Plaatselijk Nieuws ZWITSARUB VAL DA COMMENTAAR THOLEN Dames! Vooral 1111 Verkouden kinderen? OUD-VOSSEMEER Brandende pijn - vanuit de maag tot hoog in Uw heel? ST. ANNALAND KOU GEVAT... fofFRMOGÉNg ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE BIJ VERKOUDHEID POORTVLIET 10e Jaargang No. 15 26 Februari 1954 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot Donderdagmiddag 1 uur aangenomen EEN HUISHOUDING IS „EEN ZAAK" De eerste kennismaking met de nieuwe loonronde is niet bemoedigend. Vrijwel iedereen zal hebben geconstateerd, dat tal van artikelen veel meer in prijs zijn ver hoogd dan overeenkomt met de 5 loons verhoging. Het lijkt wel of men in allerlei bedrijfstakken de gelegenheid heeft aan gegrepen om de prijzen te verhogen, zonder af te wachten of de befaamde belasting verlaging ook enige uitwerking heeft. Wij zullen die prijsverhogingen niet beoordelen, omdat men daarvoor de overwegingen moet kennen, die voor elk geval afzonderlijk gel den. Doch wij moeten wel constateren, dat het er niet naar uitziet, dat de 5 loons verhoging zal zijn opgewassen tegen de verhoging van de kosten van levensonder houd. Het gehele ingewikkelde evenwicht tussen prijzen en lonen schijnt te zijn ver broken en dat komt heel eenvoudig, door dat men geen twee ruggen uit één varken kan snijden. De huurverhoging moet toch ergens vandaan komen en als deze niet op een duidelijk aanwijsbare manier ten volle door belastingverlaging wordt goedgemaakt, krijgt men zulke verschijnselen als thans optreden. Wij geloven dan ook dat de oor zaak van de prijsstijgingen vooral is te zoeken in het lapwerk der regeringsmaat regelen ter compensatie van de verhoogde huren, waarin de forse lijn geheel ontbreekt. In elk geval zullen de huisvrouwen ook na de loonsverhoging de grootste moeite hebben om met het huishoudgeld rond te komen. Zij moeten nu weer wennen, aan nieuw prijzen en dus uitrekenen hoeveel zij voor elk onderdeel van de levensbehoeften kunnen uitgeven. Dat is iets waartegen tienduizenden vrouwen niet zijn opgewas sen. Eigenlijk moet men een huishouding beschouwen als een zaak, een onderneming, aan het hoofd waarvan een vrouw staat. Zij is het, die moet zorgen, dat het „huis- houdbedrijf" rolt, al is het de man, die in het merendeel der gevallen voor de toevoer van de noodzakelijke geldmiddelen moet zorgen. Het uitgeven is echter een kwestie, die dikwijls veel meer hoofdbrekens kost dan het verdienen en men mag dan ook gerust zeggen, dat de huisvrouwen het helemaal niet gemakkelijk hebben, want de juiste be steding van het inkomen is niet eenvoudig. Het is een bekend verschijnsel, dat men in het ene gezin veel beter rondkomt met het inkomen dan in het andere, ook al zijn de inkomens gelijk. De een geeft het geld verstandig en weloverwogen uit, terwijl de ander van de hand in de tand leeft en daardoor altijd te kort komt. Dit is een gevolg van de manier, waarop men met zijn geld omgaat. Men treft de klacht, dat men niet toekomt met het inkomen, even vaak aan bij mensen met bv. 15.000 inkomen als bij hen, die 3000 per jaar verdienen. Er zijn mensen, die betrekkelijk weinig ver dienen en toch kans zien knap voor de dag te komen, behoorlijk te eten en zelfs nog wat over te houden, terwijl anderen, die veel meer verdienen steeds geplaagd wor den door schulden en een lege portemonnaie Juist voor deze laatste groep hebben de gezamenlijke spaarbanken (waarbij de Rijks postspaarbank niet is inbegrepen) een dienst in het leven geroepen, die advies geeft bij de besteding van het geld. In Mei 1952 werd het Gezins-Begrotings-Instituut ge sticht (Botersloot 149, Rotterdam), dat over het gehele land werkt. Met inschakeling van plaatselijke banken, vrouwenverenigingen, maatschappelijke