Plaatselijk Nieuws cZZQlCEHIiZ? VAL DA PUROL LAAT ONS K. H. KOLBER Ruwe Handen Wij openen Mantel Costuums Mantels en Swaggers griep? ZONDAGSDIENST ARTSEN tholen" Uw REPORTAGE bij huwelijk en Uw HUISELIJKE FOTO's Uw PARTIJTJES enz. verzorgen 't ouds bekende adres van Melle's Fotohandel SPIERPIJN, SPIT... oud-vossemeer st. annaland HUISSLACHTINGEN Er werden in Januari 44 vergun ningen uitgereikt voor huisslach ting. PASTILLES DE°ZACHTE valdamild Heren Costuums Bergen op Zoom 3ij de eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. st. maartensdijk predikbeurten scherpenisse dag. bestuur, maar tot een definitief be sluit kwam men nog niet. Hij wil het daar om na de openbare raad nog even bespre ken met de leden. Overigens moet men het niet in de eerste instantie zien als een wo ning voor dhr. v. d. Bos, aldus de voor zitter, maar als een ambtswoning voor de burgemeester. De heer Stols wijst er op, dat het wel eens voorkomt, dat een goede woning te koop is, meer in het centrum van het dorp. Hij vindt dat men hieraan niet moet voor bijgaan. De voorzitter antwoordt dat ook dit reeds de aandacht had. Men zal er straks nog eens over beraadslagen. AANKOOP EN VERKOOP BOUWGROND. Het betreft de grond in een gedeelte van het vast te stellen wederopbouwplan (Su- zannaweg-Haven). De bouwvergunningen voor de herbouw van in de Suzannaweg en op de Haven verwoeste percelen zijn opge maakt. De grond is in koop overgegaan in handen van de gemeente, maar moet nu weer aan de personen worden overgedragen die daar willen bouwen. Beide overdrachten moeten definitief worden vastgelegd. Voor 2,per m2 wordt grond aange kocht van de Wed. M. Rijnberg, J. van Oeveren, A. Rijnberg, C. v. Oeveren, Wed. J. v. Oudenaarde, J. M. Voshol, F. Bur gers, A. M. Scherpenisse, J. S. v. Vossen, P C. Dekker, P. Polderman, M. Giljam en Erven Jhr. S. O. de Casembroot. Weer verkocht wordt voor 2,— p. m2 aan de herbouwers aldaar: Wed. J. v. Oudenaarde, J. M. Voshol, A. M. Scher penisse, F. Burgers, P. C. Dekker, A. Rijn berg en Wed. M. Rijnberg. De heer Moerland vraagt naar de moge lijkheid om P. v. d. Boogaard ook een ach teruitgang te geven. De andere herbouwert krijgen dat nu allemaal. Bovendien moet daar een nieuw rioolstelsel gemaakt wor den tot aan het Sluisje toe. De voorzitter zal met deze opmerking rekening houden. Onder de hamer door gaat verpachting van een perceel grond voor 1,per jaar dat in erfpacht is gegeven aan de P.Z.E.M. voor te bouwen transformatorhuisje. HET TEHUrS VOL Er is weer een schrijven van de Stich ting Tehuis voor Ouden van Dagen. Be grijpelijk. Immers, de St. Annalandse raad trok medewerking in, toen Scherpenisse geen medewerking gaf, omdat eerstgenoemd college de bepaling had gemaakt, dat aller moest meedoen. Nu de gemeente Scherpe nisse echter 20.000 garantstelling ver leende en blijkens deze brief ook de Ned Herv. Kerk van Scherpenisse bereid is df resterende 6000,te garanderen, is he-' bezwaar voor St. Annaland weggenomen En dat geeft men ook prompt toe, wan z.h.st. wordt besloten die medewerking, du: de garantstelling thans wel te verlenen er vorig besluit in te trekken. Hiermee is he' Tehuis dus „vol"; wat de garantstelling betreft. het seizoen met 'n uitge breide collectie Slechts enige nieuwe modelier konden wij etaleren. De keuze is echter zeer groot Bergen op Zoom EN DAN DE BRANDSPUIT Daarover wordt niet voor het eerst van gedachten gewisseld. Men was vorig maa.' zover gekomen, dat men een nieuw chassis met een ruilmotor zou aankopen en een nieuwe motorspuit. De voorzitter heeft de brandspuitenfabriek te Bergen gevraagd oi wijziging in deze nog mogelijk was. Dat bleek het geval te zijn. De voorzitter heeft daarop gevraagd aan de heer J. Kurvink of het zou kunnen vol doen wanneer