THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE RECLASSERING POORTVLIET ST. FILIPSLAND PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS HOOGWATER in de week van 11-17 Oct. 1953 Zondag vm 5.<en nm 17.11 Maandag 5.28 17.45 Dinsdag 6.07 18.27 Woensdag 6.49 19.12 Donderdag 7.45 20.18 Vrijdag 9.02 21.48 Zaterdag 10.32 23.15 Donderdag 15 Oct. Eerste Kwartier te 22.44 uur. BURGERLIJKE STAND Geboren: 6 Oct.: Leena Elizabeth, dt. van J. Westerveld en M. I. Hoek. DAMMEN Uitslag van de onderlinge com petitie gehouden op Dinsdag 6 Oct. 1953. Junioren C. de Jonge C. Elenbaas 2.0 S. Bout J. Elenbaas 0—2 K. Deurloo G. de Hond 0.2 D. Zwagerman G. de Hond Cf2 S. Bout C. de Jonge 0—2 C. Elenbaas K. Deurloo 20 Senioren J. C. Russcher M. de Heer 11 M. Schot D. de Vos 0.2 Klokken van Nederland Menig radiobezitter kent de rubriek van de N.C.R.V. wel, nl. „Klokken van NederlandOm 5 minuten voor 13 uur hoort men enkele ogen blikken een klok beieren uit een of andere stad of dorp in ons vader land. Binnenkort kan men ook de Thoolse klok via de radio horen, daartoe wordt Vrijdagmiddag (he den) om 3 uur een opname gemaakt, zodat om deze tijd de Thoolse klok zal luiden en men zich daarover niet behoeft te verontrusten. De Nutsbibliotheek (Nu het leesseizoen weer is aan gebroken heeft de Nutsbibliotheek evenals vorig jaar, weer een kist met een 100-tal boeken van de Centrale vereniging voor Reizende Bibliothe ken tot haar beschikking. Een ieder kan hiervan gebruik maken. Ook vakboeken kunnen worden aange vraagd. Alle inlichtingen aan het uitleenbureau. Voor de uren verwijzen wij naar..jdë adver tentie in dit nummer. Benoeming In de vacature van de heer H. Rol is thans tot hoofd van de School met de Bijbel alhier benoemd de heer J. van Bezooijen te Veenendaal, welke deze benoeming aanvaardde. Goede Jmzet De besommingen van<de. visserij waren in de week van 28 Sept. totj 3 Oct. goed te noemen voosde t^ijd van het jaar. De vangsten van bot waren zelfs zeer goed. Er werd ook nog een partij herder aangevoerd. De omzet van mosselen en oesters neemt nog steeds toe. Geslaagd Te den Haag slaagde voor Ge meente-administratie I onze -stads genoot M. G. Meerman. Vef koping De bruto-opbrengst van de ten bate van de N.H. Kerk gehouden verkoping en verloting bedroeg in totaal 935.17. Keuring Voor het le gedeelte van lichting 1955 werden uit deze gemeente 4 personen gekeurd, waarvan 1 tijde lijk ongeschikt en 3 geschikt werden bevonden. Huisslachtingen Gedurende de maand September werden ter gemeente-secretarie 9 bewijzen voor huisslachting afge geven. Burgerlijke Stand over September 1953 Geboren: 3 Sept.: Jacobus Jan van Dijke, zn. van Johannes van Dijke en Neeltje S. Geuze. 8 Sept.: Cornelis Marinus Stout- jesdijk, zn. van Jan Anthonij Stout- jesdijk en Macheline Jacoba de Weijze. 10 Sept.: Maartje Pieternella Cor nelia Aarnoudse, dr. van Theunis Aarnoudse en Cornelia van der Klooster. 28 Sept.: Leendert David Oost- dijk, zn. van David Leendert Oost- dijk en Cornelia de Jonge. 28 Sept.: Marinus Nelis, Klippel, zn. van Matthijs Klippel en Maria Adriana Slager (geboren te B.o.Z.) 28 Sept.: Nelis Marinus Klippel, zn. van Matthijs Klippel en Maria Adriana Slager (geboren te B.o.Z.) 30 Sept.:Hendrik van As, zn. van Pieter C. van As en Martina W. van Daalen. Gehuwd: 8 Sept.: Johannes Antonius Hen- raath, 22 jr. schoenmaker wonende te Drunen en Maria Catharina Bos- ters, 27 jr. zonder beroep, wonende te Oud-Vossemeer. 9 Sept.: Pieter Abraham van Poortvliet, 24 jr. politie-ambtenaar wonende te Rotterdam en Marina de Graaf, 24 jr: zonder beroep, won. te Oud-Vossemeer. 