Nieuws r De „Ouverture" leerde wel het een en het ander WAT denkt U van ZO iets sta van B.B.oefening in Stavenisse OUD-VOSSEMEER ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN Verloren (jrevönden ST. ANNALAND SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS „Hier pvp plaatselijke verbindingspost)hier pvp", melding 1 brisantbom gevallen hoek Stoofdijk-Oudelandsedijk, lichte brand geen doden of gewonden." Zo begon Dinsdag 26 April jl. voor de plaatselijke verbindings post op de raadszaal van het gemeentehuis in Stavenisse de grote B.B. -oefpiing, En eer men daar een kwartier verder was, zat men&fA ipleet in een gekkenhuis van berichten, berichten die via de,3 veldtelefoons en de mobilofoon onmogelijk bij te benen waren door de verbindingsman voor de burgemeester, dhr. C. Gabrielse en de dames Nellie Klippel en Willy van Prooijen. Immers alle berichten ban en naar het Kringhoofd B.B., het Blokhoofd en de ploegleiders liepen via die plaatselijke verbin dingspost. Zij en alle andere verbindingsmensen hadden dan ook de meest druk bezette, de voor het oog meest onzichtbare en wel haast ook ondankbaarste taak om deze grote oefening aan de gang te houden en te doen verlopen volgens schema. Een oefening die geleerd heeft dat.de, Verbinding nog steeds de belangrijkste factor is, eert oef-emng die leerde dat het niet uit voerbaar is alles via de pvpr'dóén geschieden, een oefening echter, die ook leerde, dat inzonderheid de brandweermannen, maar daarnaast ook lipt medj.scteam,, zich al tot een behoorlijke vaardigheidshoogte liebb^»dC^sp00j%lank zij de cursussen en de oefeningen. Ontkend kan niet wonTên Ja7 een en ander wel wat stroef liep, voornamelijk ontstaan door de overbezette verbindingsmensen, men uiteraard niet volgens tijdschema kon volhouden, maar erkend moet evengoed, dat deze oefening in het groot weer veel geleerd heeft, hoe het niet moet. Daarom was het ook een oefening die de kunst baart. terswoning, vermoedelijk poging tot sabotage", of „Brand in Voorstraat aanzienlijk uitgebreid of „Oostelij ke havendijk gebombardeerd." Ja, het stond die twee uur niet stil bij de verbinding. Die kregen pas rust, toen omstreeks half tien het laatste bericht van deze oefening was ver werkt en deze verbindingsmensen, de saboteurs, de gewonden, de poli tie, de brandweer, de redders en de leiders zich gezamenlijk in het Dorpshuis bevonden en de welver diende koffie kregen van de D.S.V „Het geheime doel van deze oefe ning was het enthousiasme van de Stavenisse BB te peilen", zo ver klaarde het Kringhoofd B.B., dhr. P. van Voornveld, die er voorts op' wees, dat het ëen lange weg is van een eerste:oefening als deze „Ouver ture" naar de „Finale", van welke laatste hij hoopte dat ze nooit zou komen De verbindingsdienst, zoals ze thans was ingesteld, is mislukt, dat is wel komen vast te staan. We heb ben hieruit de lering getrokken, dat de leiders in de buurt van het blok hoofd dienen te zitten en van daar uit de Bescherming wordt verleend teneinde vertraging in de hulpver lening te voorkomen. Zowel bij de leiding als bij .de deelnemers zelf zijn fouten voorgekomen. Natuurlijk, daar is het een oefening voor. Hij is overigens-zeer dankbaar voor de goede medewfcbkfrtg van alle opge- roepenen. i ,-'.U Daarna gaf hij het woord aan de instructeurs. Het waren dokter Ku- gel van Poortvliet, die als leider van het medisch team, de heer Moerland te Oud-Vossemeer van de oprui mingsdienst en de heer van Prooijen als wnd. blokhoofd hun visie gaven op de gehouden oefening. Ook de provinciaal adviseur B.B. in Zeeland, mr. L. A. Kakebeeke dankte de burgemeester van Stave nisse en alle medewerkers aan deze oefening voor het gepresteerde. Ongetwijfeld zal de leiding de verzamelde gegevens hiervan nog eens grondig bestuderen en nader met de instructeurs uitwisselen, die op hun beurt alle B.B.