een gehetl nieuwe motor spuit met nieuwe wagen werd aangekocht Dan zou men de motorspuit op de chassis construeren, zodat er maar 1 motor nodig is en niet zoals bij motorspuit en trekker, twee. De heer Kurvink was van mening, dal bijv. een Bedford Truck zeker zou voldoen. Men zou dan de volgende kosten krijgen: Brandspuit 9550,—, motorwagen, chassis inbegrepen 8590,samen dus 18.140. Er was voor de eerstgenoemde spuit met ruilmotor 12.600, uitgetrokken. Er komt dus 5540 bij. Maar dan is er nog meer. Er moet dan ook een 4wiel aandrijving op worden geconstrueerd, wat 1500 extra kost. De monteur verklaarde dat dit beslist nodig""was om overal te kunnen komen. Men heeft dus alles gloednieuw wanneer men hiervoor circa 20.000 neertelt. Dhr. Stols, hierover het woord verkrij gend, merkt op, dat er al een geweldige ervaring is opgedaan met aankoop van een brandspuit, al was het alleen maar met wat destijds uit Bruinisse arriveerde. Hij wil er daarom liever niet voor een 2e keer inlopen en we kunnen nu eenmaal niet buiten een brandspuit, ook al is het duur. We kunnen zeker ook niet meer onderuit met de over eenkomst St. Maartensdijk De voorzitter antwoordt dat dit nog 7 jaar loopt en die gezamenlijke spuit de gemeente dus nog 2100,zal kosten. Zijn mening is, dat men nieuw materiaal moet kopen. Hij geeft daaraan voor privé- doeleiden de voorkeur en ook voor de gemeente. Anders krijgt men al spoedig kosten, ook al kan 2e hands meevallen. Hij wijst er op, dat de Brandweer inspectie meer motorspuit en trekker apart propageren, dan zoals men het thans hier wil doen in combinatie. Dhr. Stols vraagt wat dit laatste zou kosten, als het geheel nieuw was, dus trek ker en spuit afzonderlijk. De voorzitter raamt zulks op een 30.000 Dhr. Moerland wijst er op, dat een motorspuit apart wel z'n voordelen heeft, omdat men er letterlijk overal mee kan komen. Dat is niet het geval met een trek ker en spuit in een. Dhr. Stols adviseert dat B. en W. maar eens zelf moeten gaan kijken aan de fabriek te Bergen met meeneming van een des kundige. Het is nu tijd dat de zaak in orde komt. De voorzitter meent, dat men nog wel op een half jaar kan rekenen, na defini tieve bestelling, eer het hier is. Besloten wordt het crediet voor de brand spuit tot 20.000 te verhogen en dat b. en w. stappen zullen ondernemen om zo spoe dig mogelijk tot goede bestemming daarvan over te gaan. RONDVRAAG Dhr. Stols vraagt naar de aanvullende uitkering ingevolge de noodwet Ouderdoms voorziening. Dit blijkt in orde te zijn. Dhr. Stols wijst er ook op, hoe belang hebbenden vorig jaar veel moeilijkheden hadden met uitbetaling van de kolen- en huurtoeslag volgens de W.W. Het lijkt hem gewenst dit wekelijks uit te betalen, zoals dat ook te Oud-Vossemeer gebeurd. Na uitleg hiervan blijkt, dat lang niet altijd de bescheiden daartoe tijdig binnen zijn. Men zal hiervoor echter een andere betere regeling treffen. Dhr. Ridderhof zegt reeds vorig jaar te hebben gewezen op de slechte bestratings toestand in de Vijf Zinnen. Men heeft toen besloten het te beklinkeren, maar dat is nog niet gebeurd. Weth. Moerland onderstreept dit en vindt dat het spoedig uitgevoerd moet worden. Weth. Goedegebuure vindt dat men ook de andere sloppen wel eens mag bekijken. De voorzitter zegt er hard voor te zijn, dat men die in orde gaat brengen. Dhr. Ridderhof wil ook een nachtbrander in de Tienhoven. De voorzitter zegt dat er een geheel nieuw plan komt. Laten we het dan bekijken. Dhr. Stols adviseert een witte band aan te brengen op het eind van de Langestraat daar de trapjes niet ongevaarlijk zijn. Daar na sluiting met ambtsgebed. Mijnhardt's Grïeppoeders. Doos 50 ct. Dr. L. D. A, Looysen, Tholen, tel. 49 Dr. R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19 HOOGWATER in de week van 21 t.e.m. 27 Febr. 1954 Zondag vm 5.25 en nm 17.40 uur Maandag 5.54 18.10 Dinsdag 6.23 18.40 Woensdag 6.54 19.13 Donderdag 7.32 20.00 Vrijdag 8.25 21.08 Zaterdag 9.49 22.45 Vrijdag 26 Febr. laatste kwartier te 12.29 u. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst tcherven zullen worden opgehaald op Dins dag, 23 Febr. 1954, het eerste gedeelte en op Vrijdag 26 Febr. d.a.v., het overige gedeelte. Tegen Donderdag 25 Febr. a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van orivaatputten. Tholen, 16 Februari 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd. NIEUWE METHODE Aan de Thoolse haven zijn vele mast- oalen aangevoerd, bestemd voor het af bakenen en plaatsen der netten voor de weervisserij op de Oosterschelde. In het voorjaar gaat men beginnen met een nieuwe methode voor het vangen van ansjovis. C.H. KIESVERENIGING De algemene jaarvergadering van de C.H. Kiesvereniging werd 16 Febr. jl. ge houden. De bijeenkomst werd op gebruike lijke wijze door de voorzitter, dhr. J. v. d. Velde geopend. Hij betreurde het dat de opkomst zeer matig was. De secretaris pen ningmeester bracht na lezing der notulen verslag uit over 1953. Hierin werd dank- gebracht voor het vele en goede werk dat de aftredende wethouder dhr. B. J. van Westen en het raadslid dhr. J. Quist voor de gemeente deed. Uit de vergadering werd dit onderstreept. Besproken werd de a.s. verkiezing der Provinciale Staten. De voorzitter werd als voorzitter-Statenkring afgevaardigd naar de vergadering der C.H.Kamerkring te Goes op 20 dezer. Voor te stellen candidaten o.a. de heren ir M. A. Geuze en P. W. C. van Westen. De aftredende bestuursleden de heren J. Quist en B. J. van Weren werden met algemene stemmen herkozen. Na een woord van dank eindigde de voor zitter met dankgebed. EEN MOOIE PRIJS De heer Zwagerman, Hoofd van de U.L.O.school alhier was de gelukkige win naar van de hoofdprijs van de in het week blad „De Hervormde Kerk" voorgekomen Kerstprijsvraag. Hij kreeg een Pfaff ZigZag naaimachine. Door de redactieleden van ge noemde uitgave en een vertegenwoordiger van de Pfaff naaimachines werd deze veel zijdige naaimachine aan mevr. Zwagerman uitgereikt. Een welkome prijs. EEN PRIMA COLLECTE De ten bate van de Zeeuwse Stichting gehouden collecte (Februarimaand-Zeeuw- se maand) bracht het mooie bedrag van f 805.60 op. De 52 collectanten, die hier aan hun medewerking verleenden komt ze ker ook een woord van dank toe. Wanneer men de opbrengst te Middelburg met die van Tholen vergelijkt zult U zien, dat het inderdaad een zeer goede collecte is. Dit jaar wordt het geld aangewend voor jeugd- doeleinden. Tel. 640-BERGEN OP ZOOM KNAPENVERENIGING i De jaarvergadering van de K.V. „Samu el" en van de M.V. „Soli Deo Gloria" werd vorige week in de zaal van hotel „Zeeland" gehouden. Er was veel belang stelling. toen Ds. v. d. Wiel het jaarfeest opende met het laten zingen van Ps. 105 1 en 2 en het lezen van Ps. 119 105 en 112 N.a.v. het gelezen Schriftgedeelte sprak dominee een inleidend woord. Daarna volg den de verslagen van de secretaris en pen ningmeester. De K.V. telt thans 18 leden. Beide clubs hadden over 1953 een klein batig saldo. Afwisselend en vlot werd het aardige programma, bestaande uit voor drachten, zang gedichten en een spraakwa terval uitgevoerd. De heer Geuze sprak voorts over „het doel van de jeugd en de taak van de lei ders". Felicitaties -volgden door de ver. te St. Maartensdijk, door de M.V. der Ge- ref. Kerk te Tholen, de Vrouwenver., de Geref. Knapenver., de J.V. te Poortvliet, Bijbelstudiekring, Kerkvoogdij en Kerkeraad alhier. Door het personeel der Zondags school werd een bloemstuk aangeboden. In de pauze werd getracteerd op gebak met koffie. Tenslotte hield Ds. v. d. Wiel noa een korte inleiding over het onderwerp „Fata Morgana" Daarbij wees hij op de juiste richting en keuze naar aanleiding van Ps. 119.105. Ouderling v. d. Velde ein digde met gebed deze goede, leerzame feestavond. ZEEUWSE COLLECTE De Burgemeester van Tholen brengt aan colectanten en allen die hebben medege werkt de Zeeuwse Colecte 1954 tot een succes te maken zijn warme dank. De Burgemeester voornoemd. 