Plaatselijk Nieuws D.D.D. Raadsverslag Stavenisse Voor al Uw Meding tfglG0 RAT noch MUIS Verkiezing leden Woonruimtecommissie THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND STAVENISSE .■ia: Merfris uw mond en geniet van de gezonde, „erVwM*OT(le ST. MAARTENSDIJK llillioeneii dames POORTVLIET kunnen heel gemakkelijk worden verwijderd met behulp van een munt, als U daarmee zachtjes rond- wrijft over de vlek. Deze kruimelt dan geheel weg. ST. FILIPSLAND SPORTHOEKJE VEILINGBERICHTEN PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS behandeld. Alleen dhr. Hage verklaart zich tegen. Een verzoek van de Muziekvereniging „Eendracht" om een bijdrage van 150. per jaar, daar er onvoldoende inkomsten zijn om de instrumenten te onderhouden, enz. De voorzitter zegt, dat dit ongeveer 10 cent per inwoners is en dat de meerderheid van hat Dag. Bestuur voorstelt dit verzoek in te willigen. Dhr. L. v. d. Werff vindt het gevraagde bedrag nogal ingrijpend. Dhr. Bijnagte: Ieder komt maar naar de gemeente om subsidie. Hij voelt er niet voor. Dhr. L. v. d. Werff zal zich er uiteraard toch wel bij neerleggen. Na stemming blijken weth. v. d. Werff, C. v. d. Jagt en Bijnagte tegen, terwijl weth. Kleppe zich van stemming onthoudt en Hage, L. v. d. Werf en Hartog voor zijn: 3 om 3 dus. Weth. Kleppe zag liever wat meer parti culier initiatief in deze. De anderen vinden ook, dat dit beter was, maar het is niet zo. De voorzitter vindt het ook niet geheel juist, dat de donateurs enkel hun bijdrage geven om een gratis avond te krijgen. Dat zou anders moeten. llijnhardtjes dienen Uw gezondheid, daar ze vele pijnen en lichaamskwaad uitdrijven en kou, koorts en griep, krachtig en snel bestrijden. Koker 77, Doos 41 ct. De heer L. v. d. Werff stelt voor er 100.van te maken. Na stemming zijn de heren Bijnagte, v. d. Jagt en Weth. v. d. Werf tegen. Weth. Kleppe, Hartog Hage en L. v. d. Werf zijn voor, zodat de 100.zal worden toegekend. Enkele jaarverslagen worden voor kennis geving aangenomen. Een verandering in de kindertoelagever ordening voorgesteld door het Centr. Bur. voor Gem. personeelsaangelegenheden ont moet geen bezwaar. Bericht van de Min. v. B. Z., dat het percentage rijksuitkering op 135% kan worden begroot voor 1952. Bericht van dhr. W. de Viet, dat hij zijn benoeming als lid van de woonruimte com missie aanvaard. Dhr. D. Quaak vraagt toestemming een garage te bouwen op gem. terrein. Alle lasten hieruit voortvloeiend zijn voor zijn rekening, maar dan vinden de raadsleden het ook goed. Van het Prov. Bestuur dat het verhoogde ook verzekerd zijn, waarop de voorzitter nader zal terugkomen. Allen zijn er voor 1.50 per uur uit te keren, waartoe wordt besloten. Mocht er desondanks nog een schrijnende onbillijkheid zijn, dan kan men altijd nog een verzoek indienen. Punt 6 is een meerderheidsvoorstel van B. en W. tot het afsluiten van een ver zekering voor sanatoriumverpleging van t.b.c.patienten. De voorzitter zegt dat dit slechts 3.60 per jaar kost en het alleen geldt voor men sen die in gemeentezorg zijn. Het Wezen Armbestuur heeft een dergelijk besluit ge nomen voor haar mensen. Bij stemming zijn weth. v. d. Werf, v. d. Jagt en Bijnagte tegen. De andere 4 voor. Een regeling wordt getroffen, waardoor tewerkstelling van werkloze hoofdarbeiders mogelijk is. Voorhands zal dit ongeveer 216.80 kosten. Allen zijn voor. Aangeboden worden de