WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST. FILIPSLAND Opbouw E VRIJDAG VERSCHIJNT IEDER I I I I WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT St. Filipsland's gemeentebestuur bespreekt bouwplannen met ir. Witte, de Minister van Wederopbouw Raadsverslag Oud-Vossemeer Hyena's en Soortgenoten 9e Jaargang No. 15 6 Maart 1953 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen ii. Het zijn niet alleen dijken, waarbij we in ons vorig nummer even stilstonden, waaraan veel opgebouwd moet worden. In sommige gemeenten zijn ook zeer vele wo ningen vernield. En de opbouw daarvan is ook een probleem van de eerste rang. Dit probleem moge minder moeilijk zijn, in die gemeenten waar slechts een 10 of 15-tal huizen zodanig zijn vernield of beschadigd dat algehele nieuwbouw moet volgen, het wordt veel moeilijker wanneer men is ge teisterd zoals Stavenisse en St. Filipsland, waar het ver boven de 100 uitkomt. Toen dit in een van deze ernstig getrof fen gemeente ter sprake kwam zei ons een vooraanstaand burger, dat hij geen andere mogelijkheid ziet, dan een grote lening van de gemeente en de te bouwen woningen, hetzij in huur, hetzij in huurkoop uitgeven. En hoewel aan dit alles veel meer vast zit, dan zo op het eerste gezicht zou blij ken, lijkt ons deze gedachte in hoofdzaak de enige juiste. De gemeenten zelf moeten er in de eer ste plaats voor opdraaien. Van een parti culier, die niets overhield en dat zijn er vele, kan men niet verwachten, dat hij zelf een woning zal kunnen bouwen. En toch moet die getroffene een nieuwe wo ning hebben, nu zijn oude huurwoning of en dat kan evengoed zijn eigen wo ning geheel vernield werd. Het zal noodzakelijk zijn - en of dat nu maar voor 10 of voor 100 woningen is blijft behalve het te lenen bedrag gelijk dat de gemeente er in de eerste plaats voor zorgdraagt, dat die huizen gebouwd worden, dat de gemeente allereerst de fi nanciële lasten voor haar rekening neemt, onafhankelijk van de schadevergoeding die betrokkenen tegemoet kunnen zien. Gebeurt dit niet, dan zal het velen, wier huisje in puin ligt, niet mogelijk zijn dat ooit weer in dezelfde gemeente op te trek ken. En wanneer in die gemeente hun be staan ligt, is dit wel een minimum eis die de getroffene mag stellen. Er verschenen zo de eerste dagen na de ramp in de kranten hier en daar berichten over diefstal uit verlaten of getroffen hui zen. Geruchten deden ook in onze omgeving de ronde en meestal waren het loze geruch ten, uiteraard afbrekende geruchten, die aan opruimings- en herstellingswerkzaam heden alleen maar afbreuk deden en wan trouwen kweekten. Het is heel wat beter dergelijke geruchten maar achterwege te houden. Kom maar niet met die praatjes voor de dag wanneer er geen bewijzen zijn. En zijn die bewijzen er, dan is er maar één weg: de politie. Daarom stellen we voorop, dat het in onze omgeving maar sporadisch voorgeko men is, dat van ontvreemding gesproken kon worden. Maar daaraan voegen we dan onmiddel lijk toe, dat die zeldzaamheid nog te veel was. En onbegrijpelijk. Men kan zich dat als normaal mens niet indenken. Zelfs al is men nog zo'n grote egoist. Diefstal in omstandigheden als die we meegemaakt hebben is zo onmenselijk, dat we voor hen die zich daaraan schuldig maken moeilijk een andere titel kunnen vinden, dan het woord hyena's. Naast de straf die betrapten via het wet telijk recht zullen krijgen, menen we dat voor die mensen in onze samenleving geen plaats meer is. Laat men zich dat maar voor gezegd houden. Zoveel hoofden, zoveel zinnen. Zoveel mensen, even zo veel verschillende karak ters. Ook onder de getroffenen. Dat be vreemdt niemand. Men staat dan klaar met te generaliseren. Wanneer het voorkomt, dat een getroffene eens een keer misbruik zou maken van zijn ellende, dan staat men al spoedig gereed om het de goede met de kwade te laten bekopen. Omdat het dan weer om