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. GESLAAGD Voor Chauffeur-monteur slaagde dhr. J. Roetert alhier. BIJZONDERE NUTSAVOND Ter gelegenheid van het 120-jarig be staan van het Departement Tholen van de Mij tot Nut van 't Algemeen werd er Don derdagavond in de zaal van hotel Hof van Holland een bijzondere nutsavond ge geven waarvoor veel belangstelling was. Bij ontstentenis van de voorzitter werd deze avond geopend door de secretaris, de heer I. v. d. Stel. Hij deelde mede, dat zich weer enkele leden gemeld hadden, die staande de vergadering door de aanwezi gen in de vereniging werden opgenomen. Hij sprak over de blijdschap van het be stuur, dat er deze avond bijzonde veel leden en gasten aanwezig waren, doch ge waagde ook van de spijt over het feit, dat er op andere, meer culturele avonden zo weinig belangstelling wordt betoond. Na deze opening stelde hij de Toneegroep T.G.O.V. uit Bergen op Zoom in de ge legenheid het blijspel „Een zeeman ging uit passagieren" op te voeren. Deze toneel groep oogste met dit stuk bijzonder veel succes door het sublieme spel van alle medewerkenden. Met een daverend aplaus werd de groep dan ook beloond en werden bloemen aangeboden. De heer v. d. Stel deelde voorts nog mede, dat er zeer waarschijnlijk nog dit seizoen nog twee avonden zullen worden gegeven, nl. een met een film en een met een toneelstuk van eigen leden. De avond werd vervolgens besloten met een gezellig bal. HUISSLACHTINGEN Over de maand Januari werden ter secre tarie 56 vergunningen voor huisslachting van varkens afgegeven. GEVONDEN Een snoer kralen (gitten). Inlichtingen bij de Rijkspolitie, alhier. RAADSLID SNOEP PLOTSELING OVERLEDEN De ruim 41 jarige W. Snoep begaf zich Zaterdag jl. per fiets van St. Annaland naar Oud Vossemeer. In de Kalisbuurt aldaar aangekomen ter bezichtiging van een dors machine werd hij door een hartverlamming getroffen en overleed ter plaatse. Met ont roering werd dit bericht in zijn woonplaats enige tijd daarna vernomen. De heer Snoep was sinds September 1953 lid van de Ge meenteraad en had als zodanig zitting voor de Rechtse lijst (S.G.P.) Hij laat eeri vrouw met 4 jonge kinderen achter. Dinsdag jl. vond de begrafenis plaats. Velen volgden de baar, terwijl er bij de groeve een nog veel groter aantal ingeze tenen aanwezig was. Ouderling Scherpenis se sprak als eerste bij het graf en wees op de trouw van deze echtgenoot en het voor beeldige leven dat achter hem ligt. Zeer ontroerd was hij bij de uitgesproken ge dachte aan het leed en de zorg die de we duwe thans moet hebben. Burgemeester van den Bos zei, dat het be richt van Snoep's zo plotseling overlijden de gemeente had geschokt en ontroerd. In de korte tijd dat hij met dit jonge raadslid samenwerkte had hij hem leren kennen als een zeer plichtsgevoelvol en vooruitstre vend gemeentebestuurder, zodat het ook in dit opzicht een groot verlies is. Ook de Burgemeester wenste de achter blijvende familie kracht toe om dit leed te dragen. Ds. van Dijk sprak tenslotte een ernstig woord en wees op de roepstem die van dit plotseling verscheiden uitgaat. Hij hoopte, dat zowel de weduwe als de be jaarde vader hun troost mochten zoeken bij de Enige Trooster. Ook in de jl. Woensdag gehouden raads vergadering werd wijlen W. Snoep herdacht zoals uit het raadsverslag blijkt. Het