WEEKBLDD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLONS WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Parlementair Overzicht St. Annaland heeft een nieuwe Burgemeester in de heer J+ v+ d* BOS van Arnemuiden Nu al negen jaar Plaatselijk nieuws Het monsterdebat duurt voort Raadsverslag St. Annaland De laatste gewone openbare vergadering onder leiding van burgemeester F. M. BOOGAARD THOLEN 9e Jaargang No. 49 30 October 1953 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Mogen we U even herinneren: vandaag voor negen jaar werd het eiland Tholen bevrijd van de Duitse bezetter. Te St. Filipsland was dat een paar dagen later het geval. We denken weer even terug. Aan de bevrijding die moest worden be vochten, die duur gekocht is. Duur door de offers van vele dierbaren. Hoe lang al weer geleden. Die bevrijdingsdag. Ze betekende vrij heid. Hoe werd deze gewaardeerd in die eerste tijd toen het juk ons was afgewenteld. Maar het gevaar lijke in een mensenleven is gewen ning, de gewenning met name aan het goede. Wij zijn aan de vrijheid gewend geraakt en hebben daar door aan waardering voor de vrij heid ingeboet. Wie echter de vrijheid niet er vaart als een grote rijkdom en wie niet beseft dat zij van ogenblik tot ogenblik moet worden gewonnen en verworven, dat zij tegelijk gave èn opgave is, die loopt het grootste ge vaar haar te verliezen. Want vrijheid betekent mogelijk heid die gebruikt dient' te worden. Daarom betekent vrijheid tegelijk verantwoordelijkheid, des te groter naarmate de vrijheid groter is. Na negen jaar herinneren we ons even dat ons bestaan op ons eiland de vrijheid hergeven werd. En te gelijk de her-ontplooiing op zo me nig gebied. Daarvan is stellig ge bruik gemaakt. Er is in deze negen jaren wel het een en ander gedaan. Ze werd dit jaar opnieuw gestuit door de watervloed. Hoeveel was er alreeds bereikt. Neem de gron den, de herbouw en het herstel. Daarnaast openbaart zich echter ook ingezonkenheid alsof we het ge voel hebben, dat wij van de vrijheid niet geheel konden gebruik maken, haar niet geheel konden opvullen met onze menselijke activiteit en wij ons aan de opgave vertild hebben. Daarom ook is het goed dat wij vandaag terugdenken aan wat ge weest is, dat wij denken aan de vrij heid als geschenk en dat wij de be lofte vernieuwen om juist in de vrij heid het beste te zoeken voor ons eiland, voor ons land en voor el kander. Nog steeds is de Tweede Kamer bezig aan het grote monsterdebat, dat de inzet vormt van het Regeringsbeleid in de komen de jaren. De Kamer neemt deze zaak terecht zeer serieus. Niet minder dan negentien sprekers hebben over de 21 onderwerpen, die aan de orde zijn, het woord gevoerd. De Regering kon daarop niet achterblijven. Zij stuurde zes man in de politieke arena, t.w. de Minister-President, dr. Drees, en de Ministers van Financiën, v. d. Kieft, van Economische Zaken, Zijlstra, van Sociale Zaken, Suurhof en van Wederopbouw, Witte. De zesde was een staatssecretaris, de heer van den Berge, die het meeste van de Kamer vergde door de Dinsdagavond volledig te vullen. Twee middagen en één avond zijn met het antwoord van de Rege ring gemoeid geweest. De Kamer had in totaal ruim 20 uur nodig. De grote klap moet echter nog steeds vallen. Dit zal wel gebeuren bij de behandeling der artikelen van de wetsontwerpen. Het voornaamste punt in de strijd is nu niet meer de kwestie van een vrijere loonvorming, maar van een verlichting van de vereveningsheffing. Mi nister v. d. Kieft heeft medegedeeld, dat nu de uiterste grens is bereikt en dat over verdere belastingverlaging niet meer valt te praten. Maar de k.v.p.