rekening burger lijk armbestuur 1950 en de begroting daar van over 1952. De heren v. d. Jagt, L. v. de Werf en Hage zullen deze onderzoeken. Voorgesteld wordt een verhoogd crediet te geven voor leermiddelen en schoolbehoef- ten-aanschaf. De voorzitter zegt dat verhoging 'wel noodzakelijk is, na de gestegen papier- prijzen, enz. Op de begroting 1951 staat er 1000.voor en het zou gewijzigd moeten worden in 1846,08. Maar dat lijkt ver moedelijk ook voor Ged. St. een te grote sprong, waarom men voorshands zou willen trachten dit bedrag op 1200.te krijgen, dit is momenteel 6.per leerling. Voor 1952 zou het dan 1480,moeten worden of ongeveer 7.40 per 11. Het voorstel is dus direct te verhogen tot 1200.en te trachten het op 1800,te krijgen. Allen zijn voor. EN DAN NOG EEN SIRENE Het laatste punt van de agenda is een voorstel het brandweercrediet te verhogen voor betere uitrusting. De voorzitter wijst er op, dat de alarmering bij de laatste brand te wensen overliet en volgens deskundigen is de beste oplossing een sirene in het cen trum van het dorp te plaatsen, bijv. aan het gemeentehuis. B. en W. stellen voor dit te doen. Zo'n apparaat kost ongeveer 500.Klok- reparatie kost ook te veel. Dhr. Bijnagte vraagt of er toch nog al een beetje geld in kas is (hilariteit). De voorzitter antwoordt, dat men ge noemd bedrag over enkele jaren zou kunnen honorarium voor de raadsleden vanaf 1 Januari 1951 zal worden uitbetaald. Een huurbesluit wordt voor kennisgeving aangenomen. H. Jansens Langeweg, vraagt ontheffing reinigingsrechten, daar zijn enige inkomsten zijn die van de Noodwet Drees. B. en W. verklaren, dat dit moet worden afgewezen volgens het genomen besluit. Toch vindt dit college, dat er mogelijkheid tot ontheffing moet komen. Men zal t.z.t. met een dusdanig voorstel in de raad komen, hoewel men hiermede zeer voorzichtig moet zijn en geval voor geval bekijken. Zo is het evenwel ook niet goed. De raadsleden kun nen zich daarmede verenigen. Herkozen worden dan als leden van de woonruimtecommissie de raadsleden L. Bij nagte, A. Hage, L. v. d. Werf, C. G. Har tog en eveneens de inwoner W. de Viet. De aanwezigen nemen hun herbenoeming aan. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur wordt de aftredende, de heer A. L. G. van Doorn, herbenoemd. De voordracht luidde: 1. A. L. G. van Doorn, 2. L. J. Jansen. Laatstgenoemde kreeg 2 stemmen. BRANDWEERLIEDEN VERGOEDING Vastgesteld werd een vergoeding voor leden van de vrijwillige brandweer. Deze vergoeding geldt niet bij oefening, maar uit sluitend bij een werkelijk noodzakelijk op treden. B. en W. stellen voor 1.25 per uur te geven, terwijl eventueel geleden uur loonschade kan worden vergoed. Dhr. Bijnagte vindt, dat men het beter uniform op 1.50 kan stellen. Dhr. Hage vraagt of de brandweerlieden verdelen, dat is de enige oplossing. Dhr. Bijnagte oppert het denkbeeld samen met de Drogerij een sirene aan te kopen, „want daar zal nog wel eens brand komen" en dan zijn wij ook klaar. Daar voelt men minder voor, zodat met alg. stemmen be sloten wordt een sirene te laten plaatsen in de buurt van het gemeentehuis. RONDVRAAG Dhr. Bijnagte wijst er o.m. op, dat hij een briefje van de secretaris heeft ontvan gen, waarin wordt meegedeeld dat hij nog schoolgeld moet betalen, terwijl zijn zoon al 20 jaar is. Dat is toch wel erg laat, nu nog van 1944/45 te moeten betalen. De voorzitter wijst er