linke „TEN ANKER" nadert z'n voltooiing Het Landbouwschap Toen de bevrijding naderde WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De Lente in het Land De Redactie legt U in deze zes pagina's voor: 't Is raar, maar zonneklaar: VOORJAAR. Eind April kan Ten Anker'' worden bewoond. Een snelheidsmaniak werd gestraft. De meningen over de bevrijdingsherdenking lopen in de St. Filipslandse raad uiteen. De hoop op de eerste voedselpakketten gloorde tien jaar geleden in bezet gebied. SPORTHOEKJE Landbouw en Veeteelt lie Jaargang No. 19 25 Maart 1955 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn „Oud worden wil ieder, oud zijn is weer wat anders", zouden we als variant op een geijkte uitdrukking willen opmerken, wanneer we li even meenemen naar huize „Ten Anker" in Tholen. Wanneer het eenmaal zo ver is, dat de jeugd ver achter U ligt en U zich zo om en nabij de „bejaarden" kunt rangschikken, dan kunnen zich wel eens moeilijkheden voordoen. Hetzij, dat U alleen woont, hetzij dat man en vrouw nog bij elkaar zijn. Moeilijkheden om een goede verzorging te krijgen, moeilijkheden met een werkster, een dienstbode, moeilijkheden vanwege het eigenlijk veel te grote huis, de veel te grote rompslomp, die U op die leeftijd nog hebt, of soms ook moeilijkheden van inwonen. De oude dag kan nog zoveel moeilijkheden meebrengen, die U graag veranderd zou zien. Misschien vindt U dan de oplossing in een wooneenheidje, een twee' of een eenpersoonskamer in huize „Ten Anker". Wanneer U dat kunt, wanneer li dat doet, dan behoeft U vast niet te denken, dat U in een „oud besjeshuis" zit, zoals men dat vroeger betitelde. Integendeel, de inrichting van dit Tehuis is wel zodanig, dat men nog lang niet tot de bejaarden behoeft te behoren om te concluderen, dat het daar best wonen zal zijn. Die daar voor voelen, kunnen een verzoek daartoe beter niet te lang meer uitstellen, want er zijn nu reeds 40 aanvragen en de voltooiing van dit bouwwerk nadert nu met rasse schreden. Nog enkele weken, een maand en het zal zover zijn. Eind April kan huize „Ten Anker" haar poorten openen om de gegadigden een woonoord te bieden, dat wat inrichting, afwerking, gezelligheid, licht, ruimte en uitzicht betreft, niets te wensen zal overlaten. KAN HET OOK FINANCIEEL? „Je stelt dat nu allemaal heel mooi voor en we nemen aan, dat het er keurig uitziet, maar tenslotte moet je je portemonnaie bij je hebben om er toegelaten te worden", werpt U misschien tegen. Inderdaad, zonder kosten gaat het niet, al is de portemonnaie in letterlijke zin dan niet strikt noodzake lijk. Een bank- of girosaldi is ook al vol doende. Betaald zal er voor moeten worden. De alleenstaanden zal het circa een f 1500,-, voor een echtpaar zal het op f 2500,per jaar komen. „Dat is nog geen kleinigheid", zegt U. Gelijk hebt U. Tegenwoordig zijn er maar heel weinig meer van die „kleinig heidjes." Reken het zelf maar uit: licht, wa terleiding, grond- en personele lasten, de kost, een werkster, de was, het onderhoud van huis en goed, nou zegt U zelf, komt li met veel minder toe als alleenwonende dan f 1500,.of als echtpaar met f2500, Want dan is er alles bij inbegrepen, als U in „Ten Anker" woont: het licht, de water leiding, de belasting, de werkster, de was, de kost en zo li wilt ook het onderhoud. VEEL VRIJHEID Dat onderhoud moogt li ook zelf doen. De Stichting stelt zich op het standpunt de bewoners zoveel mogelijk vrijheid te geven. U mag zelfs Uw eigen maaltijden klaarma ken, wanneer U bijvoorbeeld in één van de vijf wooneenheden Uw intrek neemt. Dat ziet er daar wel bijzonder gerieflijk uit. Een slaapkamer, een zitkamer met daarin ge bouwd het keukentje met aanrecht, plaats voor het kookstel, de w.c., de ruime kasten, de openslaande deuren. Alleen de gemeen schappelijke ingang, de gemeenschappelijke gang heeft in die vijf wooneenheden iets gemeen met een Tehuis, maar overigens woont U wérkelijk geheel apart. Die vleugel is trouwens toch iets aparts. Dan