WEEKBLAD VOOR HET E1L0HD THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Kamer midden in de Begrotingsslag Begin 1955 wordt het Deltaplan ingevoerd Ongeval met dodelijke afloop ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK lie Jaargang No. 4 10 December 1954 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur in Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn De begroting van Verkeer en Waterstaat is deze week door de Tweede Kamer z.h.s. aangenomen. Dat was een heugelijk feit voor minister Algera, die zo juist hersteld is van een langdurige en zware^ ziekte. De watersnoodramp heeft deze bewindsman dermate veel werk gegeven, dat hij ernstig overspannen geraakte. Minister Algera heeft veel waardering van de Kamer onder vonden voor de wijze waarop hij zich tijdens en na de rampdagen heeft gedragen. Van bewindsman van een betrekkelijk onder geschikt departement groeide hij plotseling uit tot een leider van een gigantisch be drijf, dat tot taak had de dijken zo goed en zo vlug mogelijk te dichten. In die op dracht is hij volledig geslaagd, al vergde hij teveel van zijn krachten. Ook nu weer heeft de minister over dit werk gesproken. En hij kon mededelen, dat door het ver sterken van de zwakke plekken het water- kerend vermogen van onze dijken is toe genomen. Het risico, dat thans genomen moet worden, is aanvaardbaar. Natuurlijk is er nooit een absolute veiligheid te garan deren, maar wel de grootste mate van vei ligheid, die verantwoord is. In het eerste kwartaal van 1955 zal de minister de wetsontwerpen bij de Staten- Generaal indienen, die de afsluiting van de zeegaten beogen. Dat zal zijn levenswerk zijn. In dit Deltaplan is niet voorzien zo zeide hij in de afsluiting van de Westerschelde. Wel zullen de dijken langs deze Schelde worden verbeterd. Én tegelijk met de indiening van dit plan zal er een ontwerp komen, waarin aandacht zal wor den besteed aan de zeeweringen in het noorden van ons land, met inbegrip van de Waddeneilanden. Toch is de minister niet zonder zorgen. Evenals enige andere ministers heeft hij nl. te kampen met een ernstig personeelstekort. Niet dat er niet voldoende ambtenaren zijn, die administratief werk kunnen verrichten. Maar wel heeft de directie van de Rijks waterstaat tekort aan technici. Het bedrijfs leven dat vaak beter betaalt zuigt veel technische krachten weg. Maar bovendien is het tekort ontstaan door de taakuitbrei ding van deze dienst. Na de oorlog hadden de technici van de Rijkswaterstaat de han den vol aan het herstel van de oorlogs schade. Daarna heeft men nieuwe projecten ter hand genomen, zoals bijv. de tunnel bouw. Met een kleiner aantal mensen moet dus, vergeleken bij voor de oorlog, meer werk worden gedaan. Het zal niet eenvou dig zijn om voldoende deskundige krachten aan te trekken, want het aantal waterbouw kundige studenten neemt af. Er is echter één mogelijkheid, n.l. dat de fantastische pro jecten, die men binnenkort gaat uitvoeren, zullen spreken tot de verbeelding van de Nederlandse jeugd. Als dat gebeurt, dan zal er geen sprake meer zijn van een tekort aan technici en dan is het wellicht mogelijk het gehele Deltaplan in 20 a 25 jaar tot een goed einde te brengen. Vervoersbeleid Toch heeft minister Algera ook nog critiek te horen gekregen. De heer Post humus (arb.) verklaarde het niet eens te zijn met het huidige vervoersbeleid, dat uitgaat van de stelling: eerst dan overheidsvervoer als het particuliere vervoer een bepaalde taak niet kan of wil vervullen. Het particu liere vervoer wordt dus bevoordeeld. Nu was het de klacht van de heer Posthumus, dat de minister dit beleid voert