evenwel op, dat men thans ongeveer bij is. Dhr. Bijnagte vindt het veel te laat, al is het dan maar een rijksdaalder. (Later blijkt dat dhr. Bijnagte zich 2 jaar vergiste en het over het schoolgeldjaar 1946/47 liep). Dhr. v. d. Jagt wijst op de niet goed werkende riolering in de achterweg bij H. Slager. Het zal worden onderzocht. Dezelfde vraagt hoever de kom der ge meente strekt, in verband met ophaling huisvuil. De voorzitter antwoordt, dat de omlijning daarvan destijds is aangewezen. Weth. Kleppe vraagt of er prijzen be kend zijn van verzekeringspremies voor brandweerlieden. De voorzitter zegt, dat er verschillende premies zijn. Voor overlijden bijv. 4J/2 per 1000.eenzelfde bedrag voor uitkering voor blijvende invaliditeit. Een en ander zal nader worden bekeken. Daarna sluiting. De voltallige Stavenisse-raad kwam Vrij dag jl. in spoedeisende vergadering bijeen. Voor het belangrijkste agenda-punt worden nog enige ingekomen stukken afgewerkt. Zo van 't gemeentebestuur St. Maartens dijk een brief om de slachtafval te doen vervoeren naar een bepaalde plaats. De redactie daarvan is de raad niet geheel duidelijk. Maar overigens is men er voor op deze suggestie in te gaan. De heer M. Moerland verzoekt een premie voor woningsplitsing, d.w.z. in dit geval van 0 op 1. De verbouwing zal het maxi mum bedrag van 3500,vergen, waar van na goedkeuring 60% wordt vergoed, van welk bedrag de gemeente dan weer 15% voor haar rekening zou nemen. B. en W. stellen voor dit te doen, vanzelf be houdens Rijksgoedkeuring. De verbouwer moet dan wel aan de hiervoor gestelde eisen voldoen. Dhr. Hage vindt toch, dat men deze premietoekenning, gezien de gem. kaspositie moet remmen. De verordening is er nu een maal en het is niet billijk daar nu plotseling mee op te houden, maar we dienen toch uit te kijken. Daar zijn de andere heren het wel mee eens. De voorzitter vindt ook, dat men dit in de toekomst wel ter harte moet nemen. Aanvankelijk wordt voorgesteld er dan ook maar geheel mee te stoppen, maar dhr. Hage vindt dat niet nodig. Dhr. van 't Veer zegt ook, dat in feite de gemeentekas deze toekenning al evenmin toelaat. Maar laten we de mogelijkheid aan houden en het voortaan al of niet toewijzen, naar gelang de positie der gemeente-finan- ciën. Daarmee kunnen de anderen zich ook verenigen. Gekozen wordt dan een voor het grootste deel nieuwe woonruimtecommissie. Dit door bedanken van de raadsleden Hage, Taze- laar en de Vos. Na stemming blijken achtereenvolgens benoemd te zijn: H. Zoeteman, J. A. Nor- tier, C. J. Moerland Mzn. en J. K. Droogen- dijk als leden, terwijl als plv. worden ge kozen C. L. den Braber, C. J. B. Gaakeer, A. J. v. d. Reest en J. Hage Lzn. Twee begrotingswijzigingen ontmoeten geen bezwaar. Er is een brief van de Pensioenraad, waarin er op attent wordt gemaakt, dat de gemeente over dient te gaan tot betaling inkoopsom pensioen voor W. Hanssens tot een bedrag van 1771,waarvan de helft op belanghebbende verhaald kan worden. Dhr. Hage vraagt of deze verplichting nu wettig is. Dergelijke instanties durven nl. alles te schrijven. Kunnen we daar niet onder uit komen De voorzitter zegt van niet. Alleen de helft op belanghebbende verhalen. Er is door B. W. gevraagd, wat het opknappen van de schoolbanken zou moeten kosten en door de aannemer is nu een begroting ingediend, ofwel 3 begrotingen. Het kan nl. op drieërlei manier gebeuren. De eerste wijze, het gronden, bijplamuren en oververven kost in totaal 525.