WEEKBLAD VOOR HET EILOND TNOLEN EN ST. FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht COMMENTAAR Verhoging uitkeringen krachtens Soc. Bijstandregeling. De Eerste Kamer zit in tijdnood. THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND ZONDAGSDIENST ARTSEN STAVENISSE 8e Jaargang No. 32 20 Juni 1952 """Vj-rtvy— Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. 1.45 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen De overgangsregeling naar de Wacht geld' en Werkloosheidswet heeft deze week in- de Eerste Kamer heel wat minder critiek geoogst dan destijds aan de overzijde van het Binnenhof. Men weet, dat de Werkloos heidswet op 1 Juli a.s. in werking treedt en dat onlangs de wijze van premiebetaling is vastgesteld. In de overgangsregeling heeft de regering bewust de werklozen in twee groepen verdeeld. De ene groep is die, welke vóór 1 Juli van dit jaar zonder werk is gekomen, de andere groep wordt gevormd door personen die op of na deze datum de dupe zijn geworden van het werkloosheidsspook. Deze laatsten vallen natuurlijk onder deze be langrijke nieuwe sociale wet. Is men echter voor de fatale datum zonder werk gekomen, dan gelden de normale uitkeringen krachtens de overbruggings- en sociale bijstands regelingen. Dat betekent, dat de huidige werklozen minder ondersteuning ontvangen dan zij die reeds vóór 1 Juli niet meer in het arbeidsproces zijn ingeschakeld. Geen wonder, dat de critiek op deze overgangs regeling uiterst heftig was. Maar men zat in een moeilijk parket. Enerzijds bezwoeren de deskundigen dat het technisch onmogelijk was om een andere oplossing te zoeken, anderzijds vonden de politici dit ontwerp hoogst ongewenst. Niet in het minst psycho logisch. De Tweede Kamer drong er op aan dat dan de huidige uitkeringen niet onbe langrijk zouden worden verhoogd. De enige mogelijkheid om financieel de tegenstelling tussen de twee soorten werklozen zo klein mogelijk te doen zijn. Minister Joekes be loofde niets destijds. Het probleem zou wor den onderzocht. Maar waarschijnlijk be greep hij wel dat de wens der Kamer niet ongegrond was en zo werd nog voor de behandeling in de Senaat enige verbetering bekend gemaakt. Er was reeds geregeld, dat de termijn voor de overbruggingsregeling zou worden verlengd van 13 tot 21 weken. Het duurt dus langer voordat men in de sociale bijstandsregeling valt. Daarnaast wordt de uitkering voor de overbruggings regeling verhoogd van 38.76 tot 44.76. Dit zijn de maximum-bedragen. Staats secretaris van Rhijn deelde tijdens het debat mede, dat het maximum-grondbedrag voor de sociale bijstandregeling dat nu 30.90 bedraagt, zal worden verhoogd tot 27.50 plus. de huur. Gemiddeld bedraagt deze 6.90 zodat de uitkering ongeveer 34.40 wordt. Een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen krijgt onder de huidige regeling 36.72. Nu wordt dit 42.52. Heeft men drie kinderen dan ontvangt men 46.56 in plaats van 39.78 Begrijpelijkerwijze waren deze verbete ringen de oorzaak van milde critiek. Er werd niet zo heel veel meer gesproken over dit ontwerp, al werden er nog wel engie opmerkingen gemaakt over de compensatie regeling. DE COMPENSATIEREGELING De invoering van de Wachtgeld- en Werkloosheidswet heeft zo lang op zich laten wachten, omdat de regering moeilijk een beslissing kon nemen over de compen satieregeling. De werknemers hebben aan het langste eind getrokken. Hun aandeel in de premie wordt volledig in het loon ver goed. Gemiddeld ontvangen