WEK DE GAL IN UW LEVER OP Zitting Kantonrechter te THOLEN. M£ ff REINIGINGSDIENST ■ilijf niet doorlopen uisi die Rheumaiisshe Pijnen. RONDVRAAG ~genéést PREDIKBEURTEN 2e ontdekte de commissie, dat het havengeld uiteraard toch een ver liespost oplevert, waarom ze advi seert ook de mosselschippers heffing te laten betalen. De voorzitter antwoordt dat deze opmerking wel op een vergissing moet berusten, daar die vissers een abonnement hebben, wat voordeli ger werkt, aangezien de havenmees ter op deze wijze aanmerkelijk min der administratie en werk heeft, dan wanneer hij iedere binnen komende mosselvisser in de gaten moet houden. Misschien slipt er nu een enkeling door, maar dat kan nooit zoveel zijn dat het de gemeente een dergelijk nadeel bezorgd, dan wanneer er geen abonnements regeling was ingevoerd. De commissie zou graag zien, dat er vooral op de nieuwe rondweg nog wat lichtpunten bijkwamen. De voorzitter zegt dit met het gasbedrijf te willen regelen. Men zal het dan zo moeten doen, dat er niet het gehele jaar door lantaarns bran den, maar bijv. in de zomermaanden periode wat minder en in de winter wat meer lantaarns. Wel zullen er enkele garnituren moeten worden aangekocht. In de verliespost van 537,— op de keuringsdienst was al toegemoet gekomen door de hogere heffing, waartoe hiervoren is besloten. Ook vindt de commissie de post voor de Keuringsveearts te hoog. Hierop antwoordt de voorzitter, dat de heer v. d. Maas per Februari 1953 met pensioen gaat en deze kwestie dan vanzelf ter sprake zal komen. Toch zal betaling per keer zeer bezwaarlijk zijn. Wordt er aan de schooltandver- zorging toch de nodige aandacht be steed, zo vraagt de commissie, als ze de belangrijke post ziet, die hier voor op de begroting staat. Er werd enigszins aan getwijfeld of deze dienst naar wens functionneert. De voorzitter antwoordt, dat een gemeenschappelijke regeling vooral in het begin altijd zijn moeilijkheden en bezwaren meebrengt. Men moet eerst op elkaar zijn ingesteld. Er hebben zich inderdaad strub belingen voorgedaan. Er is in de regeling echter een zodanige ver andering gekomen, dat gehoopt kan worden, dat de zaak volgend jaar tot volle tevredenheid loopt. Die Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht vraagt ook nog maar steeds een hoge begrotings post, maar ook dat is geen nieuwtje voor B. en W. en noch zij noch de begrotingscommissie kunnen hier aan iets veranderen. Toch wil de commissie niet alleen maar verlagingen. Zo vindt zij, dat de subsidie voor de kleuterscholen wel wat hoger mag zijn, gezien de goede werking van de scholen voor de gemeente. U salt '0 morgens „kiplekker" ait bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's LieverplUetjes. B. en W. onderstrepen dit laatste, zo antwoordt de voorzitter hierop, maar wanneer men de gehele be groting beziet is de subsidie voor de kleuterscholen toch zeker niet laag. Wel wil het dag. bestuur eenzelfde toezegging doen, als vorig jaar, toen nl. in de loop van het jaar nog enige verhoging kon worden toegekend. Als ook de begroting 1953 meevalt, kan dat weer. Gezien de vele sociale voorzienin gen vindt de commissie, dat men de gemeentearts wel op wachtgeldrege ling kan plaatsen. De voorzitter merkt op, dat de door de commissie aangevoerde ar gumenten dienaangaande al enkele jaren geleden zijn ontstaan. Toen is het salaris van de gemeente-genees heer dan ook belangrijk verlaagd. In samenwerking met betrokkene, Ged. Staten en de gemeente is dit bedrag destijds vastgesteld. Daarom voelt hij er niet voor daar aan te gaan tornen. Daar komt bij, dat de afd. Zeeland van de ver. van Ned. Gemeenten deze hele gezondheids zorg opnieuw gaat bekijken. Het zou prematuur zijn nu al maatrege len te gaan nemen. Inzake het verlenen van borg stellingen aan kleine zelfstandigen maant de commissie tot grote voor zichtigheid. Het dag. bestuur is dankbaar voor deze welgemeende raad en houdt daarmee zeker rekening. Tenslotte dankt de commissie B. en W. en het secretarie-personeel voor de aan deze begroting bestede moeite. Namens B. en W. dankt de voor zitter voor de woorden van de com missie en vraagt of er nog een van de leden is, die hierover het woord wenst. Dhr. H. Jansen zag op de begro ting 500.