WEEKBLAD VOOR HET EILRND THOLEN EN ST.FILIPSIflND Prinses Marijke Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Êén nationale feestdag is voldoende Toen Koning Winter heerste De Naamlooze Van het Herverkavelingsfront VII ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN 10e Jaargang No. 13 12 Februari 1954 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot Donderdagmiddag 1 uur aangenomen Vrij op 30 April} Werken op 5 Mei li zult het wel gelezen hebben. Op 30 April krijgen de meesten van ons een vrije dag en op 5 Mei zullen we allemaal werken. Als we tenminste geen snipperdag nemen. Dit was het resultaat van het debat in de Tweede Kamer over de vraag of er plaats is voor een afzonderlijke viering van Koning innedag en de bevrijdingsdag. En daarmede zal deze fameuze kwestie voorlopig wel zijn afgehandeld. De vrije dag op 30 April is een winstpunt, want vorig jaar kregen velen slechts een halve dag, terwijl terwijl zij op de bevrijdingsdag moesten werken. Maar deze toezegging van Minister-President Drees was lang niet voldoende om alle tegenstand tegen de afschaffing van de viering van de vijfde Mei te overwinnen. De ontevredenen over deze gang van zaken kon men vinden bij de socialisten, de libera len, de mannen van Weiter en bij één anti- revolutionnair. De heer Scheps (arb.) was zonder twijfel de woordvoerder van de opposanten. Naar zijn mening mag een volk de grote momenten van zijn geschiedenis niet vergeten. Koninginnedag en bevrijdingsdag zijn twee geheel verschillende feiten, die daarom afzonderlijk moeten worden, gevierd. De eerste dag is verbonden aan een per soon, de tweede aan een groot nationaal gebeuren. Zou men deze feiten op één dag willen vieren, dan doet men aan de feeste lijkheden geweld. De Regering had dit, vol gens de heer Scheps, eerder moeten inzien en zij had „de tredmolen van de dagelijkse arbeid" op de vijfde Mei moeten moeten stilleggen. Zou zij dat bv. in 1949 gedaan hebben, dan waren er nu beslist geen moei lijkheden geweest. De socialistische afgevaardigde werd van harte gesteund door de heer Ritmeester (v.v.d.). die de viering van de vijfde Mei vooral voor de jeugd belangrijk achtte. En ook de heer Weiter (k.n.p.) bleef niet achter Is het nu zo geweldig als wij eens twee dagen in een week vrijaf geven, zo vroeg hij zich af. De Kamerleden, die de Regering ondersteunden, waren nl. van mening, dat twee feestdagen in één week te veel van het goede was. „Ik heb in landen gewoond, waar men iedere maand twee nationale feestdagen had en de mensen leven er dood- gelukkig", aldus de heer Weiter. Men schaft de tweede Kerstdag toch ook niet af, omdat Nieuwjaarsdag in dezelfde week valt? Neen, voor de heer Weiter stond het wel vast: twee afzonderlijke feestdagen, Op Koninginnedag viert men de geboorte van een Oranje, symbool van de Nederlandse staat, op de vijfde Mei viert men de her leving van die staat. Dit was een argumentatie, die de heer Bruins Slot (a.r.) niet kon volgen. Hij vond het handhaven van beide dagen weinig aan trekkelijk. Er zal moeten worden gekozen tussen 5 Mei en 30 April. En die keus was voor hem niet moeilijk. Hij kiest de geboorte dag van de Koningin. In het Oranjehuis heeft Nederland een levend symbool, een levende kracht, (Koningin Wilhelmina moet gezien worden als draagster van het verzet en van de vrijheidsstrijd). Daarom kan men de bevrijdingsdag op 30 April vieren. Boven dien is, volgens de heer Bruin Slot, in de historie gebleken, dat nationale gedenkdagen niet blijvend gevierd kunnen worden. Aan de slag bij Waterloo denkt niemand meer en de eerste April, de dag waarop een begin werd