WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Prinses Irene 15 jaar Plaatselijk Nieuws Het Parlementair Overzicht WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT De rechten van de mens Gewapend geleide voor de Koets van Koningin Huisvrouw Maak zelf Uw kruiswoorcUpuzzle Zal het nog zomer worden? Hittegolf in Amerika en Rusland Delftx hoofdkwartier van Scotland Yard THOLEN 10e Jaargang No. 37 30 Juli 1954 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 4- incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 uur In Tholen aangenomen of moeten daar binnen zijn EUROPESE CONVENTIE AANVAARD. Ook de Eerste Kamer is aan haar eind spurt begonnen. Eind volgende week hoopt ze met zomervacantie te gaan. Voor het zo ver is, zullen onze Senatoren echter nog vrij veel werk moeten verzetten. Het is zo de gewoonte van de Kamervoorzitters om aan de Ministers te vragen welke wets ontwerpen nog vóór de vacantie moeten worden afgehandeld. Meestal komt er dan een lange urgentielijst, die keurig door ons Parlement wordt afgewerkt. Het komt voor, dat moeilijke ontwerpen op de urgentielijst worden geplaatst. De Ministers weten dat de Kamer in tijdnood zit en dat er dus niet veel tijd voor dat moeilijke ontwerp over blijft. Maar dat vliegertje gaat natuurlijk niet altijd op en het is niet meer dan een vriendelijkheid als de Kamer zich richt naar de wensen van de Regering. Zij is dat niet verplicht, integendeel, zij kan geheel haar eigen werkwijze vaststellen. Het is echter begrijpelijk, dat men zich houdt aan de wensen van de ministers. Zo komen er volgende week verschei dene belangrijke onderwerpen aan de orde. In de eerste plaats de pensioenwet, zodat het dan zeker is, dat de aanpassingstoeslag vanaf 1 Januari kan worden uitgekeerd. Verder krijgt Minister Zijlstra voor de twèede maal het Sodaproject te verdedigen, terwijl Minister Cals weer eens het hoofd mag breken over de kernreactor. De andere ontwerpen, die op de urgentielijst voorko men, zijn van minder gewicht. Het is dus wel zeker, dat de Eerste Kamer volgende week verscheidene dagen zal moeten ver gaderen. De Senatoren schijnen dit niet zo erg te vinden (de laatste jaren zijn er altijd vergaderingen in Augustus). Maar ook de vele vacantiegangers zullen dit niet be treuren. Zelden bestaat er zoveel belang stelling voor ons Parlement als juist in deze zomermaanden. Honderden maken van de gelegenheid gebruik om eens een kijkje te nemen in 's-lands vergaderzalen. In de Tweede Kamer valt niets meer te beleven, het is er kaal. Alles wordt reeds in orde gebracht voor de 14de Steptember, de dag waarop de Middenstandsnota wordt besproken. De belangstelling is nu gericht op de oude vergaderzaal van de Staten van Holland, waarin thans de Eerste Kamer zetelt. De kijkers hebben deze week overi gens niet zoveel geluk gehad. De debatten verliepen nogal tam, geheel volgens de ver wachtingen overigens. Vrij uitvoerig heeft men nog gesproken over de „Europese Conventie voor de Rechten van de Mens". Een verdrag, dat tussen verscheidene Euro pese landen is gesloten en dat eigenlijk alles verbiedt wat de Duitsers en de Japanners tijdens de oorlog hebben gedaan. In deze Conventie zijn dus alle onmenselijke han delingen officieel verboden. Nu is het de grote vraag wat het nut is van zo'n stuk papier. Er zijn altijd landen, die deze Conventie niet willen tekenen, laat staan dat zij zich zullen houden aan de inhoud van dit verdrag. De betekenis van deze „Conventie voor de rechten van de mens" moet men daarom zeker niet overschatten. Zij brengt practisch geen verandering in de bestaande toestand. Maar toch betekent dit verdrag een stap vooruit. Tot nu toe kan