Plaatselijk Nieuws Het Parlementair Overzicht Herhalingsoefeningen in 1952 Een voortvarende Eerste Kamer* Minister Albregts doet geen boodschappen met zfn vrouw* FINANCIËLE VERHOUDING RIJK-GEMEENTE THOLEN OUD-VOSSEMEER ZONDAGSDIENST ARTSEN ST. ANNALAND 8e Jaargang No. 11 25 Januari 1952 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.20 per kwartaal franco p.p. ƒ1.45 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer ƒ0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Het klinkt niet erg eerbiedig, maar we zouden haast zeggen, dat onze Eerste Kamerleden met de dag wijzer worden. De wijsheid komt vaak met de ouderdom. En de ge middelde leeftijd van onze Senato ren ligt beslist hoger dan die van hun jongere collega's aan de over zijde van het Binnenhof. Zij zou den dus al iets wijzer moeten zijn. Een mentaliteitsverschil vergeleken bij de Tweede Kamer komt in de Eerste Kamer echter duidelijk tot uitdrukking. Daar voert men geen heftige politieke partijstrijd. O ze ker, het kan er soms ongezouten toegaan, maar dat gaat dan altijd op een hoffelijke en meestal vrien delijke manier. De vijftig Eerste Kamerleden zijn goede kennissen van elkaar, die het misschien wel prettig vinden, dat zij van mening verschillen. De Eerste Kamer heeft een speciale taak. Verleden week hebben we er al op gewezen, dat het heus niet de bedoeling is, dat zij de Tweede Kamer napraat. Neen, zij heeft veel meer een re visie taak. In alle rust moet zij be oordelen of de meer wilde leden van de Tweede Kamer het wel goed en verstandig hebben gedaan. In onze parlementaire geschiedenis vindt men treffende staaltjes, waar uit men kan bewijzen, dat de Eer ste Kamer inderdaad corrigerend kan optreden. Het is dus duidelijk dat de debat ten in de Eerste Kamer korter kun nen zijn dan in de Tweede. Ook al omdat de Eerste Kamerleden het recht van amendement missen. Zij mogen in een wetsontwerp niets meer veranderen en kunnen dus slechts aannemen of verwerpen. Bij de credietcontrole schreven we reeds dat zij een voortreffelijk kort debat hebben gevoerd. Deze week heeft de Eerste Kamer echter zich zelf overtroffen. Twee belangrijke wetsontwerpen, waarover de Tweede Kamer dagen lang heeft gesproken, werden in één dag af gehandeld, nl. de winkelsluitingswet en de financiële verhouding tussen het Rijk en de Gemeente. Wat dit eerste ontwerp betreft, kwamen slechts heel even de oude strijdvra gen naar voren. De belangrijkste daarvan is wel de kwestie of de ge meente moet bepalen of er een koop avond moet worden ingesteld en wanneer de halve dagsluiting zal moeten plaatsvinden. Ook nu weer waren de meningen verdeeld. De één zei bijv. de'socialist Kapteijn, een koopavond moet er in ieder geval zijn, want man en vrouw kunnen 's avond samen gaan winkelen. Hij voegde er echter aan toe, dat hij dit zelf nooit deed. Het instellen van een koopavond wilde hij daarom niet gemeentebestuur, maar hij wenste, dat ,,Den Haag" dit landelijk zou regelen. De andere sprekers, Heren Steinkühler (k.v.p.) en de Vos van Steenwijk (arb.) voelden daar niets voor. Zo ook Minister Albregts, die het echter op één punt met zijn socialistische tegenstander eens was, nl. dat ook hij nooit met zijn vrouw gaat winkelen. Maar ja, er zijn nu eenmaal mannen die dit wel doen, zo zeide hij. Niet alle fracties kwa men aan het woord. Het resultaat was dus dat het wetsontwerp werd aangenomen en wel met 31-3 stem men. Tegen stemden slechts de communisten, wier woordvoerder de Heer v. Santen van mening was, dat het winkelpersoneel door deze wet langer zou moeten werken. Een opvatting, die door Minister Albregts werd bestreden. Het tweede onderwerp was veel moeilijker. Drie burgemeesters voer den hierover het woord, nl. de Hoogeveense burgervader Tjalma (a.r.), de eerste