G S KLEDING in iedere PRIJSKLASSE Frisse vreugde ELKE MORGEN Herverkaveling THOLEN STAVF.NTSSF r~ Proeft alles ST. MAARTENSDIJK POORTVLIET Centrum voor Kraamzorg voor Z. en N.BeveSand en Tho'en Wrijf Kou en Pijn v/eg met HET TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN (XIII) ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN VINDT U BIJ DE BEKENDE SPECIAALZAAK HEREN- EN JONGENSCONFECTIE IN ONZE ENORME VOORJAARSCOLLECTIE VINDT U IEDERE GEWENSTE KLEUR EN DESSIN ti n sa Costuums Sportcolberfs Pantalons Regenkleding 69.-, 75.-, 79.-, 85. 89.-, 98,50, 108,- 115.- 129.50, 138.50, 159— 39.75, 46.50 58— 19.75, 24.90, 29.75, 35—, 39.75, 42—, 48— 45—, 59.50, 89—, 109.75, 135— enz. enz. enz. enz. TEVENS EEN GROTE SORTERING JONGENSCOSTUUMS HET HUIS VAN VERTROUWEN t.o. Vroom en Dreesmann bij de bushalte BERGEN OP ZOOM - tel 1905 brengt dat voor ons in zekere zin verplich ting mee, nl. door een zo goed mogelijke vereniging op te bouwen. We kunnen niet geregeld met een nieuw programma ko men, maar zo nu en dan moet er toch een nieuw stuk kunnen worden ingestudeerd. Het is nog niet bekend of we 5 Mei moe ten optreden, maar het is toch wel de be doeling op Koninginnedag 30 April op de tent te musiceren. Voorts meen ik, dat we aan de beurt zijn voor een muziek avond in 1955, al moet de vergadering van de Bond van Muziekgezelschappen op ons eiland dit nog uitmaken. Daarna sloot voor zitter Lanooy de bijeenkomst. WAAR HET JUBILEUM TE VIEREN? Het bestuur van de Veilingvereniging „St. Annaland en Omstreken" had haar le den uitgenodigd op vorige week Donder dagavond bij dhr. P. Moerland om hun me ning eens te horen over het te vieren jubi leum dezer vereniging. De Veiling bestaat nl. 25 jaar en men wenst dit feit niet onop gemerkt voorbij te laten gaan. Er was goede belangstelling op deze bijeenkomst, die voorzitter J. F. Brooijmans opende. Hij wees er op, hoe in de laatste ledenvergade ring het bestuur opdracht had gekregen uit te zien naar de manier waarop dit jubileum gevierd zal worden. Verschillende perspec tieven zijn besproken. Een geschikte zaal is ter plaatse niet te vinden waar een 300500 personen tegelijk ontvangen kunnen worden. Wanneer we daarbij de dames ook zouden uitnodigen, kwamen we zeker plaats te kort. Zijn de leden op dit laatste gesteld, dan zal men noodwendig naar Bergen op Zoom moeten. Ook in het bestuur was evenwel de meerderheid voor het vieren ter plaatse en dat is ook wel aardiger, aldus de voorzit ter, maar dan zullen de vrouwen zeker thuis moeten blijven. Het bestuur heeft thans nog geen uitgewerkt voorstel. Er is zo eens gerekend en een behoorlijke viering zal toch wel een f 3000,kosten. Een tot dit bedrag te verlenen crediet zou voor de vereniging geen financiële moeilijk heden meebrengen. Vervolgens laat de voorzitter de leden aan bod komen en uit de besprekingen blijkt wel overduidelijk, dat men er niet voor voelt naar Bergen te gaan. Daarom zal het Veilinggebouw voor dit doel wor den ingericht. De dames zullen dan niet worden uitgenodigd en men hoopt een 300 man te kunnen bergen. Het is de bedoeling die dag eind Mei of begin Juni te houden, in het voor de veiling dus stille seizoen. Ter zijner tijd zal ieder lid een uitnodiging ontvangen, waarop men moet invullen of men wel dan niet komt. Dit punt was dus al vrij vlug afgewerkt omdat men het programma zelf aan het bestuur overlaat. De voorzitter deelde nog mede, dat deze zomer nog getracht is tot een nieuw vei lingsgebouw te komen. De tekening was reeds klaar en indien men het