is algemeen bekend, dat hij deze taak niet licht opvatte, een taak die hij maar zo kort heeft mogen vervullen. VERGADERING KOLENBOND In de zaal van dhr,- P. Moerland werd vorige week Donderdag de 46e jaarverga dering gehouden door de Coop. Kolenver. „Ons Belang" Er waren 42 leden aanwezig toen de voorzitter dhr. W. A. Booogaard met een welkomstwoord opende. Gezien het grote aantal leden kon hij de opkomst niet groot noemen. De kwaliteit van de brand stoffen was het afgelopen jaar goed. behal ve een partijtje Wales anthraciet waarin nogal steenen voorkwamen. Daarover kwa men dan ook veel klachten binnen. De oor zaak daarvan was de omstandigheid, dat men op dat ogenblik geen anthraciet kon krijgen, toen men dit aanbod kreeg. Men was er toen blij mee, maar het is fout uit gelopen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur de afnemers van deze brandstoffen tegemoet te komen door enige terugbetaling. In dit verband adviseerde hij nogmaals vroeg te bestellen. Spreker herdacht de over leden leden en maakte daarbij uitzondering voor wijlen G. C. Goedegebuure, waarmee het bestuur menigmaal contact had als los ser van de kolen. Het was altijd een ge zonde stoere werker, die het dikwijls vlug voor elkaar had om tot lossen te komen. Straks zal een bestuursverkiezing plaats vinden zoals op de agenda staat aangege ven aldus de voorzitter, in verband met bedanken van ondergetekende. Tussentijds bedanken van een bestuurslid komt zelden voor in onze vereniging. Men zou hieruit misschien concluderen dat het aan de onder linge verhouding ligt. Spreker wenste er met nadruk op te wijzen, dat dit zeker niet het geval is. Zijn leeftijd (72) en andere om standigheden maken het noodzakelijk geen herbenoeming meer te aanvaarden. Hij hoopt dat deze laatste vergadering onder zijn lei ding goed en nuttig zal verlopen. Uit het verslag van boekhouder Den Haan blijkt dat er 5845 hl. huisbrandkolen zijn omgezet en 445 hl. cokes, daarbij nog ruim 10.000 kg turf. De omzet aan brandstoffen bedroeg 45.322,33, de uitgaven 39.649,31 de zuivere bedrijfswinst 379,33. In het jaarverslag wijst de boekhouder er op, dat de afname door de leden groter had kun nen zijn. De anthracietaanvoer liep niet op rolletjes de vraag neemt nog steeds toe. 11 Leden kwamen te overlijden, 2 zijn er vertrokken en 9 bedankten. Door overschrij ving en nieuwe inschrijving telt men thans 606 - vorig jaar 616 leden. Spreker besloot met aan te dringen op zoveel mogelijk af name, want „Ons Belang is Uw Belang". Als bestuurslid werd herkozen de heer A. P. Bil. In de vacature Boogaard werd het lid v. d. Raad v. Toezicht de heer Jb. Mos selman Azn benoemd. En in de plaats van laatstgenoemde als lid v. Toezicht de heer facs. Kaashoek Abrzn. Plaatsvervangende bestuursleden werden Chr. v. 't Hof en C. Ridderhof. BIJ KEELPIJN Het salaris van de boekhouder blijft op 500.gehandhaafd plus 2 ct per hl. Het inleggeld op 2. Weger wordt dhr. A. Dake en hulpweger dhr. Jacs. Hage Jz. Voor het aankondigen van kolenbezorging kreeg dhr. H. v. Oe veren 20.gratificatie. Voortaan zal de boekhouder hiervoor zorgen. Bij de rondvraag werd gewezen op het feit, dat in de vrije handel veel goedkoper anthraciet verkrijgbaar is. Voorgesteld werd de prijzen op het briefje te vermelden en ook wat goekope anthraciet te kopen. De voorzitter antwoordde hierop, dat het in de eerste plaats gaat om goede kwa liteit en wat voor anthraciet wordt aange boden tegen die prijs mag die naam niet hebben. In feite zijn die brandstoffen niet beter dan nootjes. Het bestuur kan dit daar om moeilijk op de bestelbiljetten plaatsen. Overigens zal men deze kwestie nader be zien. Een bankcrediet wordt gevraagd tot 13.000.welke machtiging wordt ver leend Daarna dankt de voorzitter