Plaatselijk Nieuws WEK DE GAL IN UW LEVER OP TERHORST Ruimt op 1 Jongenscostuums TERHORST RAADSVERSLAG ST. MAARTENSDIJK Er worden weer 8 woningen gebouwd ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN IVOROL: Uw trouwe metgezel op reis OUD-VOSSEMEER Ongelofelijk lage prijzen! ST. ANNALAND 41] ae eerste aanwijzing van Rheumatische Pijn moet gij zeker Kruschen nemen. ST. MAARTENSDIJK houden, daar dit onderhevig is aan rijksgoedkeuring. 19 houten woningen Om half elf werden 19 Noorse woningen aanbesteed. Er waren nu 6 inschrijvers, t.w.: n.v. Continent" -Den Haag voor 167.824,— Aann. mij Gouda Z.H. te Gouda voor 142.994, Schoonewil Jonker, Alkmaar voor 169.000,— Fa. Sluiter Zn, Huissen voor 162.338, n.v. Heikamp, Vlissingen voor 179.600,— Ook hiervan werd de gunning aangehouden. Rondvraag Dhr. Potappel vraagt hoe het komt dat bij de herbegraving grond op het kerkhof is afgevoerd en later door de gemeente weer moest wor den bijgekocht en opgebracht. De voorzitter antwoordt dat dit op een vergissing berustte. Hoewel deze fout niet is goed te praten is er toch zoveel goeds verricht dat ze er bij in het niet valt. Dhr. Hage vindt dat men zich meer aan de plaatselijke voorlichting had moeten storen. Dhr. de Vos vraagt of de bij op graving ontstane putten op de an dere begraafplaatsen al zijn gedicht. De voorzitter zal informeren. Te Bergen op Zoom is dat wel het ge val. Van St. Annaland en St. Maar tensdijk weet hij het niet. Dan zal hij er voor zorgen. De heer Tazelaar wil dat de be graafplaats nu wordt opengesteld, waartoe wordt besloten. Dhr. de Vos vraagt die plaats nu vooral goed schoon te houden en te omheinen met heg of zoiets. De voorzitter merkt op dat het kostbaar zal zijn, daar het een vrij grote oppervlakte is om te omheinen. De heer de Vos vraagt of de klok niet gemaakt kan worden. Dat blijkt niet zo eenvoudig te zijn. Dhr. van 't Veer vraagt hoe het staat met het onderwijs. Kunnen de kinderen van de lag. school weer het normaal onderwijs krijgen. Zo niet dan misschien na de vacantie. De voorzitter antwoordt dat alle lokalen worden leeggeruimd en ge tracht zal worden ze in de vacantie hersteld te krijgen. Dhr. Hage wijst op een distelig- geval, terwijl is voorgeschreven dat de inwoners voor 12 Juli alles distel- vrij moesten hebben. Hij vindt het van de gemeente een bar slecht voorbeeld dat gegeven is. Bouwkas-spaarsysteem Ter vergadering komen dan 2 af gevaardigden van de N.V. Bouw- kas Noord Nederlandse Gemeenten om voorlichting te geven inzake woningbouw met deze Bouwkas. Dhr. Kars voert hierbij het woord. Na een inleiding wijst hij er op, hoe plaatselijk een bouwkas gevormd kan worden met een commissie be staande uit voorzitter, secretaris en een technisch deskundige. Wat via deze Bouwkas kan worden gedaan toont spreker aan met een voorbeeld. Hij stelt daarbij het bouwen van een woning met grond en al kostend 11.000, Premie er af zal er ongeveer 6500,— overblijven, die de eigenaar moet hebben. Dan zal men via de Bouwkas tenminste 2.per week moeten sparen, van welk geld men rente krijgt volgens rijkspostspaarbanknorm. Van extra sparen krijgt men ook extra rente. Heeft men op die manier 1300,gespaard dan heeft men een eigen huis, of liever met bijko mende administratiekosten voor 1366, De rest wordt als hypo theek verstrekt. Deze hypotheek kan men als zgn. annuïteitslening af lossing, dus in 30 jaar, wat aan rente en aflossing 6.'per week zou be tekenen. Het is dus zo, dat men aan huur ongeveer eenzelfde bedrag zou moe ten betalen voor een tegenwoordige nieuwe huurwoning. Naast financiële service is er bo vendien een belangrijke technische service, aldus dhr. Kars met een aantal niet te onderschatten voor delen, zoals besparing architect (kan zijn