WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht COMMENTAAR Burgemeesters en Koninginnen Het handhaven der waardigheid Algelopen winter in cijfers geen strenge winter Vorstperiode duurde kort RAADSVERSLAG OUD VOSSEMEER Geeft Middenstandsnota een positief beeld 10e Jaargang Nr. 17 12 Maart 1954 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot Donderdagmiddag 1 uur aangenomen Er zijn tegenwoordig in Neder land veel koninginnen. Naarmate 't weer beter wordt, naar die mate neemt het aantal hoogwaardigheids- bekleedsters toe. Heidekoninginnen, zeilkoninginnen, bloemen- en kaas koninginnen, om van schoonheids koninginnen nog maar te zwijgen... Zij worden in het leven geroepen om het toerisme te bevorderen en zodoende vervullen zij wellicht nog een nuttige taak. Niet zelden wordt zo'n koningin feestelijk ingehaald en de burgemeester ter plaatse, getooid met de ambtsketen, als teken zijner waardigheid, begroet haar namens het gemeentebestuur. En als dat ge beurd is, kan het feest beginnen. Velen zijn daar langzamerhand aan gewend geraakt. Maar de Eerste Kamerleden althans velen van hen ergeren zich aan deze nieuwe vinding van de gemeenten om de aandacht van de toeristen te trek ken. En zij stelden aan Minister Beel, in het Voorlopig Verslag op de begroting van Binnenlandse Zaken, de vraag hoe hij hierover dacht. Haalt zo'n burgemeester met ambtsketen zijn waardigheid niet omlaag Moet de Minister hier niet ingrijpen Wordt het niet de hoogste tijd om een ministeriële cir culaire aan de burgemeesters te sturen waarin wordt verboden om „koninginnen" te ontvangen Deze vragen waren voor de Minister niet gemakkelijk. Iedere streek van het land is nu eenmaal verschillend. In het Zuiden zal men zich wellicht als burgemeester meer kunnen ver oorloven zonder de hoogheid van het ambt te schaden dan in het Noorden. Dat is een kwestie van instelling en van landsaard. Minis ter Beel moest dus tussen de ont stemde vragenstellers en de voor standers van de koninginnen zij waren er ook in de Senaat door zeilen. En hij deed dat op een voor treffelijke, ontwijkende wijze. Hij zeide de burgemeesters vrij te laten in de beoordeling hoe zij de waar digheid van hun ambt moeten hand haven. Zij moeten dus zelf uitmaken of zijn een schoonheidskoningin kunnen ontvangen of niet. Maar als de waardigheid van het ambt uit het oog wordt verloren, dan zal de Minister niet nalaten daarover iets op te merken. Dat is dus de rem. Duidelijk is het niet. Maar in ieder geval mogen burgemeesters prins Carnaval binnenhalen. De heer van Walsum (arb.) burgemeester van Rotterdam ergerde zich een beetje aan dit for mele gedoe. Hij kan uit ervaring spreken, want ieder jaar haalt hij Sinterklaas in. Mag dat wel Hij zag hier geen probleem. Maar de critische vragenstellers waren door het antwoord van Minister Beel niet erg gerust gesteld. Zij zullen dat ook wel nooit worden, want het is uiterst moeilijk om voor deze ge vallen precies een grens te trekken. DE FRIESE KWESTIE Minister Beel moest uiteraard wel reageren op de redevoering van Prof. Diepenhorst (a.r.) over de Friese kwestie. „De man".zoals hij in verschillende landelijke dag bladen wordt genoemd „die de moed had". Hij had zich nl. vrij laatdunkend over het recht, dat de Friezen vragen om in het officiële verkeer hun eigen taal te mogen gebruiken. De tweetaligheid is in ons land geen voordeel, zo moest de bewindsman erkennen. Maar het leven is nu eenmaal sterker dan de leer. Van de Regering mag niet verwacht worden, dat zij in Fries land levende verlangens geen uit weg geeft. Zij mag de ogen niet sluiten voor de werkelijkheid. En Prof. Diepenhorst werd dan ook aangeraden zijn standpunt te her zien. Daarvoor is nog alle gelegen heid, omdat dit debat pas interes sant wordt als de wetsontwerpen aan de orde worden