Plaatselijk Nieuws Castella-VaatwBS RANG D.D.D. teRuq in óe moööeR blinkender vaat en zachtere handen! WRIGLEY Opruiming spr ijzen van ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN ENGELMAN Angst voor Zunrbranden na een heerlijk maal? STAVENISSE voor Nog slechts enige dagen DAMES HEREN en KINDERKLEDING Doe NU Uw voordeel TERHORST Bergen op Zoom 3C5 OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK gen te laten passeren. Van de aanhangwagen kreeg hij echter nog een zodanige duw dat hij in de sloot terecht kwam. De schade voor het uitsto- men van zijn costuum, kapotte bril, enz. kwam op 11.90. Hij veronderstelde dat hij van een uitstekende haak van de laad bak nog een duw had gekregen. De Ambtenaar achtte het ten laste geleg de bewezen en eiste tegen J. H. van Scher- penisse, de tractorberijder, een boete van 30,sub 10 d. met toewijzing van de civiele vordering ad 11.90. Als verdediger trad mr. A. J. v. d. Hoe ven op, die vaststelde dat zich geen haak buiten de wagen had bevonden. Vervolgens wees hij er op, dat in de tenlastelegging gesproken wordt van inhalen van dhr. v. d. S. door de tractor van verdachte. Hij wees er op, dat iets of iemand die stil staat aan de weg niet ingehaald kan worden. Inhalen kan men iets wat zich voortbeweegt. Men kan b.v. geen lantaarnpaal inhalen. Wel kan gesproken worden van voorbijrij den. Daar de tenlaste legging echter spreekt van „inhalen" meende pleiter dat hierop vrijspraak zal moeten volgen. Immers ook een stilstaande auto mag men gerust pas seren. Hij achtte de ten laste legging dus niet bewezen. De Kantonrechter uitspraak doende deed vrijspraak met afwijzing van de civiele vor dering. A. A. V. te Oud-Vossemeer had niet de nodige voorzorgen genomen bij het bou wen van een steiger in de kerk, waardoor zijn knecht D. naar beneden was gevallen en lichamelijk letsel had opgelopen. Als getuige deskundige werd een Ambte naar van de Arbeidsinspectie gehoord, die een en ander toelichtte. In den regel wordt hieraan te weinig aan dacht besteed, zo verklaarde de Ambtenaar. Eis 100,-sub 40 dagen. Uitspraak 50,sub 25 dagen. J. J. V. te Scherpenisse had een schrik draad-installatie laten aanleggen, doch hier voor geen geldig bewijs inzake de veilig heidswet. Hij had die installatie eerst moe ten laten keuren. Eis 10,sub 4 dagen. Uitspraak 6,sub 3 dagen. P. A. F. te St. Filipsland had zich opge houden in verboden gebied (overtreding noodverordening overstroomde gebieden). Verdachte beweerde niet geweten te heb ben dat er een zodanig verbod was. Dat kon de Kantonrechter niet aannemen, te meer waar er toch borden stonden. Eis 6,sub 3 dagen. Uitspraak 6,of 3 dagen. H. M. U. te Poortvliet had de leerplicht wet overtreden, maar werd als pleegvader vrijgesproken. B. A. v. D. te Poortvliet stond voor een zelfde feit terecht. Hij wees er op dat het met de overstroming een moeilijke tijd was en er geen andere werkkrachten waren te krijgen. Eis 5,of 2 dagen. Uitspraak conform. J. E. v. G. te Tholen had van F. een Floubertbuks gekocht, zonder de nodige ver gunning om deze te bezitten. Eis 15,- of 6 dagen. Uitspraak 10,of 3 dagen. F. te Tholen had de buks verkocht zon der vergunning en kreeg 20,of 8 dagen als eis. Uitspraak 15,of 6 dagen. M. C. v. d. S. te Stavenisse had zijn knecht met tractor en aanhangwagen laten rijden. De koppeling van tractor tot aan hangwagen was tijdens het rijden gebroken met gevolg de vernieling van een heining. Verdachte