i.p.v. 800,maar 125,te betalen) terwijl men toch geheel vrij blijft, wie men het wil laten aan nemen en hoe men wil bouwen. Na de ramp ligt het voor Stave- nisse echter nog anders. Het gaat er hier om de mensen die voor 1 Febr. een eigen huis hadden daaraan weer te helpen. Men krijgt van het Rijk circa 80% van de vervangingswaar- de min 1 per jaar minder zoveel jaren het huis oud is. Zelf betaalt men wanneer men 'n groter huis wil bouwen dan voor heen. Hoewel ieder geval apart ligt, kan men gemiddeld rekenen dat er een 3000,— voor een normaal huis bij moet. Dat nu verstrekt de Bouwkas als hypotheek tegen een 30 jarige onopzegbaarheid van de Bouwkas en een opzegbare mogelijk heid v. de particulier. Rampslacht offers zullen maximaal 4 rente be talen. Neemt men dan nu 3000,— die bijgepast zouden moeten wor den. Wanneer men dan per week 4.geeft is in 30 jaar een beter huis eigendom. Concluderend zegt dhr. Kars dat men ter plaatse dus onder zeer ple zierige voorwaarden hypotheek kan krijgen en men daarnaast ook de technische service krijgt. De gemeente sluit als zodanig aan en betaalt als inleggeld (waarborg som) 0.40 per inwoner of voor Stavenisse 750,waarvan 20% direct moet worden betaald. Verder 10.'per aandeel en is garant voor rente en aflossing. Dat laatste vindt dhr. Hage juist het moeilijke en ook nog wel ris kante. Dhr. Kars vindt dat er heel weinig risico inzit. Nadat hierover nog enige vragen zijn gesteld, dankt de vobrzitter de spreker en stelt voor zich hierover te beraden, zodat men het in volgende vergadering al of niet kan aanvaarden, d.w.z. tot aan sluiting overgaan. Daarna ging men over in gesloten zitting. U zult 's morgens kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletje». Over straat- en andere verlichting Kaaistraat in de toekomst op de hoek breder De Raad te St. Maartensdijk was Dinsdagmorgen 14 Juli jl. voltallig, toen burgemeester Bouwense de ver gadering opende. Er waren niet veel ingekomen stukken. Meegedeeld werd dat goedkeuring was verleend op de wijziging kapitaalsdienst in verband met restauratie toren. De Bond van Mobilisatieslachtoffers vraagt 1 cent per inwoners subsidie. B. en W staan sympathiek tegen over deze Bond, maar menen dat het Rijk voor ondersteuning dient te zor gen en dit niet in de eerste plaats voor gemeenterekening moet komen. Met afwijzing gaan allen accoord. Geen bezwaar was er tegen de 2% vacantieuitkering over 1953. Ook werd afwijzend beschikt op een verzoek van de Centr. Kath. de gemeente en daarom dienen we het aan de goedkoopste inschrijver te geven. Bovendien zouden we het aan de Centrale toch geven als het enigszins kon. De voorzitter erkent dit, maar vindt het beroerd dat aan Van Ast door omstandigheden al iets was toegezegd. Dat vindt dhr. o.d. Brouw juist zo ongelukkig, waarover hij ook in vorige vergadering al e. en a. op merkte. Goed, men wou 2 jaar ge leden de secretarie laten verbeteren. De Centrale zou opgave doen, maar plotseling moest het niet meer, Hij zou, zoals hij ook vorige maal ver klaarde, de Centrale niet graag 10.000 geven, maar nu ze het dooj: werk kan verdienen is het logisch ding van de hoek Kaaistraat weer in conflict met die gevel. Daarom is met de eigenaar overlegd en voor gesteld dit pand aan de gemeente over te doen. Van de te ontvangen schadevergoeding knapt de gemeen te het zodanig op, dat de gevel ach teruit wordt gezet, maar die mensen er goed in kunnen wonen. Zij heb ben dan nog enkele billijke eisen t.a.v. keuken, W.C. en enige andere verbeteringen, terwijl hen nog een bedrag wordt toegekend. De woning blijft dan gemeente-eigendom. De fam. Hage gaat hiermee accoord en B. en W. stellen voor zulks uit te voren. Dhr. o. d. Brouw vraagt zich af of het niet beter is een