Accelerando's Veilingberichten IVOROL: de beste garantie tegen tandbederf «ik- üraciiiig ST, MAARTENSDIJK SCHERPENISSE WEK DE GAL IN UW LEVER OP POORTVLIET Stemmen van Lezers JLast Tan zenuwen? ADVERTENTIES Besteedt Uw geld goed SPIERINKJES PREDIKBEURTEN droog-bewaarplaats in te richten voor gladiolen werd deze week een aanvang gemaakt door de firma F. Burgers Zn. te St. Annaland. GESLAAGD Te Breda slaagde voor het examen Hoofdacte A en B onze oud-dorpsgenoot de heer C. Leune Jz., thans onderwijzer te Steenbergen. VERKOPINGEN Op verzoek van de gemeente Stavenisse werden door Notaris W. L. Blindenbach van St. Maartensdijk in het Oranjehotel alhier in het openbaar verkocht 6 gemeente woningen aan de Wilhelminastraat, plaat selijk gemerkt A 293 t/m A 298. De wonin gen werden per stuk, in combinatie en in massa geveild. Deze veiling verliep als volgt: genezende en regenererende werking van P u r o 1, blijft de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en rimpelvrij. Inzet: A 293, C. van Haaften voor 900,A 294 Anth. Moerland 1075, A 295 P. de Vos 400,—, A 295 E. Joppe 125,A 297 Wed. A. van Beveren 325,A 298 J. C. A. Tazelaar 100, Bod per woning: A 293 P. M. Potappel 1300,—, A 294 C. van Haaften 1300, A 295 C. van Haaften 400,A 296 E. Joppe 425,A 297 Wed. A. van Beve ren 675,A 298 C. Moerland 450, Verkoop van twee woningen: A 293 en A 294 P. M. Potappel 2600,—, A 295 en A 296 E. Joppe 825,—, A 297 en A 298 Abr. Heijboer 2600, Verkoop in massa: De hoogste bieder daarvoor was de heer J. C. Krijger te Goes voor 6200,aan wie de woningen zijn gegund. Tenslotte werd op verzoek van dhr. G. Hoek door dezelfde Notaris in het open baar verkocht een woning met pakhuis aan de Stoofdijk A 112. De hoogste bieder hier voor was de heer J. C. A. Tazelaar voor 5800,De gunning werd aangehouden. GESLAAGD Deze week slaagde te Rotterdam voor het examen Brood- en Banketbakker voor het gemengd bedrijf onze dorpsgenoot J. Everaers. ZANGAVOND Zaterdagavond werd op het Marktplein de jaarlijkse zangavond gehouden, waaraan 6 koren hun medewerking verleenden, nl.: St. Maartensdijk „De Lofstem", dir. J. C. Geluk. St. Maartensdijk „V.Z.O.S.", dir. A. L. Riedijk. St. Annaland: „V.Z.O.S.", dir. J. J. Rid derhof. Oud-Vossemeer „Kerkkoor dir. H. M. Ridderhof. Stavenisse „Nieuw Leven", dir. M. J. Leune. De Zangvereniging „Sursum Corda" uit Tholen ontbrak die avond op het appèl. De ontvangst der verenigingen vond plaats in gebouw „Rehoboth". Er was wel licht voornamelijk door het slechte weer, matige belangstelling. Elk koor bracht een 4- of 5-tal liederen ten gehore. Ook de muziekvereniging „M.V.K." gaf nog enige nummers, mede ter herdenking van Prinses Wilhelmina's ver jaardag. HET le LUSTRUM VAN „OP STAP" EEN FEESTELIJK KARAKTER Het ligt in de bedoeling van het bestuur der wandelsportvereniging „Op Stap 1946' alhier het 5-jarig bestaan niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Op 22 Sept. a.s. zullen er wandeltochten worden gehou den voor scholen en verenigingen. Hieraan kan deelgenomen worden door adspiranten (5 tot 10 jaar), Junioren (1015 jaar) en voor genodigde verenigingen, waarvoor geen leeftijd is gezet. Het bestuur hoopt dat in grote getale aan de uitnodiging ge volg wordt gegeven en roept alle onder- U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S L.EVERPIL,- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. wijzers en leiders van verenigingen op hun medewerking te willen verlenen. Voor elke deelnemer een fraaie draagmedaille. Er zijn bovendien nog extra prijzen als lauwer krans, lauwertakken en medailles. Elke groep moet uit minstens 13 personen be staan. De inschrijving dient te geschieden bij F. de Back, Hogemarkt 250, bij mej. J. de Graaf, Kaadje 68 te St. Maartensdijk, bij mej. K. Gunter, Markt, Poortvliet en nog bij andere nader bekend te maken adressen. Inschrijving voor 18 September. 