10 Sept.: Johannes Cornelis Bos- ters, 25 jr. landarbeider, wonende te Steenbergen en Francisca Anna de Leeuw 22 jr. zonder beroep, won. te Oud-Vossemeer. Overleden: 20 Sept.: Aagtje Cornelia Quist, 73 jr. zonder beroep, wonende te Oud-Vossemeer, echtgenote van Marinis Goudzwaard. Loop der bevolking: Ingekomen: Johannes A. Henraath, uit Drunen naar A 163. Jacobus F. Brooijmans met gezin uit St. Annaland naar B 143. Vertrokken: Abraham Hommel, van Al00 naar Huijbergen. Adrianus J. Ooms van C 33 naar Delft. Marinus Kievit, van All naar Rotterdam. Marina de Graaf, van A 110 naar Rotterdam. Francisca A. de Leeuw van C 102 naar Steenbergen. Dirk A. Roggeband van C 100 naar Rotterdam. Jacobus A. van Dienst van C44 naar Apeldoorn. Gerard van Dalen met gezin van B 359 naar Hengelo. Cornelia M. de Kuijer, van A 141 naar Breda. BURGERLIJKE STAND over de maand September 1953 Geboren: 16 Sept., Jacoba, dt. van J. Gunst en A. Scherpenisse 27 September te Bergen op Zoom: Johannes, Marinus, Izaak, zn. van J. Schouten en T. J. K. A. van Dijke Huwelijken: geen Q.yeplgdeiiz,.g<en Loop-derFrevoiking: Ingekomen: gèen Vertrokken: Willemina M. v.d. Boogaart naar Dordrecht Josias Ridderhof naar Woens- drecht Maartje E. Ketting naar Bergen op Zoom J. F. Brooijmans en gezin naar Oud-Vossemeer werden gemeentesecretarie 2 vergun ningen uitgereikt voor huisslach ting. LICHTING 1955 Voor bovengenoemde lichting werden 12 personen gekeurd, waar van er 3 ongeschikt bleken te zijn. BIGGENMARKT De belangstelling voor de biggen- markt op de eerste Zaterdag in Oc tober (de oudere mensen spreken nog altijd van Smerdiekse kermis) was groter dan dit de laatste jaren het geval was. Niet alleen grotere belangstelling van publieke zijde, maar ook was er groter aanvoer van biggen. Misschien viel het daarom te meer op, dat de koopkracht niet groot was. Naar verhouding zijn er niet veel biggen verkocht. „DEVIEZEN-BURGEMEESTER" Burgemeester en mevrouw Verburg maakten vorige week een goodwill-reis naar de Noord-Hollandse gemeenten. Maar niet alleen dat. Het ging er in de eerste plaats 'om de dank van de Stavenissers te vertol ken voor het vele, het goede, het spontane dat door de Noordelijke landgenoten reeds in Stavenisse werd gebracht. En zoals we reeds eerder meldden: die dank hebben de Noordelingen uit de mond van verschillende Stavenissers via de gramofoonplaat zelf kunnen horen. Vooral dit werd zeer geap precieerd. Op de verschillende bijeenkomsten die in evenzovele verschillende gemeenten door de plaatselijke verenigingen waren ge organiseerd vertoonde burgemeester Verburg de film: Vloedgolf over Stavenisse. Hiervoor was steeds grote belangstelling. Maar naast een „dank"- was het ook een Goodwill-reis. De batige opbrengsten van deze avonden vormden bij elkaar een bedrag van 1000,hetwelk burgemeester Verburg meebracht naar Stavenisse. Den Helder deed opnieuw de toezegging dat het alles in het werk zal stellen Stavenisse aan een sportveld te helpen. Bergen gaat bloemen en planten kweken en zal straks gezin voor gezin daar van voorzien. Een andere Noord-Hollandse gemeente heeft zelfs het plan opgevat om levende gave te sturen in de vorm van pluimvee en herten. Straks krijgen we dus in onze gemeente nog een hertenkamp ook. Voor afrastering en al wordt gezorgd. Mis schien is het „Bos" daarvoor wel de aan gewezen plaats. Burgemeester en mevrouw Verburg maak ten deze reis niet om het medelijden op te wekken, maar wel om de belangstelling levend te houden. En daarin zijn ze ongetwijfeld zeer ge slaagd. NOORSE WONINGEN Naar we van bevoegde zijde ver nemen zijn door het Roode Kruis de aan deze gemeente toegewezen Noorse woningen verzonden