uit princi piële overwegingen en dat het ten koste gaat van de zakelijkheid. Als Kamerlid heeft minister Algera altijd gepleit voor het beleid, dat hij nu zelf voert. Maar een Kamerlid moet veel principiëler zijn dan een minister, zo was de argumentatie van de socialistische afgevaardigde. Daarmee was de heer Algera het niet eens. Als minister beschikt men over meer gegevens, is men dus meer des kundig en dat versterkt juist de principiële fundering. Is het nu zo, dat de Ned. Spoor wegen en de dochterondernemingen worden opgeknapt met de vervoerslijnen die niet winstgevend zijn Daar is geen sprake van, want niemand kan de N.S. verplichten een vergunning aan te vragen voor het vervoer in een bepaalde streek. En een andere vraag van de heer Posthumus was of de parti culiere vervoerders niet in slaap zullen vallen nu zij niet meer tegen het overheids bedrijf behoeven te concurreren. Maar ook daarvoor was de bewindsman niet bevreesd. Er is n.l. een bepaling, dat verladers (de mensen die een vracht te vervoeren hebben) tot eigen vervoer kunnen overgaan. Deze bepaling kan bijv. van belang zijn voor fabrieken, die hun producten thans nog via een vervoersmaatschappij over het land verspreiden. Hoe het zij, de stand punten van de socialistische fractie en van de minister waren niet te verenigigen. Een motie is er niet gekomen. En de begroting werd z.h.s. goedgekeurd. Ook de p.v.d.a. gaf daaraan haar fiat. De minister werd overigens krachtig gesteund door de rest van de kamer. Grote aandacht schonk de Kamer dit jaar aan de watertollen in het noorden van ons land. Het overleg over de opheffing van deze tollen is op gang en de minister hoopt op een spoedige bevredi gende regeling. Ook beloofde hij aandacht te zullen schenken aan de waterverontreini ging. Er is een commissie, die naar een oplossing zoekt. Vast staat, dat de Rege ring niet afkering is van hulp van 's Rijks wege. Dit jaar is er op de begroting voor de bestrijding van de waterverontreiniging een half millioen gulden uitgetrokken. In het komende wetsontwerp zal dan ook stel lig aandacht worden geschonken aan de financiële kant van deze zaak. Tussen de begrotingsbedrijven door heeft de Tweede Kamer nog enkele uren gespro ken over de verlenging van de wet op het credietwezen, waarover in 1951 zoveel te doen is geweest. Na een verdeelde stemming kreeg minister v. d. Kieft zijn zin. De Eerste Kamer heeft Dinsdag jl. de herziening van de omzetbelasting aanvaard, zodat het nu wel zeker is dat de nieuwe tarieven op 1 Januari a.s. zullen ingaan. Een groot voor deel van deze wet is, dat de detailhandel van deze belasting zal worden vrijgesteld. Om dan tenslotte terug te keren naar de Tweede Kamer; deze heeft ook nog de be grotingshoofdstukken van Wederopbouw en Volkshuisvesting en van Overzeese Rijks delen in behandeling genomen. Er zal alle aanleiding zijn om daar volgende week nog nader op terug te komen. Wederopbouw stond natuurlijk in het teken van de ko mende huurverhoging en de huurbelasting. Het is nog steeds alleen de p.v.d.a. die veel voor deze belasting voelt. Het is echter op merkelijk, dat de heer Van Vliet (k.v.p.) zich niet principieel tegen heeft verklaard. Hij wentelde de bewijslast op de schouders der Regering, die maar eens duidelijk moet maken, dat de huiseigenaren na de komende Dinsdagavond had te Poortvliet een zeer ernstig ongeluk plaats, wat aan de chauffeur van de melkauto en transporteur de heer M. H. van der Klooster aldaar het leven kostte. Ter hoogte van „Het Stenen Kruis" onder Tholen was een aanhangwagen met pulp verzakt. Met behulp van een andere auto trachtte v. d. K. de wagen