Massale Ga$teIIa-aetï@ I Doof dat zuurbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. oud-vossemeer st. annaland st maartensdijk stavenisse scherpenisse poortvliet st.~fÏlFpsland veilingberichten predikbeurten anna jacoba polder kerknieuws DE WERKMOLEN „DE HOOP" GAAT WEER BEGINNEN Er is een commissie uit de burgerij ge- vormd, die de handenarbeid in de Molen wil voortzetten. Tegen een matige contri butie, zal aan jongens en meisjes gelegen heid gegeven worden, allerlei handarbeid te beoefenen, onder deskundige leiding. Dit is een prachtige vorm van vrije tijdsbesteding, waarbij tal van mooie voorwerpen, uit klei, mergel, pitriet, tekeningen, etc. vervaardigd kunnen worden. Jongens en meisjes die hieraan willen deelnemen, worden verzocht zich op te ge ven bij hun onderwijzers of hun hoofd van de school, liefst zo spoedig mogelijk Waarna zal worden bekeken op welke avonden aan de resp deelnemers gelegen heid kan worden gegeven in de Molen te komen. LI moet aan Uw onderwijzer dan opgeven voor welke vorm van handenarbeid U in aanmerking wenst te komen. U hoort er na de herfstvacantie dan wel meer van. Hoe meer deelnemers, hoe gezelliger het wordt. Ouders, wekt Uw kinderen op deze nuttige en leerzame avonden te volgen. DE MUZIEKAVOND MET TAPTOE Overwegend droog kon het Za terdagavond worden genoemd met een overigens minder behaaglijke temperatuur. Gerekend naar de morgenuren viel er evenwel niet te mopperen en kon het programma van de thoolse muziekavond zonder stagnatie worden afgewerkt. Alleen bij de finale de taptoe op de Markt begon het wat te regenen maar dat slot wilden de meesten toch ook niet meer missen. Overigens werd het programma, zoals we dat vorige week aankon digden, uitgevoerd. Stavenisse ont brak op het apel, de overige uitge nodigde verenigingen waren wel aanwezig. Voor de ensemblemars was veel belangstelling, terwijl het publiek na de koffietafel weer naar de Markt ging. Over het geheel mocht men zich over een goede belangstelling ver heugen. Dat was er zeker ook voor de muzikale rondgang na afloop van het laatste concert, toen „Kunst na Arbeid" onder leiding van directeur Jos Jimkes met de drumband voor opging. Machtig klonk tenslotte ook deze taptoe als besluit van het zo merseizoen der thoolse muziekver enigingen. Een seizoen dat weinig optreden heeft toegelaten door de dikwijls zeer ongunstige weersom standigheden. Maar dat is iets waar niet alleen deze verenigingen de hinder van ondervonden. En boven dien valt er met geen mogelijkheid wat aan te doen. Het blijkt overi gens dat dergelijke avonden wel meer belangstelling gaan trekken. COLLECTE De voor de D.E.L. en I.P.S. ge houden t.b.c.collecte bracht hier 191.46 op. GESLAAGD Voor het diploma waterbouw kunde slaagde onze stadsgenoot K. van Egmond Gz. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopval lend, zonder water of wat ook. VERKOPING NAAIKRANS Vorige week Woensdag werd in de middag- en avonduren de ver koping gehouden in huize Roose velt van de kleding, enz. die door de dames van de naaikrans was vervaardigd. Bijna alle werkstukken werden verkocht. De opbrengst was dan ook niet gering, nl. 1006. Zaterdagavond werd ook de uitslag van de verloting bekend gemaakt. Mej. de Graaf-v. d. Klooster won de hoofdprijs, bestaande uit een ge haakte bedsprei. De verdere prijs winnaressen waren: Mej. Prime- Geuze, mej. Kousemaker, mej. Everaers uit St. Annaland en mej. van Poepelen-Jeroense. De baten waren bestemd voor de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk. Besloten werd de opbrengst van het volgend jaar voor de helft voor de diaconie en voor het andere deel voor de Kerkvoogdij te bestemmen. BENOEMING Met ingang van 1 Jan. '55 is be noemd tot onderwijzer aan de B.L. O.School te Klundert dhr. P. Loben zoo, thans onderwijzer a.d. School met de Bijbel alhier. EEN GOED SLOT