WEEKBLAD VOOR NET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Subsidie op Closets. Sneeuwval en Sneeuwmeting* Het Parlementair Overzicht Politieke Beschouwingen in Eerste Kamer. Geen invloed van fracties bij Kabinetsformatie. 1952 in Zeeland een record nat jaar. Prinses Margriet viert haar verjaardag. ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 9e Jaargang No. 8 16 Januari 1953 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9. Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00. elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u aangennmtn De Eerste Kamer is deze week begonnen aan de Algemene Politie ke Beschouwingen. Het was een de bat, dat daarom zo interessant was, omdat op hoog peil werd gesproken over het recht van christelijke par tijorganisatie. Onze Senatoren mo gen dan niet die felheid bezitten, die men vaak kan bespeuren bij de jongere collega's aan de overzijde van het Binnenhof, men zal niet kunnen ontkennen, dat zij als oude politieke rotten geducht, maar be heerst van zich kunnen afpraten. Behalve dit zuiver principiële debat kwamen er nog andere vraagstuk ken aan de orde, die alleszins de moeite waard waren. De oppositieleider in de Eerste Kamer is thans Prof. Molenaar, de voorzitter van de liberale fractie. Zeven jaar lang hebben we prof. Anema als eerste spreker ontmoet. Thans moest hij genoegen nemen met de tweede plaats, die men deze tachtigjarige nestor terecht gunt. In het algemeen bestond er alge mene ontstemming over de wijze, waarop het huidige Kabinet is ge formeerd. Het maken van Kabinet ten wordt een publiek vermaak, zo zeide de heer Kropman en naar zijn mening wordt de politieke activiteit daardoor niet bevorderd. Zijn klacht was en de heren Anema (a.r.), Molenaar (v.v.d.), Kolff (c.h.) onderschreven dit dat het dualisme in ons staatsbestel (rege ring en parlement als twee afzon derlijke grootheden) teniet wordt gedaan door het inschakelen van de fracties bij de formaties. Daaraan en daaraan alleen is de lange duur van de crisis te wijten geweest. Men is gaan touwtrekken, met als enig resultaat, dat alle fractievoorzitters zich niet gebonden verklaren aan het Kabinet, maar enkelen -de k.v.p. bijv. niet zich liefst niet willen binden aan de vage richtlijnen die als uitgangspunt voor de for matie hebben gediend. Naar aller gevoelen in deze Kamer mag de formateur wel overleg plegen met de fractievoorzitters, maar dat moet dan alleen de bedoeling hebben voeling te houden om te kunnen na gaan hoe de kaarten liggen. Is hij daarvan op de hoogte hij moet toch kunnen rekenen op een meer derheid dan zal de formateur zelf het werk moeten opknappen. Alle verwarring die ontstaat door het op eisen van zetels door fracties kan zodoende worden voorkomen. Draagt dit Kabinet een socialistisch stempel Deze stelling is volgens prof. Anema (a.r.) even onjuist als begrijpelijk. De a.r. die voor de eerste maal meedoen, hadden er na tuurlijk behoefte aan deze gedachte te ontzenuwen en naar wij geloven met goede argumenten. In de eerste plaats kon worden verwezen naar de redevoering van de socialistische fractievoorzitter in de Tweede Kamer, de heer Burger, die maar matig tevreden was met dit Kabinet en beloofde te zullen pogen „er het beste van te maken". In de tweede plaats heeft minister-presi dent Drees uitdrukkelijk verklaard, dat er geen bepaald stempel op dit Kabinet mag worden gedrukt. Het is een coalitie Kabinet. Niets meer en niets minder. Zelfs de oude oppo sitie durfde deze gedachte