oude gebouw goed had kunnen verkopen, was het wel doorgegaan. Maar een ander plan heeft in middels dat van het nieuwe gebouw door kruist, nl. de beveiliging van het eiland Tholen in het algemeen en de mogelijkheid van een grotere haven ter plaatse. Dit kan ook voor St. Annaland een grote verande ring brengen, aldus dhr. Brooijmans. De bouwplannen zijn voorlopig terzijde ge legd in afwachting van wat er in deze gaat gebeuren. U weet, aldus de voorzitter, waar van er sprake is, nl. de mogelijkheid van het dichten van enkele havens op het eiland waarvoor dan in de plaats zou komen een loshaven aan de Zuidkant bij Gorishoek en de mogelijkheid van een grote haven in St. Annaland. Binnen afzienbare tijd horen we daar meer van. Nu is het nog afwachten. Hij deelde voorts mede, hoe er in de schuur, die door de vereniging wordt ge bruikt een drooginstallatie staat, maar de kachel daarvan valt niet erg mee. Daarom zou het bestuur er graag een Prier-installatie zetten. Die geeft meer zekerheid en groter capaciteit. De kosten voor aanschaf hier van worden op f 2500,geraamd. De ver gadering kan met aankoop daarvan accoord gaan en op een desbetreffende vraag wordt geantwoord dat droging van gladiolen dan ook mogelijk is. Daarna dankt dhr. Brooijmans voor de aangename wijze, waarop het besluit jubi leumviering tot stand is gekomen en hoopt dat het bestuur een feestelijke bijeenkomst zal organiseren, waarmede allen tevreden kunnen zijn. TOOGAVOND Voor het eerst werd in deze gemeente door de Ned. Chr. Landarbeidersbond een toogavond gehouden. Twee lokalen van de chr. school waren geheel gevuld op Vrijdag avond 25 Maart, waarbij de St. Annalandse leden nog wel de minderheid vormden. Met vier bussen immers waren de aangeslote nen uit Poortvliet, Oud-Vossemeer en Tho len gearriveerd, zodat er in totaal wel een 200 man de lokalen vulden. De plaatselijk voorzitter Johs. Overbeeke had de leiding, die liet zingen Ps. 103 vers 8 en 9, voor ging in gebed en alle aanwezigen welkom toeriep. Het eerste onderwerp werd gehou den door de hoofdbestuurder R. van Wen sen, die sprak over „De betekenis van de N.C.L.B. voor het Sociaal en Maatschappe lijk leven." Wat er in 40 jaar tot stand is gebracht, werd onder meer door deze spre ker gereleveerd. Ter afwisseling zong ver volgens het Hervormde zangkoor onder leiding van dhr. J. Ridderhof enkele num mers, terwijl ook grote aandacht bestond voor het gevormde mannenkoortje. Door penningmeester M. J. den Haan werd „Een klaagzang op de laksheid" ge declameerd en J. M. Vroegop zocht het in de vrolijke noot met zijn gedicht „Jan Lo pers kon het niet." „Nieuwe verantwoordelijkheid" was het onderwerp van de tweede spreker en hoofd bestuurder A. v. d. Linde. Hij begon met er op te wijzen, dat wanneer men 40 jaar geleden zo'n vergadering had geopend, de voorzitter het beste had kunnen zeggen: geachte schobbejakken. Immers, toen bete kende de arbeider weinig meer in de maat schappij dan dat. De boer liet ons vroeger niet toe op zijn conferenties. Wij waren de sufferds en nu kunnen we de zegen niet op. Toen gold het probleem van vraag en aanbod en dat geldt ook nu, maar dan in andere zin. Moeten we dan nu onze werk gevers tot een „zwart" aanbod dwingen Geenzins, er is een „nieuwe" verantwoorde lijkheid op onze schouders gelegd met de verandering der tijden. Het moet niet enkel om geld gaan, maar bezinnend concluderen, welke- verantwoordelijkheid God op onze schouders heeft gelegd. God vraagt ons niet te stelen van de tijd van de boer. Wan neer er moeilijkheden