WEEKBLAD VOOR NET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLANO Plaatselijk Nieuws Raadsverslag St. Annaland WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht. Dodelijk ongeval. Huurverhoging uitgesteld. Hoe moeten de lonen gecompenseerd worden Ook het Waterschap St. Annaland verleent de gewenste bijdrage. ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN 8e Jaargang No. 48 10 October 1952 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 4- incassokosten Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Het huurprobleem is een van die vraagstukken, welke spoedig door het nieuwe Kabinet tot een oplossing moeten worden gebracht. Het is een slepend probleem, dat door velen wordt beschouwd als een bron van onrecht. Ongetwijfeld is er niemand, c'ie graag meer huur zal betalen. Het leven is duur genoeg. Maar daarnaast moet men oog hebben voor de vele kleine huiseigenaren, die moeten leven van de opbrengst van de huur. Er zijn er duizenden in ons land, die hun zuur verdiende en opgespaarde geld hebben belegd in huizen om van een rustige levens avond te kunnen genieten. Deze mensen verkeren in grote nood. De verhouding tussen de huuropbrengst en de onderhoudskosten is zoek. De kleine huiseigenaar is niet in staat, tengevolge van de sterke stijging van de prijzen, de onderhoudskosten uit de huren te betalen. Sinds 1945 hebben de diverse Kabinetten al het mogelijke gedaan om de huren laag te houden. Eén huurverhoging is er geweest en die was niet voldoende. De beweegre denen van de na-oorlogse Minis ters waren duidelijk. In deze tijd, waarin de lonen aangepast zijn aan de prijzen, zou een nieuwe loon- ronde noodzakelijk zijn als de huren flink werden verhoogd. Hoger loon betekent voor het bedrijfsleven meer kosten, duurdere producten, geringere export en voor ons land dus een nadelige betalingsbalans. Voor dit standpunt moet men begrip hebben. Maar anderzijds dringen hier toch wel enkele vragen. Waar om nu juist de huren handhaven op een te laag peil? Waarom moet een bepaald deel van ons volk een extra zware bijdrage leveren? De Regering heeft zonder meer be paald: de huren mogen niet al te veel omhoog. Maar zij had zich evengoed op het standpunt kunnen stellen, dat bijvoorbeeld de gas- en lichttarieven niet verhoogd mochten worden. De huurstop krijgt een fu neste werking. De protesten van de huiseigenaren zijn legio. De Re gering beseft dat ten volle. De moeilijkheid is echter dat men niet gemakkelijk op de ingeslagen weg kan terugkeren. Iedere huurverho ging brengt nu eenmaal loonsver hoging met zich mede. En juist daarvoor is de Regering bevreesd. Ook nu nog, al is de positie van onze betalingsbalans wel iets ver beterd. Toch heeft het vorige Ka binet beseft, dat er iets moest wor den gedaan. De Sociaal-Economi sche Raad, het toporgaan van de publiekrechtelijke (Bedrijfsorganisa tie, houdt zich in opdracht van de Regering met dit probleem bezig. Oorspronkelijk was het de bedoe ling de huurverhoging op 1 Januari a.s. te doen ingaan. De S.E.R. zal het rapport van zijn commissie ech ter niet vóór November in algemene vergadering kunnen bespreken. Daarna wordt het eindrapport ge maakt, dat dan aan de Regering zal worden aangeboden. In dit rap port zullen waarschijnlijk verschil lende voorstellen aan de hand wor den gedaan en de Regering moet daaruit het beste kiezen. Dat is niet eenvoudig, want het vraagstuk heeft verschillende aspecten. De S.E.R. heeft de huurkwestie al ge ruime tijd in studie. Verschillende tussenrapporten zijn reeds uitge bracht. In een daarvan is uitgegaan van een huurverhoging van 150 pet. (thans 115 pet.) voor de huren van 1940. Ook de na de oorlog gebouw de woningen zullen op 150 pet ko men (thans 130 pet), terwijl de hu ren der nieuw gebouwde woningen volgens dit rapport onveranderd zullen blijven. Deze huurverhoging zou 3)4 procent van het