WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws Poortvlicts Kleuterschool half September geopend KANKERBESTRIJDING in Nederland! WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Castella sterkt en verjongt Uw huid Zware critiek op belastingontwerpen Is er een actieve regeringspolitiek gevoerd? THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND Echte merkzeep voor 20 cent. Thans in drie heerlijke soorten STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE 9e Jaargang No. 39 21 Augustus 1953 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestr. 9, Tholen - Tel. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 4- incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën 0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Zo is dan uiteindelijk de politieke rust op het binnenhof weergekeerd. De auto's die nu nog af en aan rijden, zijn nu niet meer van de Kamerleden, maar van de vele touristen, die dit unieke centrum in Europa met een bezoek vereren. Den Haag wordt overstroomd met vreemdelingen. Even zo goed als Amsterdam, Delft, Volendam en vult U verder zelf al die touristische trek pleisters zelf maar in. Niet allen hebben grote interesse voor het politieke beweeg in een vreemd land, maar toch komt het voor, dat er buitenlandse vacantiegasten zijn, die juist naar Den Haag komen om iets te be grijpen van de politieke situatie. Het was heel toevallig dat wij enige dagen terug een Berlijnse jongedame in het Kamerge bouw aantroffen, die zojuist haar studie in de geschiedenis had beëindigd. Door die studie was zij zo onder de indruk gekomen van het grote verleden van ons land, dat zij slechts één wens had, nl. om Den Haag te bezoeken en op de hoogte te komen van ons staatsrechterlijk bestel. Zij was verge zeld van enige vrienden, bijna allen studen ten. Sommigen van hen onderbraken voor twee dagen hun vacantie om in het Vre despaleis colleges te horen van een beroem de buitenlandse professor in het volkenrecht. Men ziet wij zouden meer van deze ervaringen kunnen vertellen lang niet alle touristen „doen" ons land in een paar dagen. Er zijn er velen, die hun vacantie op nuttige wijze doorbrengen. De politici mogen met vacantie zijn; de politiek staat uiteraard niet stil. Zij stoort zich niet aan zomermaanden. Zo heeft men dezer dagen wel begrepen dat het najaar zeer interes sant kan worden. Het voorlopig verslag over de belastingverlaging en de huurver hoging heeft niet nagelaten in politieke kringen grote indruk te maken. Het was een mesterlijk verslag, nagr stijl en inhoud, dat de meesterhand verried van de bekwame griffier der Tweede Kamer, Mr. Schepel. De uitkomst van de belasting- en de loondebatten laat zich nog raden. Maar toch gaan onwillekeurig de gedachten terug naar de nacht van Mr. Oud in 1951 toen hij het Kabinet liet vallen door zijn steun aan Minisiter Stajcker te onthouden. De toenmalige bewindsman van Buitenlandse Zaken voelde zich door zijn fractie in de steek gelaten. Hij trad af en in zijn val sleepte hij het hele Kabinet mee, omdat de grondslag de vier partijen samenwerking daaraan was ontnomen. Ook nu zullen er misschien Ministers zijn, die zich in de „Stikker-positie" wanen. Hoe zullen de fracties reageren op de voorstellen van de Regering? Uit het verslag is reeds gebleken, dat deze reacties geheel verschillend zijn. De K.V.P. vindt dat de plannen van de Regering op sommige punten niet ver ge noeg gaan, de P.v.d.A. verzet zich tegen het compromis dat in het Kabinet is geslo ten. Zo krijgt men een verschil van waarde ring tussen de twee grote partijen en het hangt er maar van af hoe hoog dit geschil zal lopen. In dit verband moge bijzondere aandacht worden gevraagd voor de redevoe ring, die de leider der K.V.P.