WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND BOOMPLANTDAG te St. Philipsland Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Heropening van „Hof van Holland" te Oud-Vossemeer In één week 2 dodelijke ongelukken En de nieuwe brandweergarage in gebruik genomen WINKELSLUITING Raadsverslag Poortvliet De Redactie legt U in deze zes pagina's voort Een zestig-jarige St. Annalander en een twee-jarige Tholenaar het slachtoffer Kring Tholen der Z.L*M» vergaderde ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER*" ST. ANNALAND lie Jaargang No. 20 1 April 1955 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn Men moet niet te lang uit St. Filipsland wegblijven, anders kent U het niet meer terug. Wat een veranderingen er daar sinds de ramp zijn gekomen is niet in een paar woorden uit te drukken. Nieuwe straten, 75 nieuwe woningen, een jeugdgebouw, een noodgemeentehuis, een schoolgebouw dat voor ieder opvalt, een brandweergarage, een bijna voltooide nieuwe kleuterschool, straks ook nog een wijkgebouw, een nieuw gemeentehuis en in de Polder een Dorpshuis. Dat zijn dan nog maar de meest in het oog vallende vernieuwingen. Want er is ook een nieuwe brandspuit, nieuwe boerderijen, de volledige inventaris voor het Dorpshuis en tenslotte was er Donderdagmiddag 24 Maart ook het begin van de beplanting, van de verdere verfraaiing van deze eens zo zwaar getroffen en thans bijna herstelde mooie gemeente. Veel van al dit nieuwe is te danken aan de enorme hulp, die deze gemeente ten deel is gevallen. Zwitserland, Zweden, Noorwegen, Duitsland, ze hebben allen een steentje bijgedragen. Het betekende voor deze gemeente waarlijk niet alleen maar een „steentje". En dan vooral ook de gemeenten Hengelo en Stad en Ambt Delden, waardoor St. Filipsland werd geadopteerd, hebben zich enorm veel opoffering getroost om als zodanig een goed figuur te slaan. Dat heeft St. Filipsland wel bijzonder getroffen. Al direct na de ramp bracht men uit Hengelo een pompinstallatie, er kwam administratief personeel te hulp, er kwam een sociaal werkster, electri- ciens, andere technici, er was een inzameling voor meubilair, er werden sokken gebreid, er kwamen speelgoederen, biggen, de raadszaal en burgemeesterskamer werden „aangekleed", er kwam een houten noodgemeentehuis, er kwam een nieuwe motorbrandspuit en zelfs op deze boomplantdag kwam men nog als afsluiting van deze machtige adoptie met een verrassing van f 2250,voor de beplanting, voor de versiering van St. Filipsland. Is dat hulp,, is dat bijstand, is dat meeleven of niet Die 24 Maart die Donderdag begon zo zonnig en zacht, maar eer het één uur was stond er al een straffe en gure wind, die het buiten niet meer zo prettig maakte. En toch waren er behalve de schoolkinderen heel wat inwoners op de been om de jeugd bezig te zien met het planten van de bomen in de Wilhelmina- de Hengelose-, de Del- dense- en de Achterstraat. Daarbij was ook een gezelschap genodigden tegenwoordig. Reeds om 1 uur was de wnd. Commissaris der Koningin, de heer A. Schout in de ge meente gearriveerd, een gezelschap uit Hen gelo en Stad en Ambt Delden nl. het adop tie comité onder leiding van dhr. Robers uit Hengelo, enige wethouders en een vier tal andere inwoners, welke enige maanden na de ramp behulpzaam zijn geweest, waar onder de zo bekende mej. Klaassen, so ciaal werkster. Verder de secretaris-ambte naar Bergman, chauffeur Pool en opzichter Zuurland, namen die voor de St. Filiplan- ders nog veel betekenen. Er was ook een vertegenwoordiger van het Staatsbosbeheer. Aan dit gezelschap werd door het gemeentebestuur een lunch aangeboden, tijdens welke burgemeester de Jonge allen een welkom toeriep en het pro gramma van deze dag releveerde. IN DE NIEUWE BRAND WEERGARAGE Om 2 uur waren allen bijeen in de nieuwe brandweergarage tegenover de Hervormde Kerk, in de buurt van het