week- inkomen van een gezin met kinde ren bedragen. COMPENSATIEREGELINGEN Als compensatiemogelijkheid heeft men een verlaging van de accijns overwogen, doch zoiets is onmoge lijk, gezien de verhouding met de Beneluxlanden. Ook is destijds ge dacht aan een verlaging van de omzetbelasting voor de eerste le vensbehoeften, bijvoorbeeld voor verwarming, verlichting, verkeer, kleding en schoeisel. Hierdoor zou een compensatie van 1,4 pet wor den verkregen. Daarnaast hoopte men de resterende twee procent te compenseren door een verlaging van de vereveningsheffing. Deze wordt betaald door de werkgevers tot een totaal van 4,5 pet van het uitgekeerde loonbedrag. Uit deze heffing, die een Duitse maatregel is, wordt het Rijksaandeel in verschil lende sociale verzekeringen betaald. De Noodwet Drees is daarvan een voorbeeld. De werkgevers hebben daartegen terecht bezwaren. En meer dan eens hebben zij er op aan gedrongen om deze belasting af te schaffen. Bij de invoering van de Wachtgeld- en Werkloosheidsver zekering is reeds een kleine verla ging Van deze premie toegezegd. Geen wonder, dat ook in het tus senrapport van de S.E.R. is ge dacht aan een verlaging van de vereveningsheffing. Een verlaging met \]/2 pet geeft een compensatie van 1,05 pet. De loonsverhoging bedraagt dan 1.16 pet. Een volledi ge compensatie zou zijn te verkrij gen door de verlaging van de om zetbelasting plus een verlaging van de vereveningsbelasting met 2,5 pet en een loonsverhoging van 2 pet. De kosten voor de schatkist worden in het rapport geraamd op totaal 370 millioen gulden (o.a. minder ontvangst omzetbelasting 174 min, minder van de vereve-. ningsheffing 150 min, verhoging ambtenaarssalarissen 20 min). Daartegenover zou dan echter ook staan een gedeeltelijke compensatie voor de schatkist, die begroot wordt op 123 millioen gulden door hogere inkomstenbelasting van de huiseige naren, hogere loon- en inkomsten belasting, vermogensbelasting, e.d. Zoals gezegd, dit zijn cijfers, neergelegd in een tussenrapport; het zal nog moeten blijken in hoeverre zij op dit moment actueel zijn. In ieder geval geven zij een goed in zicht van de richting waarin men de moeilijke kwestie van de huurver hoging denkt op te lossen. (Nadruk verboden). Ook deze gemeente zal de gewenste bijdrage verlenen voor verbetering van de weg Stavenisse St. Annaland. Daarbij wordt ook het gedeelte vanaf Postkantoor tot Schermerspad vernieuwd. Latere openstelling van de winkels werd overgenomen, maar de meerderheid was tegen een (verplichte) vacantie- sluiting. De begroting 1953 voorlopig vastgesteld. De voltallige gemeenteraad kwam Maan dag 6 October des vm. om 11 uur in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Boogaard. Na le zing der notulen deelt de voorzitter mede, dat het niet mogelijk is gebleken om over te gaan tot algehele aflossing van de ge meentehuisgeldlening. Men moet dus vol staan met de gedeblokkeerde gelden, aan gevuld uit de gewone dienst tot een aflos sing van 16.000,Belanghebbenden zijn hiermee op de hoogte gebracht. Ingekomen is een dankbetuiging van oud burgemeester C. M. P. W. Hanssens voor het door de raad aan hem gezonden ge- lukwenstelegram op zijn 75ste verjaardag. Ged. Staten hebben de overeenkomst met de Fraude Risico Onderlinge goedgekeurd, evenals de interim-regeling ziektekosten. De vereniging voor Dierenbescherming adviseert de gemeente apparaten aan te kopen, waardoor het mogelijk is honden en poezen pijnloos af te maken. B. en W. stellen voor daartoe niet te besluiten. De voorzitter wijst er op dat ter plaatse de noodzaak niet bestaat. Men kan voor het afmaken van dieren altijd de hulp inroepen van de jachtopziener. De raadsleden vinden het evenmin noodzakelijk. HET VERZOEK VAN DE' MIDDENSTANDSVERENIGING In behandeling komt dan een verzoek van de plaatselijke middenstandsvereniging met betrekking tot de per 1 October