merkte op dat door de overstro ming veel materiaal had geleden en er geen tijd was om alles grondig na te zien. De Kantonrechter merkte op, dat hij zich eerst had moeten overtuigen of alles in orde was, voor men er mee gaat rijden. Eis 30,-— of 10 dagen. Uitspraak 20,of 10 d. P. de B. te Poortvliet had de leerplichtwet overtreden. Eis 1,of 1 dag. Uitspraak conform. A. P. te Tholen stond voor eenzelfde feit terecht. Verdachte merkte op dat zijn zoontje acht jaar op school was geweest. De Ambtenaar eiste tegen hem 20,of 8 dagen h. De Kantonrechter wees er op hoe hij steeds hetzelfde verweer moest aanhoren in verbond met de verandering leerplan. De wet eist echter 8 volle leerjaren en geen 8 kalenderjaren. Er zijn nu al genoeg uit spraken geweest dat men dit kan weten. Uitspraak 15,of 6 dagen. A. C. M. v. H. te St. Maartensdijk had, terwijl hij op een wagen voorbij de woning van B. reed met een wijnpeen een ruit in gegooid. De ambtenaar wenste deze balda digheid te straffen met 10,boete of 4 dagen hechtenis. Een gelijke uitspraak volgde. N. M. H. te St. Annaland had als be stuurder van een tractor met aanhangwagen niet voldoende rechts aangehouden, wat hem 20,boete kostte of 10 dagen, nadat 30,— of 10 dagen hechtenis was geëist. J. P. v. d. J. te St. Annaland was van ge dachten, dat er op het schoolplein openbare toiletten stonden, had toen zo maar een „kleine boodschap" gedaan, terwijl hij toch heel goed wist dat het tjeen aangewezen plaats was. Zo. werd het geen goedkope boodschap dat een boete en uitspraak van 2,of 1 dag hechtenis werd opgelegd. A. C. G. te Stavenisse had zich op straat begeven na verboden tijd en had dus de noodverordenig overtreden. Eis 10,of 4 dagen. Uitspraak 8,of 4 dagen. S. J. te Tholen had de leerplichtwet over treden. Eis 20,of 8 dagen. Uitspraak 15,of 6 dagen. Vele zaken moesten tot de derde Vrijdag in September worden uitgesteld door het niet verschijnen van verdachten. BURGERLIJKE STAND Geboren: 16 Juli: Hendrik Jan, zn. van J. A. Ver kamman en R. Koster. 29 Juli: Tannetje Huberdina, dt. van H. Duine en E. C. Ruitenberg. 21 Juli: Anthon Leendert, zn. van M. J. van Vossen en A. Geluk. Huwelijk: 22 Juli: Johannes Heuseveldt, 26 jr. en Jacoba J. de Vos, 27 jr. Overleden: Jacoba H. Kegge, 62 jr. wediiwe van J. Vercouteren. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet Dr. A. A. Kugel te Poortvliet, tel. 10. Dr. L. D. A. Looysen te Tholen, tel. 49. HOOGWATER in de week van 2 t.e.m. 8 Aug. 1953 Zondag vm 8.28 en nm 21.00 uur Maandag 9.34 22.20 Dinsdag 11.00 23.42 Woensdag 12.26 Donderdag 1.02 13.35 Vrijdag 2.00 14.23 Zaterdag 2.44 15.04 Zondag 2i Aug. Laatste Kwartier te 4.16 uur Zondag 9 Aug. Nieuwe Maan te 17.10 uur REINIGINGSDIENST B. en W. van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald, op Dinsdag 4 Aug. a.s., het eerste gedeelte en op Vrijdag 7 Aug. a.s. het overige gedeelte. Tegen Donderdag 6 Augustus a.s. bestaat gelegenheid tot aangifte voor ruiming van privaatputten. ZIEKENHUISVERPLEGING De Vereniging van Ziekenhuis verpleging Eiland Tholen en St. Filipsland kwam Za terdagmiddag in het Hof van Holland te Tholen bijeen onder voorzitterschap van dr. P. J. Duinker. De voorzitter deelde mede, dat de com missie de rekening over 1952 accoord had bevonden, zodat de penningemesteresse mevr. Stoel, kon worden gedechargeerd. Uit de rekening en verslag over 1952 bleek, dat de inkomsten 12770,21 bedroe gen en de