Roode Kruis Collecte 1952 Het Parlementair Overzicht Als de dijken breken Raadsverslag Tholen COMMENTAAR Aan de vooravond van een nieuwe periode De verkiezingsmachines draaien op volle toeren van 26 MEI tot 8 JUNI a»s. ZONDAGSDIENST ARTSEN 8e Jaargang 23 Mei 1952 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. ƒ1.45 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Als op een stormachtige nacht het noodsein wordt gegeven: ,,De Dijk is in gevaar dan komen van alle kanten de man nen opdagen om dat gevaar te keren. Dan wordt er gezwoegd om de erfvijand van Nederland, het water, in bedwang te houden en de bedreigde dijk te versterken. Dan blijft het medeleven niet beperkt tot de enge kring der direct betrokkenen. Dan leeft heel Nederland mee Verslaggevers houden het publiek met kolommen vol nieuws op de hoogte van het verloop van de strijd. Dan komen radio-reporters en film-operateurs Maar op de eenzame man, die de sloot uitbaggert en die door zijn arbeid het vernuftig systeem van de Nederlandse binnenwateren doet functioneren op die man wordt niet gelet. Aan hem wordt geen reportage in de kranten, door de aether of op het witte doek gewijd. Hij verricht zijn'werk in de wijde eenzaamheid van het polderland onopgemerkt. En toch is hij de man, die meehelpt om rampen te voorkomen, om kosten, energie en materiaal te sparen. Om niet te spreken van de mensenlevens die hij beveiligt. Het Rode Kruis in Vredestijd is als die baggeraar; immers het Nederlandsche Roode Kruis kan geen brancard gaan kopen op het ogenblik, dat er gewonden op vervoer liggen te wachten. Die brancard moeten er dan zijn Het heeft geen zin om Helpers en Helpsters op te leiden op het ogen blik, dat er geholpen moet worden; die behoren dan reeds opgeleid en geoefend te zijn. Vooruit zien en vooruit zorgen, de hulpverleningsdiensten zo soepel mogelijk organiseren en het gehele apparaat door voortdurende oefening op het hoogst mogelijke peil te hou den dat is de taak van het Rode Kruis in rustige tijden. Van het Internationale Rode Kruis, zowel als van het Neder landsche Roode Kruis. Dat is ook de taak van de Afdelin gen Deze taak kost geld, evenveel geld als de zorgen, die door de Welfare-leidsters aan geestelijke volksgezondheid en door de Bloedtransfusiedienst en de Moedermelkcentrale aan de lichamelijke volksgezondheid moet worden besteed. Bij dag en bij nacht is het Nederlandsche Roode Kruis paraat op iedere dag, het gehele jaar door. Doch éénmaal per jaar vraagt het een bijdrage aan het Nederlandse volk. Niemand die begrijpt waar het om gaat, kan zich daaraan onttrekken. Denkt U daaraan als Uw bijdrage wordt ge vraagd in de komende dagen Het Rode Kruis is er voor allendoor allen BESNOEIING BEGROTING 1952 INDUSTRIETERREIN LIGT NU AAN DE WEG Noodzakelijke verbeteringen aan de Waterleiding en herziening van de tarieven De watertoren te Scherpenisse eist dringend restauratie Maandag 19 Mei kwam de voltallige ge meenteraad des nm. om 2.30 uur in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van mr. A. J. v. d. Hoeven. Secretaris dhr. V. Laban. Na opening en notulen werd mededeling gedaan van goedgekeurd raadsbesluiten, zo als: verkoop van een stukje grond hoek Doelweg-Verbrandestraat aan A. A. v. Stee; goedkeuring geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; idem tot vast stelling van het bedrag in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten over 1952; goedkeuring koop van het perceel Sin gel 24 uit handen van M. C. van Splunter; ruil perceel Singel 24, eigenaar A. J. de Hond tegen perceel Singel 63. Een wijziging op laatstgenoemd besluit werd eveneens goedgekeurd. Voorts was er bij Ged. Staten of andere Overheidsinstantie: geen bezwaar tegen de