jeugdgebouw. Be halve genoemd gezelschap zagen we hier ook Dijkgraaf Beudeling, aannemer de Raat, de brandweervrijwilligers, enz. Burgemeester de Jonge getuigde hier op nieuw van zijn erkentelijkheid jegens de adopterende gemeenten, terwijl de wnd. Commissaris herinnerde aan de watersnood en de enorme hulp die uit de gehele we reld is geboden. Daarvan vindt U in St. Filipsland wel een goed voorbeeld. Nu hier weer de nieuwe motorbrandspuit uit Hengelo. Spreker dankte namens de Com missaris en Gedeputeerde Staten voor al deze medewerking en wenst het College van B. en W. en de raadsleden geluk met deze schenkingen, in het bijzonder dan hier met dit gebouw en de spuit. Er zal nog een trekker voor moeten komen en ik hoop dat U dit alles nooit moet gebruiken voor brand, maar dat neemt niet weg dat het materiaal er moet zijn. Daarna verklaarde hij de nieu we brandweergarage voor geopend. Dhr. Robers, voorzitter van het adoptie comité verklaarde dat deze motorspuit via het adoptiecomité is geschonken, waarbij de bekende firma Stork tussenpersoon was. Ook hij herinnerde nog eens aan de bange dagen rond Februari 1953 en het toen in Hengelo genomen initiatief. Naastenliefde is Nederland op z'n mooist, zo betoogde spreker, die zich overigens aansloot bij de wensen van Gedeputeerde Schout. Dhr. Stouten gaf als brandweercomman dant enkele technische bijzonderheden over dit pracht stuk materiaal, wees er daarbij op, dat er een Ford-motor in staat van circa 90 pk, dat de minimum capaciteit 2500 en de maximum capaciteit 3200 liter is. Het speet hem deze thans niet te kunnen de monstreren om des tijds wille. MET DE SPA IN DE HAND. Het was toen 3 uur geweest en tijd voor de officiële boomplanting. De jeugd kwam er al aan onder leiding van de onderwijzers, de jongens allen met een spa bij zich en de meisjes ook in de laarzen, alle kinderen der beide lagere scholen van klas 3 tot en met 7. Ze stelden zich op aan weerszijden van de Wilhelmina-, Hengelose-, Deldense- en Achterstraat en na een voorbeeld van de heer Schout in samenwerking met dijk graaf Boudeling, die de eerste boom op de hoek van de SchoolstraatAchterstraat planten, was de daad aan de jeugd. In korte tijd stonden er een 70 jonge Liemdse wilgen in de straten. Niet alleen de jeugd, maar ook de Twentse gasten, de burgemees ter, de heer Sinke en de raadsleden hielpen een handje. Op de hoek van de Hengelosestraat plantte wethouder R. Katgert van Hengelo en de heer Robers een boom, terwijl de se cretaris van Ambt Delden zijn boompje op de hoek van de Deldensestraat plantte. Een goed idee was het om in deze de jeugd in te schakelen, die daaraan een blijvende her innering zal houden en wie het een eer zal zijn de boompjes onbeschadigd te zien op groeien. DE SLOT PHASE. Teruggekeerd in „De Druiventros" schetste wethouder Katgert van Hengelo de hulpver lening der adopterende gemeenten en hoop te dat de thans geplante jonge, grote en sterke bomen mochten worden, zonder dat er nog ooit weer een ramp over de ge meente zou komen. Dhr. Robers deelde mede, dat alleen Hen gelo al meer dan een millioen gulden bijeen bracht, waarvan naar schatting f 700.000, aan geld en f 300.000,aan goederen. Deze boomplanting noemde hij de slotphase van de adoptie en hoopte dat de ontstane vriendschap en bekendheid over en weer nog vele jaren bestendigd zou blijven. Er was nog een potje over bij het adoptie comité. Daarom meende men, dat het een waardig besluit zou zijn van de hulp om dit potje te bestemmen voor de beplanting van de Hengelose en Deldensestraat. Een extra verrassing vormde deze middag nog het ter hand gestelde bedrag van f 2250, om de beplanting te voltooien. „Laten we altijd als mensen op elkaar kunnen rekenen", zo besloot de voorzitter van het adoptiecomité zijn toespraak. Was het wonder, dat burgemeester de Jonge woorden te kort had om voor dit