werksters en door het organiseren van curssen, lezingen, e.d. tracht men de vrouwen duidelijk te maken, hoe zij met hun inkomen het beste resul taat kunnen bereiken. Er wordt dan een indeling gemaakt van de te verwachten inkomsten, waarbij men de besteding splitst in vaste lasten, (zoals huur, verzekeringen, e.d.), huishoudgeld en reserve. Uit deze reserves worden dan kfêren en andere gro te uitgaven bekostigd. Op die manier wordt systematisch gespaard, wat veel goedkoper is dan het kopen op afbetaling of het op nemen van crediet. Als men op crediet koopt, moet men toch ook iedere week een bedrag missen, maar als men zelf vooruit spaart inplaats van na de koop te betalen, bespaart men zich de hoge afbetalingsrente. Maar spaar zelf en laat een ander het niet voor U doen, die dan ook het rentevoordeel nog op de koop toe heeft. Juist nu de besteding van het geld weer zoveel moeilijker wordt, doordat men nog niet weet, hoe het met het prijsverloop zal gaan in de komende maanden, is het dunkt ons verstandig aan het werk van deze ad viesinstelling alle aandacht te besteden. Wie financiële zorgen heeft, moet zich in zijn woonplaats maar eens in verbinding stellen met een aangesloten bank of een or ganisatie, die zich voor de begrotingsadvie zen interesseert. Kan men geen adres vin den, schrijf dan gerust naar het boven genoemde adres te Rotterdam. REGELING POSTDIENST op Woensdagen 3, 10 en 17 Maart a.s. (Biddag) Op de Biddag voor 't gewas zal in THO LEN de tweede bestelling niet worden uit gevoerd. Gelegenheid tot kosteloos afhalen der cor respondentie van 1717.30. Het postkan toor zal voor de POSTdienst worden ge sloten om 13 uur. Telegraaf- en telefoon openstelling normaal; afhalen busrecht evenzo. Wat de kantoren op het EILAND be treft, wordt eenzelfde regeling toegepast met dien verstande, dat op deze kantoren het afhalen der correspondentie is gesteld op 17.3018 uur. In THOLEN en SCHERPENISSE wordt de biddag gevierd op Woensdag 3 Maart a.s. Te ST. ANNALAND, ST. MAARTENS DIJK, OUD-VOSSEMEER en STAVE- NISSE heeft bedoelde viering plaats op Woensdag 10 Maart. IN POORTVLIET wordt de biddag ge houden op Woensdag 17 Maart. ZONDAGSDIENST ARTSEN 28 Februari 1954 Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vosse- meer en Poortvliet hebben Zondagdienst dr. R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19 dr. P. J. Duinker Tholen, tel. 40. JAARFEEST MEISJESCLUB In de zaal van „Hof van Holland" hield de meisjesclub „Nieuw Leven" onder grote belangstelling haar jaarfeest. Bij verhindering van de leidster M. Jan sen Hd. opende Ds. van Halsema de bijeen komst met gebed, las daarna Esther 5 en riep de vele aanwezigen een hartelijk wel kom toe. Herdacht werd het bij de ramp omgekomen actief lid Ria Uyl. Naast droef heid mogen we deze avond weer dankbaar zijn en verheugd nu we ons jaarfeest kun nen vieren. Gezongen werd Ps. 68 10, waarna secretaresse en penningmeesteresse hun jaarverslagen voorlazen. Opgevoerd werd vervolgens het tableau „Een Vaste Butcht". Met muzikale begeleiding van Ds. van Halsema werd dit tableau door een acht tal meisjes keurig vertolkt. Verschillende voororachten, zang, samenspraken en bij belse raadsels vulden het verdere van de avond. Opvallend was hierbij nog de sa menspraak „De ideale dienstbode" waar van de vertolking van de „Mevr." enig was. In de pauze werd op thee en gebak getracteerd. Met een woord van dank werd de mooie en gezellige avond op de gebruikelijke wijze beëindigd. OUDERAVOND CHR. SCHOOL Vrijdagavond j.l. we rl onder zeer grote belangstelling in de schooi aan de Doelweg de jaarlijkse ouderavond gehoude Eerst tvas er gelegenheid het werk van de leer lingen te bezichtigen, waarbij de moeders zich