gemaakt met onze vrijheid, is min of meer in het vergeetboek geraakt. Niemand denkt er tenminste aan op die dag vrijaf te geven. Dit standpunt werd gedeeld door de heer Beernink (c.h.), die Oranje zag als symbool van onze vrijheid en eenheid. En de heer Koersen (k.v.p.) kwam tenslotte tot dezelfde conclusie. Het liefst had hij twee nationale feestdagen, maar in de practijd achtte hij dit onmogelijk, nu Koninginnedag op 30 April valt. Een feestdag dus, maar dan een hele. Want een halve feestdag vond hij geen feestdag. TE VEEL KOOPLIEDEN „Wij zijn teveel een volk van koop lieden om goed feest te kunnen vieren," zo verzuchtte de heer Koersen. In de bewogen vrijheidsdagen van 1813 werd als hoogste wijsheid uitgekreten: de koophandel her leeft Het volk werd een vrije dag beloofd, op gemene kosten. Maar deze vrije is nooit gekomen. Men heeft zich beperkt tot het uitdelen van brood en kaas. En in 1814 kon men in een pamflet dat gewijd was aan de vrijheid lezen: de effecten zijn willig en het weer is redelijk. Wij vragen nog steeds: hoeveel kost ons een vrije dag. En van dat principe wilde de heer Koersen wel een beetje af. De voormannen uit de verzetsbeweging stonden dus wel lijnrecht tegenover elkaar. De heren Scheps en Ritmeester hebben daarin hun sporen verdiend, maar de heer Bruin Slot stellig niet minder. Prof. Ger- brandy de minister-president in Londen die steeds voor de nodige vrolijkheid in de Kamer zorgt, mocht niet zwijgen. Hij legde een zeer korte verklaring af. „Ik be hoor niet die politieke vrienden, die mijn partijgenoot Bruin Slot bedoelt. In deze kwestie ben ik het zakelijk eens met mijn tijdelijke politieke vrienden, de heren Wei ter en Scheps". Deze verklaring van de felle socialistenbestrijder Gerbrandy, lokte uiteraard de nodige vrolijkheid uit. En de heer Scheps (arb.) kwam plechtig ver klaren meer dan eens gesterkt te zijn door de redevoeringen van Prof. Gerbrandiy in zijn Londense tijd. Hij vond het gezelschap zeer aangenaam en hoopte op nader con tact GEEN VRIJE DAG, WEL HERDENKING Uitvoerig haalde minister Drees de voor geschiedenis nog eens op. De vijfde Mei zal het karakter van een herdenkingsdag van de bevrijding behouden. De vlaggen zullen uitgaan, de radioverenigingen zullen een herdenkingsprogramma uitzenden en op, vroeger uitdrukking van het wezen de scholen zal worden gewezen op de grote betekenis van het verzet. En wil men persé vrij hebben op die dag, welnu, dan neemt men een snipperdag. Op de avond van de vierde Mei zullen de gevallenen worden herdacht. Daarvan wenst de Regering niet af te wijken. Er was de suggestie gedaan om Koninginnedag op 31 Augustus te vieren, waardoor het bezwaar van twee feestdagen in één week zou vervallen. Maar dit zal niet mogelijk zijn, omdat Prinses Wilhelmina daartegen bezwaren heeft. Over de nieuwe regeling is overeenstemming bereikt in de Stichting van den Arbeid, zo deelde dr. Drees tenslotte mede. Daarmee was de kous af. De heer Scheps had gezegd niet met een motie te willen komen, daar deze nationale zaak niet opgelost mocht worden met bijv. 39 stemmen voor en 37 tegen. Afgezien van het feit, dat zijn voorstel om ook op 5 Mei vrij te geven weinig kans zou hebben, was daarmee het pleit beslecht en ging de be windsman zonder veel moeite met de volle winst naar huis. Alle feestcomité s kunnen zich nu gaan concentreren op 30 April, de Koninginnedag. De Eerste Kamer is deze week nog een middag bijeen geweest om enkele minder belangrijke wetsontwerpen af te handelen. (Het Tehuis voor Ouden van Dagen) De straat der naamloze is de titel van een enige jaren geleden verschenen boek. Met deze titel