zijn, dan moeten we eerst met de boer praten en lukt dat niet, dan pas de organisatie inschakelen. Jammer noemde spreker het, dat er zo veel onbekendheid heerste t.a.v. de P.B.O. De „nieuwe" verantwoordelijkheid zal nog groter worden, naarmate de problemen zich toespitsen, problemen van nieuwe sociale wetten, van een mogelijke 5-daagse werk week van zondagsrust en zondagsheiliging. Nieuwe verantwoordelijkheid ook, omdat de wereld bang is geworden van eigen ver nuft. Uitvoerig ging spreker verder op dit onderwerp in om tenslotte op te wekken tot het strijdend omhoog houden van het hoofd en bewust te zijn van de verantwoordelijk heid, maar ook van het recht voor de ar beider. De heer Overbeeke dankte alle sprekers, kondigde een collecte aan voor de t.b.c.- vereniging „Draagt Elkanders Lasten", waartoe dhr. de Haan nog een pittige aan beveling voordroeg, waarna de hoofdbe stuurder v. Wensen met dankgebed de ge animeerde bijeenkomst sloot. ARM GEBROKEN De echtgenote van W. Rijnberg Azn in de W. Achterweg kwam zodanig te vallen, dat ze haar arm brak en voor behandeling in het ziekenhuis moest blijven. NAAR SCHOOL Voor een 70-tal kinderen is het vandaag een belangrijke dag. Want de schooldeuren gingen open. Is het dan dit jaar zo'n grote lichting Wanneer we de kleuterschool er bij rekenen wel. Op de chr. school kwamen er vandaag 29 leerlingen bij en gingen er 22 af. Op de openbare school was de aan vulling- 12 en verdwenen er 8, terwijl de kleuterschool 30 nieuwe leerlingen inschreef en er 26 naar de „grote" school gingen. Uiteraard is het dus een heel normale lich ting, die naar de lagere school gaat, nl. in totaal 41. Ook levensmijlpalen volgen el kaar vrij dicht op. BEVRIJDINGSHERDENKING Misschien heeft de een en ander zoal eens gedacht, wanneer hij las over de plannen in zo goed als alle andere eilandgemeenten en daarbuiten om de 5e Mei feestelijk te herdenken, of er ter plaatse geen enkel initiatief genomen zou worden. Dat is inmid dels wel het geval geweest. Van het Na tionaal bevrijdingscomité kreeg immers iedere burgemeester daaromtrent enige sug gesties. In die gemeenten waar Oranje verenigingen bestaan is dat niet zo moeilijk, maar dat is in onze gemeente sinds enkele jaren niet meer het geval. Om een begin te maken riep de burgemeester dan ook maar enkele afgevaardigden op van de meer cul turele verenigingen, om op die manier eens van gedachten te wisselen. Dit had een tweede bijeenkomst tot gevolg, die Woens dagavond werd gehouden en waarbij ook enige oud-oranje-comité-leden waren uitge nodigd. Men was het er unaniem over eens dat men een uitzondering zou maken in ons 'and, wanneer de 5e Mei ongemerkt voor bij ging. Aan de andere kant moeten festi viteiten in de geest van die bevrijding lig gen. Uiteindelijk kon men tot vorming van een comité komen. Na dringend verzoek van de aanwezigen zwichtte dhr. Boot en zal de voorzittersfunctie bekleden. Van de Muziek-, Zang-, Voetbal-, Ijs-, Schiet- en Middenstandsvereniging werd een afgevaar digde comitélid of zal, voor zover niet aan wezig, daartoe worden uitgenodigd. Een naar oud-comitéleden zullen in deze ook een adviserende stem geven. Een voorlopig programma werd bespro ken. De bedoeling is als volgt: klokgelui, herauten te paard, koraalmuziek uit de to ren, toespraak ivan de burgemeester, ge volgd door een kinderaubade van Vader landse liederen, een optocht van versierde wagens, enz., waarmee dan de morgenuren wel gevuld zijn. 