zij ongeveer 2 loonsverhoging. Anders is het met de werkgevers. Zij moeten een aderlating ondergaan. Voor hen is de compensatie maar gedeelte lijk. De werknemers hebben gelukkig be grepen, dat dit een ernstige zaak is. Ze drongen er bij de regering op aan om de werkgevers niet de dupe van deze wet te laten worden. Er zijn wel bedrijfstakken waar men de premie gemakkelijk kan op VERGELIJKINGSLIJST Ten gerieve van belangstellende lezers, drukken we zoals gewoonlijk de week voor de verkiezingen ditmaal a.s. Woensdag voor de Tweede Kamer ter herinnering en straks ter vergelijking de uitslagen af van vorige verkiezingen. Dat zijn die van de Tweede Kamer in 1948 en die van de Provinciale Staten in 1950. Wanneer li Woensdagavond de uit slagen van onze eilandgemeenten via de radio hoort of op de bulletins leest, is het heel gemakkelijk het opengelaten vakje „Tweede Kamer 1952" in te vullen en dat bezorgt U meteen een mooi overzicht en practische vergelijking. Overigens zorgen we er vanzelfsprekend voor dat U die ver- gelijkingsstaat ook Vrijdag a.s. met de uit slagen van 25 Juni in ons blad afgedrukt vindt. brengen, maar andere hebben het weer buitengewoon moeilijk. Hoe hoger de lasten zijn des te duurder worden de producten en des te kleiner de kans om te kunnen exporteren, daar het buitenland goedkoper kan leveren. Geen export betekent voor onze industrie en voor het gehele volk de nekslag. Dat hebben de arbeiders organisaties goed aangevoeld. Daarom zijn ook zij er op uit om de kostprijs zo laag mogelijk te houden. De voorzitter van de K.A.B., de heer de Bruyn deed tijdens het debat in de Eerste Kamer nog een poging om de volledige compensatie er door te drukken. Tevergeefs. Staatssecretaris van Rhijn stelde zich op het standpunt dat het niet anders kan. Het Rijk heeft reeds vele Millioenen in de werkgelegenheidsobjecten geïnvesteerd. Ook betaalt het nu weer de verhoging van de uitkeringen. Zouden de vereveningsheffingen voor de werkgevers nog meer worden verlaagd dan staat er een belastingverhoging voor de deur. Daar is nog wel het één en ander over te zeggen, want de vereveningsheffing, waaruit ver schillende sociale verzekeringen worden betaald, is een ongewenst en een verfoeide Duitse maatregel. De staatssecretaris wees echter op de gunstige export en de daling van de grondstofprijzen. Hij hoopte, dat beide symptomen voldoende zouden zijn om de zware last, die het bedrijfsleven nu wordt opgelegd, te kunnen dragen. En dat het in ieder geval kan blijven concurreren. Intussen komt de Eerste Kamer aardig in tijdnood. Er-_resten nog een paar dagen voor de verkiezingen en zij heeft nog een heel programma af te werken. Zij werkt onder hoogspanning, maar toch vonden de Senatoren nog de tijd om op de dag vóór de verkiezingen een interpellatie toe te staan over de veergelden op de Wester- schelde. Verder werden tal van wetsontwerpen aangenomen. Wij noemen de kweekschool- wet, de herziening van de omzetbelasting, de ontwikkelingsplannen, de instelling van een voedingsraad, de bestrijding van de T.B.C. onder het rundvee, de advocatenwet en de bijzondere bevoegdheden voor het burgerlijk gezag in oorlogstijd. Onderwerpen, waarover we reeds uitvoerig hebben ge schreven tijdens de behandeling in de Tweede Kamer en die, ook al een gevolg van de tijdnood, geen nieuwe gezichts punten meer opleverden. Nadruk verboden. WE GAAN STEMMEN „Ik stem direct op degene, die de radio zegels uit de wereld helpt", bromt Pieterse