heeft de schrijver willen uit drukken hen, die als armen wonen in de sloppen en stegen onzer grote steden, daar mede typerend hun nameloze armoede. Naamloos wat houdt deze uitdrukking ontzaglijk veel in. Wie denkt niet terug aan de jaren der bezetting, toen degenen, die in de concen tratiekampen leden slechts als nummers stonden geregistreerd. Ook hun naam werd hen bij het binnen treden der kampen ontnomen. Naamloos leefden zij; naamloos stierven zij. Bij hun sterven werd slechts een nummer geschrapt. Wat kan een mens trots zijn op zijn naam. Al is de naam dan niet steeds meer zij is een kostbaar bezit. En nu Ons Tehuis voor Ouden van dagen. In Tholen is met de bouw een aanvang gemaakt. Nog enige maanden en het Tehuis zal daar aan de Singel staan, gereed om een vijftigtal bejaarden te ontvangen en te ver zorgen. Een nummer zal het ongetwijfeld krijgen. Daar zorgt de gemeente Tholen voor. Maar een naam Een naam, die het wezen uitdrukt Ons Tehuis zal daar toch niet als een naamloze staan Welke bewoner van ons eiland bewaart Ons Tehuis voor die schande Welke bewoner van ons eiland schenke Zijn Tehuis een passende naam Hij zende haar naar de redactie van dit blad. Ook werd een wijziging van het Reglement van orde aanvaard. Het wachten is nu op Dinsdag 16 Februari. Dan wordt de Alge mene Politieke Beschouwingen gehouden, die in onze Senaat altijd interessant zijn. (Nadruk verboden) We moeten dit nu weer als verleden tijd beschouwen. De dooi deed deze week haar intree. Hoewel de schaatsenliefhebbers er zeker nog niet genoeg van hadden, inzon derheid niet omdat het juist de laatste dagen van de vorstperiode gunstig schaatsweer was, kon het er deze winter best mee door. De daling van de kwik tot een waarde, zo als we die afgelopen weken beleefden brengt niet alleen het plezier en daardoor een ver gulde pil mee voor de kou, maar heeft ook heel wat onaangename gevolgen. De kolen kon men niet aangesjouwd krijgen en de waterleidingen werden bij tientallen een prooi van de vorst. Maar dat daargelaten, de vorstperiode heeft ook haar goede kanten. En bracht voor velen ijspret. Voor diverse verslagen van de tijdens die vorstperiode gehouden ijswedstrijden was vorige week geen ruimte genoeg over. En inzonderheid de jeugdige winnaars betreurden dit zo. dat we menen hiervoor toch nog een plaatsje te moeten inruimen en aan de vergetelheid ontrukken. Vandaar dat U de uitslag van de verschil lende ijsfestijnen in diverse plaatsen hier onder nog kunt lezen. THOLEN Op de ijsbaan aan de Singel te Tholen werden er Zaterdagmiddag 30 Jan., mede dank zij het goede weer goed geslaagde wedstrijden gehouden in hardrijden op de schaats. De uitslagen luiden: Jongens van 12-15 jaar: 1. L. v. d. Hoofd 2. Fr. Jansen, 3. J. Oostwoud, 4. Jo Quist. Jongens van 15—18 jaar: 1. A. Bakker, 2. A. v. d. Berge, 3. P. Kegge. Jongens van 18 jaar en ouder. 1. Rien Cornelisse, 2. Rien Meerman, 3. Siem de Korte. Meisjes van 1215 jaar: 1. Koos Zwa german, 2. Lenie van Elsacker, 3. Marian Bal. ST. MAARTENSDIJK Gerekend de andere dagen, werd Zater dag 30 Jan. onder vrij gunstige weersomstan digheden een wedstrijd op de schaats ge houden, waarbij mej. Steendijk en de heren P. Brakman en M. L. Manneke als jury fungeerden. De uitslag luidt: Schoonrijden Dames-enkel (7 deeln.): Ie prijs Lena Mol, 2e pr. mevr. Robbe, 3e pr. mevr. L. Poot-Lindhoudt, 4e pr. Nelly Kloet. Schoonrijden Heren-enkel (20 deeln.): Ie prijs Jacob Lindhout Iz., 2e pr. Adr. v. d. Werf Anthzn., 3e pr. C. v. d. Hoek Jaczn., 4e pr. Jan Lindhout Iz., 5e pr. Corn. Lindhout Mz. Schoonrijden voor paren 18 deeln. le prijs Corn. Lindhout en