Hoog bezoek. De eindles van de lagere Landbouwschool. WRIGLIY ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND Afscheid van Voorzitter Hage. Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. De voorzitter antwoordt dat wanneer straks het Suzannawegje wordt verbeterd de 3 meter of een gedeelte daarvan weer wel noodzakelijk zal zijn voor de verbreding. Daarom zou men eigenlijk het wederop- bouwplannetje moeten wijzigen. De mensen kunnen dus beter nog maar niet te veel afheinen en onnodige kosten ma ken. Wat het verschil in grondprijs be treft, hieraan is weinig te doen. De Mi nister gaat niet van zijn standpunt af en al is spreker het met de leden eens, dat het bijzonder onbillijk is, hij heeft alles ge daan wat mogelijk is om dit te voorkomen. Dhr. Stols heeft ook aandacht besteed aan de naar zijn mening prachtige rustban ken, die bij het vml. oude gemeentehuis staan. Men maakt er ook goed gebruik van. Het beroerde is evenwel, dat vooral des avonds de jeugd er niet op zit, /naar op ravot met klompen en schoenen. Daar blijft op den duur niets van over. Zullen we er geen waarschuwingsbordje zetten, dat ze daarvoor niet zijn gemaakt en op school vragen de kinderen te waarschuwen. De voorzitter zal dit bekijken. Dhr. Stols vraagt het 3-tal oorlogsinvali den in de gemeente beslist per 4 weken uit te betalen. Het kwam voor dat dit 6 a 8 weken duurde, wat voor de betrokkenen op z'n minst zeer moeilijk is. De voorzitter: Sedert enkele weken ga ik dit persoonlijk na en ik geef U de ver zekering dat die mensen er op kunnen re kenen, dat het voortaan op de juiste tijd wordt uitbetaald. Dhr. Stols zou ook maatregelen genomen willen zien tegen de loslopende honden, die de volkstuintje soms totaal vernielen (de producten dan). De voorzitter weet niet hoe in deze hier de verordening precies luidt. Hij zal het nagaan. De heer den Engelsman is het met vorige spreker eens, dat het hard nodig is maatregelen te treffen. Dhr. Ridderhof wijst op een gevaarlijke put in de Dorpsweg en of de waterleiding daarvoor niet beter kan zorgen. Hij vindt het voorts prachtig, dat het tot ontsluiting van de Tienhoven is gekomen, maar kan niet begrijpen, dat er een haakse bocht in het pad is gelegd. Weth. Moerland antwoordt dat dit zal verbeteren, zodra de lichtpaal daar weg is na de verkabeling dus. Dhr. den Engelsman vindt het rommelig en lastig dat er op het eind van de Molen dijk een hoop stenen blijven liggen. Men zal ze daar doen verwijderen. Weth. Moerland zou wel graag toestem ming willen geven na besluit van de raad om voor de twee laatste nieuwe hui zen in de Julianastraat alvast een trottoir aan te leggen, waarmee ieder zich kan ver enigen. Dhr. Dorst wijst er op, dat de TAD- bussen niet meer enige tijd op de Voorstraat staan om passagiers op te nemen of uit te laten, maar daar een standplaats hebben gekozen. Dat is zeer lastig voor de bewo ners. Is daar nu geen andere plaats voor. Natuurlijk is het geen bezwaar de passagiers daar op te nemen of uit te laten. De voorzitter zegt hierover de fa. v. d. Klundert al te hebben gebeld. Daarna wijst de heer Dorst er op, dat er in deze gemeente een paar personen zijn die zich aan drank te buiten gaan, waaron der een zeer gevaarlijk sujet. Zo kwam er laatst, aldus dhr. Dorst, een achtbaar inge zetene van zijn zoon vandaan, die door dit sujet bij z'n kraag werd gepakt en naar de havenkant geduwd. Gelukkig grepen an dere personen in, anders was misschien het ergste gebeurd. Dhr. Dorst zag dezelfde persoon enige tijd daarvoor door de politie thuis gebracht, waar hij ook de boel