Plaatselijk Nieuws YVONNE Zomerprijzen Kinderconfectie TERHORST Bergen op Zoom Vogelvrij 99 DAMESJAPONNEN WEK DE GAL IN UW LEVER OP ST. ANNALAND THOLEN YVONNE ST. MAARTENSDIJK Historisch verhaal uit de Drents-Friese Grensstreek Digestif Rennies - om Zuurbrand te blussen; SCHERPENISSE ST. FILIPSLAND VEILINGBERICHTEN ken heeft de districtsopzichter 425.be groot. Dit wordt dus een zaakje van 2000, en dan heeft men alle luxe zeker vermeden, zoals verbetering van wijzerplaat met blad goud, enz. Ook hier zit de Raad moeilijk mee. Immers ook dit is noodzakelijk en men kan hier eigenlijk niet tegen zijn. Dhr. Hage vraagt of men daar dan spoe dig aan zal beginnen. De voorzitter zegt dat e. en a. wel af hankelijk is van de te voteren gelden en goedkeuringen daarop. Het gaat er om, of we over voldoende financiën zullen kunnen beschikken. Toch wordt besloten tot deze verbetering. VERBETERING STRATEN Tenslotte heeft B. W. nog het voor stel tot verbetering van de Bakkerstraat, de Molenstraat, die moeten herbestraat en ver nieuwing van de Lagemarkt en omgeving. Het eerste kost (begroot) 510.de ver nieuwing 2075. Ja, en ook hier moeten de Raadsleden erkennen, dat dit ook weer zeer noodzake lijk is. Dhr. Bijnagte vraagt nog of men die klinkers, die nu nog bij de school liggen niet voor de Molenstraat kan gebruiken en dan de Bakkerstraat nog laten zitten. Maar daar voelt men ook niet veel voor. Allen zijn er voor deze verbeteringen, in dien mogelijk, aan te brengen. MUZIEK EN STERFGEVALLEN In behandeling komt dan weer het voor stel tot wijziging van de algemene politie verordening c.q. het artikel waarin vermeld wordt dat het verboden is muziek in het openbaar te maken, gedurende de tijd dat personen uit de gemeente zijn overleden en nog niet begraven. Dit voorstel was ter nadere bezinning in vorige vergadering aangehouden. De voorzitter vraagt of hierover thans iemand nog het woord wenst. Dr. v. d. Jagt wijst er op, zijn mening in vorige vergadering reeds in het midden te hebben gebracht. Hij merkt nu op, dat die verordening toch Koninklijke goedkeuring kreeg en de Overheid er dus ook niet tegen was zo'n bepaling op te nemen. Hij blijft voor handhaving. Dhr. Bijnagte vraagt nog wie met dit voorstel komt. De voorzitter antwoordt, dat het een meerderheidsvoorstel is van het Dagelijks Bestuur, De andere leden hebben hieromtrent niets meer in te brengen zodat wordt gestemd over het voorstel dit artikel zodanig te wijzigen, dat genoemd verbod vervalt. Tegen zijn de heren weth. v. d. Werff, Bijnagte en v. d. Jagt. De vier anderen: Hage, Hartog, L. v. d. Werf en weth. Kleppe zijn voor opheffing van dit verbod, waardoor het is aangenomen. iedereen bereikbaar is en het geen gevaar oplevert, dat er door een of ander loos alarm wordt gegeven. De voorzitter antwoordt dat er nergens misbruik van gemaakt wordt en het dus hier ook wel zal aflopen. Dhr. v. d. Jagt vraagt of de begrotings post voor de nieuwe school ook in de gem. begroting is opgenomen. De voorzitter ant woord, dat dit niet kon op die van 1952 en na bespreking in Middelburg deze geheel apart naast de gewone begroting gelijk wordt ingediend. Dhr. Bijnagte komt nog terug op het even tevoren aangenomen besluit inzake het ver bod tot het maken van muziek, wanneer er overleden mensen boven aarde staan, in te