's Avonds zal een groot tamboer- en pij percorps (50 personen) optreden. Een uni cum voor ons eiland. Tevens is de mede werking gevraagd van een der beste West- Brabantse gymnastiekverenigingen en het plaatselijk muziekcorps. Daar de gymnas tiekverenigingen op ons eiland zich steeds meer ontwikkelen, mag van die zijde zeker deelneming verwacht worden. Houdt U dus 22 September vrij voor de wandeltochten te Scherpenisse. EEN 1ste PRIJS De adspiranten van „Op Stap" behaal den Zaterdag jl. te Roosendaal een prach tig resultaat door een zilveren beker daar vandaan mee te brengen, nadat een 1ste prijs was behaald met 470 punten. „Weest Kwiek" te Roosendaal was de gastvrouwe. EEN MOOIE COLLECTE Op 31 Augustus werd alhier een col lecte gehouden ten bate van het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van de kanker, die het mooie resultaat gaf van 200,04. De collectrices waren ditmaal een tiental dames van de Bond van Platte landsvrouwen, afd. Tholen. 75 JAAR Op Vrijdag 14 September hoopt onze oud-burgemeester W. Klos zijn 75ste ver jaardag te vieren. Zoals bekend woont hij de laatste jaren te Bergen op Zoom, Borg- vlietsedreef 109. WEDVLUCHT NOYON Afstand 233 km. Los 10.45 uur. 1ste duif 13.55.14. Laatste 14.06.10. Jonge duiven: L. Hage Pvl. 1, M. Deur- lo Pvl. 2, Iz. Hage Pvl. 3, M. Noordijke 4, M. K. Speyer Pvl. 5, Gebr. Pleune Pvl. 6. Oude duiven: 1ste aankomst 13.45.14. Laatste 14.09.08. Iz. Hage Pvl. 1 2, M. K. Speyer Pvl. 3 8, G. Kleppe 4, Gebr. Pleune Pvl. 5 9, L. Hage Pvl. 6, J. Bevelander 7. CONCERT EN RONDGANG Vrijdag jl. werd ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhel- mina door de muziekvereniging een con cert gegeven en nog een rondgang ge maakt door de gemeente. KANKERBESTRIJDING Vrijdag 14 Sept. zal voor de inwoners alhier 'n vergadering worden gehouden, uit gaande van de kankerbestrijding, des avonds om half 8 bij dhr. C. D. Bijl. Als spreker zal optreden dhr. W. H. van Leeuw, ter wijl ook een film zal worden vertoond. Te vens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. BURGERLIJKE STAND over de maand Augustus 1951 Geboorten: Aaltje Geertje, dochter van Eliza Krijn Voshol en van Rachel Cornelia Poot. Cornelia Jacoba Johanna, dochter van Johannis Cornelis Bevelander en van Jo hanna Adriana Hage. Abraham Cornelis, zoon van Jacob de Groen en van Maria Bevelander. Huwelijken: Geen. Overlijden: Geen. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen personen: Geen. Vertrokken personen: Marina W. Poot naar Scherpenisse. Rosinus Veld naar Haren. Pieter L. Stokman naar Menado (Indië). DE STEM VAN HERMANDAD Met aandacht las Hermandad het artikeltje van de „critiek" blazende muzi kant uit Poortvliet. Jammer van die twee valse tonen 1 De eerste valse toon was die van het gezag der politie dat betwijfeld werd. Het is Hermandad niet duidelijk hoe de politie gezag moet oefenen als zij niet ter plaatse is en... geen wetenschap heeft