— uitgetrokken voor losse werklieden. Hij vraagt of dit soms iets nieuws is. De voorzitter antwoordt, dat die post er altijd was en nodig is, wan neer ziekte optreedt bij het perso neel of wanneer men er mensen bij moet nemen. De reinigingsdienst, zo vindt dhr. Jansen, vergt een kapitaal van be tekenis. De werkelijke kosten daar voor zijn nl. veel groter dan de 8500.die er voor op de begro ting staan. Alles bij elkaar komt het op ongeveer 12.000,Dat is dus niet weinig. Hij zou daarom in over weging willen geven te bekijken of de reinigingsdienst niet op voor deliger manier uit te voeren is. De voorzitter zegt, dat hier al meerdere malen door B. en W. over gepraat is. Er is zelfs overwogen om een auto aan te kopen. Daartoe is men een 14 dagen geleden naar Zuid-Beveland getrokken en heeft men een kijkje genomen in Kapelle, Kruiningen, enz. Meerdere gemeenten doen daar samen met één auto. Het gaat erg vlot. Het bleek ons echter, dat er in die gemeenten maar een maal per week wordt opgehaald. Wanneer men daar hier ook genoegen mee neemt, zal het belangrijk schelen. In Kruiningen heeft men een auto waarvan de bak kan worden losge maakt en opgetakeld. Er gaat dan weer een bak op die zand vervoerd. Zo maakt men de auto de gehele week productief. Want het is ge bleken dat zo'n auto de gehele week in gebruik moet zijn, wil het niet nadeliger zijn dan de huidige ma nier. Er zit dus een mogelijkheid in een auto met een andere gemeente samen te kopen. Maar we hebben al meer ervaring met gemeenschappe lijke regelingen, waar men aan de ene kant voor kan voelen, maar wat aan de andere kant toch weer het soms grote nadeel heeft, dat men met z'n tweeën of drieën eigenaar is. Dhr. Quist vindt dat tweemans goed geen goed is. De voorzitter licht nog toe, hoe het in Kruiningen toeging. De chauf feur blijft dezelfde bij deelneming met twee of drie gemeenten, maar de helpers zijn uit de eigen ge meente. Dhr. v. d. Sande ziet toch nog meer voordelen in het bezit van een auto. Bijvoorbeeld wanneer er zand gestrooid moet worden, enz. Weth. de Heer vraagt of er dan ook uniforme emmers nodig zijn. De voorzitter antwoord ontkennend. Men zal in deze nog moeten af wachten tot er nadere gegevens binnen zijn. Zoals hij het nu ziet, kan de voorzitter er nog geen voor deel in vinden. Men zal het echter nogmaals moeten bekijken. Dhr. Jansen vond de post voor de R.H.B.S. ook zeer hoog, die van 2900.'tot 3500.'was ver meerderd. Dat betekent, antwoordt de voor zitter, dat er zoveel meer leerlingen naar de H.B.S. gaan, terwijl boven dien ook het bedrag per leerling verhoogd moest worden. Terugkomend op de reinigings dienst raadt dhr. Verduit aan het ook eens te bekijken wanneer hier voor een tractor wordt gebruikt. Weth. de Heer is de voorgelegde exploitatie rekening van de nieuwe huishoudschool nog niet geheel dui delijk en vraagt daartoe nadere in lichtingen. De voorzitter keurt deze vraag af, waar de wethouder zelf geholpen heeft de begroting samen te stellen en toen niet informeerde. Daarna licht de voorzitter hem nader in. Z.h.stemmen worden daarna de verschillende begrotingen goedge keurd t.w. de gemeentebegroting in ontv. en uitg. voor zover het de gewone dienst betreft tot een bedrag van 414.055,42, de kap.dienst aan ink. 1.323,500,26, uitgaven 1.369.601,37, nadelig slot 46.101,11. Begroting gasbedrijf, ontv. en