niet meer te poneren, hoewel Mr. Oud dat destijds in de Tweede Kamer nog wel heeft gedaan. Wel wees Prof. Molenaar er nu op dat in de boe zem van de Christelijke partijen geen eenstemmigheid heerst over de te voeren practische politiek. Hij was er van overtuigd, dat er principieel geen verschil van inzicht in deze partijen bestaat, maar juist die prac tische verschillen doen haar gemak kelijker voor het socialisme open staan. recht van afscheiding Minister Kernkamp is te ver ge gaan tijdens de onderhandelingen met Suriname. Hij heeft het recht van afscheiding beloofd, maar de Kamer wil daarvan niets weten. Dat is een grote botsing geweest en het is begrijpelijk, dat de Eerste Kamer er behoefte aan heeft gevoeld, dit probleem nog eens op te rakelen. Prof. Molenaar maakte opmerkin gen die hout sneden. Dat zal een ieder moeten toegeven. Waarom heeft het Kabinet geen standpunt bepaald voordat minister Kernkamp naar New York vertrok Waarom deed het niet hetzelfde voordat de begroting van Overzeese Rijksdelen in de Tweede Kamer aan de orde kwam Was de toelichting op de overeenkomst werkelijk zo onduide lijk, dat de ministers Drees en Beel niet konden hebben begrepen dat het recht van afscheiding was be loofd En was het antwoord van beide ministers ook zo onduidelijk, dat minister Kernkamp het niet kon begrijperi Het waren lastige vra gen. De heer Kropman vond het beleid van minister Kernkamp niet erg gelukkig. Wij hebben niet nage laten de onderhandelingen met de West zo gecompliceerd en zwaar wichtig mogelijk te maken. Dat heeft wantrouwen gewekt en daarom is het maar beter dat we de nieuwe onderhandelingen nu maar even laten rusten. De heer In 't Veld, de nieuwe socialistische fractievoor zitter in de Eerste Kamer, kon niet geloven dat Suriname het recht van afscheiding begeert. Maar het moet worden gegeven, anders is het met de veel beloofde vrijwilligheid ge daan. Deze afgevaardigde kreeg het vooral met de heer Kropman (k.v.p.) aan de stok over de verhouding Christendom en Humanisme. Beiden zijn nodig, zo zeide hij, om de Westerse beschaving te verdedigen. Dat kan want het Humanisme is niet tegen de Kerk. Het bestrijd haar zeker niet. De heer Kropman was echter van mening, dat de p.v.d.a. tenslotte in het felst van de strijd niet meer met de andere partijen kan mee marcheren, omdat zij de „hoogste goederen" niet kan verdedigen: de verbreiding van het Evangelie, ook buiten de kerkmuren. Het was een debat waarin eerder reeds ook de heer Kolff zich had gemengd, om dat de socialisten het recht van christelijke partijvorming in de schriftelijke stukken had ontkend. Dat betreurde hij uiteraard en gloedvol verdedigde deze c.h.-afge vaardigde zijn principiële visie. Na tuurlijk kwamen de partijen geen steek verder tot elkaar, maar dat zal niemand hebben verwacht. Over het algemeen is dit Kabinet in de Eerste Kamer niet onwelwil lend ontvangen. De v.v.d. zal steu nen waar mogelijk is, maar zal cri- tiek zeker niet achterwege laten. Dat was een gematigd of liever, een loyaal oppositie-geluid. Ook de k.v.p., a.r. en c.h. zullen steunen, zolang dit practisch en principieel mogelijk is, De p.v.d.a. maakte meer reserves. Geen steun door dik en dun, zo zeide de heer In 't Veld. Dat doet natuurlijk afbreuk aan een doel bewuste houding, maar daar kan het Kabinet zelf het nodige aan ver anderen door het been stijf te houden. Nadruk verboden. Door de Hoofdingenieur-Directeur van de Centrale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie Zee land is aan alle gemeentebesturen in deze provincie het volgende schrijven gericht: „In verschillende gemeenten, waar nog het tonnenstelsel voorkomt, streeft het gemeentebestuur naar de vervanging van de tonnen door closets. Het is mij bekend, dat met deze ver andering nogal wat kosten gemoeid zijn en dat op de gemeentelijke rekening jaar lijks een flink bedrag voor de wekelijkse reiniging moet worden uitgetrokken. Ook is het mij bekend, dat verschillende ge meentebesturen aan de eigenaar van een woning een premie beschikbaar stellen, indien hij een closet aanbrengt. In het algemeen blijkt de vervanging van tonnen in closets niet die voortgang te hebben, welke voor de goede volks gezondheid en huisvesting noodzakelijk is. Met het oog op de grote aantallen woningen, die de bedoelde verbetering behoeven, is besloten om van Rijkswege als tegemoetkoming in de kosten per geval 25.beschikbaar te stellen. Voorts heeft de D.U.W. zich bereid ver klaard volgens de bekende winterregeling de bedoelde verbeteringskosten te sub sidiëren. Gaarne zal ik vóór 1 Februari 1953 mededeling van U ontvangen of er in Uw gemeente van bovenbedoelde rege ling gebruik zal worden gemaakt. Uiter aard is het mij niet bekend hoelang deze regeling van kracht zal zijn, doch ik acht het gewenst, dat Uwerzijds zoveel moge lijk bekendheid wordt gegeven aan deze thans geboden mogelijkheid tot het ver krijgen van een premie. Het is echter noodzakelijk, dat mij vooraf toestemming wordt gevraagd om met het aanbrengen van een voorziening te beginnen. Nadat een aanvrage, met kostenbegro- ting, is binnengekomen, zal mijnerzijds zo spoedig mogelijk daartoe toestemming worden verleend. Na het gereedkomen dient mij ten spoedigste een verzoek tot toekenning van vorengenoemde premie te bereiken, waarna mijnerzijds nog een controle zal volgen. De Hoofdingenieur-Directeur, w.g. M. Glerum." Het leek ons goed dit schrijven in zijn geheel onder de aandacht van de lezers te bren gen. Wellicht dat men van deze geboden gelegenheid wil profiteren. (Van onze weerkundige medewerker) Na een periode van zacht en regenachtig weer viel er op de laatste dag van 1952 in een groot deel van ons land sneeuw. Het K.N.M.I. wekte haar luisteraars in het weer- praatje van Oudejaarsavond op, om sneeuw- metingen te verrichten en wel, even na mid dernacht en de volgende ochtend. Velen hebben aanvankelijk aan een soort Aprilmop gedacht maar dit was niet het geval. Het was een mooie gelegenheid om meer over' de neerslagverdeling te weten te komen. Voor neerslagmeting van gevallen sneeuw is een duimstok al voldoende, daar men op enkele plaatsen waar de sneeuw niet is op- of weggewaaid de dikte van de laag meet. Men neemt een gemiddelde en zo krijgt men een indruk hoeveel centimeter er is gevallen. Vermeld zij, dat 1 cm. sneeuw overeen komt met ongeveer 1 cm vers gevallen sneeuw. De resultaten van deze oproep zijn nog Op Maandag 19 Januari is het feest in het koninklijk gezin. Op een na de jongste, prinses Margriet viert dan haar verjaardag. Met haar viert het gehele nederlandse volk deze dag als een feestdag, want was het niet dit prinsesje, dat nu de leeftijd van tien jaar bereikt, dat in den vreemde werd geboren, toen ons land en ons volk in een vreselijke strijd waren gewikkeld met een niets ontziende bezetter? Haar foto was het, die in die tijd illegaal verspreid werd en ons moed gaf om voort te gaan. De vreugde die wij toen verborgen moesten houden kan nu vrij geuit worden. Daarom is het een