^z//////m\\m SIMON DE WIT ERWTENSOEP PFAFF Naaimachinehuis f BLUE BANP maakt alles smakelijker! 1952 Schenkenberg's Rijwielstalling MANTELS Wat Leni Rosner beleefde I AUTORIJSCHOOL GARAGE DE VOS HBHÜf BERGEN OP ZOOM GOEDE MACHINES verbeteren uw bedrijf Fa W. SCHIPPER Zn Zakagenda's De Wonderlijke Reizen en Avonturen in ruil aangeboden van Toontje Ezelsvel Die komen met een prijs uit de bus! KOOPT NU Zwarte Gaberdine M. J. den Engelsman BIOSCOOP „De Gouden Leeuw" UIENTELERS EERSTE BERGEN OP ZOOMSE DE RIJSCHOOL MET HET HOOGST AANTAL GESLAAGDEN TE KOOP: Roeping en Nodiging tot de Bruiloft Firma C. Dieleman G. Heijboer lÉillli v aU ^Groene erwten. ^Spllterwten ^Bruine bonen Capuciiners. -rWit tarwebloem ^Patent tarwebloem 500 gramspak 33 ct: ^Zelfrijzend bakmeel 500 gramspak 40 c<: Tomatensoep met rijst, 85 ct 54 c ^Zuurkool. Zuurkoolspek Gerookt vetspek Geld. rookworst P stuk ca. 200 gr -—Bak- en Braadvet 250 gramspak ^Zuiver rundvet. .250 gramsbeker 59 czz Margarine p. pakje 46-48-50-52 ct - Slaolie p. deciliter (maatje) 22 Huishoudstroop 500 gram 43 ct^ Extra aanbieding t/m 15 Dec. mm knakworstjes 1 Goed en Goedkoop Lunchroom „De IJsbeer" BERGEN OP ZOOM Voorts hand-, trap-, inlaat-kastmeubel en electrische machines. Kortemeestraat 17 - Tel. 688 Allis Chalmers petroleum tractoren Lanz ruwolie-tractoren Vicon Kunstmesstrooiers Vicon Aardappelpootmachines Urgent vernevelaars (sproeimachines) Claas Allis Chalmers maaidorsers (Combines) Borg a maïsdorsers Hercules grasmaaiers Bean sproeimachines Vleeschauer bietenmolens Diverse paardenploegen en wiedmachines Anti-slip kettingen LANDBOUWWERKTUIGENHANDEL Nieuwstraat 18-20 - Goes-Tel. 2383 A. C. STEYNS Vijf verschillende soorten maakt uw keus gemakkelijk bij G. HEIJBOER Het Bestuur der NUTSSPAARBANK THOLEN brengt ter algemene kennis, dat de inleggersrente met ingang van 1 Januari 1952 verhoogd is van 2v4 °/o tot 2.40 (voor alle bedragen). Nou ja, uit de bus, precies uit de „bus" is er niet getrokken, maar hieronder vindt li dan toch de namen van de prijswinnaars. We hebben bijna 300 briefkaarten met goede oplossingen ontvangen. En omdat er van alle gemeenten uit Tholen en St. Filipsland weer verschillende deelnemers waren, heb ben we de prijzen eerlijkheidshalve ook maar verdeeld over die gemeenten. Even goed dwarrelden van buiten deze eilanden de oplossingen binnen. Van Sneek tot Zaamslag van Vlissingen tot Hengelo. De Eendrachtbode-sinterklaas wist heus niet dat er in die uiteinden van Nederland ook nog Eendrachtbode-lezers waren. Maar dat blijkt toch het geval te zijn. Uit de bijschriften van enkele deelnemers bleek, dat men de vertaling van de geheim zinnige brief bij eerste oogopslag niet zo eenvoudig vond, maar zodra men een woord had, was het voor elkaar. En daar was het de Sint dan ook om te doen. Zullen we eerst even de oplossing geven Die luidt: „Beste lezers en lezeressen, Ik hoop heel gauw bij U te komen met mijn goede gaven. Zet Uw schoentjes en pantoffels maar vast klaar, want als U deze puzzle goed hebt opgelost, maakt ook U kans op een surprice. Spaanse groeten van Sint". En nu de prijswinnaars. Als eerste kwam uit de bus L. J. Hartog, Westkerke 476, Scherpenisse. r-een, je schreef er bij dat je 13 jaar was. Nou, dan zal de Reporte Kogelpen, die je door je goede oplossing hebt gewonnen, van pas komen. Zo vlug mogelijk wordt het pakje per post bezorgd. Nummer twee: Jo Quist, Molenvlietse» straat 3, Tholen, 12 jaar. Het is een vlieg tuigbouwdoos geworden. De moeilijkheid is nu, dat de Sint niet weet of hij