van een concert. Een seintje van K.N.K. had deze onkunde kunnen voorkomen. Dus aan wie verwijt Hem dunkt niet aan de politie, die op dat tijdstip wellicht elders dienst deed. De tweede valse noot was die der schreeuwende kinderen. Is het geachte mu zikant niet opgevallen dat na het verschij nen van mijn dienaar de stilte merkbaar werd. Overigens vindt Hermandad, dat schreeuwende kinderen een markant beeld geven van de opvoeding, die ze krij gen en vergeet U vooral niet: de politie is geen kinderjuffrouw. Hermandad. TE KLUNDERT WERD DE B.L.O.-SCHOOL GEOPEND Dinsdagavond jl. werd in het West-Bra bantse dorp „De Klundert" een school ge opend voor het bijzonder onderwijs. Deze school ligt voor ons eiland dus het dichtst bij (al is het eigenlijk nog te ver af) en stelt zich ten doel onderwijs te geven aan minder begaafde (niet direct inbecile) kin deren. Die avond werden de heren Sinnema uit Drachten en Contant uit Tholen als resp. hoofd- en onderwijzer van deze nieuwe school voor West-Brabant en Tholen ge ïnstalleerd. De voorzitter, Dr. Preuniger, arts te „Vrederust" opende de samenkomst met gebed en sprak voor de talrijke aanwezi gen, vrnl. gemeente- en schoolbesturen schoolartsen en schoolhoofden een wel komst- en openingswoord. Hij liet uitkomen, dat het uit medische, verstandelijke en vooral ook zedelijk-geestelijke overwegin gen onverantwoordelijk is, kinderen op de gewone lagere school te houden, die daar op niet meekunnen. De B.L.O.-school mag het middel zijn, om deze kinderen levens- en arbeidsvreugde te schenken en de slui merende talenten, die op de gewone school ongebruikt blijven, te ontwikkelen. Ook de heer Sinnema wees op godsdien stige principes, die dit onderwijs beheersen, maar belichtte tevens de practische zijde daarvan. Deze spreker was verheugd al zoveel begrip en medewerking te mogen ondervinden. Leerlingen worden alleen aangenomen in overleg met schoolarts en betrokken schoolhoofd en natuurlijk met volledige toestemming der ouders. Verschillende andere sprekers voerden nog het woord en allen gaven uiting aan hun vreugde over de oprichting van deze school, die in een grote behoefte voorziet. Het bestuur deelde mede, dat voor ver- weg wonende leerlingen bussen zullen gaan rijden of andere voorzieningen zullen wor den getroffen. LAND- TUINBOUW EN VEETEELT HET NEDERLANDSE TREKPAARD Op de eerste dag Dinsdag 4 Sept. 1951 van de nationale tentoonstelling van de Kon. Ver. Het Nederlandsche Trekpaard in den Bosch behaalde de hengst „Nico van Stegeshof" eig. Coop. H.V. Eiland Tholen G.A. te St. Maartensdijk de eerste prijs in de klasse 2 van hengsten van 6 jaar en ouder, hoogte minder dan 1,65 m. In de categorie 9, merrien van 9 jaar en ouder, grote maat behaalde Xenia van Bleyendaal, eig. Jac. Fr. Brooijmans te St. Annaland de 4e prijs, terwijl van dezelfde eigenaar Diana van Niervaart de 4e prijs behaalde in de categorie 10, mer rien van 9 jaar en ouder, kleine maat. Claironne van den Melo, eveneens van Brooijmans behaalde de 4e prijs in de klasse merrien van 6, 7 en 8 jaar, kleine maat. Burine van Broedershof, eig. G. M. Geluk te St. Maartensdijk behaalde in deze klasse een 6e prijs. Erna van Bleyendaal, eig. Brooijmans, verkreeg de 6e prijs in de klasse merrien van 4 en 5 jaar, grote maat. Carla van Schuttershof, eig. G. M. Geluk te St. Maartensdijk, kreeg de 3e prijs in de klasse merrien van 4 jaar en ouder met zui gende