op stelten zet. Is het niet meer dan tijd, dat in deze maatregelen genomen worden. Iets dergelijks mag toch in een geordende maat schappij niet voorvallen. Hij dringt aan op maatregelen. De voorzitter zal deze kwestie met de politie bespreken. Daarna sluiting. Dinsdag 19 April kwam Minister Mans- holt op weg naar Schouwen-Duiveland ook de herverkavelingswerken jn de Scherpenissepolder bezichtigen. De Minis ter werd hier ontvangen door burgemeester Bouwense, ir. v. d. Plasse, ir. Geuze, andere personen uit landbouwkringen en die belast zijn met de uitvoering der herverkaveling. Na het bezoek aan de Scherpenissepol- der, waar men over een week of vijf hoopt klaar te zijn, had Zijne Excellentie een on derhoud met de leden van de agrarische sub-commissie, die hem gevraagde inlichtin gen verstrekte. De Minister nam ook nog een overzicht van de Pluimpot, die naar bekend is, zal worden afgesloten. Het bezoek in Schouwen-Duiveland was uitgebreider en van langer duur. *v- .bt&L i3/i Wanneer en waarom geef je de voorkeur aan bewerking met cultivator tegenover de schijf egge „Je wilt een zaaimachine kopen, welke eisen stel je daaraan?" „Welke zaaisystemen ken je Y' „Hoe werkt de corrector bij een volautomatische pootmachine en welke eisen stel je daaraan?" „Welke ziekten ken je bij de suikerbieten, aardappelen en uien, noem ze en noem ook de bestrijdingsmiddelen daarvoor „Wat is stuif- en wat is steenbrand in het graan V9 Dit is slechts een kleine greep van de vele gestelde en zeer gevarieerde vragen tijdens de eindles van de Landbouwschool te Scherpenisse op Woensdag 20 April jl. Vragen die toch allemaal verband hielden met de landbouw en de veeteeld. Vragen, die voor het grootste deel wel zodanig werden beant woord, dat na afloop van deze eindles alle vierde jaars cursisten het diploma mochten ontvangen uit handen van de voorzitter van de commissie van toezicht, die deze functie op zijn 71ste jaar wenste over te dragen aan jongeren, hoewel nog jeugdig van hart en zeer geanimeerd voor het landbouwonderwijs, dat hij nog vele jaren van dichtbij hoopt te mogen volgen, iets wat hem bovendien door alle sprekers van harte werd toegewenst» Bij deze eindles waren in de keurige nieuwe lagere landbouwschool tegenwoordig bur gemeester D. C. Bouwense van St. Maar tensdijk, ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., mr. J. F. G. Schlingemann, se cretaris-penningmeester, ir. J. Versteeg, di recteur van de Rijkslandbouw winterschool, A. J. Groenewege, kringsecretaris Z.L.M. de overige leden van de Commissie van Toe zicht, het oud-hoofd der school de heer H. Eckhart en de onderwijzers van deze school. Voorzitter J. H. Hage riep al deze geno digden met de eind-cursisten en de derde jaars een hartelijk welkom toe. Het deed hem veel genoegen, nu hij deze functie voor de laatste maal vervulde, voor het eerst een eindles in de nieuwe school te mogen leiden. Wel vond hij het jammer dat deze eindklas van negen leerlingen niet tweemaal zo groot was maar dat komt misschien nog wel. Het woord was vervolgens aan de heer J. Markusse die de vragen over landbouw werktuigen afvuurde op de candidaten. Men moet de veelzijdigheid van dit landbouwon derwijs niet onderschatten. Dat bleek ook wel uit de vragen die daarna werden ge steld door de heer A. C. van Heusden. Groot gebracht in dit landbouwgebied ben je er zelf ook nog voor geïnteresseerd, die vragen en antwoorden over bewerking, be mesting, zaaien, poten, ziekten, bestrijding oogsten, al gaat het dan dikwijls boven het petje." Maar dat ging het voor de cursis ten niet "meer. Alleen met de tenslotte door ir. Versteeg gestelde vragen over de stuif- en steenbrand hadden de leerlingen enige moeilijkheden. Het algemeen resultaat was naar de be oordeling van de commissie onverdeeld gun stig. DE GEDIPLOMEERDEN Bij de uitreiking van de getuigschriften fe liciteerde dhr. Hage de negen jonge land bouwers met dit succes. Wat gaat U met dit diploma doen Diep wegsteken of er trots mee flaneren? Dat is niet de bedoeling. Wel is het nodig het geleerde practisch te gaan toepassen, naar buiten uit te dragen, tot een voorbeeld te zijn om mede daardoor reclame te maken voor de school en ten voordele van het bedrijf waar men werkt. Een diploma werd overhandigd aan: H. H. de Boef te Tholen, A. C. Gaakeer te Stavenisse, G. A. Heijboer en J. Ridderhof te St. Annaland, J. L. Niemantsverdriet en M. L. v. Ast te Poortvliet, A. Duinhouwer en J. C. de Wilde te Scherpenisse-^n aan J. J. Meijl te Oud-Vossemeer. T DE GRONDSLAG Ir. ersteeg was de eerste spreker om de gediplomeerden geluk te wensen. Laat het niet bij dit onderwijs, zo adviseerde de kreHi Versteeg. Ontwikkel je verder door lezing van landbouwbladen, cursussen, enz. De grondslag is hier gelegd. Er zijn nog ve lerlei cursussen: boekhouding, veeteelt, bo demkunde, enz. Spreker was de ouders dankbaar die de gang naar de school voor de jongens mogelijk maakten. Hij was dhr. v. Heu^d§n erkentelijk voor het goede onderwijs, evenals--de„ andere leer krachten. In andere vorm deed ir. Geuze het met dezelfde strekking.' Hij deelde bovendien mede, dat de heer J. J. Hage thans 25 jaar doceert in motorkennis. Het wordt zeer op prijs gesteld dat LI naast Uw eigen drukke werkzaamheden nog tijd weet te vinden voor deze cursus. Spreker deelde verder mede, dat 'e mees te punten waren behaald door J. Ridderhof te St. Annaland die het boek kreeg „De rijkdommen der aarde". De tweede en derde prijs gingen naar G. H. Heijboer te St. An naland en A. C. Gaakeer te Stavenisse, die ieder de Landbouwgids kregen. Hij richtte zich vervolgens tot de schei dende voorzitter J. H H. Hage, die hij na mens de Z.L.M. dankte voor het werk als commissielid gedurende vele jaren. Als blijk van waardering overhandigde hij de schei dende voorzitter een fraaie tabakspot, waar bij de heer Heusden een Zondagse pijp en tabakszak voegde. Burgemeester D. C. Bouwense dankte de Heer Hage namens het gemeentebestuur van Scherpenisse. Het verheugde spreker dat dhr. Hage in dit nieuwe lokaal afscheid mocht nemen. Hij wees op de belangstelling die er de laatste tijd van overheidswege is voor het eiland Tholen en hoopte dat de jongeren van hun kant die belangstelling waardig zullen tonen. Gelukwensen en afscheidswoorden wer den daarna nog gesproken door de heer A. J. v. d. Weele, lid van de commissie van toezicht en de heer H. Eckhart. Namens de leerlingen dankte de heer J. H. de Boef te Tholen de leerkrachten voor de gegeven lessen en overhandigde ieder van hen een blijk van waardering. De heer J. H. Hage wenste zijn afscheids speech kort te houden. Hij kreeg in 1914 zitting in deze commissie en heeft dit werk altijd met veel genoegen gedaan. Ik heb het aangevoeld dat, wil men kracht ont wikkelen, er een grondslag moet zijn gelegd. Daarom heb ik steeds voor dit onderwijs op de bres gestaan. Maar aan alle dingen komt een eind en ik meen dat m'n tijd gekomen is deze functie aan jongeren over te dragen, al ben ik dan Goddank nog vitaal voor mijn leeftijd. Hoewel kort met het nieuwTe schoolhoofd omgegaan, noemde spreker dhr. v. Heusden een man naar zijn hart. Zeer dankbaar ben ik dit afscheid