aan je moet schrijven: beste vriend of best vriendinnetje. Begrijp je het. Hij zit er mee, dat een vlieg tuigbouwdoos eigenlijk meer jongenswerk is. Het kan zijn dat het op zijn plaats is. Want „Jo" kan evengoed een meisjes- als jongensnaam zijn. Hoe het is, als je graag knutselt, zul je er zeker plezier van hebben. C. J. Kleppe, B71, Poortvliet krijgt de derde prijs: een schooletui. Ja, in het begin viel het niet mee, maar zodra je een paar woordjes gevonden had, was de zaak spoe dig voor elkaar. Zo is het bij allemaal gegaan. Jammer, dat niet allemaal ook een prijs hebben. Maar jij boft er bij. Dig Ampt, Kerkweg 170, Oud-Vossemeer heeft als vierde prijs een vulpotloodje. Voor een 14 jarige is een vulpotlood op zijn plaats. Je moet boffen hè, als men juist jouw naam uit een hele bundel inzenders trekt. En er waren er van Oud-Vossemeer ook heel wat. En dan gaat de laatste prijs voor de jeugd van de Eendrachtbode naar Stavenisse Het is een kleurboek met verfdoosje en be stemd voor Ina v. d. Slikke, Molendijk, A 191. En Ina is 4 jaar, dus zal alleen de plaatjes van Brammetje Flapoor of Toontje Ezelsvel uit de Eendrachtbode bekijken. Voor de rest kan ze zo'n krant nog niks mooi vinden. Maar het kleurboekje dat ze krijgt, vindt ze zeker prachtig. En nu zal ze van mama toch wel een beetje mogen klodderen met het verfdoosje, want dat hoort ook bij deze prijs. Al is Ina dan maar 4 jaar. ze heeft het eerlijk geloot, dus moet dat verfdoosje er ook bij. Er waren evenwel niet alleen prijzen van de Eendrachtbode, maar ook van winkeliers uit enkele gemeenten. En die winkeliers gaven de prijs voor deelnemers uit eigen gemeente. Dat is begrijpelijk. Zodat we aan bovenstaande prijswinnaars onderstaande nog kunnen toevoegen, dank zij de winke liers. Zo krijgt Betsy Polderman, Julianastraat A 110a, St. Annaland, een knaap van een chocoladeletter, geschonken door winkelier G. Moerland alhier. Dat dit een Centra winkelier is, zal Betsy wel weten, maar misschien niet, dat hij keurige chocolade letters heeft. Wel, dat kan ze dan nu proe ven. Het is een „V", want de winkelier kon niet weten, wie de gelukkige zou zijn. Maar voor Betsy is het de V van V...errassing. We hebben nog meer. Weer een choco- ladelettter. Dat was een „Z" en beschik baar gesteld door de andere Centra-kruide nier A. Gunter. De gever zal net zo be nieuwd zijn, wie het geworden is als de ontvangster. Wel, deze fijne letter is voor het 8 jarige Maatje Kalle, Cureelanden, St. Annaland en misschien komt er van haar, evenals van de anderen een vriendelijk be dankje aan de gever. Omdat de deelnemende winkeliers er voor gezorgd hebben, dat het aantal verrassingen groter is dan anders. Daarom krijgt ook Jos Meyaard, Bos A16, Stavenisse, een kostelijke chocolade letter van Bakkerij Moerland, Julianastraat 72, Stavenisse. Natuurlijk zal Jos die bakker in de Julianastraat wel kennen. En onze bezorgster zal wel zorgen, dat de zaak voor elkaar komt. Nog één dan voor de jeugd: En zeker niet de minste prijs: Het is een prachtig doosje Droste's chocolade. Er staat een grote giraffe op, die zó in z'n schik is met deze Droste' chocolade, dat winnaresje van deze prijs Saartje Scherpenisse, Achterweg 81a, St. Annaland nog meer in haar schik zal zijn. En als het Droste is, dan moet het wel van Winkelier C. Stoutjesdijk, Langestraat zijn, die dit met plezier beschikbaar stelde. Nog al niet op. Beukelaar's Grossiers- bedrijf te Tholen stelde twee maal 100 pun ten beschikbaar voor twee jeugdige inzen ders op ons eiland. Op iedere 100 