men als staat alleen morele eisen stellen wanneer in een andere staat de rechten van de mens worden geschonden. Nu is deze materie voor vele staten gebracht op het niveau van het bindend internationaal recht. Internationaal recht gaat boven nationaal recht. Juridisch heeft deze Conventie dus veel gewicht. Ook is het van belang, dat een groep van staten tegen een rechts- schending in een ander land kan protesteren met deze Conventie in de hand.. Ook het diplomatieke protest zal daardoor veel meer gewicht krijgen. De nestor van de Nederlandse politici, Prof. Anema (a.r.), bracht nog een princi pieel punt in het debat. Hij betreurde het, dat in deze rechten van de mens niet ge sproken wordt over de bron van alle gezag: God. Dit is volgens hem een fout. En het behoeft geen betoog, dat de afge vaardigden van de andere confessionele partijen het met deze stelling hartelijk eens waren. Ook zij wensten een aanduiding in de richting, zoals Prof. Anema had bedoeld. Prof. Beaufort (k.v.p.) merkte echter op, dat de Regering hier geen verwijten mogen worden gemaakt. Weliswaar heeft zij na gelaten om op dit punt iets te bereiken, maar de Nederlandse afgevaardigden in Straatsburg hebben dit evenmin gedaan. Bij een vorige gelegenheid is nl. gebleken, dat zo'n poging volmaakt kansloos zou zijn. Daarom heeft men het nu maar niet meer geprobeerd. Anderzijds kan men zich ook afvragen welk nut het heeft dit principieel uitgangspunt in deze Conventie vast te leggen. Voor vele landen zal dit niet meer zijn dan een phrase. En dan schieten wij ons doel voorbij. Deze Conventie kent het persoonlijke klachtrecht. Dit betekent, dat een wille keurig burger bij een Europese instantie kan gaan klagen over het onrecht, dat hem is aangedaan. De Nederlandse Regering wenst dit soort klachtrecht niet te erkennen. Zij staat op het standpunt, dat er in ons land voldoende middelen aanwezig zijn om recht te kunnen verkrijgen. Een persoonlijk klachtrecht is dus niet nodig, daarvan zou maar misbruik worden gemaakt. Ver scheidene afgevaardigden waren het daar mede niet eens. Vooral Prof. Beaufort niet, maar hij is lid van de Europese commissie, die de klachten moet behandelen. Zijn partijgenoot Sassen, ook een Straatsburger, was het echter met de Regering eens. Prof. Beaufort daarentegen werd bijgevallen door de heren Wendelaar (v.v.d.), Schermer- horn (arb.) en Gerretson (c.h.)Prof. Anema steunde Minister Beyen. Het klacht recht mag niet worden ingevoerd. Noch nu, noch in de toekomst, want het is ver werpelijk, zo zeide hij. Vooral verzette hij zich tegen de gedachtengang van de voor standers, dat dit individuele klachtrecht ge bruikt kan worden om verschillende natio nale moeilijkheden op te lossen, zoals de positie van de Humanisten en de verdeling van de radiozendtijd. Prof. Anema vond enerzijds deze zaken te ernstig om ze een onderwerp te maken voor de „juridische vaksport", maar anderzijds kan het toch niet de bedoeling van de Conventie zijn om zich bezig te houden met deze toch min of meer ondergeschikte kwesties. Hoewel er dus over het individuele klachtrecht geen overeenstemming bestond, kon dit niets af doen aan de waardering waarmede deze Conventie door de Eerste Kamer werd ont vangen. Dit bleek ook al uit de eindstem ming. Zij werd z.h.s. aangenomen met alleen de c.p.n. tegen. Verder zijn deze week nog de wijzigingen van de Kweekschool wet en de Wet op de Diergeneeskunst z.h.s. aanvaard. (Nadruk verboden) (Van onze weerkundige medewerker) Nu de eerste helft van de zomer achter de rug is met slechts één officiële zomerse dag, beginnen wij ons bezorgd af te vragen of het nog zomer gaat worden of dat dit jaar de lente ongemerkt in