-fractie Prof. Romme, verleden jaar bij de Algemene Be schouwingen over de Rijksbegroting heeft uitgesproken. Het was een redevoering waarin hij zijn houding bepaalde tegen het Kabinet. In de eerste plaats achtte hij zich niet gebonden aan de richtlijnen, waarop het Kabinet is gevormd. Hij acht zich dus voor de formatie van dit Ministerie niet verant woordelijk. In zijn redevoering heeft hij de Minister op het hart gebonden een actieve grote-gezins-politiek te voeren. Het Rege ringsprogram had hem op dit punt niet ge rust gesteld. Hoewel hij het niet prettig vond, zeide de Heer Romme toen reeds, dat de katholieken op dit punt niet altijd meegaand kunnen zijn. Zouden de grote ge zinnen relatief blijvend ten achter worden gesteld dan is dit voor de k.v.p. onaan vaardbaar. Daarom zou hij juist in dit vraagstuk het beleid van de Regering nauw keurig gadeslaan. Zou er niets gebeuren, dan is het niet uitgesloten, zo zeide prof. Romme toen, dat de k.v.p.-fractie het „non possumus" zou moeten uitspreken. Om de pil te vergulden, voegde hij er aan toe het spijtig te vinden later te moeten horen niet tijdig gewaarschuwd te hebben Nu, men kan niet zeggen, dat er een ac tieve grote-gezins-politiek is gevoerd. Dat is ook niet mogelijk, want geen der andere partijen voelt er veel voor. Men kan dus veilig aannemen, dat prof. Romme op dit punt niet gerust is. Het blijkt trouwens uit het Voorlopig Verslag, waarin de k.v.p. onomwonden om een hogere kinderbijslag v/aagt. Zo ziet men reeds op dit punt een belangrijk meningsverschil. Overigens zullen de belastingvoorstellen niet al te veel moei lijkheden opleveren. Natuurlijk zijn er ver schillende wensen, maar iedereen is er van overtuigd, dat er voor het bedrijfsleven iets moet worden gedaan om de investeringsmo gelijkheden te vergroten, waardoor meer werkgelegenheid kan worden geschapen. Moeilijker wordt het wanneer het gaat om de verlaging van de suiker- en schoenen- prijzen. Dan komt men in de sfeer van de compensatie van de huurverhoging. En daarmee zit men dan meteen in het moei lijke probleem der lonen. Op dit punt is de eenstemmigheid tussen socialisten en katho lieken ver te zoeken. Althans nu nog. En daar het samenhangt met de belastingverla ging zal men begrijpen, dat de debatten in het najaar zeer belangrijk zullen zijn. Hoe dit ongeveer zit, hopen we de volgende week te vertellen. Maar bij het beoordelen van het probleem mag men de k.v.p.-eis van een actieve grote-gezinnen-politiek niet ver geten. Dat staat als een paal boven water. Nadruk verboden) Het vlot uitstekend met de bouw van Poortvliet's kleuterschool. Zelfs het lood- gieterswerk en de electriciteit zijn al voor elkaar. De schilder komt volgepjde week en er is dan ook een redelijke kans dat het de eerste week in September voor de bakker is. Het was zeker geen holle phrase, toen burgemeester v. Doorn op de raadsvergade ring van 10 Juli verklaarde dat de mensen uit Haarlemmermeer er de Maandag d.a.v. al zouden zijn met het eerste materiaal. Ze waren er óók. Opzichter Botman, metselaar v. d. Berg en de timmerlieden v. Breemen en Kalverlage. De berekeningen waren ge maakt, de plaats bepaald en er kon direct worden aangepakt, want architect de Geus had een en ander keurig uitgestippeld. On der zijn leiding was het gebouwtje in Haar lemmermeer afgebroken en onder zijn leiding ook werd het in Poortvliet herbouwd. Gemeentebode Deurloo is zoals altijd, ook hier