punten van de Poorter's margarine, waarin deze bekende firma grossiert, kan men een aardig cadeautje krijgen. Voor de Thoolse winnaar is dat gemakkelijk en voor die in de andere gemeente ook wel, want daar is zeker een winkelier, die Poorter's margarine zal ver kopen en de bonnetjes zal kunnen inwisselen. De eerste 100 punten zijn voor J. P. Jan sen, Oudelandsestraat 15, Tholen. En de andere 100 punten gaan naar C. van As, Stoof straat A 102, Poortvliet. Nu zijn de prijzen voor de jeugd werke lijk op. En de ouderen. De eerste prijs is voor mej. J. F. C. Sanderse, Kaaistraat, St. Maartensdijk, die prompt de koffie-, thee en suikerbussen toe gezonden krijgt. Mevr. P. M. Boogaard-Goedegebuure, Vreelandseweg 17, Loenen a.d. Vecht is winnares van de 2e prijs, het boek „Het onweer trekt voorbij" van Gertrud Lilja. No. 3: Rina Potappel, Zandhil D 138, St. Maartensdijk! een doos damespostpapier. L. C. Vroegop, Zuiddijk 120, St. Filips land leest door het winnen van de 4e prijs een jaar lang de Eendrachtbode gratis. Het beste is met ingang van 1 Januari a.s. vindt U niet En als de bezorger om het abon nementsgeld komt, duw je hem deze regels fatsoenlijk onder de neus. Gekheid maar. Die bezorger hoort er ook wel van. Mevr. v. Elsacker-Voordouw, Stoofstraat 2, Tholen, krijgt de laatste prijs, door de Eendrachtbode beschikbaar gesteld. En dat was het flesje parfum. Ook niet onaardig En nu komen er ook voor de ouderen nog enige prijzen door winkeliers beschikbaar gesteld. De fa. Harte, Drukkerij en Boekhandel te Bergen op Zoom schonk het boek: „De lijfarts van de Keizer" door J. R. Perkins. En dit boek moet een hele reis doen, want A. C. Fioole, Vasco da Gamastraat 46 Amsterdam-W, is winnaar. Enige prettige uurtjes met het boek toegewenst. U ziet, dat we hier nog een aardige gemeenschap heb ben. Zelfs de hoofdstad profiteert daarvan. A. Ligtendag, Cureelanden A 469, St. Annaland krijgt een paar mooie reclame nylons, - geschonken door manufacturier I. Vroegop aldaar. Is me dat een sinter klaasverrassing voor de vrouw Een prijs die er mag zijn. Voor de tweede maal komt de Droste- chocolade om de hoek kijken. Opnieuw ge schonken door C. M. Stoutjesdijk, Lange straat, St. Annaland en deze lekkernij ver huist naar F. J. Rijnberg, Java A 169, St. Annaland. In Scherpenisse zat er ook nog een milde gever. Drukkerij Verkerke kwam met een doosje damespost aandragen (figuurlijk) en wil dat nog gratis bedrukken voor de prijs- winnares. Het is voor Sya Quaak, Rand B 57, Scherpenisse. En dit is dan de finale. Het is werkelijk een grootse wedstrijd ge weest. En menig winkelier had er ook nog aan mee willen doen, maar het is toch voor ons onmogelijk daar zelf achteraan te lopen. We zijn degenen dankbaar, die dat wel deden en menen dat het een stimulans zal zijn voor een volgende keer. De Eendracht bode-sinterklaas wil tenslotte nog graag de aandacht van alle lezers op het eiland Tholen en St. Filipsland vestigen op de plaatselijke middenstand, die U ook het komend jaar weer gaarne van dienst zal zijn. „Weer mis", zullen vele inzenders ver zuchten. Houdt er de moed maar in. De volgende keer lukt het misschien wel. De winnaars hartelijk gefeliciteerd. Zo spoedig mogelijk worden de prijzen afgezonden. Tot ziens groet de Eendrachtbode-sinterklaas. D.V. hopen wi) met onze kinderen op Zaterdag 15 December 1951 de dag te herdenken, waarop wij 12'/2 jaar geleden in 't huwelijk traden. J. J. Valkier L. Valkier-Goedegebuure Middelburg, Kinderdijk 38 Zo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders Jan Pieter v. d. Male en Adriana v. d. Male-Geuze op 14 Dec. a.s. de dag te herdenken, waarop ze voor 40 jaar in de echt zijn ver bonden. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen. Poortvliet: P. C. Hage-v. d. Male J. W. Hage en kinderen Den Haag: M. C. v. d. Male J. W. v. d. Male- Bazen en kinderen Poortvliet: C. Elenbaas- v. d. Male J. A. Elenbaas en kinderen Poortvliet, 7 Dec. 1951. Egyptisch katoenen jassen en mantels Ook jongens overjasjes en jekkertjes Costuums voor zeer lage prijzen, ook zwarte Overhemden met 2 losse boorden vanaf 6.20 Zwarte sajet 1.95 Zie verderonze etalages Laat op Donderdag 13 Dec. van 10.303 uur een corset of B.H. aanmeten Elastieke gordels voor 12. Tevens aan huis te ontbieden Ook op dokters advies A 37 - St. ANNALAND - Tel 77 St. Maartensdijk Tel. 1 presenteert a.s. Zaterdag 7.30 u. het ontroerende filmwerk Een film, zo diep menselijk' dat die ons allen aangaat! Nog af te geven een beperkte voorraad Galathe Uienzaad oogst 1951 Aanbevelend, JOH. KNULST Tel. 54 St. Maartensdijk LIEVEVROUWESRAAT 35-37a -»..V BOERDERIJTJE in goede staat bestaande uit bouwland gelegen te Scherpenisse, voor bouwland, gelegen te Tholen, Oud-Vossemeer of Poortvliet Te bevragen bij J. M. A. TIMMERS Wal 29 - Tholen ook per stuk, van inrichting 7 MOOIE INBRAAKVRIJE MERKBRANDKASTEN, varië rend in maten van 75-85-95 en 105 cm hoog. Brieven No. 1536 Bureau van dit Blad. VERSCHENEN: door H. GELUK, handelend over het verbond en het aanbod van Genade. Prijs per stuk f 0,75 Verkrijgbaar bij Oudelandse straat 9 - Tholen Ring 473 - St. Annaland Alles wat U nodfl wet ek. erwten en knakworst, zuurkool met Una stroop. pannekoekenGe,derse worst, erwtensoepm winka|s van vindt U 0oed "Va!„ Wit? 500 gram 30 500 gram 37 ct .500 gram 29 36 ct .500 gram 45 49 ct 500 gram 25 ct' kant en klaar voor het gebruik, per pot voor 5 flinke borden 100 gram 36 Ct p. paar 27 ct lllli «II >>x NERGENS Zó LEKKER ALS IN een naaimachine, die het werk van 12 andere machines overneemt? Kom dan de nieuwe Pfaff 130 met drie voudige zig-zag-steek eens bij ons zien. Wij zuLlen dan al de wonderen van deze on verwoestbare prachtmachine voor U demonstreren I Reparatie-inrichting en verkoop onderdelen voor alle soorten Land- en Tuinbouwwerktaigen Vertegenwordiger voor Tholen: Drie Zwaantjes C 4 - Oud-Vossemeer - Tel. 63 (J hoeft niet af te gaan op wat anderen zeggen Probeer Blue Band zélf. Uw eigen smaak be driegt U niet. En Uw eigen smaak zal U ver tellen dat Blue Band beter is. Dat proeft u aan een boterham met Blue Band, aan ieder gerecht dat ermee is klaargemaakt. Hoe kan het ook anders: bereid volgens een eigen speciaal recept en altijd fabrieksversGa af op Uw eigen smaakdan zegt U voortaan „Blue Band' als U margarine nodig heeft. Kantoorboekh. - St. Annaland. VEILIG EN GOED wordt Uw rijwiel bewaard in tegenover 't Markiezenhof, Bergen op Zoom door G. Th. Rotman 21. Nadat het puikjuweel der stieren Zijn wraakzucht bot heeft kunnen vieren, Verdwijnt hij, zelfbewust en fier En denkt: ik ben een handig dier Professor krabbelt op de been En strompelt knieënknikkend heen; Een hobbelende kinderwagen. Op mensenbenen voortgedragen. 22. De blikken bus daar bovenop, Lijkt griez'lig op een spokenkop; Een bosje gras steekt in het oor, En stelt een woeste knevel voor... Hu Mens en dier slaat op de vlucht, Maar Mie de koe, voor niets beducht, Mikt met een vastberaden schop De emmer op het spook z'n kop. Is \X7ilr II Wilt U kennismaken met

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 4