gesteld, die het gebruik van de Friese taal in de rechtszaal en op de scholen zal regelen. Prof. Diepenhorst werd dan ook verweten dat hij op die gelegen heid had moeten wachten. Aan het gebruik van deze taal zullen be perkingen worden gesteld. Zo zullen de rijkseenheid, de rijksgelijkheid en de rijkszekerheid niet in het gedrang mogen komen. Dat er iets moet ge beuren met de Friese taal is de vaste overtuiging van de drie Minis ters, die een bezoek aan deze provincie hebben gebracht. Het de bat over deze aangelegenheid ging als een nachtkaars uit. Prof. Die penhorst was nl. niet aanwezig, zo dat van een stevige repliek geen sprake kon zijn. De begroting van Binnenlandse Zaken werd deze week z.h.s. aan genomen. Schokkend nieuws is er stellig niet uitgekomen. De burge meesters kregen weer eens te horen, dat hun nieuwe bezoidigingsregeling bijna klaar is. Vooral aan de bur gervaders van kleine gemeenten zal gedacht worden. En verder heeft voorzitter Jonk man de onzalige gedachte gehad om de replieken op de Financiële be groting een week na de redevoering van de minister te doen houden. Dit betekende, dat de financiële speci alisten in de Senaat zeven dagen de tijd hebben gehad om weer nieuwe redevoeringen op te stellen. Een zaak, die anders hoogstens een uur vergt, nam nu een hele middag in beslag, zonder dat er belangrijke zaken aan de orde zijn gekomen. Minister v. d. Kieft heeft nog ver klaard, dat hij het verloop van za ken met Polynorm wil afwachten. Er is een kans, dat dit bedrijf ren dabel wordt, maar overigens moest hij erkennen, dat de geniegdheid om dit bedrijf van de hand te doen, toe neemt naarmate de rentabiliteit meer in zicht komt. Het totale verlies be draagt nu 20 min. De Staat is daar goed voor. En dat bedrag is zelfs de rijkskanselier v. d. Kieft te gortig. In ieder geval zullen er geen nieuwe credieten meer worden ver leend. De volkgende week gaat men in de Eerste Kamer de begrotingen van NAPOLEON EN WELLINGTON (Het Tehuis voor Ouden van Dagen II) Het was maar een kleine eenvoudige boerenjongen, die daar stond bij het hek van de boerderij. En de opdracht, die hij had was ook heel eenvoudig. Niemand mag je doorlaten had de boer hem gezegd. Voor niemand het hek open. In de verte klinkt hoorngeschal. Gebas van honden wordt steeds duidelijker ge hoord. De kleurige jachtstoet van de hertog van Wellington nadert en stuit op de barricade. Een der jagers tracht met een geldstuk de jongen over te halen het hek voor de hertog te openen. Maar het lukt niet. Het hek blijft gesloten. De naam Wel lington werkt anders dan verwacht werdt. De hertog van Wellington, zegt de jongen, die zal zeker niet willen dat ik mijn baas ongehoorzaam ben en met dit snedige ant woord verdient hij niet alleen een goudstuk maar ook de waardering van de hertog. Glimlachend rijdt deze met zijn stoet terug, een kleine blijde jongen achterlatend, die vol trots tegen zijn baas zegt: Ik heb ge daan, wat Napoleon niet kon, Ik heb de hertog van Wellington terug doen keren. Deze kleine geschiedenis doet ons wel duidelijk zien, dat de onderscheiding klein en groot niet steeds juist gemaakt wordt. Wat de grote keizer Napoleon niet gelukt, bracht de kleine boerenjongen voor elkaar. We mogen wel voorzichtig zijn met iets groot of klein te noemen. De feiten tonen achteraf vaak aan dat we in ons oordeel mis zijn. Al te vaak moeten we terug krabbelen. Een tehuis voor Ouden van Dagen op Tholen. Dat lukt nooit. Dat stadje is er veel te klein voor. Dat moet van het begin af een mislukking worden. Dat zijn dingen voor onze grote steden, maar niet voor het eiland Tholen. Denkt U er misschien ook zo over Hebt U er daarom geen interesse voor Werkt U er daarom misschien niet voor Denkt U dan eens aan de geschiedenis van deze boerenjongen. Wat Napoleon niet gelukt, gelukte