alles zijn erkentelijkheid te betuigen. Was het wonder, dat tenslotte ook de heer Schout nog even het woord nam om van die dankbaarheid te gewagen en de ge meente een voorspoedige toekomst te wen sen. Dat was het einde van deze boom plantdag in St. Filipsland een dag om nooit te vergeten, wanneer ze bij dit besluit van de hulp uit Twente alle medeleven wil sa menvatten. Bij openingsgelegenheden hebben we al heel wat bloemetjes gezien, maar het „corso" dat vorige week Donderdag de gelagkamer van hotel „Hof van Holland" sierde maakte toch wel een uitzondering. Inderdaad een schat van bloemen, waarvoor men nauwelijks plaats wist te vinden om daarnaast ook nog ruimte en uitzicht over te laten voor de genodigden, die de officiële heropening van het intern verbouwde hotel bijwoonden. De tegenwoordige eigenaar, dhr. P. A. W. Mees heeft de caféruimte nu geheel naar de eisen des tijds ingericht. Het pla fond is geheel vernieuwd en door de be schildering van de wanden in de juiste kleu rencombinaties heeft men een modern inte rieur gekregen. Deze sfeer wordt nog ver hoogd door de indirecte verlichting, die op de openingsdag echter nog niet geheel klaar was. Burgemeester J. J. Versluijs hield een ope ningstoespraak voor een vrij talrijk publiek, bestaande uit familieleden van dhr. Mees, de uitvoeiders van het werk, belangstellenden, w.o. de vorige hotelhouder dhr. Lagaaij, collega's raadsleden, de gemeente-secretaris en vertegenwoordigers van de Muziek-, Re derijkerskamer, Oranje-, Gymnastiek-, Ma ria Congregatie-toneelvereniging, het Wie lerrondecomité en de Eendrachtruiters. De burgemeester merkte op, dat bekend is hoe in 1725 „de tapneringhe" in het te genwoordige „Hof van Holland", dat toen trouwens „Wapen van Holland" heette, werd uitgeoefend. Van 1725 tot 1822 was de zaak in het bezit van de familie Lind- hout. Hierop volgde een nog langere rege ringsperiode, nl. die der familie Ampt en wel tot 1946. Dhr. Lagaay sloot hierop als eigenaar voor enige maanden aan, die het veld weer ruimde voor de tegenwoordige eigenaar. De burgemeester wenste dhr. Mees met zijn nageslacht een lange „zit- tingstijd" toe. „Het is bekend", aldus mr. Versluijs, „dat van een hotel-café-restaurant de 2e hoeda nigheid minder goed staat aangeschreven. Dit is niet te verwonderen, want maar al te vaak blijkt door de schuld van de café exploitant de inrichting een oorzaak te zijn van lichamelijke, zedelijke en geestelijke on dergang. Een caféhouder, die zich ten koste van zijn medemens verrijkt, is zijn naam niet waardig. Dhr. Mees kennende, heeft hem dit vrij moedigheid gegeven de zaak te openen. Hij weet dat het streven van deze eigenaar zal zijn de zaak aan de hoogste eisen van ex ploitatie te doen beantwoorden. De burge meester wenste dhr. Mees en echtgenote nog vele jaren toe van voldoening gevende arbeid in „Hof van Holland", het hotel, waarop ieder inwoner van Oud-Vossemeer trots mag zijn en bood dhr. Mees vervolgens uit naam van de leden van de gemeente raad en secretaris een bord en kan als sym bool van het restaurant- en cafébedrijf. De tweede spreker die zijn felicitaties bij die van de burgemeester voegde was dhr. T. M. Hage, die ook de Rederijkers, het Wielercomité en de B.B. vertegenwoordigde. Tenslotte dankte dhr. Mees voor het ge sprokene, de aangeboden geschenken waar onder ook de enorm vele bloemstukken en betuigde zijn erkentelijkheid voor de aan wezigheid der genodigden. 