de behulpzame. Een aardig trot- toirtje voert naar de ingang, waar de kin derclosets komen. Daarachter het kamertje voor de juffrouw en er naast een ver trek van 50 m"2 het lokaal voor de jeugd. Een zeer practische wasgelegenheid is daar aangelegd, zoals er op voorschrift van de Inspectrice ook een wasbakje moest komen in het kamertje van de juffrouw. Opvallend is het uitstekend licht dat door de grote ramen valt in het lokaal. En de zon zal er, als ze de wolken de baas is, niet ont breken. Naast het gebouw komt er een zand bak. Heus, nu we het zelf gezien hebben valt ons de plaats waar het gebouwtje is gezet en waarover in die laatste raadsver gadering aanvankelijk nog wel verschil van mening was, hard mee. Als de schilder z'n werk gedaan heeft de Haarlemmermeerse opzichter heeft dit werk aan Poortvlietse schilders uitbesteed zal de kleuterschool er best mogen zijn, waarbij we dan nog niet spreken over het interieur uit Zweden, dat er vanzelfsprekend nog niet kon worden aangebracht. We achten het niet uitgesloten dat de Poortvlietse kleuterschool half September kan worden geopend. Daarom te meer mag men architect de Geus, opzichter Botman en z'n helpers dankbaar zijn voor hun vlotte werk, zoals trouwens deze mooie gift in haar geheel met erkentelijkheid wordt ge accepteerd. Op 31 Augustus gedenken wij de ver jaardag van Haar, die 50 jaren lang als Koningin ons land heeft geregeerd. Het „Koningin Wilhelmina Fonds" ter bestrij ding van de gevreesde ziekte, die in ons land zovele slachtoffers eist, laat omstreeks die datum weer eens iets van zich horen. Het „Koningin Wilhelmina Fonds" is als enig orgaan in Nederland de taak toever trouwd in het openbaar de nodige fondsen te verzamelen, waardoor een doeltreffende kankerbestrijding wordt mogelijk gemaakt. Deze fondsen zijn o.m. bestemd voor; Voortdurende belangrijke financiële steun aan het Nederlands Kankerinstituut, opdat dit Instituut zijn centrale leidinggevende functie bij het wetenschappelijk kankeron derzoek kan behouden; het treffen van voorzieningen voor de Universitaire centra te Groningen, Utrecht, Nijmegen, Leiden en Amsterdam, het Ra diotherapeutisch Instituut te Rotterdam en de sub-centra te Middelburg, Eindhoven, Maastricht, Deventer en Leeuwarden, waar door nauwe samenwerking van verscheide ne specialisten de waarborgen zijn gescha pen, opdat het onderzoek en de behandeling van kankerpatiënten op de meest weten schappelijke grondslagen en met de modern ste hulpmiddelen der wetenschap kunnen geschieden; de nauwkeurige registratie van alle kan kerpatiënten; steun voor individuele onderzoekingen. Dit alles eist jaarlijks zeer grote bedragen. Wanneer U binnenkort de collectebussen voor het „Koningin Wilhelmina Fonds" hoort rammelen, staat U dan volkomen reëel tegenover de diepe ernst van het feit dat van iedere zes sterfgevallen in ons land één het gevolg is van kanker. Eén van iedere zes Een intensieve kankerbestrijding moet als nationale noodzaak door ons allen in stand worden gehouden. Een oud-Chinese wijsheid: „Wij worden rijker naarmate wij meer aan anderen ge ven" moge voldoende zijn om in deze niet alleen ons gevoel doch zeker ook onze beurs te laten spreken. ZONDAGSDIENST ARTSEN Dokter^ P. J. Duinker te Tholen, tel» 40. Dokter A. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. HOOGWATER Hoogwater in de week van 23 t.m. 29 Aug. 1953. Zondag vm 2.20 uur en nm 14.40 uur Maandag vm 3.00 uur en nm 15.22 uur Dinsdag vm 3.43 uur en nm 16.02 uur Woensdag vm 4.22 uur en nm 16.42 uur Donderdag vm 5.03 uur en nm 17.23 uur Vrijdag vm 5.43 uur en nm 18.04 uur Zaterdag vm 6.26 uur en nm 18.49 uur Maandag 24 Augustus Volle Maan te 21.21 uur. Maandag 31 Augustus Laatste Kwartier te 11.46 uur. DAT WAS EEN GESLAAGD CONCERT Vele Tholenaars en verscheidene vacan- tiegangers die Zaterdag jl. het concert op de kiosk beluisterden, hadden er beslist geen spijt van daarvoor een paar uur te hebben gereserveerd. En het waren er ditmaal wel zeer velen, dank zij de vrije Zaterdagavond, dank zij ook het gunstige weer. Het was dan ook een zeer mooi concert dat het toch maar eenvoudige, 29 werkende leden tel lende fanfarecorps uit Kudelstaart bood. Hoewel we aan de uitvoering van de overige nummers niets wensen af te doen, was het toch wel inzonderheid de „Petit suite" van Filleul in 3 delen, die op uit stekende wijze werd geblazen. Met de Am sterdamse dirigent hebben de leden van „Laus Deo" het niet ontbrekende applaus verdiend. Vooraf had het gezelschap, waarbij ook pastoor Trouwborst tegenwoordig was, on der leiding van de heer A. F. Goedemondt, bestuurslid van „Concordia", een rondgang gemaakt door het eiland, waarbij inzonder heid te Stavenisse de gevolgen van de wa tersnood werden bekeken. Ongeveer 7 uur was men weer in Tholen terug, waarna om 8 uur voornoemd concert begon. Ook de voormalige Thoolse pastoor Trouwborst heeft ongetwijfeld voldoening gehad over het welslagen van dit uitstapje en over het ge- bodene door „Laus Deo". GEVONDEN VOORWERPEN 1 rood plastic kindertasje; 1 rood lederen portemonnaie; 1 groen gebreid damesvest; 1 zwembroek en badhanddoek; 1 jongens jasje; 1 bankbiljet van 10,1 koperen zegelring; 1 kinder armbandje met 2 blauwe kraaltjes; 1 blauw wollen kindervest. In lichtingen bij de Rijkspolitie. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: 13 Aug.: Marinus van Vossen 28 jaar en Willemina van Dijke 25 jaar. Overleden: 10 Aug.: Matthijs Geuze 85 jr. wonende te Tholen, wed. van N. Potter. DE OUDJES IN DE KINDERTUIN Begunstigd door fraai zomerweer vertrok ken Dinsdagmorgen een 85 Ouden van Da gen uit deze gemeente in 30 gratis ter be schikking gestelde auto's voor hun jaarlijks uitstapje, waarnaar steeds met verlangen wordt uitgezien. Via Bergen op Zoom en Breda kwam men om Chaam in Baarle- Nassau. Een mooi plekje voor de koffie werd opgezocht toen men op de grote rond weg van Tilburg rechtsaf sloeg naar Hil- varenbeek. Vandaar werd een tochtje gemaakt door het mooie Brabant, o.a. kwam men in Die- sen, Middel- en Oostelbeers, Oirschot, Moergestel en van Tilburg naar Kaatsheu vel (gemeente Loon op Zand), waar de be kende „Efteling" zetelt. Maar zodoende had den de reizigers een flink stuk van het prachtige Brabant gezien. Het vennengebied moest worden overgeslagen vanwege een opgebroken weg. In het mooie restaurant van „De Efteling" werd een warme middagmaaltijd gebruik. Een flinke regenbui zorgde er toen voor dat het stof verdwenen was en velen maakten daarna dan ook een wandeling door het sprookjesbos, wat niet alleen voor kinderen aardig is. Over Oosterhout werd de terugreis aan vaard, nog onderbroken door het nuttigen van een boterham in het Liesbos. Ongeveer 9 uur was men weer aan de Thoolse brug, opgewacht door het muziekgezelschap „Con cordia" en een enorme schare ingezetenen. De opgewekte gezichten van de reizigers waren een bewijs van de prettige dag die voorbij was, maar ook een uiting dat dit grote meeleven van de Tholenaars zeer werd gewaardeerd, zoals men ook dankbaar was voor de attentie van „Concordia". Van die dankbaarheid sprak namens alle bejaarden de heer J. Baay die iedereen en voor alles zeer erkentelijk was voor