het voorstel van dhr. v. d. Klooster besluit men eerst te onder zoeken of het rouleersysteem van de met gemeentegeld gekochte boeken goed loopt. RONDVRAAG Die is na bovenstaande al aan de beurt, maar blijkt achteraf gezien ook de meeste tijd te vergen. De voorzitter kan hierbij het eerst het woord geven aan dhr. Aarnoudse. WEG MET DE KERMIS De heer Aarnoudse verklaart geen aan val te willen doen op het beleid van B. en W. inzake de plaats van het kermisterrein bij de ziekte en het overlijden van M. K. de Wilde, maar stelt voor de kermis defini tief af te schaffen. Dan zijn moeilijkheden, zoals zich dit jaar voordeden voortaan op gelost. Oud-Vossemeer is de enige gemeen te op Tholen waar dit feest nog wordt ge vierd. De voorzitter zegt dat de vraag, al of niet kermis, los staat van de voorgedane moeilijkheden. Dhr. Istha: Er zijn toch geen moeilijkhe den geweest Dhr. Aarnoudse: In de gemeente respec teert men het beleid van B. en W. Het gaat hier tegen de kermis zelf. In de courant werd het door een inzender een Godonterend feest genoemd en dat is het ook. Door onze medewerking dwingen we de mensen er aan deel te nemen. Dhr. Istha: We dwingen de bevolking niet en haast iedereen neemt er aan deel. Dhr. Aarnoudse voert aan dat de raad de gelegenheid schept, welke mening v. d. Klooster deelt. Dhr. Aarnoudse: Er komt een festival en een wielerronde, dus gelegenheid tot fees ten is er genoeg. De vraag van dhr. Istha of er dan in wezen verschil bestaat tussen een wieler ronde en de kermis, beantwoord dhr. Aar noudse ontkennend. Dhr. Istha stelt de vraag welk bezwaar er dan toch tegen de kermis is. Dhr. Aarnoudse noemt het een God onterend feest dat alle zin mist. Men her denkt niets, maar feest, omdat het kermis is. WERPT GEEN PARELS VOOR DE ZWIJNEN Weth. Daane spijt het dat dit onderwerp weer aan de orde komt. Er is in tientallen jaren al zo dikwijls over de kermis gede batteerd dat hij weinig lust heeft weer te gaan redekavelen. Kermis wordt niet opge drongen en van een festival verschilt het geen haar. Hij kan geen respect opbrengen voor degenen die kermis verafschuwen, maar die je wel op een festival tegenkomt. Zijn waardering gaat uit naar hem bekende mensen, die niet naar kermissen gaan. Ze willen er niet over praten, maar in prin cipe zijn ze er tegen. Wijlen het raadslid M. de Wilde heeft hem (weth. Daane) lang geleden eens ge zegd, dat hun goede verstandhouding wel dra verbroken zou worden, want zei hij: wanneer mijn collega Heijboer een voorstel tot afschaffing van de kermis indient, stem ik voor en jij tegen. Er is echter geen ruzie van gekomen. Dezelfde Heijboer ging bij een kermis achterom over zijn land olie bollen kopen. Het heeft geen zin er verder een boom over op te zetten. Gedachtig aan het spreekwoord van dhr. de Wilde „Werpt geen parels voor de zwijnen," geeft hij dhr. Aarnoudse de raad met zijn voorstel te wachten tot de gemeenteraad ëen andere sa menstelling heeft. Vorige week Donderdagavond kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bij een onder leiding van burgemeester mr. J. Versluys. Afwezig was dhr. P. A. W. Mees. Een subsidieverzoek van de Centrale der Kath. Mil. Tehuizen voor het jaar 1956 werd op voorstel van B, en W. terzijde ge legd op grond van de steeds gevolgde ge dragslijn geen steun te verlenen aan vereni gingen, die in de gelegenheid zijn in de ge meente te collecteren. Voor kennisgeving worden aangenomen een 3-tal goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten betreffende de verhuur van een ge meentewoning