's Avonds maakten velen gebruik van de gelegenheid om zelf een kijkje te nemen in het verbouwde „Hof van Holland", waaronder de leden van de muziekvereni ging, die hun waardevol medelid kwamen feliciteren. Het was voor de familie Mees en „Hof van Holland" een bijzondere dag, die men nog lang met veel genoegen zal herinneren. De ZOMERWINKELSLUITING wordt voor onze eilandgemeenten weer van kracht, ingaande 1 APRIL, dus vandaag. Dit betekent dat met uitzondering van de koopavond, die plaatselijk verschilt, de winkels weer geopend zijn tot 's avonds 7 uur inplaats van tot 6 uur, met uitzonde ring van de Zaterdagavond, waar voor geen uitzondering wordt gegeven en 6 uur nm. sluitingstijd blijft. meer, terwijl als nieuw bestuurslid gekozen werd de heer M. J. C. Kosten uit Tholen, namens de L.J.G. Tholen. Verder werd deze middag gevuld met een boeiende causerie door het hoofd van het District Zeeland van de Plantenziektenkundige Dienst, dhr. J. Hertgers uit Goes over: Chemische On- kruidbestrijding in de Landbouw, toegelicht met lantaarnplaatjes. Na nog wat vragen beantwoord te hebben, sloot ir. Geuze deze vergadering. Dinsdag 29 Maart kwam de voltallige raad te Poortvliet in spoedeisende openbare vergadering bijeen ter bespreking van een paar punten. Eerst komt aan de orde een schrijven van dhr. W. J. Kijzer, die ontslag vraagt als onderwijzer aan de Openb. Lagere School. De voorzitter stelt voor hem dit ontslag eervol te verlenen met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum. Alle leden gaan daarmee accoord. Daarna werd nog een schrijven behandeld van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" inzake wederopbouwwerkzaamheden, waar- In één week twee dodelijke ongelukken. Boomplantdag in St. Filipsland. De Zijden Erewimpel" van het Roode Kruis. De St. Annalandse Boerenleenbank neemt afscheid van haar voorzitter. Hotel Mees te Oud-V os semeer in de bloemetjes. Voorbereiding tot viering van de bevrijdingsherdenking. De ,,Thoolse'' Z.L.M. vergaderde. En dat is heus het enige vergaderinsgverslag niet in dit nummer. bij de voorbereiding van de financiële af wikkeling der particuliere herbouw- en her- stelgevallen aan de Directie in Middelburg werd gedelegeerd. EEN DAG EERDER Willen correspondenten en adver teerders er aan denken, dat we a.s. week Goede Vrijdag hebben, zodat we de copie graag één dag eerder binnen hebben. Nagekomen berichten en advertenties kunnen dan nog wel op de gewone tijd worden doorgegeven Dank U. De krant is Vrijdagsmorgens klaar en komt dus enkele uren eerder bij de bezorgers dan normaal. Vrijdagmiddag reed de ruim 60-jarige Th. van de Male uit St. Annaland van zijn werk bij de herverkaveling onder Poortvliet naar huis op zijn bromfiets. Voor een bromfiets had hij een heel normale snelheid. Ter hoog te van de molen in de Grintweg brak er plotseling een as van zijn voorwiel, waarop van der Male een buiteling maakte en be wusteloos bleef liggen. Er waren vrijwel onmiddellijk mensen bij, terwijl dokter Ku- gel een paar minuten later bij het slachtoffer was en een schedelbasisfractuur constateer de. Ruim een uur was hij met E.H.B.O.-ers bezig om door kunstmatige ademhaling te trachten de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet baten. Per Roode Kruis-auto werd het slachtof fer naar huis gebracht, nadat zijn echtge note en een broer al op de plaats van het onheil was gearriveerd. De verslagenheid was groot. Dinsdag had de teraardebestelling plaats van de zo noodlottig omgekomene, die een vrouw en 8 allen nog ongehuwde kinderen achterlaat. Zeer tragisch was ook het verkeersonge val te Tholen, dat het ruim twee en half jarig zoontje van de familie J. Quist het leven kostte. Plotseling stak hij Dinsdag middag omstreeks 5 uur op de hoek van de Singel en nieuwe Rondweg de straat over en werd daarbij door een vrachtauto gegre pen en op slag gedood. Het kind kreeg de wielen over het lichaampje. De chauffeur, die een auto bestuurde van de firma Nij- man uit Rotterdam treft geen schuld. Dok ter Looysen en Zuster van Wely waren spoedig ter plaatse van het ongeval. Zo heerste er binnen een week tot tweemaal toe verslagenheid op ons eiland door deze dodelijke ongevallen. plaatselijke lagere scholen hun eerste prac- tisch examen en wel in verkeersveiligheid. Het