veulens, terwijl Tonny van de Ëoschhoeve van gebr. C. en M. v. Til- beurgh uit Oud-Vossemeer de 5e prijs behaalde. Donderdag 6 Septembereen stralende zomerse dag. En „Accelerando's" 14e lustrum. Vorige week hebben we U „Accelerando's" geschiedenis in het kort verhaald. We kunnen ons nu beperken tot de officiële ontvangst. Maar hebben nog eenmaal de notulen opgeslagen om tot de ontdekking te komen, dat „Accelerando" het voorrecht had bij iedere gehouden jubileumherdenking mooi zomerweer te hebben. En deze traditie scheen dit jaar onmogelijk te kunnen worden voortgezet, omdat we practisch geen standvastig weer hebben meegemaakt in dit seizoen. En nu vandaag kunnen we „Accele rando's jubileum" niet weergeven zonder eerst aan die wonderschone natuur aandacht te schenken. Het was voor allen goed. Voor hen, die nog moeten oogsten. Voor hen, die deze dag uit de gemeente trokken om met hun kinderen naar de dierentuin of iets dergelijks te gaan. En voor „Accelerando" èn voor de medewerkende verenigingen. Dat mooie weer gaf meer fleur aan de vele vlaggen, aan de flonkerende! instrumenten, aan de grootse muzikale optocht, die om half twee door St, An- nalands straten trok. EEN PRACHTIG KLOKKENSPEL Voor die optocht was er echter al meer gebeurd. Om ruim 10 uur werd de jubi leumdag aangekondigd door een beperkte rondgang van de jubilerende vereniging, die tenslotte naar het schoolplein afmar cheerde. En daar was het woord in de eerste plaats aan dhr. F. J. Stols, die sprak namens de St. Annalandse verenigingen. Op initiatief van de Landarbeidersbond hadden de overige culturele verenigingen besloten „Accelerando" iets aan te bieden. Daarvan gewaagde dhr. Stols dan ook in zijn toespraak. Hij merkte o.a. op, dat het aanvankelijk in de bedoeling lag een ge woon muziekinstrument te kopen, maar vanzelf waren er stemmen opgegaan, die van mening waren, dat het toch wel iets speciaals mocht zijn, iets wat niet zo maar in het geheel van instrumenten op ging. En daarom was de aandacht gevallen op een klokkenspel. Na een hartelijke gelukwens met dit 70-jarig bestaan overhandigde de spreker een prachtig klokkenspel, veel over eenkomend met een sylofoon in een haast even mooie casette. Behalve de leden van „Accelerando" waren de besturen der ver schillende verenigingen en een gedeelte van het gemeentebestuur plus een aantal toe schouwers hierbij aanwezig. De voorzitter-directeur der vereniging, dhr. M. P. Lanooy dankte namens de ver eniging voor de gelukwens en het mooie cadeau. Inzonderheid was deze spreker dankbaar voor het medeleven dat hieruit blijkt. Afgezien nog van het kostbare ca deau deed dit gebaar hem en dus ook „Accelerando" bijzonder goed. Alle mede werkende verenigingen en daarbij dus ook het gemeentebestuur kregen zijn bijzondere dank, namens het muziekgezelschap. OP HET GEMEENTEHUIS De raadszaal van het St. Annalandse ge meentehuis was te klein om de bijna 100 aanwezigen om half twaalf aldaar te kun nen bevatten. Boven de voorgevelwand een groot portret van H. M. de Koningin, aan de zijwanden schilderijen van andere leden van het Oranjehuis, boven de deur het oude schilderij van het St. Annalandse wapen en daarnaast gedenkwaardige lijsten uit Acce lerando's verleden. EEN MOOIE MEDAILLE Burgemeester F. M. Boogaard was de eerste spreker, die allen een hartelijk wel kom toeriep in de mooie raadszaal. Die „allen" waren de wethouders en enkele