trekken. Hij wijst er op, dat nog kort geleden een vrouw boven aarde stond, en men toen met open ramen muziek ging maken. Hij vindt dat niet op zijn plaats en toen was die bepaling er nog. De voorzitter ant woordt, dat het niet verboden kon zijn, om dat het niet in het openbaar gebeurde. Dat is niet strafbaar. Toch wil hij dit geval wel onderzoeken en zal er zeker op aandringen, dat dit niet gebeurd. Dhr. v. d. Jagt betreurt het erg, dat zo juist zo'n besluit moest vallen. Hij begrijpt niet, dat zo n voorstel er door gaat, daar het betreffende verbod tot niemands schade was. Hij vindt dat het niet te pas komt, wanneer men in droefheid zit van een andere plaats muziek te horen. De voorzitter wijst vorige spreker er op, dat hij mag aannemen, dat deze wijziging soepel wordt toegepast, m.a.w. dat men nu veel vlugger geneigd zal zijn dat na te laten, dan wanneer het onder pressie moet. Dhr. v. d. Jagt zegt te hopen, dat de voor zitter er voor bespaard blijft dat er in zijn gezin ernstige zieken voorkomen, maar ver onderstelt dat wanneer dat het geval was, hij het ook niet prettig zou vinden, dat men aan de overkant volop muziek maakte. De voorzitter zegt niet te kunnen aan nemen, dat wanneer iemand sterft, men aan de overkant een serenade zal gaan brengen. En hij meent dat dit buiten de kwestie gaat, want hij vindt het in feite even erg dat er muziek wordt gemaakt, wanneer iemand stervende is dan na overlijden. En over dat eerste werd in het bewuste artikel toch ook niet gesproken. Ook is het ongerijmd, dat men geen muziek mag maken, wanneer iemand in Westkerke is overleden, terwijl dat wel toegestaan is, wanneer eenzelfde geval zich aan de Rand voordoet. Alles bij elkaar gaat het er dus maar om hoe men zoiets toepast en bekijkt. Dhr. v. d. Jagt antwoordt, dat de voor zitter in vorige vergadering als voorbeeld aanhaalde een uiterste geval, dat men bijv. geen muziek zou kunnen maken als de Koningin eens in de gemeente kwam en er dan juist iemand was overleden. Maar z.i. zou hiertegen niet het minste bezwaar zijn met alle eerbied voor H.M., wanneer men Haar daarvan op de hoogte zou brengen, die het, naar zijn overtuiging, ook niet in het minst kwalijk zou nemen. Dhr. Bijnagte vindt dat het soms toch wel te ver gaat. Laatst was er ook muziek toen een persoon (een vreemdeling) daar wilde passeren en de dirigent de fietser zonder meer terugduwde. Dat gaat wat op dictatuur lijken. Dhr. L. v. d. Werff heeft wel vertrouwen, dat de voorzitter op e. en a. nauwlettend zal toezien, maar oppert toch het denkbeeld op het genomen besluit nog enig voor behoud te maken. Hij maakt hier tenslotte zelfs een voorstel van, maar dit wordt door niemand ondersteund. Dan zal men het maar houden, zoals het in deze raad werd aangenomen en vertrou wen op B. en W., dat er geen onprettige dingen voorkomen. Daarna sluiting. NAAR VOLENDAM Begunstigd door niet al te heet zomerweer maakte de Zendingskrans Indonesië plus enkele niet-leden Woensdag haar jaarlijkse reis. Het doel van de tocht was ditmaal een bezoek aan Marken en Volendam. En daar hebben de dames dan ook zeer genoten van de vele bezienswaardigheden, welke die aan trekkelijke vacantieplaatsen bieden. Maar hier was al iets aan voorafgegaan, dat zeker ook wel genoemd mag worden, omdat het tot het mooiste van deze dag behoorde. In Haarlem werd namelijk het Bijbels museum bezocht, waar men de prachtige Palestina Diorama's bezichtigde. Wie Mesdag in Den Haag heeft gezien kan zich ook hier iets van voorstellen. Na Volendam en Marken werd ook nog een kijkje op Schiphol ge nomen, waar werd gedineerd. Het was een uur toen de Krans na een mooie reis weer op St. Annaland arriveerde. een gevaarlijke dreiging aan te pas was ge komen en reed de 82 km in 2 uur 13 min. 2. C. Keepers, Roosendaal. 