en kunnen binnenkort hier worden ver wacht. Loopt het niet al te veel meer tegen dan kunnen ze nog dit jaar worden bewoond. En zullen we dus al spoedig van verdeling horen. DE NIEUWE WEG GAAT DOOR Nadat men enkele maanden na de ramp een begin maakte met de vernieuwing van de weg Stavenisse St. Annaland leek het enkele weken geleden of er opnieuw stag natie zou komen door herverka veling. We schreven hierover al meer. Er zou toen sprake van zijn deze weg niet door te trekken over de Oudelandse dijk maar te doen uit komen op de postweg tussen Sta venisse en St. Maartensdijk. Thans is van officiële zijde bericht ont vangen (Ged. Staten) dat het oude plan gehandhaafd blijft, d.w.z. dat aansluiting op de Oudelandse dijk tot aan de Stoofdijk wel doorgaat. Er zijn wel enkele wijzigingen in gekomen, maar dit meer met het oog op wegnemen van bochten, zoals bij het Diepe Gat bijvoorbeeld. BOVEN DE BEGROTING Voor herstel van de Openbare Lagere School was slechts één in schrijving binnengekomen. Het was die van de Aannemersmaatschappij „Gouda" met een bedrag dat nog 2.000,boven de begroting lag. Het herstelwerk zal evenwel binnen kort beginnen. Daarna wordt het nieuwe meubilair geplaatst. Uitgebreid etentje, maar Nieuw middel jaagt afwashanden op de vlucht Vader en de kinderen zijn natuurlijk maar wat gesteld op z n uitgebreid etentje. Maar voor de huisvrouw doemt dan dadelijk die stapel afwas op... en tot qvermaat van ramp die ellendige afwashanden Het kan echter ook totaal anders, sinds in de Castella laboratoria een volkomen nieuw en geweldig goed middel voor de afwas is uitgevonden: Castella Vaatwas. Eén en kele lepel daarvan geeft U al teilen vol actief schuim, waaruit de gehele vaat, van het kleine theelepeltje tot de grote aard- appelenpan blinkend en schitterend te voor schijn komt. Er hoeven geen krachttoeren op vuilrestanten meer te worden verricht - het schuim lost alles op - en er hoéft zelfs niet meer te worden afgedroogd. En wat iedere huisvrouw als muziek in de oren zal klinken: Castella Vaatwas koestert de handen in plaats van ruw en rood komen Uw dian- den fluweelzacht uit het sop te voorschijn. Schaf U dus gauw een pak van dit wonder middel aan. De prijs is laag: slechts 25 cent. VLOEDPLANKEN Het storten van de funderingen en de bouwgleuven voor de vloed planken heeft zijn beslag gekregen. Met Stavenisse hopen we dat ze weinig dienst behoeven te doen, maar het heeft toch enige gerust heid dat ook dit werk bijna klaar is. BETONNING KEETEN Ten behoeve van de droogma kingswerkzaamheden zijn bij de stroomgaten in de dijk te Ouwer- kerk in het Keeten de volgende ongenummerde tonnen en lichtboei en tijdelijk gelegd op: 51 °36'46" en 3°59'2" de RZHS bol ton met ruit: op 51°36' 46" en 3°58'50" een zwarte stompe ton; op 51°36'46" en 3°58'52" een zwar te lichtboei tonende 'n rood onder broken licht, elke 8 sec., helder 4 sec.; op 51°36'58" en 3°58'58" een rode lichtboei, tonende een wit on derbroken licht, elke 8 sec., helder 4 sec.. Op 51°37'5" en 3°58'58"op een der dijkkoppen van de doorgebro ken dijk zal een rood vast licht wor den geplaatst. GESLAAGDE ZILVERWEEK Voor de derde maal werd in deze gemeente een winkelweek georgani seerd, nl. van 28 September tot en met 3 October. Men noemde het thans de „zilverweek". Het werd zoals de voorgaande een groot succes. De St. Maartensdijkse winkels zijn niet alleen van betekenis voor de eigen inwoners, het is ook een koopcentrum voor de naburige ge meenten. Velen doen dan ook regel matig hun inkopen in de smalstad. Door het houden van zo'n winkel week wordt er nog eens extra de aandacht op gevestigd. Er waren dit jaar 36 