-fractie wil met iets thuiskomen. Zij wil persé bewijzen niet aan de leiband van de p.v.d.a. te lopen, zoals haar in het verleden zo vaak is verweten. Nu de tijden verbeterd zijn, zal dat ook in de Regeringsdaden moeten blijken, zo on geveer heeft de heer Romme gezegd. En voor hem is nu de tijd aangebroken oin zich met volle kracht op de belangen van de middenstand te werpen. Vandaar zijn eis, dat de vereveningsheffing moet worden af geschaft beneden een loonsom van 10.000 per onderneming. Nu de bewindsman van Financiën zich daartegen met zulk een grote kracht heeft verzet, wordt dit een pikant puntje in het debat. De komende dagen zal het nog wel eens spannen. Want de heer Romme staat niet alleen. Hij vindt alle fracties achter zich, uitgezonderd die der socialisten en communisten. Minister v. d. Kieft moest wel een drei gende houding aannemen. „U bent te ro yaal", zo hadden de Kamerleden hem ver weten. „Uw voorganger Lieftinck was mis schien te krenterig, maar U geeft teveel weg. Als andere ministers met verlangens komen, willigt U deze steeds in." Het was een klacht, die voor een Minister van Financiën niet prettig is om te horen. Vandaar zijn starre houding. Maar anderzijds moet men toegeven, dat de grens wel bereikt is. Zelfs de heer v. d. Heuvel (a.r.) had dit beweerd en zag geen mogelijkheden meer om nog amendementen in te dienen. Voor de k.v.p.- fractie geldt dit in grote lijn ook. De vraag waar het nu alleen nog maar om kan gaan is deze: zijn de belastingverlagingen wel op de juiste punten aangebracht Ook daar over verschilt men van mening, maar 't is duidelijk, dat de Kamer daar weinig aan kan veranderen. Zij zou dan tegen bepaalde ont werpen moeten stemmen om andere ont werpen te kunnen invoegen. Een karwei, dat zelfs voor een Kamerlid te zwaar kan zijn, omdat hij nooit de financiële consequenties van zijn voorstel kan overzien. Het zijn de ambtenaren, die dit allemaal moeten uit rekenen. HET LOONSTELSEL Komt de huidige loonvorming op de helling Dit probleem stond in het middel punt der belangstelling. Prof. Romme heeft een motie ingediend om over te gaan naar de vrijere loonvorming. Maar de Regering heeft deze motie handig opgevangen. Geef ons eerst even de tijd om de zaak te be studeren, zo zeide Dr. Drees. De Ministers van Economische Zaken, Sociale Zaken en van P.B.O. zullen een rapport uitbrengen aan de Regering over het SER-advies, dat uitsprak, dat het huidige loonstelsel de eerste tijd niet moet worden veranderd. En verder is ook de Stichting van den Arbeid aan het studeren. Wacht dus eerst eens de resultaten af en laat beide instanties in vrij heid studeren. Zonder motie dus. Het was een redelijk standpunt, geboren uit de over weging, dat de Ministers in het Kabinet niet allemaal eenzelfde standpunt innemen. De socialisten staan nog steeds huiverig tegen over een vrijere loonvorming. Het is dus de kunst voor de heer Romme nog iets concretere toezeggingen te bereiken en dan kan hij de motie wellicht intrekken. Want aan een Kabinetscrisis op dit moment zal hij geep enkele behoefte hebben. Dat zou nl. betekenen, dat de belasting verlaging op 1 Januari 1954 geen doorgang zal kunnen vinden. De „loonsoep" wordt dus momenteel niet zo heet gegeten als zij wordt opgediend. Maar het is wel zaak, dat de Regering na verloop van tijd tot een standpunt komt, want het is duidelijk geble ken, dat de grote meerderheid in de Kamer niet voelt voor een handhaving van het huidige systeem. Overigens deed Minister Drees zijn uiterste best om de voordelen van de huidige loonvorming Breed uit te meten. En men moet toegeven, dat een ge bonden loonpolitiek in het verleden beslist noodzakelijk was. Op een snelle, geruisloze manier en zonder strijd hebben we de kos ten van het gestegen levensonderhoud aan de lonen kunnen aanpassen, zo zeide Dr. Drees. Wat zou er bij de jongste loon