op de harde weg te krijgen. Daartoe werd gebruik gemaakt van een paaltje, dat tegen de achteruitduwende auto en de aanhangwagen werd gezet en door v. d. K. werd vastgehouden. Terwijl de auto duwde schoot het paaltje plotseling weg, met het ongelukkig gevolg dat van der Klooster met zijn hoofd tussen de auto en aanhangwagen gekneld werd. Op het geschreeuw der omstanders schoot de auto direct vooruit, maar het was reeds te laat. Met zware schedelbasisfractuur werd het slachtoffer bloedend de woning van C. Moerland binnengedragen. Ijlings ontboden genees kundige hulp was spoedig ter plaatse en even daarna overleed van der Klooster zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Een zeer tragisch ongeval. Hij laat een vrouw en 4 kinderen achter. Als melkrijder was de ruim 48-jarige v. d. K. een goede bekende bij vele eilandbewoners, die dan ook verslagen het bericht hebben vernomen. huurverhoging te veel winst zouden maken. De grote vraag, die voor de geoefende luisteraar opkwam, is deze: is dus het per centage van de huurverhoging voor de k.v.p. beslissend voor de beoordeling van de huurbelasting Zolang de voorstellen er niet zijn, heeft het weinig zin om zich druk te maken over deze kwestie. Wel zit er enige spanning in de lucht. Minister Witte vond de gedachtenwisseling van de Kamer over dit punt heel interessant, maar hij wenste er niets over te zeggen. Nadruk verboden. Dr. Looysen, Tholen, tel. 49 Dr. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19 HOOGWATER in de week van 12 t.m. 18 Dec. 1954 Zondag vm 5.03 uur en nm 17.25 uur Maandag 5.47 18.18 Dinsdag 6.30 18.52 Woensdag 7.13 19.35 Donderdag 8.00 20.21 Vrijdag 8.44 21.11 Zaterdag 9.38 22.10 Vrijdag 10 Dec. Volle Maan te 1.56 uur. Vrijdag 17 Dec. Laatste Kw. te 3.21 uur. Zaterdag 25 Dec. Nieuwe Maan te 8.33 uur. DAMSPORT Uitslag van de onderlinge Competitie ge houden op Dinsdag 7 Dec, 1954. Junioren J. Elenbaas L. v. d. Hoofd 20 R. v. d. Zande J. Dekker 20 M. Heezen K. Jansen 20 C. Laban P. den Engelsman 02 D. Zwagerman K. Potter 20 C. de Jonge K. Deurloo 20 J. Quist S. Bout 20 Senioren L. Adriaanse G. de Hond 20 J. Laban M. Schot 02 BIJ DE JEUGD Vrijdagmiddag 3 Dec. bracht St. Nico- laas met Zwarte Piet een bezoek aan de Openbare lag. school, na des morgens de alg. kleurterschool met een bezoek te heb ben vereerd. Vooral de kinderen uit de laagste klassen hebben genoten en waren blij met het zakje met inhoud, dat Piet uit deelde. Het initiatief van de Oudercom missie en gulle gaven der burgerij werden zeer op prijs gesteld. Ook bij enkele winke liers heeft de Sint nog een bezoek gebracht. AANBESTEDING In het kader van de Herverkaveling van het eiland Tholen zal er Vrijdag 17 Dec. a.s. in hotel Zeeland te Tholen door de Ned. Heidemaatschappij worden aanbesteed het graven van ruim 10 km waterleidingen in de Schakerloopolder van het waterschap „De Vrije Polders onder Tholen" en het maken van de daarbij behorende duikers. VERBORGEN SCHATTEN Vrijdagavond werd in de „School m.d. Bijbel" de film „Verborgen Schatten" ver toond. Ds. A. Koning opende de bijeen komst met gebed en sprak een welkomst woord. Het onderwerp van de film was de „schepping van God", zoals men die met de moderne middelen van verrekijker en microscoop doorvorst. Eerst kreeg men iets te zien van de bouw van het heelal uit prachtige kleurenopnamen door de Mount Palomar telescoop, de grootste ter wereld, waarna het cameraoog zich richtte op de kleinst levende organismen, zoals de kleine woestijnbloemen, planktondiertjes in de zee- en en de bacteriën. In de tweede film zag men een beeld van het werk van de Bijbelkioskvereniging, zo als lectuurverspreiding in de grote steden en vacantiecentra. Tenslotte kreeg ieder ge legenheid zich als lid van de Bijbelkiosk vereniging op te geven. Ds. R. C. van Putten sloot de bijeenkomst met dankgebed. GESLAAGD Voor het diploma 1ste geoefendheid jiu jidsu, dat te Bergen op Zoom werd ge houden, slaagde J. Ridderhof alhier. COLLECTE Een voor de reclassering gehouden col lecte bracht 33.30 op, terwijl het resultaat van een inzameling voor het Verwaarloosde kind 28,25 beliep. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1954 Geboren: Geen. Overleden: Geen. Ondertrouwd: Cornelis Franciscus van Treijen, wonende te Nijmegen en Elisabeth Robbe, wonende alhier. Adriaan Heijboer en Catharina Elizabeth Geuze, beiden wonende alhier. Getrouwd: Jacobus Dingenus Quist en Dina Helena van der Jagt, beiden wonende te Oud-Vos semeer. Loop der Bevolking. Ingekomen: Geen. Vertrokken: Cornelis P. v. Poortvliet naar Rotterdam. Cornelis Goedegebuure naar Ridderkerk. Pieternella D. Douw naar Hilversum. Jacoba Bosters naar Bergen op Zoom. Pieternella J. Bosters naar Heerle. EINDE BIETENCAMPAGNE Schoonmaken straten Een oude traditie zal in de gemeente St. Annaland in ere worden hersteld, n.l. dat direct na afloop van de bietencampagne de straten worden schoongemaakt. Het ligt in de bedoeling dit schoonmaken der straten aan te pakken tegen het einde van de volgende week. De gemeente-werklieden zullen hierbij worden ingeschakeld. In verband met het bovenstaande is het misschien niet overbodig een gedeelte van de inhoud van artikel 75 der algemene po litieverordening hieronder op te nemen. „Alle bewoners van huizen en gebrui kers van pakhuizen, stallen, tuinen, er ven binnen de bebouwde kom der ge meente, of ingeval die niet zijn verhuurd, de eigenaars, zullen de straat en goten voor en langs gemelde huizen, gebou wen, erven enz. behoorlijk moeten schoonhouden. Zij zullen de straten voor hunne wo ningen, pakhuizen, stallingen enzovoorts, op Vrijdag van elke week, door schoon vegen doen reinigen, ieder ter halve breedte waar over-buren zijn, en voor de gehele breedte, waar geen overburen zijn." Wanneer al onze ingezetenen weer zoals vroeger aan de op hun rustende verplich tingen voldoen kunnen de straten van ons dorp er weer behoorlijk onderhouden uit zien. POSTBODE WEIJLER ZET ER EEN PUNT ACHTER Hij vindt het nu welletjes. Nou ja, dat kan ook wel nu hij al dik 44 jaar z'n rondje kuiert. Kuieren Nee, dat niet pre cies. Het ging wel nooit overhaast, maar in elk geval werd er toch doorgestapt en zeker ging het altijd even nauwgezet en precies. Wat dat betreft kan de jeugd er nog van leren. In ernst nu, besteller 1ste klas J. Weijler gaat met ingang van 1 Januari 1955 met pensioen, waartoe hij ontslag heeft aanqe- vraaqd. Want hij is aan de 65 toe (on 16 December althans). Oo 21-iariqe leef tijd het was 1 December 1910 kwam hii als hulpbesteller bij de P.T.T. in tijdelijke dienst, in 1913 als zodanig in vaste dienst, terwijl hij in 1918 definitief besteller werd. In deze periode heeft hij onder vier kan toorhouders gewerkt, nl. onder wijlen J Koenen, wijlen J. Heijboer, de heer M. v. d Linde en tenslotte sinds 1947 onder Abr. Scherpenisse. Tijdens de evacuatie bestelde hij de brieven in Waqeningen, maar was toch evenals vele anderen weer blij door de St. Annalandse straten z'n ronde te ma ken. Vier maanden viel hij uit, toen hij een been brak tijdens dienstwerkzaamheden. maar overigens behoefde hij door ziekte weinig te verzuimen. Zover ons bekend heeft hij steeds tot volle tevredenheid van zijn supérieur in Tholen gewerkt en dat was zeker ook het geval