3. A. van Beers, Etten. 4. J. Westdorp, 's Heerenhoek. 5. C. van Dijk, Ruckphen. 6. P. v. d. Wijngaard, Etten. 7. J. Heeren, Sprundel. 8. J. v. d. Kloot, Etten. 9. J. de Ruijter, Breda. Overigens zag men talrijke sprinten als gevolg van de evenzovele uitgeloofde premies. EEN EILAND-RONDE Naar de Prov. Z. Courant meldde werd na afloop van de ronde van St. Maartensdijk het plan geopperd eens een ronde over het gehele eiland te organiseren. Oud-Vossemeer dat op Zaterdag 19 Juli de vijfde ronde laat verrijden, heeft voor zover het de wieler- sport op het eiland betreft, de oudste rech- ten. Die gemeente zal dan de start en finish krijgen. We zullen afwachten of deze plan nen worden uitgewerkt en we dan dus vol gend jaar de eiland-ronde krijgen. NAAR VALKENBURG Het onderwijzen personeel van de O.L. School maakte met de kinderen en ouders een reis naar Valkenburg en omgeving. Het is een prachtige dag geworden. OP EEN FLES Het vierjarig zoontje van dhr. G. viel bij het spelen met het gezicht op een kapotte fles en liep zulke ernstige kwetsuren op, dat dokter de wonden moest hechten. heeft een DE GEMEENTE-BEGROTING 1952 Bij monde van dhr. Hartog brengt de commissie van onderzoek der begroting 1952 rapport uit. Dhr. Hartog wijst er op, dat verschillende dingen tijdens deze vergadering al naar voren zijn gekomen, zoals hoge post voor wijziging uitbreidingsplan, verbetering torenklok, etc. Daarom wil hij volstaan met op de meu bilering van het gemeentehuis te wijzen. Successievelijke verbetering acht de com missie nodig en denkt daarbij o.m. aan de stoelen in de raadszaal. De voorzitter zegt dat hij voor St. Maar tensdijk offerte heeft gevraagd voor raads- zetels en men dus even zou kunnen afwach ten wat men daar krijgt. Trouwens, ineens kan dit hier ook niet allemaal, waarmee de Raad het eens is. De Commissie adviseert tot goedkeuring van deze begroting, waarna ze met algemene stemmen wordt vastgesteld. Tegen een slotwijziging van de gem. be groting 1951 is ook geen bezwaar. Hierop komt ook de post nog voor de sirene, die aanvankelijk op 1952 was gezet. RONDVRAAG Dhr. Bijnagte vraagt hoe de besprekingen van de A.V.O.-vergadering in Tholen zijn verlopen. De voorzitter antwoordt dat er een tekort is en dat op de gemeenten een beroep zal worden gedaan. Later komt dit wel aan de orde. Dhr. Hage wijst er op, dat niet alleen de lste, maar ook de 2e put achter het zgn. „Klein Dijkje" wordt gedicht, doordat men er afval gooit. Bovendien heeft de land bouwer A Bruijnzeel klachten, dat men daar achteruitrijdt en draait met voertuigen en zo de vruchten beschadigd. De voorzitter zal e. en a. onderzoeken. Dhr. Bijnagte vraagt waarom de sirene, die toch is aangekocht, nog steeds niet ge plaatst is. De voorzitter zegt, dat ze wel hier staat, maar nog geen eigendom is. Nu de Raad toesteming gaf, zal