—. Een tweede methode, waarbij een stel banken wordt afgebrand en overigens dezelfde be werking als hiervoren 750.en wanneer alles wordt afgebrand, gegrond, geplamuurd en overgeverfd of vernist 9.25. Na enige bespreking gaat de raad ac- coord met het voorstel van B. W. om de eerste en goedkoopste methode toe te passen, een en ander behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Voorgesteld wordt daarna de omroep- gelden in een verordening vast te leggen. Het bedrag blijft gelijk op drie kwartjes per keer. Niemand heeft bezwaar. Besproken wordt vervolgens het ontwerp wegenver keersregeling. Enige bepalingen ook al voorkomend in de politie- of andere plaat selijke verordening worden geschrapt, andere geheel verwijderd of aangevuld. Geschrapt werd bijv. het bepaalde, dat men bij ver voer met paarden en bandenwagen een bel aan de wagen moet hangen. In het belang van de landbouwende be volking werd de leeftijdsgrens om met een voertuig te mogen rijden van 16 jaar ver laagd tot 14 jaar. Overigens kon men met het ontwerp accoord gaan. Daarna sluiting. MEDEDELING Willen onze correspondenten de copie volgende week 1 dag vroeger inzenden. Nagekomen berichten kunnen Donder dag nog worden opgegeven. MOND- EN KLAUWZEER De burgemeester van Tholen brengt in herinnering, dat, volgens artikel 17 der vee wet, indien vee verschijnselen van een be smettelijke ziekte vertoont, de eigenaar, houder of hoeder hiervan terstond kennis geeft aan de burgemeester der gemeente, waar het vee zich bevindt. Bij koninklijk besluit van 23 Febr. 1922 (st.bl. nr. 80) is bepaald, dat de burge meester, ter voorkoming van verspreiding van smetstof, indien hij verneemt, dat in zijn gemeente vee verschijnselen van een Geneesmiddel tegen huidaandoeningen, de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. besmettelijke veeziekte vertoont, bij mond en klauwzeer de volgende voorlopige maat regelen neemt: lo. het de eigenaar, houder of hoeder gelasten, het verdachte vee af te zonderen, totdat daaromtrent door de burgemeester een nadere beslissing is genomen; 2o. het door het plaatsen van kentekenen van besmetting verdacht verklaren van het gebouw of terrein, waar het verdachte vee zich bevindt of bevonden heeft. Het is verboden ziek of verdacht vee te vervoeren, behoudens ontheffing door de burgemeester. De burgemeester. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat de Raad dier gemeente op 28 September 1951 het navolgende be sluit heeft genomen: De Raad der gemeente Tholen; gezien het verzoek van het Bestuur der Christelijk Nationale School te Tholen, d.d. 29 Juni 1951, om beschikbaarstelling van gelden, en wel tot een bedrag van 188,voor de aanschaffing van de bij bedoeld verzoek aangegeven leermiddelen; mede gezien het advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Goes te Goes, d.d. 2 Juli 1951, nr. A.1426; overwegende, dat aan de in artikel 73 der L.O.Wet 1920 omschreven vereisten is voldaan; besluit de gevraagde medewerking te verlenen. Herinnerd wordt, dat ingevolge artikel 76 der L.O.Wet 1920, binnen 30 vrije dagen, te rekenen vanaf heden, iedere ingezetene en het schoolbestuur van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten in beroep kan komen. Gedurende die termijn liggen alle be scheiden, op de aanvraag;van het school bestuur betrekking