nog in de nieuwe school te mogen houden. Hij dankt allen zeer voor de vriendschap en de wel gemeende woorden, waarna hij deze geani meerde eindles en het afscheid besluit met de wens op een steeds groeiende lagere land bouwschool in Scherpenisse. KAUW heerlijk - verfrissend zuivert mond eft keel bevordert uw spijsvertering Voor de gemeenten Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Filipsland hebben Zondag dienst: Dr. A. ugel, Poortvliet, tel. 10. Dr. J. Vermef, Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 24 tot en met 30 April 1955 Zondag vm. 4.35 nm. 17.00 uur Maandag 5.25 17.49 Dinsdag 6.14 18.40 Woensdag 7.07 19.35 Donderdag 8.04 20.35 Vrijdag 9.10 21.45 Zaterdag 10.20 22.53 Vrijdag 22 April Nieuwe Maan te 14.06 u. Vrijdag 29 April Eerste Kwartier te 5.23 u. BEKENDMAKING Burgemeester éfi WeyoMersJk>aji Thatfe maken bekend, dat aooi dfc ref^ginaaHiensfe scherven zullen borden opgehaald op Dins^- dag, 26 April 1955, het eerste gedeelte en op Vrijdag, 29 April d.a.v. het overige ge deelte. Tegen Donderdag, 28 April a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. Tholen, 19 April 1955. Burgemeester en Wethoudc/s voornoemd, C. J. v. d. Hoeven. De Secretaris, V. Laban. BEVRIJDINGSFEEST Ten vervolge op het berjcht.in het mum mer (van vorige «weak. overset* voorlopig programmfo der Bevrijdingsfeesten in Tho len kunnen wij U nog enige •bij&firïdefftëdèft' mededelen: De kinder- en volksspelen worden o Markt gehouden. Het centrum der gemeente dus. Daar is wel een bezwaar aan verbon den; aangezien de Markt bestraat is met keien zijn juist die spelen uitgezocht, waar bij geen grote valpartijen kunnen plaats vinden. 's Morgens is er voor de meisjes een heel aardig spel: Was ophangen. Er wordt een lijn gespannen en nu moeten enkele meisjes geblindoekt proberen deze lijn te vinden en aan die lijn met wasknijpers een doek beves tigen. Het gaat hier dus om de handigheid. Voor de jongens is er de bekende hindernis- baan. Daarna ringsteken op versierde fiet sen. Er wordt vanzelfsprekend op gerekend dat vele jongens en meisjes daar werk van zullen maken. Ze kunnen er een aardige prijs mee verdienen. Trouwens deze ver sierde fietsen kunnen ook mee in de op tocht, die 's middags gehouden wordt. En deze optocht moet een succes worden. Het is toch wel mogelijk weer eens met iets moois voor de dag te komen. Waar is de tijd van de ketellappers gebleven. Het gaat er maar om, dat ieder eens nagaat, wat hij of zij kan doen.' Er zijn ideën genoeg: bevrijding, herverkaveling, deltaplan, etc. Daarna de volksspelen. Een aantrekkelijk plan. Voor de meisjes van 1418 jaar kruiwagenrace. En voor de jongens: var kensblaas trappen. Beide spelen eisen een grote behendigheid. 1 Daarna is er een autopedrace voor de da mes boven 18 jaar. Dit kan leuk worden, evenals het biggetje vangen voor de heren. Al met al een programma, dat er zijn mag. Binnenkort zal het officiële programma worden bekend gemaakt. Maar begin nu •jpeeds met - de voorbereidingen, vooral voor de optocht. NIEUWS UIT DE WERKMOLEN Het comité, voor de handenarbeid onder de jeugd, die elke week in de Molen in 't Bosje in diverse groepen bijeen kwamen, nu al een paar winters achtereen, heeft be sloten gedurende de zomermaanden de Mo len te sluiten. Heden (21 April) wordt in de Molen een tentoonstelling gehouden van de gemaakte werkstukken en stukjes in de afgelopen winter. - De Molen is open van 49 uur van avond. De entreeprijs is de moeite niet waard, nl. een dubbeltje. Het is wel de moeite waard eens te gaan zien wat uw kinderen en die van