de herfst over gaat. De Julimaand zal de nogkomende dagen uit een heel ander vaatje moeten tappen, wil zij nog wat goed maken. Temperaturen boven de 20 gr C zijn zelfs zeldzaam en worden door ons langzamerhand als warme zomerdagen aanvaard, terwijl normaal de gemiddelde maximumtemperatuur in Juli zelfs boven de 20 gr C ligt. OOK HITTEGOLVEN Het begint er veel op te lijken, dat de grote mogendheden het warme zomerweer voor zich opeisen. In Amerika komt een hittegolf voor, die al vele dagen duurt. In de Staat Kansas worden temperaturen van 42 gr C (108 gr F) gemeten. Een zelfde verschijnsel doet zich voor in Europees Rusland, waar al enige weken de temperatuur van de Zwarte Zee tot binnen de Poolcirkel stijgt tot 30 a 36 gr C. Daar beleeft men één der warmste en mooiste zomers zoals wij in 1947 hebben beleefd. Het grootste deel van Europa heeft echter slecht zomerweer met abnormaal veel regen. De overstromingen in Oostenrijk en omge ving zijn hiervan het bewijs. De Donau heeft de laatste 100 jaar niet een zo hoge waterstand gehad. ZEER ZWARE REGENS In enkele streken van Oostenrijk en Zuid- Duitsland heeft het 96 uren aaneen gere gend. De hoeveelheden regen waren dan ook abnormaal groot. In Salzburg viel totaal 229 mm, in Munchen 204 en in Innsbruck 140 mm. Dit is in vier dagen evenveel als bij ons normaal in de drie zomermaanden valt. In Salzburg komt deze hoeveelheid overeen met 229 liter water op een vier kante meter. Dat dit grote overstromingen tot gevolg moest hebben, zal zich laten ver staan. Ook was het buitengewoon koud. In Innsbruck was het na Juli 1913 niet meer zo koud geweest. Op de Zugspitze lag de sneeuw ruim twee meter hoog. In het begin van deze week kreeg ook het uiterste noordoosten van Nederland nog iets van deze zware regenval mee, al waren de hoeveelheden daar veel kleiner. In twee dagen viel op het vliegveld Eelde 31 mm terwijl in Hannover 72 mm neerslag werd gemeten. Door een depressie boven Polen en Oost- Duitsland werd met oostelijke winden, die langs de noordflank van deze depressie voorkwamen, vrij warme en vochtige lucht uit Rusland aangevoerd. Deze lucht werd tegen de berghellingen v. de Alpen gestuwd, waar dit aanleiding gaf tot wolkenvorming en zware regenval. Daar komt nog bij, dat het in de hogere niveaux ook zeer koud was. Op 5000 m hoogte vroor het 25 gr, een zeer lage temperatuur op die hoogte in de zomer. Ook boven Nederland was de bovenlucht zeer koud het nul graden Celsius Geheel Nederland staat weer opnieuw in het teken van Oranje, want voor de vijf tiende maal viert onze Prinses Irene haar verjaardag. Haar geboorte op 5 Augustus 1939, vlak voor het uitbreken van de tweede wereld oorlog, was niet alleen een „blijde ge beurtenis" voor het Huis van Oranje, maar voor het gehele nederlandse volk. Zoals men zich herinnert, bracht zij haar eerste levensjaren door, ver verwijderd van haar geboorteland. In Canada groeide zij met haar zusje, prinses Beatrix, voorspoedig op en de terugkeer van het koninklijke gezin uit de ballingschap was voor ons allen een reden tot grote vreugde en dankbaarheid. Opgegroeid tot jonge dames, zien wij nu onze twee oudste prinsessen zich in het publiek bewegen met een vlotheid en een charme, die ook het koninklijk echtpaar eigen is. Dit is de grote verdienste van koningin en prins, die hun kinderen een opvoeding geven zoals zovele ouders hun kinderen doen, terwijl deze opvoeding voor sommige ouders een inspirerend voorbeeld kan zijn. „Een Koningskind heeft een gemakkelijk leventje" luidt het gezegde, maar in de praktijk blijkt hiervan niet veel waar te zijn. Koningin Juliana en Prins Bernhard laten niets achterwege wat de opvoeding van