raadsleden der gemeente, directeur-voorzit ter en verdere bestuursleden van „Accele rando", ereleden, besturen der medewerken de verenigingen, commissarissen, het be stuur der oranjevereniging en andere geno digden. En zijn bijzonder welkom ging uit tot het oudste erelid van „Accelerando", de heer D. Goedegebuure, die nog vrijwel tot de oprichters gerekend kan worden. (Applaus). Met genoegen, aldus de burgemeester, heb ik het beschermheerschap van Uw ver eniging aanvaard, hoewel ik moet bekennen dat mijn vleugels reeds grijze vlekken gaan vertonen. Toch wil ik gaarne Uw gezel schap onder de hoede van die vleugels nemen, overtuigd als ik ben dat Uw ver eniging voor onze gemeente van zo'n grote betekenis is. Spreker was de voorzitter-directeur Lanooy dankbaar voor al hetgeen hij reeds voor Accelerando heeft gedaan. Hij is er trots op, dat de gemeente zo'n vereniging rijk is, een vereniging die op de onverdeelde Flora van Bleyendaal van Brooijmans kreeg in de klasse merrien van 3 jaar, grote maat een 5e prijs. Frida van Bleyen daal van dezelfde eigenaar behaalde in de klasse merrien van 3 jaar, kleine maat eveneens een 5e prijs. Glorie van Bleyendaal van Brooijmans kreeg ook een 5e prijs in de klasse merrien van 2 jaar, grote maat, terwijl Gerda van Bleyendaal van deze zelfde eigenaar een 6e prijs be haalde. Astrid van de Boschhoeve van gebr. C. en M. v. Tilbeurgh uit Oud-Vossemeer be haalde in de klasse merrien van 2 jaar, kleine maat een 4e prijs. In de categorie fokgroepen van één eigenaar behaalde de heer Jac. F. Brooij mans uit St. Annaland de 2e prijs. THOLEN 4 Sept.: Aardappelen Bintjes, gew. 8.19. Blauwe eigenheimers, gew. 9.23. Witte eigenheimers, gew. 8,229.12. Bonken 7.30. Poters 5.30. Voer 4.04. Aanvoer 25 ton. Stambonen 0.32. Aanvoer 400 kg. 6 Sept.: Bintjes, bonken 7.20. Gewone 7.94. Witte eigenheimers, bonken 7.33. Ge wone 7.519.30. Poters 5.04. Voeraardap- pelen 4.04. Aanvoer 14 ton. Stambonen 0.27. Aanvoer 210 kg. ST. ANNALAND 5 Sept.: Gele Eig. gew. 9.089.39. Af wijkende 8.078.56. Driel. 5.50. Bonken 5.84. Blauwe Eig. 8.07. Afw. 6.007.00. Bintje 8.118.20. Bonken 7.257.50. Aan voer 35 ton. STAVENISSE 4 Sept.: Witte eigenheimers van 8.20 9.50. Blauwe eigenheimers 8.10. Beentjes 8.108.20. Bonken eigenheimers 6.50. Beentjes bonken 7.50. Poters 5.70. Aan voer 600 kisten. ST. MAARTENSDIJK 5 September. Eig. I 9.Idem II 8.008.30. Bonken 6.10. Blauwe eig. II 7.50. Bintje I 8.12. Idem II 7.00. Bonken 7.50. Aanvoer 1000 kisten. 6 Sept. I Eigenh. 9.009.26. idem II 8.008.30. Bonken 6.00 bl. Eig. I 8.40 sympathie van de meerderheid der bevolking kan bogen. Laat men actief blijven. Passivi teit ook voor Uw vereniging leidt naar mijn mening tot verdere vermaterialisering der bevolking met alle fatale gevolgen van dien, aldus de burgemeester. Het deed hem genoegen, dat de Raad dezer gemeente besloot een bijdrage van 70.beschikbaar te stellen voor het reeds overhandigde cadeau. Op enkele uitzonderingen na is door „Accelerando" steeds de medewerking ver leend bij verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis, alsmede bij zeer vele andere feestelijke gebeurtenissen en herden kingen op verschillend gebied. Een blik op het mooie oude Vaandel met de vele medaille s overtuigt ons daarvan. Burgemeester Boogaard besloot zijn toe spraak met het overhandigen van een fraaie herinneringsmedaille voor dit mooie jubileum en de wens, dat