VOS j lockwell Aannemingsbedrijf NELISSEN De Algemene Vergadering f 1.25 STA VENISSE wat ,s ZEEWATER? MOEILIJKHEDEN? BETER en toch GOEDKOPER Rijks H.B.S. A en B te Bergen op Zoom van Ingelanden van het Waterschap "De Vrije polders onder Tholen" Extra Reclame 1 1 pond BANANEN 3 SINAASAPPELEN en 1 kilo WITLOF Samen voor fl 1 blik APPELMOES en 1 blik SPINAZIE voor Joh. Nelisse-Bogert J. DIKHOFE WONINGTEXTIEL VLOERBEDEKKING In VITRAGE KARPETTEN cocos Gemaakte JAPONNEN Voor KINDERJURKJES M. J. den Engelsman ST. ANNALAND TE KOOP: Een houten schuurtje met stenen voet VERKOPING TE ST. PHILIPSLAND SPIERINKJES is in Verkoping fe Poortvliet Verschillende TANGE Nu zovelen in onze omgeving belang hebben bij het zeewater, leek het ons ge wenst de samenstelling hiervan uiteen te zetten. Zeewater is een zoutoplossing waarvan de samenstelling uiteen loopt al naar de zee waaruit het water afkomstig is. Het totaal zoutgehalte van Noordzeewater be draagt gemiddeld 34 gram per liter. Het zout bestaat voor ongeveer 80% uit keu kenzout. Daarnaast zijn van betekenis magnesiumsulfaat, calciumfosfaat en ka liumsulfaat. Verder komen nog voor chlo riden van kali en kalk en sporen (heel kleine hoeveelheden), jodiden en bro miden van natrium, kali, magnesium en kalk. Samenvattend komt men tot onderstaan de analyse voor Noordzeewater: gr. p. liter Natriumchloride (keukenzout) 27,2 Magnesiumchloride3,8 Magnesiumsulfaat (bitter zout) 1,7 Calciumsulfaat (gips)1.3 Kaliumsulfaat0,9 HET ZOUTGEHALTE VAN DE GROND Het onderzoek van het overstromingswa ter had tot doel een inzicht te krijgen welke zoutgehalten van de grond ongeveer kunnen worden verwacht, mede om direct een globale schatting te kunnen maken van de benodigde hoeveelheid gips. Het tweede onderzoek is het bepalen van het zoutgehalte van de grond. In de droog- gekomen polders is dit aangevangen en komen de eerste cijfers reeds binnen. Of het zoutgehalte even hoog is als dat van het water wordt door verschillende factoren bepaald en wel de tijdsduur van de overstroming, de begroeiing en de vochtigheidstoestand van de grond vóór de overstroming. Op grasland en op percelen waarop lucerne, klaver, spruitkool of koolzaad stond is het zoutgehalte beduidend lager dan op onbegroeide grond. Ook ongeploegde percelen komen in vele gevallen iets minder ongunstig voor de dag dan geploegde. Aangenomen kan worden dat daar, waat het water geruime tijd op het land heeft gestaan, het zoutgehalte van de grond vrijwel gelijk is aan dat van het water. Het zoutgehalte en de zwaarte van de grond bepalen de gewassenkeuze, daarom wordt dit onderzoek op uitgebreide schaal verricht, zodra dit mogelijk is. DE BETEKENIS VAN HET ZOUT IN DE GROND Het zout in de grond werkt op tweeërlei wijze schadelijk. In de eerste plaats is het zo, dat de planten zout slecht verdragen. Hierbij speelt de plantensoort en het zout gehalte een belangrijke rol. Weinig zoutgevoelig is zomergerst. Daar op volgen suiker- en voederbieten, waar van evenwel bij goede aanslag een laag suikergehalte en een matige houdbaarheid moet worden verwacht. Een bezwaar van bieten is, dat deze veelal laat zijn, wat bij het rooien en rijden in de herfst veel ge vaar voor structuurbederf oplevert. Vervolgens komt haver, terwijl zomer- tarwe van de zomergranen het meest ge voelig is. Lucerne en in wat mindere mate klaver doen het ook nog bij een vrij hoog zout gehalte. Op lichte gronden zullen hier en daar, n.l. bij