PFAFF PFAFF NAAIMACHINEHUIS BERGEN OP ZOOM Raadsverslag Poortvliet Land- Tuinbouw en Veeteelt VARIA Wat wilt U? OPRUIMING C. M. Stoutjesdijk kwaliteitsnaaimachine Jan Overeenkam H.H. UIENTELERS PFAFF Electrische kofier Een PFAFF ringspoel J' "V een extra dubbeltje .r BIJZONDERE TUINBOUW TEELTVERGUNNINGEN VOOR VROEGE AARDAPPELEN MELKHYGIËNE EEN EERSTE VEREISTE KOOL EN KROP PEPER IS PEPERDUUR CORVERMAAT INLIJSTEN SPIERINKJES UITVOERING ,.De nieuwe Veearts" Coöp* Boerenleenbank St. Maartensdijk een nette bekwameRIJKNECHT Veiling St. Annaland en Scherpenisse Komt, ziet en overtuigd UI M. J. den Engelsman cn o c O U koopt thans nog een voor een zeer lage prijs. Wij leveren U nu reeds naaimachine met ringspoel en naailamp vanaf fl. 373.-- op prachtig kastmeubel vanaf fl. 406.— Komt onze wereldvermaarde PFAFF ZIG-ZAG-Naaimachine zien en laat U deze wondernaaimachine demonstreren of belt ons op - Wij komen gaarne vrijblijvend bij U aan huis. Kortemeestraat 17 - Telefoon 688 ,,'t Kan vriezen, 't kan dooien", zo staat het er al verscheidene dagen voor met het winterse weer. En dat moeten we maar niet te erg vin den. Voor die mensen, die niet al te best meer tegen de kou kunnen en voor dege nen, die sobertjes met het „kolengeld" moeten tobben is het nog maar gelukkig, dat het een kwakkelwintertje is. Wat hen betreft hopen we zeker dat het zo blijft of beter wordt. Maar met dat al is er toch een heleboel tijd om praatjes te verkopen, om platweg gezegd: een potje te kletsen. Daarvoor is het een bijzonder gunstige periode. Weinig werk bij een groot gedeelte en dus veel tijd voor het „potje". Men mag rustig aannemen, dat er heel wat onderwerpen worden besproken. En dagelijks gezocht wordt, welke nieuwtjes er te vertellen zijn. Zijn die er niet, dan worden ze wel gemaakt. Hoewel de weg glad was, stak ik deze week nog even de straat over naar Kees. Om óók een „potje" te gaan kletsen. Kees had een aardig nieuwtje. Van een van zijn zoons, die al in vaste betrekking is. „Nou die maakt het wel en jij er bij", waagde ik Kees onder z'n neus te wrijven, al weet ik goed, dat ook Kees en Kee de eindjes heel zorgvuldig aan elkaar moeten knopen. Maar zijn zoon Piet heeft dan toch een vast salaris. „Waarover hij zich heus geen zorg behoeft te maken," meende ik Kees nog weer eens te moeten vertellen. Zijn belasting, z'n ziekenpremie en z'n weet-ik- veel-wat-nog-meer wordt keurig netjes uit gerekend van z'n loon afgetrokken. Waar hij dan ook mee thuis komt, is schoon geld. „Dat is het", beaamde Kees. „Maar toch heeft Piet deze week een vreemde ervaring opgedaan. En ik ben benieuwd wat jij van die ervaring zult zeggen. Moet je horen. Je weet," zo vervolgde Kees zonder adem te scheppen, „dat Piet een man van de klok is en liever vijf minuten te vroeg op kan toor is, dan die ene minuut over tijd. Maar nu wij aan het uitslapen zijn en de wekker niet was afgelopen, kwam onze Piet waar achtig niet één, maar vijf minuten te laat. En aan het eind van de week werd hem daarvoor een half uur loon ingehouden." Ik meende te begrijpen, waar Kees heen wou en ik blies dan ook al wat stoom af om m'n vriend te verzekeren, dat ik dat een gemene streek vond om iemand, waar nim mer klachten over waren geweest, dadelijk in zijn loon te grijpen. Maar nee, dat was het nu net niet. Piet kreeg z'n verdiende straf volgens Kees en Piet kreeg Zaterdags z'n loonzakje, waar een half uur loon was afgetrokken. „Maar toen Piet z'n loonzakje openmaakte" Kees kuchte gewichtig „vond hij er een dubbeltje meer in