hebbend, kosteloos voor een ieder ter inzage op de secretarie der gemeente. Tholen, 11 October 1951. Burgemeester en Wethouders voornoemd. SCHAKEN Dinsdagavond speelde de Thoolse Schaak club een vriendschappelijke wedstrijd tegen een club uit Bergen op Zoom. Na een wel komstwoord door de voorzitter van de Thoolse club namen de spelers hun plaatsen in en nam de wedstrijd een aanvang. De uitslag is: H. MelseH. Suijkerbuijk 10 C. BeaudouxF. Hoornick 0—1 M. P. QuistH. Hesling 10 J. MelseJ. Roedelof 10 A. de Vries—C. de Rijk 01 B. Bout—P. v. Seters YiYi C. Burger—G. Leenders 10 P. NieuwenhuijzeL. Coppens 10 J. QuistM. Musters 10 A. QuistP. Meesters 01 Tholen 6J/j punt en Bergen op Zoom 3J/£ punt, zodat deze wedstrijd door Tholen werd gewonnen. De voorzitter van de Bergen op Zoomse club dankte voor de goede ontvangst en voor de prettige wedstrijd en vroeg dadelijk revanche aan. EEN BOETE M. P. v. H., grossier te Vlissingen werd door de Economische Politierechter te Mid delburg veroordeeld tot 40.boete sub 20 dagen hechtenis wegens overtreding van de Fustinleveringsverordening 1947. Hij had nl. 170 fruitkisten van de Veilingsver. „Een dracht" alhier niet tijdig ingeleverd. AANBESTEDING Voor rekening van dhr. T. Dijkslag werd het bouwen van een nieuwe woning aan besteed. Ingeschreven werd voor Metselwerk door: Van Dijke, St. Annaland voor 7985, C. Gluk, St. Maartensdijk 7030.— Gebr. de Korte, Tholen 6867, L. de Wilde, Oud-Vossemeer 6523,— J. Vos, Tholen 6457,40 Timmerwerk: Van Dijke, St. Annaland 5785, Van Driel, Oud-Vossemeer 5700,. C. Bijl, Tholen 5677,— J. Vos, Tholen 5554,— J. Kauffman, St. M'dijk 5490, Iz. Lindhout, Tholen 4969, BENOEMING In de op 23 October jl. gehouden alge mene vergadering van de Vereniging tot Bevordering van het Oesterbedrijf „VEBO" te Yerseke, werd de heer J. H. Bal, direc teur van „Bona Fides" alhier met bijna algemene stemmen tot bestuurslid benoemd en in de daarop volgende bestuursvergade ring met alg. stemmen benoemd tot secr.- penningmeester. BURGERLIJKE STAND Geboren: 12 Oct.: Machlinus Margienus Christoffel, zn. van A. J. Haaijer en J. J. Admiraal. 16 Oct.: Helena Cornelia Maria, dt. van A. van Agtmaal en P. M. van Oeffelen. Overleden: 20 Oct.: J. J. Schot, 77 jr. echtgenote van C. P. Hoogerwerf. 22 Oct.: M. Schot, 82 jr. weduwnaar van M. Wesdorp. 22 Oct. te Steenbergen: P. Nelisse, 70 jr. echtgenoot van C. Pollie. KEURING DIENSTPLICHT Voor het 1ste gedeelte van de lichting 1953 zijn 13 jongelui gekeurd. Goedgekeurd werden 7, voorgoed ongeschikt verklaard 4, tijdelijk ongeschikt 1 keuringsplichtige, ter wijl van 1 persoon de beslissing werd aangehouden. EEN BUITENKANSJE Als reclame en ter kennismaking met haar prima kwaliteiten geeft de fa. Pollie Zoon gedurende 1 week op alle ondergoederen 5 korting. Pollie: de zaak m/h volledige textielvak. adv. ingez. med. DE GEMEENTE-BODE IN 'T ZILVER Donderdag 1 November a.s. herdenkt de heer A. M. L. Weyler alhier het feit, dat hij voor 25 jaar officieel werd benoemd als gemeentebode van St. Annaland. Dat zijn vader deze functie ook lange tijd heeft waar genomen, zullen de oudere lezers uit deze gemeente zeker nog herinneren. We hopen echter op de geschiedenis van St. Anna- lands gemeente-bodes zo mogelijk in het volgend nummer terug te komen, daar hier over wellicht een en ander zal worden ge memoreerd tijdens de bijeenkomst, die in verband met genoemd