's Middags kinderspelen en 's avonds een concert van muziek en zang vereniging, eventueel aangevuld met massa zang om dat te besluiten met een lampion optocht voor oud en jong. Dat hierbij kin- dertractatie komt en er prijzen beschikbaar worden gesteld voor de gedane moeite tot het versieren van wagens, rijwielen, enz. spreekt vanzelf. Dit „vanzelfsprekend" hangt echter af van de ingezetenen, want het zou wel vreemd zijn, wanneer hier nu eens geen geld voor nodig was. Nu hoopt het comité dat de leden van de plattelands vrouwen het heus niet zo prettige baantje op zich willen nemen om van alle ingezete nen een bijdrage te vragen. Het kan de collectrices tot steun zijn, dat de ingezetenen in het algemeen wel niet van mening zullen verschillen met het comité om deze bevrij dingsdag niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Zodat mag worden aangenomen dat men er zeker wat voor over zal hebben om die bevrijding te vieren. Immers, vooral de ieugd mag niet vergeten, wat er 10 jaar geleden plaats vond. De ouderen zullen dit toch wel nooit meer vergeten Tenslotte zal het hierboven voorgestelde programma 'n het algemeen evenmin aanleiding geven die bijdrage te weigeren. Na Uw goede fi nanciële medewerking kan dit programma definitief worden en hoopt men op verede belangstelling voor versiering van straten wagens en zonodig hulp bij de kinderspelen en tractatie. De 5e Mei is ieder vrij en zal er dus ook >:er plaatse gelegenheid bestaan, zoals in elke Nederlandse gemeente, de bevrijding ,te vieren. RAADSVERGADERING Na een vrij lange onderbreking komt de gemeenteraad vanmiddag in openbare ver gadering bijeen en heeft een agenda af te werken, die 21 punten bevat. Onder meer wordt het voorstel behandeld om te komen tot invoering van een rioolbelasting, waar van de opbrengst geschat wordt op 4500. Deze belasting wordt geheven van bebouw de eigendommen naar een tarief in zeven klassen. Ook wordt het bouwplan verbouw Oranjehotel besproken. Dat is natuurlijk niet het enige belangrijke, maar toch wel het voornaamste van deze uitgebreide agenda. ZIEKENHUI SVERPLEGING Zaterdagmiddag hield de vereniging van Ziekenhuisverpleging „Tholen en St. Fi- lipsland" haar 19e algemene jaarvergadering in hotel Zeeland te Stavenisse. De voorzitter, dokter Duinker opende de vergadering en riep allen een hartelijk wel kom toe. Hij verzocht de boekhoudster de notulen te lezen (waar de secretaris wegens ziekte verhinderd was). Uit het financieel verslag bleek, dat 1954 een gunstig jaar voor de vereniging is geweest. Er werd be sloten de volgende jaarvergadering te St. Filipsland te houden en ieder gezin een ge drukte folder ter hand te stellen tegen een vergoeding van 15 cent. Daarop staan de premie's en uitkeringen vermeld, zodat ieder lid weet waarop hij recht heeft. Daarna sluiting. T.B.C. COLLECTE De door het N.V.V. gehouden collecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding bracht in deze gemeente f 60,60 op. EEN GOEIE De heer P. Riedijk alhier was een dezer dagen bezig om zijn fuiken te lichten, toen hij erg verbaasd opkeek. Hij, haalde name lijk een bot van ruim 3 pond boven w^ter en we geloven met hem dat dit zeker J|en dagelijkse gebeurtenis is, ja zelfs een zfad- zaamheid in het binnenwater. OUDERAVOND O.L.SCHOOL 4 Vrijdag 25 Maart was er in de openbare, lagere school van 7 uur tot kwart ^ór acht gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en zich met de onderwijzers te onderhouden. De grote opkomst bewees, dat hiervoor veel belangstelling bestond. Het was dan ook alleszins een kijkje waard en in h?t bijzonder mogen