dan anders." „Opslag gekregen" concludeerde ik vragend. „Nee, dat kon niet, er was niets van ge zegd. Het was voor Kees een puzzle, zoals het op dat moment ook voor mij een puzzle was en zoals het op dit ogenblik weer Uw beurt is om het een puzzle te vinden. Op kantoor wisten ze het hem evenwel te vertellen. Door het aftrekken van de boete voor het te laat komen, was Piet in een lagere belastingklas terecht gekomen. Hij moest nu minder loonbelasting betalen, zelfs zoveel, dat hij door het „half uur inhouden" een dubbeltje meer had. „Geweldig idioot", stamelde ik verbaasd, „dat betekent een premie op een boete. Nou komt Piet zeker iedere week een keer te laat Dit laatste werd afkeurend door Kees afgewezen met de woorden: „zoiets zou jij misschien doen." Ik moest beschamend be kennen, dat hij het niet ver mis had, waar uit blijkt, dat ik toch niet geschikt ben voor een vaste baan. Geloof maar gerust, dat Piet van Kees nog meer attent is om niet te laat te kornen, ondanks die premie op z'n boete. Zó zijn de echte werkers met vaste baantjes en vaste salarissen en met loonbelasting aftrek. Goed beschouwd zijn ze dus heel wat beter dan Jan. De gemeenteraad kwam in voltallige ver gadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering en heet de leden van harte welkom. De voorzitter doet daarna zijn beste wensen toekomen voor dit nieuw be gonnen jaar, en sprak de hoop uit dat het ook de Uwen en Uw werk in 1953 goed moge gaan, en dat wij ook dit jaar weer de belangen van de gemeente gezamenlijk en eensgezind mogen dienen.Dat verder onze goede verstandhouding, die reeds direct zo tot uiting kwam, dit jaar niet alleen be stendigd, doch nog verstevigd zal worden. Het afgelopen jaar bracht ik het bestuur en de huishouding der gemeente belangrijke veranderingen. In de 11 plaats gevonden hebbende raadsvergaderingen zijn niet al leen de belangen van de gemeente behan deld, doch vonden door het afscheid van oud-burgemeester van Oeveren en de in stallatie van de nieuwe burgemeester hoog tijdagen plaats, die ongetwijfeld in belang rijkheid en luister nog lange tijd in Uw herinnering zullen blijven voortduren. In dit verband wijs ik U te herinneren aan de belangrijke buitengewone raadsvergadering van 31 Mei, waarop de heer v. Oeveren als burgemeester en de heer Steenpoorte als ontvanger afscheid namen van de gemeen te en op de belangrijke buitengewone ver gadering van 4 Juni waarop Uw nieuwe burgemeester werd geïnstalleerd. Tevens moge ik U in herinering brengen de ver gadering van 5 Maart, waarbij de heer Anthonisse tot ontvanger der gemeente werd benoemd en zulks ingaande 1 April d.a.v. Reeds in het begin van 1952 bracht de Commissaris der Koningin een officieel be zoek aan de gemeente, op welk bezoek wij nog steeds met dankbaarheid mogen terug blikken. Bij dit bezoek werden belangrijke besprekingen gehouden, terwijl ook de ge meente in wijde omtrek werd bezien. Het woningprobleem had in 1952 de voortdu rende zorg van Uw raad en het dagelijks bestuur van de gemeente. Slechts drie wo ningen konden worden gerealiseerd. Po gingen om meer bouwvolume te verkrijgen zijn in 1952 nog niet gelukt. Laat ons ho pen dat 1953 in dit opzicht onze gemeente meer geluk mag brengen en dat in deze grote zorg van de gemeente enigermate verlichting wordt gebracht. Een belangrijke verbetering in de straten werd verkregen door de aanleg van de van Oeverenstraat en de verbetering van de riolering werd door U in het afgelopen jaar de zorg be steed. De zorg voor het onderwijs had Uw