NA REC0RDK0UDE brak eindelijk voorjaarswarmte baan BURGERLIJKE STANDEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE (Van onze weerkundige medewerker). gemist, van wie men gewoonlijk verwacht, dat hij die gepresenteerde dan toch nog wel in enkele doelpunten weet uit te drukken. Ook dat is voorbij, terwijl de midvoor en rechtervleugel de inzonderheid voor rust van linksbuiten den Engelman goed voorkomen de ballen evenmin op de juiste waarde wis ten te schatten. Vooral die eerste helft had rechts moeten scoren. Tholense Boys speel de zelfs tot aan rust met 10 man, toen Roe- tert op kwam dagen. Het bleef voornamelijk verdedigen, maar daardoor werden de aan vallen juist wat gevaarlijker, vooral om dat ze toch over enkele jeugdige en snel lere voorhoedespelers beschikt, dan er in de WHS-verdediging staan. Alleen Keur op de rechtsbackplaats deed het nog het best. Het eerste doelpunt kwam van linksbuiten den Engelsman, die de bal kreeg toege speeld, toen de keeper practisch al geslagen was. Nummer twee volgde nog voor rust, door linksbuiten Heijboer, die op dat ogen blik nog wel voldoende kracht kon op brengen om de keeper geen kans te geven. Die Thoolse keeper deed het overigens wel uitstekend, vooral door tijdig uitlopen wist hij veel te redden. Voor dit tweede WHS- doelpunt kwam had de Tholense midvoor een vrij zacht schot op keeper Verhoole ge geven, waar hij overheen dook. Zo ging men om de thee met de geringe 21 voor sprong voor de thuisclub, een stand waarin ook geen verandering meer kwam. Ondanks de vele kansen van WHS ook in de tweede helft, toen evenwel door de versterking van Roetert de Tholenaars wat gevaarlijker wer den en de verdediging meer steun had. Zelfs een door de Thoolse scheidsrechter aan WHS toegekende strafschop vermocht de voorsprong niet te vergroten, wat de Thool se doelman wist de onzuiver genomen pe nalty van v. d. Maas te stoppen. Op het nippertje ontkwam WHS dan ook nog aan een gelijk spel en heeft met de eerste ont moeting na de grote rustperiode wel laten zien, dat het weinig meer in z'n mars heeft. Zwaluwse Boys V.V.N* II 91 Het was te verwachten, dat het voor de kopclub niet moeilijk zou zijn om de hek kensluiter een zware nederlaag toe te bren gen. Toch startte VVN 2 goed, maar was na een kwartier uitgespeeld toen er aan beide kanten een doelpunt was gevallen: 1-1. Tot driemaal toe scoorde Paas voor de Boys. A. Dudok en Jan Grootte brachten het voor rust tot 51. In de tweede helft kwamen er nog vier bij. Vooral Paas en Dudok waren bij de Zwaluwen zeer actief, terwijl bij VVN 2 de keeper, ondanks het tot negen maal toe gepasseerd zijn, de beste speler bleek. Door W. ten Haaf miste Zwaluwse Boys nog een penalty. N.A.C. Seolto 32 Het waren hier de gasten, .die fel partij gaven tegen de NAC-veteranen en merk baar in betere conditie zijn dan voor de grote rust. De Seolto-gelederen zijn weer ietwat versterkt en zo kon NAC slechts ternauwernood tot een overwinning komen. Nu was het wel zo, dat de thuisclub met slechts tien man speelde. Er waren al 20 minuten gespeeld. Het spel golfde heen en weer en van een meerderheid van een of ander was geen sprake. Dit was voor wat Seolto betreft al een meevaller. Toch be gon de score bij NAC, die door Lens het eerste doelpunt aantekende, tevens ruststand. De Seolto-midvoor zorgde vijf minuten na de hervatting voor de gelijkmaker. Maar weer was het Lens die voor NAC uit een corner fraai inkopte. Opnieuw kwam de gelijkmaker, nu uit een strafschop, nadat spil De Bruin bij een Ze- venbergse aanval te hard aanviel: 2-2. De spanning steeg en het was nog maar en kele minuten voor het einde, toen links buiten Uytendaal het winnende doelpunt kon scoren: 3-2. Kogelvangers Chrislandia 31 De Willemstadse ploeg heeft wel alles in het werk moeten stellen om de stevige aanvallen van de Heiningers in bedwang te houden. Tot het laatste toe bleef er zelfs een overwinning voor de thuisclub in gevaar. Uit alles