extra feestdag omdat de verjaardag van prinses Margriet ons tevens dankbaar stemt voor de herwonnen vrij heid. Dat zij nog lang en gelukkig moge leven is de wens van het gehele nederlandse volk. niet bekend, maar ongetwijfeld zullen velen na middernacht van deze nieuwjaarsdag aan het sneeuwprikken zijn gegaan. Niet overal, want al lag er in het westen en midden van ons land en ook in Friesland 4 a 8 cm sneeuw in het Noordoosten lag een dun laagje in Twente b.v. was geen vlok gevallen. Er verlopen winters in ons land. waarin sneeuw een zeldzaamheid is, dit jaar heb ben wij al een zeer groot aantal sneeuwda- gen kunnen optekenen. Vanaf 15 Novem ber, toen de eerste vlokken vielen, heeft men hier en daar al meer dan 10 sneeuwda- gen waargenomen. Bekijken wij het gemid delde aantal sneeuwdagen, dan zien wij dat er in de westelijke helft. Groningen, De Bilt en Maastricht 21 dagen, Winterswijk 19, Gemert 17, Den Helder, Hoorn, Joure, Vlissingen 15, Witte veen 14 en Naaldwijk 12 dagen. Een buitengewoon zware sneeuwwinter was de strenge winter van 1941-'42. Ruim een week in Maart 1942 lag er in een groot deel van ons land nog meer dan 30 cm sneeuw. De sneeuwstorm van 5 en 6 Maart 1942 bij 10 a 12 graden vorst leverde sneeuwophopingen van meer dan 1 meter hoogte. Hieruit blijkt, dat het er ook in ons land af en toe Amerikaans of Russisch naar toe kan gaan, waar sneeuwhopen van een meter geen zeldzaamheid zijn. Het jaar 1952 heeft vooral in Zeeland veel regen gebracht. In Vlissingen b.v. is, na het begin van de regenwaarnemingen al daar, dit vanaf 1855, nimmer een zo nat jaar voorgekomen; er viel n.l. 970 mm, te gen slechts 730 mm in Den Helder, 795 mm in De Bilt en 799 in Groningen. Gemiddeld over het gehele land viel er ongeveer 820 mm, hetgeen 100 mm meer is dan de nor male hoeveelheid die er in een jaar valt. De gemiddelde temperatuur bedroeg te De Bilt uit uurlijkse waarnemingen berekend 8.8 gr C normaal 9.2 gr C. Na 1942, toen de gemiddelde temperatuur 8.3 gr C bedroeg, was er niet weer een te koud jaar voorgekomen. In De Bilt had 6 Juli met 30.9 gr C de hoogste temperatuur en was 7.1 gr C op 29 November de laagste. Vanaf Nieuwjaarsdag is het weer in deze eerste week van Januari te koud. Zaterdag nacht daalde tijdens een felle opklaring de temperatuur snel; in De Bilt tot 8.1 gr C, op Vliegveld Eelde tot 6.7 gr C. Zeer koud is het de laatste tijd in Noord Rus land. Op het weerkaartje van Zaterdag jl. zien wij rond de Witte Zee tempera turen van 37, 31, 24 en 26 graden onder het vriespunt. Zoals U zich nog zult herinneren, heb ben de Duitse weerkundigen in de Ameri kaanse Zóne van Duisland een gemiddelde zacht? Winter voorspeld. December was in De Blit 1.3 gr C te koud, zodat het kwik nog flink moet stijgen wil de winter niet normaal of te koud, maar als zachte winter eindigen. Nu gelden deze voorspellingen voor Duitsland, waar het de laatste tijd niet koud is, maar van zacht winterweer is ook daar geen sprake. De dagen beginnen te lengen en eind volgende week ligt meteo rologisch gezien de winter van 1952-53 al weer voor de helft achter ons, al moeten wij het gemiddelde dieptepunt van de win ter (de laatste decade van Januari) nog passeren. Het weerpraatje van het K.N.M.I. van Dinsdagavond j.l. gaf de ijsliefhebbers zeker weer moed, daar nog een aanhouden van het koude weer werd verwacht. Woensdag hadden in het Noorden al weer ijswedstrij- den plaats. Dr. P. J. Duinker Tholen, Tel. 40 Dr. J, Vermet, Nieuw-Vossemeer, Tel. 10 BURGERLIJKE STAND Geboren: 31 Dec.: Anna Geertruida Maria, dochter van J. P. Russcher en A. C. de Mooy. 6 Januari: Iman, zoon van A. D. de Graaf en C. M. v. Olffen. 