WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND De politieke situatie. Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Harde strijd tussen k.v.p. en p.v.d.a. Het Tehuis voor Bejaarden. (XV). ALS DE ZIELE LUISTERT. Het Rode Kruis helpt óók een vergeten groep. De Redactie legt U in deze pagina's voor: ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND lie Jaargang No. 28 27 Mei 1955 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden ƒ1.00, elk woord meer ƒ0.05 dvertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Het Kabinet Drees is gevallen. En als één ding duidelijk is dan is het wel, dat we voorlopig nog niet uit de moeilijkheden zijn. Acht dagen zijn er voorbij gegaan, zonder dat er ook maar één stap in de goede rich ting kon worden gedaan. Tot Dins dag jl. voltrok de poging tot Kabi netsformatie zich in alle stilte, maar succes leverde dit niet op. Dat was ook begrijpelijk, want de eerste pogingen, die werden gedaan gingen uit van de veronderstelling dat de k.v.p. water in de wijn moest doen. Nu is het uit redevoeringen en pers verslagen duidelijk geworden dat de k.v.p. voet bij stuk houdt en dat zij probeert de volledige verantwoorde- delijkheid voor deze crisis te laten bij de p.v.d.a. Per slot van rekening is het Kabi net Drees gevallen doordat de dertig specialisten in de Tweede Kamer als één man hebben gestemd tegen de beperkte huurverhoging. De heren Burger en Bommer (arb. hebben de regering duidelijk willen maken dat zij niet van plan zijn om nogmaals een huurverhoging te accepteren, zonder dat het probleem van de af roming der huren geregeld is. Zoals bekend, wil de p.v.d.a. een deel van de winst op het oude huizenbezit in een fonds stoppen waaruit de nieuw bouw moet worden gefinancierd. De overheidssubsidies kunnen dan wor den verminderd. Het Kabinet heeft een dergelijk voorstel niet gedaan. Het probleem der afroming kan al leen maar ter sprake komen bij een flinke huurverhoging, bijv. met 25 waarvan dan 8 kan worden afge roomd, zodat aanvankelijk de bedoe ling was. Onze ministers durfden echter niet met zo'n grote huurver hoging te komen, daar deze de rust in de ontwikkeling van de lonen en de prijzen zou verstoren. Minister Zijlstra deelt het gevoelen van heel het volk dat loonsverhogingen geen zin hebben als daardoor ook de prijzen stijgen. Neen, zo zegt hij, we moeten de prijzen omlaag zien te krijgen. Daarvoor heeft hij verschil lende hardhandige maatregelen aan gekondigd en zelfs slaagt hij er in het oppermachtige Philips-coneern aan te pakken, hetgeen een worden genoemd. De prijspolitiek ontmoet veel waardering. De socialisten be grepen dan ook wel dat zij geen grote huurverhoging konden vragen. Zij stelden zich op het standpunt: op dit moment liever geen huurverho ging dan een beperkte en als er loon- rondes mogelijk zijn dan moeten de huren flink omhoog, met een af roming voor de huiseigenaar. Maar een groot deel der Kamer heeft liever wat dan niets. Dat deel was iets te klein, want door het tegenstemmen van de socialisten was de beperkte huurverhoging van de baan. De v.v.d. zag haar kans als oppositie partij schoon. Zij stemde tegen het Kabinet, hetgeen haar niet kwalijk te nemen is. De heren Weiter en Lemaire (k.n.p.) namen een plotse linge draai toen zij in de gaten kre gen dat zij aan de val van het Kabinet konden meewerken. De communisten hebben geen goed woord over voor een Kabinet op brede basis. En dan waren er nog de politieke- partisanen, de heren Gerbrandy (a(r.en Schmal (c.h.), die uit het fractie-verband sprongen. Het Kabi net viel met 4850 stemmen. Nu kan men iedere groep die tegen stemde daarvoor de schuld geven, want twee stemmen gaven de door slag. Toch is dit naar onze mening niet geheel juist. De eerste verant woordelijkheid voor de val van dit Kabinet ligt bij de socialisten. We laten de vraag in het midden wie gelijk heeft. Dat is een kwestie van politieke smaak. Maar als een fractie van 30 man stemt tegen 5 socialis tische voormannen in het Kabinet dan is dat een ernstig feit. Zij heb ben de doorslag niet gegeven, maar men moet goed zien dat de meerder heid die het Kabinet heeft laten val len, dermate wisselvallig is, dat daar door de pv.d.a.