voor de opkomst en het bestuur voor de prettigee samenwerking en sluit met de wens dat het „Ons Belang" wel moge gaan en ze nog in bloei zal toenemen. De vice-voorzitter dhr. A. A. Goedege buure heropent dan echter de vergadering weer cm mee te delen, dat 5 Febr. 1947 dhr. v. Dussen als voorzitter aftrad en het nu 32 jaar zitting hebbende bestuurslid de oud-voorzitter W. A. Boogaard deze func tie toen aanvaardde. Het bestuur kan op .een genoegelijke tijd van samenwerking onder zijn leiding terugzien. Namens de ver. dankt hij dhr. Boogaard hartelijk voor de belangelooze en vele moeite die hij voor „Ons Belang" deed. Als blijk van waarde ring werd hem vervolgens een keurige schrijftafel aangeboden en het ere-lidmaat- schap. De leverancier dhr. v. d. Berg. mede aan wezig bood de scheidende voorzitter een bureaulamp aan. De heer Boogaard dankte allen hartelijk voor de welwillende woorden en de blijken van waardering, welke hij graag wilde ac cepteren. OUDERAVOND SCHOOL MET DEN BIJBEL Vrijdagavond werd in de Christelijke School de jaarlijkse Ouderavond gehouden waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De voorzitter dhr. P. Quist liet zingen Ps. 36 2, ging voor in gebed en sprak een o- peningswoord n.a.v. Deuteronomium 4 1 tot en met 10, daarbij wijzende op de eis van Gods Woord, om Christelijk Onderwijs te geven. Verder bracht hij de ramp in her innering en deelde mede, dat bij beschikking van de Minister van Onderwijs een tijdelijke 6e leerkracht aan de school benoemd kon worden in de persoon van dhr. A. H. Gros man uit Oosterbeek. Verder werden wel kom geheten Burgemeester J. v. d. Bos en de beide wethouders. Het was voor het eerst in de geschiedenis van de School met den Bijbel alhier, aldus de voorz. dat een burgemeester de ouderavond bijwoonde. Zijn aanwezigheid werd dan ook op hoge prijs gesteld. Verder deelde de voorzitter mede, dat Mej. J. Hendrikse en dhr. Corns. Har- tog 1 April a.s. de school verlaten, we gens benoeming in Scherpenisse. In de va cature van dhr. Hartog is voorzien door de benoeming van dhr. J. Zandee uit Scher penisse, doch in de vacature van Mej. Hen drikse moet nog voorzien worden. Nadat de voorzitter deze ouderavond ge opend had, gaf dhr. Chr. Kalle, Hoofd der School een Openbare les aan de klassen 7 en 8. Deze goedgeslaagde les viel bij de aanwezigen dan ook bijzonder in de smaak Nadat in de pauze koffie was gepresenteerd hield dhr. C. van Winkelen een referaat over het onderwerp „Rapporten", waarbij de volgende punten nader werden ontwikeld le Wat zijn rapporten? 2e Hoe worden ze samengesteld? 3e Wat is de reactie bij de ouders en kinderen Tevens werden de voor delen en de nadelen van de rapporten onder de loupe genomen. Gewezen werd op de noodzakelijkheid van samenwerking tussen ouders en personeel der school. Hierna ver kreeg de Ere-voorzitter Ds. D. J. van Dijk Ned. Herv. Predikant het woord, die sprak over het gezin. Hierbij werd nagegaan de invloed, die het gezin heeft. In dit verband werden de oorzaken genoemd van de veelal geringe invloed van het gezin, nl. de oorlog, pracht kamgaren kwaliteiten perfecte pasvorm nieuwe dessins en kleuren Ziet etalages de woningnood en de industrialisatie. De eigenlijke oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat men Godswoord heeft losge laten. Niet de menselijke maatstaf moei aangelegd worden, maar men moet weei gaan vragen, hoe God het wil. Het gezag van God moet weer in het gezinsleven gaan gelden. Men moet terug naar de Heilige Schrift. Gewezen werd op het schrikbarend tekort aan personeel van Hervormd Gere formeerde beginselen. Men moet geen middel ongebruikt laten, om Gods woord te ver breiden, vandaar dan ook, dat de Christe lijke school de plaats is, waar men zijn kin deren