tegenover zijn mede-dorpsgenoten. De laatste van de oude garde qaat door Weijlers ontslag verdwii- nen. Velerlei en veel zijn de mutaties de laatste jaren geweest op het postkantoor in St. Annaland. Het „post" van Weiiler zal na Nieuwjaarsdag niet meer worden ge hoord. Het is een heel bekend „oöst" ge worden. En daarom ook een heel bekende besteller. Maar zoals alles hier voorbijgaat, moet ook postbode Weiiler ruimen voor de jeugd. Waarschijnlijk zullen de functies op schuiven door de ambtenaren J. Scherpe nisse en Fr. Burgers Pzn. Het zal wat on wennig zijn voor de St. Annalanders, dat ze het „post" van Weijler niet meer horen, dat zal het nog meer zijn voor Weijler zelf, die we graag nog vele gezonde jaren in ruste toewensen. GESLAAGD Voor het vakdiploma metselaar slaagde te Bergen op Zoom J. Scheermeyer Czn. BEVORDERD De wachtmeester Rijkspolitie C. Koster is bevorderd tot wachtmeester 1ste klas. EEN VERKEERSTAFEL Op de zolder van het gemeentehuis alhier staat sinds kort een verkeerstafel, die door de wachtmeester 1ste klaese P. J. van Engel dorp Gastelaars werd gemaakt. Het ligt in de bedoeling deze verkeerstafel a.s. Zater dag aan de gemeente over te dragen, waar toe de gemeenteraad, functionarissen van de rijkspolitie, hoofden en onderwijzers der lagere scholen om 10 uur zijn uitgenodigd in het gemeentehuis. VERGADERING „IJSCLUB" In café J. Moerland werd Dinsdagavond jl. de algemene vergadering gehouden van de IJsclub „St. Annaland". Inclusief het bestuur waren er 25 leden aanwezig. De voorzitter, dhr. Adr. Burgers Fzn. riep een bijzonder welkomstwoord toe tot oud-bur gemeester F. M. Boogaard, herinnerde aan het mooie ijsseizoen in vorige winter en verklaarde dat de positie der vereniging niet ongunstig is. Dit laatste werd nog duidelijker uit het jaarverslag en de verantwoording van de penningmeester. Het bleek nl. dat er in 1953 was ontvangen 795.05, uitgegeven 702.70 en dus een voordelig saldo van 92,35. Met de reserve is het financiële bezit dan ook op 603.77 gebracht. De voorzitter had In zijn openingswoord ook nog meegedeeld, dat de vereniging 619 leden telde, dat er 2 in 1953 zijn overleden en één donateur. Herkozen werden de bestuursleden Jacs Boon Azn. en J. Kurvink Thzn. De heren F. M. Boogaard en F. Burgers Czn stelden zich als commissaris niet meer herkiesbaar, eerstgenoemde om zijn functie aan een jongere over te dragen, laatstge noemde vanwege werkzaamheden. In hun plaats werden benoemd de heren W. Fase Wzn en B. Keur Mzn. Herkozen werd als commissaris dhr. C. Dijke. De voorzitter dankt de afgetreden com missarissen voor het verrichte werk, inzon derheid dhr. Boogaard, die deze functie sinds de oprichting heeft waargenomen en dit dus al 28 jaar doet. Ook als Hoofd van de gemeente werd steeds de grootste mede werking van hem ontvangen. Dhr. Boo gaard verklaarde steeds met genoegen als commissaris te hebben gewerkt en voelt nog steeds veel voor de IJsclub. Bij de rond vraag wordt onder anderen voorgesteld wat meer golfplaten te huren om verdere afschutting te krijgen. Met de herverkaveling zal men deze winter nog geen moeilijkheden krijgen. Op voorstel van het bestuur worden de oud-commissarissen F. M. Boogaard en M. P. Lanooy tot ereleden benoemd. Beiden hebben die functie meer dan 25 jaar vervuld. Met de wens op een gunstig ijsseizoen sloot de voorzitter de vergadering. EEN WINDERIGE TOCHT Dat Sinterklaas Zaterdag jl. tijdens z'n rondgang door de gemeente met die storm op z'n schimmel is kunnen blijven kan alleen maar bewondering afdwingen. Bewondering bij jong en oud. Tegen 4 uur arriveerde de Kindervriend en zijn knecht per auto aan