-verantwoordelikheid nog zwaarder wordt. Laten we eer lijk ijn: een Kabinet, samengesteld uit socialisten, liberalen, communis ten, s.g.p.ers, k.n.p.-ers en de heren Gerbrandy en Schmal, behoort tot de volslagen onmogelijkheden. Bij de komende formatie gaat het dus om de dertig socialistische stem men in de tweede Kamer. En nu heeft men acht dagen verloren laten gaan door aan de verkeerde kant te zoeken. AANBLIJVEN Uit de communiqué's van H.M. de Koningin blijkt dat tot het laatste geprobeerd is het Kabinet te laten aanblijven. Eerst heeft dr. Drees, de demissionnaire minister-president, dit geprobeerd, maar het lukt hem niet. Ook dat is begrijpelijk. Het Kabinet had zich gebonden aan het compro mis: de koppeling van een beperkte huurverhoging zonder afroming) aan een belastingverlaging. Dat was het uiterste waartoe de socialistische ministers bereid waren. Maar nu is het duidelijk dat aan dit compromis moeilijk kan worden getornd. Met name de katholieken zijn niet van plan nu toe te geven aan socialis tische eisen. Zij zeggen: de p.v.d.a. heeft de crisis veroorzaakt, zij moet het eerst water in de wijn doen. Dr. Drees kwam met een voorstel dat in het Kabinet is afgewezen, daarna was het de Tweede Kamervoorzitter dr. Kortenhorst (k.v.p.) die probeer de of er niet iets in de k.v.p.fractie te bereiken viel. Beide pogingen wa ren kansloos. De k.v.p. dringt n.l. aan op vervroegde verkiezingen. Zij is de enige partij die dit doet. Zij wil ons niet in 1956 naar de stembus laten gaan, maar zo mogelijk nog deze zomer. De geslaagde ledenwerf actie der k.v.p. zal aan dit denkbeeld niet vreemd zijn. En bovendien heeft deze grote partij er behoefte aan om de verdeeldheid in de p.v.d.a. (tus sen fractie en ministers) uit te spe len. Uit het optreden van dr. Korten horst bleek wel dat ook de k.v.p.- fractie niet geheel eenstemmig is, het geen voor de socialisten een pleister op de wonde moge zijn. Zijn wij dus ook van mening dat de p.v.d.a. de grootste verantwoordelijkheid voor deze crisis draagt (nogmaals: we praten niet over wie gelijk heeft), anderzijds is het toch ook zo, dat het aandringen op vervroegde verkiezin gen de politieke sisuatie zal doen ver scherpen. Maar als een grote partij persé Kamerontbinding eist dan moet men met de mogelijkheid ter dege rekening houden. Maar eerst zal er dan een Kabinet moeten zijn. Het wordt dus tijd voor een echte for matiepoging. DE EERSTE POGING Hiermee is dan sedert Woensdag jlv mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de p.v.d.a. belast. Deze opdracht van H.M. de Koningin heeft mr. Burger nog in beraad gehouden. Ook voor onze omgeving is het van be lang dat mr. J. A, M. Burger er in slaagt het Kabinet aanvaardbaar te reconstrueren, opdat we in elk ge val tot aan de verkiezingen in 1956 nog op dezelfde voet kunnen verder drijven. Een gewijzigd huurwetje zou daartoe voldoende kunnen zijn. Met twee toekomstige bewoners van het Tehuis voor Bejaarden hebt U reeds kennis kunnen maken. Naar ik uit goede bron ver nam, hebben de twee bokken, waarover ik li vorige maal schreef, by de optocht ter gelegenheid van de herdenking der be vrijding van ons vaderland hun eerste tocht door het stedeke Tholen gemaakt en zich daarmede aan de bevolking