-ers weer op de hoogte kunnen brengen. Zodat ook de reconstructie van dit geheel nog tot lering kan zijn. Het is wellicht nog niet het be langrijkste van de B.B., aldus de Rijksinspecteur B.B. drs. v. d. Made, na afloop der oefening in het Dorps huis tot alle deelnemers, dat we een goede Bescherming Bevolkings-orga- nisatie hebben, maar dat de B.B. er aanleiding toe is het gemeenschaps gevoel sterk te doen groeien. We moeten ons in deze moderne tijds omstandigheden bewust zijn en blij ven, dat we elkaar nodig hebben. Daarom verheugde het drs. v. d. Made ook zeer, dat voor deze oefe ning zo'n grote belangstelling was, een duidelijke animo en een loflijk streven naar een gunstige uitslag. IToen dit werd gezegd, was het werk achter de rug. Was de rust in Stavenisse ook weergekeerd. Overi gens liep het bij deze oefening nog wel af met lawaai. Want de bommen vielen gelukkig maar pro memori en dat gold ook voor de parachutisten. Het was ook geen oefening van de Nat. Reserve die met losse flodders werkten, nee het was een oefening van de Bescherming Bevolking. En daarom was er wel even het lawaai van de sirene, was er wat meer ge loop, ook van de jeugd, reden er auto's en hoorde men ook wel af en toe een brandweersirene, maar met het rumoer liep het nog wel af. En toch gebeurde er heel wat: Vijandelijke vliegtuigen cirkelden boven Stavenisse, gooiden brisant bommen, zodat de burgemeester de sirene in werking stelde. De B.B. van Stavenisse kwam op, dus de brandweer, reddingsploeg, E.H.B.O. Blokhoofd, telefonistes en naarmate er berichten kwamen van meerdere brandgevallen, gewonden, saboteurs, verdachte personen, kwam ook het Mobiel Geneeskundig Team uit St. Maartensdijk, de brandweer aldaar en die van St. Annaland, de politie met reservisten, de reddingsploeg enz. in actie. En de verbinding draaide onder tussen op volle toeren: „Hier Z 5-1, bericht van K.H.B.B. aan B.H., da tum 26.19.33 blindganger gevallen hoek Wilhelminastraat, midden in wegdek" of „Vijandelijk vliegtuig neergestort op haventerrein, brand uitgebroken" of „Vertrouwensman tracht tijdbom in de sluis aan de Stoofdijk te hangen' of „Verdacht persoon gezien in tuin burgemees- en? en in het bijzonder ook op Zondagmorgen niet een gelijkenis vertonen met de vuilnis belt. Netheid in huis, op school, en ook op straat MUZIKALE RONDGANG Bij gunstig weer zal „Concordia" op Za terdag 30 April a.s. een korte rondgang ma ken door de gemeente en de gebruikelijke felicitatie brengen bij het Hoofd van de ge meente in verband met de jaardag van onze Koningin. Daarna volgt nog een concert op de muziektent. EEN DIAMANTE BRUILOFT Op Maandag 2 Mei a.s. hoopt het echt paar G. Verkerke en J. Verkerke-va ven hun 60-jarige huwelijksdag te ken. Beide echtelieden genieten een nog i&9j> goed gezondheid. Mevr. Verkerke is alleen, minder goed ter been, maar dhr. Verkerke maakt op zijn 83 jaar nog zijn dagelijks kuiertje. Zijn echtgenote is dan ook twee, jaar ouder dan hij. Uit dit huwelijk zijn ge boren 9 kinderen, waarvan nog 7 in leven, 23 kleinkinderen en 34 achterkleinkinderen. Het diamanten paar kan dus grote belang stelling tegemoet zien. Bij voorbaat ook orize gelukwensen. DAMMEN Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op Dinsdag 26 April 1955. Junioren: P. den EngelsmanJ. Elenbaas 02 K. JansenD. Zwagerman 11 P. den EngelsmanK. Laban 20 K. LabanC. Laban 02 S. BoutT. Roggeband 20 P. JeroenseJoh. Baaij 02 K. DeurlooJ. Quist 20 M. HeezenK. Jansen 1—f J. ElenbaasK. Jansen 20 Volgende week kan de einduitslag worden bekend gemaakt, waarna weer een nieuwe competitie zal worden gespeeld. GEVONDEN Reeds enige tijd ligt als gevonden voor werp bij de politie een trommel, bevattende: autosleutels, verloren in de Coentjesweg. Inlichtingen te bevragen bij de postcom- mandant. alm» «I V; teii aal» asem" Dr. Duinker, Tholen, tel. 40. Dr. Menger, St. Filipsland, tel. 20. *4 in de week van 1 t.e.m. 7 Mei 1955 Zondag vm. 11.25 nm. 23.45 uur Maandag 12.25 Dinsdag 1.40 14.02 Woensdag 2.23 14.43 Donderdag 3.00 15.20 Vrijdag 3.40 15.54 Zaterdag 4.10 16.27 Vrijdag 29 April Eeerste Kwartier 5. 