het eigen ik gaat. Wanneer men zelf denkt er enige schade van te zullen hebben door het getroffen zijn van een ander, is men al gauw geneigd te trachten die schade zoveel mogelijk te beperken, zelf al moet het ten koste gaan van die veel meer gedupeerde naaste. En dan staat men direct klaar om een minder gunstig geval te generaliseeren. Om het eigen geweten vrij te pleiten. Ook dergelijke practijken komen voor en de titel „soortgenoten" kan men toevoegen voor deze categorie aan de eerstgenoemde titel. Het is zo gauw vergeten dat we er zelf zo goed afkwamen. Zo spoedig komt de gedachte, dat een getroffene uiteindelijk nog niet zo slecht af is. Al heeft men die eer ste dagen dan ook grote dankbaarheid ge voeld over het feit, dat men er zo goed van tussen is gekomen, al stond men die eerste dagen schijnbaar gereed om alles te geven wat de getroffenen verlangden. Dat gaat al spoedig over en er komen andere gedachten naar voren die geheel wat min der menslievend zijn. We vechten er niet voor om getroffenen door dik en dun de hand boven het hoofd Adopterende gemeenten boden reeds daadwerkelijke steun. Voortreffelijke en bewonderingswaardige hulpverlening in de eerste dagen van grote nood. Met waardering schaart de Raad zich achter het beleid van het Dagelijks Bestuur. Mild bescheen de zon als een echt voorjaarszonnetje het glanzend dak van de kerk midden in St. Filipsland. Mild ook werden haar stralen teruggekaatst door het dak van het bejaarde gemeentehuis. Mild scheen ze eveneens op de aluminium pan, die boven op een hoop puin slechts een klein onbemodderd plekje liet zien, een stipje waarop de zonnestralen zich schenen te concentreren en zo fel werden teruggekaatst, al was dat ene onbemodderde plekje aan die pan van zuiver zilver. Ze bescheen het rimpelloze watervlak van de ondergelopen polders, zover het oog rijkte, ze scheen tussen de garage van Woltersen Zuiddijk 22, ze scheen daar nu op een woestenij van puin, huisraad, mest, dezelfde plaats waar voor 1 Februari aardige huisjes stonden. Dezelfde zon droogde de naaimachine, de kachel, de matras, de stoel, het vloerkleed, de gereedschapskist, alles uit het water aan de dijk gebracht. En verderop slaagde de zon er zelfs in het winkeltje binnen te dringen, waar het gemeentebestuur van St. Filipsland zich op onbeklede stoelen rond een klein tafeltje zonder groen kleed schaard, bijeengekomen in bijzondere vergadering, om een terugblik te werpen op de gebeurtenissen sinds 1 Februari, maar ook bijeen om het oog op de toekomst te richten, de toekomst die de wederopbouw van dit zwaar getroffen dorp herbergt. DE MOEILIJKHEDEN STAPELDEN ZICH OP Hoog, zeer hoog was de nood in de vroege morgen uren van de 1ste Februari, toen de zeewering rond St. Filipsland het op verschillende punten begaf, toen een vloed golf de polders binnendaverde, toen ze in onheilspellend gedreun het dorp nadere, toen de mensen wanhopig naar de hogere gedeel ten vluchtten, toen huizen instortten, en vele om hulp schreeuwden. Bewonderingswaardig en bovenmenselijk was het reddingswerk. Misschien lukt het voor een tweede keer niet meer, maar ondanks de onoverkomen- lijke moeilijkheden, slaagde men er in de evacuatie van St. Filipsland en de Anna Jacoba Polder nog dezelfde Zondag al was het dan laat in de avond geheel te voltooien. Geen wonder dat èn de burgemeester èn de wethouders èn de raadsleden tijdens deze bijzondere raadsvergadering op Vrijdag jl. hun erkentelijkheid uitten jegens allen die hiertoe medewerkten. Sober maar treffend was het openings woord van de voorzitter, die de raad als volgte toesprak: „Toen wij in 1952 de laatste openbare raadsvergadering hadden in het wel oude maar toch vertrouwde gemeentehuis en daarbij de beste wensen voor 1953 uitten, had niemand kunnen vermoeden, welk een ramp ons boven het hoofd hing. In de nacht van 31 Januari op I Febr. werd onze gemeente