gepresenteerd. De directrice, Zuster Engelvaart, voor Tholen geen onbekende, heeft reeds enkele weken haar dagelijkse reizen naar Huize „Ten Anker" gemaakt om leiding te geven aan het schoonmaakpersoneel, de keuken inventaris te ordenen en de kamer. Voor zover deze door het Tehuis worden ingericht, te stofferen, zodat by het openen der deuren een één of twee persoons plastic-rubberbed U uitnodigend tegenlacht. Bijgestaan door drie dienstmeisjes (twee anderen, welke intern zullen zijn, kunnen door het in acht nemen van de voorgeschreven opzeggings termijn eerst over enig weken hun krach ten aan het Tehuis geven) en meerdere malen geassisteerd door twee vrijwilligsters leden van het zeer verdienstelijke dames comité, is zij er in geslaagd bij U, wanneer U de keuken betreedt, de gedachte te wekken dat U zich bevindt in een der afdelingen van E 55. Stapel platte en diepe borden, kopjes en schoteltjes vullen in langer rijen de planken der kasten, Glanzende vorken en lepels te samen met vlekvrije messen ver beiden het ogenblik dat ze komen te liggen op de gedekte tafels der bewoners. Glazen rechthoekige botervlootjes en geronde toe spijsschaaltjes, verchroomde koffiekannen en theepotten, aluminium pannen en schalen, bakelieten eierdopjes en zoutvaatjes, zij allen zien verlangend uit naar het grote ogenblik, waarop ze aan hun bestemming zullen be antwoorden. Als de blomme uit het lied van Guido Gezelle spreken het grote van vier ovens voorziene gasfornuis, de draaibare braadpan, de aardappelschilmachine, de ver- warmingskast en de lompe Bauknecht ieder hun eigene tale, maar hun spraak is voor de ziele, die luistert één harmonieus vragen om de komst van de kok, die deze levenloze lichamen maken zal tot werkende wezens. Ze weten, dat hij vorige week in een der vergaderingen van het bestuur benoemd werd, voldoende deskundig geacht om door zijn kookcapaciteiten het hart der bewoners voor zich te winnen en als kinderen tellen ze de dagen af, die hen nog scheiden van zijn komst. Elke avond roepen ze het elkaar toe: Nog zoveel dagen en dan moet hij er zijn, want dan komen de dertig bewoners, die, na een kleine teleurstelling, de één persoons en een gedeelte der tweepersoon kamers zullen betrekken. Vier dag nog en dan, dan is het de eerste Juni de dag, dat Huize „Ten Anker" gaat leven. Ze dwalen met hun gedachten door het gedeelte der afgescheiden appartementen en zien, dat deze en ook nog enkele twee persoonskamers met afgunst neerzien op hun zusters, die wel bewoond zullen worden. Maar vol moed, levend uit de hoop, zetten ze zich met alle krachten voor het welslagen van het Tehuis in, beschamend allen, die nog een veertien dagen aanlopen, waarbij niet aan haar bestemming zal beantwoorden. Tot over vier dagen dus Men spreekt thans zoveel over de „ver geten groepen". Een dier groepen, waarover men maar weinig hoort, wordt gevormd door de chronische zieken. Voor de meesten van hen is de belangstelling al lang ver vaagd. Ze liggen thuis, dag in, dag uit. Ze voelen zich vaak een last voor hun om geving. In de eendere gang der dagen is er vrijwel niets, dat hen boven de tragiek van hun bestaan uittilt. Het Rode Kruis heeft via zijn Welfare- werk en zijn Lectuurverspreiding getracht, hun lot enigszins te verlichten. Maar de meest geslaagde poging in die richting is wel de „Rode-Kruis-boottocht" voor chro nische zieken. Enkele jaren geleden is men hiermee be gonnen. De resultaten waren van dien aard, dat het denkbeeld allerweg werd over genomen. Verleden jaar gingen er op 13 boottochten circa 800 patiënten mee, dit jaar zijn er 18 tochten uitgeschreven. Men heeft ook een tocht ondernomen met t.b.c.