aan het loket van het postkantoor, nu hij al voor het derde achtereenvolgend jaar te laat is met inwisseling van zijn luistervergunning. „Het Kamerlid, dat mij aan een woning helpt, krijgt mijn rode stip", zucht buur vrouw Jansen, die al 6 jaar met haar man en drie kinderen inwoont. „Wie zal ik nu in vredesnaam stemmen en dan het hele jaar door werk hebben", vraagt de werkloze vader bezorgd. „Als ze de huren en pachten niet ver hogen, zien ze me niet meer aan de stem bus", betuigt het kleine renteniertje vast beraden. „Nou weet ik het, wie me van die omzet belasting af zal helpen", gnuift een zinkend middenstandertje en maakt in gedachten al een hokje pioenrood, het hokje dat nummer één aangeeft van de partij „Hoop doet Leven". Dergelijke uitspraken in luim of ernst kan men dezer dagen beluisteren. Dergelijke gedachten worden in „stille harten" hoop vol gekoesterd. Maar a.s. Woensdag trekt de vergeet achtige Pieterse, èn buurvrouw Jansen, die al 6 jaar inwoont, èn de werkloze vader, èn het hoopvol middenstandertje, èn het kleine renteniertje in alle ernst naar het stem lokaal om het hokje om zijn hokje rood te maken. Welk hokje dat is, weet hij immers nu al. En dat ondanks het feit, dat nu iedere partij hem dat alles wat hij zo vurig hoopt en wenst voor de vuist weg aanbiedt. Leest U de verkiezingskranten en folders maar na. Toch gaat het alles bij elkaar in ons land heel gemoedelijk toe. Zeker, de ene politicus kamt de ander in deze tijd extra uit. Alleen de fouten worden opgesomd of alleen de goede dingen worden naar voren gebracht. Maar van zinloos fenijn, van politieke relletjes is nauwelijks of helemaal geen sprake. En och, het is wel eens goed, dat men eens extra op de bres staat voor zijn principe, het is nuttig de principiële mening uit de dragen. En het is heel normaal iets van triomf te voelen, wanneer straks de partij die door U wordt gesteund, winst boekte of indien het andersom is, een teleurstelling te moeten verbergen. Zo gaan we met de hierboven en met al de andere categoriën a.s. Woensdag naar de stembus. Niet omdat stemmen verplicht is. Dat is het niet. Alleen de opkomst ter stembus is verplicht. Niet verplicht is men dus volgens de wet ook persé een hokje rood te maken. Maar wie zal dat nalaten: opkomen en niet stemmen Het is verkeerd helemaal geen mening te hebben. En ook voor de komende vierjarige zit tingsperiode (in normaal geval) staan er genoeg belangrijke dingen op het spel om U hier aan te raden wel dat hokje rood te maken van die lijstaanvoerder, waarvan U de komende tijd het meeste heil verwacht. Wanneer we Woensdag a.s. dat ene hokje van „onze man" rood maken, wan neer we Woensdagnacht of Donderdag morgen de uitslag horen, hetzij als mee of tegenvaller, laten we er boven alles nog even bij bedenken, welk een voorrecht het is, als vrije kiezer weer zijn stem te kunnen uitbrengen. Het is beroerd, het is soms ergerlijk, het is spijtig, wanneer de eigen richting niet- voldoende steun kreeg om (nog) meer te betekenen dan in de vorige periode, maar veel erger, veel beroerder en veel ellendiger is, wanneer men zelfs van de geringste invloed op het landbestuur is verstoken, een periode, die we allen toch ook gekend hebben. BURGERLIJKE STAND Geboren: 11 Juni: Cecilia Maria Brooijmans, dt. van A. L. C. Brooijmans en H. G. P. M. de Wit. 14 Juni: Adriaan Cornelis Quist, zn. van J. Quist en W. F. Beukelaar. GESLAAGD Maandag jl. zijn te 's Hertogenbosch ge slaagd voor het diploma