23 uur. te Vrijdag 6 Mei Volle Maan te 23.14 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: 9 April: Adriana Johanna, dochter van Marinus Geluk en Hendrina Roggeband. 25 April: Maria Adriana, dochter van H. Bout en J. M. Ostendorf. Helena Wilhelmina, dochter van H. J. den Engelsman en J. A. Scherpenisse. VERZOEK In verband met de dodenherdenking op 4 Mei a.s. aan de vooravond van de viering van onze tienjarige bevrijding verzoekt de Burgemeester alle burgers op 4 Mei des avonds 18 uur de vlag half-stok te hijsen. Om 19.45 zal de klok worden geluid tot 20 uur, waarna door de sirene op het stadhuis het ogenblik zal worden aangegeven, waar op 2 minuten stilte zullen aanvangen. Ieder een, in huis en op straat, wordt verzocht deze twee minuten stilte tot herdenking van hen, die vielen, stipt in acht te nemen. Voorts wordt men verzocht daarna de vlag volledig te hijsen, om deze voor het inval len van de duisternis in te halen. NETHEID OP DE STRAAT Nu de zomer voor de deur staat verzoekt Burgemeester met aandrang de ijs- en snoe- perijconsumenten het afvalpapier te werpen in de daartoe aangebrachte en bestemde bakjes, opdat de straten des avonds laat ontelbare ogenblikjes tij dens het vervullen van Uw dagtaak, door een kleine ^inzinking, door-Verslapping van de aandach£c\c \9bt>7rrr' de pnigföbfiffénier, om een dergelijk kostbaar verlies in de toekomst te voorkomen: De natuurzuivere King pepermunt, het beste dage lijkse middel ter opwekking en verkwikking. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN B. en W. vahr 'Stï Annaland brengen ter algemene kennis dat dit jaar een herkeuring van maten» gewichten, enz. zal-plaats vinden in een lokhal van de Bijzo/klere School op 3 Mei van 1012.30 éh'13-16 üür voor hen\ wier naam begint met een der letters .-'ATse.m. M, en op 4 Mei van„1012,30 en .13.3,015.30 van hen wier naam begint met de letter M t.e.m. Z. IN DE HAVEN Het zoontje van dhr. Gerard Heijboer Wzn. uit de Julianastraat kwam, toen hij te dicht bij de waterkant speelde in het wa ter terecht. Z'n vriendjes staken hem een stok toe, waarmee hij op het droge werd getrokken. JAARVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN Donderdag 21 April hield de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Tholen in de zaal van dhr. F. Rijnberg alhier haar al gemene jaarvergadering. Als bestuurslid werd herkozen mevr. D. Kugel-Swart en mevr. Steendijk-Geluk. Nadat mevr. Slager- Markestein verslag had uitgebracht van de algemene najaarsvergadering te Goes, wekte de presidente mevr. v. Gorsel-van Westen de aanwezigen op thans weer eens de voor jaarsvergadering te Goes te bezoeken, waar dit de laatste tijd voorzover het Tholen be trof, nogal in gebreke is gebleven. Laten we een bus bij elkaar zien te krijgen. Er waren ter vergadering echter nog onvol doende liefhebbers. Wat het zomerprogramma aangaat, zal het bestuur zich nader beraden, nadat er suggesties waren gedaan om een excursie te maken naar een bloemencorso, de E. 55 enz. Wat de kindermiddag betreft werd in dezelfde geest gedacht als vorig jaar, nl. de kinderen der leden zelf iets te laten doen De contributie werd met f 1.25 per jaar verhoogd en daarmee op f 6.50 