bleek dat Kogelvangers, die voor de rustperiode zo van stapel is gelopen wat boven z'n stand leefde en dat die grote rust hen danig in de benen was gaan zit ten. Dat het een 31 overwinning werd moet voornamelijk worden toegeschreven aan de Kogelvanger-verdediging. In de 2e klasse wist Smerdiek 2 in de Willemstad te winnen van Kogelvangers 2 met 35. Sport van 2 April Zwal* Boys NAC 100 Dat is de zwaarste nederlaag geworden van deze competitie en dan nog wel NAC, die dit moest treffen. Berenschot en nog enkele favorieten ontbraken in Lage Zwa- luwe en dat was toch wel bijzonder goed merkbaar bij dit veteranen-elftal, dat geen enkele kans had tegen het productieve Zwa luwse Boys. Daarbij boterde het ook niet zo erg tus sen de scheidsrechter, zodat letterlijk alles tegen zat voor de Bredase ploeg. Men hield het in het begin nog even vol, maar het eerste doelpunt werd gemaakt, toen de Bredase verdediging voor buiten spel bleef staan en vast aan die onderstel ling hield, waardoor een depressie volgde en de rust met 30 inging. Alleen de NAC-linksback Theo Thijssen hield in de tweede helft tot het laatste vol, maar de rest geloofde het wel, zodat de Zwaluwen er fel spelend rustig op los scoorden tot de tien volgemaakt was. In de 2e klasse A presteerde Seolto 2 het te winnen van Zwa luwse Boys en dan nog wel als uitwedstrijd. Eer de gastheer er van doordrongen was, dat hij het te gemakkelijk had opgenomen tegen deze zwakke broeder, was de voor sprong er voor Seolto, die er niet aan dacht deze te laten ontnemen. Met de rust was het dan ook al 0-2 en slechts met de grootste moeite liep Zwaluwse Boys dit in tot 2-3, nadat ze zelfs nog enige ogen blikken gelijk stonden: 2-2. Bovenstaande sportverslagen waren reeds voor de krant van vorige week gezet, maar konden toen niet worden opgenomen. Om niet al te veel van het goede te krijgen, moeten we de resterenden uitslagen dan ook maar in het kort weergeven voor zover aan ons bekend. Ey uitstekende prestatie leverde Smerdiek Zaterdag jl. door Kogelvangers tegen aller verwachting in met 13 te kloppen. Smer diek zit weer in de running, weliswaar te laat voor een kampioenschap omdat het alleen Zwaluwse boys is, die van Smerdieks herstel profiteert maar dan toch in elk geval voor de club bemoedigend. Het was tenslotte het enthousiasme van Smerdiek dat een halt toeriep aan het ongeslagen Vrede rust en aan het bijna ook nog ongeslagen Kogelvangers, welke laatste vooral toch altijd boven z'n stand in de ranglijst leefde, gezien het geleverde spel. Chrislandia viel niet zo zeer uit de toon, nu het Zaterdag jl. van Zwaluwse boys met 05 verloor. De Heiningers hebben er goed opgezeten, maar bleken niet in staat de productieve bui van de Zwaluwen te smoren. Ze hadden er in het eerste kwartier een tegenpuntje van kunnen en moeten maken, maar het lukte niet. De boys daaren tegen scoorden 5 maal. W.H.S. II verloor met 50 van Chris landia II. Een vriendschappelijke wedstrijd tussen Smerdiek I en Colijnsplaatse boys I werd door de thuisclub met 32 gewonnen. DE VERWACHTING A.s. Zaterdag speelt W.H.S., dat nog tien wedstrijden in deze competitie voor de boeg heeft, tegen Seolto en heeft op eigen terrein een kansje de punten te vermeer deren. Maar te onderschatten mag men de tegenpartij dan zeker niet. Dan kan ook Noordschans 2 niet, dat Vrederust op bezoek krijgt en daarin zeker de meerdere moet erkennen. Kogelvangers gaat het tegen NAC proberen en heeft het wel in de hand om de punten thuis te hou den. Smerdiek zal geen veer behoeven te laten tegen Chrislandia, al zal het zeker voor de rust een felle tegenstander in de Heinin gers krijgen. Tholense Boys zal moeten zorgen, dat het MOEILIJKHEDEN? VRAGEN STAAT VRIJ* 1. 3* 4. 5. 