vakbekwaamheid sigarendetaillist C. M. Quist, J. de Rijke, H. Nelisse en Melis Schot, alhier. VOOR HET ROODE KRUIS De gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis bracht in deze gemeente 748.60 op. UIT KAMPEREN OF OP REIS Zoals gewoonlijk organiseert de C.J.M.V. weer kampeerweken op de Leusder heide. Ook de Thoolse C.J.M.Vers gaan daar van de zomer een week kamperen. De kin deren van de hoogste klassen der Chr. Nat. School zijn Maandag 16 Juni onder leiding van het hoofd der school, de heer H. Rol en het andere personeel naar Vaals ver trokken voor een tocht van drie dagen. Zij logeren in een jeugdherberg en maken voorts per rijwiel tochten in de omgeving. ZOMERAVONDCONCERT Zaterdagavond houdt de muziekvereni ging „Concordia" op de kiosk haar eerste zomeravondconcert. GOED GEREKEND Het zal velen bekend zijn, dat door de N.C.R.V. een luisterwedstrijd is georgani seerd in verband met de tocht van de radio reporter Johan Bodegraven en Goos Kamp huis op hun bromfietsen „Plof en Plaf". Daarbij moet worden geraden, hoeveel kilo meters in de afgelopen week zijn afgelegd en welke plaats ze bereikt hebben. Een bromfiets is de beloning voor degene, die de oplossing goed heeft. En laat dat nu vorige week de H.B.S.er Alex van Stee alhier zijn. Hij had geschat dat de beide bromfietsen in Maggon zouden zijn, 825 km. van de start. Hij was tot deze conclusie gekomen, omdat hij zelf eens per rijwiel naar Luxemburg was geweest en had verder de atlas geraadpleegd. De beloning de bromfiets werd in Tholen uitge reikt en de winnaar werd gelijk door een reporter van de N.C.R.V. geïnterviewd. Er was grote belangstelling bij de ouderlijke woning van Stee en de winnaar kon vele gelukwensen in ontvangst nemen, waarbij we de onze hier nog bijvoegen. BEZOEK UIT BELGIE De kinderen uit de hoogste klassen van de lagere school te Mechelen in België brachten Dinsdag jl. onder leiding van hun onderwijzers een bezoek aan Tholen. Zij bezichtigden de historische gebouwen en brachten ook een bezoek aan het oester- bedrijf van de N.V. „Bona Fides". NAAR DE HOGE VELUWE Donderdag maakte de buurtvereniging „De Markt" een uitstapje naar de Hoge Veluwe, waar het St. Hubertusslot werd be zichtigd en een bezoek gebracht aan de glasfabriek te Leerdam. DIAMANTEN BRUILOFT Op 24 Juni hoopt het echtpaar J. Quaak- van Beveren de dag te herdenken, dat ze voor 60 jaar in het huwelijk traden. Beiden zijn 81 jaar en mogen nog een gezonde ouderdom genieten. Onze gelukwensen. EEN BADHUIS Na gunning is de aannemer J. van Gorsel alhier te Krabbendijk begonnen met de bouw van een badhuis. WEDVLUCHT ST. QUINTEN Afstand ongeveer 200 km. In concours 176 duiven. Gelost 11.30 met O.Z.O. wind lste duif 14.40.14. Laatste 14.55.36. Uitslag: A. Wagemaker 1 239 1121 22 27 29 30 36; L. Jansen 4 5 8; D. Jansen 6 20 32 35 44; Ph. Steketee 7 42; Joh. Baay 10 31; V. Laban 12 19; M. Moeliker 13 17 25 26 34; C. Coomans 14; Joh. Deur- loo 15 41; J. Praat 16; G. Soomers 18 28; A. Bout 23; L. M. de Heer 25; L. Laban 33 38 40; M. Nijs 37; A. de Jonge 39 43. UITSLAGEN VEEKEURING le Kalfskoeien: 1. Roza, P. J. Goorden, 79 p. 2. Emma, G. A. de Hondt, 78 p. 3. Nellie, J. P. v. Gorsel, 77 p. 4. Dora, G. A. de Hondt, 77 p. 2e kalfskoeien: 1. Elza, A. N. A. de Wit, 78.J4 p. 2. Bertha, S. A. Geluk, 78 p. 3. Anna, P. J. Goorden, 78 p. 4. Nellie, G. A. de Hond, 77]/2 p. 3e kalfskoeien: 1. Liza, J. M. Goorden, 82 p. 2. Molly, J. P. van Gorsel, 81 p. 3. Loes, P. J. Goorden, 