inzonderheid interesseerden voor de fraaie handwerken. Met gebed en het lezen van Jer. 3 vers 1 tot 33 opende de voor zitter de heer A. Kot de bijeenkomst. Na een inleidend woord over het gelezen schriftgedeelte door de voorzitter, hield de Heer Rijksen, student der Th. school van de Geref. Gem. een ernstige causerie over: „Ons gezinsleven in het licht van het 5e gebod". Daarna verkreeg de Heer Boen der het woord, die terug ging tot het leven van Noach en zijn achten in de ark. Daarbij wees hij op hetgeen Paulus hierover leert. De voorzitter dankte alle sprekers, waarna ouderling Lindhout met dankzegging ein digde. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat in verband met Biddag het ophalen van privaattonnen en huisvuil als volgt zal geschieden: Woensdag 3 Maart a.s. geen huisvuil; Vrijdag 5 Maart a.s. eerste gedeelte, privaat tonnen en huisvuil; Zaterdag 6 Maart a.s., tweede gedeelte, huisvuil. Voor de daaropvolgende dagen geldt weer de normale dienst. Tholen, 25 Februari 1954. Burgemeester en Wethouders voornoemd. TE VEEL GEVERGD Toen Maandag jl. op de scheepswerf van de firma v. D. een jachtje op de helling was gezet, kantelde dit naar één zijde wat sterk over. Dhr. D. v. D. trachtte dit tegen te houden, doch door de grote krachts inspanning knapte een pees in zijn been radicaal af, werd het weefsel geheel ver scheurd en werd de knieschijf van zijn plaats gerukt. Direct werd hij overgebracht naar het Alg. Burg. Gasthuis te Bergen op Zoom, waar operatief werd ingegrepen. BOUWVOLUME Bij de te Middelburg gehouden verdeling van woningbouwvolume voor Zeeland werden aan de gemeente van Tholen 10 woningen toegewezen over 1954, 1955 en 1956. HOOGWATER in de week van 28 Febr. t.e.m. 8 Maart Zondag vm 11.42 uur en nm 23.45 uur Maandag 0.24 13.07 Dinsdag 1.33 14.00 Woensdag 2.21 14.52 Donderdag 3.00 15.21 Vrijdag 3.40 16.00 Zaterdag 4.20 16.40 Vrijdag 26 Febr. Laatste Kwartier 12.29 u. Vrijdag 5 Maart Nieuwe maan 4.11 uur ZANGVERENIGING OPGERICHT Alhier werd opgericht een Chr. Gem. Zangver.. Een 30 tal traden toe als lid. Dhr. van Besooijen zal de leiding op zich nemen. Hamea-Gelei voor Uw handen „HELPT ELKANDER" Jaarvergadering van de Varkensvereni ging „Helpt Elkander" te Tholen. De voorzitter dhr. M. van Oeffelen opende deze vergadering met een welkom en sprak zijn vreugde uit dat zovele leden tegenwoordig waren. Hierna herdacht hij met enkele woorden het overleden lid, wijlen dhr. Pollie, waar na 1 minuut stilte in acht werd genomen. Vervolgens las de voorzitter een schrijven voor van de wed. Pollie, waarin dank werd gezegd voor het medeleven van de ver eniging. Hierna volgde voorlezing van het jaarverslag waaruit bleek dat over het af gelopen jaar geen uitkeringen hadden plaats gehad. Het aantal leden bedroeg 37. Door de kascommissie werd verslag uit gebracht, welke adviseerde de penning meester te dechargeren. Ontvangen was 359,41, uitgegeven 47.45, alzo over 1953 een batig saldo van 311.96. Het totale bezit was daardoor gekomen op 1993,78 De aftredende bestuursleden dhr. G. Praat en M. van Oeffelen werden bij accla matie herkozen, welke hun benoeming onder dank aan namen. Als lid van de Kas commissie werd benoemd dhr. Jac. Jansen Cz. Bij de rondvraag werd nog gesproken over art. 9a. Dit is niet meer na te komen in deze duurdere tijd. Besloten werd dit artikel te schrappen. Hierna sloot de voor zitter onder dank de vergadering. DAMSPORT Uitslag van de onderlinge competitie ge houden op 2 en 9 Februari 1954. Junioren C. Eelenbaas - K. Deurloo 2-0 C. de Jonge - S. Bout 0-2 J. Elenbaas - K. Jansen 2-0 C. de Jonge - K. Deurloo 0-2 G. de Hond - K. Jansen 2-0 Senioren J. Laban - D. de Vos 0-2 Junioren G. de Hond - C. de Jonge 2-0 D. Zwagerman - J. Priem 