we dan wel noemen de handwerken van de v.g.l.o. meisjes, die 3I dat nuttigs en moois vervaardigden ond^r leiding van mevr. v. d. Jagt te Goes. Omstreeks 8 uur opende de heer.._W. P. Neele met een hartelijk woord Van welkom tot de aanwezigen de eigenlijke bijeenkomst, nl. de ouderavond, die in het Dorpshujs werd gehouden. Na de notulen van secre taris N. Wesdorp gaf het wnd. hoofd een overzicht over 1954. Het was een jaar van sterke personeelswisseling. Gelukkig is het weer voltallig, dank zij enige tijdelijke leer krachten. De school telt 202 leerlingen. Vervolgens hield onderwijzer R. Quist 'n praatje over zijn uitstapje met 4 leerlingen vorig jaar Augustus naar kamphuis te Ol- denbroek. Het was interessant dit, na wat de jeugd hierover zelf al thuis had verteld, nog eens te horen. Als oudercommissieleden werden herkozen de heren Neele en Moerland. Daarna was het woord aan tandarts D. Bolk uit St. Maartensdijk, die een causerie hield over „Tandverzorging" en zijn ove rigens toch al duidelijke uiteenzetting on derstreepte met lichtbeelden. De heer Bolk wees erop, van hoe groot belang het is. dat er reeds vanaf de 2J^-jarige leeftijd wordt gecontroleerd en zonodig behandeld. Dikwijls kon spreker humoristische voor beelden uit de practijk aanhalen. De spreker na de pauze was de heer H. Eckhart, oud-hoofd der Landbouwschool te Scherpenisse. Op gezellige manier deelde deze een en ander mede over het landbouw onderwijs, dat van zo grote betekenis is in onze streek. Als vrolijke noot kwam vervolgens de hersengymnastiek. De dames- en herenploeg bestreden é§|kaar zo goed ze konden. De eindstand was natuurlijk winst vbor de da mes (1413), want hoe zoudeïf dê heren het vrouwelijk geslacht met de®tong kun nen slaan Onder luid applaus reikte bur gemeester Verburg de prijzen uit. Het was omstreeks elf uur, toen de aan wezigen, voldaan over het deze avond ge boden gevarieerde programma, weer naat huis gingen. 1 wat U maar wilt. Proeft ook King - pepermunt. En het hetzelfde moment weet U het. King blinkt uit in zui verheid, in smaak,Cïig ge neeskracht. Kink-pepermunt is het bes te dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. KINDERKOOR Onder leiding van dhr. J. M. Boogert is voor de leerlingen van de Zondagsschool, Jongens- en Meisjesclub een kinderdoor op gericht. Als dirigent treedt op dhr. L. RieJ dijk Azn. De repetities worden elke Maan dagavond gehouden in gebouw Rehobothi UITSLAG VERKEERSEXAMEN Bij het vorige week gehouden verkeers- examen voor de hoogste klassen der O. L. School behaalden 30 leerlingen hun ver- keersdiploma, terwijl er 4 werden afgewe- VERGADERING BOERENLEENBANK De 39ste jaarvergadering- van de Coöp. Boerenleenbank werd vorige week in de zaal van dhr. J. de Graaf gehouden. Van de 207 leden waren er slechts 23 opgekomen. Voorzitter P. J. Vroegop betreurde deze geringe opkomst, maar hoopte nochtans op een gezellige vergadering. Hij deelde mede, dat 1954 voor de Bank een gunstig jaar is geweest. Er was veel geld ingekomen voor rampschade-uitkering. Kassier Steenpoorte, deed rekening en verantwoording, waaruit bleek dat de kassier ruim 6800 dagboek- posten behandelde. Aan spaargelden Was ontvangen 559.889,65, terugbetaalde voor schotten 20.820,van rekeningcourant- houders 1.004.517,40 plus de verschillende andere ontvangsten van deelname leningen girodienst, centrale Bank, enz. totaal (met een kasgeld ad 1815,83 op 31 Dec. 1953) een bedrag van 3.097.612,78. Uitgaven: terugbetaald aan de spaarbank 482.004, lj^, rekeningcouranthouders