hem. Het hek bleef dicht en U zag het al wagewijd open. Het Huis wordt vol en U zag het maar steeds leeg. Justitie en Sociale Zaken behande len. De Tweede Kamer is op recès, en wel tot 23 Maart. Dan zal zij weer een paar dagen vergaderen. Lang kan dat niet duren, want de meeste Kamerleden zullen als gene raals het verkiezingsgevecht voor de Provinciale Staten moeten aan voeren. Voordat de Tweede Kamer een paar dagen vrij nam, heeft zij eerst nog het verdrag over de Europese Rechten van de Mens goedgekeurd, terwijl zij tevens accoord ging met een verhoging van verscheidene pensioenen met vijf procent. Dit nog in verband met de huurverhoging, die op 1 Januari is ingegaan, en met de opheffing van de consumptiebeperking. Tijdens het korte debat hierover heeft Minister Beel medegedeeld, dat een wets ontwerp voor een verhoging van de pensioenen voor de „oud-gepension- neerden" dat zijn zij die vóór 1 Januari 1948 met pensioen zijn gegaan zeer spoedig bij de Sta- ten-Generaal zal worden ingediend. (Nadruk verboden) (Van onze weerkundige medewerker) De afgelopen winter geen strenge winter, zullen velen misschien ver ontwaardigd zeggen. En dat nog wel, terwijl alle grote rivieren met een dikke ijslaag bedekt waren, de Waddeneilanden enige weken al leen door de lucht waren te berei ken en er zelfs een elfstedentocht kon worden gehouden. Maar toch, wanneer wij de afge lopen winter in zijn geheel bekijken, (meteorologisch berekend over de maanden December, Januari en Februari) dan is het geen abnor maal koude winter geweest. Wel abnormaal streng was de korte vorstperiode die er tussen 23 Jan en 8 Februari voorkwam met in De Bilt 11 dagen met meer dan tien graden vorst tegen normaal in een winter 3 dagen. In dit opzicht heeft de winter maar weinig voor menig strenge winter ondergaan, maar uit uurlijkse aflezingen van de thermo meter berekend, was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 1.8C tegen normaal 2.4 C. Wij zien dat de winter in zijn geheel zelfs nog 0.1 C warmer is gebleven dan die van verleden jaar. Voor deze verrassing is de Dec.- maand aansprakelijk, die sedert '34 niet zo warm is geweest. Op 4 Dec. bracht Sint Nicolaas niet alleen suikergoed en marsepein mee, maar ook Spaanse temperaturen. In De Bilt, evenals op vele andere plaatsen, werd het record gebroken; het kwik steeg daar tot 14 gr C en in Zuid-Limburg zelfs tot 18 gr C. De Bilt noteerde voor December maar 5 vorstdagen tegen normaal 13- Januari viel al wat kouder uit, op 6 Januari (Driekoningen) vroor het in Zuid-Limburg 14 graden, maar op 15 Januari werd in De Bilt al weer 12 graden gemeten. Na de 22ste begon een zeer strenge vorst periode met zonnig weer en een sterke zeer koude oostenwind. Op de laatste dag van Januari vroor het in De Bilt 12 graen. Februari was de koudste van de drie wintermaanden met een afwij king van 2.8 gr C. Op 1 Februari bereikte de kou haar dieptepunt met 15 graden vorst in Twente. Het is deze betrekkelijk korte maar strenge vorstperiode geweest, die de afgelopen winter tot een bij zondere winter heeft gemaakt. Er deden zich verschijnselen voor, die zich in alle strenge winters voor doen (in het begin van dit artikel genoemd) terwijl de winter zelf niet op de lijst van strenge, zelfs niet van zeer koude winters voorkomt. In de laatste 50 jaren waren in De Bilt uit uurlijkse waarnemingen be rekend zelfs 11 winters kouder dan de afgelopen winter. Het aantal vorstdagen (dagen waarop het kwik onder het vries punt kwam) bedroeg in De Bilt 44 (normaal 42). Het aantal ijsdagen (dagen waarop gedurende het ge hele etmaal de temperatuur beneden het vriespunt blijft) bedroeg in De Bilt 19 (normaal 10). In het noor den wist de vorst veel langer stand te houden, daar werden totaal 26 ijsdagen gemeten (vliegveld Eelde). Enkele goede woorden