het spoedig in orde komen. Ze wordt dan in de toren aangebracht en het alarmsignaal beneden aan het gemeente huis. Dhr. v. d. Jagt vraagt of ze dan voor VERKOPINGEN Door notaris L. D. v. d. Velde te Tholen werd Vrijdagavond jl. in hotel Hof van Holland openbaar verkocht een woonhuis in de Bakstraat van Mej. B. Schippers vo<^r de som van 2850.Koper werd de heer A. de Korte, te Tholen. Voorts werd nog verkocht een woon- en winkelhuis aan de Kerkstraat te Tholen van Mevr. Vercouteren voor de som van 5000.Koper werd de heer Jac. Vos te Tholen. VERKOPING VAN GOEDEREN Door het bestuur van de Chr. Kleuter school te Tholen werd in de O.L.School in het openbaar verkocht een partij eigen ge maakte goederen, zoals brei- en haakwerk. De belangstelling was zeer groot en de opbrengst buiten verwachting, zodat men kan zeggen, dat deze actie goed is geslaagd. KENNISGEVING Het hoofd van het gemeentebestuur van Tholen brengt ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 Juni 1952 vastgestelde partiële her ziening en uitbreiding van het uitbreidings plan in onderdelen, in uitvoerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschriften, van 28 Juni tot en met 11 Juli 1952 voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage is gelegd. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen na af loop van bovengenoemde termijnen, doch vóór 23 Augustus 1952, hun bezwaren in dienen bij Gedeputeerde Staten. Tholen, 28 Juni 1952. PUTTEN EN SCHERVEN. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat door de reinigingsdienst scherven zullen worden opgehaald op Dins dag 8 Juli, het eerste gedeelte en op Vrij dag d.a.v. het overige gedeelte. Tegen Donderdag 10 Juli bestaat gelegen heid tot aangifte voor ruiming van pri- vaatputten. Tholen, 3 Juli 1952. Burgemeester en Wethouders van Tholen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 30 Juni Flip, zoon van J. Quist en N. van Luijk. Marinus Jan, zoon van M. Overbeeke en A. Schot. VISSERIJ, MOSSELS EN OESTERS. De visserij-besommingen waren deze week niet aan de hoge kant. Behoudens een enkele uitzondering was de aanvoer van bot ge ring, evenals die van ansjovis, kreeft en paling. Thans staat definitief vast, dat met in gang van 7 Juli a.s. de afzet van mosselen voor het buitenland weer zal beginnen. Over het algemeen verwacht men te Tholen dat de mosselen goed zullen zijn. Tenslotte was men mede door het warme weer en de te verwachten broedval druk in de weer met het uitzetten van enkele duizenden pannen op de oesterpercelen in de Ooster-Schelde. DE RONDWEG. Het werk aan de nieuwe weg rond Tho len maakte goede voortgang. Aan de ha ven is reeds meer dan 2000 ton zeezand aangevoerd, terwijl er Dinsdag j.l. ook een schip met steenen voor de nieuwe weg arri veerde. CONCERT Ter gelegenheid van Prins Bernhard's verjaardag gaf „Concordia" Maandag avond een concert op de Markt. EEN DAGJE UIT De kinderen van 5 jaar van de Algemene Kleuterschool alhier maakten Woensdag 2 Juli per autobus een reisje naar Breda en omgeving. Donderdag 3 Juli werd door de kleinste kinderen van deze kleuterschool een bezoek aan de speeltuin in Bergen op Zoom ge bracht. Hoewel de eersten wat mooier weer had den dan de kleintjes was het voor allen een prettige dag en wat de kinderen betreft, nou die willen het gerust nog