aan dhr. G. W. P. Timmer mans, aankoop grond gelegen aan de Bou Kooijmanstraat van de Ned. Herv. Kerk voogdij en verhuur volkstuintjes aan die straat. De Min. van Sociale zaken heeft geen bezwaar tegen de gemeentelijke kin dertoelageregeling. Het verificatiebureau heeft de boeken en kas over het le halfjaar 1955 accoord be vonden van de verschillende gemeentelijke instellingen. Ter tafel komt vervolgens een die dag ingekomen ontslagaanvrage per 1 September a.s. van dhr. D. J. van Nieu- wenhuijzen, onderwijzer aan de o. 1. school. De voorzitter merkt op, dat reeds in het blad „De Vacature" een oproep is geplaatst en stelt voor de brief ter verdere behande ling in handen van B. en W. te geven. Volgens dhr. Daane heeft v. Nieuwen- huijzen hem indertijd gezegd, niet graag in Kruiningen zijn geboortedorp onder wijzer te willen zijn. En ziedaar, nu hij nog zo korte tijd hier is, gaat hij juist daar heen. Men kan de man echter niet dwingen. Hij heeft zelf te beslissen, aldus weth. Daane. De voorzitter deelt nog mede, dat de wet telijke termijn voor ontslagaanvraag 3 maan den is. De datum 1 September voldoet daar niet aan. Natuurlijk zal men eerst trachten iemand per 1 September benoemd te krijgen. Enkele begrotingswijzigingen worden goedgekeurd, zoals ze ter inzage hebben gelegen. Van het bestuur der „Jong Hervormden- bibliotheek" is een subsidie-verzoek ingeko men, vergezeld van een aanbeveling van het werkcomité voor Prot. Lectuurvoorziening in Zeeland. Men is bereid boeken te wis selen met de andere bibliotheken. „Beschikt de gemeente gunstig", aldus het verzoek, dan kan wellicht ook aanspraak worden ge maakt op de Provinciale vergoeding van 5 cent per boek." Een poging vóór die tijd heeft geen zin, getuige de actie met handtekeningen, die indertijd gevoerd is. Velen die tegen waren tekenden toch niet. Hij neemt het dhr. Aar noudse niets kwalijk, maar meent hem toch genoemde raad te moeten geven. Dhr. Aarnoudse zegt niet op zo'n gele genheid te zullen wachten. Een principieel Christen mag nooit lijdelijk toezien. Het Christenzijn brengt mee dat men een der gelijk feest altijd moet bestrijden. Dhr. Daane: Bah, begin nu niet met gods dienst. Men is werkelijk niet godsdienstig omdat men tegen de kermis is. Dhr. Aarnoudse: het gaat hier over prin- cipieële mensen. Dhr. Daane: Die zijn er weinig. De voorzitter meent dat het weinig zin heeft er verder over te redetwisten en wil daarom het voorstel Aarnoudse in stemming brengen. Dhr. Daane: Welja, dan is het kiezers volk weer tevreden. De heren Aarnoudse en v. d. Klooster stemmen voor. Tegen: Daane, Istha en v. Engelen. Dhr. van Driel wenst niet aan de stemming deel te nemen, zodat hij wordt geacht blanco te hebben gestemd. Met 3 tegen 2 stemmen is het voorstel van Aarnoudse dus verworpen. Dhr. Aarnoudse informeert wie verplicht is de baggergrond uit de sloot bij Onder de Molen op te ruimen. Dhr. Daane meent dat dit tot de taak van het Polderbestuur be hoort. Volgens de voorzitter heeft de gemeente alleen verplichtingen bij de gemeentelijke vuilnisbelt. Hij zal de zaak met de Polder opzichter bespreken. Op een 2e vraag van dhr. Aarnoudse betreffende de afwateringsmoeilijkheden bij de schuur van dhr. D. M. v. d. Zande aan de Dorpsweg antwoordt de voorzitter dat het plan is een kolk aan te leggen. Men discussieert enige tijd over de vraag hoe het werk moet worden uitgevoerd. Ten slotte sluit men zich aan bij de mening van de voorzitter, dat het het beste is zich bij de mening van de gemeente-opzichter neer te leggen, bij