hun kinderen ten goede kan komen. Zij gaan gewoon op school, maar doen ook aan sport. Hoe dikwijls vernemen wij niet iets over de sportieve prestaties van onze prinsessen te paard, op de ski's en op de tennisbaan. Haar gezamenlijke reis naar Canada ligt nog vers in het geheugen, de foto's van het jaarlijks verblijf van het koninklijk gezin in een wintersportplaats genieten grote belang stelling, terwijl de prestaties van de prinses sen in de concoursen hippique, waaraan zij deelnemen, meestal zeer behoorlijk zijn. Hieraan is het nederlandse volk al ge wend, maar een simpel berichte als: „de prinsessen zijn naar een hogere klas be vorderd" aan het eind van een schooljaar, bewijst wel, dat er in paleis Soestdijk ook en misschien wel vaker dan men denkt, serieus gewerkt wordt en dat woorden als huiswerk, blokken, straf en onvoldoende ook in het koninklijk gezin, evenals in elk ander gezin, wel degelijk voorkomen. Daar naast hebben de prinsessen ieder een schare van vriendinnen, waaruit blijkt, dat ver waandheid en ijdelheid volkomen vreemde eigenschappen zijn voor onze prinsessen en dat zij onder haar medeleerlingen zeer ge zien zijn om hun eenvoud en hartelijkheid, die hun van huis uit zijn bijgebracht. IRENE EMMA ELISABETH viert thans haar verjaardag. Als jonge prinses heeft zij haar eerste officiële daden reeds verricht. Vier jaar geleden legde zij de eerste steen voor de herbouw van de in de oorlog totaal verwoeste Ned. Herv. Kerk in Londen en juist enkele weken geleden heeft zij deze kerk plechtig geopend. Haar naam het griekse woord voor „vrede" is voor ons volk een begrip ge worden. Moge zij deze heugelijke dag nog vele malen in goede gezondheid en temidden van het koninklijk gezin gedenken en moge haar naam het symbool blijven van het grote ideaal, waarnaar bijna de gehele mens heid verlangt: vrede over de gehele wereld en een goede samenleving tussen alle volken. (Onze medewerkster besluit haar reisindrukken) We hebben nu, om het eens heel huise lijk te zeggen, kraamvisites afgelegd bij vele wiegen. Babies gezien van zeer jonge ouders (zoals Enkalon en rayon bij de Al gemene Kunstzijde Unie) of jonggeborenen uit reeds gevestigde gezinnen, waar een flink stel gezonde kinderen aan het pas gekomen broertje was vooraf gegaan. Er is vreugde bij een fabriek, wanneer daar een nieuw product het levenslicht heeft aan schouwd. Maar, mede-moeders, we zijn er nog niet als het hummeltje in de wieg ligt. We ho pen toch, dat het kindje van nu mag op groeien tot een volwassen mens. Dat laten we niet alleen over aan natuur en ervaring, want het is nu (zij het nog niet geheel en al) wel doorgedrongen dat we die kleintjes regelmatig onder controle houden, en ge bruik maken van de goede diensten van een consultatiebureau. Dat het kindje leeft op een zeker moment het nul graden Celsius niveau (waarboven het vriest op ruim 1500 meter hoogte aangetroffen. WIJ BLIJVEN HOPEN De mogelijkheid bestaat nog, dat wij een mooie tweede helft van de zomer krijgen, zodat er nog geen reden is deze zomer in haar geheel af te kammen. Wel moet er bij gezegd worden, dat deze hoop ons steeds verder in de schoenen begint te zakken. Misschien wordt het „IJzeren Gordijn" even opgetrokken, al is het alleen maar om wat warme lucht door te laten. In elk geval was Sint Margriet bij ons droog. (Nadruk verboden) is goed, dat het levensvatbaar blijkt is be ter. PROFESSOR IN KINDERGENEESKUNDE Met de industrie-zuigelingen is het niet anders gesteld. Met evenwel dit verschil: bij een klein kind beslist vrijwel het onderzoek resultaat. We weten allen dat er groei factoren bestaan, maar die zijn onbereken baar. Hoe we popelen om te weten wat