lage zoutcijfers, vlas, uien en Flakkeese wortelen in aanmerking kunnen komen. Erwten en bonen zijn zeer zout gevoelig, terwijl ook aardappelen in vele gevallen niet verbouwd kunnen worden. De gewassenkeuze zal aan de hand van het zoutonderzoek en de zwaarte van de grond van bedrijf tot bedrijf bekeken die nen te worden. Hierover zal tijdig advies worden ge geven. Indien enigszins mogelijk, zal steeds geadviseerd worden een gewas te zaaien, en dit zal dan vaak zomergerst zijn, ook wanneer het zoutgehalte zó hoog is, dat weinig succes is te verwachten. Ten eerste is niet te voorzien hoeveel regen nog zal vallen en daardoor daling van het zout gehalte zal veroorzaken. Ten tweede is be dekking van de grond en beworteling van het grootste belang voor het herstel. Behalve schade aan de plant, veroorzaakt het zout een scheikundige omzetting in de grond. Keukenzout bevat behalve chloor, natrium, welke de kalk uit de grond ver dringt. De normale gezonde grond in dat gebied, een kalkklei, verandert daardoor in een zieke grond, een natriumklei. Voor de ge nezing hiervan is langdurige rust en gips nodig. Wanneer een zoute grond droog komt is deze vaak mooi van structuur. Dit is echt- ter slechts schijn. Zodra het zout voor een gedeelte naar de ondergrond is verdwenen, wordt de grond structuurloos. Dit gaat sneller en heftiger naarmate de grond zwaarder is. HET BEWERKEN VAN ZOUTE GROND Zoute grond moet zo weinig mogelijk en zo ondiep mogelijk worden bewerkt. Zesveldseggen, tandensleep en cambridge- rol zijn hiervoor de aangewezen werktuigen. Zolang de grond nog zout is, is het nog goed mogelijk een behoorlijk zaaibed te maken. De moeilijkheden komen als het zout verdwenen is. Zoute grond moet niet te nat, maar ook niet te droog worden bewerkt. Het juiste ogenblik steekt heel nauw. Het kan ge beuren dat 's morgens de grond net goed is, maar 's avonds al te hard. Snel werken is dus geboden. Als het zaad maar behoor lijk bedekt ligt, kan men tevreden zijn. Tracht niet een te fijn zaaibed te ma ken, een te fijn zaaibed slaat gemakke lijk dicht; is de grond te grof dan krijgt men een slechte opkomst. Op zoute grond is het juiste moment belangrijk en vaak zeer kort. DE BEMESTING VAN ZOUTE GRONDEN De fosforzuurbemesting dient normaal te worden gegeven, dus volgens de adviezen van het grondonderzoek voorzover men dit heeft laten verrichten of anders zoals men dit gewoon was te doen. De keuze van de fosfaatbemesting heeft door het zoute water geen wijziging ondergaan. Op de kalibemesting kan in vele geval len worden bezuinigd. Het kaligehalte zal meer of minder gestegen zijn door kalizou- ten uit het zeewater. Op percelen met meer dan 20% klei zal, daar waar zout water heeft gestaan, dit jaar een kalibemesting in het algemeen over bodig zijn. Voor gronden met minder dan 20% klei en op alle gronden die met minder zout water zijn overstroomd, zal met een ma tige bemesting kunnen worden volstaan. Hoogpercentage kalizouten verdienen de voorkeur. De stikstofbemesting dient minstens nor maal te zijn. Bij gronden met een slechte structuur zal de stikstofbehoefte groter blij ken dan normaal. Een gewas dat niet van het eind wil, kan met extra stikstof een eind worden gered. Kalisalpeter en kalkammon- salpeter vormen op zoute gronden de aange wezen stikstofmeststoffen. VRAGEN STAAT VRIJ. 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mogelijk. 3. Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. 4. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. 6. Een postzegel voor doorzending insluiten. H. B. te Th. Zes weken na het over lijden van een tante kregen wij van de boedelnotaris bericht, dat wij in de nalaten schap gerechtigd waren. Sedert ons antwoord aan hem zijn inmiddels weer drie maanden verstreken zonder dat wij enig nader bericht ontvingen. Hoe lang mag die notaris de boedel onder zich houden Antwoord-S. Dat is moeilijk te zeggen. Het zal er van af hangen of de nalatenschap verdeeld kan worden. Wij raden u aan de betreffende notaris nogmaals en wel tezamen met enige andere erfgenamen een aangete kend schrijven te zenden met verzoek om opheldering. V. O. Mag voor inkwartiering (enkel logies) 0.40 per persoon per nacht wor den gevraagd Antwoord-H. Ten behoeve van de hulpverlening aan slachtoffers van de ramp (waarop hier gedoeld zal worden) kan op basis van de regeling Hulpverlening Oorlogsslachtoffers 19401945 vergoed worden voor 5 personen per dag 1.80 en voor iedere volgende persoon 0.25 per dag. Het is ook niet onbillijk het naar huurwaar de te doen. Wanneer een pand bijvoorbeeld een bouwwaarde heeft van 10.000 en het halve pand wordt gebruikt, dan kan men de huurwaarde gevoeglijk op 10% stellen dus 10% van 5.000 of 500.per jaar Uiteraard is voor 1 persoon 0.40 per nacht zeker geen onbillijke vraag. T.H.P. Ik heb een cursus gevolgd en daar werd mij verteld dat, zo wanneer iemand niet in de vermogensbelasting valt en ze van de belasting het inkomen niet op komen nemen, de belastingplichtige ook niet verplicht is het zelf op te geven. Is dat zo? En als dat zo is, maar ze komen na 23 jaar, moet hij dan over alle jaren zijn in komstenbelasting betalen of enkel het jaar daarvoor? En als hij nu wel moet betalen kunnen ze er dan ook nog straf bij doen? Antwoord: -In de oude wet Ink. bel. 1919 behoefde eigener beweging geen aan gifte van het inkomen te worden gedaan, wanneer men niet in de Verm. bel. viel. Sedert het besluit Ink. bel. 1941 in werking is, is een elk die volgens de normen der wet belasting verschuldigd is of zal wor den, binnen zes maanden na afloop van het belastingjaar, of belastingtijdvak, Verplicht zelf of bij gemachtigde om een aangifte biljet te vragen, indien hem dat niet binnen die tijd is toegezonden geworden of hij door de ambtenaren is bezocht geworden. Is de belastingplichtige een minderjarige, dan rust de verplichting op de wettelijke verte genwoordiger. De niet geheven belasting kan vijf jaar worden nagevorderd, terwijl als boete de be lasting verdubbeld wordt. Indien aannemelijk gemaakt kan worden dat het niet doen van een aangifte op een misverstand berustte, zal van de verdubbeling kunnen worden af gezien. Ook wordt de verdubbeling niet op gelegd wanneer men alsnog zelf om een aangiftebiljet vraagt, ook event, voor vo rige jaren. S.J.H. Mijn dochter is in betrekking voor dag en nacht en heeft een salaris van 75.per maand. Deze mensen hopen enige weken van huis te gaan en komt mijn dochter die tijd thuis. Wat bedraagt nu de kostvergoeding, die zij per dag moet ont vangen Antwoord-H. Dat komt op 2.per dag. Plaatselijk verschilt dit wel eens, zodat u er verstandig aan doet even naar het gew. arbeidskantoor te gaan. W.J. zou voor particulier bezoek met een huurauto totaal zes personen voor een 3 daags bezoek naar Keulen willen (Duitsland). Moet hiervoor een visum wor den aangevraagd? Of kan het op bewijs van nederlandschap