burger van Venlo, Berger (k.v.p.) en burgemeester Rijers (c.h.) van Kamerik-Zegveld. Verder kwamen aan bod de oud burgemeester van Alkmaar, Wande laar (v.v.d.) en de wethouder van Rotterdam, van Tilburg (arb.). Men ziet een eerbiedwaardig col lege. De grote strijdvraag was: wat gaat er gebeuren met de 280 min., die op een geblokkeerde rekening staan en de gemeenten toebehoren. Dit is geld, dat de gemeenten in de jaren 1948 tot en met 1950 hebben verdiend aan de ondernemingsbe lasting, maar dat zij niet hebben ont vangen. Dat zat al die burgemeesters natuurlijk danig dwars. Maar Minis ter Lieftinck was benauwd om dat geweldige kapitaal op de markt te gooien, daar er dan te veel geld in omloop zou komen, hetgeen infla toire tendenzen met zich mee kan brengen. De bewindsman begreep echter, dat er iets moest gebeuren. En hij deelde dan ook mede, dat het in het voornemen van de Regering ligt om ten spoedigste over te gaan tot gedeeltelijke deblokkering van de gereserveerde gelden in het ge meentefonds ten behoeve van de consolidatie van de gemeentelijke vlottende schuld en voor de finan ciering van kapitaalsobjecten, die reeds zijn aangevangen en welker voltooiing gevaar loop door gemis aan financieringsmiddelen. De rente van de 280 min. wordt van blok kering vrijgesteld. Dit bedrag zal echter, volgens de Minister, niet ge bruikt kunnen worden voor de financiering van de woningbouw. Door deze mededeling waren de Kamerleden aardig tevreden gesteld en de bewindsman kon het ontwerp z.h.s. in zijn zak steken. De Eerste Kamer heeft zo vlot gewerkt, dat zij geen stof meer heeft om volgende week te vergaderen. Het wachten is op de Tweede Kamer, die weer voorraad moet maken en op de be handeling van de begroting. Dinsdag a.s. breken echter voor de Tweede Kamer weer drukke dagen aan, zo dat wat dat betreft, onze Senatoren niet al te lang behoeven te wachten. (Nadruk verboden). In 1952 zal een legercorps van 2 divisiën met een aantallegerkorps- troepen deelnemen aan de manoeu vres, welke in September in ge allieerd verband in Duitsland zullen worden gehouden. Deze divisiën zullen zijn de 2de en de 3de Divisie. De 3de Divisie bestaat uit de lich- tingsploegen 1950 II, 1951 I en 1952 II. Elke lichtingsploeg vormt een regimentsgevechtsgroep, welke als zodanig is geoefend. De ploeg 1950 II (de 31ste Regimentsge vechtsgroep), welke 1 Februari a.s. met groot verlof vertrekt, komt terug en wel 30 dagen voor de sol daten en 47 dagen voor de offi cieren en onderofficieren. De 2de Divisie bestaat uit dienst plichtigen, die in Indonesië hebben gediend. Een deel daarvan, de 21ste en 22ste Regimentsgevechtsgroep, volbracht in 1951 herhalingsoefenin gen, voor wat de troep betreft in bataljonsverband, terwijl de regi- mensstaven en de divisiestaf afzon derlijk werden geoefend. De derde gevechtsgroep dezer divisie werd in 1951 niet voor her halingsoefeningen opgeroepen, aan gezien zij eerst kort geleden uit Indonesië was teruggekeerd. Ten einde deze gevechtsgroep (de 23ste) op hetzelfde peil te brengen als de beide anderen, zal zij langer onder de wapenen worden geroepen, nl. 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de officieren en onder officieren. Voor de 21ste en de 22ste Regimentsgevechtsgroep zijn 37 dagen voor de soldaten en 54 dagen voor de officieren en onder officieren uitgetrokken. Het ingewerkt zijn van elke staf afzonderlijk en het op elkander in gespeeld zijn van de staven onder ling is één der belangrijkste factoren om in divisie- en hoger verband te kunnen optreden. Daarom zullen in het tijdvak der herhalingsoefeningen de legerkorpsstaf, de beide divisie staven en de regimentsstaven als zodanig worden geoefend. Deze oefeningen zijn zo opgezet, dat de bevelvoering van het gehele leger korps in