hebben wij nog voor het weinig verwar mende maar lekker aandoende win terzonnetje, dat in De Bilt in totaal 192 tegen normaal 171 uren scheen. Na afloop van de strenge vorst periode bleef het weer bijzonder somber. Neerslag viel er op de meeste plaatsen belangrijk minder dan normaal. In De Bilt viel in de afgelopen drie wintermaanden 144 mm (normaal 189 mm). In Den Hel der 159, Eelde 121, Vlissingen 124 en op het vliegveld Zuid-Limburg 155 mm. Sneeuw van enige bete kenis viel er eerst na de eerste week van Febr- Meteorologisch gezien is de lente al aangebroken (1 Maart), volgens de kalender zal dit volgen de week (Zondag 21 Maart) ge schieden en wel 's avonds om vijf minuten voor middernacht, het tijd stip waarop de zon juist boven de evenaar staat. (Nadruk verboden) Het is subsidie wat de klok slaat voor Muziek; voor Kleuterschool; voor het Armbestuur. Binnen enkele weken wordt de brandspuit verwacht. Maandag 9 Maart kwam de raad ten ge meentehuize in openbare vergadering bij een. Voorzitter de burgemeester, aanwezig alle leden. Na vaststelling der notulen der vorige vergadering en naar aanleiding hiervan in formeert dhr. v. d. Klooster naar het hui dige tijdstip van de winkelsluiting. Dit is thans nog 6 uur, vanaf April 7 uur. Dhr. Aarnoudse merkt op, dat de win keliers hierover ontevreden zijn. Dhr. Daane vindt het ook vroeg, maar waarom de winkeliers zich dan niet laten horen is voor hem een raadsel. Dhr. Istha is van mening dat wanneer er om 7 uur gesloten wordt er toch nog velen te laat zullen komen. De voorzitter vindt het moeilijk bezwaren naar voren te brengen die niet weerlegd kunnen worden. Na nog enige discussie worden de inge komen stukken behandeld. Een verslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim over 1953. Bericht van goedkeuring door Ged. Sta ten van de begroting 1954 met de le wij ziging daarop. Bericht van de heren C. Lobbezoo en P. J. Droogers van aanneming van de benoe ming tot lid resp. van het Algemeen Arm bestuur en het Fonds Huyssen van Katten- dijke. Voorts is goedgekeurd door Ged. Staten het besluit tot verhoging van de huur van de woningwetwoningen aan de Raadhuis straat en de Schoolstraat. Aan het Bestuur van de R.K. Parochiale school en het Bestuur van de school m. d. Bijbel worden voor 1954 voorschotten ver strekt op de exploitatievergoeding resp. groot 107 X 30.02 3212.14 en 92Vs X 30.02 2771,85. Zonder discussie wordt besloten tot ver hoging van de huur van de woning B 14 met 29 tot een bedrag van 372,per jaar met ingang van 1 Januari 1954. Op een desbetreffende vraag van dhr. Aarnoudse wordt medegedeeld dat de wo ning thans aan behoorlijke eisen voldoet. Z.h.s. wordt besloten tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Bank v. Ned. Gemeenten over 1954 tot een bedrag van 15.000, Vastgesteld wordt een wijziging van de bezoldigingsverordening gemeente-ambtena ren en de instructie keuringsveearts en wel met ingang van 1 Januari 1954. Opgemerkt wordt dat de bonden blijkens hun advies geen bezwaar tegen de thans vastgestelde regeling hebben. Het Algemeen Armbestuur vraagt voor het jaar 1953 alsnog een verhoging van subsidie ad 388,32, zodat de totale sub sidie over dat jaar dan 2888,32 zal be lopen. Daar de noodzak hiervan wordt in gezien, wordt hiertoe zonder hoofdelijke stemming besloten. Oud-Vossemeer's Muziekvereniging ver zoekt de subsidie te willen verhogen tot een bedrag van zodanige omvang dat de ver eniging haar taak naar behoren zal kunnen vervullen. Aanvankelijk verzocht de vereniging haar muziektent in eigendom van de gemeente te mogen overdragen, daar het onderhoud hiervan voor haar vele moeilijkheden gaat opleveren. Daar de overtuiging bestaat dat de ver eniging geholpen moet worden is er een be spreking geweest, waaruit burgemeester en wethouders met een