vacantietoeslag 1951, tegen de compensatieuitkering van 5.Bevesti ging was ontvangen van Ged. Staten van de vastgestelde wijziging van de instructie gem. geneesheer, terwijl de gem. begroting en de begroting van het Gasbedrijf voor 1951 zijn goedgekeurd. Al die stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Terzijde werd gelegd het verzoek van de „Simavi", dat in een schrijven meedeelt dat de raad van Maasdriel subsidie verleent en nu de verwachting uitspreekt dat dit voor beeld zal worden nagevolgd door de andere gemeenten. Dit schrijven werd dus beschouwd als een verzoek om subsidie, was evenwel niet op gezegeld papier ge steld, zodat het voor kennisgeving wordt aangenomen. Een verzoek van B. en W. van St. Maar tensdijk tot adhaesiebetuiging aan een door de Raad van die gemeente gericht adres aan Ged. Staten de provinciale subsidie regeling voor krankzinnigen te herzien (betere verdeling der kosten) B. 6 W. van Tholen stellen voor hierop afwijzend te beschikken, daar tevoren Middeburg al een dergelijk verzoek heeft gedaan. Daartoe wordt besloten. Van het Gemeentebestuur van Stavenisse de mededeling, dat door haar raad aan de Min. v. Ec. Zaken en aan Ged. Staten is verzocht het eiland Tholen tot ontwikke lingsgebied te verklaren en het verzoek hieraan adhaesie te betuigen of daartoe ook zelf stappen te doen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten in dezelfde zin stap pen te doen. Het bestuur van de Chr. Nat. school deelt mede er niet aan mee te kunnen wer ken haar school tijdelijk onder te brengen in de lege lokalen van de O.L. School, terwijl er op wordt aangedrongen te bouwen. De voorzitter antwoordt hierop: „We nemen van deze mededeling kennis." Ged. Staten hebben goedgekeurd het be sluit van B. en W. tot verhuur van het pand Eendrachtsweg no. 9. Ingevolge een wijziging in de Armenwet wordt een concept vastgesteld, behelzende controle-regelen op het Pot-Meijer-Fonds. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt een vaste geldlening aan gegaan van ƒ11.700 als aandeel in de woningbouwlening. Het totale bedrag dat voor woningbouwlening nodig is beloopt ongeveer 52.000. Mochten er in Tholen nog meer zijn die spaarbrieven willen nemen, dan kan men daarvoor nog altijd terecht. DAT STELLEN WE EVEN UIT Een wijziging wordt aangebracht in de gemeentebegroting 1952. Dit betreft de poging om deze begroting kloppend te maken. Overeenkomstig concept worden van deze begroting dientengevolge onder meer afgevoerd de posten voor het bad huis, het carillon en kerkrestauratie. Bo vendien moet een beroep op de reserve- post gedaan worden tot een bedrag van bijna 8800,Hiertegen is geen bezwaar. WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN Vastgesteld wordt een wijziging in het uitbreidingsplan, meer verband houdend met de gewijzigde oppervlakte van het Industrie terrein, de grond voor het Tehuis voor Ouden van Dagen en bebouwing van de Noordkant van de nieuwe rondweg. Dhr. Jansen vraagt wat de bedoeling is die grond als industrieterrein los te laten of wat ook. De voorzitter antwoordt ontkennend op het eerste. Het wordt alleen zo dat dit ter rein nu aan de weg komt en men er dus gemakkelijker op en af kan. Voorheen lag het er nog een eindje vandaan. Nu het aan de weg ligt kunnen we het ook als zodanig aanbieden wat aantrekkelijker is. Dhr. Goedemondt wijst er op, dat wan neer ze de uitbreidingsplantekening toch moeten wijzigen er ook de weg bij moeten tekenen, wat niet gebeurd is. De voorzitter dankt voor die attentie, waarna de raad besluit het uitbreidingsplan volgens concept te wijzigen. Waar er op een andere manier moeilijk aan een geldlening te komen is, wordt voorgesteld tot het aangaan van een reke ning courant