6* Weetgraag. Stelt enige vragen over het plakken van rentezegels voor een dienst meisje voor de ochtenduren. Antwoord-H; wij zullen uw vragen naar volgorde beantwoorden: 1) moeten er rentezegels gegeven worden aan een meisje van 17 jaar, als zij 4 dagen per week 2 of 3 uren per dag werkt Antwoordt-H: wij zullen eerst dit recht zetten. U moet de rentezegels niet geven aan het meisje, maar plakken op haar rente- kaart en dateren en paraferen. Wat de vraag betreft, ja er moeten zegels geplakt worden en wel een weekzegel van 0.40 of 4 dagzegels van 0.10. 2) Men beweert, dat als je een meisje in dienst hebt gedurende 5 dagen p. week ge durende 1 uur slechts, dan moet het volle pond betaald worden. Antwoord-H: ja, dat is zo. Behalve dat u dan een weekzegel van f 0.40 moet plak ken, dient u ook kennis te geven aan de bedrijfsvereniging voor detailhandel en am bachten (DETAM) te Utrecht, Maliebaan 34. U ontvangt dan de nodige formulieren, die u ingevuld weder moet terugzenden. U moet dan ook ziekenfondscouponnetjes af geven en van haar loon 2 inhouden voor het ziekenfondsenbesluit en u moogt 1 inhouden voor de ziektewet. Aangifte bij de belastingdienst moet geschieden, loonbe- lastingstaten invullen enz. Zij moet zich dan ook laten inschrijven bij een erkend zieken fonds, als verplicht verzekerde en de zieken fondscoupons afgeven aan de bode. Op de achterkant van deze couponnetjes moeten naam en adres van de werkgever vermeld staan, terwijl daarop bij ontslag vermeld moet worden, ontslag verleend ingaande... 3) Wat is het maximum per week aan werktijden zonder dat hiervoor rentezegels geplakt moeten worden. Antwoord-H* er bestaat geen maximum of minimum. Als u een meisje in dienst neemt, al is het maar één uur per week, dan moet u plakken, in dit geval dus een dag zegel van 0.10. 4) Hoeveel zegels moeten er geplakt wor den indien men een meisje heeft voor 6 dagen, gedurende 3 uren per dag (met een loon van 15,plus 2 maal kost). Antwoord-H: zie vraag 2. In dit geval moet er een weekzegel geplakt worden ad 0.40 (nog altijd voor dat meisje van 17 jaar natuurlijk). Zij moet dan natuurlijk ook weer ingeschreven staan bij bovenge noemde bedrijfsvereniging enz. Zodra dat meisje de leeftijd van 21 jaar zal hebben bereikt, moeten er voor höar rentezegels geplakt worden van 0.50, indien het een weekzegel betreft en 0.13 indien het een dagzegel betreft. In het kort komt het dus hierop neer, dat indien men een meisje ge durende 5 dagen of meer per week in dienst heeft, zij recht heeft op een weekzegel vol gens haar leeftijd; zij ingeschreven moet staan bij de bedrijfsvereniging; zij zieken fondscouponnetjes moet ontvangen; zij be lastingformulieren zal moeten bezitten, zij derhalve recht heeft op ziekengeld als zij ziek is, zij in ieder geval, of zij nu één of 5 of meer dagen per week werkt bij dezelfde werkgever, zij gedurende korte tijd'' recht heeft op loon bij ziekte, dus ook over de 3 wachtdagen die de bedrijfsvereniging niet uitbetaalt. Deze 3 dagen moet de werk gever betalen, daarna gaat dan het zieken geld in en moet de bedrijfsvereniging rente zegels plakken v.z.v. betreft VOLLE zieken- weken. Dus als de ziekte begint midden in de week en eindigt midden in een week, moet de werkgever rentezegels plakken over deze gebroken weken. M. Wat is het verschil tussen rheuma- lakens en gewone flanellen lakens wat de warmte betreft Antwoord: Inderdaad schijnen de rheuma- lakens warmer te zijn, hetgeen hoofdzakelijk moet worden toegeschreven aan de betere kwaliteit flanel. Ze zijn trouwens ook duurder. G. V. Bestaat er een poeder in de handel tegen het uitlopen van aardappelen Antwoord: Zeer zeker bestaan er poeders, welke het kiemen (uitlopen) van aardappels tegengaan. Er zijn verschillende merken in de handel, welke door het rijksinstituut voor de volksgezondheid goedgekeurd zijn voor verschil beneden de tien blijft, nu Zwaluwse boys naar het veld aan de Eendracht komt. IN DE 2e KLASSE A mag W.H.S. 2 er niet zeker van zijn van Kogelvangers 2 te winnen, wat ook geldt voor Chrisladnia 2 waar Zwal. Boys 2 op bezoek komt. Dinteloord 2 zal in Smerdiek 2 ook geen tegenstander vinden die zich zo maar gewonnen