13 Jan: Ebina Anna, dt. van C. J. de Regt en A. Burger. Huwelijken: 13 Jan.: Charles A. M. van Dijck, 25 jr. wonende te Bergen op Zoom en Catharina L. J. T. Ooms, 24 jr. alhier. Overlijden: 23 Dec.: Petrus Robertus Mennes, 68 jr., wonende te Tholen, weduwn. van P. Roo- zenboom. 9 Jan.: Anna v. d. Jagt, 56 jr. 11 Jan.: Jan Kornelis Sandijk, 90 jr. we duwnaar van D. M. de Rijke. GEVONDEN VOORWERPEN Een bril met etui; een paar rood gekleurde kinderwantjes; een portemonnaie met 1.26 inhoud; een donkerbruin gekleurde kinder- portemonnaie; een autoslinger; een blauwe ceintuur, met koperen haken; een wollen linkerkinderwantje met twee rode harten er op geborduurd; een zitkussen van achter bank van personenauto; een zilveren arm bandje met 5 centstukje uit de 19e eeuw; twee postzegels van 50 cent; een bruine jongens colbertjas, met zwarte kam in binnenzak. Inlichtingen Rijkspolitie te Tholen. HOOGWATER in de week van 18 tlm 24 Jan. 1953 Zondag vm 5.32 en nm 17.53 uur Maandag 6.14 18.35 Dinsdag 7.00 19.17 Woensdag 7.40 20.00 Donderdag 8.30 20.55 Vrijdag 9.31 22.07 Zaterdag 10.51 23.35 Donderdag 22 Jan. Eerste kwartier Oude duivinnen: 1. D. Burgers; 2 en 7. L. M. de Heer; 3. C. Noordijke; 4. D. Jan sen; 5. M. Tazelaar; 6. L. Jansen. Jarige doffers: 1. A. Bout; 2. L. Laban; 3. Joh. Deurloo; 4. D. Jansen; 5. F. Koppen- hol; 6. M. Tazelaar; 7. R. de Groot. Jarige duivinnen; 1 en 6. A. de Jonge; 2. R. de Groot; 3. Joh. Baay; 4. F. Koppen- hol; 5. Joh. Deurloo. Jonge doffers! 1 en 6. Joh. Baay; 2 en 5. L. M. de Heer; 3 en 13 J. Praat; 4. L. Laban; 7. G. Soomers; 8. L. Soomers; 9. J. Beve lander; 10. D. Jansen; 11. M. Tazelaar; 12. G. Larooy, Scherpenisse. Jonge duivinnen! 1 en 10: B. Suurland, Scherp.; 2. L. Soomers; 3, 6 en 8. G. Soo mers, 4. L. M. de Heer; 5. A. de Kok; 7. J. Praat; 9. D. Jansen; 11. G. Larooy, Scherp.; 12. L. Laban. Late doffers! 1. G. Soomers. Late duivinnen: 1. V. Laban. Schoonheidsklasse Doffers! 1. L. Jansen; 2. B. Suurland; 3. Joh. Baay; 4. D. Jansen. Duivinneni 1. D. Jansen; 2. L. M. de Heer 3. L. Jansen. Ingeschreven in de vliegklassen; 206 d. Ingeschreven in de schoonheidsklasse 24. Keurmeester was dhr. Joh. v. d. Horst uit Breda. (Nadruk verboden) J.H.P. 6.43 uur. EERVOL ONTSLAG EN BENOEMING Op zijn verzoek is aan de heer G. Amsing eervol ontslag verleend als kassier van de Nutsspaarbank alhier. Dhr. Amsing heeft de Nutsspaarbank gedurende 30 jaar als zodanig trouw gediend. In zijn plaats is thans de heer B. J. van Westen benoemd. De heer L. D. A. Looysen werd in de Maandagavond jl. gehouden vergadering gekozen als vice-voorzitter. SCHUTTEVAER De afdeling Tholen van de Ned. Schip- persver. „Schuttevaêr" hield onder voor zitterschap van de heer M. W. de Korte in hotel Zeeland haar jaarlijkse bijeenkomst. De voorzitter deelde mede, dat het be stuurslid J. de Kok niet aanwezig kon zijn. De afdeling Zwijndrecht werd door een be stuurslid vertegenwoordigd. Uit het financieel verslag bleek, dat er een batig saldo was van 92.88. Tot be stuursleden werden herkozen de heren P. Baaij en M. W. de Korte. De heer Math. Schot werd gekozen als afgevaardigde naar de vergadering te Terneuzen en de heer H. Bout als plaatsvervanger. KAMPIOENSCHAPPEN DUIVEN In de Zeeuwse Concourscombinatie van postduivenhouders behaalden onderstaande leden van de P.V. „De trouwe duif" alhier in 