leverde de laatste winkelactie weer op, waar, nu het resultaat bekend is, kan wor den opgemerkt, dat men met de omzet, ge rekend naar de bonnen, van 51.470 ,uim 10.000 boven de begroting is uitgekomen. Ook tijdens het slot van deze actie voerde burgemeester v. d. Bos het woord, nadat de voorzitter van „Activa" het gemeente bestuur, de adviseur, de kopers en alle andere medewerkers hartelijk dank had ge zegd voor het welslagen van de actie. Bur gemeester v. d. Bos wenste de gemeente geluk met de actieve middenstand en de middenstand met haar mededorpsgenoten, die toonden zoveel mogelijk in eigen dorp te willen kopen. Hij hoopte dat het motto „Een goed St. Annalander, brengt z'n geld niet bij een ander", ook in de toekomst daadwerkelijk wordt nagekomen. EEN GOEDE COLLECTE De voor de kankerbestrijding gehouden inzameling bracht het mooie bedrag op van 512,Allen die hieraan in meerdere of mindere mate hebben bijgedragen komt een woord van dank toe, waarbij de collectrices zeker niet worden vergeten. EEN UITZONDERING Op het gevaar af, dat er volgende week berichten van recordverbete ringen binnenstromen, maken we er hier melding van, da]; de heer A. A. Goedegebuure L.Jzn. in zijn tuintje een perzik vond die 180 gram bleek te wegen. Een uitzondering wan neer ze niet onder glas is gekweekt naar wordt beweerd. En dat was deze perzik zeker niet. Onder glas, wel te verstaan. NAAR VLISSINGEN De oud-onderwijzer van de o.l. schfool, de heer A. P. Bil is deze week met zijn echtgenote naar Vlis- singen verhuisd. Zoals bekend voert zijn zoon daar een artsenpractijk. De heer Bil was vanaf 15 Juli 1911 tot 1 April 1949 onderwijzer aan de o.l. school alhier, dat wil dus zeg gen, dat hij bijna 38 jaar te St. An naland voor de klas stond. Daar naast zal menig agrarisch St. Anna lander deze onderwijzer herinneren als landbouwleraar. Gedurende ver schillende jaren was de vertrokken onderwijzer Hoofd van de alg. land bouw, tuinbouw-, aardappelselectie- cursus en landbouwboekhouden, terwijl hij voorts enkele jaren Hoofd was van de bijenteeltcursus. Ten slotte was hij ook enkele jaren be trokken bij de land- en tuinbouw- voorlichtingsdienst. Menig cursist van toen past de theorie uit de les sen van onderwijzer Bil thans in de praktijk toe. HET WINTERLEESSEIZOEN De lange avonden zijn er al en het win- erleesseizoen gaat daarom weer beginnen voor de volksbibliotheek „Elck wat Wils". Over de vorige zomer en winter kan het bestuur zeker weer niet klagen, als het ziet hoe er in de zomerperiode 2627 en in de wintermaanden 8322 of in totaal 10.949 boeken werden uitgeleend. Daaruit blijkt voldoende dat „Elck wat Wils" in een be hoefte voorziet. De veelzijdige animo heeft het bestuur voor een groot deel te danken aan het feit, dat er ieder jaar de nieuwste werken van de meest bekende schrijvers worden aangekocht, zodat men als biblio theek actueel blijft. Dat is ook nu weer het geval. 160 boeken werden in het nieu we supplement dat straks verkrijgbaar is, opgenomen. Daaronder vindt men inderdaad de nieuwste werken, zoals bijvoorbeeld de nieuwe serie van Margaret Steen als ver volg op „De zon is mijn noodlot", die be staat uit 5 delen, waarvan er thans 3 ver schenen zijn onder de titel: „De zon ging onder". Per deel kosten deze boeken 10.90. Het is dus zeker niet zo, dat de aanvulling maar bestaat uit wat goedkope romannetjes. Om de nog andere schrijvers te noemen, zien we ook in het supplement werken van Anne en Theun de Vries, van Margit Sö- derholm, van Dr. J. M. Somer, Daphne du Maurier, Jan Mens, Hans Martin, v. Praag, Van Wijck-Mason, Sigrid Undset, enz. Daarenboven een flink aantal van een meer ander soort, zoals van Max Brand, Jackson Gregory, Cullum, Multon, enz. Begrijpelijk, dat het bestuur opnieuw goede belangstelling verwacht in het ko mende winterleesseizoen. Vrijdag 1 October wordt voor het