uitgaven 12600,79. Na aftrek van het kassaldo 1 Jan. 1952 bedroeg de werkelijke winst 154,59. Het bezit der vereniging bedroeg op 1 Jan jl. 6030,28 en het aantal leden 1852. Over 1952 waren er 106 patiënten met 890 ver- pleegdagen. Besloten werd de administratie te ver eenvoudigen en niet meer iedere gemeente afzonderlijk te boeken. Op een vraag deelde de voorzitter mede, dat door de vereniging:aan de leden wordt vergoed: ..ofl Jlu .8 .b .v .W le. de verpleegkbsten 'in héfzlëKétthtii»; 2e. operatiekosten, 3e. Röntgenopnamen en cardiagrammen Evenwel alles tegen de door de vereniging vastgestelde maximum tarieven. De volgende bijeenkomst zal worden ge houden in hotel Rijnberg te St. Annaland. De contributie, welke reeds bij voorbaat met ingang van 1953 met 1.was ver hoogd, zal thans definitief worden vast gesteld. ORANJEVERENIGING De Thoolse OrarfjevéJënftjin^'Vwam Dinsdagavond jl. in v&rgadëring bijeen in het Hof van Holland onder voorzitterschap van de heer M. W. de Korte. Uit het financieel overzicht bleek, dat de ontvangsten in totaal 2213,78 bedroegen en de uitgaven 1962,74, zodat er nog een batig saldo was van 251,04. Gezien de daling van het ledental kwam de instandhouding van de vereniging in be spreking. Met grote meerderheid van stem men werd besloten de vereniging in stand te houden. Tot voorzitter werd herkozen de heer M. W. de Korte en tot bestuurs leden werden gekozen de heren P. v. d. Zande, A. F. Goedemondt, W. Cornelisse, H. Beukelaar, M. Meerman en M. Oerle- mans. Door de heren de Korte en Goedemondt werd medegedeeld, dat zij de functies van penningmeester en secretaris niet meer wensen te vervullen, doch wel wilden zij bestuurslid blijven. De bestuursfuncties zul len nu op een bestuursvergadering nader worden geregeld. Tandheelkundige Inrichting Spreekuren Donderdags van 10.30 tot 13.00 uur en volgens afspraak Stationsstraat 42a Telef. 728 Afspraak en inlichtingen Antwerpsestraatweg 431 BERGEN OP ZOOM stand 78 km. Gelost 1 uur. Aankomst le duif 1.47.38. Laatste duif 1.50.41. A. Lindhout 1 17, Joh. Geuze 2, M. Boot 3 15, W. de Leeuw 4, Jac. Boogaard 5, C. Aarden 6, C. Boogaart 7 11, A. v. Daa- Ien 8 13, J. Tholenaar 9 12 18, J. Nuts 10, J. v. d. Zande 14, Gebr. Klippel 16, A. Douw le overduif. Jonge duiven: J. Tholenaar 1 18' 21 22 37 61 63 75, J. v. d. Zande 2 26, P. Klip- pel 3 4 10 15 68, G. Hoek 5 51 55, D. Lindhout 6 41 59, C. Ampt 7 14 17 19 43 54 76, L. M. de Heer 6 65 78 en le overd., M. Boot 9 62 71 83 84, A. Rijn berg 11 40 66, A. v. Driel 12 20 23 38 81, A. v. Treijen 13 25 32 35 36 47, C. Tim mermans 1,6 45 69, J. Vaders 24 42, A. Lindhout 27 29 67 70 74, D. Vaders 28, A. Poulisse 30 39 50, G. Havermans 31 79, A. Douw 33 64 77, A. Geuze 34 46, D. v. Driel 44 49, C. v. Tilbeurgh 48, Jac. Boo gaard 53 73, A. v. Daalen 56, C. Aarden 57 80, C. de Witte 58, C. Boogaard 60, J. Vermeij 72, A. Soeters 82. le hoofdprijs J. Tholenaar; 2e hoofdpr. J. v. d. Zande; 3e P. Klippel. Aankomst le duif 1.46.38. Laatste 1.58.44. In concours waren 253 duiven. GEVONDEN Bij de postcommandant der Rijkspolitie alhier zijn inlichtingen te verkrijgen om trent een gevonden kralencollier. Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent GEVONDEN VOORWERPEN 1 zwembroek en badhanddoek (groen ge blokt); 1 Jongensjasje (lichtgrijs); 1 rood plastic kinderhandtasje, 1 padvindersriem; 1 groen gebreid damesvest, 1 koperen sleu tel; 1 nummerbord N.J. 47-31. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Tholen. GESLAAGD Voor tekenacte L.O. slaagde te 's Gra- venhage de heer A. W. L. van Oost. Voor acte Frans de heer A. v. d. Ende, wiskundeleraar aan de U.L.O.school te Tholen. Voor het middenstandsdiploma slaagde P. Hoek, die zijn opleiding kreeg bij onder wijzer Boender. Met een of twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet gerust alles waar de maag naar vraagt. Sommige men sen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij on verwacht opkomend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand. Gewoon laten smelten op de tong en 't zuurbranden behoort weer tot het verleden. GESLAAGD Bij het te Bergen op Zoom gehouden examen voor het Middenstandsdiploma slaagde dhr. A. W. van Poortvliet, alhier. SCHOOLREISJE Voor de leerlingen der School m. d. Bij bel was het Vrijdag jl. een grote dag. De tijd van het lang verbeide schoolreisje was gekomen. Het gezelschap, bestaande uit leerlingen van de klassen 3 t. en m. 7 ver trok 's morgens om 7 uur. In één ruk werd doorgereden naar Wassenaar waar eerst de maag werd gevuld. In Den Haag werd daar na de gevangenpoort bezichtigd, terwijl er in de omgeving van Wassenaar ruimschoots gelegenheid was van het natuurschoon te genieten. Moe gespeeld in een speeltuin te Rijswijk ging het weer huistoe, waar men om streeks 10 uur arriveerde, zeer tevreden over de fijne dag. AANRIJDING De heer F. V. alhier reed Maandagmid dag per motor over de Halsterseweg. Ter hoogte van de villa „Het Klokje" stak het zoontje van dhr. v. d. W. plotseling de weg over. Het ventje werd door de motor gegrepen en ernstig aan het hoofd verwond. Omwonenden verleenden eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het Ziekenhuis te Bergen op Zoom werd overgebracht. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. De vrije baanwedstrijd wordt a.s. Zater dag nog voortgezet van half vijf tot half acht. BENOEMING Bij K.B. is met ingang van 1 Augustus bennoemd tot gezworene van het waterschap „St. Annaland" de heer Anth. de Wilde alhier. RECLAMEWEEK Woensdagavond werd bij dhr. J. Moer land een algemene vergadering gehouden van de RJiddestandsvereniging „Activa". De hoofdschotel der agenda vormde bespreking van een te houden reclameactie omstreeks eind Augustus. De voorzitter gaf hieromtrent een uit voerige uiteenzetting, waaruit bleek dat de daartoe getroffen voorbereidingen reeds een zeer gunstig resultaat hadden afgeworpen en weer een groot aantal prijzen beschikbaar kunnen worden gesteld. Voor de jeugd wil men een ballonwedstrijd organiseren door het op eenzelfde tijdstip oplaten van ballons met een daaraan verbonden adreskaart. Alle aanwezigen gaven zich als deel nemer op. Daarna werd nog stigestaan bij het even tueel aangaan van een vrijwillige vacantie- regeling, waarvoor echter maar een 8-tal liefhebbers waren. Met de wens dat de komende actie een zelfde succes mag opleveren als de vorige sloot de voorzitter de bijeenkomst. DE PRINSESJES ZAMELDEN EEjn BEDRAG IN VOOR HET „DORPSHUIS" Van de particulier secretaresse van H.M ie Koningin ontving de heer Koetsdijk alhiei >- lid van de commissie tot beheer van he* plaatselijk Dorpshuis een schrijven, Waarin namens Hare Majesteit werd mee jedeeld, dat de Prinsesjes tijdens een jeugd 5'jeenkomst een inzameling hielden voor he' Stavenisse Jeugdgebouw. Die collecte bracb' 732.op, welk bedrag door dhr. Koetsdijl' persoonlijk in ontvangst kon worden