moet laten onderwijzen. Tot de Wei en tot de Getuigenis, anders zal er geen dageraad zijn. Tenslotte sprak het Hoofc' der School dhr. Chr. Kalle een kort slot woord, waarin hij meedeelde dat de School met den Bijbel momenteel 188 leerlingen heeft. Verder richtte hij een woord van dank tot Mej. J. Hendrikse en dhr. Corns Hartog die hun beste krachten aan het on derwijs gegeven hebben eil prees de goede samenwerking, die er op de school gevon den wordt. Tevens dankte hij B. en W voor hun aanwezigheid en de Kerkvoogdi voor de gebruikte meubelen. Nadat nop gezongen was Ps. 119: 17 eindigde Ds. D. van Dijk met dankgebed. Aan de uitgane werd nog gecollecteerd, voor het bestrijder van de onkosten, aan deze goedgeslaagde ouderavond verbonden. JAARVERGADERING SCHIETVERENIGING Woensdag 17 Februari hield de schietver „Prinses Juliana" haar algemene jaarverg. in de zaal van dhr. P. Moerland De voor zitter, dhr. Abr. A. Goedegebuure Abrz. opende deze jaarvergadering met een woord van welkom tot Burgemeester van den Bor In zijn openingswoord deelde hij verder mee, dat het Erelid Nies Overbeeke verhinderd was aanwezig te zijn en dat dhr. M. P. Duijzer het enige lid nog is, die de ver. heeft helpen oprichten. De door de secreta ris M. P. Duijzer gelezen notulen werden onveranderd goedgekeurd evenals het jaar verslag, waaruit bleek, dat de Ver. 28 leden telt. Als Beschermheer heeft de ver. Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Mr. Dr. J. J. Polderman uit Heemstede als Ere voorzitter en 2 Ere-leden nl. Nies Over- De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewanden aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige ge vallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen beeke en J. L. Goedegebuure Abr.zn. Uit de rekening en verantwoording van de Penningmeester bleek, dat de uitgaven 1216.07 bedroegen en dat de inkomsten f 1290.80 waren. De kas bleek momenteel 146.98 te bevatten. De voorzitter Abr. A. Goedegebuure Abr. werd herkozen, die zijn benoeming als zodanig aannam. Als baan- commandant werd dhr. Jb. Vroegop be noemd terwijl dhr. K. Hage als bode werd herkozen. De contributie werd vastgesteld op 7.— Besloten werd om een huishoudelijke wed strijd in twee klassen te houden. Van het Rampschadebureau werd een bedrag van ƒ227.toegezegd. Verder werd het kuil- corvee onderling verdeeld. Nadat Burge meester van den Bos het woord nog gevoerd had, en zich als donateur had opgegeven, volgde sluiting door de voorzitter. In ver band met het feit, dat de leden zich zo ver dienstelijk hadden gemaakt bij de Provin ciale Wedstrijden van vorig jaar, werden de aanwezige leden 2 consumpties aangebo den. E.H.B.O.CURSUS Voor de E.H.B.O.cursus ter plaatse is voldoende belangstelling, zodat daarmee a.s. Maandag wordt begonnen. Dr. van Es zal deze E.H.B.O.cursus geven in een lokaal van de Openbare Lagere School. Te St. Maartensdijk staat de cursus on der leiding van Ds. de Smit, terwijl het in Stavenisse nog onzeker is of ook daar E.H.B.O.les wordt gegeven. JUBILEUMUITVOERING Op 26 Februari a.s. houdt de plaatselijke muziekvereniging „M.V.K." haar jubileum uitvoering in de zaal Gaakeer. Aan deze avond wordt medewerking verleend door Zondag 21 Februari 1954 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. v. d. Elskamp uit Ben- nekom Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Donderdag 25 Februari om 7 uur Ds. Dieleman Bev. ambtsdragers Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Dinsdag 23 Februari om 6.30 uur Ds. H. v. d. Ent van Werkendam ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. J. van Dijk vm. Heilig Avondmaal nm. Dankzegging H. A. Collecte Generale Kas Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst N. Achterweg 9.45, 2.15 