een bepaald proces over een half jaar zal op leveren, die tijd kunnen we niet verhaasten. Maar bij technische producten kan dat wel. Fabrikaten worden bedokterd op zeer hoog wetenschappelijk niveau en met ge bruik van wonderlijke middelen. Het con sultatiebureau voor deze dingen staat onder leiding van niemand minder dan een hoog leraar ir. D. Dresden, en daar kan men de toekomst naar zich toehalen. JAREN KORTEN IN TOT DAGEN Ergens in Twente is een nieuw soort beddelaken gefabriceerd. Vraag niet wat het heeft gekost aan vóór-fabricage, labo ratorium-onderzoek en arbeidsuren, beter gezegd arbeidsmaanden. Maar goed, het kind is ter wereld. Maar nu de vraag: hoe zal het zich hou den? Wat blijft er over na anderhalf jaar gebruik, slijtage, wasbehandeling? De fabri kant moet dat weten voor hij er zijn naam, zijn reclamekapitalen, zijn verkoopapparaat aan waagt. Hij kan het zelf thuis gaan pro beren en als na 18 maanden de resultaten bekend zijn heeft een concurrent met een soortgelijk artikel de markt al veroverd. Neen het moet vlugger. En in Delft kan dat. De organisatie voor Toegepast-Na- tuurwetenschappelijk Onderzoek (T.N.O.) weet met een reeks verfijnde machines vast te stellen hoe weefsels er uit zullen zien en win één van de 60 flinke geldprijzen, (ruim 4000.uigeloofd) 1. Vul de open vakjes in met zelfgekozen Nederlandse woorden algemeen gebruikelijke (volgens Koe nen-Endepols) geen afkortingen geen herhalingen. 2. Probeer dgarbij een zo hoog mogelijk aantal punten per woord te behalen, met onderstaande waardering. a=6 e=5 i=4 m=3 r 2 v=l b=6 f=5 j=4 n=3 s 2 w=l c=6 g=5 k=4 o 3 t=2 y,ij l d=6 h=5 1=4 p 3 u 2 z=l Bijvoorbeeld: BOOS=6+3+3+2=14 pnt. maar: BAAS=6+6+6+2=20 pnt. Als totaal aantal punten geldt de waarde van alle letters in de 56 vakjes, dus ook HELPT. 3. Twintig verschillende inzenders (met de meeste punten), die 1,extra post- gels hebben geplakt, krijgen 0.50 per punt uitbetaald (bijv.: 200X/ 0.50100.—). veertig verschillende inzenders (met de meeste punten)die 0.50 extra post zegels hebben geplakt, krijgen 0.25 per punt uitbetaald (bijv.: 200X/0.25=/50.— 4. Voorwaarden Oplossing op een briefkaart plakken of overtekenen. Totaal aantal punten daarbij vermel den. Op de adreszijde, naast het gewone posttarief (7 cent buiten de postkring Den Haag): 1.extra postzegels plakken, wan neer U 0.50 per punt wilt winnen. ƒ0.50 extra postzegels plakken, wan neer U 0.25 per punt wilt winnen. 0.15 extra postzegels plakken voor een lijst met de uitslag. Deelnemers in het buitenland: „Inter nationale antwoordcoupons" inzenden a.u.b. Uw naam en adres duidelijk, met blokletters, opgeven. Adresseren aan „Het Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag". Inzenden uiterlijk 30 Sept. 1954. 5. De namen van de 60 prijswinnaars, door een onafhankelijke jury aangewezen, worden opgegeven aan de bladen, waar in de puzzle is geplaatst. Wie ƒ0.15 extra bijplakt, krijgt een op gave van de uitslag toegezonden. De prijswinnaars krijgen persoonlijk be richt. Over deze prijsvraag kan geen corres pondentie worden gevoerd. (Beschermd ingevolge de Auteurswet van 1912). als ze honderden dagen zijn blootgesteld aan water, zon, hitte. Alleen: de resultaten worden bereikt in ijltempo. FOLTERKAMER VOOR FABRIKATEN Van deze Blauwbaardkamers kan men zeggen, dat er wordt gerukt, geplukt en ge drukt. Trommel- en valproeven, schok- en drukwaarnemingen gaan na hoe producten of hun verpakking zich zullen gedragen bij het normale risico van vervoer per trein of schip. Men stelt er treksterkte, knikvastheid of waterdampdoorlatendheid vast met het gemak, waarmede in uw keuken even wordt gecontroleerd of de soep al gaar is. Een