heeft, maar kan de punten misschien wel thuis houden. Dat is ook mo gelijk voor Vrederust 2, dat Seolto 2 ver wacht, al speelt dit laatste elftal verhou dingsgewijze beter dan z'n grotere zuster. De wedstrijden beginnen verschillend naar gelang er één of twee wedstrijden op het zelfde terrein gespeeld moeten worden. KORFBAL Zaterdag 2 April zijn korfbalverenigingen van ons eiland begonnen aan het wedstrijd seizoen door elkaar te bekampen. Scherpenisse de nog nieuwe club kwam naar Tholen om Eendracht, welke ook met acht nieuwe spelers in 't veld stond te bevechten. Het was een aardig gelijk op gaande welstrijd zodat Eendracht enkele minuten voor de rust pas de leiding nam. Na de rust kwam het tot uiting dat Tholen reeds enkele maanden binnen aan het oefenen is en Scherpenisse niet, zodat deze moe werden en begonnen af te zakken. Dit werd door Thólen benut en bracht de eind stand op 30. Jammer is het dat Scherpe nisse geen tegenpuntje heeft gemaakt want het zou wel verdient geweest zijn. toepassing op consumptie-aardappels. Deze merken zijn aakimex, fusarex, reposine en conserviet. Deze middelen zijn alle in de handel verkrijgbaar. Verder wordt de laatste tijd een middel in de handel gebracht onder de naam van regulax. Bij het in de kuil of in de kelder brengen, moet dit poeder regel matig over de knollen verdeeld worden, dus liefst in lagen opslaan en dan telkens wat poeder strooien. Bij opslaan in de kuil moet deze flink afgedekt worden om het ont wijken van de dampen tegen te gaan. Meest al is een grondlaag van 5 cm wel voldoende Bij poreuze grond moet deze grondlaag wat dikker genomen worden. Bij opslaan in de kelder de aardappels na toepassing van het middel afdekken met papier of zakken. In de kuil kan gerust nog een dikkere deklaag gebruikt worden tegen eventuele vorst- schade, daar het middel broei voorkomt. Na Januari bij pootaardappelen niet meer ge bruiken, daar de kieming dan vertraagd wordt. Hoeveel poeder per 100 kg aard appels gebruikt moet worden, hangt af van het merk. Let dus op de gebruiksaanwijzing of vraag anders naar de te gebruiken hoe veelheid. G. v. V. Komt terug op zijn vraag over aansluiting op het waterleidingnet. Hij is teleurgesteld over het antwoord. Volgens hem had hij dit antwoord eveneens kunnen krijgen op het gemeentehuis. Antwoord: Wij begrijpen uw verbolgen heid niet goed. Wat zou U anders ver wachten dan een juist antwoord op uw vraag aan de hand van verkregen officële gegevens Het gegeven antwoord is voor U niet zo ongunstig. Deze vragenrubriek is er om U het juiste antwoord te geven en niet een praatje, dat in strijd is met de waarheid. Dat een antwoord iemand tegen valt, is het principe van deze rubriek On tegenzeggelijk zal er in de nieuwskolommen ook wel eens iets staan, dat niet naar uw zin is, en dat U dus liever anders gewild zou hebben, maar we kunnen toch niet te uwen gerieve zeggen, dat een zwarte muur wit is. J. v. Z. Mijn ouders ontvangen uitkering van de noodwet ouderdomsvoorziening. Kan bij eventueel overlijden op mij, als erfge naam, een vordering ontstaan in dit opzicht? Antwoord: Neen, dat is absoluut uitge sloten. H. A. H. Is er in Nederland een R.K. of algemene vereniging van pleegouders? Antwoord: U kunt U wenden tot het secretariaat der Alg. Vereniging te Scheve- ningen, Katwijkstraat 14. H. Mijn bouclé traploper is natgere gend. Na droging zijn er vlekken achterge bleven. Wat te doen? Antwoord: Wij raden LI aan, de vlek ken te behandelen met water en azijn. Abonné. Er zijn sedert enige maanden gramofoonplaten in de handel gekomen, waarop ,,de straatzangers'' zingen. Wie zijn dat? Antwoord: De identiteit van deze „straat zangers" wordt door betrokkenen zeer ge heim gehouden. De twee zangers, die achter dit pseudoniem schuilgaan, zijn de heren Max van Praag en Willy Alberti. W. W* Ik heb een huis verhuurd voor 80.75 per maand. (Per 1 Januari 1954). Nu moet het huis een nodige reparatie on dergaan, die 