uitg. 107.373,84, kapitaalsinkom sten 5620,06, uitgaven conform. De begrotingscommissie wordt dank gebracht voor het verrichte werk. De voorzitter merkt hierbij tevens op, dat nu gelijk ook al de verzoekschriften die in de loop van het jaar binnenkwamen en tot de be groting zijn aangehouden hierdoor gelijk zijn afgewerkt. En de subsidie voor de Kerk, vraagt dhr. Berrevoets, is dat nu ook van de baan. De voorzitter antwoordt, dat hem dit wel gebleken moet zijn, waar er geen post voor op de begroting ge vonden is, waaruit dus volgt dat er geen geld voor beschikbaar was. Roei ze uit met wortel en tak. Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen be vat, wekken lever, nieren en ingewanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak meer voor stram heid, scheuten, steken en pijn Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgenochtend die heil zame kuur. Op deze begroting volgt onmid dellijk al een wijziging, zo verklaart de voorzitter, daar er weer een post op komt voor de nieuwe havenbe schoeiing, omdat ed alle kans is, dat dit in 1953 ook wordt uitgevoerd. Dhr. Jansen vraagt of de ge meente destijds aan de N.H. kerk voogdij de toezegging gedaan heeft van meerdere subsidie, wat hij uit de brief meende te moeten opmaken. De voorzitter antwoordt, dat dit pertinent onjuist is. B. en W. heeft dit alleen verzekerd ten opzichte van het concrete bedrag van de restau ratie dat toen bekend was (bij de aanvang der restauratie van toren). Hieruit ziet men, dat men in dit op zicht ook niet te voorzichtig kan zijn, zo vindt de voorzitter, waarom we ook de zelfde weg bewandelen ten opzichte van de nieuwe land bouwschool, zoals de leden zoeven wel gebleken is. Vastgesteld wordt het bedrag per leerling O.L.O. 1953, t.w. 24.10 per leerling voor het gew. o.l. onder wijs, 20.03 voor de bruikleen- scholen, 48,87 voor de U.L.O., terwijl er ditmaal het v.g.l.o. bijkomt met 30.03 per leerling. De rekening van het Pot-Meijer Fonds 1952 wordt goedgekeurd. Een wijziging wordt aangebracht in het ambtenaren-reglement met betrekking tot de bezoldiging van militaire-ambtenaren. Dhr. de Hond vraagt de raad een prijs beschikbaar te stellen voor de plaatselijke koeienkeuring. De voor zitter vindt dat de betreffende ver- eniging dat maar schriftelijk moet aanvragen. Dhr. v. d. Sande heeft gehoord dat de bietenopslagplaats niet goed verdeeld is. De voorzitter antwoordt hierop, dat iedere fabrieksvertegen- woordiger ieder jaar in de gelegen heid is dit tijdig aan te vragen met de gewenste oppervlakte en al. Dhr. Berrevoets informeert weer maar eens naar de vordering school- bouw. Daarop kan de voorzitter meedelen, dat de toezegging binnen is voor wat het gebouw voor lager onderwijs betreft, maar dat er nog geen goedkeuring is voor uitbrei ding nijverheidsschool. Dat hierop gewacht moet worden is zeer onbil lijk en vervelend. Hierover is er 3 Dec. een bespre king geweest, waarbij de mogelijk heid werd besproken een geheel nieuwe huishoudschool te stichten. Ir. Geuze was op die vergadering aanwezig en adviseerde de aanwe zigen zich bij het oude plan te hou den, wanneer men er wat tuingrond bij kan krijgen. Mr. v. d. Hoeven dankt vervol gens de raadsleden voor het ver richte werk in het afgelopen jaar evenals voor de goede samenwer king en wenst de leden een geze gend kerstfeest en een goede jaar wisseling toe. Wethouder van Westen beantwoordt deze woorden namens de raad met wederkerige gelukwensen. Daarna sluiting. Tijdens de bietencampagne wordt het eiland overstroomd met goederen-„vervoerders uit Brabant", aldus de ambtenaar tijdens de zitting van het Kantongerecht te Tholen op Vrijdag 19 December jl. Vervoerders, die niet in het bezit zijn van de vereiste vergunning. Mogelijk dat men in dat opzicht in Brabant heel soepel is en het maar laat lopen, maar in Zeeland is de maat vol. Het is niet alleen, dat hierdoor een wettelijke bepaling wordt overtreden, maar het is bovendien oneerlijke concur rentie tegenover de ingeschreven vervoerders. Dat moet nu maar eens uit zijn 1 De eerste openbare zaak was die tegen A. v. B. te Dinteloord. Tegen hem was Droces-verbaal opgemaakt toen hij te St. Filipsland tegen een B.B.A.