of collectieve pas Waar moeten we de vereiste papieren vragen Hoeveel kosten zijn daaraan ver bonden. Antwoord-H, Aangezien er vermoede lijk een nieuwe regeling op komst is, verwij zen wij u liever naar het bevolkingskantoor (afd. paspoorten) aldaar kunt u alle be nodigde papieren bekomen. J.B. Heeft een ambtenaar van de bur gerlijke stand het recht om bij de inschrijving in het register van geboorten een voornaam te weigeren die een achternaam van een familielid is Antwoord-S. Dit is inderdaad bij de wet verboden. U kunt hier dus niet tegen opkomen. S.S. Wil iets weten over zendvergun ningen (radio-amateur). Antwoord-JO. Voor het aanvragen van een zendvergunning dient men zich te wenden tot het hoofdbestuur der P.T.T. te Den Haag. Deze wordt echter pas uitgereikt na het met goed gevolg afleggen van een daartoe ingesteld examen. Eén der eisen is inderdaad het kunnen seinen en opnemen van morseschrift, echter met slechts 12 woorden per minuut (groepen van 5 letters). Verder wordt over radio-, zend- en ontvang techniek ondervraagd. Hiervoor bestaan diverse cursussen. Het beste doet u zich aan te sluiten bij de radio-amateursvereniging (V.E.R.O.N.). Secr.: Van Loostraat 105, Den Haag, en contact op te nemen met een amateur in uw omgeving. Daar kunt u té vens uitvoerige inlichtingen ontvangen. De kosten van een zendvergunning bedragen 15.per jaar A.H. Vraagt of een vereniging, die voor een bepaald aantal jaren bestaat en nu per 1 Januari 1954 wordt opgeheven, kan blijven voortbestaan als de meerderheid der leden dit besluit. Antwoord-EU. Indien een vereniging wil blijven voortbestaan, moeten hierover vóór de vervaldatum nieuwe statuten wor den gemaakt, die op hun beurt weer een nieuwe koninklijke goedkeuring behoeven. Dit zal een bedrag van 100.aan kosten met zich meebrengen. C. O. Wanneer een voorwerp, b.v. een vliegtuig 4 a 5 km de lucht in is, dan lijkt het zo klein, dat je het nauwelijks kunt zien. Maar wanneer datzelfde vliegtuig 4 a 5 km van u verwijderd is, maar dan maar b.v. 100 meter hoog is, dan lijkt het toch groot. Wordt iets in de hoogte zo sterk ver kleind en horizontaal niet of wat is de reden Antwoord J. O. Het is een bekend feit, dat men een voorwerp kleiner ziet naar mate de afstand groter is. De beeldhoek van het voorwerp d.i. de hoek die de lichtstralen van de uiterste toppen van het voorwerp in het oog vormen, neemt af, naarmate de afstand toeneemt. Dit is onafhankelijk van de richting waarin men kijkt, mits (en hier komt het nu op aan) het medium waardoor men kijkt constant is. Dit is nu in de damp kring niet het geval. Kijkt men naar boven, dan kijkt men door een luchtlaag met een andere dichtheid en straalbreking, dan wan neer men er horizontaal doorheen ziet. In het eerste geval neemt de dichtheid der lucht betrekkelijk snel af, in het laatste geval niet. Tengevolge van de daardoor optre dende verschillen in straalbreking zien we voorwerpen verschillend groot en ook niet op de juiste plaats. Zeer frappant zien we dat bi^ zonsop- of ondergang. Wanneer de zon laag staat zien we ze veel groter dan 's middags hoog aan de hemel. Bovendien zien we de zon al voordat deze in feite bo ven de kim is en zien we haar nog als ze in feite reeds onder de horizon verdwenen is. Deze straalbreking zien we ook wanneer we een stok schuin in het water steken. Deze lijkt geknikt op de scheiding water- lucht, dus op de plaats waar de lichtstralen overgaan van een medium