4 a 5 duizend gulden zal kos ten. Mag ik na de reparatie de huur ver hogen tot 100.per maand? Aantwoord: De onderhoudskosten, dus kosten die nodig zijn voor de instandhou ding van het perceel, b.v. vernieuwing van een dak, komen voor rekening van de huis eigenaar en mogen niet verhaald worden op de huurder. Weetgraag In mijn clubs zitten motten. Het is mij niet gelukt, deze te verwijderen. Wat te doen Antwoord: Dat is ook een lastig werkje. Deze beestjes kruipen nl. tussen randen, zittingen, enz. waar U ze niet bereiken kunt. Het enige afdoende middel is de hulp in te roepen van een vakman, die hiervoor een vergiftig middel kan gebruiken, waar mede de stoelen bespoten worden. U moet dat liever niet zelf doen, want het is geen werkje voor een leek. 2. Het rode leren jasje moet behandeld worden met was tetra. Voorzichtig wrijven en doorgaan totdat de vloeistof geheel uitgewreven is. Zonodig met rode was nabehandelen. M. O. H. Hoe staat het met de huis huren en levensstandaard in Luxemburg Is er in de stad Luxemburg gemakkelijk aan een huis te komen Antwoord: De huishuren liggen onge veer 50% en de levensstandaard lig onge veer 30 boven het Nederlandse peil. Men kan niet gemakkelijk aan een huis komen. W. d. B. Een landmeter van het ka daster ontdekte, dat een perceel weiland 50 m2 groter was dan het kadaster aangaf. Moet ik nu nog navordering grondbelasting betalen en zo ja, over hoeveel jaren Antwoord: Een navordering krijgt U niet. Per 1955 wordt de belasting op het juiste bedrag gesteld. B. J. Ik heb een rode jumper op een zwarte rok gelegd. Nu zitten er zwarte vlekken in de rode jumper. Hoe krijg ik die vlekken er uit Antwoord: U kut het proberen door de rode jumper in een synthetisch wasmiddel te laten weken en daarna voorzichtig wat te wassen, vooral de zwarte vlekken wat bet ten. Legt U er echter wel een schone doek onder. A. C. D. D. Wij hebben op 23 Aug. 1954 een nieuwe kachel gekocht, die niet uitvoorraad levrbaar was. Op 25 Nov. '54 werd deze kachel geleverd en de verkoper rekende 6 verhoging. Is dat juist Antwoord: De hele kwestie draait hier om de vraag: bestaat er een schriftelijk be wijs van koop en verkoop op 23 23 Aug. 1954. Staat die koop vast, dan betaalt U het toen afgesproken bedrag. Als dat bewijs er niet is, bent U de prijs verschuldigd, die gold op de datum van levering. Aangezien er een prijsstop is afgekondigd met terug werkende kracht tot 1 September jl. moet dus de prijs betaald worden zonder bijbe rekening van 5% (6% is geheel onjuist, want de fabrikanten hadden de prijs ver hoogd met 5 H. v. L. Op de tegenwoordige Neder landse munten staat aan de ene kant een (Van onze weerkundige medewerker). De winter heeft dit jaar een bijzonder lange staart gehad. Na de veelvuldige sneeuwval en vorst in Februari, heeft Maart voor een vervolg gezorgd, dat Thialf in alle opzichten deugd zal hebben gedaan. Doordat zich boven Groenland een krach tig hogedrukgebied bevond, dat nu en dan in rechtstreekse verbinding met de Noord pool stond, kregen grote hoeveelheden kou de poollucht gelegenheid naar de zuidelijke breedten af te stromen en de vorsttoestand in geheel Noord-, West- en midden-Europa te handhaven. De temperatuur was gemid deld over de eerste drie weken van Maart een heel eind beneden normaal. In De Bilt bedroeg de afwijking tot eind vorige week -3.7 gr. C. Wat de temperatuur betrof, waren wij niet minder dan anderhalve maand achterop. De middagtemperaturen, die een week ge leden werden gemeten, waren normaal te noemen voor eind Januari, begin Februari. Op 'dat ogenblik beleefde de winter nog een dieptepunt. In Noorwegen en Zweden daalde de temperatuur op verschillende plaatsen verscheidene nachten achtereen tot 20 a 30 gr. C. Hier en daar zijn zelfs nog lagere waarden gemeten. Ook in Noord-Duitsland had men te kampen met nachtelijke minima, lager dan 10 gr. C. Nabij de Elbe meldden enkele stations zelfs temperaturen van 14 tot 16 gr. C. Op