eens overdoen. De Algemene Reisvereniging alhier trok Donderdag 3 Juli per touringcar naar de Ardennen, terwijl de buurtvereniging uit de Julianastraat voornemens is a.s. Dinsdag een reisje naar Arnhem en omgeving te maken, evenals de Ned. Herv. Bijbelstudiekring op dezelfde datum en in dezelfde richting. reusachtige sortering Reeds vanaf 5.75, 7.90, 8.90, 9.75, enz. BERGEN OP ZOOM DE RONDE VAN ST. MAARTENSDIJK Dank zij een moedige sprong wist Van Nispen glansrijk te winnen. Het zal zeker de organisatoren van deze eerste Smer- diekse ronde voldaan hebben dat het zo is uitgelopen. Tevoren zal men zich immers wel eens ietwat bezwaard hebben afge vraagd: loopt het wel goed uit. Er zit nogal een behoorlijk risico aan vast en de factor van mooi of slecht weer is van grote be tekenis bij zo'n course. Ja, de wielersport enthousiasten heeft men toch wel, maar de vele anderen die alleen bij mooi weer daar ook eens een kijkje gaan nemen moet men in het andere geval als supporter en dus als medewerker om de onkosten te dekken, missen. Bij deze eerste ronde heeft men over het weer niet te klagen gehad. Of het zouden de deelnemers zelf moeten zijn, die het wat al te heet vonden. Voor de kijklustigen was het ideaal weer. En daarom ook was er goede belangstelling, was het gezellig rond de course. De ronde zelf bood geen daverende span- WEDVLUCHT PT. ST. MAXENCE Afstand ong. 272 km. In concours 131 duiven. Los 10.30 uur. Wind West. lste duif 13.52.40. Laatste prijswinnende duif 14.16.59. A. Wagemaker 1 5 17 18 23 29 36 38. L. Jansen 2 11. Joh. Baay 3 13 22. V. Laban 4. A. de Jonge 6 26 32 35. R. de Groot 7. J. Praat 8 27. L. Laban 9 12 37. D. Jansen 10 34. G. Soomers 14 16 21 33. A. Bout 15. F. Koppenhol 19. M. Nijs 20 24. J. Deurloo 25 28 30. M. Moeliker 31. WERKLOOSHEID Het aantal ingeschrevene werklozen bij het Arb. Bur. te Tholen bedroeg op 30 Juni 220. Hiervan waren bij de D.U.W. te werkgesteld 90 personen. Gespecificeerd per gemeente: Tholen 21; Poortvliet 13; Scher- penisse 8; St. Maartensdijk 60; Stavenisse 19; St. Annaland 28; Oud-Vossemeer 24; St. Filipsland 47. Het aantal werklozen op 31 Mei jl. bedroeg 142; terwijl het aantal werklozen op 30 Juni 1951 78 bedroeg. HEVIG ONWEER Donderdagavond ontlastte zich alhier een hevig onweer, gepaard gaande met zware hagel,, zoals in geen jaren is voorgekomen. Verschillende woningen kregen veel water schade, daar vele goten het water niet kon den verwerken. Ook aan de Land- en Tuinbouwproducten werd door de hagel schade toegebracht. door H. VAN NORG (25) Als Rooie Willem met zijn gezellen goederen en eet waren naar hun hol sleepten, dan wist de wilddief wel, dat zij ook leefden op kosten van de landman. Maar dan nam men het van diegenen, die heulden met de vijand, en dan roofde men zonder enig gemoedsbezwaar. In de nacht waren de acht mannen op de Lutteke Haer aangekomen. Ze waren vrolijk begroet door Siep, die zijn post in de landweer steeds was blijven innemen. Folkert had zich gehaast om zijn trouwe makker van een overvloed van voedsel te voorzien. De hut was te klein om aan de acht mensen een slaapplaats te verschaffen. Ze moesten zich deze halve nacht vergenoegen met een zitplaats. Leunende tegen de plaggenwand trachtten ze de rest van de nacht nog slapende door te brengen. Folkert had een vuur aan