aandacht, zowel voor het bizonder als openbaar onderwijs werden belanrijke be dragen gevoteerd. De moeilijkheden ten opzichte van de huisvesting van het ge zin van As zullen U nog levendig in de herinnering liggen. Een in alle opzichten be vredigende oplossing werd weliswaar niet verkregen, doch de gemeente is, zij het dan met de nodige financiële offers uit de im passe geraakt. Nog vele belangrijke werken staan op het programma. Ik wil hier in het bijzonder noemen de verdere verbetering van onze wegen: het dichten van de in de solate toestand verkerende watergangen; de restauratie van de toren, meerdere werkge legenheid vinden voor onze bewoners en niet te vergeten de oplossing voor ons kleu teronderwijsprobleem. Voor al deze zaken heeft 1952 nog niet- of nog geen volledige oplossing gevonden, doch het gemeente bestuur blijft terzake dillegent. Dit neemt niet weg, dat wij toch met een zekere vol doening op 1952 mogen terugblikken, waar bij twee dingen op de voorgrond mogen blijven: de eensgezindheid in Uwen Raad hetwelk van onschatbaar belang voor de gemeenschap is en U bereidheid en wil om de belangen en het aanzien van de ge meente te dienen, voorzover de middelen dit mogelijk maken. En dit is niet alleen van het Hoofd van de gemeente, doch van de gehele bevolking, een woord van waar dering waard. Rest mij verder mijn erkentelijkheid uit te spreken voor de wijze waarop onze ambte naren, het onderwijzend personeel, de brand weer en onze opsporingsambtenaren hun taak hebben verricht en een persoonlijk woord van dank uit te spreken aan de be volking voor de wijze waarop zij mij en de mijnen in de gemeente hebben ontvangen. Dat Gods onmisbare zegen ons en ons werk in het nieuwe jaar moge vergezellen tot Zijn eer en tot welzijn en heil van de ge meente en haar bevolking. Wethouder Krijger en raadslid van Ast dankten beiden de voorzitter voor zijn wel gemeende woorden en spraken de hoop uit dat de eensgezinde samenwerking mag blij ven voortduren en dat op dit alles Gods zegen mag rusten. Raadslid Krijger sloot zich gaarne bij deze woorden aan. De notulen van de vorige vergadering werden hierna onveranderd vastgesteld. Aan de orde is daarna de toegezonden begroting van de Keuringsdienst van Wa ren, welke geen bezwaar ontmoet. Over het geschreven stukje van Poortvliet in het Zeeuwsch Dagblad van 14 Januari, sprak de raad zijn voldoening uit, als aan gevende een juist beeld van de gemeente, in tegenstelling met wat de Waarheid over Tholen schreef. Besloten wordt, behoudens goedkeuring Ged. Staten toe te treden als lid van de Ver. van Leiders van Openbare Diensten en Instellingen voor Sociale Zorg. De dankbetuiging van het Koningin Wil- helminafonds voor de ontvangen contribu tie ad 10,— over 1952 wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een dankbetuiging van de muziekvereni ging voor de ontvangen subsidie ad 100, over 1952 wordt voor kennisgeving aange nomen. Het tekort bedragende 89.10 op het t.b.c.-onderzoek zal in de begroting worden verwerkt. Hierna komt aan de orde de aangevraagde subsidie voor de A.V.O.