ging in de eerste plaats om het be geerde diploma te verwerven, maar ook stond de eer van hun school op het spel. De wisselbeker voor het hoogste percentage geslaagden ging nu naar de School m. d. Bijbel, die daarbij van de laagste plaats in vorig jaar naar de hoogste steeg. De uitslag na een schriftelijk en dit prac- tisch examen luidt als volgt: O. L. School 14 deelnemers, 4 afgewezen. R.K. Par. School 18 deelnemers, 4 afgewezen. School met de Bijbel 17 deelnemers, 2 afgewezen, waarvan een die pas deze school bezocht en de weg nog niet goed wist. De leerlingen die de minste fouten maak ten zullen bovendien nog een prijsje krij gen. Het zijn in de volgorde van de ge noemde scholen: Elly van Driel en D. Istha; P. de Leeuw en J. Verreijen; Cent v. Poortvliet en Mina de Jong. DIAMANTEN BRUILOFT Het echtpaar M. van Driel en K. van Driel-Hage alhier hoopt op 4 April a.s. hun 60-jarige echtvereniging te herdenken. De 84 en 82-jarige man en vrouw genieten nog van een goede gezondheid en zullen op die dag ongetwijfeld de talrijke familie verenigd zien in hun woning. Ook onze ge lukwensen. In de St. Annaland op Zaterdag 28 Maart gehouden vergadering van de kring Tholen en St. Filipsland der Z.L.M.die onder voorzitterschap stond van Ir. M. A. Geuze, kwamen verschillende belangrijke zaken aan de orde. Zo besprak men de moeilijkheden met de afzet van aardappelen, en de gun stige afname regeling voor de Bintjes. De afname zal nu wekelijks plaats hebben. De prijs bedraagt dan f 7,franco schip, het geen voor de boer op ongeveer f 6,50 a f 6,75 komt. Ook de Alfa's zullen worden afgenomen, doch wel wat later. Verder werd de contractpi ijs van de suikerbieten besproken; de nabetaling over dit jaar is nog niet bekend. De verhoging van de sui kerprijs is er wel een bewijs van, dat de regering ook bereid is tot medewerking. Voorts bracht ir. Geuze de verandering naar voren van de werkwijze der arbeids krachten, door eens na te gaan of het twee- schovensysteem in de plaats van het drie- schovensysteem kan worden ingevoerd. De heer Groenewege gaf vervolgens een toe lichting over de verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid en deed rekening en ver antwoording. De inkomsten waren met een goed slot van 1953: f3197,97. Het batig saldo over 1954 bedroeg: f 1208,63. Per 31 December 1954 bezat de kring een bedrag van f6312,80. Ir. Geuze deelde mede, dat zich 18 nieuwe leerlingen hadden aangemeld voor de lagere landbouwschool in Scherpe- nisse. Als bestuursleden werden herkozen ir. M. A. Geuze en P. Burgers, beiden uit Poortvliet en H. van Gorsel uit Oud-Vosse- Dr. Kugel, Poortvliet, tel. 10. Dr. Vermet, Nieuw-Vossemeer, tel. 10. HOOGWATER in de week van 3 tot en met 9 April 1955 Zondag vm. 0.38 nm. 13.05 uur Maandag 1.32 13.54 Dinsdag 2.15 14.35 Woensdag 2.53 15.11 Donderdag 3.30 15.45 Vrijdag 4.00 16.17 Zaterdag 4.35 16.50 Donderdag 7 April Volle Maan te 7.35 u. BENOEMING Tot tijdelijk havenmeester van Tholen is benoemd de heer Math. Schot Jzn. BURGERLIJKE STAND Geboren: 29 Maart: Jacob Adriaan, zoon van Ma- rinus Hage en Janna Wilhelina Lindhout. 29 Maart: Hendrika Catharina, dochter van Hendrik Pieter Schot en Jannetje Hen drika Roukema. Gehuwd: 24 Maart: Jannis Leendert de Ruijsscher, 27 jaar, wonende te Halsteren, ambtenaar Rijksbelastingen en Johanna Martina Schot, 22 jaar, wonende te Tholen, zonder beroep. Overleden: 23 Maart: Johannis Baptist Swagemakers, 93 jaar, zonder beroep, wenende te Tholen, weduwnaar van Louisa Adriana Bril. 29 Maart: Flip Quist, 2 jaar, wonende te Tholen, zoon van Jan Quist en Neeltje van Luijk. JAARVERGADERING VISSERSVENIGING Deze werd gehouden Zaterdag 26 Maart in hotel Zeeland. De voorzitter, dhr. J. H. Bal opende met een welkomstwoord, inzon derheid tot burgemeester mr. A. J. v. d. Hoeven en de heer Kambier, secretaris Ze- vibel. Na de jaarverslagen