speciaal Wagentje laat de zaak tegen een schot opbotsen alsof de wereld één grote autoscooter op de kermis is. De berstdruk van brandslangen, de warmte-isolatie van wol, het krimpgedrag van kleding bij over- verven, in Delft merkt men alles, ziet men alles, weet men alles. Is dit alleen in het belang van de fabri kant Neen, het is het uwe. Want laten we eerlijk zeggen: de dubbeltjes zijn duur. Nieuw kopen is niet een genoegen alléén, want er is geld voor nodig dat vrijwel elk gezin zich op ander gebied moet ontzeggen. En voor dit goede geld mag u geen mis koop krijgen. De dure nieuwe gordijnen moeten levensvatbaar zijn; geen woord maakt in de gebouwen van de T.N.O. meer indruk op de bezoeksters dan de herhaling: licht-echt, kleur-echt, mot-echt. Het is een afgezaagd gezegde dat de klant koning (in) is. Maar hier maakt men het tot een waar woord. VEILIGHEID GEWAARBORGD En zo, Majesteit, gaat ge dan Uw voor genomen bezoek uitvoeren. Uw galakoets wordt voorafgegaan door een escorte be reden troepen en gevolgd door een deta chement motorpolitie. Geen indringer kan het U lastig maken; Scotland Yard heeft alle schuilhoeken uitgekamd, er is razzia gehouden op de meest verborgen gevaren. Daarvoor werkt een geweldig apparaat, maar de veiligheid van het Koninkrijk Huisgezin en Hoogstdeszelfs Staatshoofd is zulk een instelling waard. Zij werkt, zoals een goede geheime dienst betaamt, onder een codenaam: T.N.O. Dit leerde ons de laatste dag van de kwaliteitstocht van Nederlands Fabrikaat. En nog veel meer, dat een hele krant zou vullen. Maar het zal In het wezenlijk be lang zijn van uw gezin als ge dit hebt willen volgen. Want laten we de scherts ter zijde laten om in alle ernst te eindigen: het Nederlandse gezin, waarvan gij deel uitmaakt werkt uit alle macht om er boven op te komen. Daarin slaagt het alleen, in dien gij mede-werkt. (Nadruk verboden)'. ZONDAGSDIENST ARTSEN op Zondag 1 Augustus 1954 Dr. Duinkere Tholen, tel. 40. Dr. Menger, St. Filipsland, tel. 20. HOOGWATER in de week van 1 t.e.m. 7 Augustus 1954 Zondag vm. 5.00 uur en nm 17.12 uur Maandag 5.30 17.43 Dinsdag 6.00 18.18 Woensdag 6.33 18.50 Donderdag 7.10 19.25 Vrijdag 7.45 20.05 Zaterdag 8.32 21.00 Vrijdag 6 Aug. Eerste kwartier te 7.50 uur. VERGADERING „THOLENSE BOYS" Vrijdag 23 Juli hield de voetbalvereniging „Tholense Boys" een algemene vergadering. De heer J. de Laater werd ter afwerking van het eerste agenda punt gekozen als secretaris. Megedeeld werd dat men weer een leider heeft voor de junioren. Bij de rondvraag werd geinformeerd naar het nieuwe sportterrein. Het bestuur kon hierover echter geen nadere mededelingen doen, daar van omlijnde plannen nog wei nig bekend is. Het moest hier dan ook bij de wens blijven, dat een en ander zo spoe dig mogelijk verwezenlijkt zou worden. Ook wat betreft een overkoepelend or gaan van alle sportverenigingen een fede ratie kon men weinig zeggen, daar dit alles nog in beginstadium is. Daarna volgde sluiting. De opkomst was niet groot. VERGADERING ALG. KLEUTERSCHOOL In de Jaarvergadering van de Algemene Kleuterschool alhier, gehouden op 15 Juli jl. werden de Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester behandeld en goedgekeurd. Meegedeeld werd, dat het Bestuur een ur gentie-verklaring verkregen had voor het bouwen van een stenen school; de fancy- fair, voor dit doel gehouden, bleek een suc ces te zijn, waarvoor allen, die daaraan, meegewerkt hebben, dank gebracht werd. De aftredende bestuursleden werden alle herkozen, waarna tot slot de wens uitge sproken werd, dat de kleuters weldra van de stenen school gebruik zouden kunnen maken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 1