eigen bodem liet Koning Winter eveneens nog eens geducht zijn tanden zien. De Bilt was in de nacht van Zaterdag op Zondag hei koudste plekje in Nederland met n minimum-temperatuur van 8 gr. C. Dit betekende een record voor de tweede helft van Maart sedert 1903. Vóór 1903 is de temperatuur op het Instituut nog wel eens lager geweest, b.v. op 24 Maart 1899, toen op de thermometer 12 gr. C.. werd afgelezen. RIJKELIJK SNEEUW In de zeer koude (in hoofdzaak noor delijke) luchtstroming, waren de omstandig heden gunstig voor de geboorte van sto ringen, zodra deze luchtstroming over de Noorse Zee en de Noordzee streek. Vooral Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Maart heeft men dat in het Noorden van ons land kunnen over de maand Maart Geboren: Vincentius Gerardus, zoon van A. P. Keijzers en van P. A. Timmermans. Sara Johanna, dochter van I. C. Hage en A. E. de Vlieger. Marinus Jacobus, zoon van A. Voormeu- len en M. J. Daane. Elizabeth Maria, dochter van J. J. Quist en C. van Overveld. Cornelius Franciscus Dignatus, zoon van G. F. v. d. Zande en C. A. C. Dingemans. Dingena Maria, dochter van A. F. C. van Treijen en M C. Schoep. Huwelijksaangifte: Hubrecht Marinus van den Boogaard en Pieternella Istha. Gehuwd: Adrianus S. M. Geers, wonende te Steen bergen en Anna E. C. de Wit, wonende te Oud-Vossemeer. Lammert Bax, wonende te Assendelft en Cornelia Aarnoudse, wonende te Oud-Vos- semeer. Overleden: Adriana Catharina Hommel, 52 jaar, echt genote van Adrianus A. de Leeuw Jan Pieter Verreijen, 81 jaar, weduwnaar van Pieternella de Leeuw. Willem van der Ploeg 68 jaar, echtge noot van Santina C. Snoep. Loop der Bevolking Vertrokken: Cornelia Aarnoudse naar Westzaan. Jan Bos naar Noordgouwe. Anna E. C. de Wit naar Canada. Sara C. Bruijs, wed. Heijboer naar Baren- drecht. Simon Smits en gezin naar Bergen op Zoom. Cornelis W. Snijders naar Jutphaas. Cornelis P. Lindhoud en gezin naar Poort vliet. visje en aan de andere kant iets, dat lijkt op een druiventros. Wat betekenen deze twee dingen Antwoord: De tegenwoordige rijksmunt meester heet Dr. J. W. A. van Hengel. Een visje aan de ene kant der munt blijkt der halve geheel in overeenstemming met deze naam. De druiventros is geen druiventros maar een mercuriusstaf. De mercuriusstaf, omkronkeld door 2 slangen, gevleugeld, is het zinnebeeld van de handel en is dus even eens geheel in overeenstemming met het doel der munten. A. E. B. Ik heb last van scheurende nagels. Wat is hiertegen te doen Antwoord: Het is mij niet mogelijk een mening te vormen over de oorzaak van het euvel, waaraan Lï lijdt. Daarvoor zou een medisch onderzoek (huisdokter of huidarts) misschien nodig zijn. Men meent wel, dat de algehele toestand van het lichaam er mee te maken heeft en men zoekt ook verband met de voeding. Wat dit laatste betreft is het niet alleen voor het hebben van normale nagels maar natuurlijk ook voor het verdere welbevinden van veel belang, dat er wordt gezorgd voor een volwaardige en afwisse lende voeding, die minstens een halve lieter melk (en daarvan afgeleide spijzen), als mede een flinke portie groenten bevat; extra toevoer van vitamines is daarbij meestal niet noodzakelijk. N* W. Hoe oud moet men zijn om examen te doen voor het middenstands diploma Antwoord: Hier is geen leeftijdsgrens aan verbonden. B. W* Waarvoor dient het randschrift op de rijksdaalders Antwoord: Het randschrift heeft een twee ledig doel. Vroeger hebben velen de waar devolle rijksdaalders en guldens, gezien het hoge zilvergehalte, wat afgesnoeid. Het daardoor verkregen zilversnoeisel kon een hele waarde vertegenwoordigen. Dit heeft men ondervangen door het randschrift aan te brengen. Verder wordt het namaken er door bemoeilijkt. Valse munters dienen wel zeer nauwkeurige te werk te gaan, om ook het randschrift precies aan te brengen. merken. Een hevige sneeuwbui, samenhan gende met een kleine luchtdrukstoring, trok dicht langs Den Helder over het