de veiling, waar de schimmel al gereed stond en waar ook „Accelerando" present was. Maar daarnaast was er ondanks de storm een schare kleine en grote St. Anna landers. Verwelkomd door de voorzitter van de middenstandsvereniging reed Sint aan het hoofd van de optocht door het dorp en had alle moeite om z'n tabbaard op te houden terwijl de wind z'n mantel deed bollen. Desondanks klonk het Zie de Maan schijnt door de bomen van „Accelerando" zeer opgewekt. Menig kleuter had alleen maar oog voor de Sint, z'n schimmel en zijn knecht en jeugdige twijfelaars zag men met diepe rimpels in het voorhoofd: „hoe zit dat au eigenlijk". Het was mooi en voor de jeugd aan trekkelijk. Maar de Sint, z'n knecht, z'n paard, „Accelerando" en de ouders waren blij, toen het schoolplein het eindpunt bleek te zijn. Activa's voorzitter dankte Sint en knecht voor hun bezoek en „Accelerando" voor de medewerking. De Kindervriend hield een gloedvolle rede (in het Neder lands), prees Accelerando's prestaties en St. Annalands actieve middenstand, waar het, zoals hij zelf had geconstateerd, goed winkelen was. Het was tot dat ogenblik droog gebleven, maar nauwelijks waren de hoge bezoekers per auto vertrokken of een bui kwam los. Voor de jeugd een plezierige middag. Dat de Sint later weer terugkeerde voor bezoek aan een paar winkels, waar hij nog versnaperingen uitdeelde, viel buiten het officiële bezoek. Vermoedelijk had hij in Tholen even gegeten. Want het was absoluut dezelfde Sinterklaas. BURGERLIJKE STAND over de maand November 1954 Geboren: 12 Nov. Dingenus, zn. van J. v. d. Boo- gaart en J. H. van IJsseldijk. 18 Nov. Marinus, zn. van L. I. Goede gebuure en J. C. Fase. 26 Nov. Johanna Helena, dt. van A. Fase en C. C. Weyler. 27 Nov. Tannetje Thona, dt. van M. Fase en C. J. Rijnberg. Getrouwd: 4 Nov. Cornelis H. Burgers, 22 jr. en Cornelia van Vossen, 22 jr. 11 Nov. Leendert den Boer, 33 jr. en Apolonia Westdorp, 28 jr. Overleden: 6 Nov.: Cornelia van den Boogaart, 79 jr weduwe van J. A. Scherpenisse. 20 Nov. Johannis Goedegebuure, 73 jr. weduwnaar van F. J. Kaashoek. 30 Nov. Janna Goedegebuure, 68 jr. weduwe van M. Rijnberg. Loop der Bevolking Ingekomen: G. Theunisse, geb. Dank van Raamsdonk Vertrokken: Piet van Schetsen naar Ridderkerk Cornelis Burgers van Vossen naar Ossen- drecht. Cornelis H. Theunisse en gezin naar Dordrecht. Maatje Fluijt, geb. Pape naar Terneuzen. HUISSLACHTINGEN In de maand November in de slacht maand werden 106 vergunningen uit gereikt voor huisslachting. EEN AUTO IN BRAND De heer P. C. van Westen had zijn personenwagen een „Mercedes" bij garage Kurvink laten doorsmeren en de benzinetank laten vullen. Toen hij daarop naar huis terug reed zag hij halverwege de Javadijk plotseling zijn motorkap in lichte laaie staan. Krachtig remmend wat nog mogelijk was - en er onmiddellijk daarop uitspringend redde hem van ernstige brandwonden. Hij liet de wagen uitlopen, die vrijwel direct een vuurzee was met de 70 liter benzine in de motorkap (waarin de benzinetank van de Mercedes is onder gebracht). Bij landbouwer de Wilde werd de brandweer opgebeld, waarna een vier tal vrijwilligers met de auto van J. Goede gebuure en een brandblusapparaat naar de brandende wagen reden. Maar daar was niet veel meer te helpen. Dat kan ook niet met 70 liter benzine in de brand. Zelfs de reserveband in de achterkoffer was niet te redden. De wind blies het vuur de polder in, waardoor de rechterwielen niet zo veel schade opliepen. Maar alles bij elkaar is de auto meer oud ijzer dan iets anders. Dat later ook de brandweerauto nog uit rukte was overbodig. De schade is door verzekering