jl. ingetreden nieuwe winkelsluitingswet. In afwijking van de algemene hoofdregel, waarin is bepaald dat de winkels 's avonds om 18.00 (6 uur) gesloten moeten zijn wordt verzocht het gehele jaar door tot 19.00 (7 uur) open te mogen blijven, ter wijl gevraagd wordt de Vrijdagavond als zgn. koopavond aan te wijzen en dan tot 21.00 (9 uur) geopend te mogen zijn. (Koopavond op Zaterdag is niet toege staan, red.). De mogelijkheid om ook een middag te sluiten acht de vereniging niet gewenst. Voor de kappers wordt gevraagd een openstelling van iedere avond tot 20.00 (8 uur) en Vrijdagsavonds tot 22 (10 uur). Verzocht wordt tevens (welke mogelijk heid de wet ook aangeeft) om een 6-daagse vacantiesluiting in te voeren voor alle win keliers en tenslotte om in de politieverorde ning te willen doen opnemen, dat bij over treding van de winkelsluitingswet ook de koper strafbaar is. Ten overvloede wordt in genoemd schrij ven de stemmingverhouding nog vermeld, zoals die bij de verschillende voorstellen hierboven genoemd tot uitdrukking kwam, zodat de raad zich een juiste opinie kon vormen. B. en W. stellen voor om met deze aan vrage accoord te gaan en na advies van de Kamer van Koophandel aan welke instantie inmiddels dit verzoek al is toe gezonden goedkeuring te vragen aan het betreffende Ministerie. Dhr. G. Goedegebuure vraagt hierover eerst het woord. Hij zegt accoord te kunnen gaan met de verschillende voorstellen van de Middenstandsvereniging met uitzondering van de aanvrage tot verplichte vacantie sluiting. Wil men vacantie nemen, dan is hem dat uitstekend, maar voor een verplich te oplegging, daarvoor voelt hij niet. Dhr. J. Moerland onderstreept dit. Hij zou nog verder willen gaan, al zal hij niet tegen de overige voorstellen stemmen, vraagt hij zich toch wel af, waarvoor aan deze wet getornd moet worden. Het zijn toch ook geen kinderen door wie ze ge maakt is, waarom moet dat nu weer ver anderen Hij vindt dat het maken van een vacantieregeling helemaal niet behoort tot het repertoir van de raad. Wat de latere sluiting dan 6 uur nm. betreft, zal hij wel iswaar geen verdere bezwaren opperen, maar vindt het toch vreemd dat er wellicht onder de aanvragers zijn, die destijds gepro testeerd hebben tegen een later sluitings uur, toen dat door een paar middenstanders werd verzocht. De voorzitter wijst spreker er op, dat de wet de mogelijkheid tot bijv. een koop avond toelaat, dus is de aanvrage van de Middenstandsvereniging niet buiten de wet Weth. Stols wijst er op, dat men dit ver zoek moet zien als een aanvrage van zo goed als de gehele middenstand. Mogelijk was er een enkeling op die vergadering niet tegenwoordig, die nu zegt dat hij hier of daar tegen is, maar daar kan men toch moeilijk rekening mee houden, als ze er niet waren. Ieder heeft een uitnodiging gehad. Wanneer het bestuur van die vereniging dit dus heeft ingediend, moeten wij dit zien, als een verzoek namens de vereniging omdat deze voorstellen op die vergadering toch met meerderheid van stemmen zijn aan genomen d.w.z. een verzoek van een 71 leden tellende middenstandsvereniging, die dus practisch allen omvat in deze ge meente. Hij kan zich dan ook niet indenken, waarom men daar tegen zou zijn, als be trokkenen zoiets zelf verzoeken. Het is vanzelfsprekend zo, dat niet alle winkeliers tegelijk met vacantie zullen gaan. Dhr. G. Goedegebuure erkent volmondig het recht van genoemde vereniging om iets dergelijks aan te vragen, maar is er eveneens van overtuigd dat het een goed recht van de raad is het daar al of niet Tijdens de Dinsdag jl. gehouden vergade ring van Ingelanden van het Waterschap St. Annaland werd het voorstel van Ged. Staten besproken tot verbetering van de weg StavenisseSt. Annaland. Hiervoor werd van genoemd Waterschap een bijdrage gevraagd van 40.000,inclusief verbete ring Dorpsweg. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten dit bedrag voor genoemd doel te voteren. Dit betekent dat thans alle instanties, van wie een bijdrage verwacht werd hun mede werking verlenen. Het wachten is nu dus op afwerking der plannen en aanbesteding van dit weggedeelte. Zoals reeds eerder werd bericht, ligt het in de bedoeling hier aan nog dit najaar te beginnen. Er zal met mee eens te zijn. Welnu hij heeft een an dere mening over de vacantiesluiting. Dhr. Ridderhof voelt er ook niet voor om een verplichte vacantiesluiting in te voeren. Hij gunt het de winkeliers van harte, maar dat moeten ze dan zelf maar uitzoeken. Dhr. J. Moerland ziet er slechts één goede kant aan, nl. dat een slecht beklante win kel ook eens een goede week kan hebben, wanneer zijn collega's met vacantie zijn. Weth. Stols herhaalt niet te begrijpen, waarom men dit verzoek niet zonder meer zou kunnen overnemen. Dhr. J. den Engelsman vindt het goed, dat de winkels tot 7 uur kunnen openblij ven, ziet niet zo veel nut in een sluiting van 9 uur nm. op de Vrijdagavond en zou daarvoor de Zaterdag wel beter achten. De voorzitter antwoordt, dat dit zo niet is aangevraagd. (We herhalen hierbij, dat volgens de wet een koopavond des Zater dags niet is toegestaan red.). Uiteraard blijkt uit de gehoorde stemmen, dat er alleen meningsverschil bestaat om trent de vacantiesluiting. Met het andere wordt accoord gegaan. Gestemd wordt dan ook alleen maar over een wel of niet in voering van een verplichte vacantiesluiting van 6 dagen op een jaar. Hiertegen verklaren zich weth. Geluk, G. Goedegebuure, J. Moerland, J. den En gelsman en C. Ridderhof. Weth. Stols en dhr. J. L. Goedegebuure stemmen voor invoering. Met 52 werd dit verzoek van de Middenstandsvereni ging alzo verworpen. De overige punten ook die van strafbaarstelling koper bij overtreding van de winkelsluitingswet werden zonder hoofdelijke stemmen aange nomen. Het wachten is dus thans op goed keuring van de Minister. BIJDRAGE VOOR EEN WEG Punt 2 van de agenda is een voorstel van het Dag. Bestuur om een bijdrage te verlenen voor verbetering van de weg St. Annalandgrens Stavenisse, inclusief ver betering Dorpsweg vanaf de bestrating Westelijke Achterweg. De voorzitter geeft hierop nadere toe lichting. Er is nl. van Ged. Staten een schrijven ontvangen dat hiermede verband houdt. Daarin worden de begroting van kosten en de bijdragen voor de verschillen de instanties genoemd. (Las U ook het raadsverslag van Stavenisse? red.). De bij drage voor de gemeente St. Annaland komt inclusief de verbetering van de Dorpsweg op ƒ28.000,Het werk zal uitgevoerd worden als vrij werk in D.U.W.-verband, d.w.z. dat hierbij werklozen worden inge schakeld. Vandaar dat de Rijks(duw)bij- drage ad 90.000,ook als een behoor lijke tegemoetkoming mag worden gezien. Overigens komt ook de provincie met 336.000,niet van achter. Ged. Staten wijzen er in dit schrijven op, dat het Waterschap St. Annaland (van welke instantie ook een bijdrage gevraagd zal worden) destijds in principe al tot een bijdrage besloot, zodat mag worden aange nomen, dat men zich nu niet zal terug trekken. Burgemeester en Wethouders stellen voor de gevraagde bijdrage ad 28.000, waarbij dan verbetering van de Dorpsweg is inbegrepen, te verlenen. Allen verklaren zich daarmee accoord. De voorzitter wijst er op, dat de Dorps weg een 6 meter brede klinkerbestratig zal krijgen plus aan weerszijden een voetpad van 1H meter. Verder wordt voorgesteld om dan maar gelijk het stuk vanaf het Postkantoor tot Schermerspad te beklinkeren. Men wil dit zó doen: De porfierkeien, die zich nog op het havenplateau bevinden uithalen en rui len voor klinkers. Deze klinkers bestraten in voornoemd gedeelte Achterweg en de uit laatstgenoemde straat komende keien weer op de haven gebruiken. Dat wordt dan een 5 meter brede klin kerstraat. Het zal dan de gemeente nog plm. 4000,kosten. Niemand is er tegen