anderen gepresteerd hebben. JAARVERGADERING „CONCORDIA" De harmonie „Concordia" hield Vrijdag 15 April haar jaarvergadering. De wnd. voorzitter J. H. Bal opende met een welkom tot de aanwezige leden en donateurs. Hij sprak de hoop uit dat thans de vacature van voorzitter vervuld zal mogen worden. Ingekomen was er o.m. een brief van de heer M. Franke, die wegens vertrek be dankte als lid, maar zich als donateur opgaf en de vereniging alle goeds toewenste. Een schrijven ook van de Bond van Mu ziekgezelschappen van het eiland Tholen, dat er binnenkort een vergadering wordt gehouden, waarbij de Directeur der Zeeuw se Muziekschool, de heer Stam, mede uitge nodigd is. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er dank zij verschillende gunstige omstandigheden nog een batig saldo was van f90,92. De kascommissie had alles keurig in orde bevonden en de penningmeester werd dank gezegd voor het gehouden beheer. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de toestand der vereniging zeer bevredigend genoemd mag worden. Het le dental bleef weliswaar gelijk, maar de animo was zeker niet minder. Daarna vond verkiezing voorzitter plaats. Gekozen werd de heer J. van Elsacker, wel ke zijn benoeming aanvaardde. In de vaca ture van dhr. W. Blaas, die zich niet her kiesbaar stelde werd benoemd de heer S. V. Duivendijk, terwijl de heer D. Burgers werd herkozen. De voorzitter dankte de heer Blaas voor alles wat hij in het belang van 7 fjedaari gedurende zijn •De heer -Blaas antwoordde hierop, dat hoewel hij nu geen bestuurslid was, zich nog gaarne zou belasten met de zorg en onder houd van de instrumenten, wat onder dank werd aanvaard. Er volgden daarna enkele mededelingen, o.a. dat „Concordia" gevraagd is haar me dewerking te verlenen op 5 Mei a.s. Intussen had de penningmeester de in houd geteld van de bus, die circuleert bij jaardagen der leden, waaruit bleek dat de opbrengst bedroeg f22,72. Dhr. J. Geuze werd voor zijn bemoeienissen in deze dank gezegd. Bij de rondvraag bleek de vereniging zeer ontstemd te zijn over het feit dat er af- .gHQP£B jaar een inzameling ^.van gelden had plaats gevonden voor het Culturele leven in- Zec-Mnd, ^Ter plaatse wék voor dit doel f 800,opgebracht, in totaal circa f 20.000. Nadien is gebleken dat men hiervoor in Middelburg op een kleinigheid na het resi dentie-orkest had laten optreden. Voor dit doel was al dat geld toch zeker niet opgebracht. Waarom daar niet mede de verenigingen geholpen die door de ramp of door andere omstandigheden zich niet kunnen ontplooien? Als kascommissieleden werden nog be noemd de heren Meerman en Ottevanger. Na enige besprekingen van huishoudelijke aard dankte de voorzitter alle aanwezigen, wekte op de repetities trouw te bezoeken, donateurs te werven en besloot met zijn blijdschap er over uit te spreken, dat het bestuur na vele jaren thans weer voltallig is. GESLAAGD Bij het te Utrecht gehouden examen voor Rijksgediplomeerd Hoefsmid slaagde onze stadgenoot J. v. Dijke Jz. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten 1 Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopval lend, zonder water of wat ook. ERKENNING Aan de heer J. Vis alhier uk gelegde proeve van bekwaamheid een er kenning verleend voor de detailhandel in drogisterij artikelen. SPORTVELD De Ned. Heidemaatschappij heeft Dinsdag jl. een begin gemaakt met de aanleg van het sportveld te Oud-Vossemeer. HUISSLACHTINGEN Gedurende de maand Maart werden ter gemeente secretarie 25 aangiften voor huis slachtingen van varkens gedaan. DE EERSTE STEEN VAN HET WIJKGEBOUW Zoals