overeenkomst met de Onder linge Oorlogsschade verz. vereniging te Den Haag tot een bedrag van 300.000 a 3 's jaars. Men gaat hiermee accoord. DE WATERLEIDING Voorgesteld wordt een garantiestelling t.b.v. de Waterleiding Mij. Tholen, die een lening moet aangaan van 250.000. Het Rijk is garant voor 175.000 en de andere 75.000 moet van andere instanties komen (de garantstelling) Ged. Staten zijn daartoe niet bereid, zodat het door de gemeenten aandeelhouders zal moeten gebeuren. Voor Tholen betekent dit een garantstelling tot een bedrag van 15.450, Dhr. Jansen vraagt in dit verband wat er eigenlijk met de Waterleiding gaat gebeuren dat er zo'n bedrag nodig is. De voorzitter licht dit nader toe en merkt o.m. op, dat gebleken is dat bij de op richting de financiële opzet fout is geweest. En nu zit de Waterleiding Mij in de narig heid. Ondanks alle pogingen radicale ver beteringen aan te brengen waren deze tot mislukking gedoemd, omdat de huidige regeling nog niet was afgelopen. Daarin kan binnenkort verandering komen. Maar de noodzaak om direct tot verbeteringen over te gaan is zo urgent, dat uitstel daar van de kosten nog belangrijk zal doen stijgen. Zoals bekend kwam het een paar jaar geleden vrij dikwijls voor, dat men zonder water zat. Er is toen een bron bijgemaakt, maar daarvoor moet er nu ook nog een motor bijgeplaatst. De watertoren te Scherpenisse verkeert in een dergelijke toestand, dat uitstel van reparatie bedenkelijke gevolgen zou kunnen hebben. Voor reparatie van die toren is thans 75.000 nodig. Kortom, er is een geheel nieuw rapport opgemaakt, dat tot verbeteringen van de waterleiding en tot betere verdeling van de tarieven zal leiden. Voor de 1ste gedeelte van die verbeteringen is genoemd bedrag van 250.000 nodig. Het Rijk heeft hieraan haar goedkeuring gehecht, maar ook Ged. Staten moet dat doen. Binnenlandse Zaken zegt dat het hard nodig is, maar Financiën verklaart niet meer medewerking te kunnen geven. Zo kan dus ook Ged. Staten hierin niet toe stemmen en moeten de aandeelhouders tot garantstelling overgaan. De verbeteringen behelzen dus: a. het buizennet, b. de bron; c. de watertoren en d. putten. Daarbij komt uitbreiding van het water leidingnet te Halsteren en Lepelstraat. Ook staat op het programma een geheel nieuwe tariefregeling. De huidige deugt niet. Sommige betalen te veel, anderen te weinig. Dhr. Jansen merkt op, dat het dan toch te betreuren is, dat men nu de dupe is als gevolg van een foutieve financiële opzet in het begin. De voorzitter: Ja, het is wel fout gebleken maar in die tijd waren de omstandigheden anders en of men dat geheel vooruit heeft kunnen bekijken, betwijfel ik Destijds zijn slechts steekproeven genomen en aan de hand daarvan de tarieven vastgesteld. Dat was fout. Men had alles stuk voor stuk moeten opnemen. Dhr. Goedemondt vraagt of Tholen de eerste gemeente is, die tot garantstelling overgaat. De voorzitter antwoordt dat alle stukken gelijktijdig naar de belanghebbende gemeen ten zijn verzonden, maar omdat Tholen nu reeds vergadert is het waarschijnlijk de eerste gemeente waar het wordt besproken. De Raad van Beheer heeft gevraagd e. en a. zo spoedige mogelijk te behandelen. Dhr. Quist vraagt welke consequenties het meebrengt wanneer een gemeente-aan deelhouder zich niet garant stelt. Wordt het dan op de andere gemeenten gelegd. De voorzitter antwoordt ontkennend. Hij meent dat, wanneer Tholen hier toe kan overgaan, de andere gemeenten dit ook wel kunnen. Tenslotte behoeft men het bedrag niet te voteren, alleen maar een garant stelling. Zonder hoofdelijke stemming wordt daar toe vervolgens besloten. Geen bezwaar is er tegen de uitkerings verordening werkeloosheidswet. RONDVRAAG Dhr. v. d. Sande vraagt