gelegd om de kilte uit de hut te verdrijven. Het was reeds volop dag, toen de mannen de hut weer verlieten. De nieuwelingen konden zich in geen enkel opzicht oriënteren; overal rondom hen de einde loze bruine vlakte. Een landschap, dat je tot dromen bracht, meende de Dromer. Met vereende krachten toog men aan het werk om de hut ,te vergroten. Folkert werd uitgezonden om te trachten aan een aantal latten en planken te komen. De Os ging met hem mee; deze was volgens zijn makkers in staat om een paardevracht te dragen. De jonge scheper besloot om naar Bakkeveen te gaan, om zich daar het nodige te verschaffen. Hij wilde dan tevens het goudgeld aan zijn ouders afgeven. Folkert ,trof alleen moeder met de jongste broertjes en zusjes thuis. Zijn moeder schrok, toen haar zoon haar de goudstukken overhandigde. ,,0, jongen, hoe ben je daar aangekomen? Toch wel eerlijk? „Natuurlijk, natuurlijk, wat denkt U wel zei de jongeman lachend. „En besteed het geld nu maar voor de huishouding." „Het is maar goed, dat Anna niet thuis is, Folkert. Zo zou bezwaar maken tegen het goud," meende moeder. „Niet Anna, maar U en vader zijn de baas," ant woordde haar zoon met nadruk. Na ettelijke malen in de heide te hebben uitgerust, kwam de scheper met de Os met een flinke vracht hout weer op de Lutteke Haer aan. Met de vergroting van de hut was men al bijna klaar gekomen; hout werd nu direct aangewend voor nieuwe slaapgelegenheden, ning. De oorzaak daarvan was de zo vroege en zo goed geslaagde uitlooppoging van Jan van Nispen uit Sint Willebrord. Voorop zij gezegd, dat het een zeer moedige poging was en dat de winnaar een knap staaltje fietsen en volhouden weggaf, maar het was ook oorzaak dat het aan grote spanning ontbrak. Reeds in de derde ronde trok Van Nispen er in zijn eentje op uit en het peloton zag er blijkbaar nog geen gevaar in om deze toch ernstige poging te beletten of dat te proberen. Vijf ronden later lag Van Nispen al honderd seconden voor en die voorsprong schommelde zo door tot op de helft van de course. Toen waren al verschillende deel nemers uitgevallen, maar toen ook waren het vooral de renners Keepers en Van Beers die zich gingen inspannen om de vluchteling nog te achterhalen. Het mocht niet baten. Van Nispen werd eerste, zonder dat er óók om zuurbrand te voorkomen! U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist* EEN DIEPE WOND Toen de heer A. van A. in de Groen-! voederdrogerij aan een hakselmachine bezig was met een sleutel om de messen te be vestigen, schoot de sleutel uit en kwam hij met zijn hand in aanraking met een van de vlijmscherpe messen. Het gevolg was dat de hand voor een groot deel werd open gereten. De blessure liet zich zo ernstig aanzien, dat dokter Helleman na eerste hulp overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk achtte. NAAR ROTTERDAM 9 Juli gaan de Ouden van Dagen uit deze gemeente een tocht maken naar Rotterdam. WEDVLUCHT NOYON Afstand 233 km. los 10.30. lste duif 13.34.59. laatste 14.38.56. J. Bevelander 1 20. L. C. Hage Pvl. 2 6. A. de Koek 3 7 11 18. G. de Jonge Pvl. 4. Iz. A. Hage Pvl. 5 13 19. J. v. d. Hoek St.M. 8 9 15 17. G. M. Larooy 10 J K. Krijger Pvl. 12. G. Kleppe 14. P. v. Driel St.M. 16. H. A. Jansen Pvl. 21. WEDVLUCHT PT. ST. MAXENCE Afstand 272 km. los 10.30. lste duif 14.01.26. Laatste 