voor een groot deel als gevolg van de natuurramp, verwoest. De ravage is vreselijk, de verwoesting groot, de problemen ontelbaar, doch dit alles zinkt nog in het niet bij de verliezen aan men senlevens, bij het leed van onze mede dorpsgenoten. Ik moge de Raad verzoeken," aldus de voorzitter, „op te staan en onze doden enige ogenblikken te herdenken." Daarna vervolgt de voorzitter: „Dank zij de activiteit van vele ingezetenen en van buiten de gemeente zijn de verliezen nog beperkt gebleven. Thans meende ik, hoewel er feitelijk geen geschikte plaats is, om de Raad blijeen te moeten roepen." Na een welkomstwoord wees de voor zitter er op, dat deze vergadering was be legd om een en ander te bespreken. Tot dusver heeft het college van b. en w. alles gedaan wat zij meende te moeten doen. „Ik hoop", zo vervolgde de voorzitter, „dat het tot heden gevoerde beleid, de goed keuring van de Raad mag wegdragen. De eerste dagen was het ontzettend moeilijk, om een weinig lijn in de situatie te brengen. De vele problemen stapelden zich gedurig op. Dank zij de hulp van diverse personen, instanties, militairen, studenten, enz. die dag en nacht in de weer waren om te doen wat nuttig bleek te zijn, kan thans geconstateerd worden, dat vorderingen worden gemaakt. Allen, zonder onderscheid hebben in de moeilijke dagen, die achter ons liggen, voor treffelijk werk verricht. Ik zal dan ook geen namen noemen van de hulpvaardigen, want het zou mij leed doen, wanneer ik daartoe overging, ik de een of ander zou vergeten. Vandaar dat ik in dit dankwoord allen omvat. HET MEDELEVEN IS GROOT Groot is het medeleven met onze zo zwaar getroffen gemeente. We mochten bezoek ontvangen van Hare Majesteit de Koningin, van Z.K.H. Prins Bernhard en van vele Ministers. Een bezoek werd ge bracht door de wnd. Commissaris der Ko ningin, mr. van Weel. Een deputatie van de stad Hengelo en van Ambtdelden, de gemeenten waardoor St. Filipsland is geadopteerd, verzekerden ons de steun en vriendschap. Reeds zijn door ons vele wensen naar voren gebracht, zoals een barak die dienst kan doen als Gemeentehuis, één als open bare en bijzondere school, een Groene Kruis- barak, een dienstbarak met woning voor de P.T.T., een vrachtauto met aanhangmotor- spuit, enz. Verder is bericht ontvangen van een Amerikaanse stad in de staat Maryland. De burgemeester van die stad berichtte ons eveneens dat zijn stad tot adoptatie had besloten van ons dorp. Een bezoek is gebracht door de burge meester van Vouzien in Frankrijk (in de Ardennen die eveneens de helpende hand zal bieden. De burgemeester uit Etten-Leur was be reid een zeer kundig ambtenaar gedurende enige weken tot onze beschikking te stellen. LI ziet, het medeleven is groot. De hulp zullen we zeer goed kunnen ge bruiken. Wij zijn allen overtuigd van de noodzaak dat hard gewerkt moet worden aan de wederopbouw van onze gemeente. Moge de Almachtige ons de nodige kracht daartoe schenken, teneinde de ons opge dragen taak te volbrengen in het waarachtig belang van de gemeente." Met deze woor den verklaarde burgemeester de Jonge deze bijz^'iere vergadering voor geopend. ZEER ERKENTELIJK Wethouder L. J. van Nieuwenhuijze zegt overtuigd te zijn van de medewerking en steun, die de raadsleden en wethouders de voorzitter zullen geven in de nog moeilijke dagen die volgen. Harde besluiten zullen genomen moeten worden in het algemeen belang. Spreker durft wel namen te noemen van hen die zich in de bange dagen voortreffe lijk hebben gedragen, die zich zo volkomen hebben ingezet bij het waarschuwen van de bevolking, bij het reddingswerk, bij de rege ling tot evacuatie, bij het inschakelen van het gemeente-apparaat, dat hij daarvoor grote bewondering en waardering heeft. Wethouder Mol onderstreept deze woor den zonder nadere persoonaanduiding. Hij weet niet welke hij in het bijzonder zou moeten noemen, zonder een ander te ver