hetgeen voor hen opnieuw was gedaan. Voor dit dankwoord had men door een minuut stilte de in 1952/'53 overledenen herdacht. Met voldoening zullen alle deelnemers ook weer op dit uitstapje terug zien en graag willen we ook hier initiatiefnemers en me dewerkers onze dank betuigen voor wat ze voor onze oudere mensen weer hebben ge daan. WEDVLUCHT CINAY Afstand 112 km. Deelname door 180 dui ven. A. de Jonge 1, D. Jansen 2 18 21 35 38, V. Laban 3 39, M. Nijs 4 32, C. Soo- mers 5 27 42, A. Wagemaker 6 11 13 19 22 23 29 41, J. Deuloo 7 10 12 24 25 33, J. Baay 8, K. v. Popelen 9 17 20, G. Soo- mers 14 15, L. Janse 16 30 31 34 40, L. Laban 26 28 36 37, J. de Boef 43, J. Praat 44, Ph. Steketee 45. WEDVLUCHT GEMBLOUX Afstand 151 km. Deelname 176 duiven. A. de Jonge 1 12 13 30 38, J. Baay 2 21 36, D. Jansen 3 27, L. Laban 4 19 26 28 37, L. Jansen 5 17 18, J. Praat 6 29 40 41, C. Soomers 7 44, A. Wagemaker 8 10 16 20 22 24 25 42, K. v. Poepelen 9, J. Deur loo 11 32 33 35 43, Ph. Steketee 14, D. Burgers 15, M. Nijs 23 34, G. Soomers 31, J. de Boef 39. C.J.M.V. JONGENSCLUB De leden van de Chr. Jongensclub te Tholen hebben van Maandag 3 tot Zaterdag 8 Aug. jl. gebivakkeerd in het C.J.M.V. tentenkamp Oud-Leusden bij Amersfoort onder leiding van de heer J. van Elsacker. De jongens hebben daar een prachtige week doorgebracht met mooi weer en veel plezier. Per autobus keerde zij Zaterdag weer welgemoed terug, maar met spijt in het hart, dat het weer voorbij was, voor namelijk het kampvuur op Donderdagavond was onvergetelijk. P.V. TROUWE DUIF Bordeaux 825 km. Eerste duif Vrijdag 11.25 uur laatste duif Zaterdag 8.23 uur. J. Baaij 1 6; D. Jansen 2 3 4; L. Kegge 5; J. Deurloo 7; L. Laban 1ste overduif. WEDVLUCHT CINEIJ Wedvlucht met oude duiven vanuit Cineij (B.) afstand 155 km, los 12 uur, aankomst le duif 2-28-32 uur, laatste 2-48-2 uur. C. Timmermans 1; C. Ampt 2 15 2e overduif; M. Hommel 3; J. Nuts 4; A. Douw 5 10; C. Aarden 6 3e overduif; A. Lindhout 7; J. Tholenaar 8; Joh. Geuze 9; G. Haver- mans 11; A. v. Dalen 12; A. v. Driel 13; W. de Reeuw 14 J. Boogaart le overduif. Wedvlucht met jonge duiven vanuit Cineij aankomst le duif 2-28-40; laatste 3-3-10 uur in concours 201 duiven. J. Tholenaar 1 17 37 52 55 57 62; D. Lindhout 2; C. v. Tilbeurgh 3 8 14 25 60; A. Lindhout 4 26 40 45; C. Ampt 5 7 10 23 29 49 61; A. v. Daalen 9; A. Douw 13 16 41; C. Timmermans 6 12 15 18 67; P. Klippel 19; A. v. Treijen 20 27 35 36 63 64; M. Boot 21 33 48 66; G. Hoek 22 54 58; A. v. Driel 24 28 34; J. Boogaart 30 41; M. Hommel 31; C. Boogaard 32; A. Rijn berg 38 53 59; A. Ridderhof 39; L. M. de Heer 43; D. v. Driel 44 46 47 50 56; J. Vaders 51; A. de Witte-Nelisse 65. le hoofd prijs J. Tholenaar, 2e D. Lindhout. Vorige week abusievelijk opgegeven van Vilvoorde dit moest zijn van Gembolux. WEDVLUCHT VAN LIBRAMONT Uitslag van Libramont (Lux.) op Zater dag 15 Aug. Afstand 201 km. Los 11 uur. Aankomst le duif 2-8-11 uur. Laatste 2-48- 39 uur. In concours 171 jonge duiven. J. v. d. Zande 1 3 6, M. Boot 2 17 29 38 44, A. Rijnberg 4 en 3e overduif, A. v. Driel 5 24 25. C. Ampt 7 16 42, C. Boo gaard 8, L. M. de Heer 9 12 31, A. v. Treijen 10 18 43 56, A. Lindhout 11 32 34 en le overduif, D. v. Driel 13 19, Adr. Geuze 14 en 2e overduif, P. Klippel 15 22 36 47 50 52, D. Lindhout 20, J. Boogaart 21 51, C. Timmermans 23 27 53 54, C. v. Tilburgh 26 41 45 48, A. Douw 28 35, C. Aarden 30 55, J. Nuts 33, G. Hoek 37 49 57, J. Tholenaar 39 46, G. Havermans 40, J. v. d. Zande wint le en 2e hoofprijs. Uitslag met oude duiven van Libramont. Aankomst le duif 2-5-13. Laatste 