ge nomen. Dat dit aanbod dankbaar werd geaccep Èerd spreekt vanzelf. Graag danken we onze Prinsessen ook Jangs deze weg voor dit mooie initiatief. GESLAAGD Voor het Middenstandsdiploma slaagden P. en A. Gideonse en P. Westdorp alhier. HOOG BEZOEK Niemand minder dan de Directeur-Gene raal van de Wederopbouw dr. ir. Z. Y. v. d. Meer bracht een bezoek aan Stavenis se, daarbij vergezeld van de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. Na een bespreking met Burgemeester en Wethouders maakten de heren een rondgang door het dorp om zich van de Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van ieder „Rangetje" GYM. DEMONSTRATIES Begunstigd door mooi weer konden de gymdemonstraties op Zaterdagavond jl. door „Olympia" opgevoerd uitstekend ver lopen en hadden ook goede belangstelling. Zeer aardig was vooral het werk van de kleuters en adspirantleden, waaronder er zijn die ook al behoorlijke prestaties leveren. Vooraf werd met de trommen voorop een wandeling door de gemeente gemaakt. Tho len heeft gelukkig nog steeds een bloeiende gym. IF UITSLAG VAN VILVOORDE Oude duiven. Zaterdag 25 Juli '53. Af- HUISHOUDELIJKE WEDSTRIJD De Schietvereniging „Prinses Juliana" hield Zaterdag jl. een huishoudelijke wed strijd. Uitslag van de personele baan was: (leden verdeeld in 2 klassen). 1ste klas: J. Kurvink Thz. 4847, 1ste prijs; Anth. Dake 4845 2e prijs; Jb. van der Klooster 4644 3e prijs; Jb. Moerland Johz. 4641 4e prijs; Johs. de Wilde 4545 5e prijs. 2e klas: Abr. A. Goedegebuure Abrz. 4646 l.ste prijs; Abr. van Vossen 4442 2e prijs; P. Goedegebuure J.Lz. 4440 3e prijs; W. Keur 4438 4e prijs; Corns. J. J. Kooijman 4341 5e prijs. NAAR „EFTELING" EN „WARANDA" De schoolreizen van de eerste 3 klassen der openbare en van de klassen 2 en 3 der chr. lag. school kunnen we wel in één ver slag samenvatten, omdat beiden respectieve lijk Donderdag en Vrijdag als einddoel de „Efteling" de reeds bekende sprookjes- tuin hadden. Zowel Donderdag als Vrijdag vertrok men omstreeks 7 uur. De eerste attractie vormde het Burgers dierenpark bij Tilburg, niet groots maar wel heel aardig aangelegd en als tuin zeer overzichtelijk. Het bezichti gen daarvan wordt trouwens altijd gewaar deerd. De voorstelling van de poppenkast van Jan Klaasen, nu met een wat moderner verhaal, ging er in als koek. Na de boterham en daar tussen door de limonade ging het naar de Sprookjestuin. Wanneer U de naam letterlijk opvat weet U ook wat er zoal te zien valt. En dat is zeer mooi. Het behoeft geen betoog dat men zich in, de^a^jJ^ehorende speeltuin op wonderbaarlijke manier -vermaakt en er nog lang niet genoeg van had toen afmars werd geblazen. De kinderen van de openbare school be zochten toen nog „de Waranda" en kregen daar weer volop speeltuingelegenheid met pootje baden, varen, enz. terwijl die van de chr. school naar Vrouwenhof trokken, waar ze nog een fijne wandeling maakten en wat rustiger iets konden nuttigen. Ongeveer kwart over acht waren de laatstgenoemden thuis, terwijl dat voor de openbare school omstreeks half negen was, aqójf' „Adéierahcjo" Vahaf de veiling onder vrdlijkë'fonraf^Öafr Het'schoolplein gebracht. Daar dankte de voorzitter van de Ouder commissie de begeleidster en begeleiders en inzonderheid de adoptiegemeenten in Noord- Holland, die deze reis voor een groot ge deelte financierden. Beide dagen had men goed weer en alle kinderen komen ook nu nog wel eens terug op de prettige dag die hun