onderhandelingen zijn gebeurd als de Rege ring niet het laatste woord zou hebben kunnen spreken Zou het overleg per be drijfstak in dit stadium niet gefaald hebben? Wij moeten proberen het huidige loonsy steem soepeler te maken, met behoud van de goede dingen der gebonden loonvorming. BEZUINIGEN De Kamer vindt het niveau der Rijks uitgaven veel te hoog. Er moet bezuinigd worden, zo werd door vele fracties betoogd. Maar Minister v. d. Kieft had zijn weer woord wel klaar. Dat komt vnl. door een automatische uitzetting der uitgaven. Daar aan kan geen Minister iets veranderen. De ouderdomsvoorziening vergde in 1948 133 millioen en in 1954 zal daarmee 228 mil. gemoeid zijn. Kan iemand helpen, dat de mensen in ons land ouder worden? Zo zijn er meer voorbeelden te noemen. Minister Drees bereed zijn jaarlijks stokpaardje; be zuinigingen hoort men steeds bij de alge mene beschouwingen, zo zeide hij. Maar als de begrotingshoofdstukken aan de orde komen, dan heeft de Kamer vele wensen, die allemaal geld kosten Ook de Kamer moet dus oppassen. Minister v. d. Kieft had wat dat betreft een prachtig voorbeeld. In het voorlopig verslag op de belastingsontwerpen heeft de Kamer 33 voorstellen (verbeterin gen uiteraard) gedaan. Zou de Regering aan al deze verlangens tegemoet komen, dan zou dit van de schatkist 2400 millioen ver gen. Zo kon men dan ook de conclusie trek ken, dat de bezuinigingswijsheid van twee kanten moet komen: van de Regering en van de Kamer. Tenslotte ontkende Dr. Drees met stellig heid dat dit Kabinet een socialistische poli tiek voert. Natuurlijk vindt men de invloed van de p.v.d.a. erin terug. Maar evengoed van de k.v.p., de ch. en de a.r., daar anders samenwerking niet mogelijk is. Maar verder is de algemene politiek eigenlijk niet aan de orde gekomen. Door de veelheid van stof wierp men zich met volle kracht op de grote practische projecten. Dat is op zichzelf niet bijzonders. Algemene Beschouwingen over de Rijksbegroting zijn in den regel maar tweemaal interessant. De eerste keer vlak na het optreden van het nieuwe Kabi net en de tweede maal het laatste jaar voor de verkiezingen. In het derde en vierde jaar Het was ons een genoegen Dinsdagmiddag 27 October des nm. om half vijf op enkele punten in het dorp een bulletin te kunnen aanplakken, waarin de benoeming van een nieuwe burgemeester voor St. Annaland werd aangekondigd. Omdat het belangrijk nieuws was. Het gehele ja ar reeds leeft de St. Annalandse bevolking in per- en afwachting, waar burgemeester F. M. Boogaard met ingang van 1 Mei I j.l. de pensioengerechtigde leeftijd bereikte en op die datum eervol ontslag werd verleend. Tot de nieuwe burgemeester zou zijn benoemd, werd aan hem verzocht dit ambt nog tijdelijk te willen waarnemen. Het geduld van de wnd burgemeester en zijn inwoners werd tot Dinsdag j.l. op de proef gesteld. Toen kwam het bericht, dat bij Koninklijk Besluit van 26 October 1953, I nummer 10, tot burgemeester (en secretaris) van St. Annaland is be- 1 noemd de heer Joh. v. d. Bos, sinds 16 Maart 1952 burgemeester van Arnemuiden. Deze benoeming ingaande 16 November a.s. Tientallen jaren is St. Annaland bestuurd door een meer op leeftijd zijnde burgemeester. Het waren de heren Bierens, Hanssens, tijdelijk A. J. Bierens en Boogaard. Mensen met levenservaring. In de 38-jarige I nieuwe burgemeester krijgt St. Annaland er een van de jongere generatie. Hoewel jonger, zal hij geen ijzer met handen kunnen breken. Als hij dan I maar kans ziet enkele tientallen woningen te doen bouwen. De St. Anna- landers beginnen met daarop te vertrouwen. Temeer, omdat, zoals hij ons zelf verklaarde, de nieuwe burgemeester zich zeer interesseert voor woningbouw, financiën en economie. In dat vertrouwen roepen we hem