2-30-44. C. Ampt 1 6 7, A. Douw 2 3, G. Ha vermans 4 5, J. Tholenaar 8, C. Aarden 9, C. Boogaard 10, J. Boogaard le overduif, Joh. Geuze 2e overduif. TOCH NIET GESTOLEN De zoon van dhr. v. D. die in de Kalis- buurt 's avonds zijn fiets even onbeheerd had laten staan kwam tot de ontdekking dat deze verdwenen was. Nadat eerst aan de een of andere kwa jongensstreek was gedacht meende men te doen te hebben met een geval van diefstal, totdat de volgende dag bleek dat een enigs zins aangeschoten voorbijganger het rijwiel had gebruikt om thuis te komen, terwijl hij zelf niet wist waar hij de fiets vandaan had. ONGEVAL De 12-jarige J. P. reed uit een paadje de Coentjesweg op en kwam daarbij in botsing met een door dhr. V. bestuurde landbouw- tractor. Met een flinke hersenschudding werd het meisje in het ziekenhuis opgeno- WEER VERTROKKEN Een teleurstelling was, dat mevrouw Voerman-Rooda, die ter plaatse aan de openbare lagere school als onderwijzeres se dert kort werkzaam was en na deze tijde- Inzonderheid voor scholieren en anderen die uitsluitend in Augustus kunnen, bete kende dit een teleurstelling, die hen door die omstandigheden echter niet bespaard kon blijven. Dhr. Koetsdijk was voornemens eind vo rige week naar Parijs te gaan om de Sep- temberreis nader te bespreken. Vermoede lijk zal daar deze week ook niets meer van komen. Overigens behoeft van die Sep- tember-reis op het ogenblik nog niet te worden afgezien. Dit zal de tijd leren. Er zijn voor die tocht reeds een kleine twee honderd aanmeldingen. KRANSLEGGING Door een peleton van het Regiment Stoot troepen, waarbij tevens de legerpredikant tegenwoordig was, werd Woensdag 12 Aug. j.l. op de begraafplaats in deze gemeente een krans gelegd op het graf van Iz. J. Moer land, tijdens de ramp in militaire dienst, maar op 1 Februari met verlof in deze ge meente en daar omgekomen. Door een stille hulde bewezen zijn dienstmakkers hem de laatste eer. OOK DAT BEGINT WEER Met ingang van 1 September a.s. kan het kleuteronderwijs in deze gemeente weer worden hervat, dit dus na een onderbre king van 7 maanden. Kinderen die voor 1 October 4 jaar zijn, zullen worden toegela ten, waartoe aangifte kan worden gedaan. GESLAAGD Op het te Bergen op Zoom gehouden examen slaagden voor het diploma Machine- schrijven mej. Joke v. d. Berg en de heren Wanneer U voor bescheiden prijs een echte merkzeep wilt gebruiken met de volle garan tie van Castella kwaliteit, neem dan vooral de heerlijke, onverpakte Bloemenzeep. Want de geurige Castella Bloemenzeep, in vier delicate tinten, kost immers slechts 20 cent per stuk. Castella maakt het thans IEDERE vrouw mogelijk haar huid jong en gaaf te houden, dank zij de heilzame werking van de drie soorten Castella toiletzeep. Geniet ook op warme zomerdagen eens een keertje extra van het geurige Castella-schuim, dat Uw gelaatshuid versterkt en Uw frisse teint be schermt. Heeft Uw huid veel schuim nodig, neem dan de Castella Spécial (32 ct.Houdt U meer van de klassieke Castellazeep, dan neemt U natuurlijk Castella Schoonheids- zeep (32 cent). Tijdelijk levert Uw winke lier U TWEE stukken van deze heerlijke zeep voor slechts 50 cent. Profiteert nog heden van dit bijzondere aanbod Wilt U voor zéér bescheiden prijs toch een echte merkzeep kopen, profiteer dan van de heerlijke onverpakte Bloemenzeep (20 cent) met de zachte tinten en frisse rozen geur. Let er op, dat het merk Castella in de zeep gestempeld is, dan kunt U nooit een imitatie ontvangen. lijke zeker een vaste benoeming zou krijgen, naar Serooskerke op Schouwen vertrok. Opnieuw staat deze