laatst op een Vrijdagavond uitgeleend. Zaterdag 9 October begint dan de winterperiode, zodat tot April weer iedere Zaterdag van 24 uur gelegenheid bestaat boeken af te halen. Wel zit men nog steeds met een grote moeilijkheid, nl. een geschikt uitreiklokaal. Voor bibliothe caris Gunst blijft het op deze manier zeer ongerieflijk werken, terwijl het voor de liefhebbers evenmin aantrekkelijk genoemd kan worden. Een geschikt uitreiklokaal blijft voor „Elck wat Wils" daarom nog steeds een grote behoefte. Het ziet er niet naar uit, dat hier in zeer binnenkort ver andering komt. VAN DE HOND GEBETEN Het kan toch wel enig verschil maken of men van de hond of de kat wordt gebeten. Vooral wanneer het n hond is als die van dhr. C. Dijke. Dat ondervond onze bezorger J. deijboer, die het driemaandelijkse abonnementsgeld bij voornoemde dorpsgenoot ging incasseren en prompt door diens hond in zijn been werd gebeten. Het was noodzakelijk, dat H. zich onder dokters behande- ing stelde. Meer bezorgers hebben met deze hond al eerder kennis ge maakt. Het schijnt dat hij die rond het niet op krantenmensen gegrepen heeft. HET BEGIN Er zijn al heel wat woordjes ge wisseld over het uitbreidingsplan in de Cureelanden. Vooral door de be trokkenen. Dat zijn zij, die er niet zonder kleerscheuren afkomen en meer of mindere grond, in een enkel geval ook hun woning, aan deze verwezenlijking moeten opofferen. Weliswaar is het niet geheel en al een offer. Integendeel, naar men ons meedeelt zijn de hiervoor toegezegde schadevergoedingen zeer rieel, maar er zijn omstandigheden dat er niet te vergoeden valt, omdat men in de moeilijkheden komt. Inmiddels is het niet meer bij pra ten gebleven, maar moest de hand aan de ploeg geslagen worden. De betrokkenen zorgden vorige week, dat ze hun spulletjes opgeruimd kre gen en Zaterdag jl. begon de aan voer van zand. Deze week kwamen de klinkers ook, zodat begonnen is met de nieuwe straat, die nog slechts provisorisch wordt aangelegd vanaf de woning van P. H. van Dijke aan de Nieuwstraat naar de Cureelan den bij weth. Moerland visa versa. Het schijnt ook nog in de bedoeling te liggen om voor het jaareinde met huizenbouw te beginnen. Of het in derdaad zover zal komen, moet wor den afgewacht. NOG EEN COLLECTE De opbrengst van de gehouden t.b.c.-collecte, bestemd voor 't Zuid Ned. Prot. San. en voor „Draagt Elkanders Lasten" was 254,85. Ook voor deze rondgang verdienen de collectrices een woord van dank. EEN TELEFOONKABEL Vanaf Oud-Vossemeer tot aan het postkantoor in onze gemeente wordt een nieuwe telefoonkabel aan gelegd. Dat betekent onder meer op graven van een straatgedeelte met al de ongemakken daaraan verbonden. Maar het is nu eenmaal noodzake lijk, dat deze internationale kabel wordt gelegd. Bovendien zal in onze gemeente vanaf de Kerkring bij J. Quist tot in de Nieuwstraat bij Iz. Gunter een locale kabel worden ge legd. Straks zal het weer nodig blij ken putjes te lichten, zoals dit thans reeds noodzakelijk is vanwege werk zaamheden aan de Waterleiding. liep. Dat bleek ook uit het raadsver slag St. Annaland, waar inplaats van 5 punten 55 stond en inplaats van een bedrag van 3500,weer een extra vijfje, nl. 35.500,Gelukkig dat uit de verdere toelichting we bleek, hoe hier een vijfje te vee' stond. DERTIG JAAR IN DE BEZORGING 3 October a.s. wordt het 30 jaar dat de moeder van onze agente, de Wed. A. de Graaf werd aangesteld als agente van het Dagblad van Rot- terdam, wat nu het Algemeen Dag blad is. Onze agente nam die taak al vlug over en helpt ook al bijna dertig jaar. Hoewel voor de rampdagen de bezorging al practisch in haar han den was van alle bladen, waarvoor ze agente is, kwam ze er na die Februaridagen door de droeve om standigheden geheel alleen voor te staan. HAND BEKNELD Woensdagmiddag raakte dhr. L. Men- heere met zijn hand bekneld tussen een com