81 p. Kalfvaarzen: 1. Liza, P. J. Goorden. DIERENMISHANDELING Tegen A. v. D. werd wegens dieren mishandeling procesverbaal opgemaakt. Van een opgevangen duif werd door hem een vleugel afgedraaid. GESLAAGD Dhr. C. W. Droogers alhier slaagde voor het mondeling examen Gemeen te-Admini stratie en kreeg hierdoor het diploma G.A. I in zijn bezit. NEEN MAAR.... Pollie kocht deze week heel wat van fa brikanten die om geld verlegen waren. Zaterdag staat U dan ook versteld als U de kleine etalage ziet. Het lijken wel opruimingsprijzen. Koopt in de tijd en ge bruikt in de nood. Adv. Ingez. Meded. GEVONDEN Omtrent een gevonden kraalcollier met zilveren slotje zijn inlichtingen te verkrijgen bij de Rijkspolitie. DIEFSTAL Tijdens de kermis ontvreemdde dhr. H. v. d. B„ wonende te Breda, uit het café van dhr. den Hollander 2 colbertjasjes en 1 topper. Te Tilburg werd de dader achter haald, waarbij inbeslagname van de nog in zijn bezit zijnde jassen volgde. GESLAAGD Te 's-Gravenhage slaagde onze oud dorpsgenoot dhr. C. Bazen thans te Nis pen, voor Assistent bij 's Rijks Belastingen. COLLECTE De voor de in Spanje woonachtige Pro testanten gehouden collecte bracht het zeer grote bedrag van 625,50 op, waaraan ook inzonderheid de bewoners buiten de kom dezer gemeente hebben bijgedragen. WONINGBOUW Hoewel het raadsverslag vorige week niet meer in zijn geheel kon worden op genomen, heeft men, afgaande op de wèl afgedrukte aanhef van het verslag al om inlichtingen gevraagd omtrent particuliere woningbouw. Dit heeft, naar we uit be trouwbare bron vernemen tot gevolg ge had, dat er weer 2 aanvragen zijn bijgeko men, zodat er nu ter secretarie 5 aanvragen liggen. Het is begrijpelijk, dat na le zing van het verslag degenen, die ver wacht hadden, dat de gemeente bouwvolu me had gekregen voor een 10 of 15 wonin gen en die ook zou bouwen, zeer teleur gesteld zijn. Het is niet onze bedoeling die teleurstelling te onderkennen, weg te cij feren, of het raadsbeleid in dit opzicht hier te gaan onderstrepen. Maar wel mag er toch de aandacht op worden gevestigd, dat gemeentewoningen in huur niet goedkoper kunnen zijn, dan de verkapitalisering van het benodigde be drag voor een particuliere (eigen) woning. Immers blijkens het verslag zouden behoor lijke woningen gebouwd kunnen worden voor 10.000,waarop men (bij rijks toewijzing) 3000,direct gesubsidieerd wordt door de Overheid. Er blijft dus over 7000,tegen 5 350,per jaar of 6.75 per week (afgerond). De huur voor gemeentewoningen kan weinig minder zijn. Nu is de moeilijkheid er zeker om die volle 7000,te krijgen en bo vendien is het voor velen zeer bezwaarlijk om bij de rente de nodige aflossing te vin den, wat in totaal dan wel op 10,per Dr. P. J. Duinker Tholen, Tel. 40 Dr. J. Vermet Nieuw-Vossemeer, Tel. 10 week komt. Dat neemt echter niet weg, dat het verschil niet zo heel groot meer is en men bovendien in onze gemeente zoveel mogelijk aanstuurt op een eigen woning. In de tweede plaats blijkt hieruit ook, dat men onder bovengenoemde voorwaar den alleen in uiterste nood maar kan en zal overgaan om een oude woning te gaan ko pen voor een zesduizend gulden of nog meer, zoals in onze gemeente toch is voor gekomen. Met bijkomende verbouwingskos- ten lijkt ons dat zo zachtjesaan toch wel duurder te gaan worden dan een nieuwe woning van 10.000 met 3000,rijks subsidie. Het lijkt ons dan ook voor degenen, die de mogelijkheid zien, wel het overwegen waard om hun licht ook eens te gaan op steken