we in ons vorig nummer nog in het kort aankondigden werd Vrijdag jl. de eerste steen gelegd van het nieuwe wijk- gebouw van het Groene Kruis in de Curee- landen alhier. Deze officiële daad geschiedde door burgemeester J. van den Bos in tegen woordigheid van de wethouders, het bestuur van het Groene Kruis, dokter H. R. M. J. v. Es, zuster J. Krijger, magazijnbeheerder J. Hage, de aannemer Muller uit St. Maar tensdijk met zijn onderaannemers en verder personeel. Bij de door de burgemeester na de steen legging gehouden toespraak werd gewezen op de vorstelijke gift van Zwitserland, welke voor de volksgezondheid in het algemeen en voor St. Annaland in het bijzonder van grote betekenis is. Daarvoor kan men nooit genoeg dank baar zijn. Spreker verheugt het dat ook de beide wethouders van hun belangstelling blijk geven, omdat ondanks dit vorstelijk geschenk de gemeentelijke financiën nog wel een rol zullen moeten spelen bij de ver warming, inrichting en exploitatie van het badhuis. De vorm waarin zal nog wel nader worden bekeken. Spreker feliciteert ook de wijkzuster, die wel graag in de Dorpsweg woont, maar toch bi^b'èen mooier woning krijgt. Verder wenste de burgemeester het Groene Kruisbestuur en de dokter geluk met dit gebouw^ dat voor alle mensen van belang is. Hij hoopte èn wenste de aannemers een vlotte bouw toe en goede oplevering. Het bouwwerk is ontworpen door het architectenbureau Oostergestel-Krook uit Meppel, terwijl het aannemersbedrijf Mulle- Franke uit St. Maartensdijk met de uit voering is belast. Behalve de rheumakamer, ontsmettingsruimte, kamer voor tandarts en dokter, een wacht- en cursuslocaal, uitkleed- kamer en de tien badcellen komt er nog een aparte ruimte voor de badmeester en op de bovenverdieping de zusterswoning en op bergplaats. Het gebouw wordt gesticht op de hoek van de twee nieuwe straten en zal straks mede toedoen aan de standing van dit nieuwe dorpsgedeelte. HERDENKINGSPROGRAMMA Het door het herdenkingscomité samen gestelde programma voor de 5 Mei viering luidt: 8.008.05 klokgelui. 8.15 herauten te paard. 9.009.45 Koraalmuziek van de toren. 1011 toespraak burgemeester gevolgd door zanghulde van de schoolkinderen met medewerking van muziek en zangvereniging. 11.00 Optocht versierde wagens en fietsen met rondgang door de gemeente. 2.30 Kinderspelen op het schoolplein. 7.15 Concert door de muziek- en zang vereniging. 9.30 Lampionoptocht. In heel den lande zal om 8.10 de vlag worden uitgehangen. Graag ziet men ter plaatse ook medewerking tot versiering van straten, wagens, auto's, fietsen, enz., waar voor flinke prijzen beschikbaar zijn gesteld. COLLECTEN De Emmabloemcollecte bracht 155. op en die voor de Macht van het Kleine 32.15. HUISSLACHTINGEN In Maart werden nog 38 vergunningen uitgereikt voor huisslachting. VIJF EN VEERTIG JAAR BOERENLEENBANK Vrijdag jl. werd in café P. J. Hendrikse de 45ste jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter A. G. v. IJsseldijk opende met de mededeling dat 1954 een zeer gunstig jaar is geweest. Er kwamen weer nieuwe leden bij, nieuwe re keningen werden geopend en voorschotten verstrekt. Ook voor rampschadevergoeding werd veel geld omgezet. De voorzitter wees verder op de gevaren van de huidige hoog conjunctuur, waardoor onverwachts een- streep gehaald kan worden door de ver wachtingen. W. - Omstreeks Kerstmis 1954 kon nog wor den vastgesteld dat niet één der .