wie deze zaak als technicus in goede handen is. Dhr. v. d. Klooster vestigt de aandacht op de verlaatput nabij zijn woning aan de Kalisbuurt. Het is een klein karwijtje het grondoppervlak daar iets te verlagen. De voorzitter zal dit ook opnemen met de ge meente-opzichter. Naar aanleiding van een lichte aanrijding die dhr. v. Engelen met zijn auto heeft ge had op de hoek Molenstraat-Onder de Mo len, informeert dit lid of er door de KNAC en ANWB reeds advies is uitgebracht over de verbetering van de verkeerssituatie ter plaatse. „De heren zijn vorige week geweest", antwoordt de voorzitter, maar het advies is nog niet binnen. Dhr. Daane spreekt zijn afkeuring over deze traagheid uit. Hoe lang geleden zijn de rapporten al aangevraagd. Dhr. Istha vraagt of het toegangspad tot de Brandweergarage niet kan worden afge- tuind. De bewoners van de Schoolstraat, die daar een tuintje hebben, krijgen last van rommel op hun grond en geloop van kin deren. Dhr. Daane merkt op dat politieman Hoeijenbos, die vlakbij woont, toch wel op verontreiniging van zijn eigen grond kan toezien. Ook deze kwestie zal de burgemeester laten bekijken. Daar er geen punten meer naar voren komen, sluit de voorzitter de openbare vergadering. Op de Zeeuwse muziekschool wordt meer geleerd dart U denkt Onze Thoolse paarden mogen er nog best zijn Grondverkoop aan rampslachtoffers kost St. Filipsland enkele duizenden Bij Oud-Vossemeer's raad vormde de alreeds vergeten kermis de hoofdschotel Daar ook herdacht de muziekvereniging haar 30-jarig bestaan In Stavenisse krijgt men een electrisch uurwerk Een generatie plant bomen onder wier schaduwen een volgende generatie zal rusten (gedachte van de week) Dr. Looysen, Tholen, tel. 49. Dr. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19. In de laatste vergadering van de Agrari sche Subcommissie Tholen werd besloten een excursie met de grondgebruikers en hun echtgenoten van Oud-Vossemeer te organi seren naar de in uitvoering zijnde werken in de Schakerloopolder en de klaargekomen werken in Poortvliet-Zuid en de Scherpe- nissepolder. Gezien de herverkavelingswerkzaamheden volgend jaar gedeeltelijk in de polders rond Oud-Vossemeer zullen plaats hebben, is het van zeer veel belang, dat iedere grondge bruiker van de gelegenheid gebruik maakt om de uitvoering te zien en de nodige voor lichting te krijgen. Diegenen die aan deze excursie wensen deel te nemen, dienen zich vóór 16 Juli mondeling op te geven bij de leden van de plaatselijke commissie, t.w. Dhr. W. v. d. Weele, C 52, Oud-Vossemeer Dhr. P. W. C. v. Westen, C 1, Oud-Vos semeer; Dhr. A. N. A. de Wit, C 28 te Oud-Vossemeer; Dhr. A. A. Geluk, C 24, Oud-Vossemeer; Dhr. J. W. Hage, C 6, Oud-Vossemeer. De excursie zal of Zaterdagmiddags worden gehouden of 's avonds, aanvangen de half zeven. Plaats en tijd van vertrek zullen U nader bekend worden gemaakt. Het Bureau van Uitvoering Herverkaveling Tholen. HERVERKAVELINGSCOMMISSIE ZEELAND Bemestingsadviezen na grondmonsters In hotel „De Korenbeurs" werd onder voorzitterschap van Mr. A. J. v. d. Weel de maandelijkse vergadering van de Herver kavelingscommissie gehouden. Er werd beraadslaagd over een voorstel om alle gronden in het herverkavelingsge- bied te bemonsteren en te voorzien van een bemestingsadvies. Dit project, dat zich zal uitstrekken over 5 jaar, houdt in dat er 34000 monsters zullen moeten worden genomen. Dit jaar zal reeds met de uitvoering worden begon nen in die gebieden, waar de cultuurtechni sche werken zover gevorderd zijn, dat de gronden in de nieuwe toestand zijn gebracht. Na het ruimen van de eerste gewassen (eind Juli) zal onmiddellijk begonnen wor den met de monstername opdat de bemes tingsadviezen gereed zijn vóór het volgende seizoen. In totaal zal dit jaar nog 4050 ha be monsterd worden waarvan 170 ha op Tholen (complexen Bartelmeetpolder, Mal- land, en nog enige kleinere complexen). De grondgebruikers in deze gebieden zul len de monsternemers van het Bedrijfslabo- ratorium voor Grond- en Gewassenonder- zoek dus binnenkort aan het werk kunnen zien gaan. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij heeft het initiatief genomen tot het houden van een studiereis naar de Gelderse kom- grondengebieden, waar op het terrein van de maatschappelijke en culturele nazorg een grote activiteit wordt ontplooid. Daartoe werden een aantal leidinggeven de personen uit alle maatschappelijke krin gen uit de Herverkavelingsgebieden uitge nodigd deze reis mee te maken. De Herver kavelingscommissie juichte dit initiatief toe en sprak de hoop uit dat er tussen de deel nemers een blijvende vorm van samenwer king zou worden gevonden. De Z.L.M. kreeg een subsidietoezegging ter tegemoet koming in de kosten van de reis. Op 29 Juni maakten de gegadigden uit de Herverkavelingsgebieden voor een bedrijf in de Braakmanpolder een excursie naar dit gebied, ter bezichtiging van de uit te geven bedrijven. HOOGWATER in de week van 10 t.e.m. 16 Juli 1955 Zondag vm. 6.30 nm. 18.50 uur Maandag 7.08 19.30 Dinsdag 7.52 20.20 Woensdag 8.50 21.26 Donderdag 10.00 22.47 Vrijdag 11.30 23.45 Zaterdag 0.12 12.53 Dinsdag 12 Juli Laatste Kwartier 21.31 uur. Dinsdag 19 Juli Nieuwe Maan 12.34 uur. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op Dins dag, 12 Juli 1955, het eerste gedeelte en op Vrijdag, 15 Juli d.a.v. het overige gedeelte. Tegen Donderdag, 14 Juli a.s. bestaat ge legenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 7 Juli 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia, dochter van Marie Moeliker, Lena Willemijna Corrie, dochter van Ma- ris Cornelis van Dijke en Johanna Christina van Ast. Overleden: Jacoba Anthonetta Cornelia Geluk, 81 jr., echtgenote van Pieter Mol. OP REIS Ouden van dagen die de aangekondigde reis willen meemaken dienen zich op te ge ven in het Groene Kruisgebouw Maandag van 79 uur en Dinsdag van 78 uur. De leerlingen van de o. 1. school (de klas sen 4, 5 en 6) maken vandaag (Vrijdag) een reis naar de bloemenkwekerijen en vei ling te Aalsmeer. Daarna gaat men Avi fauna bezichtigen in Alfen a. d. Rijn. OOK DE BAKKERS De verenigde bakkers van het eiland Tho len maakten vorige week Donderdag een reis naar Rotterdam, waar een meelfabriek en de E 55 werd bezocht. Mogelijk was het eerste voor deze eilandbewoners nog inte ressanter dan de grote tentoonstelling. De hoogste klassen van de Chr. Nat. School alhier gingen Vrijdag per autobus naar Dinant. Onder leiding van de heer Bezooijen, hoofd der school, vertrok het ge zelschap des morgens half zeven uit Tholen en was des avonds bij half elf weer thuis. Dat ze heel wat natuurschoon hebben ge zien weet ieder, die eens naar Dinant ging. INTERNATIONALE PRIJS De heer Joh. Deurloo had Zaterdag 27 Juni in Tholen de eerste duif thuis uit St. Vincent, wat tevens betekent dat hij in de internationale prijzen valt. VIJF EN VIJFTIG JAAR Dinsdag 12 Juli hopen de heer en me vrouw M. W. de Korte-Kanters hun 55- jarige echtvereniging te herdenken. Beiden zijn 80 jaar oud en mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen, inzonderheid wel de