voorstel van 2 moge lijkheden komen. Het ene betreft dan overname van de muziektent, en onderhoud hiervan, het 2e over 1954 aan de vereniging een hoger sub sidie te verlenen ad 500,waaruit de vereniging 200,zouden moeten beste den voor schilderen van de tent en ver volgens per jaar in plaats van 300,per jaar 375,waaruit door de vereniging 75,ware te reserveren voor onderhoud. Dhr. Aarnoudse is er voor dat de vereni ging in stand blijft, maar zou het op prijs stellen te horen of er geen zaken zijn die nog harder nodig zijn. GRATIS VACANTIE Van „Hedenesse" (Zeeuws Vlaanderen) kwam er bericht, dat men in staat is een groep van personen uit het rampgebied dit voorjaar een gratis vacantie van 3 dagen aan te bieden. Ook de reiskos ten worden vergoed. Gehuwden kunnen hun kinderen meebrengen. Dit aanbod geldt niet alleen voor de direct getroffenen door de ramp, maar voor ieder inwoner van het eiland Tholen. Degene die hiervoor dan ook interesse heeft kan zich opgeven liefst zo spoedig mogelijk en schriftelijk bij de Sociaal werkster mej. A. Paling Bos Stavenisse, in elk geval vóór 15 Maart. Bij opgave wordt men verzocht naam, voornaam, adres en geboortedatum te vermelden. Daarna wordt dan de groep samengesteld. Wilt U er ook eens uit De kans is er. En een mooie. De voorzitter deelt echter mede dat de toestand van de gemeentelijke financiën voor 1954 dit zeer wel toe laten, waarna dhr. Aarnoudse zijn bezwaar laat vallen. Dhr. Istha vindt het voor de vereniging van minder belang hoe ze geholpen wordt, misschien beter de tent aan de gemeente. De voorzitter merkt op dat het vereni gingsbestuur geen voorkeur heeft. Dhr. v. d. Klooster is niet zo voor over dracht. De huidige raad is voor de „Mu ziek", maar men weet niet welke verhou dingen er in de toekomst zullen ontstaan, en dan kan een andere raad de tent wel opruimen. Dhr. Daane merkt op er paf van te heb ben gestaan dat men zo maar de kiosk had willen overdragen. Hij heeft de voorzitter ook medegedeeld dat dan de prikkel om de tent te behouden kan verdwijnen. Noch- thans is het te begrijpen, men wil van de last af. Spreker wil liever niet overnemen, wel helpen, en is er mee ingenomen dat de an dere leden er ongeveer zo over denken. De gemeente heeft eigen gebouwen genoeg. Dhr. Mees verklaart de uitgesproken me ningen ten zeerste op prijs te stellen. Een vereniging moet geen bezit weggeven, zo lang er nog andere mogelijkheden zijn. Ook dhr. v. Driel is het met de vorige sprekers eens. Thans besluit de raad z.h.s. voor 1954 aan de Muziekvereniging 500,subsidie te verstrekken onder voorwaarde, dat 200,zal worden bestemd voor schilder werk van de muziektent, en voor de ko mende jaren minstens 75,per jaar, het geen door de vereniging gereserveerd dient te worden voor onderhoud. Door het Bestuur van de Alg. Chr. Kleu terschool wordt voor 1954 gemeentelijke subsidie gevraagd. 72 kleuters bezoeken re gelmatig de school. Gevraagd wordt 25, per leerling. "1 Medegedeeld wordt dat het exploitatie- De zo uitgebreide Middenstandsnota, re sultaat van een nauwkeurig regeringsonder- zoek over de positie van de Middenstanders in ons land, is het onderwerp van bespre king geweest op de buitengewone vergade ring van het „Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen", die Zaterdag en Zondag j.l. in Katwijk aan Zee werd gehouden. De secretaris van het Verbond, de Heer de Kruijff uit Amsterdam gaf in het kort een resumé van de voornaamste punten de zer nota, waarna een uitvoerig debat ont stond. Weliswaar was de vergadering van oordeel, dat het verzamelde cijfermateriaal, zoals dat in de nota voorkomt, een belang rijke bijdrage vormt voor het verkrijgen van een inzicht in de problemen van het middenstandsbedrijf. Maar de middelen, om te komen tot een voor zijn taak berekenend en gezond middenstandsbedrijf