-patiën- ten, die uitstekend is geslaagd. Deze men sen lagen gemiddeld 11,5 jaar ziek. Een vrouw, die stil-gelukkig in haar bed lag op het door glas beschermde dek van de grote witte salonbo_pt, vertelde dat haar enig „uitje" als die tijd was geweesteen ver blijf in het ziekenhuis voor een operatie Mensen, die jarenlang niets anders hebben gezien dan de weg vóór of het tuintje achter het huis, zijn over Hollands brede wateren gevoerd door ons mooie land. Overal waar zij aanlegden werden zij hartelijk ontvangen door Rode-Kruis-afdelingen, die zich be ijverden, te zorgen voor een gezellige avond. Deze éne week, boordevol ervaringen en genietingen, staat als een blinkend her inneringsmonument in het leven van al deze vergeten mensen. Een week, waarin zij al de schoonheid zagen die hen jarenlang ont houden werd, waarin voor hen werd ge zorgd en zij het middelpunt vormden waarin zij eens niet tot last waren van de mensen thuis, die nu óók eens uit konden gaan. Voor velen van hen is deze boottocht het laatste geschenk op aarde geweest. Van de deelnemers aan de boottocht uit Gouda bijv. waren er tien het jaar daarop niet meer van de partijhun levensdraad was afge sneden. Maar déze belevenis hadden zij gehad Er was een man bij, die altijd ontevreden was. Met tegenzin ging hij aan boord. Maar hij voer tot het eind mee. Het volgend jaar wilde hij wéér mee en verdiende met de vervaardiging van kleine snuisterijen (ar- beids-therapie zijn „passage". Het daarop volgend jaar ging hij opnieuw aan het werk, maar thans zond hij het aldus verdiende geld .raar het Rode Kruis opdat nu een ander eens mee kon gaan. Voor deze man was de boottocht meer geweest dan „een week eruit", hij was ook innerlijk veranderd. Dit prachtige werk voor de „vergeten groepen" wordt georganiseerd door het Rode Kruis. Nog lang niet allen worden bereikt, dit jaar was er voor 400 zieken geen plaats En wanneer het Rode Kruis thans weer zijn jaarlijkse inzameling houdt, om zijn Geef eens per jaar (nü) blijmoedig en gul aan het Rode Kruis. De Politieke Situatie. Harde strijd tussen k.v.p. en p.v.d.a. Eindles Huishoudschool Tholen. Restauratie Stadhuis Tholen. Jubileum Veiling St. Annaland. 1 Juni gaat in „Ten Anker" de vlag in top. Smerdiekse verenigingen vragen de raad om progressieve besluiten. De Technische school en het loswalplan komt er. De tentoonstelling van de Landbouwhuishoud- school. Tenslotte: alle lezers goede Pinksterdagen gewenst. menslievend werk dank zij Uw hulp te kunnen verrichten, vergeet dan de vergeten groepen niet. Vergeet het Rode Kruis, Uw Rode Kruis niet. Help het Rode Kruis ook déze mensen helpen Lk. Dr. Looysen, Tholen tel. 49 Dr. Renes, Oud-Vossemeer tel. 19. HOOGWATER in de week van 29 Mei tot en met 4 Juni Zondag vm 9.38 uur nm 22.07 uur Maandag 10.37 23.08 Dinsdag 11.39 Woensdag 0.10 12.38 Donderdag 1.07 13.32 Vrijdag 2.00 14.16 Zaterdag 2.38 15. Zaterdag 28 Mei eerste kwartier 15.01 uur. Zondag 5 Juni volle maan te 15.08 uur GESLAAGD Voor het rijksdiploma Ziekenverpleging B slaagde mej. C. Quist, werkzaam te Vrederust. NAAR DINANT De Herv. Bijbelstudiekring is voornemens op 12 Juli een reisje te maken naar Dinant. VERKEERSSTAGNATIE In verband met het onderhoud van de Provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet worden gedeelten van de weg opgebroken en opnieuw bestraat. Daar deze gedeelten voor het verkeer worden afgesloten moet het, thans intensief verkeer, over de halve weg worden gedirigeerd ofwel het verkeer wordt omgelegd. Dinsdagavond 6 uur kwam de autobus van de T.A.D. juist in een smal gedeelte van een omlegging een andere bus tegen. Met veel getob, wat ongeveer tien minuten duurde, konden de wagens elkaar passeren. Ondertussen waren er weer wa gens gekomen, zodat er een gehele op stopping was. WEDVLUCHT VAN QUIEVRAIN De P.D. „De Trouwe Duif" te Tholen hield Zaterdag een wedvlucht van Quie- vrain, een afstand van 130 km. De uitslagen hiervan zijn: Doffers: A. Moeliker 1 5 7 20. A. Wagemaker 2 17 21. L. Jansen 3 22. J. d, Boef 4. F. Koppen- hol 8 16. D. Burgers 9 10. R. de Groot 11 26. G. Somers 12. J. Baaij 13. A. de Jonge 14. L. Laban 15 23. J. Praat 18. M. Tazelaar 19. V. Laban 24. J. Deurloo 25. K. Jansen. 