jubileum wordt ge houden in de raadszaal op a.s. Donderdag en waarbij behalve de gemeenteraad o.m. ook het andere gemeentepersoneel zal wor den uitgenodigd. Iedere St. Annalander weet, dat de jubi laris niet alleen om bovengenoemde functie bekend is. Door verschillende nevenbetrek kingen komt bode Weyler meerdere malen in onze woningen, het kan zijn voor een plezierige gebeurtenis, wanneer hij als ge meentebode een ondertrouwd paar afhaalt voor de grote stap, het kan ook zijn bij een droevige gebeurtenis, wanneer de heer Weyler als lijkdienaar is geroepen. Het ene uur kan men hem een of ander bericht horen omroepen, een ander vastge steld uur wordt door middel van bode Weyler de klok geluid. Men kijkt hem niet al te hartelijk aan, wanneer hij schoolgeld, groene kruiscontri- butie of iets anders komt innen, óf men geeft hem een sigaar, wanneer hij de mede deling brengt, dat er iets te halen valt bij de gemeente-ontvanger. Zo kent klein en groot, rijk en arm „Arie Weyler", die we met dit jubileum, onge twijfeld namens alle St. Annalandse lezers hartelijk gelukwensen. „DE GEVLEUGELDEVRIENDEN" In de zaal van dhr. C. Rijnberg hield de vereniging van postduivenhouders alhier een jaarvergadering. Na het openingswoord las de voorzitter, de heer J. van Gorsel, bij afwezigheid van de secretaris ook de no tulen, terwijl penningmeester W. v. d. Male een toelichting gaf op het financiële ge deelte en het jaarverslag voorlas. Daarna werden de kampioenschappen bekend gemaakt. Zij luiden: Gebr. v. d. Repe, 1ste pr. kampioen Fond, met 53,7 pt. 2e kamp. Vitesse met 33.33 pt. 2e kamp. Fond, 53,5 pt. kampioen hok oude duiven 38,36 pt. 3e kamp. 38,3 pt. Abr. J. Soeters Janzn: 2e prijs jonge duiven, 23,25 pt, hok kamp. jonge duiven 29 pt. D. J. Hartog: 1ste prijs Vitsse, 34,75 pt. 3e pr. Vitesse 28 p. 3e prijs jonge dui ven 20,3 p. die ook de wisselbeker voor dit jaar won. W. L. v. d. Male: 1ste kamp. jonge duiven 23,8 pt. Op 13 December a.s. zal een tentoonstel ling worden gehouden, terwijl aan de zus terverenigingen zal worden voorgesteld om voor het gehele eiland een tentoonstelling te houden. Als bestuursleden werden ge kozen L. v. d. Repe, A. Oudesluijs en Jb. Hartog, die allen hun benoeming aan vaarden. E.H.B.O.-CURSUS Door omstandigheden kan de E.H.B.O.- les van Vrijdag 26 October 1951 niet door gaan. AMBTSJUBILEUM Maandag 22 October herdacht dhr. J. A. Nortier het feit, dat hij voor 25 jaar be noemd werd als Waterbouwkundig Ambte naar bij het Waterschap Stavenisse. Na een jaar tijdelijk te zijn werkzaam geweest, werd hij met ingang van 1 Nov. 1927 in vaste dienst benoemd. Dhr. Nortier is tevens Waterb. Ambt. bij de Calamiteuze Polders Oud-Kempenshofstede en Moggers- hil. Verschillende andere functies worden mede door hem waargenomen, zoals presi dent-kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk, Secretaris van de ver. „Van der Lek de Clercq bewaarschool". Vele felicitaties ontving de jubilaris op 22 October. De onze voegen we er thans nog bij. BENOEMING Met ingang van 16 November a.s. is tot wijkverpleegster voor deze gemeente be noemd, de 26 jarige Zr. E. Florijn van Driebergen. Zuster Florijn, die in het bezit is van alle vereiste diploma's heeft haar benoeming aangenomen. ■riïïJF VERGADERING MIDDENSTANDSBOND Vorige week Donderdag werd in het café van de heer J. Bazen een vergadering belegd van de Middenstandsbond. Er werd meegedeeld, dat tijdens de winkelweek 38000 rebussen door de deelnemende winke liers verkocht zijn. Dus een bruto opbrengst van 1100.Er waren 560 oplossingen van de bekende slagzin in de bus gekomen. 