geheel nieuw huis te zetten, maar dat blijkt te kostbaar. Alleen steunen daarna het voorstel van het Dag. bestuur. Nieuwe woningen aan de West vest De voorzitter stelt dan woning bouw in voornoemde straat aan de orde. Er zijn verschillende aanvra gen voor particuliere bouw en waar een toewijzing is gekomen zouden we een 8 tal woningen kunnen bouwen, waarbij de gemeente finan ciert en deze aan de particulieren overdraagt. Het blijven dus geen gemeentewoningen en wij zijn niet voor het onderhoud verantwoorde lijk. De aanvragers tekenen een be reidverklaring dat ze de woning overnemen. (Uit de daarna volgende discussie hebben wij begrepen, dat hierover reeds voor de openbare raadsver gadering was gesproken. Men scheen het toen over de plaats waar ze moeten komen lang niet eens te zijn) (de Westvest). Dhr. Koopman zegt het nu beter door te hebben en wanneer de men sen daar zelf willen bouwen, hij ze niet graag zou tegenhouden. De voorzitter merkt nog op, dat er volume voor vier woningen is De voorzitter wil het nog wel eens bekijken. Dhr. Koopman zegt iets te hebben, dat wel niet direct een gemeente aangelegenheid is, maar het toch graag in het midden te willen bren gen. Het lijkt hem dat het met ver schillende vergoedingen precies een der gaat als in 1945. Is het nu nog geen tijd dat de Kaaistraat wordt herbouwd De voorz. antwoordt dat er gang in zit. Wester weel bijv. krijgt een heel mooi pand. Bij Steketee duurt het door omstandigheden wat langer eer men aan bouw toe zal zijn. Toch is er veel dat te lang duurt, zegt de heer Koopman deze draad vasthoudend. Neem de uitkering van de ge^ leverde aardappelen, dat is toch eei schandaal. Zij zijn al maanden lanc opgegeten en de leveranciers hebber nog geen geld. Bij het Bedrijfschap vlas is dat heel wat vlugger gegaan De voorzitter wil hierop ter be- voegder plaatse toch wel eens de aandacht vestigen. Hij is ook var mening, dat dit te lang aanloopt. Dhr. Langejan vraagt of er noc iets van de rondweg komt. De voorzitter bevestigt deze vraag en stelt voor een motie aan te ne men, te richten aan Ged. Stater waarin er op wordt gewezen dal deze aangelegenheid toch zeer ur gent is. Voor die rondweg er niet is valt er niets bouwrijp te maken. Daarna sluiting. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer en Poortvliet Dokter R. C. Renes Oud-Vossemeer, tell9 Dokter P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. MUGOLI (reukloos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon fl. 1.10 en 52 ct. HOOGWATER in de week van 19 t.e.m. 25 Juli 1953 Zondag v.m. 8.20 en n.m. 20.43 Maandag 9.15 21.48 Dinsdag 10.34 23.18 Woensdag 11.45 Donderdag 0.44 13.15 Vrijdag 1.46 14.13 Zaterdag 2.38 15.00 Zondag 19 Juli Eerste Kwartier te 5.47 uur Zondag 26 Juli Volle Maap te 13.20 uur. Tehuizen te Voorburg om subsidie. En daarmee is men reeds toe aan punt 3: Voorziening straatverlichting Dit punt komt niet voor de eerste maal ter sprake. De voorzitter.,felst nogmaals het standpunt van Ged, Staten waaraan gevraagd is te wil- lenbemiddelen opdat men een defini tieve uitslag kan krijgen omtrent de overeenkomst tussen P.Z.E.M, en Centrale. Maar Ged. Staten hebben gedaan wat mogelijk was en de ge meente staat hier in feite buiten, zo wordt hun meegedeeld. De voor zitter zegt dat men de straatverlich ting niet kan blijven uitstellen. Er moet toch een keer doorgezet worden Dhr. Koopman vindt het van de P.Z.E.M. niet juist dat ze niet soe peler is. De voorzitter merkt op dat het tussen de P.Z.E.M. en de Centrale gaat en er weinig aan te doen valt. Ondertussen wordt het voor een deel van de bevolking hier een strop. In elk geval moeten B. W. thans voorstellen straatverlichting door de P.Z.E.M. te doen aanleggen. Bij stemming voor aanleg