-bus aanreed, die stopte om enkele passagiers op te ne men. Bij het door de rijksverkeerspolitie te Middelburg gedaan onderzoek was komen vast te staan, dat de voetremmen van de met bieten geladen vrachtwagen ondeugde lijk bleken. A. v. B. reed met deze vracht wagen voor de eigenaar P. v. V., eveneens te Dinteloord, die mede was gedagvaard. Verdachte erkende dat de remmen niet ■n orde waren. Dezelfde week was de wa gen al driemaal bij een garagehouder in Dinteloord geweest, om daar de remmen te laten nazien. Het rapport van de rijksver keerspolitie was uitvoerig en overzichtelijk opgemaakt met alle gewenste technische ge gevens. De Ambtenaar noemde het een ge luk dat het zonder persoonlijke ongelukken was afgelopen. Hij had geen hoge dunk van de reparatiebekwaamheden van de ga ragehouder, althans niet voor zover het de remmen betrof. De chauffeur vond hij na latig omdat hij niet direct de proef op de som had genomen. Tegen de chauffeur A. v. B. eiste hij 50 of 20 dagen hechtenis. Tegen de eigenaar v. V. 30 of 10 d. h. Uitspraak was resp. 40 of 20 d. en 25 of 10 dagen. J. C. K. te Goes, autobusondernemer had in Februari jl. zonder schriftelijke vergun ning van B. en W. aan 2 door hem ge kochte vml. gemeentewoningen te Stave- nisse veranderingen aangebracht, waarvoor een vergunning nodig was. Districtsopzich ter Jasperse was hierbij getuige. Verd. wees er op wel vergunning te hebben aange vraagd, maar daar e en a. verrot was, was het noodzakelijk dat enkele verbeteringen werden aangebracht. Verbeteringen, waar voor, zo had hem de plaatselijke aannemer verklaard, geen vergunning nodig was. De Kantonrechter merkte op, dat hij toch tijdig genoeg gewaarschuwd was door de burge meester, mondeling en daarna nog eens schriftelijk. Inmiddels was de vergunning ontvangen en had de eigenaar de verande ringen, waar gewenst, weer in de vorige toestand teruggebracht, alleen met wat min der verrot hout. Hoewel de Ambtenaar het bewezen achtte, dat er hier sprake was van een overtreding van de Woningbouwwet, hield hij rekening met de nu wel verkregen vergunning en met het feit, dat het toch verbeteringen waren, die werden aange bracht. Eis 25 of 10 dagen. Verdachte geloofde dat het nog zover zal komen, dat men voor een nieuw behangetje eerst vergunning zal moeten vragen. De uitspraak was conform de eis. C. P. T. te Oud-Vossemeer had met een kruisnet in viswater geopereerd, waarvoor hij geen schriftelijke vergunning had. T. heeft eigen viswater, maar was voor de variatie eens naar dat van zijn buurman gegaan. De Ambtenaar vond dat dit de laatste tijd veel voorkomt om maar zonder vergunning te gaan vissen. Eis 5 met verbeurdverklaring van het kruisnet. Uit spraak was daaraan gelijk. Mej. H. R. R. te Vlaardingen woonde tot voor kort tijdelijk in Bergen op Zoom en was op een dagje per fiets een kijkje gaan nemen in Tholen, waar ze nooit eer der was geweest. Ze was een straatje inge reden waar het verboden was te fietsen. Dit was echter nog wel afgelopen zonder proces-verbaal, ware het niet, dat onderaan die straat een andere dame in botsing kwam met een Belg of liever met de auto van een Belg. Temperamentvol en vanwege de ver zekeringsuitkering nam laatstgenoemde dit zo maar niet, ondanks de smeekbede van het vrouwtje, dat ze alles zou vergoeden, als ze maar niet met de politie te maken kreeg. En door deze verwikkeling zat die juffrouw