mevr. Robbe, 2e pr. C. v. d. Hoek en mej. L. Sonke, 3e pr. Adr. v. d. Werf en mej. Hendrika Pol derman, 4e pr. Jac. Lindhout en mej. J. Bil en 5e pr. W. de Wilde en mevr. W. de Wilde. Allen inwoners van St. Maartensdijk. Het was prettig dat er zo'n aantal deel nemers waren en dat zich enkele ingezetenen de moeite getroosten dit te organiseren. Schaatsenwedstrijd gehouden op 3 Febr. Uitslag als volgt: Hardrijden herent le pr. Iz. Lindthout Johz., 2e pr. J. G. de Viet Mz, 3e pr. Jac. Slingerland. Schoonrijden dames enkelt le pr. mej. Lenie Mol, 2e pr. mevr. Robbe-Op den Brouw, 3e pr. mej. L. Lindhout Md.. Schoonrijden heren enkelt le pr. Jac. Linthout, 2e pr. A. v. d. Werf, 3e pr. C. van den Hoek Jacz. Schoonrijden parent le pr. C. Linthout Mz en Mevr. Robbe, 2e pr. C. v. d. Hoek Jacz. en mej. Leni Sonke, 3e pr. A. v. d. Werf en mej. R. Polderman. 4e pr. J. Lint hout en mej. J. Bil. SCHERPENISSE Ja, het was wel bar koud toen op die Vrijdag voor de kinderen van de o.l. school ijswedstrijden waren georganiseerd. Maar men dacht aan het bekende spreekwoord van het uitstel en het afstel en aangezien dat in bijzondere mate voor dit soort wed strijden kan gelden, werd doorgezet. Toch konden door de vinnige kou niet alle plan nen worden uitgevoerd, maar de kinderen kregen een prijsje en werden op chocolade melk getrakteerd. Zo werd het toch een prettige ijsmiddag. ST. ANNALAND Het is al weer verscheidene jaren geleden, dat de ijsclubvereniging alhier in de mate van het ijs kon profiteren als dit seizoen. Toch maakten strenge vorst en bovenal de harde wind, die hoofdzakelijk en alleen maar in de morgenuren wat minder was de pret aanmerkelijk niet volledig. Intussen was men wel actief en volgde de ene wedstrijd op de andere, want uitstel heeft weinig zin, omdat de ene dag nog kouder was dan de andere. Het beste heeft men het wel getrof fen met de jeugdwedstrijden, die Zaterdag 30 Jan. werden gehouden. Wedstrijden in hardrijden en voor de oudere meisjes ring steken. Terwijl iedere deelnemer een ver snapering kreeg, had men bovendien voor elke klas een drietal prijsjes beschikbaar. Ook de oudste commissaris, oud-Burge meester Boogaard verleende hierbij de ge hele middag zijn medewerking. De uitslagen luidden. Klassen I en 2: jongens: 1. Piet Mossel man, 2. Cor Westdorp, 3. Cent Scherpe- nisse; meisjes: 1. Rina Duyzer, 2. Corry Kurvink, 3. Katy v. Luijk. Klassen 3 en 4: jongens: 1. Tobie Wal- hout, 2. C. v. d. Klooster, 3. Witte Over- beeke.; meisjes: 1. Leuntje Duijzer, 2. Janny Scherpenisse Cd., 3. Janny v. d. Slikke. Klassen 5 en 6: jongens: 1. Adrie Gunter, 2. Wim Mosselman, 3. Piet Ridderhof.' meisjes (ringsteken) 1. Inge Giljam, 2. Jo Smits, 3. Betsy Snoep. Klassen 7 en 8: meisjes (ringsteken): 1. Sina Ridderhof, 2. J. Hendrikse, 3. J. Scher penisse, jongens (hardrijden): 1. Piet v. d. Boogaard, 2. Adrie Scherpenisse, 3. Adri Hage. Het jongste prinsesje van de koninklijke familie, H.K.H. prinses Marijke viert a.s. Donderdag haar zevende verjaardag. Haar geboorte, twee jaar na het einde van de oorlog, verwekte grote blijdschap bij het nederlandse volk en zij is als jongste prinses zeker wel de lieveling van ons volk. Daarom verheugen wij ons met haar en wensen wij, dat zij geheel gezond nog vele jaren een onbezorgd verjaarsfeest temidden van de koninklijke familie moge vieren. HARDRIJDEN Er was die Zaterdagmiddag nog wat tijd over en het weer was goed, zodat ook nog een h^rdrijwedstrijd voor de leden werd ingelast, waarvoor zich spontaan 16 rijders opgaven. Hiervan werd Jan Kaashoek eerste met 61 seconden. Adriaan Fase Wzn en H. van Driel waren met 62 seconden