in totaal gebracht, inclusief het abonnement op „Plat telandsvrouw." Het woord was vervolgens aan mevr, Truus van Stapele-Manoth, die een lezing hield over „Omgang met mensen". De titel van dit onderwerp zegt op zichzelf al ge noeg, waarover is gesproken. Men was het er unaniem over eens, dat het een leerzapje lezing was, waarbij de spreekster niet zozee de nadruk legde op de beleefdheid tegénbve de naaste, dan wel op de innerlijke Wëlle vendheid. En daartussen ligt nog een be hoorlijk verschil. GEVALLEN Vrijdagmiddag kwam het zoontje van dhr. Johs. L. den Engelsman uit de Julianastraat zodanig in de W. Achterweg met zijn fiets te vallen, dat hij per auto naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd en de dokter een hersenschudding constateerde. GEVONDEN VOORWERPEN Bloedkoralen, dubbele parels, een rijwiel, kinderportemonnaie. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te St. An naland. PROGRAMMA voor de feestelijke herdenking van de be vrijding op 5 Mei a.s. 8 uur: Trompetters te paard door het dorp. 8.309 uur: Vlaghijsen, zang, toespraak voor het Gemeentehuis. 12.301.15 uur: Gecostumeerd voetbal op terrein bij de landbouwschool. 1.304 uur: Kinderspelen op de Hoge Markt. 46 uur: Wielerronde en volksspelen voor de ouderen op de Hoge Markt. - 7-8.30 uur: Muziek op de Markt. In de (yguj^y stoelendans. 9 uur: Lampionoptocht voor kinderen. XSdPtrek San af de school. Wijziging van het programma voorbehou den. Opgave deelname: Gecostumeerd voetbal: A. L. G. v. Doorn en L. de Graaf. Wielerronde: L. A. M. Elenbaas, D. Kleppe en C. G. Verstijnen. Ringrijden met fietsen: M. D. A. Geuze en M. C. Hage. Paphappën: A. C. Verstijnen. Kuipsteken: A. C. v. Heusden en P. Jagt. Stoelendans: I. Helleman. Er .worden prijzen beschikbaar gesteld voor versierde fietsen, étalages en gevels. Het comité verzoekt de inwoners op die dag de vlag uit te steken. COLLECTE De collecte gehouden op Zondag 24 April in de Ned. Herv. Kerk te Scherpenisse voor de kas van Chr. Belangen, heeft opge bracht f 43,08. ONGELUKKEN De heer Jo Vinjé uit Scherpenisse had het ongeluk Maandag, toen hij van zijn werk per fiets naar huis kwam, om op het fietspad onder Tholen, ter hoogte van huize Bloemhof, met iemand in aanrijding te ko men. Vinjé kwam hierbij zo erg te vallen, dat hij zijn sleutelbeen brak. Hij is naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom gebracht, doch kon na verbonden te zijn niet naar huis keren. De heer P. Noordijk uit Scherpenisse had het ongeluk om met zijn broek in een frees machine te geraken. Zijn broek werd hem van zijn benen getrokken en bezeerde zijn been hierbij. Gelukkig liep het verder goed af. Het had best erger kunnen zijn. VERTROKKEN Maandag vertrok de landbouwer H. Ne- lisse met zijn gezin uit Scherpenisse om zich in de N.O.P. te gaan vestigen. Nelisse heeft zoals andere, boeren zijn landerijen ingele verd aan dé Hérverkaveling en kre(eg een nieuw^-boerderij in N.O.P. toegaj^zen. Dit is-fjje s$#de boer die uit onze gemeente vertréKj* {Sprcce^ tpegewenst.r CONCERT Zaterdagavond a.$»\zal de muziekvereni ging „Eendracht" van Scherpenisse een con cert geven op de pas aangekochte muziek tent, anders moest altijd, wanneer er een concert werd gegeven, op wagens van de Grasdrogerij gebeuren. Deze vereniging heeft onlangs de muziek tent aangekocht van Borgvliet en deze zal Donderdagavond worden opgebouwd. Deze vereniging mag dus weer blij zijn een eigen kiosk te bezitten, want dit bracht dikwijls moeilijkheden met zich mede, daar ze het sinds de bezetting altijd zonder kiosk hebben moeten doen. De tent die ze toen hadden werd in de bezettingstijd door de Duitsers weggehaald. Gefeliciteerd Eendüiëlgföb Revolutionaire bouw", is ook