uit Vlaardingen er ook tussen, omdat ze als ooggetuige van de botsing verklaarde, dat ze het straatje kwam uit gereden, terwijl die weg tijdelijk was af gesloten. Zeer verbaasd was ze dan ook, toen ze nu een 14 dagen geleden een boete kreeg van een tientje. En had, om te vra gen, hoe dat nu eigenlijk in elkaar zat, de verre reis uit Vlaardingen er voor over gehad. De Ambtenaar kon de „benelux- houding" van deze Belg niet bijzonder op prijs stellen, al begreep hij diens zucht naar de verzekeringsuitkering. Hij eiste van de Vlaardingse juffrouw 5 boete. De Rech ter, gedachtig aan de wel wat kostbare reis vanaf Vlaardingen bracht het op 2.50. C. M. O., venter te Scherpenisse had met een verblindende lantaarn op zijn fiets gereden. Eis 5. De Rechter waardeerde het dat de Thoolse politie de verlichtings overtredingen zo goed in het oog hield, daar hierdoor veel ongelukken ontstaan. Uitspraak 4 of 2 d. h. Dezelfde stond ook terecht omdat hij te St. Filipsland met een auto had geparkeerd, waar een stopverbod was aangebracht. Eis 5 of 2 d. Uitspraak 4 of 2 d. ruwe, gesprongen huid, schrale lippen v. O. te St. Filipsland had na de oogst op het land van een boer aardappelen ge raapt zonder vergunning. Verdachte meen de, dat dit vrijelijk was toegestaan. Hij had er 4 kg geraapt, maar het loonde de moeite niet, zodat hij er mee op was ge houden. Eis 6. Dit vond verd. zeer veel voor de 4 kg aardappelen, waarvan bo vendien de helft nog „kwaad" was. Uit spraak 3 boete. M. A. G. te Oud-Vossemeer, landbou wer had twee schapen vervoerd in een luxe auto en toen hij net even te laat was voor de boot naar Zijpe (de schapen moes ten naar Schouwen) was hij op het veer bekeurd omdat men van mening was dat het vervoer kwellend was voor deze beestjes die volgens het proces-verbaal op minder goede manier in een zak zaten. Verdachte ontkende Iedere tenlasteleg ging. Hij vervoert op deze manier meerdere malen schapen en het is juist ook zijn be lang, dat deze goed aankomen. Natuurlijk zijn ze na zo'n autoritje een beetje „ont daan", maar van kwelling is geen sprake. Na het proces-verbaal had verd. dan ook direct de dierenarts ontboden, wiens ver klaring gunstig voor hem luidde. De Rechter wilde verdachte in deze vol ledige genoegdoening geven en zal deze zaak aanhouden tot 20 Februari a.s. tot het horen van getuigen en verbalisant. P. W. M„ varkenshandelaar te Scherpe nisse had zijn 16-jarige zoon met zijn be- stelwagentje laten rijden. Mijn zoon kan al jaren uitstekend rijden, zo verklaarde M„ maar de Rechter vond dat het naar niets leek om 16-jarige kin deren met een auto te laten rijden. Eis 20. Uitspraak conform. M. M. O., smid te Tholen, was bekeurd omdat aan zijn auto de stoplichten niet branden. Verd. verklaarde dat hij een kwar tier tevoren nog had gecontroleerd, maar toen hij ergens binnen was, heeft misschien een kwajongen tegen het stoplicht gestoten. Hij was toen in zijn wagen gestapt, zonder te weten dat er defecten waren. Niettemin kostte het hem 10 boete of 5 d. h. na een eis van 20 of 10 d. h. J. E. v. d. Slikke, landbouwer te Tholen, had achter zijn tractor een landbouwmachi ne vervoerd om die naar de smid te bren gen. In het proces-verbaal stond dat er geen lengtedriehoeken waren aangebracht, dat er geen opraaprem aan zat, dat hij ver boven de maximum-snelheid van 6 km per uur reed en de verbinding tussen trac tor en landbouwmachine onvoldoende was. Verdachte verklaarde dat de eerste dingen onmogelijk aan te brengen waren en de machine was stuk, z'n arbeiders stonden te wachten, dus hij had haast. Het ergste vond de Ambtenaar de snelheid en de on voldoende koppeling. Dat heeft al zo veel ongelukken veroorzaakt. Voor de eerste ge breken werden 2 x 1 of 2 dagen geëist, voor de andere 2 x 25 of 2 x 10 d. Dezelfde persoon