straat verlichting verklaart dhr. Koopman zich tegen. Er is offerte gemaakt voor 81 straatlampen, wat 33,735,zal kosten. Dhr. o. d. Brouw wijst er op dat er op heden 70 zijn. Waarom dat nu 81 moet worden weet hij niet. De voorzitter antwoordt dat hier door meteen aan alle in de loop van de jaren binnengekomen verzoeken kan worden voldaan. Dhr. Geluk vraagt of dit nu niet goedkoper kan, wat de voorzitter ontkennend moet beantwoorden. Tenslotte is dhr. Leenhouts een be kwaam technicus en hoewel ook zij enige wensen naar voren brachten is zijn inzicht op dit gebied toch doorslaggevend. Voor het voteren van dit bedrag stemt dhr. Koopman ook tegen. En dan de gemeentewoningen Zoals in vorige vergadering werd afgesproken zou men prijsopgaaf vragen aan de Centrale voor aanleg van alle gemeentewoningen. Dat is nu binnen en daaruit blijkt dat de Centrale een opgaaf deed van 8220,—, terwijl de electricien Van Ast op 8700,stond. De voorzitter vindt dat men ge zien de gedane concessie dhr. v. Ast toch ook iets moet laten doen. Dhr. Geluk: We zitten hier voor dat de Centrale het krijgt. Dat wordt, dan afgesproken en een paar dagen later zie je een particulier bezftj.«' Zoiets kan hij niet volgen. f Vanzelf moeten we dit nu aan de Centrale gunnen, die bovendien nog goedkoper is. We hebben toch altijd' op fatsoenlijke voet met de Centrale geleefd. Dat er door b. en w. een concessieaan Van Ast gedaan is staan wij als Raad buiten, aldus dhr. o.d. Brouw. De voorzitter antwoordt dat er wel opdracht was gegeven aan de' Centrale tot verbetering secretarie,1 maar die liet het aanlopen. Toen zijn we naar van Ast gegaan. Weth. Bout zegt dat de fout was, dat men opzichter Jasperse geen af schrift gaf van het door b. en w. ge nomen besluit om het van Ast te laten doen. Dhr. van Ast had er toch bij in geschakeld kunnen worden, vindt de voorzitter. Nu moest de Centrale ook mensen van buiten laten komen. Weth. Bout zegt dat v. Ast werk genoeg heeft. toegewezen, waarbij uitdrukkkelijk is bepaald dat ze bestemd moeten "worden vóór gezinnen die in benar de omstandigheden wonen (grote gezinnen in te kleine huizen, enz.) Voor de andere vier gelden geen voorwaarden. "t.U Dhr. Koopman wijst er op dat "et destijds nog eens over gesproken is om alle gemeentewoningen te ver kopen. Vrijwillige bouw juicht hij. toe. Die gedachte leeft ook bij ons, aldus de voorzitter. Dhr. o. d. Brouw begrijpt niet, dat de raadsleden nu zo plotseling zijn veranderd. We moeten immers 4 huizen zelf financieren en zetten die ook bewust op de Westvest. We hebben duizenden guldens uitgege ven om bouwgrond te krijgen en nu gaan we op de Westvest bouwen. Het is niet zoals Koopman zegt, dat men kan wonen waar men wil. De Westvest is de slechtste plaats in St. Maartensdijk om er huizen te zet ten met de stinksloot en mestvaalt. Niemand woont er buiten gemeente verantwoording. Dhr. Geluk vraagt waarom de nieuwe huizen nu ten volle verlicht worden en in de oude gemeente woningen maar 3 of 4 punten. Is dat wel redelijk Weth. Bout heeft dit om zekerheid te hebben aan een advocaat voorge legd en zoals het verhuurd is moet het aangelegd, dus wanneer destijds met 3 lichtpunten is verhuurd dan nu weer 3 ongeacht wat men er zelf heeft bij aangelegd. Dat is dhr. Geluk duidelijk. Daarna wordt door de Raad een stemmig besloten overschakeling verlichting gemeentewoningen op te dragen aan de Centrale. De voorzitter vindt dat men van Ast een tegemoetkoming moet geven door hem bijv. de woningen van burgemeester en dhr. Arendsen te doen aanleggen. Daar heeft niemand bezwaar tegen. In de Kaaistraat Aan de orde is vervolgens een voorstel van het dag. bestuur om met de eigenaar van perceel Kaaistraat A 124 een overeenkomst aan te gaan ten bate van de