gedekt. BENOEMING Ter gemeentesecretarie is met ingang van 6 December jl. benoemd als leerling ambte naar ter secretarie de heer A. Quist te Tholen. HET IS NU ZO VER Een buitengewoon langdurige geschiede nis is het geworden, maar thans kan dan toch worden meegedeeld, dat de weg Sta- venisseSt. Annaland zo goed als klaar is. In elk geval wat het wegdek betreft. Met het afwerken van enige hellingen en berm is men nog bezig. Inplaats van eind Augus tus-September is het door de vertraging van klinkeraanvoer enkele maanden later geworden. Hoewel het een zeer grote ver betering is geworden die de laatste maanden over de talrijke putten heeft moe ten rijden weet dat het beste blijft het jammer, dat niet maar direct een breder wegdek is gelegd. Voor dit doel was het nuttig geweest, dat de herverkaveling er eerder tussen was gekomen. In elk geval is het nu heel wat beter rijden van St. An naland naar Stavenisse. OPENBARE VERKOPING Vrijdagavond 3 Dec. werd door notaris W. L. Blindenbach in café J. C. Meulstee in het openbaar verkocht: 1. Een winkel en woonhuis met schuur en grond gelegen Kaaistraat A 43 en 2. Een huis met erf, gelegen Blauwstraat A 232. Koper van het 1ste perseel werd de heer W. M. Stoutjesdijk alhier voor 9100.- Koper van het 2e perceel de heer J. C. Meulstee voor 560. ST. NICOLAASFEEST Vrijdag 3 Dec. heeft de kindervriend zijn traditionele bezoek gebracht aan beide scho len. De ouders van de kinderen der kleuter school waren 's middags mede uitgenodigd. Terwijl de kinderen allerlei leuke spelletjes deden was Piet met kwistige hand bezig lekkers uit te delen. Er was voor ieder nog een mooi cadeautje bij ook. Terwijl de Sint zich wel in de laagste klassen van de lagere school vertoonde ver koos hij zulks niet te doen voor de drie hoogste klassen. Hij voelde zich daar blijk baar te groot voor. Daarom werd voor die kinderen een mooie film vertoond. DEMONSTRATIE In hotel „Hof van Holland" werd Maan dagavond door T.B.A. te Roosendaal een demonstratie gegeven van het allernieuwste op kookgebied. Ook het maken van fruit sappen werd gedemonstreerd. Nadien was er nog een gratis verloting van practische voorwerpen. PLOTSELING OVERLEDEN Zondagavond omstreeks half 8 zakte de landarbeider D. Bentschap Knook in zijn woning plotseling in elkaar en overleed onmiddellijk. De overledene was 32 jaar oud en gehuwd. De teraardebestelling vond Donderdag onder grote belangstelling plaats BURGERLIJKE STAND over de maand November 1954 Geboorten: 2 Nov.: Maria Pieternella, dochter van Marinus Koopman en Jannij Witte. 4 Nov.: Jacoba Cornelia Maria, dochter van Bartel Franke en Catharina Bartelina Manneke. 8 Nov.: Pieternella Jozina, dochter van Hendrik Pieter Praat en Johanna Cornelia Poot, geboren te Bergen op Zoom. 24 Nov.: Wim, zoon van Martinus Vroegop en Maria Cornelia v. d. Hoek. 25 Nov.: Hendrika Adriana, dochter van Joos Vroegop en Machelina op den Brouw. Huwelijksaangiften: 4 Nov.: Cornelis Pieter de Witte, 23 jr., landarbeider, wonende te St. Annaland en Tona Wilhelmina van Zetten, 19 jaar, zon der beroep, wonende te St. Maartensdijk. 11 Nov.: Jacobus Johannes Snoep, 30 jr., grondwerker, wonende te St. Annaland en Janna Jacoba de Viet, 22 jaar, winkeljuf frouw, wonende te St. Maartensdijk. 22 Nov.: Johannes Cornelis Wilhelmus Otto, 23 jaar, kabelmonteur, wonende te Bergen op Zoom en Wouterina Jacoba Hoek, 17 jaar, dienstbode, v)onende te St. Maartensdijk. Huwelijken: 25 Nov.: Jacobus Johannes Snoep, 30 jr., grondwerker, wonende te St. Annaland en Janna Jacoba de Viet, 22 jaar, winkeljuf frouw, wonende te St. Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 1