al zo'n na-oorlogse uitdrukking. Maar het had een minder gunstige strekking. Wat een Zweedse architect omtrent de woningbouw voorstelt, is evenwel in de letterlijke zin revolutionaire bouw. Gelooft U dat zich zo'n omwenteling zal voltrekken in de woningbouwsector? Of voelt U niet voor dit woningtype Dan woont U zeker niet in AANBESTEDING Dinsdag werd in het gemeentehuis in op dracht van het technisch adviesbureau der vereniging van Ned. gemeenten aanbesteed het maken van een riologemaal en het leg gen van een gietijzeren persleiding vanaf het gemaal over de zeedijk en uitmondend in de Mosselkreek, alsmede het uitvoeren van bij komende wérken. De inschrijvers waren: N. de Wijs, Made voor f 67.500,Aann. bedrijf firma v. Dijk, Hardinxveld f 69.000,Aann. bedr. „De Oosthoek", Uden f 63.200,P. de Raat St. Filipsland f62.083,-. De begroting was f 65.700,De gunning werd aangehouden. GESLAAGD Dhr. Joh. Breeman, die een cursus heeft gevolgd aan de fabriek te Krommenie, slaagde vorige week voor het leggen, plak ken e.d. van linoleum enz. JUBILEUM Dhr. J. Wagemaker herdacht op 25 April de dag dat hij 25 jaar geleden als land arbeider (voorman) in dienst trad bij dhr. E. H. A. Stols. Dit feit heeft Stols niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Na een toe passelijk woord van Stols, overhandigde hij Wagemaker een zilveren zakhorloge, te vens een schilderij daarop betrekking heb bende van de Z.L.M., waarna de dag met het overige personeel ten huize van Stols gezellig werd doorgebracht. BURGERLIJKE STAND over de maand Maart 1955 s"- (Jchcdrten: f JBh'éfhnes Marinus, zoon van A. Fontijne "en M. C. Vermaas. Jan, zoon van A. J. Nouwen en A. Zuid- weg. Janna, dochter van W. A. Wagemaker en L. van Duuren. Jan, zoon van M. J. den Braber en A. C. Nieuwelink. Huwelijken: Pieter Walpot, 29 jaar en Willemina D. Quist, 22 jaar. Overlijden: Johannes Mol, 89 jaar, weduwnaar van P. Z. Verwijs. Cornelis Pieter Smits, 80 jaar, weduwnaar van N. M. v. Oeveren. Jansje Kunst, 71 jaar, weduwe van A. A. Stols. wi De Zweedse architect en pionier van de moderne woningbouw, baron Sten Ramel, oud 34 jaar, voorspelt de ons bekende bouwwijzen allen een tragisch levenseinde. Dat wil zeggen, hij verwacht dat iedereen in genomen zal zijn met wat hij dezer dagen heeft gepresenteerd, na twee- en-een-half jaar lang het zitvlak uit zijn manchester broek te hebben ge sleten, achter tekentafels en reken machines. Kortom, hij heeft 'n won- derhuis ontworpen, of zoals hij zelf zegt „een ei van Columbusdé klei ne eensgezinswoning voor het plat teland zowel voor tuinstadbebou- 'ng: het pyramide-huis De eerste Mtóningen van dit model jix in aanbouw, in de omgeving van sby, provincie Gotland (Zwe den). Vele Van zijn vakbroeders zijn hem hierover èens m -^fjn Stock- holmse flat gaah ondervragen, waar ze verbaasd hebben gestaan van zijn gedurfde ontwerpen! Het pyramide- huis spot gewoonweg met wat altijd 'n elementaire wijsheid is geweest bij de constructie van eengezinsbe- huizingen, namelijk dat ze er doos- vormig uitzien, bestaande uit vier muren en een dak. De woonpyrami- de lijkt namelijk in beginsel veel meer op een tent, omdat zij een vierkant grondvlak heeft met schuine zijkan ten, die tegelijkertijd muur en dak uitmaken. Betön skelet. Als voordeleh., noémt architect Ramel: ff lager een- 1bouwkosten lig'gep 25'% dan van' het traditionele familie-huls: 2. bouwtijd^el korter; 3. rationeel gebruik van ruimte; 4. meer profijt van dag- en zon licht, door de schuine stand van de ramen. Het pyramide-huis bestaat uit een benedenverdieping en een étage. De benedenverdieping beslaat de geza menlijke werkruimte en de slaapka mer. De hele eerste étage is woon kamer. Dit zal leiden tot