14.17.17. Iz. A. Hage Pvl. 1 8. P. v. Be veren St.M 2 B. Suurland 3. J. v. d. Hoek St.M. 4. D. Uil Pvl. 5. C. Bijnagte 6. J. Hartog Pvl. 7 9. H. A. Jansen. Pvl. 10. G. M. Larooy 11 12. ZIJ, DIE HUN DIPLOMA IN HUN ZAK HEBBEN. Aan het stedelijk Gymnasium te Breda slaagde voor het eindexamen diploma A, de heer P. van Dijk te St. Annaland. De heer A. Everaars, gem. ontvanger en ambt. ter secretarie te St. Maartensdijk slaagde te s Gravenhage voor het diploma Gemeentefinanciën. De heer J. Stouten, beroepsmilitair bij de luchtmacht, wonende te St. Filipsland en gedetacheerd te Deelen bij Arnhem, is met lof geslaagd op het examen voor instru mentmaker op de technische school aldaar. De heer C. Schijvenaar, ambtenaar ter gem. secr. te Tholen slaagde voor het di ploma gemeente-administratie I. DE Z.L.M. DAGEN. Prachtig waren dit jaar de Z.L.M. dagen, die ditmaal te Axel werden gehouden. Niet alleen prachtig wat het zeldzame zomer weer aanging, maar evengoed de ontvangst, organisatie, de tentoonstelling en de jaar vergadering. De redevoeringen door de Commissaris der Koningin en door de Z. L.M.-voorzitter Ir. Geuze waren niet alleen interessant, maar bovendien zeer belangrijk. Alles bij elkaar zullen de velen, die ook uit onze omgeving naar Axel zijn getrok ken het zeker niet als verloren tijd hebben beschouwd. Bij de Z.L.M. zullen de hoog tijdagen van 1952 in de annalen als zeer belangrijk worden aangemerkt. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE In deze rubriek worden bijeenkomsten gratis aangekondigd, met het doel om de verenigingen in de gelegenheid te stellen haar bijeenkomsten zo vast te stellen, dat men geen of zo weinig mogelijk „last" van elkander heeft. Men make ze dus zo vroegtijdig mogelijk bekend, eventueel aan onze correspondenten zodat deze rubriek aan zijn doel kan be antwoorden. THOLEN: 13 Sept.: Bijeenk. Provinciale Kon. Ned. Motorr. Ver. OUD-VOSSEMEER 19 Juli Wielerronde voor amateurs. 12 Juli: Demonstratie van de Gymver. Spido. STAVENISSE 5 Juli Zangavond EEN GOEDE COLLECTE De inzameling voor de Stichting 1940 1945 bedroeg ter plaatse 676.50. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM De heer C. M. Stouten, gemeentewerk man alhier herdacht het feit dat hij 25 jaar in dienst trad bij de gemeente. Dit feit is voor hem niet ongemerkt voorbij gegaan. In tegenwoordigheid van B. en W. en de gemeente-ambtenaren werd hij door de burgemeester toegesproken en bedankt voor alles wat hij in die periode voor de gemeente deed. Daarna werd hem namens B. en W. en de ambtenaren een passend geschenk aangeboden, waarvoor de jubilaris hartelijk dankte, evenals voor de prettige samen werking. DE BRANDWEER PARAAT Dinsdag werden de bewoners opgeschrikt door het loeien van de sirene. Het bleek dat de motor van de tram der R.T.M. in brand stond. Vermoedelijk was ze warm gelopen. De brandweer was spoedig ter plaatse om erger te voorkomen. Met slan gen op de waterleiding werd de brand geblust en liep het met wat materiele schade vrij goed af. In elk geval konden de wagens behouden worden. De passagiers werden met particuliere auto's naar Zijpe gebracht. EIERVEILING GOES Deze week is de prijs voor verzamelaars vastgesteld op 2.55 per kg. Tweede soort eieren 1 a 2 ct per stuk minder. THOLEN 1 Juli: Eerstelingen, bonken 10.tot 10.31. Gewone 10.10 tot 10.51. Poters 9.72 tot 10.40. Kriel 5.