ter gem.secretarie. Het zou verheu gend zijn, wanneer er een tien of vijftien aanvragen binnen kwamen en er dan na tuurlijk voor hen ook bouwvolume zou komen. De medewerking daartoe is door de Raad unaniem beloofd en we mogen van de voorzitter zeker wel verwachten, dat hij daartoe alle mogelijke moeite zal doen. WEDVLUCHT NOYON (FRANKRIJK) Afstand 205 km. le duif 2.59.33. Uit slag: Lt. v. d. Repe 1, Abr. J. Soeters 2 en 4, J. v. Gorsel 3. GEGUND Het onderhoud van de steenglooiings- werken en van de calamiteuze Susanna- polder is ook dit jaar weer gegund aan de heer K. Moerland, die met een bedrag van 15.483,laagste inschrijver was. COMITÉ BEVORDERING BESCHERMING BEVOLKING In deze gemeente is opgericht een Co mité Bevordering Bescherming Bevolking dat zich ten doel stelt onder de bevolking propaganda te maken voor een doelmatige bescherming tegen de gevolgen van oor logsgeweld en de werving van het daarvoor benodigde personeel. In het comité hebben zitting: burgemees ter L. A. Verburg, voorzitter; Mevr. J. Verburg-Beije, Mej. Priem; Zr. E. Florijn; Dr. H. Zoeteman en G. de Rijke, leden. Er is nog een vacature, waarvan men hoopt dat ze spoedig wordt vervuld. BENOEMING Tot Hoofd van de Zelfbescherming Be volking is door de burgemeester benoemd de heer M. J. Leune, alhier. GESLAAGD 13 Juni slaagden te Rotterdam voor Kleu teronderwijzeres mej. J. v. Ast van Scher- penisse, thans werkzaam aan de kleuter school alhier. Mej. J. Slager van Scher- penisse en mej. M. Janse van Tholen, thans in dienst aan de Chr. Kleuterschool te Tholen. Zij genoten met nog een vierde candidate hun opleiding aan het onderwijs instituut te Stavenisse, waarbij voorname lijk les werd gegeven door een Rotterdamse lerares en dhr. Lobbezoo van Oud-Vosse- meer. De animo blijkt echter te gering te zijn om deze cursus te kunnen vervolgen. Dat is wel zeer spijtig, daar nu nieuwe cursis ten gedwongen zullen zijn naar Middelburg te gaan, wat voor het merendeel veel te kostbaar wordt. Het zou van belang zijn wanneer de cursus te stavenisse op een of andere ma nier wel kon worden voortgezet, temeer omdat nu uit de practijk gebleken is, dat het een goede cursus was, waar 3 van de 4 candidaten zijn geslaagd. Lijst 9 Lijst 10 Soc. Unie Lijst 12 Lijst 1 Lijst 2 Lijst 3 Lijst 4 Lijst 5 Lijst 6 Lijst 7 Lijst 8 P. V. Ger. Lijst 13 K.V.P. P. v. d. Anti Rev. P. Chris. H. Unie V.V.D. Comm. P. N Staatk. Ger. P. Weiter Recht en Vrijh. Pol. Verb. Middenst. P. Gemeenten T. K. P. S. T. K. T. K. P. S. T. K. T. K. P. S. T. K. T. K. P. S. T. K. T. K. P. S. T. K. T. K. T. K. T. K. P. S. T. K. T. K. T. K. T. K. T. K. T. K. T. K. P. S. T. K. 1948 1950 1952 1948 1950 1952 1948 1950 1952 1948 1950 1952 1948 1950 1952 1948 1952 1948 1950 1952 1948 1952 1952 1952 1952 1948 1950 1952 Tholen 132 117 228 224 273 205 426 437 138 159 7 520 467 7 4 66 Poortvliet 3 4 39 92 154 119 200 248 22 41 1 488 338 0 11 6 Scherpenisse 2 3 146 136 88 59 72 80 58 77 4 344 305 2 9 20 St. Maartensdijk 2 7 517 504 156 69 90 118 79 98 14 553 476 0 14 51 Stavenisse 3 6 118 124 100 56 54 80 54 35 1 457 375 0 5 62 St. Annaland 1 11 196 230 186 84 98 125 85 110 6 772 674 3 8 12 Oud-Vossemeer 274 270 111 122 254 213 269 288 103 116 9 104 92 6 5 16 St. Filipsland 4 1 93 98 168 159 167 196 49 39 3 669 583 0 28 23 Totaal 421 419 1448 1530 1379 964 1376 1572 588 675 45 3907 3310 18 84 256 Zetelverdeling in de Tweede Kamer 32 27 13 9 8 8 2 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 1