0-2 C. Elenbaas - J. Elenbaas 1-1 K. Jansen - K. Deurloo 2-0 C. de Jonge - G. de Hond 0-2 D. Zwagerman - K. Jansen 0-2 Senioren M. Schot - J. Laban D - 2 Uitslag van de Onderlinge Competitie gehouden op Dinsdag 23 Febr. 1954: Junioren: G. de Hond D. Zwagerman 20 C. de Jonge J. Priem 02 K. Jansen D. Zwagerman 20 C. de Jonge J. Elenbaas 20 J. Priem K. Jansen 02 Senioren: M. Schot M. de Heer 02 J. Laban J. Russcher 20 BURGERLIJKE STAND Geboren 10 Febr. Maria Adriana Antonetta, dt. v. H. Uijl en C. M. Uijl. 10 Febr. Willem, zn. v. A. Mol en S. K. Polderman Overleden 10 Febr. Pieter Marinus Pollie, oud 74 jaar, wonende te Tholen, e.v. Dirkje Stoel. Genezende warmte door wrijven met: een Zwitsal preparaat Vraag de voordelige introductie-verpakking J OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL Onder grote belangstelling van de zijde van ouders en donateurs werd Dinsdag avond in het gymnastieklokaal van de O. L. School de jaarlijkse ouderavond van de Algem. Chr. Kleuterschool gehouden. Een aantal kleuters voerden verschillende spelletjes op, welke bijzonder bij de aan wezigen in de smaak vielen. Voorts was er gelegenheid door de kinderen gemaakte werkstukjes te bezichti gen. Als het werk van de Kleuterschool nog reclame behoefde, zouden we kunnen op merken dat het een uitstekende reclame avond was. BURGERLIJKE STAND Huwelijksaangifte: 16 Febr.: Johannis Adriaan Heijboer, 27 jr. expediteur en Heiltje van der Eijk, 26 jr. telefoniste, beiden wonende te Oud-Vosse meer. 24 Febr. Adrianus Johannes Izaak Visser, 25 jr. militair, wonende te Dordrecht en Cornelia Goedegebuure, 25 jr., zonder be roep, wonende te Oud-Vossemeer. GEVONDEN Omtrent een gevonden zilverbon van 2.50 zijn inlichtingen te verkrijgen bij de Rijkspolitie. EEN GOED RESULTAAT Door het t.b.c.-comité werden op 18 en 19 Februari in de zaal van dhr. den Hol lander 2 toneelavonden georganiseerd ten bate van patiënten in deze gemeente. Geheel belangeloos gaf de toneelgroep „Ons Genoegen" uit Poortvliet beide avon den haar medewerking, terwijl een muziek gezelschap uit Bergen op Zoom voor de muzikale afwisseling zorgde. Vele medewerkenden droegen hun steen tje bij om het resultaat zo groot mogelijk te doen zijn. Dit mag dan ook met een batig solda van 140.gezien worden. Een pluim op de hoed van allen die zich hiervoor inspanden. Een of twee Rennies blussen die pijn dade lijk! Een kwestie van een of twee minuten. Houdt altijd een paar Rennis bij de hand. Ze zijn stuk voor stuk hygiënisch verpakt en water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon laten smelten op de tong en ze zijn nog smakelijk ook OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL Het schijnt dat de animo voor de Ouder avonden jaarlijks toeneemt. Het wordt voor de Oudercommissie van de O. L. School alhier dan ook een probleem om al de be langstellenden van een behoorlijke zitplaats te voorzien, zolang met één lokaal moet den volstaan. Misschien dat ook hiervoor een eventueel verenigingsgebouw de op lossing brengt. Zo was er dus ook vorige week Don derdagavond grote belangstelling, toen de voorzitter van de Oudercommissie, de heer F. J. Stols allen een welkom op deze Ouder avond toeriep. Hij wees op het grote ver schil van thans en vorig jaar, toen op 12 Februari Ouderavond gehouden zou wor den, maar de ramp de reeds gezonden uit nodiging deed vergeten en meer dan dat. Zo ontzettend de ramp was, zo groot was ook de hulp. Vanaf deze plaats wenste de voor zitter die op enigerlei wijze tot die hulp bijdroegen zijn dank te betuigen. Hierbij dacht hij inzonderheid aan de gemeente Bergen in Noord-Holland, waar de hoogste klassen een prachtige vacantieweek door brachten. Erkentelijk was hij voor de grote gastvrijheid