- werkplaats te Tholen ad 10 cent per inwo ner en zulks over 1952 en 1953, naar aan leiding van de overgelegde balans per 31 December 1952 en de begroting 1953. De voorzitter vraagt wie van de raadsleden de vergaderingen te Tholen op jl. Zaterdag hebben bijgewoond. Dit zijn de heren van Ast en Vroegop. De heer van Ast heeft daarna in een helder overzicht wat op de vergadering te Tholen naar voren is geko men en zegt dat deze vergadering voor hem verhelderend heeft gewerkt. Ook de heer Vroegop zegt door deze vergadering een ander inzicht in deze gehele materie te heb ben verkregen. Beide heren zijn thans tot inzicht gekomen dat het voortbestaan van deze werkplaats aanbevelenswaardig is. De voorzitter merkt ook op, dat reeds in het college van B. en W. hierover breedvoerig is besproken en dat het college voorstelt om de gevraagde subsidie voor 1952 en 1953 toe te staan, waarna alsdan opnieuw kan bezien worden hoe de zaken er voor staan. De heer van Ast merkt nog op, dat hij er vooral op heeft aangedrongen de raads leden in het vervolg met de juiste gang van zaken op de hoogte te houden. Raadslid de Graaff vraagt aan de voor zitter of deze van mening is dat het voort bestaan van de werkplaats nuttig is. De voorzitter antwoordt bevestigend en spreekt de hoop uit, dat de raad gezien het philantropisch karakter van een en ander de gevraagde subsidie niet zal onthouden. Met algemene stemmen wordt daarna be sloten de subsidie over 1952 en 1953 toe te staan. Op verzoek van de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege om subsidie ad 2 cent per inwoner wordt, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, goedgunstig beschikt. De mededeling van het bestuur Algemene Armen, inzake samenstelling armencommis- sie, word voor kennisgeving aangenomen. De goedgekeurde wijziging begroting, 10e wij, dienstjaar 1951, alsmede de wijzigingen 4e en 9e dienstjaar 1952 worden voor ken nisgeving aangenomen. De mededeling van het schoolbestuur d.d. 8 December 1952 inzake leerlingenaantal over 1952 wordt voor kennisgeving aange nomen. Het controle-rapport 3e en 4e kw. van het Algemene Armbestuur wordt voor ken nisgeving aangenomen. De mededeling van het Bouwkundig Bu reau Joh. Fraanje dd. 2 Januari 1953, in zake bouw 3 woningen te Poortvliet, wordt voor kennisgeving aangenomen. Het proces-verbaal van de opneming per 31 December 1952 van de kas van de Ver. tot bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders te Poort vliet wordt voor kennisgeving aangenomen. Het schrijven van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg d.d. 1 December 1952 no. 52488, doet de voorzitter opmerken dat de heren van het Rijksbureau minder aange naam getroffen waren door de wijze waarop in het verleden de toren te Poortvliet was gerestaureerd. Weinig hoopvolle vooruit zichten werden gegeven voor eventuele sub sidie, daar de toren als monumentaal ge bouw niet van heel groot belang is. De voorzitter stelt voor, de restauratie kwestie later nog eens opnieuw aan de orde te stellen en te zien of restauratie uit eigen middelen kan geschieden. Aan A. J. Anthonisse wordt voor de ver betering van zijn woning medewerking ver leent om hem in aanmerking te doen komen van een premie uit het Terlingenfonds. De financiële consequenties voor de gemeente hieruit voortvloeiende bedragen 467, De totale bouwkosten worden geraamd on 5879.—. Besloten wordt aan de daarvoor in aan merking komende ouden van dagen een ko- lentoeslag te verstrekken voor 2 mud kolen. De raad voteert hiertoe een bedrag van 800,—, waarin begrepen een subsidiebe drag van 350,van het Algemeen Arm bestuur. Na toelichting door de voorzitter wordt daarna besloten een bedrag van 500,te voteren voor het in orde brengen van het archief, zulks behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Hierna niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze openbare vergade ring, onder dankzegging voor de aangename bespreking. DE KOMENDE