meer ge concentreerd wonen. Hierbij blijft geen ruimte ongebruikt. De gezamenlijke werkruimte op de benedenverdieping omvat in de eer ste plaats de werkkamer van de heer des huizes, voorts de keuken, het washok, de speelruimte voor kind of huisdieren, een extra slaapplaats, bad en toilet. De indeling betekent een aanzienlijke besparing bij de in stallatie van sanitair, want water- en afvoerbuizen hoeven slechts in een klein deel van de verdieping te worden aangebracht. De af te leggen afstanden bin nenshuis zijn bizonder kort en zullen dus minder energie kosten, terwijl men bovendien vermijdt elkaar te hinderen door veelvuldig gedraaf Trouwens, de woonkamer ligt wat dat betreft ook gunstig, want zij fun geert niet als doorgangsvertrek, ver zamelt daardoor weer minder stof en is dus gemakkelijke schoon te houden dan in gewone huizen Daar de pyramide-woning op beton nen palen staat, zijn afzonderlijk graven van een kelder, bouwen van een garage, berg- of stookhok, over bodig. Mede afgaand op de sterker ge worden wens van de gemiddelde Zweed om een eigen huis te bezit ten, voorspellen deskundigen het- nieuwe project veel nationaal succes. Ongetwijfeld zullen velen in andere landen het experiment met gespan nen aandacht volgen. Het gebrek aan woonruimte is immers een pro bleem van internationale allure Janna Pleune, 73 jaar, weduwe van Joh. Quist. Loop der Bevolking. Ingekomen: L. H. Dieleman en echtgenote van Arne- muiden. Joh. Neele en echtgenote van Nieuw en St. Joostland. Marinus van Oeveren en Maria van Oeveren van Middelburg. Jannetje A den Braber van Rotterdam. Maria Geuze van 's-Gravenhage. Cornelia Jacoba Reijngoudt van Rotter dam. Vertrokken: Egbert S. de Lint en echtgenote naar Lienden. THOLEN N e dLH e r v. Kerk - '«s Zondag 1 Mei 1955 10 uur Ds. Brons Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur Ds. van Dijk Bed. H. Doop Woensdag 4 Mei nm. 8 uur HèrderfffffejS- dienst door Ds. D. J. van Dijk Geref. Kerk 10 uur Leesdienst 5 uur Ds. Bakker Woensdag 4 Mei uur Herdenkinsdienst Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. v. d. Bijl Woensdag 4 Men 7.30 uur Ds. P. v. d. Bijl - Herdenkingsdienst Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. N. v. d. Wall, Ned. Herv. Pred. te Vlissingen Woensdag 4 Mei 19.30 uur Ds. O. Else- man, Ned. Herv. Pred. te Bergen op Zoom - Herdenkingsdienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 19 en 2.30 uur Ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. D. J. v. Dijk Bediening H. Doop Woensdag 4 Mei nm. 6.30 uur Ds. D. J. van Dijk - Herdenking bevrijding Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Vrije Geref. Gemeente 3 x Leesdienst Dinsdag 3 Mei 6.30 uur Ds. v. d. Ketterij STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. H. Bouter Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. de Bres 2 uur Ds. v. Putten Voorbereiding H. Avondmaal Rehoboth Tijdelijk kleuterschool 6.30 uur Ds. v. d. Velden te Rotterdam Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Brons Donderdag 5 Mei 9.30 uur Ds. Brons Herdenking van de. bevrijding Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst 5 Mei nog niet bekend POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. C. J. P. Lam H. C. Zondag 10. Donderdag 5 Mei 9.30 uur Ds. Lam Herdenkingsdienst Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Bakker Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint van Lienden nm. Bediening H. Doop Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Kamp, Utrecht ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk ST. FILIPSLAND Door de Oud Geref. Gem. is beroepen Ds. Mieras van Krimpen a. d. IJssel

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 2