van de Bergse ouders en het onderwijzend personeel aldaar, terwijl hij ook de begeleiders van hieruit zijn dank betuigde voor de goede zorgen. Hij hoopte dat men door deze avonden weer een prachtig resultaat zou boeken, opdat weer een mooie schoolreis gemaakt zal kunnen worden, mede dank zij de baten van deze avonden. Hij dankte alle gevers voor de in gebrachte prijzen. Een bijzonder welkomstwoord richtte hij tot burgemeester v. d. Bos, gemeenteraads leden en oud-commissieleden. Na nog een korte toelichting op het programma van deze avond verklaarde hij ze voor geopend. Burgemeester v. d. Bos het woord ver krijgend wees er op, hoe deze school onder der rechtstreekse zorg staat van het ge meentebestuur en er uit dien hoofde grote bemoeienis is. Hij dankte het Hoofd der School en het verder personeel voor het in het afgelopen jaar gegeven onderwijs, een jaar dat vooral aanvankelijk zoveel moei lijkheden bracht. Het is spreker bekend, dat er een achterstand is met vernieuwing leer middelen. Er zijn daarom reeds plannen ge maakt èn met het Hoofd der School èn de gemeenteraad besproken om tot vernieu wing te komen. Hij hoopte dat dit zo hoog noodzakelijke spoedig zijn beslag zal kun nen krijgen. Uitvoerig waren de verslagen van de secretaris-penningmeester, de heer H. Over- beeke, over de vorige Ouder- en film avond, de vacantieweek in Bergen en de Schoolreizen. Omdat vorig jaar de ouder avond niet kon doorgaan had men zelfs het mooie kassaldo van 319,93. Er moesten twee leden van de Ouder commissie aftreden, welke niet herkiesbaar waren omdat ze geen kinderen meer op school hadden, nl. de heren F. J. Stols en A. A. Goedegebuure. Men dacht dat dit agendapunt, mede gezien het grote aantal aanwezige ouders, nogal tijd in beslag zou nemen, maar reeds bij de eerste stemming had men twee nieuwe commissieleden in de heren L. P. Goedegebuure Azn en A. Gunter. De heer Boot dankte de scheidende com missieleden voor hun werkzaamheden. Hiervan was de heer Stols sinds 1937 voor zitter van de Oudercommissie geweest en spreker had hoogst dankbare herinneringen aan zijn werk in deze functie. Nadat een aantrekkelijke voorfilmpro gramma was vertoond in de vorm van we reld- en binnenlands nieuws met tot slot een tekenfilmpje, werd gepauzeerd. Daarin werd koffie gepresenteerd en het werk der leerlingen bezichtigd, waarvan alle aan wezigen gebruik maakten om tegelijk ook e. en a. met de onderwijzer te bespreken, zodat er eigenlijk tijd tekort was. Een schat van prijzen waren er voor de hierna volgende verloting. Ook bij het op „Amerikaanse" wijze verhandelen van een enorme taart overtrof de vraag het aan bod verre. Toen volgde de hoofdfilm: Merijntje Gij- zens jeugd, naar het bekende verhaal van de nog bekender schrijver A. M. de Jong, de romancier die tijdens de bezetting door de Duitsers werd gefusileerd. Hoewel de film het boek zeker niet over treft, behoeft het niet gezegd.dat het dan toch altijd nog een prachtig verhaal is wat hier in beeld werd gebracht, wat door allen dan ook geboeid werd gevolgd. Zo werd het een heel mooi geheel, dat Luxem burgs Bio Onderneming deze avond bracht. Dat was ook de conclusie van de voorzit ter aan het einde van de hvond, die niet anders dan kon aannemen, dat men over het gebodene zeer tevreden was. Bij de rondvraag stelde dhr. D. Dormaar voor, een herinnering te sturen aan de gemeente Bergen in verband met de daar doorge brachte vacantieweek, dat aller instemming had. Dhr. Stols dankte tenslotte alle com missieleden voor de prettige samenwerking. Met plezier was hij steeds in het belang van het openbaar onderwijs werkzaam ge weest. Hij dankte het Hoofd der School en mevr. Boot voor de altijd weer even gulle ontvangst en hoopte dat