SU1KRBIETENUITZAAI EN DE VERGELINGSZIEKTE De suikerbietenoogst 1952 behoort weer tot het verleden. Ondanks de schier onover komelijke moeilijkheden hebben boer en fabrikant in nauwe samenwerking de cam pagne weer tot een goed einde gebracht. De opbrengsten zijn boven verwachting gunstig uitgevallen. Menige boer heeft zich in de loop van de zomer met zorg afgevraagd, wat er van zijn suikerbieten terecht moest komen, toen de zo gevreesde vergelingsziekte reeds zo vroeg zijn aanval inzette. Nu wij reeds menige stem uit de praktijk hebben vernomen, blijkt achteraf de schade, veroorzaakt door de vergelingsziekte, toch nog te zijn meegevallen. Een van de oorzaken ligt waarschijnlijk in het feit, dat zeker twee derde van het suiker bietenareaal bezaaid was met E-rassen. Zo als ook o.a. het Zeeuwsch Landbouwblad van 4 Oct. jl. schreef, kwam dit duidelijk naar voren op een perceel suikerbieten, waar men op de rij af het verschil Kleinwanz- leben, Hilleshög en Kuhn P zag. Ze waren gelijk gezaaid op dezelfde grond, met dezelf de bemesting en bewerking. De laatstge noemde soorten stonden veel geler. Kennelijk bleek ook hier Kleinwanzleben beter bestand tegen de vergeling dan de beide genoemde andere rassen. Bovendien kan bovengenoemd E-ras door zijn geringere schieterneiging en snelle grond- bedekking vroeg gezaaid worden, hetgeen eveneens de kans op infectie met vergelings ziekte sterk verminderd. Men bedenke echter wel, dat men bij vroeg zaaien meer zaaizaad per hectare no dig heeft om een regelmatige opkomst en een plantbestand van 70 a 80.000 stuks te verkrijgen. Nu de vergelingsziekte zich steeds meer heeft uitgebreid is het zeer gewenst aan het bovenstaande Uwe volle aandacht te schenken. Iedere land- en tuinbouwer, die als bedrijfsgenoot A bij het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit is in geschreven, wiens bedrijf maximaal 5 ha groot is, kan vóór 15 Febr. bij de Prov. Voedselcommissarissen een bijzondere tuinbouwteeltvergun ning aanvragen voor de teelt van vroege aardappelen met of zonder nacultuur. Als nacultuur zullen uit sluitend spruiten, bonen en bloem kool mogen worden geteeld. Bedrijfsgenoten A en land- en tuinbouwers met een bedrijf groter dan 5 ha kunnen vóór genoemde datum een bijzondere vergunning aanvragen uitsluitend voor de teelt van vroege aardappelen, dus zonder nacultuur. De Rijksinstituten en coöperatieve bedrijven oefenen terecht een strenge controle uit op de kwaliteit van de melk; één van de eerste voorwaar den is hier: reinheid. Eerder wezen wij reeds op de zindelijkheid, die men door toepassing van rubber vloeren en wandbekleding heeft we ten te bereiken in die bedrijven, waar de modernste methoden wor den toegepast. Naast het onderzoek naar de ver schillende voordelen van het ge bruik van rubber heeft men in de zelfde geperfectionneerde stallen de melk onderzocht naar streptococcen, die het gevolg zijn van besmettelijke uierontsteking. Het resultaat van dit onderzoek was de ontdekking, dat de nielk, af komstig uit deze stal, een zeer laag aantal streptococcen bevatte in ver houding tot andere stallen, die nog niet tot het aanbrengen van een rub ber interieur waren overgegaan. Ook het vee werd door de plaat selijke veterinaire dienst op de aan wezigheid van streptococcen onder zocht, want door deze bacterie wordt de ontsteking veroorzaakt. Slechts bij vier van de tachtig dieren werden deze bacteriën aangetroffen. Ongetwijfeld zal iedere veehouder beamen, dat een zo lage frequentie in een zo grote groep dieren tot