-was overleden (een unicum in het bestaan'onzer Bank), maar enkele dagen voor Nieuwjaar kwam het bericht dat de geachte voorzit ter van de Raad van Toezicht de heer Joh. Stoutjesdijk van ons was heengegaan. Ook toen viel er weer een schaduw over onze verwachtingen. Wij zijn de overledene zeer erkentelijk voor het vele werk dat in het belang van onze bank werd gedaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere wor den gehouden. De rekening gaf in ontvangst en uitgaaf een omzet te zien van een bedrag van ruim f 19.000.000,een respectabel bedrag en ruim f 10.000.000 meer dan het rampjaar 1953. f448,48 werd van deze rekenimi toe gevoegd aan het reserve waarborgi ds, f 543,59 voor belastingreserve, f 4242,58 schijving kantoorgebouw en f 3000,naar het reservefonds. De rente werd als volgt vastgesteld: De bet voor financiering 3%%. Voorschot en hypotheek 4%. Rek. courant debet 4%, idem credit Spaargelden leden tot f5000,2,6%, van 5 tot f 10.000,1,5%, boven de f 10.000,1%. Niet-leden tot f 5000,— 2,5%. De agenda bevatte ook nog een drietal vacatures, waarin op vlotte manier werd voorzien. De secretaris M. v. Zuien werd herkozen. In de vacature Stoutjesdijk werd de heer J. C. de Rooij benoemd en als plv. bestuurslid de heer P. J. Moerland. Alle ge kozenen aanvaardden hun benoeming. 9£)e kassier werd dank gebracht voor zijn accuraat werk en de geboden service. In verband met het 45-jarig bestaan der bank kregen alle aanwezigen koffie met gebak en een sigaar aangeboden. Na een enkele vraag te hebben beantwoord, sloot de voor zitter onder dank aan bestuur en Raad van Toezicht voor hun medewerking en de aan wezigen voor hun opkomst deze geanimeer de bijeenkomst. COLLECTEN De ten bate van de Heldring-stichting ge houden collecte bracht in deze gemeente f 38,37 op.. ;<j.; De gehoj^epuSimavi-collecten bracht al hier het mooie bedrag op van f516.15. ZONDER GELU^ VAART.,, TJIgyn de heer,; J^ ppF^t-neen dezer dagen bezig was met het eggen op het land vond hij de trouwring van zijn vader, die ze der tig jaar geleden was verloren. AANBESTEDING GEMEENTEHUIS Woensdagmorgen werd de verbouw van iet Oranjehotel als gemeentehuis aanbe steed. De inschrijvers waren: F. Burgers en Zn te St. Annaland- f31.000.Viedeler f 34.347,v. d. Velde te Kapelle voor 34.000,L. Roozemond te Stavenisse 30.998,50; M. v. Zuien, Stavenisse voor f31.000,—; J. Vos, Tholen f29.890,—; 3akx te Bergen op Zoom f33.000,Kil 33.600,—. De begroting was f 17.947,95, zodat de gunning zeer begrijpelijk werd aangehouden. EEN DAG EERDER Willen adverteerd ers en correspondenten hun copie voor volgend nummer een dag eerder inzenden, daar er ZATERDAG 30 April geen postbestelling is. B.B.-OEFENING In Stavenisse wordt Dinsdag een grote B.B.-oefening gehouden waarbij alle diensten worden ingeschakeld. HUISSLACHTINGEN Gedurende de maand Maart werden 28 vergunningen voor huisslachtingen op het gemeentehuis uitgereikt. EINDE LEESSEIZOEN De lezers van de Bibliotheek der Ned. Herv. M.V. „Sola fide" worden er aan herinnerd de nog onder hun berusting zijnde boeken van deze bibliotheek op Zaterdag 23 April van 6.307 uur in te leveren ter consistorie. De belangstelling tijdens het afgelopen seizoen was zeer goed. PROGRAMMA HERDENKING Naar we vernemen is het feestelijk pro gramma voor 5 Mei a.s. als volgt 10 uur Kinderoptocht met de muziekver eniging M.V.K. 11 uur Aubade voor het gemeentehuis, waarna tractatie in de school. 