moet U daar dat leuke plafond eens zien in de gang. Maar voordeliger blijft natuurlijk een twee- of eenpersoonskamer. Die tellen we er 19 in „Ten Anker". Willen we Uw ge heugen even opfrissen voor wat de inrich ting betreft, waarover we vorig jaar Juli schreven? Goed, in het kort dan. In het hoofdgebouw natuurlijk ook de hoofdingang met de hal, aan de overkant de hoofdtrap naar de eerste verdieping, links het kantoor met loket, daar weer links van de recreatie zaal, daarnaast zitkamer voor het personeel, de gang in het midden en aan de achterkant de koelkast, provisieruimte, de keuken en dan zijn we weer terug in de hal. Rechts daarvan de zeven tweepersoonskamers en vijf eenpersoonsvertrekken, W.C.'s En dan naar boven. Precies boven de hal de kamer voor de directrice. Weer naar links twee ziekenkamertjes (voor vier per sonen), Aan de achterkant zes personeels- kamertjes, de liftkoker, die naar de keu ken voert. Aan de rechterkant vinden we dan weer vier tweepersoons en 3 éénper soonskamertjes, weer W.C.'s en de per- soneelstrap. Over de vleugel hadden we het reeds met z'n vijf wooneenheden en z'n knutselkamer. Nu weet U het weer, hoe het er ongeveer uitziet. IN DE LAK Er is sinds Juli vorig jaar, toen we U alleen nog maar van een goed geraamte konden vertellen heel wat gebeurd. Al heeft men ook door vorst enkele weken opont houd gekregen voor wat het buitenwerk betreft. Maar intern wordt er zo langzamer hand de laatste hand aangelegd. Zeker door de timmerman, die daar practisch klaar is. En de stucadoors schieten ook goed op. De schilders zijn al aan het lakken, wat toch zoals overal, tot het laatste van het schilderswerk behoort. Moet U die teak houten deuren zien in de hal en ook op de eerste verdieping. Overigens is alles zo licht mogelijk ge houden, waardoor alle soorten meubelen, wandversieringen, enz. geen tegenstrijdig heden zullen vormen. Er moge dan geen overdadige luxe zijn, aan de andere kant is het toch ook weer niet zo sober gehouden, dat het een doodse indruk maakt. Integen deel, naast het doelmatige en gemakkelijke heeft men het gezellige niet veronachtzaamd. Behalve genoemde werkzaamheden is men ook al bezig het Krommenie's linoleum te leggen. De verwarming (oliestook) brandt er al, kortom het gaat naar de finale. Opzichter Blaas vermoedt dat over drie weken het gebouw van binnen kant en klaar is. Dan wordt het buiten nog verder afgewerkt. MODERNE INSTALLATIES Behalve de moderne verwarmingsinstalla tie, die zich onder het gebouw in een kel der bevindt, afgesloten door een drietal deuren en daarom volkomen veilig voor het gehele gebouw, doet de keuken niet onder voor een moderne hotelcuisine. Practisch ingericht zien we aan het eind er van de aardappelschilmachine staan bij de spoel bakken, daarachter een mixer, een pracht machine, vervolgens het „fornuis", de grote aanrecht, enz. Met de betegeling rondom een keuken, waar men graag een kijkje zal nemen. Trouwens, die keuken met de in richting kost ook een lief sommetje. De voorzitter van de stichting, notaris W. L. Blindenbach, wilde althans de meerdere kosten boven de twintig mille liever niet voor zijn rekening nemen. En wanneer men al die nieuwe installaties ziet, klinkt dat alleszins aannemelijk. EN ALS HET NU KLAAR IS? Dan moet het natuurlijk bewoond wor den. Dat is ook voor U duidelijk. Maar II wilt misschien weten, in hoeverre de ver trekken dan zijn ingericht. Voor wat de keuken, recreatiezaal, kantoortje, directrice- en personeelskamertjes betreft vanzelfspre kend volledig gemeubileerd. De overige ver trekken worden afgewerkt tot en met vloer en raambedekking toe. Dus ook voor de afsluiting wordt gezorgd. Verder komt er een bed beschikbaar. Dit laatste mag men ook zelf meebrengen. De bewoners moeten dus zelf zorgen voor de meubilering (stoe len en tafel). Ook voor de lamp. Ieder houdt dus in zekere zin de eigen sfeer die men tot op heden „thuis" gewend was. Dat zelfde geldt voor wandversiering, wat