werden, naar het oordeel van de vergadering, in de nota niet gevonden. Bovendien was de verga dering van mening, dat de nota de schei ding tussen het z.g. randbedrijf en het vol waardig bedrijf vrij willekeurig is genomen. Daarom acht de vergadering de in de nota genoemde stelling, dat het randbedrijf op eigen kracht gezond moet worden of an ders langs de weg van het vrije spel der maatschappelijke krachten dient te verdwij nen, beslist onaanvaardbaar. Er wordt in dit verband onvoldoende aandacht geschon ken aan de sociale kant van de bestaans- strijd en de vergadering betwijfelt of langs bovengenoemde weg ooit een gezond mid denstandsbedrijfsleven tot stand zal kunnen komen. De vergadering was dan ook o.m. van oordeel, dat het overheidsbeleid t.o.v. de middenstand gericht moet zijn op bewuste sanering en toepassing van het behoefte element bij vestiging, en de daaraan vast gekoppelde wettelijke sanctiemaatregelen. Ook achtte de vergadering het noodzake lijk, dat ruime financiële middelen beschik baar worden gesteld voor de economische versterking van de verschillende functio nele sectoren van het middenstandsbedrijf. Dit kan b.v. bereikt worden door afschaf fing van de omzetbelasting en deze heffing te leggen op de grondstoffen bij de bron. Ook is van belang, dat de sociale zekerheid van de middenstander op een beter niveau komt, met name de ouderdomsvoorziening, verzorging bij ziekte en invaliditeit, alsmede medische verzorging. Ten slotte sprak de vergadering als haar mening uit, dat de middenstandsnota onvol doende waarborgen biedt voor een toekoms tig constructief middenstandsbeleid en voeg de de wens eraan toe, dat een door de Tweede Kamer in te stellen commissie een nader onderzoek zal instellen om tot meer positieve voorstellen te komen t.a.v. het te voeren middenstandsbeleid. In deze trant werd een adres aan de regering en de leden van de Tweede Kamer gezonden. tekort over 1953 130.51 beliep en volgens de begroting 1954 hierop een tekort van 220,mag worden verwacht, welk be drag men door een loterij of iets dergelijks hoopt te kunnen aanvullen. Besloten wordt de gevraagde subsidie te verlenen. Als leden van het Wezen-Armbestuur treden af de heren M. P. v. d. Stel en C. M. Droogers. Als 2-tallen worden gesteld M. P. v. d. StelM. Lindhout Mz. en C. M. Droogers Adr. Duine Az. Met algemene stemmen worden herkozen de heren M. P. v. d. Stel en C. M. Droogers. Door het vertrek van dhr. G. v. Dalen is in de commissie tot wering van school verzuim een vacature ontstaan. Van het gestelde 2-tal C. P. de SchipperLobbezoo wordt eerstgenoemde met algemene stem men gekozen. Van Ged. Staten is ingekomen een af schrift van een schrijven van de Minister van Maatschappelijk Werk, waarin ver zocht wordt mede te delen of de Woon- ruimtewet voor de gemeente geheel of voor een gedeelte niet meer van toepassing dient te zijn. De Kroon kan namelijk gemeenten aan wijzen waar de Woonruimtewet niet meer geheel van toepassing is. Algemeen is men echter van mening dat de woningtoestand nog niet van dien aard is dat men hiertoe over kan gaan. Door het hoofd der O. L. school wor den leermiddelen aangevraagd tot een totaal bedrag van 6500,welke aan vraag nadien is beperkt. Thans wordt verzocht te mogen begin nen met de nieuwe taalmethode, welke 287,65 zal kosten. Het bevreemdt dhr. v. d. Klooster dat de Openbare Lagere School nog met de nieu we taalmethode moet beginnen, terwijl de andere scholen deze al langer hebben. Evenals dhr. v. d. Klooster wil dhr. Istha de zaak spoedig afdoen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten voor de nieuwe taalmethode de gel den direct ter beschikking te stellen. RONDVRAAG Bij de rondvraag stelt dhr Istha de kwestie van de mestvaalt aan de orde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 1