bine. De ontboden geneesheer achtte over brenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom gewenst. OPENING NUTSBIBLIQTHEEK Ook in onze gemeente is de Nuts bibliotheek in de Kleuterschool weer opengesteld, zodat er elke Maandag van 78 en Donderdag van 45 Tijdelijk hebben de Castella-fabrieken alle winkeliers in staat gesteld twee pakken Castella Actief Wit te leveren voor slechts 74 cent (normale prijs 84 cent). Gezien de enorme populariteit van dit wasmiddel kan gerust worden gezegd, dat er nu een dub beltjesregen op Nederland neerdaalt. Castella Actief Wit, een vondst die een ware sensatie veroorzaakte, blijft nog altijd het wasmiddel, dat de huisvrouw in ver bazing brengt. Het gewassen goed flonkert U letterlijk tegen En ondanks zijn weer galoze waskracht is Castella Actief Wit uiterst mild, goed en veilig voor Uv textiel Verzuim niet, zo spoedig mogelijk van het Castella-aanbod te profiteren... er is al een ware stormloop IN HET PRIKKELDRAAD De landbouwer L. Neele kwam vorige week Zondagmorgen tot de onaangename ontdekking, dat zijn paard in het prikkel draad verward geraakt was, waarbij een slagader was opengereten en het paard was doodgebloed. Voor Neele een flinke schade post. DE EERSTE STENEN WONINGEN Dezer dagen werden de eerste zes stenen woningen van het complex achter de Wil- helminastraat door de bewoners betrokken. COLLECTE KANKERBESTRIJDING De ten bate van de kankerbestrijding ge houden collecte bracht 437,45 op. Met dank aan de collectanten. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Stavenisse herinneren er aan, dat voor het betrekken van woonruimte (dus ook voor de nieuwe woningen) voorafgaande vergunning van het gemeentebestuur noodzakelijk is. Met name hen, die binnenkort een der nieuwe woningen wensen te betrekken (hetzij als eigenaar, hetzij als huurder) wordt aangeraden reeds thans vorenbedoelde vergun ning aan te vragen. De daarvoor be stemde aanvraagformulieren zijn ter gemeentesecretarie kosteloos ver krijgbaar. Voor een goede orde is het nood zakelijk, dat men zich aan het vo renstaande houdt. Stavenisse, 23 September 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, L. A. Verburg. De Wethouder, J. Hage. EEN COPPELSTOCK-BERICHT Het was inderdaad een prachtige inzameling, die ter plaatse voor de rampslachtoffers in Oostenrijk en Algiers werd gedaan, maar zoals het vorige week in onze krant stond was het toch niet. Dat hebben de lezers wel begrepen uit het gemiddelde be drag, dat per gezin werd gegeven. Er stond nl. een opbrengst van 25518,95, maar daar moest één vijfje tussenuit, zodat deze collecte werkelijk 2518,95 bedroeg. Intus sen was dit geen fout van de corres pondent, maar op de zetterij speelde de haast om de krant tijdig in het dorp te brengen, parten. Inderdaad is haastige spoed zelden goed. We kunnen hier wel gelijk bij vermelden, dat de drukker vorige week toch al te veel met vijfjes in z'n hoofd rond uur weer gelegenheid is boeken af te halen. Daarmee wordt dan a.s. Maandag begonnen. Evenals vorig jaar werden 200 nieuwe boeken aangekocht en men kan aannemen, dat hierin weer een grote verscheidenheid zit. De gele genheid is er dus om de lange win teravonden op aangename en nuttige wijze door te brengen. In het bijzon der kan er op gewezen worden, dat er eveneens gelegenheid bestaat vak litteratuur te lenen. OPBRENGST COLLECTE De gehouden deurcollecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding heeft in to taal opgebracht 115,26. OPENSTELLING BIBLIOTHEEK Traditie getrouw stelt de m.v. „Sola Fide" op Zaterdag 2 Oct. weer haar leesbibliotheek ter be schikking van de liefhebbers. De boeken kunnen elke Zaterdag wor den afgehaald in de consistorie der Ned. Herv. Kerk tussen half 7 en 7.15 uur. BLIKSEM INGESLAGEN Tijdens het onweer van Dinsdag op Woensdag is de bliksem ingeslagen in de schuur van de landbouwer J. D. Hartog. Door het snel en doortastend optreden van de bewoners kon het begin van de brand worden geblust en liep het met vrij geringe materiele schade af. De brandweer be hoefde niet in actie te komen. COLLECTE D.E.L.