namens de gemeente alvast welkom toe. EEN GEBOREN ZEEUW De nieuwe St. Annalandse burge meester is geen onbekende in onze provincie. Hij bracht er op een korte periode na zijn 38 jaren door. Ge boren te Bruinisse was hij daar van 1934 tot 1945 ambtenaar ter secre tarie, waarvan de laatste jaren als lste ambtenaar en gemeente-ont vanger. Daarna was hij 1 jaar te Middelburg werkzaam als adjunct commies ter secretarie en van 1946 tot 1952 gemeente-secretaris van Sprang-Capelle in Brabant. Op 16 Maart 1952 werd hij burgemeester van Arnemuiden en verwisselt dus al spoedig die gemeente voor St. Annaland. De heer v. d. Bos is in het bezit van de diploma's gemeente-admini stratie I, gemeentefinanciën, staats inrichting M.O., het practijkdiploma boekhouden en het bewijs van be kwaamheid als candidaat-gemeente- accoutant. Geruime tijd trad hij op als docent van de Zeeuwse cursus voor gemeente-administratie. In Sprang-Capelle was hij ook nauw bij de woningbouw betrokken, waarvoor hij zich zeer interesseert. Dit had o.m. tot gevolg dat hij ook bestuurslid werd van Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren, is voorts adviserend bestuurslid van de Stichting Zeeuwse Visserij Be langen en bestuurslid van de Stich ting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk. Ook is hij lid van de financiële commissie van de Ned. Bond van Gemeente-ambtena ren. ACTIEF In de korte periode dat hij in Ar nemuiden burgemeester is, ontplooi de hij grote activiteit. Er werden 41 woningen gebouwd, verschillen de straten vernieuwd. Onder zijn leiding zijn plannen ontworpen, waarvan verschillende al in verge vorderd stadium verkeren, o.a. ver betering der Openbare lag, school, vernieuwing en aanvulling brand weermateriaal, aanschaffing tweede luidklok, oprichting zuiveringsin stallatie, aanlegging sluitstuk rio lering, dempen spoorsloot, stichting van een badhuis. In Arnemuiden was hij voorts ere-voorzitter van de muziekvereni ging „Arne's Genoegen", bestuurs lid van de kleuterschool. Burgemeester v. d. Bos is ge huwd, heeft 1 kind, behoort tot de Ned. Herv. Kerk en is aangesloten bij de A. R. partij. Zeer waarschijnlijk vindt dus Maandag 16 November de installa tie plaats. moet men proberen zaken te doen. En in die periode zijn we momenteel aangeland. Het zijn belangrijke zaken waarover de Kamer de volgende weken nog zal praten. (Nadruk verboden) We vermoeden dit, gezien het korte woord van afscheid dat de voorzitter aan het eind der vergadering sprak. En waar de intrede van de nieuwe burgemeester al dicht bij is (16 No vember) is dat ook wel zeer waarschijnlijk. Deze laatste vergadering was zeer kort, want inclusief ope ning, notulen lezen en sluiting, had men niet meer dan een half uur nodig om de korte agenda af te werken. Een agenda, die weinig belangrijke punten bevatte. Deze openbare vergadering werd gehou den op Woensdag 28 October Jl.. De heer Stols was verhinderd. Na opening en voor lezing der notulen worden de ingekomen stukken behandeld. Dit was een goedkeuring van de 2e en 3e begrotingswijziging 1953, goedkeuring ook van de garantielening voor het Tehuis van Ouden van Dagen. Van het Provinciaal Bestuur was er ook een afschrift van een aan het waterschap St. Annaland gezonden schrijven in verband met vernieuwing der tertiaire weg St. Anna- land-Stavenisse, nl. de mededeling dat dit zal gebeuren in het kader van de herver kaveling Tholen evenwel onder toezicht van de Provincie. De bond van mobilisatie-invaliden vraagt per jaar 1 cent subsidie per inwoner. B. en W. zijn van mening dat voor deze mensen voldoende wordt gedaan van regerings wege en stellen afwijzende beschikking voor, waarmee de raad accoord gaat. Dezelfde weg gaat het verzoek van het Ned. Ge- sprekscentrum. Er