of de waar schuwingsborden, die in de omgeving van de Kleuterschool geplaatst zouden worden al gereed zijn. De voorzitter antwoordt, dat die komen. Dezelfde vraagt of het zo een rommeltje moet blijven op het terrein waar het bouw vallige huis is afgebroken, onder aan de Kerkstraat. Wordt dat niet bestraat De voorzitter zegt, dat dit al is opge dragen aan dhr. Knuist, maar die komt niet. Dhr. Goedemondt vindt, dat wanneer het wordt opgedragen het ook uitgevoerd moet worden. Desnoods moet de heer Knuist het dan maar aan een ander overdragen. Dhr. v. d. Sande is er voor, dat het daar toch in elk geval wordt opgeruimd. De voorzitter vindt dat men met al der gelijke kleinigheden niet in de Raad moet aankomen. Dat hoort daar niet thuis. Al die dingen hebben immers ook de aandacht van B. en W. wel, maar dat kan niet altijd onmiddellijk worden uitgevoerd. Wil men als raadslid iets weten, vraagt het dan even op het spreekuur, maar niet in de raad. Dhr. v. d. Sande vindt dat men toch wat zeggen moet en niet altijd stommetje spelen. De voorzitter vindt dat er zaken genoeg zijn, waarover men kan spreken, de agenda betreffende. Dhr. Jansen wil ook nog gaarne enige informaties en vraagt: a. hoe het met de schoolbouw staat en of die bespoedigd kan worden; b. waarom, de Rondwegaanbesteding zo lang uitblijft; c. wat is er waar van bouw huurkoop woningen. De voorzitter antwoordt wat het 1ste punt betreft, dat het ontwerp al bij de Landbouwhuishoudschool is en dat hij hierover na de openbare raad nog iets kan meedelen. Wat de rondweg betreft heeft hij zich laatst nog in verbinding gesteld met Middel burg, waar verteld werd dat eind Mei aanbesteding zou plaats hebben. Hij heeft nu vernomen dat de aanbestedingsadver tentie in de krant heeft gestaan. Dit betreft dus plan II in zijn geheel. Wat de 3e vraag aangaat merkt de voor zitter op, dat huurkoopwoningen de nieuw gebouwde zijn. Overigens bestaan er geen verdere plannen van gemeentewege. Wel zijn er particulieren die woningen willen bouwen, dus geen huurkoop en daartoe hebben B. en W. en de secretaris hun be middeling verleend. Dat gaat dus echter niet van de gemeente uit. Dhr. Berrevoets vraagt nog hoe het staat met vernieuwing gasleiding vanaf de fa briek naar de Voorstad. De voorzitter ant woordt dat hierop vermoedelijk deze week nog goedkeuring komt. Daarna sluiting. De verkiezingen zijn in aantochtDe buitenwereld heeft er nog niet veel van gemerkt dat de partijfunctionarissen reeds maandenlang in de weer zijn om de ver kiezingsslag voor te bereiden. Hoogstens heeft men vernomen van moeilijkheden over de candidaatstellingen in verschillende par tijen, moeilijkheden, waarin de uiterste vleugels, die er in elke grote partij zijn, openbaar werden. De voorbereidingen zijn nu achter de rug. Op 13 Mei jl. is de officiële candidaatstelling geweest. Dertien politieke partijen hebben besloten een kans te wagen. Daaronder zijn natuurlijk alle partijen die thans een of meer zetels hebben in ons parlement, dus de k.v.p., de p.v.d.a., de a.r., c.h., v.v.d., c.p.n., s.g.p. en k.n.p: (Weiter). Daarnaast zullen het Jong Con servatief Verbond (Feuilleteau de Bruyn), het Gereformeerd Politiek Verbond (A. Zijlstra), de Middenstandspartij (J. A. A. Toussaint), de Socialistische Unie (C. Pronk) en de Partijen voor Vrijheid en Recht (W. Broertjes) hun geluk gaan be proeven. Of zij veel kans hebben, valt te betwijfelen, daar ons volk een vrij conser vatieve inslag heeft als het gaat om de stembusstrijd. Een aanvankelijke keuze laat het niet gauw los, zoals vorige verkiezingen ook wel hebben uitgewezen. Zo kon Weiter in 1948 met moeite een zetel halen, waar door hij zijn houding in de Indonesische kwestie beloond zag. Verder dan één