geten. Onze gemeente liet zich van haar beste zijde zien, aldus deze wethouder. Met wethouder van Nieuwenhuijze is hij erken telijk jegens de P.T.T., P.Z.E.M., de Wa terleiding Mij., de Keuringsdienst van Wa ren, en de Politie niet te vergeten. Met blijken van waardering betuigt de raad vervolgens zijn instemming met het door b. en w. gedurende de maand Febr. gevoerde beleid. Van de gemeente Ambtdelden is telefo nisch bericht ingekomen, dat zij een nood- gemeentehuis beschikbaar stelt, een barak l0 bij 15 meter inclusief meubilair. Met grote voldoening neemt de raad van dit geschenk kennis. Van dezelfde gemeente kreeg men 600 paar sokken. Hengelo stelde een auto beschikbaar voor opruimingsdien sten en een secretarie-ambtenaar om te hel pen in de overweldigende administratie die door de noodtoestand ontstaan is. Een kleine barak van 3x5 meter krijgt St. Filipsland van Hengelo als Groene Kruis- barak. De burgemeester van Hengelo ver zorgt voorts de correspondentie met de burgemeester van Salisbury in Maryland, dhr. mr. Robbie Hastings. Salisbure adop teerde St. Filipsland. Toen de burgemeester van Vouzieen deze gemeente bezocht, bracht hij een auto goederen mee plus 1500.in contanten. Weth. Mol herinnert er aan, hoe de firma Stork uit Hengelo en directeur van Loon van de Suikerfabriek te Steenbergen be langeloos pompen ter beschikking stelden voor waterafvoer in de Henriettepolder om het eerste woningcomplex, de zgn. Sluisblok droog te malen. Ook de raadsleden zijn voor dit mede leven zeer erkentelijk. Daarna wordt de algemene toestand be sproken van opruimings- en herstelwerk zaamheden. Allen zijn er voor de plaatse lijke aannemers blijvend in te schakelen, hoewel er een groot aanbod is van diverse grote Maatschappijen. De aannemers ter plaatse er buiten laten acht men echter on^wenst. Voorlopig zal door hen alleen het los wrakhout worden geruimd, zodra het water dat mogelijk maakt. Dhr. Guiljam bespreekt de vervoersmo gelijkheden voor de mannelijke bewoners uit deze gemeente, die in de drooggebleven Prins Hendrik Polder werken. De voor zitter antwoordt hierop, dat te Bergen op Zoom een vergadering is gehouden met dhr. Coolman, inspecteur van de D.U.W. en deze verklaard heeft dat de D.U.W. voor vervoer zal zorgen. Aan de Raad wordt de nieuwe gemeente opzichter, technisch ambtenaar, dhr. Schui ling voorgesteld. Wethouder Mol en deze opzichter hebben bespreking gevoerd met de Rijkswaterstaat en de Ballast Mij be treffende de niet-werkwilligen. Dhr. Quist vraagt hoe het komt, dat nog steeds niet allen werken. Het blijkt dat noch Rijkswa terstaat, noch genoemde maatschappij er voor voelen om dwingend tegen die per sonen op te treden. Gewoonlijk breken zulke personen meer af, dan ze opbouwen. Juist in deze dagen leert men de mensen kennen. Gelukkig dat het hier slechts een enkeling betreft. Er zijn nog enkele huishoudelijke zaken besproken tijdens deze raadszitting. U vindt de voornaamste punten daarvan onder het gemeentenieuws van St. Filipsland. Die nu onbelangrijke, maar toch ook weer noodzakelijke punten, werden vlug afgehan deld en de voorzitter kon deze buitenge wone raadsvergadering nadat vorenstaande was besproken spoedig sluiten met de op wekking voort te gaan met herbouw van St. Filipsland. te houden. Mogelijk, ja zeker, zijn ook on der hen zelfs nog profiteurs. Maar het is toch hard nodig, dat we de dankbaarheid van er zo goed te zijn afgekomen, niet te vlug vergeten. Anders viert het egoisme al spoedig weer hoogtij. En wordt het een generaliseren in ongunstige zin ten eigen bate. Want daar komt het toch steeds maar op neer: dat eigen ik. Omtrent die herbouw kwam er Zaterdag jl. hoog bezoek. Niet minder dan de Minis ter van Wederopbouw zelf kwam zich in St. Filipsland overtuigen van de moeilijk heden, die hier na 1 Februari zijn gerezen. Ir. Witte toonde grote belangstelling en medeleven, toen