ook geheel aan de bewoners wordt overgelaten. Behalve de bergruimte in de flinke kast, is het weliswaar niet de bedoeling dat men een verhuiswagen extra meebrengt, maar toch bestaat er de mogelijkheid, dat er in de bergruimte op de zolder nog iets voor de bewoners wordt bewaard, dat ze graag mee willen brengen. In iedere kamer zijn belletjes aangelegd, zodat een druk op de knop voldoende is om een der personeelsleden bij U te doen komen. Men weet ook direct of het voor de beneden of bovenverdieping is, omdat met een zoemer en een bel wordt gewerkt. Vanzelfsprekend wordt met personen die op een zeker „dieet" staan rekening gehou den, zoals er nog zoveel andere dingen zijn, waarvoor gezorgd moet worden, wanneer men een 50-tal bewoners onder één dak heeft. U weet, een directrice is al benoemd en een 5-tal niet-interne meisjes aangenomen. Aan de verdere personeelsvoorziening wordt gewerkt. Moeten we er nog bij ver melden, dat er een platvorm is, waar het goed zonnebaden zal zijn, dat er achter het Tehuis een boomgaardje wordt aangelegd, dat er een zeer grote moestuin bij hoort en de siertuin met het terras aan de voorkant het geheel een fraaie aanblik zal geven. Het gaat opschieten. Straks is „Ten Anker" voltooid en wacht het zijn bewoners. Het lijkt ons toe, dat ons eiland er zich over mag verblijden, dat het „Ten Anker" krijgt. Het lijkt ons ook, dat zij die nu misschien nog twijfelen daar hun intrek te nemen, na de opening en als ze het eenmaal gezien hebben moet spoed hun aanvrage zullen in dienen. Wanneer dan tenminste „Ten Anker" nog niet volgeboekt is. Want daar gaat het naar uitzien. woeste Zeeuws Vlaamse dorpje Eede. Op de derde dag van Haar bezoek 16 Maart ging H. M. met een duck naar West- kapelle en zag de grote dijkdoorbraak. Ach tereenvolgens kwam Zij in Middelburg, Vlissingen, Goes, Bergen op Zoom, Roo sendaal en Breda. Een geheel ander bericht was in die week in het bevrijde deel, dat in de Contactcom missie van de Landbouw de lonen voor paardenknechts per 1 Maart werden vast gesteld op f 25,per week en het loon voor vaste en losse arbeiders f 0.50 per uur. Steeds meer geëvacueerden keerden naar hun haardsteden op het eiland Tholen te rug, meestal met, soms ook zonder vergun ning. Zo werden er van 14 tot 21 Maart door de Marechaussee 8 personen bekeurd, die zich zonder vergunning in het eiland op hielden, terwijl 6 personen een proces-ver baal kregen voor het overtreden van de avondklok (tussen 7 uur 's avonds en 7 uur 's morgens mocht men niet op de openbare weg). Maar ondertussen draaide Landbouwher- stel en werd alles in het werk gesteld om de geëvacueerde landbouwers zo spoedig mogelijk terug te doen keren. Alleen voor St. Annaland en Stavenisse was die moge- lijkheid nog beperkt, omdat men daar nog te dicht tegen vijandelijk gebied aanzat, al waren de beschietingen de laatste weken vanaf Schouwen wel verminderd. Het liep tegen eind Maart 1945 en zowel in het bezette als in het bevrijde deel van Nederland, zowel de geëvacueerden in het Westen als de teruggekeerde eilandbewo ners gingen Pasen 1945 tegemoet. Pasen 1945: dat viel dat jaar op de 1ste April. ii Hoe groot was het verschil tien jaar geleden toch tussen het ene deel van ons land en het andere In het Zuiden de vrijheid. Daar praatte men weer ongedwongen, daar las men alles weer openlijk, daar schuwde men het verraad niet meer, daar kwam dei eerste boterbon, daar kwam ook de eerste tabaksbon alweer voor in de bonnenlijst. In het Westen: de onmenselijke tyranny van de kat die danig in het nauw zat, het verraad dat op elke hoek loerde, de honger die met het uur onrustbarender werd, het bedekte luisteren naar de geheime zenders, het sommen geids neer' tellen voor een pondje vrwarmde erwten, de vrees voor de bommen, de vrees voor de kogel, de vrees voor het leven. Het Zuiden bevrijd, voor het Westen de nadering daarvan In het Westen begon evengoed als in het Zuiden op de 21ste Maart 1945 de lente. En weliswaar