werking treedt. In verband hiermede is de duur der herhalings oefeningen voor deze staven (met de bijbehorende verbindingsafde lingen) gesteld op 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de offi cieren en onderofficieren. De mogelijkheid bestaat dat, on geveer tegelijkertijd met de 2de Divisie, een aantal onderdelen van de 1ste Divisie wordt opgeroepen. Hierover wordt nog nader beslist. De territoriale troepen zijn in 1951, in bataljonsverband, voor her halingsoefeningen in werkelijke dienst geweest. Deze bataljons wor den thans tot regimenten verenigd. In verband daarmede worden dit jaar behoudens 3 bataljons, wel ke het 91e Regt. Infanterie vormen uitsluitend de onderdelen opge roepen, welke buiten bataljonsver band staan derhalve de regiments staven, de mortiercompagnieën en de geneeskundige compagnieën. Bovendien worden alle officieren en onderofficieren opgeroepen. De duur dezer oefeningen is vastgesteld op 13 dagen voor de soldaten en 20 dagen voor de officieren en onderofficieren. Er wordt naar gestreefd de op roepen die de juiste datum van op komst zullen vermelden, uit te zenden: Voor de territoriale troepen: vóór 1 Maart a.s. Voor de strijdkrachten te velde: vóór 1 Mei a.s. BIJEENKOMST OUD-LEERLINGEN LANDBOUWCURSUSSES In de zaal van hotel Bijl te Scherpenisse kwam 17 Januari jl. de Bond van Oud-leer lingen der Land- en Tuinbouwcursussen in algemene vergadering bijeen. Er waren 19 leden aanwezig. De heer J. Hage heette in het bijzonder de heer Den Engelen uit Middelburg wel kom, die een causerie zou houden. Waar deze dezelfde avond naar huis terug moest, werd aan hem eerst het woord gegeven. Dhr. Den Engelen wees er op, dat men vooral eerst zijn eigen producten rendabel moet maken. Hij gaf een overzicht van de grasland-situatie in Zeeland en verklaarde dat er 75% bouwland is en 22% gras land, tuin- en boomgaard 5 Uit deze cijfers blijkt dus wel, dat bouwland in Zee land een zeer voorname rol speelt en aan merkelijk meer oppervlakte beslaat dan het grasland. Het is dan ook begrijpelijk dat aan het bouwland de meeste zorg wordt besteed en het grasland stiefmoederlijk wordt be deeld. Toch is er waar het de zorg voor grasland betreft, een grote vooruitgang te bespeuren, waarover spreker verheugd is. Hij geeft een duidelijke uiteenzetting, hoe de samenstelling van de voedermiddelen voor rundvee en paarden moet zijn en dringt er op aan zoveel mogelijk hooi te winnen, daar dit een product van grote waarde is. Nadat hij nog verschillende vragen had beantwoord, werd dhr. Den Engelen door de voorzitter hartelijk dank gezegd voor zijn duidelijke uiteenzetting. Daarna werd het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering afgewerkt. De contributie werd na voorlezing der notulen door dhr. C. P. Nelisse vastgesteld op 1.00 per jaar per lid. Besloten werd de volgende vergadering op Donderdag 7 Februari a.s. te houden in hotel Bijl met als spreker de heer van Nieuwenhuyzen over het Bouwplan 1952. Drie nieuwe leden werden ingeschreven. Na nog enige interne kwesties sloot de voorzitter de bijeenkomst. HET ZEEUWS TIJDSCHRIFT Hoewel we er niet altijd de aandacht op vestigen, verschijnt het „Zeeuws Tijdschrift" nog even regelmatig als dat de eerste num mers het geval was. Het eerste nummer van 1952 begint met een gedicht van Joringel „Zeeuws wéérzien". Een artikel door Mr. Dr. A. J. J. M. Mes over „De herziening der gemeentelijke indeling", zal verder veler belangstelling hebben. A. Korteweg schrijft iets over „het ringrijden op Walcheren" en met veel interesse lazen we het artikel door Dr. J. J. Westendorp-Boerma over „De klokken van Zeeland". De mosselvisserij in Zeeland was een onderwerp, dat de aan dacht waard was. Dhr. J. H. Roelvink zal daarop een volgende maal nog terugkomen. Dit nummer bevat meer populaire artikelen, dan welk voorgaande ook. 8 Feb.: Jaarvergadering Kolenbond. 