ƒ966.061,81, enz, Aan deze kant was een post van op dé reserve gebrachte winst ad 1961,16 en een kassaldo van 12.283,50. De bal^s,y^Jssit met een eindcijfer van LI 20.366,94, :vwgar- bij een saldowinst van 1732,86. De cijfers werden toegelicht. De Bank staat met eëh bedrag in Utrecht, wat een goed teken is. De rentevoet blijft als volgt: debetrente in lopende rekening 4Y2 voorschotrente met borgstelling 4J/£ met hypotheek 4.25 Spaarrente voor niet leden tot 7500,is 2.28%, tot 10.000,— is het \]/2% en boven de 15.000,wordt het 1 Voor leden zijn de procenten respectievelijk 2.64, VA en 2 Met 21 stemmen wordt de heer J. A. van Nieuwenhuijzen herkozen als bestuurslid. Als lid van de Raad van Toezicht was af tredend J. M. Deurloo, die ook 21 stemmen krijgt voor zijn herbenoeming. Als plv. be stuursleden werden herkozen C. P. Zijl Onder voorzitterschap van Dr. P. Staver- man te Heinkenszand vergaderde Dinsdag het Algemeen Bestuur van bovengenoemd Centrum voor Kraamzorg in het Medisch Centrum te Goes. De secretaris de heer A.- de Lange deelde in zijn jaarverslag mede, dat in 1954 654 kraamvrouwen door het Centrum aan kraamhulp werden geholpen. (In 1953 642). Het aantal verzorgingsdagen bedroeg 7208 tegen 7480 in 1953. Het aantal kraam verzorgsters onderging door huwelijk, ver trek enz. vermindering. Op 1 Januari 1954 warén aangesloten 31 gediplomeerden en 3 teerlingen, totaal 34. Afgeschreven wer den '9 gediplomeerden en 1 leerlinge. De twee overgebleven leerlingen slaagden in December 1954 voor het examen, terwijl in September 1954 een nieuwe opleiding be gon met vijf leerlingen, die per 1 Januari 1955 practisch gingen werken. Aangezien het aantal kraamverzorgsters uitbreiding behoeft deed spreker een beroep Op de Groene Kruisverenigingen, op de wijkverpleegsters en op ieder, die in dezen iets kan doen, om de aandacht van meisjes die voor dit beroep roeping gevoelen op de "öpleiding bij het Centrum te vestigen. Vóór 7 April kan men zich weer voor een nieuwe cursus aanmelden. Spr. deelde vervolgens mede, dat de Leidster-Docente sedert 13 December 1954 ziek is en dat Zuster B. M. Aarens sedert 20 Dec. dienst doet als wnd. Leidster-Do cente. Als assistent Leidster-Docente is he den in functie getreden Zuster B. S. Haak uit Terneuzen. In 1954 namen acht kraamverzorgsters deel aan een vormingscursus op een Volks hogeschool. De Leidster-Docente houdt éénmaal per maand spreekuur te Tholen. De kraamverzorgsters ontvangen nu het zelfde dagsalaris, onverschillig in welk ge zin zij werken. Ten slotte deelde spr. mede, dat het Da gelijks Bestuur verscheidene keren verga derde, ook met de kraamverzorgsters, en dat het verschillende vragen en moeilijkheden had op te lossen. Hij besloot met de wens, dat het Centrum ook in 1955 zijn medisch- sociale taak naar wens zou kunnen ver vullen. Hierna werd de rekening 1954, toegelicht door de penningmeester, dhr. C. Corstanje te Kloetinge, vastgesteld op een eindcijfer van f 45.609,95. Het saldo verlies bedraagt f 1360,95. De voorlopige balans geeft aan in activa en passiva f21.543,85. Verschil lende bedragen staan echter nog niet vast, omdat nog steeds de nieuwe (reeds per 1 Januari 1954 ingegane) salaris- en pen sioenregeling officieel is bekend gemaakt en dus nog niet kan worden ingevoerd. De begroting voor 1955 wijst aan in las ten en baten f 68.530,- en een geraamd verlies van f 1300,—. De voorzitter dankte secretaris en pen ningmeester voor hun werk ten bate van het Centrum, alsmede voor déLprettlgë'iSa- menwerking. Nadat de penningmeester