27. Duivinnen: R. de Groot 1 14. A. Wagemaker 2 8 9 11 12. C. v. Poepelen 3 5. J. Deurloo 4. V. Laban 6. K. Jansen 7. M. Tazelaar 10 15. L. Jansen 13. G. Soomers 16 19. J. Praat 17 23. J. Baaij 18 24. F. Koppenhol 21. J. Deurloo 20. A. de Jonge 22. BURGERLIJKE STAND Geboren: 20 Mei: Tannetje, dochter van Kornelis Schot en Prina de Gruiter. Getrouwd: 20 Mei: Cornelis Jacobus Kot, 25 jaar boekhouder, wonende te Tholen en Pieter- nella Johanna, de Hond 20 jaar, zonder beroep, wonende te Tholen. VOOR „HET HOOGELAND" In de week van 611 Juni zal ter plaatse een collecte worden gehouden ten bate van het Verzorgings- Opvoedings- en Reclas- seringswerk van „Het Hoogeland". Zoals wel bekend verricht deze Stichting in haar 4 landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen worden ver pleegd, belangrijk werk. Dat hiervoor ook veel geld nodig is, valt evengoed te begrij pen. Wilt U in deze ook bijdragen? TRIUMF VOOR DE B.B. Het nut van enkele oefeningen, die de B.B. alhier heeft gehouden, bleek toen zij de kring Tholen vertegenwoordigde bij de provinciale wedstrijd in Middelburg. Met de ploegen uit Middelburg, Goesen Brui- nisse streed ze daar Zaterdag om de eer, wie straks zou worden gekozen voor de nationale wedstrijden op het terrein van de E 55 in Rotterdam. Bij de molen op het Seisbolwerk was brand ontstaan na een bominslag. Een vier tal slachtoffers waren er te „betreuren." Iedere ploeg kreeg een half uur de gelegen heid om te laten zien wat ze waard was. Onder het toeziend oog van de Commis saris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de provinciale B.B.-adviseur mr. L. A. Kakebeeke en diverse kringhoof- den B.B. wist Oud-Vossemeer een le prijs in de wacht te slepen. Het vervoer van de gewonden was verder het werk van de mo biele ploegen. De le prijs hiervan werd aan de mobiele reddingsbrigade uit Middelburg toegekend. Beide ploegen gaan dus naar Rotterdam. Begrijpelijk kwamen de B.B.-ers in uitstekende stemming terug. Succes op 25 Juni te Rotterdam. REIS OUDEN VAN DAGEN Het Oranje-Comité wil a.s. zomer weer een reis voor de Ouden van Dagen orga niseren. Het uitstapje is voorlopig bepaald op 13 Juli. Het einddoel is Hilversum en omstreken. Door middel van lijsten zal weer een be roep op de inwoners worden gedaan deze reis financieel mogelijk te maken. ERNSTIG ONGELUK Op de weg TholenBergen op Zoom heeft zich Vrijdagmiddag een auto-ongeluk voorgedaan, waarvan het echtpaar Adr. Deurloo-Pollie alhier het slachtoffer werd. Op het moment dat dhr. Deurloo een zware met zand geladen vrachtauto wilde passe ren haalde deze links uit om een zijweg in te slaan. Ondanks hard remmen en mee- zwenken om niet op de vrachtauto in te rijden, kon Deurloo een botsing met een paal niet voorkomen. Zijn bestelauto, een volkswagen, werd vernield. Beide personen konden, hoewel overal nogal toegetakeld, uit het wrak van de ca bine komen. De heer C. Duine uit Tholen, die vlug ter plaatse was, waarschuwde dok ter Duinker. Na voorlopig te zijn behandeld werden beiden naar het ziekenhuis overge bracht. Het onderzoek daar viel gelukkig mee. Wel waren natuurlijk de slachtoffers erg overstuur en hadden overal kneuzingen opgelopen. Nadat een vrij ernstige hoofd wond was gehecht kon het echtpaar nog dezelfde dag naar huis worden gebracht. De politie