deelnemers. In het kort geven we het programma, zoals het is afgewerkt. Maandag 28 September wandel tocht door het dorp. Hieraan werk ten mee de gymn. vereniging van St. Maartensdijk en de wandelclub Op Stap van Scherpenisse en de gymn. van Poortvliet. Maandag en Dinsdag: Zilver geldactie. Iedere jongen of meisje beneden de 14 jaar zag op die 28 ste en 29-ste September zilvergeld in de etalage's van de deelnemers Het was goed zichtbaar weggelegd en bedroeg rond de 3. Welk bedrag leveren alle etalage's op was de gestelde vraag. De oplos sing hiervan werd in de bus gede poneerd. Woensdagavond gaven beide plaatselijke zangkoren een uitvoe ring. Donderdag had men de traditio nele wedstrijd: „Wat hoort in deze etalage niet?", terwijl die dag en de volgende dagen marktverkoop werd gehouden. Zaterdag waren er op de Markt kinderspelen, alzo voor een winkel week een gevarieerd programma. Elke avond werden aardige dag prijzen getrokken uit de in de bus gedeponeerde puzzles. Hiervoor be stond steeds grote belangstelling. Door middel van een luidspreker werden de prijswinnaars bekend ge maakt. Zaterdag was het wel de drukste dag. Talrijke bezoekers zowel van hier als uit de naburige dorpen maakten en dat jong en oud gebruik van de z.g. „avondtrein". De andere gemeenten hebben met dit lawaaischoppend geval ook kennis kunnen maken. Maandag 5 October werden de hoofdprijzen getrokken, bestaande uit: 1. Electrische wasmachine White Wash; 2.FIoltap vloerkleed; 3. keu- kenuitzet compleet; 4. theemeubel; 5. haardfauteuille; 6. gasstel. En toen was de zilverweek weer teneinde. Over de financiële resul taten liet het bestuur zich niet uit, maar een behoorlijke schatting doet ons wel een omzet van 50.000.— veronderstellen. Alzo een bevredi gend resultaat. ONGEVAL Zaterdagmiddag kwam de 8 jari ge Adri Verjaal, rijdend op zijn fiets je op de Markt in botsing met de motorrijder M. C. Wielaard, die uit de richting Stavenisse kwam. Deze botsing was zo hevig, dat het ventje bewusteloos werd opge nomen en een wonde aan het achter hoofd opliep. Ook had hij enige ont vellingen aan zijn handen. De E.H. B.O.er A. de Haan legde een nood verband aan, terwijl even later dok ter van Es uit St. Annaland arri veerde. Per auto werd hij toen naar huis gebracht. Ook de motorrijder en zijn duopassagier liepen lichte .verwondingen op. De motorrijder treft geen schuld. BOTSING Zaterdagmiddag had er een bot sing plaats op de hoek van de Mo lenstraat tussen een luxe wagen en de motorrijder J. Noom, die uit de richting Stavenisse kwam. Met enkele lichte verwondingen en wat materiele schade liep dit goed af. De politie heeft proces-ver baal opgemaakt. BEKISTING VERDWENEN Een dezer dagen is ook de houten bekisting boven aan de Kaaistraat opgeruimd. Zoals men weet is deze bekisting gevuld geweest met zak ken zand op 1 Februari, toen ze met man en macht werd opgeslagen toen het café Meulstee was bezweken en de vloedplanken door het water weggesleurd. Nu de bekisting weg is, kan het verkeer door de Kaai straat weer normaal doorgang vin den. DE VERLICHTING Voor dat de N.V. „P.Z.E.M." te Vlissingen de taak van de Coop. Electrische Centrale overneemt, komt er heel wat kijken. Bijna alle kabels en leidingen, die er lagen moesten worden vervangen door nieuwe en zo moesten ook alle stra ten voor een deel opgebroken. Met volle kracht is men thans doende om in de 700 woningen de oude binnenleidingen te vervangen door nieuwe. Met dit werk is men tot ongeveer op de helft gereed. Ook de oude straatverlichting wordt door een mo derne vervangen. Hiervoor zijn 81 lichtmasten geplaatst. Met de twee transformatiestations komt men