deze een plaatsje zal wor den toebedacht aan de kroon van het Vaandel. HET WELKOM VAN DE VOORZITTER De heer M. P. Lanooy, voorzitter en directeur van „Accelerandodie dit jaar de laatste functie 25 jaar waarneemt dankte in de eerste plaats B. en W. en de raads leden voor hun tegenwoordigheid en voor het beschikbaarstellen van het gemeentehuis. Hij riep voorts een hartelijk welkom toe aan het hiervoren al genoemde oudste ere lid, aan al de besturen en verdere ge nodigden. Hij memoreert vervolgens èen stukje geschiedenis, waarvan we het voor naamste al in ons vorig nummer weergaven en dankt tenslotte de leden, die gedurende die jaren hun steun gaven evenals de in woners der gemeente voor de ondervonden reeds lange weg voort te gaan, dat het ook zijn 75-jarig jubileum mag vieren en dat allen dat weer in gezondheid mogen be leven. Hij eindigt met de beste wensen voor het jubilerend corps en hoopt op haar medewerking op de meest vriendschappe lijke wijze in de Bond van Muziekgezel schappen op deze eilanden. Daarna spreekt de voorzitter der Oranje vereniging, de heer C. J. Boot. In een vlotte, ook ietwat scherpe toespraak schetst hij o.m. wat een vereniging 70 jaar geleden en nu is in een dorp. Toen was er bijna anders niets dan een muziekvereniging, nu is er zoveel ontspanning, waardoor het ene wel eens lijdt door het andere. Maar" gelukkig kan „Accelerando" haar 70-jarig bestaan nog in volle bloei herdenken en dat met zulk prachtig weer. Anderen uit de ge meente zijn weggegaan om elders van het mooie weer te profiteren. Laten wij dan hier genieten van Uw schone Kunst en van die der andere verenigingen. Als Oranjever eniging hebben we veel met Uw gezelschap te maken. Dhr. Boot hoopt, dat „Acceleran do" het nog menig jaar licht mag maken door haar klanken over St. Annaland te laten horen. Ook de voorzitter van Zonnemaire's muziekvereniging, de heer den Braber feli- teerde „Accelerando", evenals de heer Van Bendegom van St. Filipsland. Notaris Bierens had ook een waarderend woord voor de muziekvereniging, die on middellijk na de bevrijding reeds haar mede werking verleende, toen dat door de Engelse commandant verzocht1 werd en op Zaterdag 5 Mei 1945 over St. Annaland het Engelse volkslied klonk, dat velen ont roerde, De Majoor was er zeer dankbaar voor en op die dag oogstte Accelerando dan ook internationale lauweren. Burgemeester Bouwense van St. Maar tensdijk feliciteerde namens de muziekver eniging van Scherpenisse en dat was de laatste in de rij der feliciterenden. Op voorstel van burgemeester Boogaard werd een dronk gebracht op het jubilerend corps, waarna de voorzitter, dhr. M. P. Lanooy met vriendelijke woorden van dank en nog een enkele aanwijzing omtrent het verdere programma de officiële plechtigheid sloot. „Hoor de muzikanten...", klonk het even over half drie door St. Annaland, toen de eerste in de rij der 10 verenigingen met een mars de muzikale rondgang door de ge meente begon. Het stuk had op deze stra lende zomermiddag beter betiteld kunnen worden met „Hoor de zwetende muzikan ten". Het was erg warm, die mars door de gemeente en oorzaak ook, dat vele inwoners ze maar rustig voorbij lieten trekken en zelfs de jeugd het te veel gevraagd vond die hele route mee te lopen. Tot besluit van dit transpirerend gedeelte van het programma klonk op het school plein daverend de ensemble-mars „de Een- VERKEERSEXAMEN Onlangs werden er te