zijn al te veel subsidie aanvragen, zegt de voorzitter. Met de Bank van Ned. Gemeenten wordt een verlengde overeenkomst aangegaan voor een rekening-courant crediet van 25.000,—. Daarmee zijn de ingekomen stukken reeds afgewerkt. Vastgesteld wordt vervolgens het bedrag bedoeld bij art. 55bis der Lager Onderwijs 1952. Dit is het bedrag per leerling, dat wordt toegekend voor aankoop leermiddelen, enz. Het totaal is 2550,Er zijn op de o.l. school gemiddeld 98 leerlingen geteld, alzo per leerling 26.02 welk bedrag aan de bijz. school zal worden uitgekeerd. Daarna wordt op advies van de commis sie van onderzoek (zijnde de raadsleden) de gemeentebegroting 1954 voorlopig vast gesteld met op de gewone dienst aan ont vangsten en uitgaven een bedrag van 193.293,62. De kapitaaldienst 231.226,54 aan inkomsten en 231.436,12 aan uitgaven, alzo met een nadelig slot van 1790,47. Commentaar volgt er verder niet op en nie mand heeft bezwaar tegen voorlopige vast stelling van deze begroting. De begroting W.Armen 1954 gaat ook onder de hamer door met een bedrag bij de gewone dienst aan ontv. en uitg. van 8205,85. De kap.dienst uitg. 12.242,50 met een nadelig slot van 9642,50. De rekening van het Wezen Armbestuur 1953 is afgesloten met een inkomsten 8815,35 en aan uitgaven 8202,60, een voordelig saldo dus van 612,79. De Kap. dienst laat aan ontv. zien een post van 97167,50 en aan de creditkant een gelijk bedrag. De raadsleden worden herbenoemd als leden van de Woonruimtecomissie. De voorzitter merkt hierbij op, dat ook de heer Stols (thans afwezig) deze herbe noeming zal aanvaarden. Waar de heer Jb. Moerland Czn. wet houder is geworden moet in zijn plaats een ander lid voor het Wezen Armbestuur wor den gekozen. De heer W. Snoep krijgt hier voor 4 stemmen, 1 is voor de heer F. J. Stols en 1 is er blanco uitgebracht. De voorzitter feliciteert de heer Snoep en dankt de heer Moerland voor het in deze door hem verrichte werk. RONDVRAAG De heer J. den Engelsman vraagt waarom er nog niets is gedaan aan het slop bij Kaashoek op de Nieuwstraat. De voor zitter antwoordt dat men het met klinkers wou doen, maar deze nog niet voorradig waren. Nog beter is misschien het met tegels te leggen. Hij weet echter niet of dat mogelijk is. De heer W. Snoep vraagt of de voorzit ter van mening is dat er tijdens de protest vergadering te Middelburg nog iets bereikt is voor wat het bouwvolume betreft. De voorzitter gelooft dat het weinig zal uithalen. Voor de gemeente zijn er 15 aan gevraagd, maar of er ook zo'n toewijzing zal komen is een grote vraag. Wel kunnen vanzelfsprekend de 8 herbouwd worden, die door de watersnood zijn vernield. Van 5 is al een tekening gemaakt. Misschien komt er nog wel wat, maar over het aantal kan ik U nog niets meedelen, daar de toe wijzing nog niet verdeeld is. De heer J. den Engelsman wijst er op, dat er op de haven wel een flinke muur gezet is, maar dat het er achter het zgn. tonhuis nog precies eender bijligt als in Februari jl. Moet dat zo blijven Is herstel voor rekening van het waterschap of de gemeente De voorzitter antwoordt dat het nog niet zeker is wie het zal moeten betalen, de be woners of het Waterschap. Hij gelooft zeker niet van de gemeente. Het is een water kering. De heer Den Engelsman vindt het onver antwoordelijk het zo te laten liggen. De voorzitter antwoordt dat er toch eerst een regeling getroffen moet worden, wil men aan herstel kunnen beginnen. Wie betaalt het anders De heer Ridderhof vindt dat men beter maar een dijk met schutsluis had kunnen leggen vanaf de hoek Klippelstraat tot Kooijman. Dan was men overal van af geweest. Dat had 'n millioentje gekost, meende de voorzitter. De heer Snoep vraagt nog naar het uit diepen van de haven en wijst er daarbij