zetel wist hij echter niet te komen, tegen veler verwachting is. Na de Pinksterdagen zal de grote pro paganda wel beginnen. In alle delen van het land zullen vergaderingen worden gehouden waar iedereen die maar komen wil, wordt toegesproken door een Kamercandidaat. De grootmeesters in de politiek hebben deze weken geen leven meer. De partijbladen publiceren programma's waaruit blijkt dat de heren Romme en Schouten bijv. dag aan dag in touw zijn en meer dan eens twee spreekbeurten achter elkaar vervullen. Bij de socialisten schijnt de huidige Minister van Landbouw, Mansholt, wel favoriet te zijn, gezien het programma dat hij heeft af te werken. Tegelijkertijd zullen vele mensen weer een deel van het zonlicht uit hun kamers weren door grote aanplak biljetten voor hun ramen te hangen. Straat demonstraties en openluchtbijeenkomsten zullen de propaganda vervolmaken. Men ziet: in de methodiek is nog niet veel veranderd. De partijen betreden weer de reeds afgetrapte paden. Men kan dan ook niet verwachten dat de verkiezings actie in 1952 veel zal verschillen met die van vorige jaren. Sinds het huidige kies stelsel is een Nederlandse verkiezingsactie Bewoners van het Eiland Tholen HET NED. ROODE KRUIS, onze Nationale instelling, die helpt in nood, roept U op haar moeilijk en veel omvattend werk te steunen. Velerlei zijn de taken en werkzaamheden van het Roode Kruis o.a.: de bloedtransfusiedienst; bescherming burgebevolking in oorlogstijd; het oprichten van rampendepöts, dat zijn uitrustingen voor noodziekenhuizen, zoals wij er ook een op ons eiland hebben; 850 hulpposten langs de wegen; zorg voor invaliden en ouden van dagen enz, enz. Helpt toch allen mede, om dit mogelijk te maken. Geeft met milde hand. Het vorige jaar stonden wij met de opbrengst der collecte No. 2 in Zeeland. Westkapelle stond No. 1. In dit dorp vooral weet men wat hulp in nood betekent. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat grote giften mogen afge trokken worden van de opgave Inkomstenbelasting. Veel wordt er gevraagd, maar bedenkt: Het Roode Kruis is voor allen paraat en vraagt daarom de steun van allen. HELPT HELPEN Nog zijn de tijden moeilijk, nog dreigt er oorlog. Geeft het Roode Kruis de kans het leed te lenigen. Wij roepen ieders medewerking in. HET BESTUUR AFD. EILAND THOLEN NED. ROODE KRUIS. Dr. L. D. A. Looysen te Tholen, Tel. 49 Dr. J. Vermet Nw.-Vossemeer, Tel. 10 eigenlijk maar een tamme boel. Men heeft te stemmen op een lijst en verder moet men maar afwachten. Hoe anders was dat niet tijdens het disstrictenstelsel, waar per sonen tegenover elkaar stonden, die moesten debatteren. Toen kreeg de verkiezingen strijd een persoonlijk tintje Zij, die niet overtuigde partijaanhangers waren, gingen luisteren en bepaalden eerst na het horen van vele redevoeringen hun stem. Dat was belangrijk, want het meeleven met onze parlementaire democratie kwam dit ten goede. De kiezer werd met zijn neus op de problemen gedrukt. Niet zelden hoort men thans in de Kamer klagen over ons kiesstelsel. De gedachte om een deel van de candidaten volgens het huidige systeem en een deel volgens het districtenstelsel te laten kiezen, die o.a. geopperd is door de socialisten in de Kamer, verdient daarom alle aandacht. Zou de Kamer worden uit gebreid dan worden de mogelijkheden daar voor zeker groter. Het zal voor velen moeilijk zijn om de verkiezingsweken intens te beleven. Men weet dat een verschuiving van één of twee zetels reeds vrij opzienbarend is. Ook is de problematiek in deze tijd veel te moeilijk. Voor de oorlog was ons volk veel nauwer bij verschillende vraagstukken betrokken dan thans. In onze nationale huishouding, uiteraard afhankelijk van buitenlandse in vloeden, kon tenminste