2 uur Kinderspelen op de Markt, weer met medewerking van M.V.K. 7 uur Concert op de muziektent door M.V.K. 9 uur Lampionoptocht. RAADSVERGADERING De Smerdiekse gemeenteraad wenste gis teren namiddag bij meerderheid van stem men het voorstel van B. en W. om over te gaan tot de bouw van een Technische School volgens uitbreidingsplan, tekening en toelichting Architect Wentink te Baarn, nog aan te houden tot overleg met de 3 inwoners die hierdoor grond en een woning moeten missen. Opnieuw werd het voorstel van B. en W. cm 'n plan te laten ontwerpen voor 'n loswal, verworpen. Tenslotte: Die be wuste lantaarnpaal moet er toch uit, al is het maar voor een dag. Verslag in volgend nummer. ONBESTENDIG Het wil hier niet erg vlotten met de wijkzusters. Vorig jaar ging zuster Don ons verlaten, zodat het enkele maanden aanliep eer in die vacature weer wès voorzien door de ^enoeining van mej. D. Geuze. En n| feal ook zij weer ontslag nemen, in verMnd met haar a.s. huwelijlc. Dat wordt zuster Geuze zeker niet misgund, maar wel vinden we het voor de gemeente en het Groene Kruis zeer jammer. Men moet weer op zoek naar een andere wijkzuster en dat gaat niet altijd gemakkelijk. Zuster Geuze blijft nog in functie tot November a.s. Met haar voorgenomen huwelijk ge feliciteerd. HERIJK De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats vinden op Dins dag 26 April a.s. op de achterzaal van het gemeentehuis en wel van vm. 1112.30 en nm 1330—16 uur. COLLECTE VOOR DE VERENIGING „HET HOOGELAND" Voor de bekende Vereniging „Het Hooge- land" zal van 25 tot en met 30 April hier ter plaatse een collecte worden gehouden ten bate van haar verzorgings-, opvoedings- en reclasseringswerk. Hartelijk bevelen wij deze Hogelandse collecte voor het uitge breide en belangrijke werk in haar 4 land- kolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen worden verpleegd en waarvoor veel geld nodig is, aan. Geeft dus met milde hand voor dit mooie christelijk maatschappalijke werk, dat voor velen van onze naasten tot een grote- zegen is. BURGERLIJKE STAND over de maand Maart 1955 Geboren: Frans, zn. van Cornelis Marinus Donken en Adriana Cornelia de Vos. Frans Willem; zn. van Antonius Johannes van den Elzakker en Janna Bartelina de Witte. Getrouwd: Pieter Deurloo, 21 jr. wonende te Tholen en Maatje Klazina Geene, 22 jr, wonende te Poortvliet. Gerard van der Gouwe, 27 jr., wonende te Scherpenisse en Elizabeth Cornelia Stok man, 20 jr. wonende te Poortvliet. Overleden: Dirkje de Wilde, weduwe van Anthonie Elenbaas, 81 jr. Theodorus van der Male, 60 jr. echt genoot van Johanna Cornelia Schot. Ingekomen personen: Cent Goedegebuure uit Tholen. Johannes Mol en gezin uit Kloetinge. Willem M. Hage, uit Oostkapelle. Vertrokken personen: Maatje K. Geene, echtgenote van Pieter Deurloo naar Tholen. Arij Punt en gezin naar Philippine. Janna M. de Hond, weduwe Anth. Lind- houd en gezin naar Oud-Vossemeer. AFSCHEID VAN AMBTENAAR SINKE In de raadszaal van het gemeentehuis werd tijdens een gezellige bijeenkomst met de raadsleden, gemeentepersoneel, politie en enkele andere genodigden afscheid genomen van de gemeente-ontvanger en commies ter secretarie Sinke. Na dit reeds in een open bare raadsvergadering op dezelfde dag te hebben gedaan dankte burgemeester de Jonge ook tijdens deze bijeenkomst de schei dende ambtenaar voor zijn belangrijke dien sten aan St. Filipsland bewezen. Na de beste wensen voor het verdere leven over handigde spreker dhr. Sinke namens B. en W., de raad, ambtenaren, verder gemeente- personeel en politie een enveloppe met in houd. OUdaukA iHOVl&fc 0€&L. als U nergens zin in hebt, om dat U een verkoudheid voelt op komen, is hef de hoogste tijd om ASPIRIN te nemen. Bij verkoudheid, hoofdpijn, griep en reumatiek helpt ASPIRIN snel en betrouwbaar. te m ft $fc>3.,v'rO Plaatselijk Nieuws aG Sa

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 2