de hoge uitzonderingen behoort. In de melkafdeling van het bedrijf is grondig spoelen en wassen de be langrijkste factor voor reinheid. Ook hier heeft men tot op zekere hoogte gebruik gemaakt van rubberbekle ding voor de diverse onderdelen. Aan de eerste eisen van melk hygiëne heeft men op deze wijze vol daan. Voor iedere veehouder is het daarom van belang geregeld op de hoogte te blijven van nieuws op het gebied van stalverbetering. Bij iedere modernisering van het eigen bedrijf verdienen de modernste toepassingen van rubber de aan dacht, want hygiëne in de stal is een volksbelang. De meeste lezers zullen wel we ten wat de kropziekte is, waarbij mensen een sterke zwelling van de hals krijgen. Deze zwelling wordt veroorzaakt door een abnormale ontwikkeling van de schildklier, die dan tegelijkertijd niet meer zo goed werkt. Er treden allerlei onaange name verschijnselen op zoals vet zucht, e.d. Wanneer de schildklier niet werkt zoals ze zou moeten doen, duidt dit dikwijls op een tekort aan jodium in het voedsel, vooral in het drink water. Daarom wordt in die streken van ons land, waar het water te arm aan jodium is, aan de bakkers voor geschreven jodiumhoudend zout te gebruiken. Vroeger voegde men ook wel een jodiumoplossing aan het drinkwater toe, doch als wij het wel hebben, is dit systeem verlaten en vervangen door het gebruik van het bovengenoemde zout. Nu had men reeds in 1928 ont dekt, dat kropverschijnselen bij ko nijnen optreden als men deze dieren in hoofdzaak koolplanten te eten geeft. Bij een voortgaand onderzoek bleek dit ook het geval te zijn bij geiten, schapen, varkens en ganzen. Inmiddels heeft men de stoffen ont dekt, die deze schadelijke werking veroorzaken en die speciaal in kool blad voorkomen en in het meel van de oliehoudende zaden van kool achtige planten. In de olie zelf schijnt deze stof niet voor te komen. Men zou hieruit kunnen afleiden, dat het eten van veel koolsoorten voor de gezondheid van de mens niet gewenst is. Bladgroenten kun nen daarentegen onbeperkt worden aangeraden. Voor de oorlog kostte zwarte pe per afgeleverd in Enropa of New York 75 sh. per 100 Engelse pon den. Het vorige jaar was de prijs opgelopen tot niet minder dan 1400 sh. Daarna is een belangrijke daling opgetreden, doch de peper is nog altijd meer dan 10 keer zo duur als voor de oorlog. De voornaamste oorzaak daarvan is, dat de peper cultuur in Indonesië zo sterk is ach teruit gegaan tijdens de Japanse be zetting. Vroeger leverde Neder- lands-Indië 90 van de wereldhan del en thans nog geen 10. De groot ste afnemer van peper is Noord- Amerika. Bij mijn verblijf en terugkeer uit het ziekenhuis zeg ik, namens vrouw en kinderen dank voor de grote belangstelling mij betoond. P. den Boef Tholen. Krulletjes in Uw haar? of een Kapsel, dat U staat? Stellig het laatste een kapsel dat bij Uw uiterlijk past dat kan alleen een goede kapper U geven. Voor een goede permanent Grote Markt 31 Bergen op Zoom Telefoon 896 Nog af te geven een kleine hoeveelheid geprepareerde plantultjes, maat 8 16, N.A.C. gekeurd f 1.85 p. kg. Ook nog beperkte voor raad Galathee Uienzaad. Aanbevelend, JOH. KNULST Tel. 54 - St. Maartensdijk Uw adres voor het van bruids- en luchtfoto's en diverse diploma's is Woninginrichting Fa C. LABAN, Tholen Niet in staat de kniplessen te Stavenisse voort te zetten, dank ik alle leerlingen voor het genoten vertrouwen. Deze lessen zullen voortgezet worden door Mej. TO VAN AS Weststraat 326 - Scherpenisse in het leslokaal bij dhr Koetsdijk, Voorstr. Stavenisse, te beginnen Donderdag a.s. 29 J.Duari van 3.30 tot 5.30 en 7 tot 9 uur. Ook nieuwe leerlingen kunnen hierbij aansluiten. J, VERMEULEN Benut de laatste week van de Cocosloper 70 cm br. van f 4.40 voor f 3,45 per meter Cocosloper 50 cm br. van f 4.10 voor f 3.25 per meter Stoffen loper 50 cm br. van f 2.60 voor f 1.95 per meter Holtap karpet 230 x 315 cm van f 93.70 voor f 59.