—I.P.S. In deze gemeente werd op 16, 17 en 18 Sept. een huis aan huis collecte gehouden ten bate van het t.b.c. fonds „Draagt elkanders lasten', en het Interkerkelijk Pro testants Sanatorium Zuid Nederland. Deze collecte bracht op in totaal 140.50. Alle gevers en geefsters worden dank gebracht. GESLAAGD Als waterbouwkundige voor het Z.T.I. te Goes, tevens voor het examen Zeeland slaagde de heer M. K. Krijger te Poortvliet. PROPAGANDA-AVOND VOOR DE BLINDENBOND In het gymnastieklokaal der O.L.- school werd Dinsdagavond een bij eenkomst gehouden voor de Blin- denbond. Er waren circa 100 be langstellenden aanwezig. Burgemeester van Doorn sprak een inleidend woord, daarbij terug gaande naar 21 Juni 1921, toen voor prof. Donders te Utrecht een standbeeld werd onthuld. Deze pro fessor had veel voor de lijdende mensheid gedaan in het bijzonder voor wat de oogheelkunde betreft. Dat was niet altijd met een goed re sultaat, zoals we op deze avond zul len zien, wanneer meer over het le ven en het werk van de blinden on der onze aandacht wordt gebracht. Hij riep naast de aanwezigen een welkom toe aan de propagandist dhr. v. d. Berg, aan het zangkoor van de Plattelandsvrouwen op het eiland Tholen, die onder leiding van dhr. Riedijk van St. Maartensdijk de avond zullen opluisteren. Nadat dit koor het Bondslied, Zeeuws volkslied en het Molentje had gezongen kreeg dhr. v. d. Berg het woord, die enige fragmenten uit het leven van de blinde vertelde. Geen medelijden, maar in de ge meenschap opgenomen te zijn, dat wil de blinde. Na declamatie en zang kwam de hoofdfilm: „Een van ons", waarbij het leven en werk van een blinde werd uitgebeeld. Burgemeester van Doorn sloot de bijeenkomst met een beroep op de aanwezigen het werk van deze Bond te steunen. GEOEFEND SOLDAAT Donderdag 23 September werd door de afd. Poortvliet van de Nat. Reserve een gezellige bijeenkomst gehouden naar aanleiding van het feit, dat aan een aantal vrijwilligers het diploma kon worden uitgereikt van „geoefend soldaat." Bij afwezigheid van de voorzitter der pl. commissie S.W.G. opende de heer M. van Ast deze bijeen komst met een bijzonder welkomst woord tot de burgemeester. Deze reikte vervolgens de diploma's uit met enkele toepasselijke woorden. Hij feliciteerde de reservisten en meende dat hun familie trots op dit succes mocht zijn. De heer de Graaf kreeg daarenboven nog het Kruis van herstel van orde en vrede als herinnering aan zijn Indische jaren. Allen zongen staande het Wilhel mus. Daarna voerden nog het woord kapitein Kloosterman en sergeant eendertse. Het tweede gedeelte van de avond was minder officieel. Hersengym nastiek, voordracht en zang wissel den elkaar af. Vooral het „Wie gaat mee, gaat mee over zee" bracht de stemming er in. Er werd rijkelijk getracteerd, zodat men het er ten slotte over eens was, dat het een fijne avond was geworden. Er kun nen nog meer reservisten bij. Vraag maar eens inlichtingen aan de secre taris van de pl. commissie S.W.G., de heer de Keijzer, Schoolstraat. voor dat doel gesloten, omdat de nieuwe school te St. Filipsland op 1 Sept. jl.l in gebruik kon worden genomen. ST. ANNALAND 28 Sept. Uien gewone: 18.85. Driel. 16,98. Picklers 25,23. Alles per 100 kg. Aanvoer 16.000 kg. 30 Sept.: Gewone uien 17.68; Drielingen 16.50; Picklers 24.99. Aanvoer 15 ton. SCHERPENISSE (Via de veiling van St. Annaland) 28 Sept.: Uien gewone 19.Drielingen 16.68. Picklers 25.24. Alles per 100 kg. Aanvoer 14.000 kg. DE NIEUWE DIENSTREGELING Het derde kwartaal is weer ver streken. 