werd daarna nog ver oordeeld omdat hij geen lengtedriehoeken had aangebracht aan een landbouwwagen voor een boete van 5 of 2 d„ na een eis van 6. N. M. te Halsteren had te Oud-Vosse- meer na de oogst aardappelen geraapt en toen dat te weinig opleverde er maar een beetje van de hoop afgenomen. Voor dief stal zal hij voor Justitie moeten komen, thans werd hij voor het zonder vergunning rapen veroordeeld tot 10 boete sub 4 dagen hechtenis. W. J. te Nispen had zonder vervoersver- gunning suikerbieten vanaf het eiland Tho len naar de fabriek gebracht. Hij was hier voor al meerdere malen verbaliseerd. De Rechter vond het opvallend dat er tijdens het bietenseizoen zoveel auto's uit Brabant opduiken om die producten te vervoeren en dat alles maar zonder vervoersvergunning. Misschien doen ze daar in Brabant niets aan, maar hier houden we de wet. Eis 40 met 20 dagen en de ernstige waarschuwing dat wanneer verd. weer met een auto over de brug komt zonder vergunning inbeslag name zal volgen. C. M„ fruitkweker te Poortvliet had met jeep en aanhangwagen personen uit St. An- naland naar zijn boomkwekerij vervoerd. Voor personenvervoer had verd. geen ver gunning en hij wist niet dat zulks nodig was. Eis 30. Uitspraak 25 of 10 dagen. J. J. v. L. te St. Annaland had met jeep en 2 aanhangwagens gereden, waarbij de achterste wagen niet voorzien was van lengtedriehoeken, v. L. verklaarde dat hij met zijn bietenwagen door het natte weer op het land was vastgelopen en er toen thuis vlug een wagen had bijgehaald om de lading over twee wagens te verdelen. Zodoende zaten daar de driehoeken niet op. Eis 6. Uitspraak eveneens 6 of 2 d. J. R. te Tholen, chauffeur bij de B.B.A. was met zijn vrachtwagen achteruitgereden op een personenauto. De oorzaak was dat een auto voor hem ook achteruitkwam. De Ambtenaar achtte het een kleine overtre ding, daar zijn voorganger niet geheel schuldvrij te noemen is. Eis 6. Uitspraak 1 of 1 d. L. F. te Zundert had in Oud-Vossemeer rondgereden met een defecte stuurinrichting Het kostte hem 30 of 20 dagen na een eis van 20 of 20 dagen. Voorts had hij ook al suikerbieten vervoerd zonder ver gunning. Ook deze overtreder was al eer der verbaliseerd. Boete 40 of 10 dagen. P. v. d. B. te St. Filipsland had een eau de colognepomp, waarop de Rijkskeur niet was aangebracht (ijkwet). Daarvoor kreeg hij 3 boete met verbeurdverklaring van het maatglas van de pomp. C. P. J. v. d. W. te Nieuw-Vossemeer reed ook zonder vergunning met bieten. Hi; was niet zo halstarrig en was er na waar schuwing mee opgehouden. Geëist werd 30 of 10 d. h. Uitspraak 25 of 10 d W. M. v. N. chauffeur te Poortvliet had een zaad- of graanmolen vervoerd zon der vergunning. Eis 30, of 15 dagen. Uit spraak 25. A. A. D„ manufacturier te Oud-Vosse meer had zonder licht gereden. Er bleek voor hem echter niet anders op te zitten, wou hij nog tijdig het veer halen, dan door- fietsen. Daarvoor moest hij nu 1 boete betalen of wanneer hem dat te veel leek 1 dag brommen. J. v. D„ smid te Tholen had zijn amaril- steen in zijn werkplaats niet voldoende be veiligd. Opgemerkt werd door verd. dat beveiliging moeilijkheden opleverde bij het gebruik. De ambtenaar meende evenwel, dat er met v. D. alle mogelijke consideratie war gebruikt en hij herhaaldelijk en voldoende was gewaarschuwd. Hij eiste 75 of 25 d h. plus controle. De uitspraak was hieraan gelijk. C. J. v. W. te Poortvliet reed met zijn tractor en aanhangwagen, aan welk voer tuig geen zijlichten waren aangebracht. Eis 6. Uitspraak 4 of 4 dagen. Donderdag 25 December (le Kerstdag THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds. B. G. A. v. d. Wiel Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. van Halsema Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur dhr. L. Gebraad Geref. Gemeente 10 en 2.