IJsselmeer naar West-Duitsland. Vrijdagavond lag er in de meest noordelijke stad van Noord- Holland al 13 cm. sneeuw, terwijl er Zater dagmorgen uit de Noordoostpolder en het uiterste zuidwesten van Friesland berichten binnenkwamen over 7 tot 10 cm sneeuw. Evenals omstreeks midden-Februari het ge val was, had ook deze keer de sneeuwval weer een sterk locaal karakter. In plaatsen, die wat verder van de depressiebaan ver wijderd lagen, viel niet meer dan 1 tot 2 cm of zelfs in het geheel geen sneeuw. DUITSE VOORSPELLING KOMT UIT Ondertussen is er na het vorige weekeinde verandering in het weer gekomen. Depressies afkomstig van de Oceaan, zijn een gevecht begonnen tegen het zich tot Zuid-Frankrijk en Noord-Italië uitstrekkende bolwerk van de winter en niet zonder succes. De zachte luchtstromingen, die zij uit het zuid westen naar het noordoosten transporteren, dringen de koude luchtmassa's steeds verder terug (met als gevolg enige regen), waar door de temperatuur in geheel West-Europa zich sinds Dinsdag in stijgende lijn bevindt. Daarmee is een verwachting van de Duitse „Wetterdienst", die in de loop van deze week een omslag naar zachter voorjaars weer voorzag, is uitgekomen. Overigens is de situatie natuurlijk niet direct zo, dat wij zender enige zorg het zojuist begonnen voorjaar tegemoet mogen zien. De koude lucht wordt momenteel wel teruggejaagd, maar dat wil volstrekt nog niet zeggen, dat zij ons verder met rust zal laten. Integen deel. In de komende weken zal zij waar schijnlijk nog wel eens terugkeren, waar door gevoelige kou-invallen ons zeker niet bespaard zullen blijven. Het is interessant af te wachten, hoe de kieviten op de abnormale weersgesteldheid zullen reageren. Het K.N.M.I. verwacht, ge zien de veel te lage gemiddelde temperatuur van 1 tot 10 Maart, dat het eerste kievitsei (in Friesland) niet zal worden gevonden vóór 27 Maart. Elders in het land kan het eerste ei enkele dagen eerder worden ge raapt. (Nadruk verboden). Ingekomen. Leendert J. v. d. Zande van Tholen. Adriana Bosters van Mook. Johanna Bosters van Mook. over de maand Maart 1955 Geboren: Adriaan Leendert, zoon van J. J. den Engelsman en G. N. Ponse. Gerrit Reinier, zoon van E. Goedegebuu- re en S. van Leeuwen. Neeltje, dochter van L. A. Theunisse en J. P. Heijboer. Adriaan Gerard, zoon van J. A. Fase en C. van Oeveren. Aberdina Jacoba, dochter van A. D. Goedegebuure en C. Lanooy. Gehuwd: Marinus Westdorp, 25 jaar en Jacomina W. Dijkema, 19 jaar. Abraham Ridderhof, 33 jaar en Janna van Vossen 21 jaar. Johannes A. van Ham, 22 jaar te Fij naart en Dina van Vossen, 19 jaar. Willem M. Menheere, 22 jaar en Helena T. Moerland, 24 jaar. Overleden: Te Bergen op Zoom: Sara Stols, 62 jaar, echtgenote van J. Scherpenisse. Adam Rijnberg, 84 jaar, weduwnaar van M. Priem. Te Wissenkerke: Adriaan Dingenus van der Klooster, 55 jaar, echtgenoot van K. van Iwaarden. Te Poortvliet: Theodorus van der Male 60 jaar, echtgenoot van J. C. Schot. Loop der Bevolking: Ingekomen: P. van Schetsen van Ridderkerk. Vertrokken: M. Heijboer naar Tholen. M. Westdorp en echtgenote naar St. Maar tensdijk. P. Hage en echtg. naar Noordgouwe. J. J. Rijnberg-Elenbaas en gezin naar Em- meloord. over de maand Maart Geboren: Wilhelmina Jacoba, dochter van L. van Haaften en P. Quist. Eliza, zoon van H. de Vos en A. de Rijke. Gehuwd: Abraham J. Smits, 26 jaar en Cornelia W. Eerland, 24 jaar. Johannis C. Niemantsverdriet, 24 jaar en Tannetje J. Beeke, 20 jaar. Overleden: Jacomina den Dekker, 58 jaar, weduwe van C. Kole. Hendrik Dorst, 88 jaar, weduwnaar van M. T. Verharen. Huwelijksaangiften: Jacobus Knuist, 20 jaar en Maria P. Goedegebuure, 17 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: Dirk Blom van Oosthuizen naar v. d. Lek-de Clercqplein 2. Adam Pruissen en gezin van Almkerk naar Prinses Beatrixstraat 26. Geesje Rabbers van Westerbork naar Pr. Bernhardstraat 31. Hendrik Vermaas en gezin van Rotterdam naar Voorstraat 4. Johannes Bouwmeester van St. Maartens dijk naar Prins Bernhardstr. 