als zodanig was herkozen en de rondvraag was gehouden, werd de vergadering gesloten. DE LEER VAN NEWTON Wellicht kent li niet allen het merkwaar dige trekje uit het leven van de geleerde Isaac Newton. Deze ging zo in zijn werk op, was vaak zo zeer in eigen gedachten verdiept, dat hij doorgaans de dingen van het alledaagse leven vergat. Een vriend, die hij eens uitgenodigd had 's avonds bij hem de maaltijd te gebruiken, had een kwartier, een half uur op hem zit ten wachten, maar zich de grote vergeetach tigheid van zijn vriend bewust, had hij ten slotte 'e maal alleen verorberd en was ver trokken, na de lege schalen en de vuile borden met een servet bedekt te hebben. De afgekloven botjes van de heerlijke karbo nade waren geheel aan het oog onttrokken. Toen ruim twee uur na de afgesproken tijd Newton van uit zijn studeerkamer hon gerig zich aan tafel zette om het maal te gebruiken en de lege schalen en bordjes met de etensresten zag, was het, enige, dat hij enigszins verwonderd opmerk'te, na op zijn horlpgef^ékeken 'te hebben: hè; ik dacht dat ik log niet cjegèten had; maar dan' heb •ik me toch blijkbaar vergist. Tevreden over zichzelf, dat hij ditmaal het voor het diner vastgestelde uur niet ver geten had, trok hij zich in zijn studeerka mer terug. Deze grote geleerde kwam mij te binnen, toen ik het artikel over Huize Ten Anker in de Eenarachtbode van verleden week las. Schuilen er onder de bestuursleden van dit Tehuis enkele geleerden van dit soort, vroeg ik mij af. Was men van oordeel, dat, waar klachten over het breken van het servies goed uitbleven, het met het servies in orde was en dit reeds de vele planken van de kasten onder de aanrechten vulde Deed het feit, dat de Directrice, die er heus is, in de persoon van Zr. Engelvaart, het be stuur niet lastig viel met klachten over het gedrag van het lagere personeel, de ge dachte post vatten, dat ze het getroffen hadden met de keuze van het personeel, dat nog geheel ontbreekt En werd het in die gedachte gesterkt door de houding van de administrateur, die, waar elke aanmaning uitbleef voor het inzenden van de loonlijsten en verdere verplichte opgaven, in de waan verkeerde, dat het met zijn loonadministra tie geheel in orde was Bij hun rondgang door het gebouw werden tien kamers zon der bewoners bezocht de tijd voor ver dere inspectie ontbrak en daarom: de anderen bezet Geen in de vette modder van het vijf meter breede toegangspad naar het gebouw vastgezogen bejaarde, voor wie de hulp der Thoolse brandweer ter bevrij ding moest worden ingeroepen en dus: een in verband gelegde straatweg of een grijze asfaltlaan Geen dit en daarom tSjel dat Geen eten dus heb ik gegeten, aldus Newton. En hij was een bekend geleerde. Het resultaat Hongerig keerde hij naar zijn studeerkamer terug. Wil Huize Ten Anker zijn poorten in de tweede helft van April kunnen openzetten, dan zal de leer van Newton verlaten moe ten worden. We hebben de tijd mee. De lente is aangebroken. Weisetong heeft niet vergeefs gesproken. De hennen kakelen weer. En ze kakelen luid. In alle dorpen van het eiland. Poortvliet voorop. en Joh. van den Hoven. Het bestuur had geen bizondere, piededelingen, terwijl ook de rondvraag niéts opleverde. Daarna sluiting. ARM GEBROKEN Het 11-jarig zoontje van dhr. J. v. D. kwam, rijdend op rolschaatsen zodanig te vallen, dat hij op 2 plaatsen een arm brak. Nadat de breuken in het Ziekenhuis waren gezet kon hij naar huis terugkeren. EERSTE PRIJZEN Op de Slagers Vaktentoonstelling te Goes behaalde onze dorpsgenoot