hij door het college van B. en W„ zover dit de begaanbaarheid toeliet, door de gemeente werd rondgeleid. Het bezoek werkte verhelderend ten aan zien van de opbouwplannen, waarvoor richtlijnen in het algemeen met Zijne Excel lentie werden besproken. Tenslotte kwam Zaterdagavond het was al donker de Commissaris van de Konigin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot nog in St. Filipsland. Hij sprak met B. en W. en het polder bestuur over de algemene situatie. Met waardering hoorde de Commissaris de di recte en vele hulp die menig ingezetene in de bange dagen verleende en hierdoor erger dingen hebben voorkomen. Het was reeds donker en de Comm ssaris kon de lavage in deze gemeente niet meer bezichtigen. Hij verklaarde de burgemees-er a.s. week terug te komen met enkele leden van Ged. Staten. St. Filipsland heeft zwaar geleden. Maar is nu vastberaden bezig aan de opruiming en zal straks even vastberaden aan de we deropbouw beginnen, een wederopbouw, die vele maanden tijd zal kosten, maar on getwijfeld tot stand zal komen, dank zij de wil en saamhorigheid van de inwoners zelf. H.M. de Koningin in gesprek met Burgemeester de Jonge van St. Filipsland tijdens het bezoek aan deze gemeente in de eerste rampweek. SUBSIDIE VOOR DE KLEUTERSCHOOL Met uitzondering van dhr. Istha, die met kennisgeving afwezig is, zijn alle leden ter vergadering verschenen. Na opening van de vergadering betuigt de voorzitter zijn dank aan God dat wij gespaard zijn gebleven voer de gevolgen van de watervloed en beveelt de gemeente in zijn voordurende genadigde bewaring. Hierop worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld en voor kennisgeving aangenomen de volgende in gekomen stukken: Van het Centr. Bur. voor Verificatie en Financiële Adviezen der Ver. van Ned. Gemeenten processen-verbaal van kasopna me van het Fonds Huyssen van Kattendijke, het Wezen-Armbestuur, de Stichting inge volge de Landarbeiderswet, de havenmeester de ontvanger van het kadegeld en de be heerder der legeskas over het 2e halfjaar 1952 en van de gemeente-ontvanger over het 4e kwartaal 1952; Van G.S. de verklaring van geen be zwaar nopens de" van toepassingverklaring van het Rijksverplaatsingskosten besluit op het personeel der gemeente; Van dhr. J. v. d. Klooster de mededeling dat hij zijn herbenoeming tot lid van het Algemeen Armbestuur aanneemt; Van dhr. J. L. v. Dijke de mededeling, dat hij zijn benoeming tot lid van het Be stuur van het Fonds Huyssen van Katten dijke aanvaardt; Van de heren J. A. Roggeband, P. J. Droogers, M. J. de Rijke, G. v. Dalen en J. Boonman de mededeling dat ze hun her benoeming tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim aannemen. Van Ged. Staten goedkeuring op het raadsbsluit tot het wederom deelnemen aan de F.O.G. tot een verhoogd verwaarborg- bedrag van 12.000, Voorts van G. S. goedkeuring op het raadsbesluit waarbij de bevoegdheid tot verhuur van de tuintjes aan de Molenweg wordt gedelegeerd aan B. en W. Bericht van Koninklijke goedkeuring op de verordeningen tot heffing van precario rechten en reinigingsrechten, almede tot wij ziging van de verordening op de heffing van straatbelasting. Op het verzoek van de Ned. Militairen Bond „Pro Rege", om een subsidie uit de gemeentekas ad 2 cent per inwoner per jaar, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, omdat bedoel de Bond ieder jaar in de gelegenheid wordt gesteld in de gemeente te collecteren. Door het Bestuur der Alg. Chr. Kleuter school wordt voor 1953 een subsidie uit de gemeentekas gevraagd van 25,per leer ling van de 64 leerlingen boven de leef tijd van 4 jaar. Gezien het grote nut van de school stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen. Op de vraag van dhr. v. d. Klooster of ook vorig jaar 25,— werd verleend, antwoordt de voorzitter bevestigend. Dhr. Aarnoudse vraagt naar verhoging der schoolgelden. De voorzitter