14 Feb.: Ouderavond O. L. School. 15 Feb.: Filmavond O. L. School. SCHERPENISSE 7 Feb.: Vergadering Oud-leerlingen Land en Tuinbouwcursus. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE In deze rubriek worden bijeenkomsten gratis aangekondigd, met het doel om de verenigingen in de gelegenheid te stellen haar bijeenkomsten zo vast te stellen, dat men geen of zo weinig mogelijk „last" van elkander heeft. Men make ze dus zo vroegtijdig mogelijk bekend, eventueel aan onze correspondenten zodat deze rubriek aan zijn doel kan be antwoorden. THOLEN 28 Jan.: Vergadering Onderl. Hagelverze- kering. 29 Jan.: Vergadering Bedrijfsstudiegroep. ST. ANNALAND 30 Jan.: Ontspanningsavond Arbeidersbond 31 Jan.: Jaarvergadering Zendingskrans „Indonesië". INGEZONDEN ROMMELPOTTERIJ Onze abonné J. v. d. K. te Rijsoord zond ons naar aanleiding van het in één der vorige nummers verschenen stukje over de Rommelpot een krantenuitknipsel we ver moeden uit de N.H.C. waarin het ver langde „klein zieltje" in zijn geheel staat afgedrukt. Dus laten we het ten behoeve van de vraagsteller hier volgen: Klein zieltje, klein zieltje staat achter de deur, Klein zieltje, klein zieltje, waar treur ie zo veur? Ik zou er niet treuren, want ik heb er geen lot, Val dan op je knietjes en bid dan tot God. En bid dan tot God met een groot fatsoen, Of Hij er dien hemel eens open wil doen, Heeft Hij er dien hemel dan opengedaan, Dan ziet Hij daar een arm zondaartje staan. Een houten kist met een strooien band, Zo trekken we naar een ander schoon land. Een ander schoon land geeft vreugde genoeg, Daar zingen de engeltjes van 's morregens vroeg, Van 's morregens vroeg tot 's avonds laat, Zo lang als de zon en de maan ondergaat. De zon en de maan schijnt helder en klaar, Ik wens je veel zegen in 't aanstaande jaar. Het ouwe jaar uit en 't nieuwe jaar in, Mijn beursje staat open en gooit-er wat in, Al is het geen kruis, dan is het maar munt, Als jij me dat centje van harte maar gunt. Daarbij werd aangetekend, dat men on geveer vijftig jaar geleden te Rijsoord bij Dordrecht op Oudejaarsavond ook met de rommelpot liep en dat toen bovenstaand merkwaardig liedje werd gezongen, „waar van de naïve vroomheid", zo staat er verder „doet denken aan de middel- MOND- EN KLAUWZEER De burgemeester van Tholen brengt in herinnering, dat, volgens artikel 18 der vee wet, indien vee verschijnselen van een be smettelijke ziekte vertoont, de eigenaar, houder of hoeder hiervan terstond kennis geeft aan de burgemeester der gemeente waar het vee zich bevindt. Bij koninklijk besluit van 23 Februari 1922 (st.bl. nr 80) is bepaald, dat de bur gemeester, ter voorkoming van verspreiding van smetstof, indien hij verneemt, dat in zijn gemeente vee verschijnselen van een besmettelijke veeziekte vertoont, bij mond en klauwzeer de volgende voorlopige maat regelen neemt: 1. het de eigenaar, houder of hoeder ge lasten, het verdachte vee af te zonde ren, totdat daaromtrent door de burge meester een nadere beslissing is geno men; 2. het door het plaatsen van kentekenen van besmetting verdacht verklaren Van het gebouw of terrein, waar het ver dachte vee zich bevindt of bevonden heeft. Het is verboden ziek of verdacht vee te vervoeren, behoudens ontheffing door de burgemeester. Tholen, 22 Januari 1952. De burgemeester. BURGERLIJKE STAND Overleden: Joh. Bosters, wed. van Marinus Goor- den, 65 jaar. Huwelijksaangifte: Petrus Adrianus Bakx te Halsteren, 25 jaar en Anna Maria v. d. Boom te Tholen, 23 jaar. EEN VOORDRACHT Mevr. E. J. van den Broeke-de Man hield Donderdagavond jl. in de zaal van het Hof van Holland alhier voor de leden van het Departement Tholen