van grote dicht heid (water) naar een van kleine dichtheid (lucht). In het laatste geval hebben we een plotselinge overgang (knik), in de damp kring een geleidelijke overgang (kromming v. d. lichtstralen). Als bijkomende oorzaak kan soms de kwestie van overstraling nog een rol spelen. Een donker voorwerp tegen een lichtende achtergrond lijkt kleiner dan een lichtend voorwerp tegen een donkere achtergrond. Dit komt doordat bij grote contrasten het oog niet voldoende „selec tief" is, m.a.w. dat het oog nog lichtindruk- ken waarneemt langs de randen van het sterk lichtende deel, dus op de plaats waar eigenlijk geen lichtindruk mocht ontstaan. Dit zelfde effect is trouwens op de foto grafische plaat ook aanwezig. D. H. Mag ik er wat bij verdienen hoewel ik een uitkering volgens de Nood wet Ouderdomsvoorziening alsmede ouder domsrente ontvang Antwoord-Z. Ja, dat is toegestaan. Het maximumbedrag hangt af van uw bur gerlijke staat en de klasse waarin uw ge meente is ingedeeld. Informeert u eens even bij de Raad van Arbeid in uw woonplaats. J. C. dc K. Daar ik met het oog op mijn aanstaand vertrek naar Canada mijn inboedel wens te verkopen, zou ik graag weten welke kosten ik aan de notaris die de verkoop leidt, moet betalen. Antwoord-C. Voor de notariële ver koop van inboedelgoederen zijn geen alge meen geldende voorschriften vastgesteld. Deze worden plaatselijk geregeld en bedra gen meestentijds 510% ten laste van de verkoper en 1015% ten laste van de ko per, al of niet verhoogd met nummer- of tafelgeld. Inlichtingen verstrekt elke nota ris ter plaatse waar de verkoop zal worden gehouden. nplaats van kaartjes Met dank aan God en grote lijdschap geven wij kennis van e geboorte van onze zoon en roertje JAN Frans Braai C. E. Braal-v. d. Gouwe en kinderen Men, 29 April 1953 ichakerloopolder 7 L J. HAGE M. BEYE hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Vrijdag 15 Mei a.s. des nm. 2.30 uur te Stavenisse itavenisse, Molenpad A 200 lerkwerve, Straatweg R24 24 April 1953 toekomstig adres: Voorstraat A 53, Stavenisse Zo de Heere wil en zij leeft, hoopt onze lieve Opoe E. C. v. As-Maliepaard op 2 Mei a.s. haar 80ste verjaardag te vieren. Dat zij nog lang gespaard mag blijven, is de hartelijke wens van haar kleinkin deren. Miny Machiel Hanny Poortvliet, 1 Mei 1953 Heden overleed zacht en kalm onze lieve Man, Va der, Behuwdvader en Grootvader Marinus Jacob van Oeveren in de ouderdom van 85 jaar en bijna 2 maanden. W. v. Oeveren-Luijk A. v. Oeveren- Goedegebuure J. A. v. Oeveren D. v. Oeveren- Wesdorp A. J. v. Oeveren P. G. Hoek-v. Oeveren M. A. Hoek en Kleinkinderen Stavenisse, 30 April 1953 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 4 Mei a.s. des nm. 1 uur te Stavenisse. or'-S'lUKUpT: a Heden overleed tot onze diepe droefheid onze gelief de Man en Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader de Heer Machiel Willem Kesteloo in de ouderdom van bijna 76 jaar Wed. N. Kesteloo- v. d. Werf Poortvliet: A. J. Kesteloo S. A. Kesteloo- Voordijk Nieuwerkerk a|d IJssel: A. P. Christiaanse- Kesteloo C. M. Christiaanse Middelburg: P. A. Wiltenburg- Kesteloo M. P. Wiltenburg Wemeldinge: C. E. Hout-Kesteloo C. J. Hout Poortvliet: J. A. Kesteloo L. Kesteloo-Slager Oostburg: W. J. Kesteloo M. Kesteloo-Luciër Klein- en Achter kleinkinderen Poortvliet, 28 April 1953 Markt A 180 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 1 Mei des nm. 2 uur Heden overleed op