— Viltpapier 100 cm br. van f 0.45 voor f 0.35 per meter Tafelzeiltejs met wollen rug van f 11.75 tot f 7.95 Gekleurde katoen van f 1.20 voor f 0.95 per knot 1 theedoek vanf 1.25 1 gr. stofdoek f 0.75 f 2.nu voor f 1.69 Bovendien nog vele koopjes in interlock en op alle andere tex- tielgoederen 10 korting gedu rende Januari. ST. ANN ALAND HEREN LANDBOUWERS, VRACHTRIJDERS, SCHIPPERS De heer C. Rijnberg U wel bekend uit St. Annaland zal vanaf heden, onze producten Amerikaanse smeeroliën en vetten bij U aan bieden onder het merk Anchor Motoroils en Pennsylvania Bulk oil producten Antwerpen Rotterdam Philadelfia. De heer Rijnberg zal U als onze medewerker met zeer scherpe prijzen en prima kwaliteiten van dienst zijn. Voorts zal hij op alle beursdagen van het eiland Tholen steeds aan wezig zijn en zal gaarne Uw op drachten in ontvangst nemen. Aanbevelend, „Pennsylvania Oil Products „ANCHOR" W. Sassen Co, Breda. HAAST U om Uw rijwiel te la ten moffelen. Slechts deze maand nog een eerste klas kettingkast gratis, pracht lakwerk. Vraagt in lichtingen. Wij komen door het gehele eiland. L. van Daalen, Rijwielhandel, St. Annaland, tel.35 van de Muziekvereniging „Accelerando" te St. Annaland in de zaal van dhr. W. Rijnberg op 30 JANUARI as. om 7 uur. Opgevoerd wordt het toneelstuk Plaatsbespreking Zaterdag 24 Jan. van 3 tot 4 uur aan de zaal. De Jaarlijkse boekjescontrole en bijschrijving van rente op de spaar- en lopende rekeningboek jes wordt gehouden vanaf: MAANDAG 26 JANUARI tot en met VRIJDAG 30 JANUARI dagelijks van 912 en van 25 uur Het Bestuur. VOOR directe levering onge- kiemd, of voor voorjaarslevering voorgekiemd aan te bieden de volgende soorten prima kleipoot- aardappeien: Eersteling, Doré, Eigenh., Bintje, Furore, Meerlan- der, en Alpha. Diverse klassen en maten. J. K. Poot, Scherpenisse, Telefoon 4. ZOMERTARWE beperkte voor raad; Soortecht wijnpeenzaad;Rijns- burger Plantuitjes Maat 820; Klaverzaden enz kunt U voordelig bestellen bijA. Hage Boschstr B 8i St. Maartensdijk. TE KOOP: in goede staat zijnde kinderwagen, billijke prijs. L. P. Goedegebuure, Voorstraat A 434, St. Annaland. GEVRAAGD per 1 MAART 1953 moet goed met alle landbouw- werkzaamheden bekend zijn, liefst ook met tractor rijden. Nieuwe woning met tuin aan wezig. Wed. J. M. A. van Nieuwenhuijzen- Knook Kruislandsedijk 42 Steenbergen - (post Kruisland) Op 26 en 27 Jan. a.s. kan bij zondere teeltvergunning worden aangevraagd voor eerstelingen en dore's. Voor eigenheimers en bintjes be hoeft geen aanvrage te worden ingediend. t/l Voor het voorjaar een zwart Costuum. Witte overhemden; Grijze en zwarte dassen; Herenhoeden; Zwarte wollen stof voor japonnen. Bovendien alle bovenstaande artikelen ook in gekleurd. Wenst U een Costuum aan te laten meten, binnen 2 a 3 weken klaar. Dit wordt op de fabriek gemaakt, alles rechtstreeks van de fabriek, dus zeer voordelig. A 37 - Tel. 77 - St.Annaland 4) 4* 4a IA t. O U Voorts zijn verkrijgbaar PFAFF handnaaimachines - Pfaff ringspoelnaai- machines in een grote prachtige sortering op degelijk en luxe kastmeubels.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 3