heer de Korte, die vanwege zijn verdiensten voor de Koninklijke Nederland se Schippersvereniging „Schuttevaer" en kele jaren geleden werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 63 jaar is hij lid van Schuttevaer geweest, waarvan 33 jaar als hoofdbestuurslid, terwijl hij te vens voorzitter is van de afdeling Tholen. Ook heeft hij zitting in de rampencommissie Binnenscheepvaart. Het echtpaar is afkom stig uit Oude Tonge en heeft 40 jaar ge varen om zich een jaar of 15 geleden in Tholen te vestigen. Met 5 kinderen en 17 kleinkinderen zal het a.s. Dinsdag, wanneer genoemd heuglijk feit wordt herdacht onge twijfeld een drukke dag worden. Want ook vele kennissen zullen komen feliciteren. Graag wensen we dit 55-jarig echtpaar bij voorbaat geluk met deze dag en een goede gezondheid voor de hopenlijk nog komende jaren. DAMSPORT Uitslag van de onderlinge competitie, ge houden op 28 Juni 1955. Junioren: D. ZwagermanT. Roggeband 20 K. JansenC. Laban 20 K. LabanP. Jeroense 02 Uitslag van 5 Juli 1955. S. BoutK. Deurloo 20 P. JeroenseD. Zwagerman 20 T. RoggebandM. Heezen 02 K. JansenC. Laban 20 J. ElenbaasS. Bout 2—0 OP DE WIEKEN De Postduivenhoudersvereniging De Trouwe Duif te Tholen hield Zaterdag 25 Juni jl. een wedvlucht van Pont St. Max- cence, een afstand van 273 km. De uitsla gen luiden: Doffers: L. Jansen 1, A. Wagemaker 2 4 6, G. Soomers 3 8 9 10, D. Jansen 5, L. Laban 7. Duivinnen: A. Wagemaker 1 7, D. Jan sen 2, J. Deurloo 3 10, L. Jansen 4, A. de Jonge 5 6, J. Baaij 8 9. BENOEMD Met ingang van 1 September a.s. werd dhr. D. J. van Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de o. 1. school alhier benoemd in een gelijke functie aan de o. 1. school te Krui ningen. SCHOOLREISJE Het schoolreisje dat de oudere leerlin gen van de o.l. school Vrijdag jl. naar Rot terdam maakten, was wel uitzonderlijk leer zaam, zonder dat het vermaak-element te kort werd gedaan. In het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart kregen ze iets te zien van de werking van graanelevators, droogdokken, vuurtorens, kranen, reddings wezen, enz. Europa's grootste gebouw, het groothandelsgebouw, vereerde men even eens met een bezoek. Verder kreeg men vele zeeschepen van allerlei nationaliteit te zien tijdens de interessante havenrondvaart. Wist U dat een tijger f4000,kost, een leeuw of een paradijsvogel f 1000,De leerlingen hoorden het in Blijdorp, waar na tuurlijk ook de speeltuin werd bezocht en de apen niet werden vergeten. 's Avonds 6 uur zei men Rotterdam vaar wel. Onderweg was er gelegenheid nog even de benen te strekken en daarna be hoorde deze mooie schoolreis al tot het verleden. GEVONDEN Ten gemeentehuize of bij de Rijkspolitie kan men informeren naar een paar beenkap pen, 1 padvindersriem en een huissleutel. WEDVLUCHT CHATERAUX 68 duiven van „De Zwaluw" vlogen Za terdag mee in de vlucht vanaf Chatereaux. C. v. Tilbeurgh 1 10; J. Tholenaar 2 15; A. Lindhout 3 7; A. Douw 4; L. M. de Heer 5; M. Boot 6 18 20; A. v. Treijen 8 12 22; J. v. d. Zande 9; A. Rijnberg 11 14 21; D. v. Driel 13; Jac. Boogaart 16 23; G. Havermans 17 19. GESLAAGD Te Amsterdam slaagde mej. J. J. Ampt DJd. voor het diploma wijkverpleegster. BURGERLIJKE STAND over de maand Juni Geboren: Maartje Elizabeth Tona, dochter van Adiaan A. Bevelander en Alida v. Leeuwen. Adriana Pieternella, dochter van Petrus D van Meel en Pieternella Plandsoen. Overleden: Marinus Kornelis de Wilde, 40 jaar, echt genoot van Marina Barendina van den Boogaard.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1