en 6.15 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. H. Bouter Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6 uur dhr. J. W. Slager 2 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. de Bres 2 uur Ds. Brons Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Donderdag 25 Februari om 6.30 uur Ds. G. v. d. Breevaart Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth 6.30 uur Ds. C. Hooykaas te Zeist Donderdag 25 Februari om 7 uur Ds. v. Ooyen SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. Brons In beide diensten collecte voor de Kerk voogdij Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst Vrijdag 26 Februari om 6.30 uur Ds. P. Honkoop uit Hilversum POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur cand. C. J. P. Lam te Hilversum Geref. Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. v. d. Elskamp Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint vm. Bed. H. Avondmaal nm. Dankzegging Woensdag 24 Februari Biddag voor het Gewas 10 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Vrijdag 26 Februari nm. 3 uur Huwe lijksinzegening van A. van der Kleijn en A. J. Bossers. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Woensdag 24 Februari Ds. Honkoop uit Goes - 3 x - Biddag v. h. gewas Oud Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. Toes van Kin derdijk - Doop Woensdag 24 Februari om 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. Mieras van Krimpen a. d. IJsel - bev. lidmaten - biddag voor het gewas ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. Koning uit Oud-Vossemeer Woensdag 24 Februari 2 x Ds. Arntzen uit 's Gravendeel - Biddag het bekende gezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal die met de revue „Tempo" de aanwezigen ongetwijfeld zullen bezighou den. Er blijkt reeds nu veel belangstelling te zijn voor deze avond. WINTERLEZING Donderdag 25 Februari wordt om 7 uur in „Rehoboth de laatste kringavond ge houden in dit seizoen. Dit uitgaande van de Herv. Ver. „Schrift en Belijdenis". Ds. J. van Ooyen, Herv. pred. te Nisse, die in opdracht van de Synode een jaar lang arbeidde onder de Hollandse emigranten in Canada hoopt op deze avond van zijn werk aldaar te vertellen en tevens gekleur de lichtbeelden te laten zien. Ieder is op deze avond welkom. JAARVERGADERING MANNENVERENIGING Deze werd op 4 Februari gehouden. Er was mede door het ongunstige weer, wei nig belangstelling. Na opening met zang en schriftlezing las de secretaris het jaarver slag. Dhr. C. Oudesluys hield een onder werp over Lukas 7 1835, terwijl Ds. de Bres Markus 3 2830 behandelde „de zonde tegen de Heilige Geest. Op dit zeer moeilijke onderwerp volgde een uitgebreide bespreking. Felicitaties waren ingekomen uit Tholen, St. Annaland, Dinteloord en van de pl. meisjesvereniging. Aanwezig was de afgevaardigde van Scherpenisse. Over art. 18 van de N.G.B. hield dhr. J. Nelisse een inleiding. Ds. de Bres sprak een slotwoord n.a.v. Ps. 25 2 en eindigde met dankgebed. In de pauze's werd rijkelijk getracteerd. Ondanks de geringe belangstelling kan de M.V. op een goed verlopen en nuttige avond terugzien. NIET EENVOUDIG OP TE LOSSEN Men is ter plaatse niet de enige gemeente op ons eiland, die met een te kort aan onderwijzend personeel te kampen heeft. Maar elke gemeente voelt zijn eigen moei lijkheden meer dan die van een ander. Nu het hoofd van de O. L. school, de heer Kouman tot veler spijt naar Zwijndrecht vertrekt per 1 Maart a.s. lijkt het er nog niet op, dat men dan een plaatsvervanger heeft. Wel brengt dhr. M. Quist tijdelijk uitkomst, die vrijstelling kreeg van militaire dienst en tot 1 April a.s. kan helpen. Op die datum vertrekt hij evenwel naar Sta-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 2