om dit gedeelte op genoemde manier te ver beteren. De voorzitter zegt, dat het nu toch ook zover zal komen met de Dorpsweg. Men heeft eerst andere straatgedeelten verbeterd en gemeend geen voorbarige dingen te doen met de Dorpsweg, waar de kans er was, dat de gehele weg tot Stavenisse toe ver nieuwd zou worden. Hierdoor is dus een gunstig resultaat bereikt en hij is verheugd dat ze allen voor waren, omdat men z.i. e. en a. dan zeker spoed betracht moeten worden. Hieronder geven we nog even de totale begroting en de bijdragen die door de ver schillende instanties zijn toegezegd: Totale kosten verbetering weg Stavenisse, vanaf de Stoofdijk aldaar met uithaling van de scherpe bochten en voorzien van een klinkerbestrating tot en met de Dorpsweg te St. Annaland 544.000. Bijdrage Provincie 336.000 Rijk (D.U.W.) 90.000 Gemeente Stavenisse 50.000 Watersch. St. Annaland 40.000 Gemeente St Annaland 28.000 544.000 een dergelijk aanbod niet meer zal krijgen. DE BEGROTING 1953 Nadat het bedrag is vastgesteld bedoeld bij art. 55 bis der L.O.-wet 1920, t.w. 2550,-, of (dit geldt voor de o.l. school) gedeeld door 98 leerlingen per leerling 126,02, wordt overgegaan tot voorlopige vaststelling der begroting 1953. De com missie, bestaande uit de raadsleden heeft hieromtrent na onderzoek geen opmerking, waarna ze met algemene stemmen op de volgende bedragen wordt vastgesteld: Ge wone dienst in ontv. en uitg. 163.566,35 met een onvoorziene post van 2577,77. De Kap.dienst in ontvang 247435,67 en uitgaaf 249226,14, al zo een nadelig saldo xan 1790,47, waarin een post zit voor de A.V.O. en de Schoolartsendienst. Rekening Wezen Armbestuur 1951, gew. dienst ontv. 7935,27, uitg. 7847,17. Batig slot 88.10. K.dienst 24.606,51 in ontvangsten, uit. 12781,85, batig slot 11824,66. Begroting Wezen Armbestuur 1953, ge wone dienst in ontv. 7674,80 met een onvoorziene post van 367,28 en de kapi taal dienst 3941, Vastgesteld wordt vervolgens het bedrag voor de tanks voor benzine en gasolie bij de garage van Kurvink, waarvoor 25 per tank jfër jaar zal worden gevraagd. Verlengd wordt de termijn erfpacht grond bij woningen in de buurt van Java. Dhr. G. Goedegebuure vraagt of het veel kost om dit af te kopen. De voorzitter antwoordt van in elk geval meer dan nu, want het kost thans (in erfpacht) slechts 2,per jaar. Dan vindt ook de heer G. Goedegebuure, dat men het beter zo kan houden. Bij de rondvraag vestigt de heer J. den Engelsman nog de aandacht op de mod der in de hoek van de haven. De voorzitter antwoordt dat ze t.z.t. in zijn geheel moet worden uitgediept. Daarna sluiting. Woensdagmorgen omstreeks 6 uur had in de gemeente St. Maar tensdijk een ongeval plaats, dat de 18-jarige M. G. Lindhout het leven heeft gekost. Ter hoogte van de eerste dijk reed die Woensdagmor gen een wagen met bieten geladen van de heer C. v. H. in de richting St. Maartensdijk. Deze wagen was van achter niet voorzien van het noodzakelijke rode licht. De wagen was juist de helling van de dijk af gedaald, toen de 18-jarige Lindhout per motor uit dezelfde richting ko mend met volle vaart tegen de rechter draagsteun van het onder stel der wagen reed. De botsing was zo hevig dat de motorrijder op slag gedood werd. Het motorvoertuig werd daarbij geheel vernield, waar uit werd geconcludeerd, dat met grote snelheid was gereden. De in allerijl ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. De Rijksverkeerspolitie heeft een on derzoek ingesteld, waarna de over ledene om 10 uur per Rode Kruis wagen naar de ouderlijke woning werd vervoerd. De voerman van de wagen kwam met de schrik vrij. Het slachtoffer was juist Maandag jl. goedgekeurd voor de vervulling van zijn militaire dienstplicht. Het vreselijk ongeluk wekte grote verslagenheid in de ge meente. BOEKENNIEUWS Bij plaatsruimte willen we zo nu en dan de aandacht vestigen op enkele boeken, die waard