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond 5 uur ds. K. Wijbenga, N.H.pred. te Rotterdam OUD VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. van Putten en nm. 2.30 uur Kerstzangdienst Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Brinkman, Wassenaar Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur leesdienst 6.30 uur dhr. Gebraad, van Tholen. SINT ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. van Dijk Collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap Geref. Gemeente 9.30 en 2 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Enkelaar Oud Geref. Gem. 9.30 en 2 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. de Bres Oud Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur ds. Don uit Middelburg SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Brons In beide diensten collecte voor de Zon dagsschool Geref. Gemeente 10 en 2 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 en 2 uur ds. L. Vroegindewey te Papendrecht In beide beurten collecte Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. v. Halsema Geref. Gemeente 10 en 2 uur leesdienst SINT FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. de Lint Geref. Gemeente 3 x Leesdienst Oud Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk Ds. Ganzenoord uit Antwerpen Vrijdag 26 December 2e Kerstdag THOLEN Ned. Herv. Kerk vm. ds. v. d. Wiel 6 uur Kerstfeestviering Zondagsschool Gefef. Kerk 10 ds. van Halsema Geref. Gemeente 10 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 uur dhr. L. Gebraad Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk vm. 10 uur ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 9.30 uur ds. Brinkman uit Wassenaar Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. van Dijk Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. Enkelaar Oud Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur ds. de Bres Oud Ge, r e f Kerk 9.30 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur, ds. Brons Collecte voor het Ned. Bijbelgenootschap Geref. Gemeente 10 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk vm. leesdienst Geref. Kerk 10 uur leesdienst Geref. Gemeente 10 uur leesdienst, 3 uur ds. F. Mallan ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk vm. ds. van Putten en 6 uur Kerstfeest viering Zondagsschool Geref. Gemeente 10 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk Geen dienst Zondag 28 December 1952 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. B. G. A. v. d. Wiel en 3 mu ds. E. S. de Lint Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. van Halsema - Bevestiging Ambtsdragers Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. R. C. van Putten Geref. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Besselaar uit Krab- bendijke Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. D. J. van Dijk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. G. Enkelaar Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur leeskerk (vac. Poortvliet) en nm. 2 uur ds. de Bres Oud Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst R e h o both 6.30 uur ds. de Veij-Mestdagh, Oudejaars- avonddienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Brons Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. de Bres en 2.30 uur leesdienst Geref. Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. v. Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur ds. Mallan ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. E. S. de Lint en 2.30 uur ds. v. d. Wiel Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Ou d Geref. Gem. 3.30, 2.30 en 6 uur leesdienst ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk Ds. Holtap van Scheveningen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 6