nog wel het een en ander gebeuren. Maar in deze tijd, die schreeuwt om supra-nationale organen, om integratie van verschillende bedrijfstakken, is dat heel anders. De politiek is een moei lijk vak geworden. Men kan critiek hebben op het beleid van Minister Lieftinck, doch velen weten alleen, dat de belastingen ont zettend hoog zijn, maar alle andere partijen verklaren op haar beurt er van overtuigd te zijn, dat we er zonder zware belasting heffing niet zullen komen. Voor de gewone man zijn de huidige politieke vraagstukken bijna niet meer te vatten. Wellicht was dit in het verleden ook zo, maar toch nu wel in het bijzonder. Wat weet men van onze internationale positie en afhankelijkheid. En juist die internationale gebondenheid maakt een heftige verkiezingsstrijd in wezen onmogelijk, omdat we op tal van sectoren niet meer baas in eigen huis zijn. O, zeker, tal van strijdpunten zullen worden opge somd. Terecht, want als men de politiek in de eerste plaats ziet als sen strijd der gees ten valt er nog wel wat te „verhapstukken". Op het binnenlandse vlak zal er dan ook geducht worden gestreden. In 1948 heeft de Indonesische kwestie, een van de grote problemen uit onze geschie denis,' ons volk nauwelijks beroerd. Bij de verkiezingen is dat tenminste niet noemens waard tot uiting gekomen. In 1952 hebben wij zulk een groot vraagstuk niet meer. Nu ligt de strijd op een ander gebied, nl. op het sociaal economische. Het vraagstuk van een min of meer geleide economie zal in het middelpunt der belangstelling komen te staan. De socialisten hebben wensen inzake de werkgelegenheidspolitiek, de huren en de ouderdomsvoorziening. De andere partijen hebben die echter ook. Voor de oplettende toeschouwer zullen de tegenstellingen op dit terrein wel duidelijk worden. Ons volk is een nuchter, denkend volk. Het is ingewik keld samengesteld uit talloze groeperingen, die zijn gebaseerd op verschillende levens overtuigingen. Onze grote partijen die ver tegenwoordigers van levensbeschouwingen zijn, zullen daarom goed doen de verkiezings strijd zo principiëel mogelijk te voeren. Zij zullen dan het hart van ons volk kunnen raken. Hoewel we dus ook ditmaal niet ,veel spanning verwachten in de komende ver kiezingsactie dienen we goed te beseffen, dat er gewichtige weken voor ons land aan breken. In wezen staat de rooms-rode coalitie, thans aangevuld met v.v.d. en c.h., op het spel. Omtrent de uitslag valt nog niets te voorspellen. Alle partijen zijn zo verstandig zich niet uit te laten over de komende Kabinetsformatie. De a.r., sinds 1945 in de oppositie, begeren het liefst een nationaal Kabinet, maar kunnen ook anders. De Katholieken uitten dezelfde wens, maar kunnen eveneens anders. De mogelijkheid daartoe hebben zij reeds uitdrukkelijk open gehouden. De socialististen zien het liefst een smalle basis, een samengaan met de k.v.p., maar de socialistische fractievoor zitter Donker, is als het moet eveneens be reid om met andere partijen samen te wer ken. De v.v.d. propageert de „derde macht" Zowel de a.r. als de c.h.u. hebben deze gedachte echter resoluut afgewezen. Wat er uit de bus zal komen, weet niemand. Dit is afhankelijk van de uitslag, van de Kabinetsformateur en van de personen die in het te vormen Kabinet zitting zullen nemen. De verkiezingsuitslag is echter het voetstuk waarop het nieuwe Kabinet komt te rusten. Vandaar de belangrijkheid van deze verkiezingen. Nu de Indonesische kwestie alleen Nieuw Guinea rest nog is afgewikkeld, staan we voor een nieuwe periode met vele mogelijkheden. Het is zaak dit goed te overwegen. Ook als men op 25 Juni in de eenzaamheid van het verkiezingshokje staat. (Nadruk verboden)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 1