gelijk en kampten om de 2e prijs. Laatstgenoemde won dit duel. Om de 4e prijs kampten M. Mosselman en Bert Keur, die beide voor 63 seconden stonden genoteerd. Hiervan won Keur de 4e prijs. Verder stond Adr. Burgers Johszn met 63J4. W. Fase Wzn. met 64 seconden en daarna kwam men in de 70. De oudste deelnemers Abr. van Pope- ring, Abr. v. d. Meer en Anth. noteerden respectievelijk 70, 90 en 95 seconden. SCHOONRIJDEN Ondanks de sterke wind vond ook de wedstrijd schoonrijden voor het gehele eiland Tholen op Dinsdag 2 Febr. door gang. 13 p. hadden zich opgegeven, waar onder behalve van hier ook uit Tholen, Poortvliet en Stavenisse. De strenge koude was oorzaak dat er niet meerderen waren. Tenslotte bleken de Poortvlietse liefhebbers niet aanwezig te zijn. De jure werd gevormd door de heer Man neke te St. Maartensdijk (voorzitter), op dit gebied geen onbekend en de heer Brak man, eveneens van St. Maartensdijk. Voorts de heer W. Cornelisse uit Tholen en de St. Annalandse commissarissen C. Dijke en Iz. de Wilde. Alle juryleden hadden zich afzonderlijk opgesteld. Opmerkelijk gering was het verschil in punten voor de eerste prijswinnaars. Zo kreeg de eerste prijs winnaar van de juryleden resp. 20-24-24)^- 22—22 punten. De gehele uitslag luidde: 1. M. Meerman - mej. Vis te Tholen my2 punt 20.2. C. v. d. Berge Jzn - mej. Vis te Tholen 112 pt. 15.3. A. Goedegebuur Aznjr. - Bep Gaakeer, van St. Annaland 109J4 pt. 10. 4. J. v. d. Berge Czn - mej. v. Zanten van Tholen 104 pt. 7.50), 5. M. Moerland - Maatje Burgers van St. Annaland 103J4 pt. 5.Verdere deelnemers: A. Gakeer, Stavenisse met partner 100J4 pt, Jb. Goede- gebuure-de Wilde 98 pt.,Sturris - Coba Rijnberg, 95J4 pt, Gebraad - v. Zanten, Tholen, 95 pt., Van Vossen-Janny Goede- gebuure 89J4 pt., A. Burgers - Dina Rijn berg 89J4 pt- Burgemeester van de Bos maakte deze uitslag bekend. RINGSTEKEN EN TURFRAPEN Voor deze wedstrijden, die vorige week Donderdag werden gehouden bestond zeer veel belangstelling. De wedstrijd ringsteken voor dames no teerde 16 deelneemster. Men had dit ge organiseerd met de trekker voorop, waar door het aantrekkelijke was ringsteken zonder trekker. De uitslag hiervan was: le pr. Maatje Burgers, 2. Plona Moerland, 3. Willie Knook, 4. Lena Mol, 5. Dina Rijnberg, 6. Magda Moerland. Voor turfrapen had men haast te veel deelnemers. Niet minder dan 34 man reden het rondje en raapten de 12 turven bij elkaar om ze aan het eindpunt in de mand te deponeren. Vooraf hield de Koning der turfrapers, de heer Abr. Ridderhof, die dit voor het eerst in wedstrijdvorm deed in 1929 en vanaf die tijd telkens de eerste prijs behaalde een korte toespraak. Hij wees er op, dat zijn tijd zo zachtjes aan gekomen is, want als men half de veertig gaat wor den, moeten de jongeren hem ook in dit opzicht vervangen. Hij vond het prettig dat het bestuur opnieuw actief was en zou ook deze wedstrijd nog meedingen, al geloofde hij niet meer een eerste prijs te kunnen be halen. Toch werd het voor hem nog een derde prijs. De uitslag luidde: 1. Jacob Vroegop in 36 sec., 2. A. Goedegebuur Lzn. 37,1 sec; 3. Abr. Ridderhof 42,3 sec., 4. Jacob Moer land Johszn. 