slager H. Bos man twee eerste prijzen, een tweede en een eervolle vermelding voor opgemaakte vleesschotels, enz. Voor de grondgebruikers uit de polder Schakerloo zal op Woensdag 6 April een zitdag gehouden worden van 9.00 uur tot 16.30 uur in hotel „Zeeland" te Tholen. U zult daar inlichtingen kunnen inwinnen betreffende het graven van waterlopen, het aanleggen van wegen, het uitvoeren van egalisaties enz. in genoemde polder. Het Bureau van Uitvoering Herverkaveling Tholen. VOORKOM PORTOKOSTEN Het eerste kwartaal 1955 is weer om. Over een dag of 10 gaan de postkwitanties de deur uit. Wilt U portokosten voorkomen. Betaal dan dit eerste kwartaal per giro vóór 12 April. U weet, het is f 1.45 voor de postabonné's indien het per giro gebeurt. Anders wordt het f 1.65. Gironummer 124407 t.n.v. firma C. Die- leman, Tholen. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE THOLEN 6 April: Ver.gebouw Ds. Peters, Kerk, Leven. 14 April: Jaarvergadering Boerenleenbank. 'STAVENISSE 15 April: Jaarvergadering Boerenleenbank. Zondag 3 April 1955 THOLEN Ned. Herv. Kerk 9 uur Ds. Spelt, Dinteloord 3 uur Ds. H. Bouter In beide diensten collecte voor de Restau ratie Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. H. Bakker Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. P. v. d. Bijl Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. O. Elseman Ned. Herv. Pred. te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Leesdienst 6.30 uur Ds. Lam van Poortvliet Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. J. van Dijk nm. Bediening H. Doop Goede Vrijdag 8 April 6 uur Ds. v. Dijk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Vrije Geref. Gemeente 9.45, 2.15 en 6.15 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. H. Bouter 6 uur Leesdienst vm Bel. des geloofs nieuwe lidmaten In beide diensten collecte v. h. P.I.T. Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. Slager ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. de Bres 2 uur Ds. Brons Lidmatenbevestiging Rehoboth Ds. de Vey Mesdagh te Den Haag Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Brons Bevestiging nieuwe lidmaten 6.30 uur Ds. Brons Geref. Gemeente 9.30, 2. en 6 uur Leesdienst POORTVLIET Ned. FI e r v. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. C. J. P. Lam vm. Bevestiging lidmaten Geref. Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. H. Bakker Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Cand. P. Kolijn, Rotterdam Goede Vrijdag 8 April 7 uur dhr. Bakker te Zierikzee. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leedienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. K. Smit Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droef- hied, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen, onze zeer geliefde en der kinderen zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw CORNELIA QUIST, Echtgenote van wijlen Andries Bogert in de leeftijd van 50 jaar en 6 maanden Dat de Heere ons moge sterken in dit zo smartvolle verlies. Tholen: J. J. Droogers-Bogert P. M. Droogers J. Bogert en Verloofde Vlissingen: J. Rijnberg-Bogert C. A. Rijnberg Tholen: Johan Bogert W. Bogert en Verloofde F. Bogert Joh. Bogert en kleinkinderen Tholen, 31 Maart 1955 Hoogstraat 64 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op Maandag 4 April a.s. des nam. om 2 uur. isturfr Onze grote Service Eventuele veranderingen worden door eigen vakkundig personeel DIRECT en GRATIS voor U gedaan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 2