het alleronverwachts mijn zeer geliefde vrouw en zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw Suzanna Wilhelmina STOUTJESDIJK echtgenote van Izaak Hoek in de ouderdom van 68 jaar en 3 maanden. Zwaar valt ons dit verlies. Stavenisse: Iz. Hoek S. Priem-Hoek W. Priem Kaatje, Suus en Piet M. Potappel-Hoek M. L. Potappel Leen en Izaak Breda, 29 April 1953 Ginnekenweg 172 De begrafenis zal plaats hebben te Stavenisse op Zaterdag 2 Mei a.s. te 2 uur vanaf Voorstraat A54 Hiermede geven wij U kennis, dat in de waters nood op 1 Februari zijn omgekomen onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader Izaak HAGE oud bijna 82 jaar en onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Fora F. HAGE oud 69 jaar (begraven te Stavenisse op 25 April) en onze geliefde Broer, Zwager en Oom Leendert HAGE oud 45 jaar en zijn vrouw Wilhelmina Janna SONKE oud 44 jaar en hun zoontje Izaak Cornelis Johannis HAGE oud 4J^ jaar de anderen allen begraven te Bergen op Zoom J. Hage J. Hage-Dorst en Kinderen Stavenisse, 1 Mei 1953 Stoofdijk A 118 Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven, dat tijdens de waters nood op 1 Februari jam merlijk zijn omgekomen onze Zusters, Zwager en Neefje Pieternella Wilhelmina STOUTJESDIJK oud 63 jaar Wilhelmina Suzanna STOUTJESDIJK oud 61 jaar Jacob Dingeman RIEDIJK bijna 64 jaar Adriaan Abraham RIEDIJK oud 20 jaar allen geborgen en begraven Namens wederzijdse familie J. P. Stoutjesdijk Tholen, April 1953 Molenvlietsestraat 52 Voor de deelneming; betoond bij het overlijden van onze geliefde Man, Vader en Grootvader Jan Slager betuigen wij onze welgemeende dank. Wed. Jan Slager St. Annaland. ET AMINE, 90 cm breed, vanaf0.69 MARQUISETTE. 90 cm0.69 MARQUISETTE, met rand1.30 MARQUISETTE met strook1.45 GLASGORDIINEN, afgepast1.95 HANDWEEFSTOF2.60 JUTE LOPER1-35 HOLTAP KARPET23.50 TAFELKLEED, handweef6.50 TAFELKLEED, pluche13.90 SCHOORSTEENLOPER, handweef2.40 SCHOORSTEENLOPER, pluche4.90 WANDKLEED, pluche7.90 WANDKLEED, gobelin 7.90 Steenbergsestraat 30 Bergen op Zoom Burg. Stulemeyerlaan 24, Tel. 873 Aangifte voor het toelatingsexamen kan tot 1 Juni a.s. dagelijks mondeling of schriftelijk plaats vinden aan de school. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de concierge of worden op aanvraag toegezonden. Spreekuur van de directeur: ELKE DONDERDAGMIDDAG VAN 2 - 3.30 UUR IN HET SCHOOLGEBOUW. De Directeur, Dr J. W. Boehmer Voor de betoonde belangstelling bij onze 25-jarige Echtvereniging, zeggen wij, mede namens onze kinderen, allen hartelijk dank. Fam. v. d. Meer-Goedegebuure St. Annaland. Voor de zeer vele blijken van be- Iangslelling tijdens de ziekte en de deelneming, betoond na het over lijden van onze geliefde Man, Zwa ger en Oom Cornelis Pieter Snoep zeggen we hartelijk dank, inzon derheid dokter van Es en zuster Krijger voor de goede behandeling. Uit aller naam Wed. C. P. Snoep-Gunst St. Annaland. zal gehouden worden op Maandag 4 Mei 1953 des voormiddags om 10 uur in de zaal van dhr. J. van Boven. C. Bierens, dijkgraaf D. H. v. d. Velde, ontv. griffier Er kwamen zeer vele blijken van belcngstelling bij de herdenking van onze 50 jarige echtvereniging, zowel van hier als van elders. Daarvoor zeggen we mede namens onze kinderen, behuwd- en klein kinderen allen hartelijk dank. C. D. Goedegebuure P, Goedegebuure-Westdorp St. Annaland, April 1953 Beleefd aanbevelend. Bebouwde Dam Tholen Al Uw reparaties worden op eigen atelier vakkun dig behandeld. Kremerstraat 20 BERGEN OP ZOOM Uurwerken Goud Zilver Hebt U met de Schoonmaak iets nodig in laat het even weten en wij komen bij U aan wordt vakkundig voor U gelegd vele soorten, afgepast en aan stuk 2X3, 21/2 X 3'/2, 3X4, 3'/J X 4i/2 Prima kwaliteit vele dessins voorradig 1 m breed, f 5.85 per m 70 cm breed f 3.92 per m 100 Cocos voor klein en groot de courante kleuren. 