de school nog in bloei zou mogen toenemen, waarmee hij de uitstekend verlopen Ouderavond sloot. Vrijdag werd hetzelfde filmprogramma voor oud-leerlingen vertoond. Ook toen werd een verloting gehouden. Beide avon den hadden weer een zeer gunstig batig saldo, wat de kinderen ten goede komt bij de eerstvolgende schoolreis. Nader hebben we vernomen dat bij ver deling der functies in de Oudecommissie de heer H. Overbeeke als voorzitter werd gekozen en de heer L. P. Goedegebuure se cretaris-penningmeester. Bedek keel en borst met de pijn stillende Thermogène; de weldadi- ge warmte verjaagt verkoudheid. JAARVERGADERING MEISJESVERENIGING Dinsdagavond werd de eerste jaarver gadering gehouden door de meisjesvereni ging „Wees getrouw". Over belangstelling had men zeker niet te klagen. Naast me vrouw en burgemeester v. d. Bos waren er afgevaardigden van de kerkeraad, van de andere kerkelijke verenigingen en verschil lende andere genodigden aanwezig. De avond stond onder leiding van mevr. van Dijk en werd gevuld met inleidingen, de clamatie en zang. Twee jaar geleden werd deze vereniging opgericht met een leden tal van 31, thans telt men 27 leden, maar men verwacht nu weer toename. Vorig jaar kon door de ramp de eerste jaarvergadering niet door gaan. De leden van deze nog jonge vereniging brachten door hun mooi en afwisselend programma een goede avond, die door alle genodigden zeer werd gewaar deerd. KON. NED. MIDD. STAND Dinsdagavond 23 Febr. sprak op uit nodiging van de Middenstandsver. „Activa" dhr. K. Pijl, Bondspropagandist K.N.M.B. Er waren 29 leden aanwezig toen de voor zitter, dhr. F. J. Stols een bijzonder wel komstwoord tot de spreker richtte. De heer Pijl wees op de positie van de Midden stand, een positie die nog steeds zwak is, omdat men onvoldoende organisatiedrang heeft in een tijd, waarin men zonder dat aan het kortste lijntje trekt. Van overheids wege wordt een zo sterk mogelijke midden stand gewaardeerd. Maar de middenstand ziet nog te weinig het nut in van aaneen sluitend samenwerken. Na deze duidelijke toelichting was er gelegenheid zich op te geven als lid van de K.N.M.B. Een 15-tal leden traden toe. Daarna sluiting. BESTUURSVERDELING KOLENBOND Men had bij de Kolenbond, zoals uit het verslag in vorig nummer bleek een nieuwe voorzitter nodig door bedanken van de heer W. A. Boogaard. Na de algemene ver gadering beraadslaagde het bestuur zich hieromtrent. Het gevolg daarvan was dat de heer A. P. Bil, tot dusver secretaris tot voorzitter werd benoemd, terwijl de heer D. Dormaar het secretariaat overnam. BLINDEN-AVOND De Burgemeester verzoekt ons mee te delen, dat op Dinsdag 9 Maart a.s. des av. om half acht in de zaal van de heer F. Rijnberg een filmvertoning zal plaats heb ben, getiteld „Eén van ons", naar de no velle van de blinde schrijver Willem Kramer. Voorts zal de bekende propagan dist J. v. d. Berg spreken en declameren. Zo mogelijk zal het zangkoor „V.Z.O.S." haar medewerking verlenen. A.s. week zul len enige dames een programma komen aan bieden. De burgemeester wekt allen op deze avond zo veel mogelijk te bezoeken en dit instituut te steunen. VERGADERING KOLENBOND In de zaal van dhr. A. Gaakeer werd vorige week Woensdag, de jaarlijkse Alg. Vergadering gehouden door de Coop. Brandstoffenvereniging „Algemeen Belang" te St. Maartsendijk. Ter vergadering waren 117 man aanwezig, Bestuur en Raad van Toezicht inbegrepen. De voorzitter dhr. C. Priem opende de vergadering met een welkomstwoord. Hij bracht in herinnering hoe de vergadering van vorig jaar onder geheel andere omstan digheden werd gehouden. Deze winter is ongetwijfeld zeer streng geweest. Hoewel het soms wel wat moeilijk was om ieder precies op tijd te helpen, toch heeft nie mand