verbetering der Kaaistraat. Dit is het pand van Hage, aldus de voorzitter en wanneer dit her steld zou worden in de oude toe stand komen we bij event, verbre Dhr. Koopman: Over 2 jaar is die sloot dicht. Dhr. o. d. Brouw: We moeten de mensen een fatsoenlijke plaats geven en die hebben we. Er zijn toch overal ook varkens hokken en ik wil ze niet weg hebben ook, beslist de heer Koopman. Ik hoop dat de kerk die grond niet verkoopt, zegt o. d. Brouw. Dan zijn ze verstandiger dan de Raad. De voorzitter verklaart dat men deze woningen voor 15 Augustus moet realiseren. Er is dus weinig tijd en zeker onvoldoende voor ont eigening, enz. We hopen dus dat de kerk het wel geeft. Hierop volgt stemming en dhr. o. d. Brouw verklaart zich tegen. Gevraagd wordt verder aan de P.B.H. het gedeelte in het gemeente huis af te staan, waar de vml. A.V. O.werkplaats was gevestigd. Men betaalt 6.huur per week en de leden accepteren dit graag. Dhr. o. d. Brouw vraagt waar de barak zal komen waarover in vorige vergadering is gesproken. De voor zitter antwoordt dat dit wel op particulier terrein zal gebeuren. Dhr. Langejan wijst nogmaals op de nauwe Westvest bij het pakhuis Kauffman. Het is er niet alleen nauw, maar ook gevaarlijk, maar 3.25 breed met druk verkeer. GEVONDEN Een paar dames kaplaarzen, maat 44. In lichtingen Rijkspolitie. BURGERLIJKE STAND Geboren 10 Juli Adriana Margaretha, dt. van A. G. Gorlee en M. A. Taillie. 10 Juli Elisabeth Adriana, dt. van A, G. IWrldé ön M. A, Taillie. Huwelijk 9 Juli Jacob J. de Wilde 26 jaar te St. Maartensdijk en Francijne M. Geluk 26 jaar te Tholen. NAAR TILBURG De kinderen van de hoogste klassen der O.L.School maakten Vrijdag 10 Juli onder leiding van het personeel per autobus een reisje naar Tilburg en omgeving. Er werd o.m. een bezoek gebracht aan de sprookjes- tuin „De Efteling" te Kaatsheuvel en de speeltuin te Roosendaal. BENOEMINGEN EN GESLAAGD Bij Kon. besluit is de heer J. van Dalen alhier met ingang van 1 Aug. 1953 benoemd tot gezworene van de Deurloo polder. Mej. M. v. d. Hoeven slaagde te Leiden aan de Kweekschool voor de acte B. Kleu teronderwijzeres. Zij werd daarna benoemd als hoofd van de Kleuterschool te Leid- sendam met ingang van 1 September a.s. Onze stadgenoot de heer M. Jansen Dz. klerk ter gemeentesecretarie alhier slaagde te Bergen op Zoom voor het U.L.O.diploma A, daartoe opgeleid door de heer J. Zwager man, hoofd van de U.L.O.School alhier. Bergen op Zoom Heren- en Regenkleding SPORTMIDDAG SPIDO Zaterdag 18 Juli 1953 zal de Gymnastiek Vereniging Spido z'n jaarlijkse sportmiddag houden. Door de ramp is de winteruitvoering niet doorgegaan, zodat het bijna een jaar geleden is dat deze vereniging in het open baar heeft gewerkt. De middag begint met een kleine mars door het dorp, waaraan Oud-Vossemeers muziekvereniging z'n medewerking ook ver leent. Men zal omstreeks 2 uur vertrekken. Voorts komen er deze middag demonstraties van gymn. ploegen, die onlangs te Bergen op Zoom zulke mooie eerste prijzen be haalden. Alles bijeen zal het weer een mooie sportmiddag worden onder goede leiding van dhr. Huismans, zodat Spido bij gunstig weer wellicht ook weer op een goede be langstelling kan rekenen. Wie nog meer metterdaad steun wil verlenen kan zich ten allen tijde als donateur opgeven. Vooral voor de jeugd is de gymn. een mooie, ge zonde sport. WEDVLUCHT CHATERAUX Afstand 560 km Gelost 5.50 uur Aankomst lste duif 2.25.53 uur laatste 3.56.56. A. Rijnberg 1 Jl 12 14 19 A. Douw 2 lste overduif G. Hoek 3 10 J. Vermey 4 22 C. van Tilbeurgh 5 16 17 J. v. d. Zande 6 15 A. Lindhout 7 J. Tholenaar 8 18 21 C.Boogaard 9 A. van Treyen 13 2de overduif C. Timmermans 20 3de overduif Hoofdprijs A. Rijnberg. SCHOOLREIS Vrijdag waren het klas 3 en 4 