450 oplossingen van de schrijffouten in de etalages en 380 oplossingen van de voor werpen, die niet in de etalage van de deel nemende winkeliers thuishoorden. Besloten werd om tijdens de St. Nicolaas- week weer een winkelactie op'touw te zet ten met speciale kinderattracties. In aansluiting op bovenstaande delen wij mede, dat naar de bij ons ingekomen be richten van winkeliers, de resultaten daar van als onverdeeld gunstig werden aan gemerkt. Men hield rekening met een mindere verkoop van voor en na de winkel week, maar moest desondanks constateren, dat de omzet gemiddeld hoger was, dus met inbegrip van de mindere omzet voor en na de actie. zeggenVoor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. Bovendien heeft men er tegenover de inwoners vooral eens de nadruk op gelegd, wat de eigen middenstand biedt. En naar de mening van de meeste inzenders zou dit wel eens een blijvend resultaat kunnen af werpen, ook al is dit niet direct voelbaar. Onze inzenders waren van mening, dat genoemde actie herhaald diende te worden. Zodat het woord in de toekomst weer is aan de Middenstandsafdeling. SCHIETWEDSTRIJDEN Woensdagavond werden alhier de prijzen uitgereikt van de in deze gemeente de twee voorgaande Zaterdagen gehouden schiet wedstrijden waaraan door enkele eilandver enigingen en de Nationale Reserve werd meegedaan. De uitslag hiervan luidt als volgt: Korps: Scherpenisse, 1ste prijs met 207 en 184 pt. V\ Verf vlekken op de ruiten Ned. P r o t. Bo n d 5 uur Ds. K. Wybenga, N. H. predikant te Rotterdam OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst en 2.30 uur Ds. R. C. van Putten - Collecte ziekenfonds Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen uit Anna Jacobapolder Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Dinsdag 30 Oct. 7 uur dhr. L. Gebraad van Tholen ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. D. J. van Dijk Collecte ziekenfonds Donderdag 1 Nov. nm. 7 uur Vergade ring van lidmaten onisnapi aan hei eersiaanbare rodelt St. Annaland, 3e prijs met 183 en 170 pt. Stavenisse, 3e prijs met 182 pt. Nat. Res. Goes 4e prijs met 180 en 146 pt. N. Res. Tholen, 5e prijs met 176 en 165 pt. Poortvliet, 6e prijs met 160 en 134 pt. N.R. Poortvliet, 7e prijs met 130 en 91 pt. Personele baan: 1. H. Poot, Scherpenisse, 46 en 41 pt. 2. H. Keur, St. Annaland 45 en 35 pt. 3. M. P. Duyzer, St. A. 44 en 40 pt. 4. H. M. Uyl, Poortvliet 44 en 36 pt. 5. J. L. Goedegebuure, St. A. 42 en 41 pt. 6. L. J. van Popering, St. A. 42 en 39 pt. 7. C. v. d. Jagt, Scherpenisse 42 en 38 pt. 8. A. W. Keur, O-Vossemeer 41 en 38 pt 9. J. C. Kooijman, St. A 41. en 28 pt. 10. D. Uyl, Poortvliet, 41 en 22 pt. 11. P. Poot, Scherpenisse 40 en 38 pt. 12. C. Tichem, Scherpenisse 40 en 35 pt. 13. J. Bolier, Poortvliet 40 en 33 pt. Vrije Baan: lste prijs L. J. van Popering, 2. H. Keur, 3. A. W. Keur O.-V.), 4. W. Minheere, 5. J. Moerland, 6. A. J. Duyzer, 7. J. C Goedegebuure, 8. J. L. Goedegebuure en 9. J. Kurving, allen te St. Annaland, 10. J. Bolier, Poortvliet. GUNNING De door B. en W. en de Centrale Dienst aangehouden gunning van een te bouwen garage bij de woning van dokter Menger, is thans, na enkele wijzigingen in het be stek, gegund aan de laagste inschrijvers, gebr. Everaars voor 2780, Wegens plaatsgebrek verslagen en stan den volgende week. ST. ANNALAND 23 Oct.: Uien middel 26.09. Driel. 