is van mening dat het tarief van het schoolgeld reeds aanzienlijk is. Dhr. Daane merkt op dat het aantal leer lingen, oorspronkelijk 55 bedragende, nu al 64 is. De Inspectrice voor het Kleuteronder wijs fixeerde het maximum indertijd op 55. Geen der leden stemming vragende wordt het voorstel van B. en W. geacht te zijn aangenomen. Burgemeester en wethouders stellen voor hen te machtigen om de tuin achter het nieuwe gemeentehuis in 4 percelen te ver huren als volkstuintje. De totale opper vlakte van de tuin bedraagt 1192 m2; 962 m2 daarvan komt voor verhuur in aanmerking. Dhr. v. Engelen informeert naar de prijs. De voorzitter zegt dat genoemd is 0.50 a 0.60 per roe. De gevraagde machtiging wordt zonder hoofdelijke stemming verleend. Op dezelfde wijze wordt machtiging ver leend om de woning boven het nieuwe ge meentehuis en de bergplaats opgericht naast de woning Raadhuisstraat A 17a te ver huren aan de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. Op de vraag van dhr. Aar noudse naar de huurprijzen deelt de voor zitter mede, dat rekening gehouden zal wor den met de geïnvesteerde bedragen. Zonder beraadslaging en zonder hoof delijke stemming worden vastgesteld rege len ter voorkoming, beperking en bestrijding van brand, beperking van brandgevaar, de voorkoming en beperking van ongevallen bij brand en al hetgeen daarmede verband houdt. Ingevolge art 103 der L.O.-wet 1920 wordt toegekend een voorschot op de ge meentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 van genoemde wet over 1953 aan de Scool met de Bijbel van 92 *J3 X 29.18 2694.29 en aan de R.K. Par. School van 108 2/3 X 29.18 3170.89. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt besloten op het bezwaarschrift van de Wed. V. Pland- soen, te Schiedam op het schoolgeld 1946/47 afwijzend te beschikken, omdat zij 't klein kind waarvoor de aanslag werd opgelegd, verzorgde als ware het haar eigen kind. Met de Bank v. Ned. Gemeenten wordt aangegaan een 25-jarige annuïteitslening groot 25,000,rente 4 's jaars. Aan het besuur der R. K. Parochiale School wordt op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920 toegestaan, geheel conform het advies van dhr. Inspecteur van het Lager Onderwijs, een bedrag van 337,75 voor de aanschaffing van leermiddelen voor de vakken geschiedenis, zingen en tekenen. In behandeling komt een begrotingswijzi ging van het Algemeen Armbstuur dienst jaar 1952, tevens inhoudende een verzoek om verhoging der subsidie tot een bedrag van 1427,12. De voorzitter licht toe dat de subsidieverhoging noodzakelijk is i.v.m. de verpleging van P. F. v. d. Zande, die thans gelukkig weer thuis is. De begrotingswijziging wordt hierop goedgekeurd en het aanvullend subsidie verleend. Zonder beraadslaging en zonder hoofde lijke stemming worden vastgesteld van de dienst 1952 de 6e wijziging gewone en de 5e wijziging kapitaaldienst. Voorlezing vindt plaats van het rapport der Commissie belast geweest met het na zien van de gemeenterekening 1951. Deze rekening wordt hierop voorlopig vastgesteld met de volgende cijfers: Gewone Dienst: Ontv.: ƒ208.948.99, uitg.: 207.851.68, goed slot 1097.31. Kapitaaldienst: Ontvangsten: ƒ214.951.26, uitgaven 262.189.47, nadelig slot 47.238.21. Bij de rondvraag vestigt dhr. Aarnoudse de aandacht op het brandgevaar i.v.m. de aanwezigheid van de strandgoederen achter het slachthuis. De voorzitter deelt mede dat naar spoe dige opruiming gestreefd wordt. Opnieuw heeft de toestand op de mestvaalt de aan dacht getrokken van dhr. Aarnoudse. De voorzitter wijst er op, dat onmiddellijk met het uitrijden begonnen is. Tenslotte vraagt dhr. Aarnoudse wie de beschadiging aan de scholen zal betalen. De voorzitter antwoordt, dat de schade zal worden opgenomen en dat onderhande lingen gaande zijn over de vergoeding daar van. Hierna sluiting.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 1