van de O- penbare Lagere School, die hun schoolreis over Breda naar Tilburg maakten. Hoewel het des morgens erg buiig was viel het weer die dag erg mee. Na een ver frissing bij het Liesbos, werd de reis in goede stemming vervolgd naar Tilburg. Al daar werd een bezoek gebracht aan het dierenpark Een grote collectie roofdieren zeeleeuwen, apen en andere dieren wer den bewonderd te midden der natuur. In de speeltuin werd samen gespeeld met de kinderen uit andere plaatsen. Op de terug reis werd een bezoek gebracht aan een grote speeltuin te Oosterhout, waarna het jeugdige gezelschap huiswaarts keerde. Een leerzame en prettige dag was om. GESLAAGD Voor het te Utrecht gehouden examen voor costumiere van de Stichting verenigde vakscholen in Nederland slagde Mej. M. van Gorsel alhier. GEVONDEN Bij de Rijkspolitie zijn inlichtingen te ver krijgen omtrent de volgende gevonden voor werpen: een armband een paar regenpijpen een band van een regenjas en twee sleutels aan ring. MULO-DIPLOMA Mej. W. J. Overbeeke behaalde het di ploma MULO A. Bergen op Zoom Tl I Damesjaponnen KUimt OP Mantels Kinderkleding DROEVIG Gisterenmiddag ging ten gevolge van de ramp nogmaals een droeve stoet door de gemeente. Dat is dit eerste halfjaar in deze gemeente dikwijls voor gekomen toen inwo ners van Stavenisse werden begraven. Nu waren het twee geboren nog jeugdige St. Annalanders, die in Ouwerkerk op Duive- land hun werk hadden gevonden: Jan Kodde en zijn vrouw Adri Rijnberg. Plotseling zijn ze in hun woning achter de zeedijk verrast en in de golven omgekomen. Op 33 en 28 jarige leeftijd overleden op de lste Februari te Ouwerkerk en respectie velijk aldaar en te Oosterland op 4 en 8 Juli gevonden. Hun 2 jarig zoontje werd gered. Gisterenmiddag \verd jdit echtpaar ter plaatse herbegraven onder groot medeleven der bevolking. OP REIS Vandaag maken de kinderen der vier hoogste klassen van de chr. school een schoolreis naar Amsterdam. De zes minerale zouten die Kruschen bevat sporen lever, nieren en ingewanden aan tot actievere werking, het bloed gaat sneller stromen, onzuiverheden worden afgevoerd en zo worden rheumatische pijnen gesmoord in de kiem. In duizenden zelfs hardnekkige ge vallen bracht Kruschen baat. Waarom zoudt gij dan Uzelf te kort doen NAAR DE EFTELING De leerlingen van de lste, 2e en 3e klas se der openb. lag. school alhier maakten Vrijdag jl. een reisje naar de sprookjestuin De Efteling in Kaatsheuvel. Deze reis werd hun aangeboden door de adoptiegemeenten in Noord-Holland. In de Sprookjestuin hebben de kinderen genoten als nooit te voren en dat ze zich daarna in de speeltuin ook amuseerden be hoeft niet te worden onderstreept. Veel te vlug naar hun zin was de dag om en in de allerbeste stemming arriveerden ze weer in het dorp. Het was jammer dat geen afgevaardigde van bovengenoemde gemeenten aanwezig kon zijn om mee getuige te zijn van echt kinderpleizier. Ook voor deze reis mag na de onvergetelijke vacantie-week, die werd aangeboden, de adopterende gemeenten dank gebracht worden, terwijl vele ouders burgemeester Bouwense erkentelijk zijn voor de organisatie van dit hele plan van kin deruitzending. waaraan zoveel kinderen zul ke mooie herinneringen hebben. Ongetwij feld zullen deze reizen de vele bewijzen van vriendschap en hartelijkheid als prettige her inneringen lang bij de kinderen blijven voortleven. AANBESTEDING Voor rekening van de heer C. M. Elen- baas te St. Maartensdijk werd onderhands aanbesteed het herstellen van de landbouw- schuur met toebehoren. De inschrijvingen waren J. Vos, Tholen ƒ28972.F. Burgers St. Annaland 29750. Muler St. Maartensdijk ƒ29100.en C. Geluk St. Maartensdijk ƒ31100.De gun ning is aangehouden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 2