de zer dagen ook klaar. Op 1 Januari a.s. loopt de concessie af, dus wil men voor die tijd alles in orde heb ben. Dan is het nog aanpakken. De voor de reclassering gehouden collecte bracht hier 36.52 op. DE NIEUWE LANDBOUWSCHOOL Nu de officiële goedkeuring is ontvangen voor de bouw van de nieuwe landbouwschool is de aan nemer de heer van Driel van Oud- Vossemeer met de uitvoering daar van begonnen. BURGERLIJKE STAND September 1953 Geboren: Tona Marina, d. van H. C. Verkerke en A. M. Doezelaar - Catharina Dingena d. van A. Jas- perse en van C. W. van der Jagt. Ondertrouwd: Pieter A. Scher penisse, 23 jaar en Adriana A. Ou- desluijs, 21 jaar. Getrouwd: Jacob van der Jagt 31 jaar en Catharina A. van As, 24 jaar Pieter A. Scherpenisse, 23 jaar en Adriana A. Oudesluijs, 21 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Adriaan de Graaf van Den Helder. Vertrokken: Lena A. C. de Jong- Kleppe en gezin naar Raamsdonk (2v en 1 m) Cornelis Jansen naar Woensdrecht Johannis N. Oudesluijs naar Rotter dam Jacob L. Onderwater n. Poortvliet. Hubrecht Quaak naar Den Helder Catharina A. van der Jagt-van As naar Goes. Adriana A. Scherpenisse-Oudesluijs naar Zierikzee. Dirk C. van der Have en gezin naar Bergen op Zoom (2m en lv) Sara Burger naar Rotterdam. BURGERLIJKE STAND September 1953 Geboren: Neleward Wouter zoon van Wouter Machiel van As en Jan netje Poot. Cornelia Wilhelmina dochter van Cornelis Marinis de Groen en van Huiberdina Anthonisse. Overleden: Marina Geluk oud 55 jaar. Pieter Johannis Heijboer oud 73 jaar metselaar, echtegenoot van Adriana Meijer, eerder weduwnaar van Bar- telina Davida van de Sande Willemijna Catharina Grijs oud 87 jaar, weduwe van Johannis Geuze. Ingekomen: Kaatje Polvliet van Rot terdam. Marina C. Dorst echtg. van A. P. Boogerd van Nieuwerkerk. Elizabeth J. de Viet, echtg. van J. I. Niemantsverdriet van St. Maartens dijk i(j9WU01»9V9lJ Jacob L. Onderwater van Scherpe nisse. Vertrokken: Abraham C. Schip per naar Zoutelande. Gerrit L. Verschoor n. Doetinchem. Adriaan P. Boogerd en echtg. naar Kortgene. KORT VERSLAG RAADSVERGADERING Woensdagavond om 8 uur werd te Poortvliet eehÈ openbare Verga dering gehouden. 'Waaf we zelf de' Roode Kruisvergadering bijwoon den was het ons niet mogelijk hier van nog tijdig verslag binnen te hebben. Daarom memoreren we in dit bericht de voornaamste punten en zullen het uitgebreider verslag in ons volgend nummer geven. De begroting 1954 werd aangebo den. Mej. Janse uit Tholen werd be noemd als onderwijzeres aan de nog te openen Openbare Kleuterschool alhier. Zij kreeg hiertoe 4 stemmen, terwijl er 3 stemmen werden uitge bracht op Mej. den Engelsman uit Oud-Vossemeer. In principe besloot de Raad voorts om het onderhoud van de muziektent en het daarbij behorende plantsoentje voortaan voor eigen rekening te nemen. De Molenstraat zal ook verbeterd wor den. Een en ander moet nog nader worden uitgewerkt eer een defini tief voorstel ter tafel kan komen. OOSTENRIJKSE WONINGEN Onder leiding van een Oostenrijks ingenieur is de aannemer de Raat begonnen met de bouw van de ge schonken Oostenrijkse houten wo ningen. De opbouw vordert snel. Wan neer er met het weer niet te veel stagnatie komt zal het mogelijk zijn deze houten woningen omstreeks November onder de kap te hebben. Ook de 35 woningwetwoningen en 3 woningen van de heer Ligten- dag schijnen om die tijd onder de kap te komen. EEN SPOEDIG VERGETEN RAMP (Buiten verantwoordelijkheid van de red.) De gemeente St. Maartensdijk blijkt al spoedig de ramp te zijn ver geten, zoals wij in de week die ach ter ons ligt hebben gezien. Welk een groot verschil tussen onze naburige