werden de af tredende bestuursleden C. J. Schot en J. Bout herkozen. Als kascommissieleden wer den benoemd de heren M. Schot en Oerle- mans. Meegedeeld werd dat het vervoer van Mosselzaad van het Groninger wad thans vrij is, zo is door de heer Linies, directeur van de Visserijen, bekend gemaakt. Bij de rondvraag wees de heer Kambier op het nut van Coöperatieve vorming waar in altijd voordelen zitten. In de pauze werden nog enkele prijzen verloot, waardoor alles bij elkaar de avond gezellig werd doorgebracht, door na het huishoudelijk gedeelte nog onderhoudend te praten. EEN OPTOCHT De Thoolse Oranjevereniging zal op het feest van 5 Mei trachten een optocht te or ganiseren, waar de medewerking van het bestuur der Gym wordt gevraagd en ver schillende verenigingen of groepen worden uitgenodigd wagens, fietsen of auto's te versieren. Opgave hiervan kan op een na der te bepalen datum geschieden bij de heer W. Cornelisse, waar men ook nadere in lichtingen kan krijgen. UITSLAG VEKEERSEXAMEN Maandagvoormiddag deden veel leerlin gen uit de hoogste klassen van de drie JAARVERGADERING „ACCELERANDO" In de zaal van dhr. W. Rijnberg Mzn werd de algemene jaarvergadering gehouden van de muziekvereniging „Accelerando". Voorzitter M. P. Lanooy riep een bijzon der welkomstwoord toe tot de aanwezige ere-voorzitter W. A. Boogaard, twee ere leden en het oudste erelid D. Goedegebuure. Dat er een actief jaar passeerde voor „Ac celerando" bleek uit het uitvoerig jaarver slag van secretaris A. D. Goedegebuure, die elk openbaar optreden had genotuleerd en dat thans memoreerde. Hoogtepunten daarin waren de officiële ingebruikname van de muziektent, het jubileum van de dirigent en de donateursavond, die dit jaar wel bijzon der succesvol is verlopen. Door een gehou den actie werd het aantal donateurs van 80 op 158 gebracht. De voorzitter hoopte dat dit aantal ook in 1955 nog zou toene men. Ook penningmeester M. F. van Hal liet horen, dat een muziekvereniging in fi nancieel opzicht nogal wat kan verwerken in een jaar tijds. Er was nl. f 1812,88 inge komen en f 1793,28 uitgegeven, zodat men ditmaal eens over een batig saldo beschikte van f 19,60. Deze hoge ontvangsten en uit gaven was voor een deel te wijten aan de gemaakte ?n vertoonde dorpsfilm. De vereniging staat er in zoverre finan cieel goed voor, dat de renteloze voorschot ten thans na een lange reeks van jaren zijn afgelost en men dus schuldvrij is. Daar tegenover staat dat men nog niet kan den ken aan een nieuwe bezetting (lage stem men) wat een bedrag van circa 8000, zou kunnen vergen. Men dient zich te be perken tot de hoogst nodige instrumenten aanvulling. Voor één instrument is al gauw f 300,tot f 400,-— gemoeid, ja soms tot f 800,-toe. Bode M. Overbeeke werd herbenoemd en behoudt zijn „salaris" van f 25.per jaar. Op voorstel van het bestuur zal men toe treden tot de Fed. van Muziekverenigingen in Nederland. De voorzitter wijst er op, dat men, dank zij het royale gebaar van het gemeente bestuur nu wel een tent heeft, maar nog geen stoelen. Tot op heden gebruikte men die van dhr. F. Rijnberg, maar dit kan niet blijven duren. We zullen er daarom moeten aankopen. Op welke manier, hoe voordelig of hoe duur ze moeten zijn wist men nog niet. Tot volgende week Donderdag kunnen adspirant leerlingen zich opgeven om voor lopig uitsluitend muziek-theorie te krijgen. De bedoeling is dat men in de eerste helft van Juni weer een reisje gaat maken. In verband met de financiële situatie werd geopperd een verloting te houden, maar daarop werd voorshands nog niet ingegaan. Tenslotte deed de voorzitter een dringend beroep op de 25 aanwezige werkende leden de repetities steeds bij te wonen. Houdt de Donderdagavond vrij, aldus spreker. Wan neer de gemeente een uitgaaf doet van f6500,om ons een muziektent te geven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1