van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen een voordracht over het boek van A. M. Se- linko, getiteld: „Vandaag trouwt mijn man." ZE KONDEN DE TANTE NIET VINDEN Drie meisjes van 4 en 5 jaar, dochtertjes van de families W. Cornelisse, Braai en de Korte, de laatste van het m.s. „Vertrou wen" die in Tholen gelogeerd is, wilden Dinsdagmiddag jl. een tante van een der meisjes in Bergen op Zoom gaan bezoeken, zo ongeveer 7 km van huis dus. Om 11.30 uur kwamen ze uit de kleuterschool en gin gen op stap. De ouders en familieleden werden tegen etenstijd ongerust en vroegen zich af waar de kinderen wel konden zijn. Er werd gezocht en uiteindelijk de politie gewaarschuwd. De kinderen waren inmid dels te Bergen op Zoom aangekomen en gingen de winkels maar bekijken. Uiteinde lijk konden ze de tante toch niet vinden en vroegen aan een dame de weg. Deze be greep al spoedig, dat de kinderen verdwaald waren en niet in Bergen op Zoom thuis hoorden. Ze bracht de meisjes naar het po litiebureau en toen was het raadsel spoedig opgelost, 's Avonds waren de kinderen weer bij ouders en familieleden terug. Een avon tuur met goede afloop. MOND- EN KLAUWZEER Onder het vee van de Gebr. Stoutjesdijk in de Peukepolder is mond- en klauwzeer uitgebroken. GESLAAGD De heer J. Kot Azn slaagde voor het di ploma Boekhouden. GEVONDEN VOORWERPEN 1 lederen lijfriem, 1 blauwe wollen sjaal. VERGADERING KLEUTERSCHOOL Op 17 Januari jl. werd een ledenverga dering gehouden van de Alg. Chr. Kleuter school alhier. Er waren een 30 leden aan wezig, toen de voorzitter, dhr. Polderman, met een welkomstwoord opende. Secretaris Hendrikse las de notulen der vorige ver gadering, die onveranderd werden vastge steld. De secretaris Hendrikse werd met algemene stemmen herkozen. In de vaca ture ontstaan door het vertrek van dhr. A. Kloet werd als bestuurslid benoemd de heer L. van Vossen. Ook wordt als be stuurslid benoemd de heer M. de Wilde. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heren Abr. Duine, I. v. Gorsel, M. Lindhout. Besloten wordt a.s. zomer een school reisje te maken, waartoe met ingang van 1 April a.s. per kind een dubbeltje per week zal worden ingelegd. Meegedeeld werd, dat wegens overgang naar de lagere school met ingang van 1 April 28 kinderen de kleuterschool zullen verlaten. 35 kleuters worden voor 1 April a.s. 4 jaar, dus zouden toegelaten kunnen worden. Besproken werd de pensioenrege ling voor de onderwijzeressen, terwijl bij de rondvraag nog enige aangelegenheden wer den besproken. Daarna sloot de voorzitter de bijeenkomst. NOG 6 dagen duurt de opruiming nog bij Pollie. Onze voorraden zijn erg geslonken, maar U kunt toch nog vele koopjes halen. Ziet vooral Zaterdag onze kleine etalage (Adv. Ingez. Meded.) VAKDIPLOMA Te Utrecht slaagde voor het vakdiploma Detailhandel Tabak dhr. J. J. Niemants- verdriet alhier. IN MEMORIAM Op 21 Januari overleed in de ouderdom van 66 jaar de heer H. H. Ridderhof. Wij- Dokter P. J. Duinker te Tholen, tel. 40. Dokter H. Menger te St. Filips- land, tel. 20. len dhr. Ridderhof was in deze gemeente vooral een bekende figuur op muzikaal ter rein. Zo was hij 37 jaar organist in de Ned. Herv. Kerk en heeft steeds met de grootste toewijding zijn werk gedaan. BAZAR Door het Oranjecomité alhier werd tij dens de deze week gehouden bestuursver gadering definitief besloten om met de Paasdagen Zaterdag vóór, 2e en 3e Paasdag een bazar te organiseren. Dit pogen heeft ten doel de kas te verste vigen, zodat het niet nodig is bij het orga niseren van de eerstvolgende festiviteit (waaromtrent evenwel nog niets bekend is) een rondgang te maken door de ge meente tot het vragen van bijdragen. Ge zien de resultaten van de in het verleden gehouden bazars zal men ook nu zeer waar schijnlijk weer op een behoorlijk