31. Vertrokken: Jacob Hout naar Tholen. Bertus Dortland en gezin naar Gouda. Hendrik Dane naar Vreeswijk. over de maand Januari 1955 Geboren: 4 Januari: Arie Cornelis, zoon van Jan Izak Niemantsverdriet en Elizabeth Johan na de Viet. 10 Jan.: WTlem Cornelis, zoon van Ge rardus Quaak en Maria de Witte. 12 Jan.: Pieternella Janny, dochter van Martinus Muller en Cornelia Jozina Hage. 14 Jan.: Leendert, zoon van Jan Adriaan van Zetten en Maria den Braber. 24 Jan.: Anna Laurina, dochter van Cor nelis Rijnberg en Wilhelmina Cornelia Keur. 31 Jan.: Cornelis, zoon van André Ne- lewart v. d. Hoek en Neeltje Doezelaar. Gehuwd: 6 Jan.: Cornelis Pieter de Witte, 31 jaar, wonende te St. Annaland en Tona Wilhel mina van Zetten, 20 jaar, wonende te St. Maartensdijk. 20 Jan.: Leendert Jan Muller, 64 jaar en Johanna Adriana Gerarda de Wilde, 50 jaar, beiden wonende te St. Maartensdijk. Overleden: 6 Jan.: Huberdina de Haan, weduwe van Pieter Bentschap-Knook, 79 jaar, gewoond hebbende te St. Maartensdijk. zó Jan.: Izak Hage, 84 jaar, gewoond hebbende te St. Maartensdijk. Loop der Bevolking. Ingekomen: 10 Jan.: Cornelis Pieter de Witte van St. Annaland. 17 Jan.: Jan Anthonij Stoutjesdijk en ge zin van Oud-Vossemeer. 21 Jan.: Jan Leendert van der Werf van Burgh. 31 Jan.: Anna Wibbina Korteweg, echt genote van D. Smit van Leiden. Vertrokken: Wouterina J. Hoek, echtgenote van J. C. W. Otto naar Bergen op Zoom. Suzanna M. van Damme, echtgenote van J. van Liempt naar Weesperkarspel. Maria Johanna van t Hof naar Oost- kapelle. janna Jacoba de Viet, echtgenote van J. J. Snoep naar St. Annaland. Leuntje Elizabeth Hage naar Hoensbroek. Hubrecht v. Vossen naar Poortvliet. Jan Izak Niemantsverdriet en gezin naar Viissingen. over de maand Februari 1955 Geboren: Geen. Gehuwd: Adriaan op den Brouw, 27 jaar, wonen de te Goes en Elizabeth Maria Quist, 23 jaar, wonende te St. Maartensdijk. Jacob Izak Wielaard, 28 jaar en Stoffe- lina Jacoba op den Brouw, 21 jaar, beiden wonende te St. Maartensdijk. Overleden: Johanna Potappel, echtgenote van Jan van Zetten, 86 jaar, gewoond hebbende te St. Maartensdijk. Willem Siman Quist, 7 maanden, ge woond hebbende te St. Maartensdijk, over leden te Bergen op Zoom. Jannetje van Haaften, weduwe van Ge rard Jacob Boogerd, 75 jaar, gewoond heb bende te St. Maartensdijk. Jantje Geertina Meens, echtgenote van Jan Mulder, 55 jaar, gewoond hebbende te Vlagtwedde. Jacobus Adrianus Slingerland, 19 jaar, ge woond hebbende te Viissingen. Overleden te Bergen op Zoom. Loop der Bevolking. Ingekomen: Willem Nijhof en gezin van Utrecht. Gerardus Bosman en gezin van Utrecht. Cornelis Adriaan Steendijk van Rotter dam. Jan Cornelis de Graaf en gezin van Kortgene. Theodorus Wilhelmus Janssen v. Renkum. Hilletje de Jonge, echtgenote van H. J. Bloemert van Soest. Tedde Meijer van Scherpenisse. Vertrokken: Wilhelmina Maria Dane naar Bergen op Zoom. Adrianus H. v. Twist naar Rotterdam. Willem Giljani en echtgenote naar Sta- venisse. Karei M. van Dijke en echtgenote naar St. Annaland. Pieter D. Krijger naar Haarlem. over de maand Maart Geboren: Geen. Huwelijksaangiften: Jan M. Zandee, 22 jaar en L. T. Visser, 22 jaar. Gehuwd: Cornelis M. Bevelander, 32 jaar en Ca tharina J. Kwist, 28 jaar. Overleden: Geen. Loop der Bevolking. Ingekomen: Aldert Walrecht van Kapelle Z. Hendrik A. van Houte en gezin van Waarde (2 m. en 4 vr.). Stoffel A. Brooshoofd en gezin van Dirks- land (1 m. en 2 vr.). Catharina J. Bevelander-Kwist van Tholen. Vertrokken: Arend Robbe naar Kerkwerve CornelisH. van der Werf naar Viissingen. Elizabeth van Akkeren-IJzerman naar St. Maartensdijk. Willem D. C. Duijnhouwer n. Rotterdam. Elke vraag op een afzonderlijk vel. Gegevens zo uitvoerig mogelijk* Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. Een postzegel voor doorzending insluiten* 2*

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 6