stelde een onderzoek in. WEDVLUCHT NOYON Afstand 238 km. In concours 171 duiven. Uitslag: D. Vaders 1 30, A. Lindhout 2, A. v. Treijen 3 12 20 23 24 25 28, A. Soe- ters St. A. 4, M. Boot 5 8, A. Rijnberg 6, P. Klippel 7, J. Tholenaar 9 14, A. Douw 10 13 15, C. v. Tilbeurgh 11 22, D. v. Driel 16 27, A. Ridderhof 17, Joh. Geuze 18, H. de Graaf 19, L. M. de Heer 21, C. Timmermans 26, J. Vermey 29. WEDVLUCHT QUIVRAIN Afstand 134 km in concours 181 duiven. Uitslag: A. Bout 1 30' 36 50 59. A. Douw 2 25 31 49. Gebr. v. Driel 3 42 52. C. Tim mermans 4 17 44 45. A. Soeters 5. A, Geuze 6. H. de Graaf 7. D. Vaders 8 34. L. M. de Heer 9 18. C. Aarden 10 13 35 39. G. Ha- vermans 11. Joh. Geuze 12 28 33 40 57 61. A. Rijnberg 14 47. D. Lindhout 15 59. A. v. Treyen 16 46. M. Hommel 19. C. v. Tilbeurgh 20 29 41 51 55. A. Lindhout 21 22 53 54. G. Hoek 23 37 56. J. Boonaard 24 27 1ste en 34 overd. J. Nuts 26. J. Tholenaar 32 38 43 48 60. J. v. d. Zande 2e overd. VERGADERING „HET GROENE KRUIS" Dank zij de mooie gift van een Zwitserse vereniging een bedrag van 35000, zal onze gemeente over enkele maanden ook de beschikking hebben over een Wijkgebouw met zusterswoning annex badhuis. Zoals bekend is het werk in de Cureelanden al zover gevorderd dat het gebouw onder de kap is. Vanzelsprekend zal interne afwer king nog wel enige weken vergen. Deze bouw is tot stand gekomen via de algemene vereniging „Het Groene Kruis", welke ook voor tekening en aanbesteding in de andere gemeenten die eenzelfde gift kre gen, zorg droeg. De bijkomende kosten voor verwaming, badhuis en inrichting wor den geraamd op 30.000.zo deelde de voorzitter van de plaatselijke afdeling „Het Groene Kruis", burgemeester J. van den Bos, Woensdagavond mede, toen in de zaal van dhr. Im. Rijnberg de jaarlijkse algemene ver gadering werd gehouden. Voorgesteld werd om aan het gemeentebestuur het verzoek te richten zich voor dit bedrag garant te willen stellen (rente en aflossing). Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De afdeling zal dan zelf de exploi tatie (ook van het badhuis) ter hand nemen. Gehoopt wordt dat de anima voor het bad huis dusdanig zal worden, dat deze zaak rendabel is te maken. Gezien de onder vinding hiermee in andere soortgelijke ge meenten achtte men deze hoop niet onge grond. Een datum van opening kon nog niet worden bepaald. In zijn openingswoord van deze vergade ring, die inclusief het bestuur door 24 leden was bezocht, had de voorzitter met enkele woorden het overlijden gememoreerd van wijlen notaris A. J. Bierens. Spreker noemde de overledene een beminnelijke figuur in onze gemeenschap, die ook zeer veel heeft gedaan voor de Groene Kruis afdeling een lange reeks van jaren was hij secretaris en daarom mede in dankbare herinnering zal blijven. Behandeld werd vervolgens de rekening 1954, die een ontvangst- en uitgaafzijde sloot met een bedrag van 8139,30 inclusief het nadelig saldo van 1842,23. De t.b.c.rekening 1954 liet een totaal be drag zien van 4107,02, waarvan 1029,46 uit de reserve was bijgepast. Uit het jaarverslag werd duidelijk, dat de vereniging 714 leden telt, dat er 292 maal van de artikelen gebruik is gemaakt, dat er door de wijkzuster 2458 ziekenbezoeken, 98 voor t.b.c.bestrijding, 850 voor zuige lingenzorg, geestelijke volksgezondheid 15, rheuma 7, Ouden van dagen 10 of in totaal 3574 bezoeken door de wijkzuster zijn af gelegd en 27 overledenen zijn verzorgd. Onder controle van de t.b.c.bestrijding staan 7 gezinnen met 7 patiënten, wat een gelijk aantal is als in 1953. De voorzitter wees op de uitgebreide taak van de wijkzuster (mede ter vergadering aanwezig) en dankte haar voor haar activi teit in deze.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1