zijn gelezen te worden, al zijn ze dan ook van verschillend genre. Verschillende van deze boeken zijn verkrijgbaar of worden aangekocht door de grootste - bibliotheken, die ons eiland rijk is. Douglas L. C. „De mantel" Een verhaal over het kleed van Jezus, dat na de kruisiging verloot werd door Romein se soldaten en werd verworven door de commandant van de kruisigenden. De schrij ver tekent het verval der Romeinse wereld en geeft een boeiend beeld van het eerste Christendom. Julien P. „De eeuwige wildernis" Herinnering aan 10 jaar bloedonderzoek in Equatoriaal Afrika. De schrijver bekend door zijn „Kampvuren langs de Evenaar" en zijn talrijke radiovoordrachten, heeft ook in dit boek Afrika tot onderwerp gekozen. Hij vertelt hier over de eeuwig besneeuwde Kilimandzjaro over bloedonderzoek, dat hij gedurende tien jaren verrichtte, over de plagen waaronder mens en dier in dit Zwarte Werelddeel lijden en over vele andere wetenswaardigheden. Een waardevol boek. HET ZEEUWS TIJDSCHRIFT Ja zeker, dit verschijnt nog regelmatig, dat wil zeggen om de twee maanden. Het Sept. nummer bevat een artikel van ir. F. Q. den Hollander, president der Nederlandse Spoor wegen over de Zeeuwse lijnen. U wist mis schien niet dat reeds op 1 Maart 1872 nadat de Sloedam was gelegd de spoor weg van Goes tot Middelburg werd geopend en het laatste gedeelte tot Vlissingen op 1 Nov. d.a.v. Er staan in dit artikel nog heel wat van deze interessante gegevens en een beschouwing over de algemene ver keerssituatie in onze provincie. Dat is niet het enige artikel in dit nummer. Naast een gedicht van Hans Warren „Herfstwind" en een aantal vignetten van mr. J. C. van Schagen lezen we een artikel van Drs. P. van Houte, leraar te Rotterdam, geboren in Zeeland, die schrijft over de uitstervende Walcherse klederdracht. De heer B. J. J. R. Walrecht bracht een vlot artikel over een zwerftocht over schorren en polders, M. P. de Bruin levert een bijdrage over de „stel len en stelbergen" als vervolg op het „Ber gen en dalen in Zeeland" door prof. Bij houwer, terwijl Dr. J. Haantjes zijn vervolg- serie besloot „Het land dat God be schermt". De verzorging is zoals gewoonlijk uitstekend. Dr. L. D. A. LOOYSEN, Tholen, tel. 49 Dr. J, VERMET, Nieuw-Vossemeer, tel. 10 DE WERKMOLËN Daar het ieder mens vreugde geeft scheppend te werken, en vooral ook kin deren daar intens van genieten, ligt het in de bedoeling de jeugd van Tholen, van 5 tot en met 17 jaar, de gelegenheid te geven tot dit werk onder vakkundige leiding en tegen zo gering mogelijke kosten, nl. 25 ct. per cursusweek. Ook voor de volwas senen zal er een cursus gegeven worden. Het werk omvat; boetseren, beeldsnijden in mergel, tekenen, schilderen, naaldwerk, etc. Door de zeer welwillende medewerking van de heer Dorst hebben we de beschik king gekregen over de Thoolse Molen, ter wijl ook het Gemeentebestuur en verschil lende particulieren hun medewerking" ver leenden, de molen voor ons doel bedrijfs klaar te maken en in te schakelen in het Thoolse leven. Ondanks dit alles zijn er uiteraard enige kosten gemaakt, terwijl de waterleiding nog tot de vrome wensen be hoort. Op morele, zowel als financieele belangstelling wordt derhalve veel prijs gesteld. Wij hopen ook dat ieder zal medewerken verder beschadigingen aan de molen te voor komen. Deelnemers aan de cursus kunnen zich opgeven bij Mej. A. v. d. Stel, de heer H. Rol en Mevr. Reder, en Maandagmiddag tussen half vijf en half zes aan de molen. Het tijdstip van de aanvang der cursussen en het programma zal nader worden bekend gemaakt. Namens de leiding van de Werkmolen „De Hoop" Mevr. Reder Oudelandse Poort 19, Secretaresse. Giro Nr. 321245. Dit mooie idee verdient succes. Laat deze gelegenheid niet voorbijgaan. We hopen dat velen het nut hiervan zullen inzien, dus ook de ouders. Red.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 1