10 October a.s. gaan de postkwitanties de deur uit. Willen de abonné's die gewoon zijn per giro te betalen om hoge incassokos ten te voorkomen of degenen die dit voortaan willen doen het abonne mentsgeld over het 3e kwartaal '54 ad 1.45 storten op giro rekening 12.44.07 t.n.v. fa. C. Dieleman, Tholen. ABONNEMENTSGELD OP GIRO Daarover valt niet veel nieuws te melden. Het is practisch alles bij het oude gebleven. Voor wat de spoorwegen betreft werden nog enkele verbete ringen aangebracht op lijnen, die evenwel ver uit onze buurt liggen. Voor wat de busdiensten betreft kwam er geen enkele verandering aan te pas. Het blijft dus zoals het thans loopt. BENOEMING De tijdelijke ambtenaar ter secre tarie mr. F. O. de Boer is met in gang van 1 Nov. a.s. benoemd als juridisch adviseur van de Goudse evensverzekerings Mij. n.v. te Gouda. VERVELENDE VERTRAGING Door gebrek aan straatklinkers ondervindt het riolerings- en be stratingsplanwerk in de gemeente belangrijke vertraging. Dat is te meer door het slechte wéér voor de omwoners erg vervelend. We ver nemen, dat door de aannemers van iet werk, de firma Everaers-v. d. Berg voldoende straatklinkers zijn aangekocht, die evenwel duurder zijn, maar wat tot hetgevolg zal hebben, dat ze nu binnenkort kun nen worden aangevoerd. Misschien ukt het dan ook nog om voor de winter klaar te komen. EEN WONDER KIP Een kip van de heer P. Verhage reeft het gepresteerd een ei te pro duceren van 110 gram. VERBREDING Het ligt in de bedoeling van de Rijkswaterstaat om binnenkort de monding van de Tramhaven te Anna Jacobapolder te verbreden, omdat de veerboot s.s. „Krammer" van de Rotterdamse Tramweg Maatschappij, door de sterke stro ming die juist op dat punt heerst, niet altijd precies in de haven kan manoevreren. Zoals de toestand op het ogenblik is is er heel wat stuur manskunst voor nodig het logge gevaarte precies in de „fuik" te orengen. SCHOOL GESLOTEN De Lagere school aan de lageweg alhier, die reeds eerder voor het geven van lager onderwijs was af gekeurd, maar na de ramp als nood- school door het bestuur van de Chr. school te St. Filipsland in gebruik was genomen, is nu weer definitief Zondag 3 October 1954 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. de Lint, voorber. H. Avondm. 3 uur ds. Bouter. In beide diensten col lecte voor de Restauratie der kerk. Geref. Kerk 10 uur Bevestiging cand. Bakker door ds. J. H. v. Halsema; 5 uur intrede ds. Bakker Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. P. v. d. Bijl, vm. voorb H. Avondmaal Ned. Prot. Bond 5 uur ds. O. Elseman, Ned. Herv. pred. te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. D. J. van Dijk Bediening H. Doop Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur ds. L. Rijksen van Middelburg Dinsdag 5 Qct. 7 uur ds. A. F. Honkoop van Goes V r ij e Geref. Gem. 9.15, 2.15 en 6.15 uur ds. M. v. d. Ketterij, vm. oogstcollecte, nm. Doopsbe- diening STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Bouter Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur dhr. Slager, 2 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. de Bres; 2 uur ds. Lam Rehoboth 6.30 uur ds. de Vey Mesdagh te Ede O u d - G e r e f o r m e e r d e Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Brons Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. C. J. P. Lam; 2.30 uur lees dienst Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur Intrede ds. Bakker Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst Woensdag 6 Oct. ds. Bel van Krabben- dijke ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur leesdienst en 2.30 uur ds. E. S. de Lint Oud Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x ds. H. Veldkamp uit Hattem r SCHERPENISSE De in de Geref. Ge meente gehouden collecte voor de chr. school bracht 417,89 op. In dit nummer komen enkele plaatselijke berichten voor die over staan van vorige week.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 2