door deze school reis weer bezorgd werd. De begeleiders was het een grote voldoening dat alles uitstekend verliep en de leerlingen naar hartelust kon den genieten. HULPBESTELLER Als hulpbesteller P.T.T. alhier is aange nomen de heer F. Burgers Pzn. opruimingswerkzaamheden en de voorberei dingen tot herbouw te overtuigen. Dr. ir. v. d. Meer verklaarde dat Stavenisse al een prachtige vooruitgang heeft geboekt op de weg naar herstel, ja met de voorberei dingen daartoe al tot een van de meest ver gevorderde gemeente behoort. Inderdaad wordt daaraan zo hard mogelijk gewerkt. NIEUWE VLOERKLEDEN Door een inwoner van Hoorn zijn ten behoeve van rampslachtoffers uit deze ge meente twee nieuwe vloerkleden beschik baar gesteld. Door middel van loting door een notaris zijn deze kleden verdeeld onder de zwaarst getroffen inwoners en werd me vrouw de Wed. J. M. Moerland en mevr. de Wed. B. Goedegebuure eigenares van een mooi tapijt. VEEL BELANGSTELLING Voor de tocht naar Mantes en Parijs be staat veel belangstelling. Aanvragers ook van buiten Stavenisse - verzuimen echter nog al eens hun adres onder de aanmeldingsformuliertjes te zetten. Dan is het met de beste wil niet mogelijk om hun nader bericht te doen toekomen. Wil men daarop letten. Voor voldoende francs zal worden gezorgd. Zoals bekend bericht stu ren van deelname aan dhr. Koetsdijk alhier. TTITTTT Niet krabben.De helder vloei- R 1~ I I 64 bare D.D.D.kalmeert de jeuk (J |j J|\ in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN GESLAAGD EN BENOEMD Mej. C. den Engelsman alhier slaagde te Krabbendijke voor onderwijzeres en werd gelijk benoemd aan de chr. school te St. Filipsland. HOOFDAKTE De heer J. C. Bijl, oud-inwoner dezer ge meente, behaalde te Rotterdam zijn hoofd- acte l.o. Bij zonnebrand, doorzit ten, schrijnen, smetten BURGERLIJKE STAND over de maand Mei 1953 Geboorten: 7 Mei: Adriaan Dimme Jacobus, zoon van D. Bazen en I. van Zetten. 11 Mei: Jan Johannes, zoon van J. A. Scherpenisse en C. A. Stols. 26 Mei: Marinus Cornelis, zoon van P. M. Priem en M. van Haaften. 29 Mei: Helena Lina, dochter van M. J. van den Berge en A. J. de Graaf. Huwelijksaangiften: 7 Mei: Jan K. van As, 28 jaar, landarbei- ,öv ■Dïsf door HENK VAN HEESWIJK naar een motief van L. K. v. d. Linden 19 „Nou, goed dan: om zes uur zijn we weer hier, op deze plaats. Maar als jullie er niet zijn, wachten we niet, hoor." „Heb daar maar geen zorgen over,' 'zei Nol, blij, dat het gelukte. „Precies om zes uur zijn we present." „Afgesproken, tot vanavond dan." Men gaf elkaar nog een hand en daarna stapte de meisjes op hun fietsen en reden naar Papendrecht, nageoogd door de beide mariniers. Nog eens keken ze om en wuifden. Toen verdwenen ze in een bocht achter de huisjes. De jongens keken elkaar aan en begonnen te lachen. „Dat was een verduveld aardig kind," constateerde Nol. „En, hoe heb jij het gemaakt met Lien? Wil het nogal Geurt grijnsde. „Dat gaat wel. Ik ben al te weten gekomen, dat ze een boerendochter is. Haar vader heeft een klein spulletje net even buiten het dorp." „Bof jij even, geluksvogel. Als ze nu ook nog een paar centen meebrengt, is je boerderijtje in de Alblas- serwaard al bij voorbaat gekocht." „Daar zullen we voorlopig nog maar niet over spreken," meende Geurt verstandig. „Maar het is wel een leuke meid. Die van jou lijkt me een beetje stug, niet „Och, dat loopt wel los. Maar we hebben vanavond in ieder geval gezelschap, wat?" „Zo