—. Doré gewone 13.42. Aanvoer 62 ton. 2 Juli: Eerstelingen bonken 9.40 tot 9.90. Gewone 10.51 tot 10.75. Poters 9.19 tot 9.76. Kriel 5.07. Doré, gewone 12.52 tot 12.60. Aanvoer 65 ton. ST. ANNALAND 30 Juni: Eerstelingen gewone 11.91. Doré gewone 1394 tot 14.10. Doré drie lingen 11,53. Doré kriel 4.20. Eigen heimers gewone 13.99 tot 14.83. Eigen heimers driel. 10.10. Alles per 100 kg. Aanvoer 63 ton. 1 Juli: Eerstelingen gewone 11.69: Doré gewone 14.13 tot 14.09. Doré driel. 11.75. Doré kriel 4.26. Eigenheimers ge wone 13.55 tot 14.71. Eigenheimers drie lingen 10.51. Alles per 100 kg. 2 Juli: Eerstelingen gewone 10.50. Doré gewone 13.34. Doré drielingen 10.32. Doré bonken 10.Eigenheimers gewone 13.06 tot 13.17. Eigenheimers drielingen 8.51 tot 8.Eigenheimers voer 4.45. Alles per 100 kg. Aanvoer 75 ton. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. opdat men het lichaam in de komende nacht weer voldoende kon ujtstrekken. Toen de avond begon te vallen, verliet Frankes de nederzetting. Hij wilde een bezoek brengen aan zijn vriend onder Steenbergen, bij wie zijn paard was ge stald. Hij wilde hier gegevens waar zien te worden over de bewegingen van de Gelderse troepen in de buurt. Zijn vriend vertelde hem, dat er sinds enige dagen een sterke afdeling soldaten in Norg lag, die bij de boeren in de omgeving vee en graan in beslag nam. Hij zag elke morgen de kapitein met zijn luitenant of wie het mocht zijn over de weg naar Langeloo rijden, als hii aan het werk was op het stuk land, dat hij daar had liggen. Voor Willem Frankes weer vertrok, vroeg hij nog hoe laat daar de kapitein langs de weg naar Langeloo reed. Het zou zo ongeveer een uur of tien zijn, meende de boer; en een half uur later reed hij dan weer terug naar Norg, Wat voor belang had Willem Frankes er toch bij om dit te weten, vroeg de boer zich af. Hij vreesde, dat de wilddief weer iets in zijn schild voerde. Toen Rooie Willem wederom op de Lutteke Haer terug was gekeerd, vond hij het gehele gezelschap in de hut bijeen. Een kaars verlichtte spaarzaam, doch schilderachtig de gestalten der mannen in hun haveloze kledingstukken van allerlei kleur en snit. De aanblik van het interieur in dit „Rovershol", zoals Folkert's broertje het plaggenbouwsel had genoemd, deed romantisch aan. Maar in het innerlijk van deze ver zameling van uitgestotenen en ontspoorden verborg zich een wereld van bitterheid, teleurstelling en leed, al mocht er soms een kwinkslag, vaak van rauw gehalte, over hun lippen vloeien en goede of galgenhumor hen soms doen lachen. Zodra de stroper gezeten was tussen de mannen, sprak hij hen toe. „Kameraden," zo zei hij, „ik heb vanavond enig nieuws gehoord en heb nu een plan bedacht. Luister en zeg me straks jullie mening er over." Hij ging wat gemakkelijker zitten en vervolgde: „In Norg ligt al sinds enige dagen een afdeling van die vervloekte huurlingen, 's Morgens ongeveer tien uur maakt de kapitein van die bende met zijn luitenant een rit naar Langeloo. Een tijd later rijdt hij weer terug. Kameraden, ge zijt arm als kerkratten. Ik geloof, dat we nu een gelegenheid hebben om onze beurs te spekken." De mannen zagen Frankes met grote belangstelling aan. (Wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 2