verwarmde de zon ook in het benarde deel van ons land de verkilde en verstarde mensen een weinig, maar op het nieuwe leven, het symbool van de lente, durfde men niet te hopen. Daar was alles rondom hen veel te don ker voor. Ja, het verschrikkelijkst was het wel in die huizen, waar in deze lente nog wél nieuw leven bijkwam. Want zelfs in de meest benarde tijd als die van het voorjaar 1945 blijven geboortes niet uit. Die dat meemaakten weten nu nog niet, hoe ze het overleefden. En velen hebben het ook niet overleefd, noch moeder, noch kind. Het was een van de vele tragedies. En toch was het ook in het Westen merkbaar, dat het niet zo heel lang meer kon duren. Niet alleen hoorde men de be richten van de fronten, die voor de Duit sers steeds zorgelijker werden, maar boven dien zag men dat de bezetting langzaam maar zeker verdween. De Wehrmacht was zich aan het terugtrekken, zolang dit nog via de Noordelijke provincie's mogelijk was en alleen de garnizoenen bleven nog ge handhaafd. Von Rundstedt kreeg cfitslag als opper bevelhebber van het Westfront en werd vervangen door generaal Model. Maar het meest van al interesseerde men zich daar in het bezette gebied voor het gerucht, dat later een juist bericht bleek te zijn, dat het Roode Kruisschip „Dagmar Britt" van Zweden was vertrokken met le vensmiddelenpakketten voor het bezette Ne derland. De hoop door dit bericht won het zelfs van de ergernis over het feit, dat colonnes vrachtwagens met levensmiddelen uit bezet Nederland vertrokken naar het buitengoed van Seijs-Inquart in Zuid-Beieren. In het Zuiden kwamen inmiddels grote zendingen klederen aan, die aangeboden waren door het Amerikaanse Roode Kruis en het Londens comité v. h. Nederlandse Roode Kruis. Dinsdag 13 Maart vertrok een honderdtal oorlogsvrijwilligers van het eiland Tholen naar Frankrijk voor een militaire opleiding. Het waren voornamelijk jonge mannen, die al enkele maanden B.S.-diensten op het eiland zelf hadden verricht. Groot was de belangstelling aan de Thoolse Eendrachts- weg bij dit afscheid. Churchil bezocht 's-Hertogenbosch en be loofde daar aan een dame de groeten over te brengen aan H. M. de Koningin. Op dezelfde Dinsdag echter 13 Maart 1945 om precies 12.29 overschreed H. M. Koningin Wilhelmina de Nederlandse bo dem. Dit zo heel belangrijke historische feit vond plaats in het kleine bijna geheel ver Voortzetting van Stichting voor de Landbouw Het Landbouwschap is de voortzetting van de Stichting voor de Landbouw, die tot stand gekomen is als een natuurlijk ge volg van de samenwerking tussen de orga nisaties van boeren, tuinders en landarbei ders. Deze samenwerking is voor de oorlog begonnen; zij is gedurende de oorlog onder gronds voortgezet en heeft daarna haar be kroning gekregen in de Stichting voor de Larrdbouw. Het voornaamste doel van die Stichting voor de Landbouw is altijd geweest het voorbereiden van het publiekrechtelijk or gaan; van het Landbouwschap dus. Dit doel is bereikt in het begin van het vorig jaar. Maar de Stichting voor de Landbouw had nog een ander doel en een andere taak. Zij moest de belangen verdedigen van de bedrijfsgenoten; dus van de boeren, tuin ders en landarbeiders. Het was in de der tuinders alle krachten moeten verzamelen als zij in slechte tijden voor hun belangen moe ten opkomen. Het was na de oorlog duide lijk, dat een verzamelen van alle krachten even hard nodig zou zijn als in de dertiger jaren. Naarmate de voedselvoorziening beter en gemakkelijker zou worden, zouden de boeren en tuinders harder voor hun belan gen moeten vechten. Gezamenlijke verdedi ging van deze belangen geeft altijd meer kans op succes dan wanneer de boeren het onderling niet eens zijn, of wanneer de or ganisaties elkaar tegenspreken. Daarom zijn in de afgelopen jaren de boeren, tuinders en arbeiders steeds bij elkaar gekomen in de Stichting voor de Landbouw om hun stand punt te bepalen. Als zij het daar samen eens geworden waren, konden zij gaan pra