is het. Zeg, heb jij bij geval nog een paar losse centen op zak? Als je met zo'n meisje ergens heen gaat, moet je toch wat drinken." Nol lachte. „Ben je weer platzak „Ben ik het wel eens niet? Ik denk, dat ik zeven stuivers bezit." „Ik schiet je wel voor, vanavond," zei Nol. „Maar goed, dat ik altijd een paar rijksdaalders in m'n porte- monnaie heb, niet?" „Vandaag tenminste wel. Zeg, wat doen we in tussen „We fietsen even naar de kazerne om te eten en dan komen we weer terug," besliste Nol; „zo ver is het niet." Geurt keek benauwd. „Ik vind het anders maar een heel eind. Nee, laten we maar wat kopen en hier langs de weg opeten. We moeten vanavond dat hele eind ook weer terug.' „Probeer jij maar eens wat te kopen in deze streek. Misschien mag ik je er even aan herinneren, dat het vandaag Zondag is?" „Lieve help, dat is waar ook. Daar heb ik helemaal niet aan gedacht." „Nou, weet je wat, ik peddel rustig naar Rotterdam terug en haal wat te bikken. In die tijd blijf jij kalm hier wachten. Mijn fiets is beter dan de jouwe..." „Nee, ben je gek: samen uit samen thuis. Ik ga mee." „Onzin, blijf jij nu maar hier. Dat is beter met het oog op de dames. Mocht ik een beetje aan de late kant zijn, dan kun jij ze in ieder geval aan de praat houden." Geurt dacht even na en knikte toen. „Ja, daar zit wat in. Vooruit dan maar." „Prachtig. Nu smeer ik 'm en voor zessen ben ik weer terug. Als je erge honger krijgt, neem je maar een paar boterbloemen: dat is weer eens wat anders." „Zo? Nou, geef mij m'n kuch maar. Aju Nol zwaaide lachend en sprong op zijn fiets. Een poosje later was hij door een van de bochten verdwenen en Geurt maakt het zich gemakkelijk in het gras. Hij ging behaaglijk achterover liggen en al spoedig vielen zijn ogen toe. Zo vond Nol hem, toen hij om half zes weer terug was. Hij maakte hem lachend wakker. „Zo'n slaapkop," schold de marinier. „Zeker al die tijd gemaft, he? Nou, hier is je bikkesement: sandwiches met ham en eieren. De kok liet zich verontschuldigen, dat hij geen zalm meer had." „Verroest jij," mopperde Geurt, die zich lui uitrekte en toen het pakje brood greep. „He," zei hij keurend, „er zit tenminste kaas op. Dat is beter dan niks." Smakelijk begon hij te eten, terwijl Nol zich naast hem zette en een sigaret opstak. „Dat was anders een hele trap. Jonge, als je van deze kant Rotterdam binnen komt lijkt het wel of er geen eind aan komt. Ik ben toch wel een beetje moe." „Kan ik me begrijpen. Ik had het nooit gehaald, heen en weer." „Ben je mal Je hebt toch ook jonge benen Ik dacht, dat jullie daar op de Veluwe alles met de fiets deden „Jawel, maar niet zulke enden Als we naar Apel doorn moeten, gaan we meestal met de trein. Voor enkele dubbeltjes ben je heen en weer. Maar in de buurt fietsen we alles. We hebben geen trams, zoals in Rotterdam." „Zeg, ik zal je een knaak geven, dan kun je tenminste je eigen portie vanavond betalen, als het nodig is. Het staat zo gek, als ik alles betaal." „Best," antwoordde Geurt met een volle mond,' ter wijl hij de rijksdaalder in zijn portemonnaie stak. „Als we daaraan maar genoeg hebben." „Nou, ze moeten het er maar mee doen, hoor. We zijn ook maar gesjochte mariniers. Precies om zes uur zagen de jongens het tweetal weer aankomen. Ze sprongen op de dijk en pakten hun fietsen, terwijl ze alvast doorpeddelden. Een paar minuten later hadden de meisjes hen ingehaald. (Wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 2