43,2 sec., 5. J. C. Kooijman 44,1. (na kampen), 6. Kees v. d. Male 44,1 sec. RECHTTOE RECHTAAN Onder dit motto beleefde men Zaterdag op St. Annaland de gezelligste ijsmiddag. Temeer omdat toen de temperatuur voor ijsvermaak voortreffelijk was. Het bestuur had een „overrij-verbod" uitgevaardigd, aanvankelijk van 35 uur, maar men had dit was bekort. Bij overtreding 10 cent boete. En zo zag men die Zaterdagmiddag nog enkele oude schaatsliefhebbers, die de gladde ijzers hadden ondergebonden. Met overtredingen, met scharen en met dubbel tjes betalen werd het een zeer gezellig ijs- uurtje, waarvan ook het talrijke publiek veel plezier had. Niet minder dan 264 over tredingen werden vastgesteld en evenzoveel dubbeltjes opgehaald. Zoiets is voor herhaling vatbaar, want Onder nummer één van deze rubrieksaflevering" hebben we er de aandacht op geves tigd, dat commentaren, berich ten en mededelingen omtrent de herverkaveling voortaan onder dit kopje en op dezelfde plaats gevonden konden wor den. Dit, opdat de belangheb benden eventuele belangrijke mededelingen over dit ook zo belangrijk gebeuren niet over het hoofd zouden zien. Ter at tendering van het publiek maakten we dit kopje, dat ons bij toeval inviel. Het Hoofd van het Bureau Uitvoering Herverkaveling Tholen is echter van mening, dat de officiële mededelingen hieronder niet op zijn plaats zijn. Men kan hierover van me ning verschillen door afweging van het „officiële" tegenover het „aandachttrekkende", dat neemt echter niet weg, dat we deze publicaties alleszins be langrijk achten voor onze le zers en daarom dan ook onze voorkeur graag op de tweede plaats stellen. Bovendien gaan we er nog wel ietwat trots op, dat ook zonder accentuering de diverse in ons blad voorkomende ru brieken wel gelezen worden. Dat mogen we ook wel ver wachten van de officiële publi caties van het Bureau van Uit voering Herverkaveling Eiland Tholen, die men dus voortaan niet meer onder dit kopje zal aantreffen, maar, zoals ook in dit nummer, elders in ons blad. Voor zover dit de lezer nog niet duidelijk is, merken we op, dat dus ook vorige officiële pu blicaties buiten deze rubriek hadden moeten staan, ook al heeft dat -nogmaals naar onze mening noch schade aan de herverkavelingsgedach te, noch afbreuk aan het lezen daarvan gedaan. toen het bestuur de finale van dit verbod blies, hadden velen er nog niet genoeg van, al ging men zachtjesaan uitkijken voor de dubbeltjes. Die Zaterdagmorgen ook trok een groepje St. Annalanders over de Mosselkreek naar St. Filipsland, iets wat sinds 1890 niet meer was gebeurd. En toen kwam Maandag na de sneeuw de dooi, al kon er Dinsdagmiddag ook nog geschaatst worden. Maar de laatste wedstrijd die de St. Annalandse IJsclub opstaande had: een snelheidstocht naar Reigersgat over de watergang kon niet meer doorgaan. Het kon er zeker ook mee door, al bracht Koning Winter, zoals hierboven ge schetst toch ook wel gezelligheid. Dr. A. Kugel, Poortvliet, tel. 10 Dr. L. D. A. Looysen, Tholen, tel. 49 BURGERLIJKE STAND Geboren: 6 Febr.: Johannes Marinus, zn. van C. A. Heijboer en M. de Vos. 7 Febr.: Hendrik Marinus, zn. van J. Kos ter en M. Guiljam. 10 Febr.. Maria Adriana Antonetta, dt. van H. Uyl en C. M. Uyl. Gehuwd: 4 Febr.: Jan Schot, 27 jr. en Maria Deur- loo, 23 jr. Overleden: 26 Jan. Marinus Pieter de Wilde, 81 jr. echtgenoot van Cornelia Jannetje Kievit. 28 Jan.: Anton Willem Cornelis van Oost 17 jr. ongehuwd. 4 Febr.: Marina A. van As, 44 jr. dt. van G. M. v. As en M. W. Jasperse. GESLAAGD Geslaagd voor doctoral examen tandheel kunde aan de Rijks Universiteit te Gronin gen onze stadgenoot de heer W. A. Duinker HONDENBELASTING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat houders van honden, die nog geen ingevuld formulier voor de aan gifte van een hond ter gemeente-secretarie hebben ingeleverd, hiertoe alsnog in de ge legenheid worden gesteld t.e.m. 15 Febr. a.s. De aandacht wordt erop gevestigd, dat bij verzuim van aangifte een drievoudige aan slag zal worden opgelegd. Tholen, 10 Februari 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1954 | | pagina 1