1952 de volgende kampioenschappen: I. Hokkampioen vitesse met onaange wezen duiven: 1. A. Wagemaker 10827 pt. II. Hokkampioen vitesse met aangewezen duiven: 1. A. Wagenaar (5832 pt). III. Hokkampioen Fond met aangewezen duiven: 2. Joh. Deurloo (1585 pt). IV. Duifkampioen Fond: 1. Joh. Deurloo (1088) pt); 2. A. Wagemaker (1030 pt.) V. Hoekkampioen jonge duiven (onaan gewezen): 1. Joh. Deurloo (5542 pt). VI. Hokkampioen jonge duiven (aange wezen): 1. Joh. Deurloo (2698 pt). VIII. Generaal kampioen (onaangewezen) I. Joh. Deurloo 16025 pt); 3. A. Wage maker (15818 pt.) VIII. Gen. Kampioen (aangewezen): 2. A. Wagemaker (8566 pt); 3. Joh. Deurloo (7293 pt). Doordat de heer A. Wagemaker niet mee deed aan de vlucht van Libourne waren zijn kansen iets ongunstiger. DUIVENTENTOONSTELLING In de zaal van dhr. v. Zanten werd eind December 1952 een duiven ten toonstelling gehouden. Uitslag: Oude doffers: 1. M. K. Speyer Pvl.; 2. Joh. Deurloo; 3. L. M. de Heer; 4. H. Cornelisse; 5 en 6 L. Jansen; 7. L. Soomers; 8. Fr. Koppenhol; 9. A. de Jonge; 10. L. Laban. BURGERLIJKE STAND over de maand December 1952 Geboren: 2 Dec.: Maria Anna Johanna, dt. van Abraham van der Zande en Martina Anna Cornelia Schoep. 15 Dec.: Martinus Cornelius, zn. van Wilhelmus van der Zande en Maria Cath. Hoendervangers. 16 Dec.: Wilhelmina Francisca, dt. van Aldrianus Bernardus Stuijts en Geertruida Cornelia de Leeuw. 21 Dec.: Marinus Leendert, zn. van Mari- nus Jacob Minheere en Jozina Willemina Oostdijk. 24 Dec.; Johannes, zn van Marinus Hen- drikse en Pieternella Maria Smit. Gehuwd: 16 Dec.: Cornelis Pieter Roelands, 25 jr. commissionnair, wonende te Steenbergen en Jacomina Johanna Lindhout 25 jr. zonder beroep, wonende te Oud-Vossemeer. Overleden: 3 Dec.: overleden te Bergen op Zoom: Klazina van Gorsel, 86 jr. weduwe van Leendert van der Werff. Loop der bevolking Ingekomen: Jacoba J. Kesteloo, uit Rotterdam naar A 30. Anthonij J. Rijstenbil met echtgenote uit Tholen naar B 186. Jacoba Quist, uit Arnhem naar C 95. Vertrokken: Paulina Strien, van C.65. naar Wol- phaartsdijk. Maria C. van der Zande, van C 22 naar Beverwijk. Janna C. Moerland, van C 79 naar St. Annaland. Jacomina J. Lindhout, van B374 naar Steenbergen. Maatje I. Kievit met dochter van All naar Rotterdam. GEVONDEN Omtrent een gevonden zwart wollen kin derhandschoen zijn inlichtingen te verkrijgen bij de Postcommandant der Rijkspolitie. ONBETEKENEND ALARM Maandagmorgen rukte de brandweer uit voor het blussen van een schoorsteenbrandje bij dhr. A. Aarnoudse in de Dorpsweg. Gelukkig was de omvang hiervan zo gering dat de brandweer na korte tijd weer kon vertrekken. NAAR HET ZIEKENHUIS Tijdens zijn werkzaamheden kreeg dhr. L. Klippel een stuk persdraad tegen zijn oog met het gevolg dat opname in het zieken huis nodig was. BOVENBEENBREUK Woensdag viel door de gladheid weduwe Bevelander achter haar woning en moest met een bovenbeenbreuk naar het zieken huis worden vervoerd. DE BIETENCAMPAGNE Het is niet altijd even gemakkelijk direct de cijfers bij elkaar te krijgen, maar dat is dan toch gelukt en dus kunnen we meedelen de totale bieten aanvoer op de St.Annalandse haven. Het is dit seizoen niet eenvoudig geweest. Mensen met tientallen jaren ervaring beweren zelfs, dat ze een dergelijke „ploeterij" als in 1952 voorkwam, niet eerder hebben mee gemaakt. Zo af en toe zwommen de bieten op het land. Wat dat betekent voor degene die ze moet oogsten,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1953 | | pagina 1