op, dat er vermoedelijk komende maanden nog al veel materiaal gelost zal worden voor de nieuwe weg naar Stavenisse. De voorzitter antwoordt dat de hoek is uitgediept en er plaats genoeg is. "AFSCHEID Niemand heeft meer iets voor de rond vraag, wat voor de voorzitter aanleiding is om mee te delen, dat hij telefonisch be richt kreeg van de benoeming der nieuwe burgemeester, de heer J. v. d. Bos te Arne muiden en het alzo de laatste vergadering is, dat hij de leiding heeft. Hij dankt de raadsleden voor de goede en altijd prettige samenwerking en verklaart hiermee deze korte vergadering voor gesloten. VAN HET HERVERKAVELINGSFRONT (I) Vrijdag jl. kwam de sub-verkave lingscommissie „Tholen" te Tholen in vergadering bijeen. Voor de eer ste maal als zodanig. Mededelingen over het verhandelde konden uiter aard niet worden gedaan, temeer om dat het hier maar adviezen betreft en de de Verkavelingscommissie Zee land tenslotte de touwtjes in handen heeft. Vrij betrouwbare geruchten doen de ronde, dat de rondweg Poortvliet en St. Maartensdijk onder het herverkavelingsplan vallen. Die mogelijkheid schijnt er ook nog te zijn voor het laatste deel van de rond weg in Tholen. De vernieuwing van de weg StavenisseSt. Annaland, waarmee men al enige tijd bezig is valt er ook onder, zodat in zekere zin al begonnen is met de verkave ling en wel één van de meest nut tige dingen: verbetering wegen. Dit was ook oorzaak dat er verandering kwam in de oorspronkelijke plannen en de weg vanaf de Stavenisser Oudelandsedijk nu aansluit op de dijk bij N. M. Hage (Annavosdijk). Dit houdt in, dat er over ongeveer 400 meter een bocht uitgaat bij het Diepe Gat, dan verderop nog een paar kleine bij C. Hage en H. A. Elen- baas, terwijl men vervolgens aan sluit op de „Zoutendam" om van daar in de Zoetwaterseweg terecht te komen. Gefluisterd wordt er verder over een nieuwe weg Oud-Vossemeer Poortvliet en St. AnnalandPoort vliet. U merkt wel, dat de berichten nog vaag zijn. Dat is begrijpelijk daar men eerst dan pas meer vrij geeft voor publicatie als de plannen vas tere vorm hebben aangenomen. Tenslotte hebben we nog wel iets definitiefs, al heeft het dan niet di rect betrekking op de herverkaveling, het is er toch een gevolg van. Op uitnodiging van de Directie van de Noord-Oost-Polder brengt een gezelschap uit het herverkavelings- gebied Zeeland deze week een be zoek aan die Polder. Daarbij is ook een 7-tal gegadigden van het eiland Tholen. Begrijpelijk zal men de si tuatie daar terdege opnemen, terwijl het aan goede voorlichting niet zal ontbreken. ZONDAGSDIENST ARTSEN Dokter L. D. A. Looysen te Tholen, tel. 49. Dokter R. C. Renes te Oud-Vosse meer, tel. 19. HOOGWATER Hoogwater in de week van 1 t.m. 7 Nov. 1953. Zondag vm 11.45 nm 23.46 uur Maandag vm 0.13 nm 12.40 uur Dinsdag vm 1.03 nm 13.25 uur Woensdag vm 1.47 nm 14.07 uur Donderdag vm 2.23 nm 14.40 uur Vrijdag vm 3.00 nm 15.15 uur Zaterdag vm 3.32 nm 15.48 uur Vrijdag 6 November Nieuwe Maan te 18.58 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: 24 Oct.: Adriaan Johannes, zoon van C. van den Berge en J. T. de Groot. 26 Oct.: Hendrika, dochter van J. Geluk en M. Overbeeke. Gehuwd: 22 Oct.: Cornelis Neels, 30 jaar en Catharina Quist, 26 jaar. Overleden: Geen. VOOR HET RODE KRUIS De verkoop der Rode Kruis-post- zegels te Tholen en ressort heeft 'n bedrag opgeleverd van 588, mede dank zij de actie van het Plaatselijk Comité te Tholen. Verkocht werden 1966 zegels van 2/5 cent; 190 van 6/10 cent; 291 van 7/12 cent; 2529 van 10/15 cent en 171 van 25/33 cent. De frankeerwaarde van deze ver kochte zegels bedraagt 366.74 ct„ terwijl de toeslag ad 221.26 ten goede komt van de lijdende mens heid. O

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 1