succes kunnen rekenen. MIDDENSTANDSVERENIGING In de zaal van de heer lm. Rijnberg kwam Dinsdagavond 22 Januari een 40-tal middenstanders bijeen om te komen tot op richting van een middenstandsvereniging. Hiertoe hadden alle middenstanders in deze gemeente te voren een oproep ontvangen, waarin gewezen werd op de organisatie in deze in de naburige gemeenten en op de steeds dringender noodzaak tot activering van de middenstand met het oog op de bui ten het eiland gevoerde propaganda, terwijl ook andere problemen om samenwerking roepen. De heer F. J. Stols, die de voorlopige leiding voor deze avond op zich had ge nomen wees er na een welkomstwoord op, wat organisatie kan betekenen. Wat wordt er individueel bereikt, wanneer een of andere aanvraag naar het gemeentebestuur gaat, wat kan men elkaar beconcurreren zonder dat het het gewenste resultaat af werpt, wat kan er niet veel in samenwer king gebeuren, al moet het dan ook wer kelijk een samenwerking zijn, anders wordt het weer een fiasco. Fiij verklaart, dat hij in deze aangelegenheden zelf ook maar leek is en wijst er vervolgens met nadruk op, dat, wanneer men tot oprichting komt, de aanwezigen niet van mening moeten zijn, dat de initiatiefnemers ook het be stuur moeten gaan vormen. De keuze moet geheel vrij uit de aanwezigen plaats hebben. Enkele vragen volgen, o.m. van de aan wezige ambachtslieden of het ook voor hen nut zou hebben zich aan te sluiten. Hoe wel geantwoord moest worden, dat er een meer concreet doel voor ogen staat voor zover het de winkeliers en andere nering doenden betreft, bijv. het houden van een winkelweek, bespreking winkelsluiting, e.d„ achtte de heer Stols organisatie ter plaatse van de ambachtslieden evengoed gewenst. Hoewel dat niet zo direct onder woorden werd gebracht, denken hij en de andere initiatiefnemers daarbij o.m. aan eventuele betalingsregeling, handhaving geoorloofde uurlonen, mogelijkheden tot samenwerking grotere werken en het oplossen van andere voorkomende kwesties, die de bloei van de middenstand bevorderen, zonder dat het overige deel der bevolking daar schade on der lijdt. Men gaf daarbij onomwonden toe, dat het dan niet alles „koek en ei" zou zijn, maar toch dat er iets bereikt kon worden. Tot oprichting wordt vervolgens overge gaan. Ter vergadering treden dan 38 per sonen als lid toe. De voorlopige contributie wordt bepaald op ƒ1,per jaar. Acties van een bijzondre categorie der vereni ging, dus b.v. winkeliers worden apart ge financierd. De bestuursverkiezing vergt geruime tijd. Allereerst wordt een voorzitter benoemd. Dhr. F. J. Stols krijgt 30 stemmen en is alzo gekozen. Nadat dhr. G. Heijboer heeft verklaard dit eerste jaar administratieve hulp te zul len verlenen, aanvaarden de volgende be stuursleden hun benoeming: M. J. v. d. Maas, M. den Engelman, Iz. Vroegop, C. van Oost, Abr. Gunter en A. J. Sandee. De functies zullen nader worden verdeeld. Vervolgens bespreekt men het houden van een winkelweek. Dhr. Stols zet uiteen op welke manier zoiets wordt georganiseerd. Het blijkt dat men daar wel voor voelt. Moeilijk zit men echter met het vaststellen van de datum. Het meest geschikt leek de Paasweek, maar vanwege de te houden ba zar achtte het merendeel die data onge wenst en werd uiteindelijk besloten de win kelweek te houden van 31 Maart tot en met 7 April a.s. Ter vergadering gaven zich 21 deelne mers op, terwijl de gelegenheid tot aan melding bij G. Heijboer wordt opengesteld tot en met Zaterdag 9 Februari a.s. De deelnemers geven in die week 3 korting door het uitgeven van rebussen, waaruit de totale onkosten en de beschik baar te stellen prijzen worden bestreden. Meerdere individuele korting is in die week niet toegestaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1952 | | pagina 1