der leden zonder brandstof gezeten. De secretaris dhr. L. Scherpenisse, leest vervolgens de notulen voor van de vorige vergadeing, welke na enige opmerkingen werden goedgekeurd. Uit het verslag van de boekhoudster blijkt, dat de omzetten be droegen: 81000 kg Anthraciet, 231875 kg eierkolen; 4080 kg cokes; 11950 kg briketten. Aankoop Brandstoffen 22.513,50; de uit gaven bedroegen 28.326,45. Saldo per 1 Jan. 1953 589,89, per 1 Jan. '54 572,53 Nadelig saldo 1953 17.36. De voorzitter van de Raad van Toezicht A. P, Bout, brengt rapport uit van de boek houdster en verklaart dat alles keurig in orde bevonden is. De voorzitter dankt bei den voor de bewezen diensten. Punt 4 was: verkiezing Bestuurslid P. de Viet (aftredend). Een der leden stelt voor om bij acclamatie te stemmen, maar de voorzitter antwoordt, dat het bestuur be sloten heeft in het vervolg hiervan af te zien, en voortaan schriftelijk te stemmen. Op P. de Viet werden 106 stemmen uit gebracht. Op de vraag van de voorzitter of hij zijn herbenoeming aanneemt, antwoordt dhr. de Viet bevestigend, en dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen. Tot voorzitter van de Raad van Toe- zich werd herkozen dhr. A. P. Bout die zijn benoeming eveneens aannam. De gunning om in het komende seizoen de kolen te lossen, wordt aan dezelfde los ser J. v. Gorsel gegund. Tijdens de pauze werd aan elk der leden twee consumpties aangeboden. Na de pauze dringt de voorzitter er bij de leden met klem op aan de kolenkaarten op tijd in te leveren. Tijdens de rondvraag werden diverse vra gen gesteld over kwaliteit van kolen, niet ontvangen kolen enz. Een der leden vraagt of het niet mogelijk is de kolenkaarten op te halen in plaats van bij de boekhoudster in te leveren. De voorzitter antwoordt dat dit met het Bestuur besproken zal worden. Daarna sluiting. IN DE FINALE Bij de te Bergen op Zoom gehouden wed strijd van kappersbedienden behaalde dhr. J. v. d. Reest, werkzaam bij de heer K. H. v. Bezooyen alhier 273 punten. Het max. aantal te halen punten bedroeg 315. Hier mee heeft v. d. Reest zich in de finale ge plaatst, welke binnenkort te Utrecht wordt gehouden. GESLAAGD Bij het gehouden examen voor Costumière slaagde onze dorpsgenote A. Slager. Zij heeft haar opleiding genoten bij mej. D. J. van As. PASTILLES ITXSl VALDAMILD HET GROENE KRUIS Onder voorzitterschap van oud-burge meester B. J. van Oeveren hield de afde ling „Het Groene Kruis" haar jaarvergade ring in de zaal van de heer J. de Graaf. Er waren 86 leden aanwezig en deze opkomst verheugde de voorzitter waarvan hij in zijn openingswoord getuigde. Inzonderheid werd een hartelijk welkom toegeroepen aan burgemeester van Doorn en Zr. Slager en Zr. Kooyman, Zr. Fuijkschot, die later zal arriveren zal de film vertonen: Rheumabe- strijding. Uit het rapport van Zr. Slager bleek dat 2827 ziekenbezoeken waren afgelegd in 82 gezinnen, 331 zuigelingen waren behan deld, 226 maal een gebruiksartikel was uit geleend, 32 zuigelingen consulten, .133 voor ouderen, 6 hoogtezonbestralingen, in to taal 3209 behandelingen aan de leden. De voorzitter dankt Zr. Slager voor dit vele werk en hoopt dat ze ook in 1954 weer alle gewenste hulp zal kunnen bieden. Het verslag van de penningmeeste is dit jaar minder gunstig, want er is een tekort van 23,88. Toch behoefde de oorzaak hiervan niet ver worden gezocht, omdat 500,aan het zwaar getroffen Stave- nisse was gegeven en nieuw materiaal aan gekocht. Het materiaal is dan ook in goe de staat. Een goed teken is dat de vier ligtenten niet behoeven gebruikt. Het ligt niet in de bedoeling dit jaar nieuw materiaal aan te kopen. Bij monde van de heer C. Geuze verklaarde de commissie uan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 1