60 cm lang vanaf f 7. geen katoen Ook zwarte Costuum rokjes Beleefd aanbevelend A 37 - Telefoon 77 4V2 M. lang, 4 M. breed en 43/< KI. hoog, staande Kleine Loo 361 Te bevragen bij W. QUAAK Kerkstraat 11 3 - Scherpenisse Notaris E. D. v. d. Velde te Tho len zal ten verzoeke van de familie Geense in het openbaar verkopen: op Woensdag 6 Mei 1953 's na middags 2 uur voor en in het woonhuis Voorstraat 13, de ge hele huishoudelijke inboedel, in hoofdzaak bestaande uit tafels, stoelen, kasten, wastafels, ledikan ten, nachtkastjes, bedden, spiegels, schilderijen, wasmachinewringer, ladders en trappen enz. en 's namiddags 5 uur in Hotel De Druiventros: Het woonhuis met garage aan de Voorstraat No. 13, kadastraal bekend Sectie B no. 767, groot 8 a 37 c.a. TE KOOP 2 armstoelen en 4 stoelen, pluche zitting, wandel wagentje, meisjesfiets en herenfiets Jac. Robbe, Oud-Vossemeer. Telefoon 1026 brengt U de juiste coupe de juiste coiffure Arn. Asselbergsstr. 21, Bergen op Zoom, bij V. D. De veilingen van: 1. het woonhuis en tuin aan de Stoofstraat nr. A 100b, groot 13 a. 60 c.a. ten verzoeke van de erven van dhr. J. C. J. Elenbaas; en 2. het woonhuis met erf aan de Molenstraat nr. A 21, ten ver zoeke van Mej. de Wed. C. J. Geuze te Wateringen, zullen niet plaats hebben op Maandag 4 Mei, doch op Dinsdag 5 Mei 's avonds half 8 in café Kesteloo te Poortvliet. Notaris E. D. v. d. Velde BELANGRIJK bericht voor reke nende huismoeders: Zakkammen vanaf 10 ct. Flesjes sh^mpo 20 ct. Zonnebrillen vanaf 35 ct per stuk, 18 verschillende soorten: Schoen- wit 20 ct. per zakje. JNagelborstel- tjes vanaf 15 ct. enz. enz. Het beste als 't goedkoopste te vin den bij Drog. Tange t.o. 't Stad huis v. Tholen. TE KOOP 2 beste melkkoeien, begin April gekalfd. J. J. Noom, Postadres Scherpenisse. TE KOOP voederbieten en een vette vaars bij M. G. Murre, Poortvliet. WAAK over uw tuintje, nu de regen er is en doodt de slakken met ons slakkedood. 0.25 per pakje. Drag. W. Tange t/o 't Stadhuis van Tholen, Tel. 151. 2e hands MEISJES- en JON GENSRIJWIEL 8—10 jaar S. J. Schot-Quist, Bebouwdendam 11 Tholen TE KOOP een z.g.a.n. transport fiets merk „Sparta". Te bevragen bij Agent v. d. blad. St. Maartens dijk. TE KOOP een Mosquito hulp motor tegen billijke prijs. Inlichting Ring 473, St. Annaland. klanten kochten voor 14 dagen zo n stevig CORSET zonder stekende baleinen bij ons en waren tevr.den. Vorige week kochten hun kennis sen daardoor ook zo'n Corset en zijn tevreden. Volg daarom hun voorbeeld, want zij weten dat onze bandages' uitmunten in pasvorm, stevigheid en kwaliteit en laag in prijs. Weet U het nog niet? Kom dan zonder verplichting eens kijken en passen bi) t.o. 't Stadhuis van Tholen Tel 151 Vrouwelijke bediening TE KOOP een in goede staat zijnde kinderwagen. Molenweg B 86, Oud-Vossemeer. TE KOOP een in goede staat zijnde kinderwagen en handkar. Inlichtingen Ring A 573, St. An naland. EEN DUIVENKLOK te huur bij G. M. Larooy, Veerhuis 495, Scherpenisse, Tel. 18.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 3