25.80. Picklers 24.54. Bonken 25.50. Stek 9.40. Aanvoer 35 ton. SCHERPENISSE 23 Oct.: Uien, middel 25.80—25.59. Driel. 25.19. Picklers 23.85. Stek 9.11. Aanvoer 11 ton. ST. MAARTENSDIJK 23 Oct.: Bintje I 8.34. Bonken 9.60. Aan voer 5 ton. Uien, middel 25.70. Stek 8.50. Aanvoer 17 ton. Stekpeen 2.30. 25 Oct.: Bintje 8.70. Bonken 9.70. Aan voer 5 ton. Uien, middel 25.46. Driel. 25.70. Picklers 24.90. Bonken 25.70. Stek 9.80. Aanvoer 45 ton. Zondag 28 October 1951 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 3 uur Ds. D. J. van Dijk In de morgendienst bevestiging ambts dragers Donderdag 1 Nov. nam. 3 uur Kerke lijke bevestiging van het huwelijk van Abraham A. Kievit en Pieternella J. Quist. Gereformeerde Kerk 1.0 en 5 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Woensdag 31 Oct. 7.30 uur Ds. Diele- man Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. G. Enkelaar - Voorm. Heilig Avondmaal en nm. Dankzegging) O u-d - Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK K e d. Herv. Kerk 9.30 uur leesdienst (vac.. Poortvliet) en 2 uur Ds. de Bres H. Doop en Collecte Verwarming Woensdag 31 Oct. nm. 7 uur Ds. Tukker van Delft voor de J.V. en M.V. Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Ge me en te 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 6.30 uur Ds. de Veij-Mestdach te Ede SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. J. Brons - H. Doop In beide diensten collecte voor de kas voor Chr. Belangen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. de Bres en 2.30 uur leesdienst Gereformeerde Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Oogstcollecte Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 10 uur leesdienst, 6.30 uur Ds. Bremmer van Bruinisse THOLEN Ds. F. Mallan, predikant der Geref. Gem. te Bruinisse heeft bedankt voor het beroep naar Tholen. ST. ANNALAND De oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier bracht in totaal 2138,07 op, waarvan 1202,70 voor de diaconie en 935,37 voor de Kerkvoogdij. ST. MAARTENSDIJK De in de Ned. Herv. Kerk gehouden oogstcollecte bracht in totaal 989,75 op. Op uitnodiging van de J.V. en M.V. alhier hoopt Woensdag 31 Oct. 's avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk voor te gaan Ds. W. L. Tukker uit Delft voor het hou den van een Hervormingspreek. AANTREKKELIJK EN SUGGESTIEF De Thoolse Nutsspaarbank heeft ook dit jaar weer het voornemen aan haar spaarders een maand-kalendertje uit te reiken. Om onze lezers daarover in te lichten werd een exemplaar ter bespreking aan ons toege zonden. Nu is het niet de bedoeling om in deze kolommen een cadeau-stelsel te gaan propageren. Trouwens, ook dit Spaarbank- bestuur zou het met ons eens zijn, dat een cadeau-stelsel op welk gebied dan ook niet alleen de middenstand schaadt, maar waar mee de andere mensen in werkelijkheid toch ook niet gediend zijn, hoe aantrekkelijk het soms ook lijkt. Wat dat betreft is het uitreiken van een kalendertje evenwel een heel onschuldig iets. En wanneer het gaat over de uitvoering en inhoud, menen we dat de Nutsspaarbank in alle opzichten geslaagd is. Niet alleen de vier prachtplaatjes van deze kalender laten

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2