gemeente Oud-Vossemeer, die toen er gestemd moest worden over de kermis deze afstemde omdat zijn na burige gemeenten zo getroffen wa ren. En dan St. Maartensdijk in zijn geheel een Christen gemeente. De ouders werden geprest door hun kin deren om geld voor de „trein" die ze dan zo naar Bergen op Zoom bracht. En dan was dit een zo genoemde winkelweek om het geld in de ge meente te houden. Maar ja, het ru moer laten maken door de straten na de ramp gaat zoals we hebben gezien beter en vlugger, dan de stra ten opknappen. Neem maar een voorbeeld aan de Kaaistraat. J. Koopman. GROTER BOUWVOLUME GEVRAAGD Vrijdagmiddag jl. werd te Mid delburg een protestcongres gehou den door de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten over de toewijzing van het bouwvolume aan Zeeland. De ver gadering werd bijgewoond door vrij wel alle burgemeesters en vele raadsleden van de Zeeuwse gemeen ten, nam een motie aan, waarin werd betoogd, dat de woningtoewijzing voor Zeeland voor de komende ja ren te gering is en dat daardoor de woningnood toeneemt. Bovendien is het, aldus de motie, onmogelijk de achterstand in te halen, terwijl voorts de herbouw van de door de oorlog beschadigde en verwoeste panden onvoldoende voortgang heeft en bovendien nog opgenomen is in het bouwvolume. Aangedrongen wordt op een gro tere toewijzing van bouwvolume voor Zeeland en op een groter con tingent voor herbouwgevallen boven de normale toewijzing om, voor de rampgebieden. Zondag 11 October 1953 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. B. G. A. v. d. Wiel Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. J. H. van Halsema Bed. H. Avondmaal Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref Kerk 10, 2.30 en 6.30 leesdienst Dinsdag 13 October av. 7 uur Ds. Driesen van Vlaardingen Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. O. Elseman, N.H. Pred. te Bergen op Zoom OUD VOSSEMEER Ned. Herv. Kerfcn st 10 uur leesdienst en ifi.30 uur ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. A. Koning Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv, Kerk g 10. en 6 uur dhr. Konings van Putten Extra collecte voor Kerkvoogdij Gie-r.é f. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. F. Dieleman van Yerseke - vm. Bev. Ouderlingen nm. Bed. H. Doop - Verder Oogstcollecte Gebouw N. Achterweg 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. D. J. van Dijk (Bevestiging cand H. Bouter) en nm. 2.30 uur Ds. H. Bouter (intrede - In beide diensten extra collecte voor de Kerkvoogdij Oud Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur dhr. J. W. Slager 2 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. de Bres (Oogstcollecte) Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Maandag 12 October nm. 7 uur Ds. Blaak van Geldermalsen Rehoboth 7 uur Ds. Peters uit den Haag SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Brons In beide diensten collecte voor het restau ratiefonds Donderdag 15 Oct. nm. 3.15 uur ds. Brons Huwelijksbevestiging Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 2.30 uur Eerw. Heer A. P. de Jong van Rotterdam In beide diensten collecte voor de Inw. Zending. Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. J. H. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. E. S. de Lint en nm. 2.30 u. Ds. Spelt van Dinteloord Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud. Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. Slofstra uit Hengelo THOLEN Door de Chr. Geref. Kerk alhier is voor beroep op tweetal gesteld Ds. Blom uit Meerkerk en Ds. Bijleveld uit Noordeloos.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 2