ten met de regering. Door deze wijze van behandeling der vraagstukken hebben de boeren, tuinders en arbeiders door hun Stichting voor de Land bouw heel wat voordelen kunnen behalen. Deze voordelen voor de land- en tuinbouw werpig zaaien of met de kunstmeststrooier of met een vlaszaaimachine. HOE TE HANDELEN NA HET OPKOMEN. Haal de dieren in natte perioden vooral op geëgaliseerde percelen uit de wei omdat anders het jonge gras wordt vertrapt. Het eerste jaar doet men er beter aan niet te hooien, doch slechts te weiden. Om de on- kruidgroei tegen te gaan is het laten af grazen door schapen aan te raden; koeien laten het onkruid staan, terwijl schapen dit juist graag opnemen. Anders is het mogelijk dat het onkruid het gras overwoekert. Vóór de winter een laagje strorijke mest op het grasland brengen geeft een goede bescher ming tegen eventuele vorst. Hoe de behandeling van het grasland dient te zijn, nadat de inzaai gelukt is? Daar komen we in een volgend artikel op terug. 12 Maart 1955. De Assistent A, R.L.V.D. J. Markusse. tiger jaren al gebleken, dat de boeren en lopen in de tientallen millioenen. Prettig is dat, al kan men het dan ook nog niet iedere dag merken. Toch zal het werk dagelijks weer toenemen. En daarmee komen de trekkers en al het andere verkeer weer veel meer op de weg dan tijdens de wintermaanden. KINDEREN: willen jullie er om denken, dat er nu weer veel meer gereden wordt met allerlei motorvoertuigen. Denk daar vooral aan, wanneer je een steeg of een slopje uitloopt. Denk daar altijd aan, wanneer je plotseling de straat oversteekt. CHAUFFEURS van trekkers of welk voertuig ook tot de brommer toe: Vergeet U bij al die drukte niet, dat er vooral in de gemeenten altijd kinderen op straat zijn en dat de jeugd (erg genoeg) niet altijd voldoende doordrongen is van het verkeer op de weg Het inzaaien van grasland na de herverkavelingswerken In diverse polders in de herverkavelings- gebieden zijn gedeelten die niet geschikt zijn voor bouwland. Toch zijn op sommige dezer gronden egalisaties verricht, zodat men tot opnieuw inzaaien dient over te gaan. Doordat de cultuurtechnische werken grote verbeteringen hebben te weeg ge bracht, waarvan voor grasland het sterk ste de af- en ontwatering spreken, wenst iedere boer nu ook uitstekend grasland te verkrijgen. Afgezien van inundaties, over stromingen en andere bijzondere omstandig heden komt men er niet spoedig toe tot her- inzaai van blijvend grasland over te gaan. Wellicht kunnen de volgende adviezen er toe bijdragen dat men goed grasland ter beschikking krijgt. STRUCTUUR. Deze dient zo goed mogelijk te zijn. Op geëgaliseerde graslanden is dit meestal wel het geval gezien het hoge humusgehalte. BEMESTING. Voedingsstoffen zijn ook voor de groei van het gras onmisbaar. Meestal zijn de oude grasland-kernen kalk- en fosfaatarm. Van beide een flinke gift is zeer noodzake lijk. Op ijzerhoudende gronden waar het fosfaat wordt vastgelegd, doet men het beste niet te veel fosfaat ineens toe te die nen, doch in meer keren. Verdeel deze mest stoffen voor het zaaien van het grasland goed door de grond. Schuimaarde voldoet als kalkmeststof heel goed. ZAAIZAAD. Het is aan te raden alleen goed zaai zaad te gebruiken. Door de N.A.K. goed gekeurd zaad verdient aanbeveling, en wel voor Zeeland de mengsels BG V of BG VII. Indien deze mengsels niet verkrijgbaar zijn, wacht dan liever een jaar met inzaaien, in- plaats van jaren lang tegen een slecht wei land aan te kijken met slechte financiële resultaten. Zaai Timothee gemengd met klaverzaad afzonderlijk uit omdat, als alles tegelijk wordt gezaaid, de kans op ontmen ging groot is. ZAAITIJD. De meest gunstige tijd om te zaaien is het najaar tussen begin Augustus en half September. Het kan echter in sommige ge vallen noodzakelijk zijn dat men in het voorjaar tot inzaaien overgaat. Doe dit dan liefst in de periode begin Maart tot eind April. In verband met droogteperioden is inzaaien tussen half