school voor het moei lijke probleem een onderwijzeres te krijgen. RECLAMEWEEK Georganiseerd door een 50-tal winkeliers wordt vanaf a.s. Woensdag tot en met 2 September a.s. ter plaatse een reclameweek gehouden. Een groot aantal prijzen wordt beschikbaar gesteld, waartoe er iedere avond op het schoolplein een gedeelte door middel van een trekking wordt uitgegeven. Op de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina, Maandag 31 Augustus, wordt er voor de jeugd een ballonwedstrijd geor ganiseerd. Vanaf 6 uur kunnen de kinderen zo'n ballon krijgen, die dan (bij gunstig weer) omstreeks 7 uur zal worden opgela ten. Aan de ballonnen hangen kaartjes waarop het verzoek aan de vinder is gericht dit in de dichtstbijzijnde brievenbus te pos ten. De kinderen zelf behouden het con trolenummer en moeten dat bewaren tot op 10 September de uitslag valt. Winnaars zijn degenen, wier ballon het verst van de start plaats is neergekomen en waarvan het kaartje is geretourneerd. Ook hiervoor zijn door de deelnemers een 80 prijzen beschik baar gesteld. Gezien het aantal prijzen en het aantal deelnemers mag worden verwacht, dat ook deze derde winkeliersactie weer wel zal lo pen en dat er voor de trekkingen weer grote belangstelling zal zijn. GEVONDEN Een bruine portemonnaie. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. VANWEGE DE STAKING Er zal wel niemand zijn die de laatste weken niets vernam van de staking in Frankrijk, die zulke enorme afmetingen had aangenomen, dat schier heel het economi sche leven werd ontwricht. Ook het ver keer lag zo goed als geheel stil, terwijl het met de post evenmin vlot of liever helemaal niet liep. Als gevolg van deze staking kon de voor genomen drie daagse reis, die onder leiding van dhr. Koetsdijk zou worden ondernomen naar Parijs en omgeving niet doorgaan. Adri Quist, Rinus Verkerke en Wim Baay, allen uit Tholen. Voorts René Verschoor uit Poortvliet, Rien Hage uit Scherpenisse en Piet van Popering van St. Annaland, die allen hun opleiding bij dhr. Koetsdijk had den. MERKWAARDIG ONGEVAL Vrijdagavond deed zich een zeer merk waardig ongeval voor, dat toch gelukkig goed afliep. Twee aan elkaar gekoppelde vrachtwagens van de Fa. Verkade uit Delft reden de oprit Oostvest-Molenstraat in, toen plotseling de staaldraad tussen beide wagens losraakte. De achterste wagen, ook be stuurd, reed met grote snelheid terug en dat zou niet zo erg zijn geweest als beneden aan de oprit niet juist verschillende kinde ren aan het spelen waren, mensen aan het werk en talrijke auto's en landbouwwerk tuigen hadden gestaan. Gelukkig had de chauffeur de tegenwoordigheid van geest zijn stuur om te gooien, zodat de wagen zwenkte en tegen de schuur van de café houder Steketee botste. De voorgevel werd geheel ingedrukt en er werd grote ravage aangericht, maar dank zij die zwenking de den er zich geen persoonlijke ongelukken voor. De politie heeft de zaak in onderzoek. BEKNELD De melkhandelaar J. P. alhier raakte be kneld tussen zijn wagen en een omheining, toen het paard plotseling achteruit ging. Het dier schrok van een naderende tractor. P. moest zich onder geneeskundige behan deling stellen, terwijl de omheining werd vernield. NIEUWE COUPURE Aannemer A. v. d. Werf heeft een be gin gemaakt met de nieuwe havencoupure in de Kaaistraat. P.D.V. DE REISDUIF Wedvlucht Ciney 8-8-'53. P.D.V. De Reisduif te Scherpenisse. Los 12 uur. le duif 14-17-11. Laatste 14-58-56. Afstand 155 km. Jonge duiven: G. Larooy Scherp. 1 15; M. K. Speijer Pvl. 2, A. de Koek Pvl. 3 17,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 1