Mei en begin Aug. ten zeerste af te raden. DEKVRUCHT. Is die noodzakelijk? Een volledige graan oogst en tegelijk een voldoende bezetting met gras behoort tot de zeldzaamheden. Vroeg in het voorjaar heeft men minder kans op verdroging en is een dekvrucht minder gewenst. Ook in Augustus kan goed zonder dekvrucht worden gezaaid. In de wat latere perioden is, om verdroging te gen te gaan, het zaaien van 10 a 15 kg gerst per ha gewenst. De dekvrucht dient dan groen afgegraasd te worden. GRONDBEWERKING. Ploegen is altijd af te raden. De frais is een van de meest ideale werktuigen. Nadat de grond gefraisd is eerst rollen met de Cambridge-rol, omdat de grond niet te los mag zijn. ZAAIEN. Zowel ondiep als diep zaaien is verkeerd. Te ondiep kan verdroging ten gevolge hebben. De meest gewenste diepte is 1J4 a 2 cm. Na het zaaien rollen, doch uitsluitend met een Cambridge-rol. Men kan breed- DE VERWACHTING Wanneer II zich ondanks de nu aan merkelijk hogere temperaturen nog even de weersgesteldheid van vorige week Vrijdag en Zaterdag kunt herinneren met zijn zware sneeuwbuien, zal zich niet verwonderen, dat we geen enkele sportuitslag hebben mee te delen. Zodat het opnieuw alleen maar een „verwachting" voor a.s. Zaterdag behoeft te zijn. Zwaluwse Boys kan de tweede ronde al heel gemakkelijk beginnen, nu Noordschans 2 op bezoek komt. Een voorspelling in deze is niet moeilijk. Dat ligt ook voor II voor de hand. Ook NAC zal niet al z'n troeven op de groene mat behoeven te leggen om winnaar te worden van Seolto. W.H.S. kan als derde thuisclub baas blijven over Tholense boys, al zal dit niet zo gemakke lijk gaan als voor beide vorige genoemde thuisclubs. Smerdiek mag daar nu weer niet te vast op rekenen, aangezien Vrederust daar op bezoek gaat. En wanneer de jongens uit de Stichting dezelfde routine aan de dag zullen leggen als voor deze lange rustperiode, dan gaat Smerdiek ten onder. Maar dat blijft dan nu nog de vraag. Chrislandia zal ook niet veel kans maken tegen Kogelvangers. Het wordt in Heiningen vast een nederlaag voor de thuisclub. In de 2e klasse Ai krijgt Kogelvangers 2 een niet zo gemakke lijke tegenstander in Smerdiek 2, maar toch wel voldoende om de punten thuis te hou den. Seolto 2 lijkt het ons niet te zullen klaren tegen Chrislandia 2, terwijl Dintel- oord 2 wel kans zal zien om Vrederust 2 een kleine nederlaag te bezorgen. VAN DE POLITIE De Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam waarschuwt tegen het Reclame bureau „Good-Luck", gevestigd te Amster dam, le Helmerstraat 158, onder welke naam zaken werd gedaan door een zekere Van Rijn, T.A.G. Inmiddels is echter gebleken, dat Van Rijn zich thans aandient onder de naam: „Re clame-bureau Climax" en dat hij zich thans Westhoff niemt. Van Rijn of diens vertegenwoordiger tracht winkeliers over te halen tot deelne ming aan een door hem te organiseren reclame-actie. Deze actie bestaat hieruit, dat Van Rijn 20 a 30 winkeliers in een zelfde plaats of stadswijk beweegt, hem de verzorging op te dragen van reclame kaartjes, voorzien van de door de deelne mers verlangde tekst, onder toezegging, dat hij 2500 enveloppen, elk inhoudende één exemplaar van ten name van ieder der deelnemer staande kaartjes dus 20 a 30 verschillende kaartjes per PTT huis aan huis zal laten verspreiden. Als attractie voor het publiek neemt hij voort op zich, om degene die het grootste aantal kaartjes van één winkelier bij hem inlevert een waarde bon, ten bedrage van 100.uit te keren. Van het door de deelnemende winkeliers verschuldigde bedrag ad. 25.moet 10.bij aan het aangaan van de overeen komst worden voldaan. Gebleken is, dat Van Rijn zijn verplichtingen niet of niet tijdig nakomt, daar hij niet voor verspreiding der kaartjes binnen de overeengekomen tijd zorgdraagt en de verschuldigde drukkosten niet steeds kan voldoen. Ook ten aanzien van de waardebonnen blijft hij in gebreke.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1955 | | pagina 1