Tholen door 72 leerlingen van de drie lagere schok een verkeersexamen afgelegd waarvan er 55 slaagden. Op Donderdag 6 Sept. werd aan hen het verkeersdiploma uitgereikt. Mjjnhardt's Zenuwtabletten n helpen U er overheen. n Vooral bij het kopen van een bril Pas op voor z.g. „bril- lenverkopers" langs de deur Wendt U tot Vakopticiën Iedere Donderdag van 93 uur in het Groene Kruisgebouw te Tholen Erkend fondsleverancier WILT U 'n rijbewijs Dan naar de erkende Autorijschool Quaak te Scherpenisse, Dorpsweg 129 D, Tel. 41. TE KOOP: Geriefhout, Gecreosc. teerde palen, spoorbilles, draineer- buizen. A. Theunisse. St.Annaland Tel. 28 H.H. Landbouwers. Uit voorraad leverbaar. Tolhouten, Draadpa- len. Ruiters, Hooibomen en voorts alle soorten Geriefhout. Beleefd aanbevelend. P. v. d. Houten, B 223, Oud-Vossemeer. Heden verkrijgbaar alle mate t klompen. J. Nelisse-Bogert. Beb. Dam 15, Tholen. TE KOOP tolhouten, ruiters, draineerbuizen en geriefhout b" A. van Driel, Tel. 55 Stavenisse medewerking en sympathie. Hij hoopt dat deze herdenking in alle opzichten mocht slagen en ordelijk verlopen en deed daartoe een beroep op de directeuren der meewer kende verenigingen om zich persé aan het programma te houden om des tijds wille. Tot de burgemeester persoonlijk richtte hij enige welgemeende woorden voor de geschonken medaille. Hij waardeerde het namens alle leden zeer, dat de burgemeester zoveel voor de muziekvereniging voelt, zo dat men steeds op diens medewerking kan rekenen. Ook het gemeentebestuur dankte hij voor de mooie gift. MEERDERE FELICITATIES Namens de Bond van Muziekgezelschap pen op het eil. Th. en St. Filipsland spreekt dan haar voorzitter de heer C. G. Hage van St. Maartensdijk. Hij noemde het een voorrecht dit te mogen doen en wees er op, dat deze festivaldag nogal enig stof deed opwaaien in het bondsbestuur (voor som mige verenigingen geen makkelijke dag - red.) Die moeilijkheden zijn opgelost en dat is nog een verheugender reden om U thans onze gelukwensen aan te bieden. De burgemeester onderstreepte reeds, al dus dhr. Hage, wat een vereniging als „Accelerando" voor een gemeente betekent. Meelevende culturele verenigingen verhogen het peil van onze gemeenschappen. Zo is het ook met „Accelerando", die van grote waarde is voor St. Annaland. Dat weet de burgemeester en dat weet ook de raad blij kens de gedane geste. Spreker hoopt dat het „Accelerando" gegeven mag zijn op de Idem II 6.00. Bonken 5.00. Beentjes I 8.00. Idem II 7.86. Bonken 7.86. Voer 4.10. Aanvoer 1300 kisten. SCHERPENISSE 5 Sept.: Gele Eig. 7.508.80. Blauwe Eig. 7.85. Aanvoer 17 ton. Zondag 9 September THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. E. S. de Lint 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Bed. H. Doop Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Ned. P r o t. Bo n d Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur dhr. de Jong uit Rot terdam. (Collecte Inwendige Zending). Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Berg uit Woer den. Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. J. van Dijk Coll. v. Em. Pred. Weduwen en Wezen Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. G. Enkelaar Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst (vac. Poortvliet) 2 uur Ds. de Bres Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Ge me en te 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Woensdag 12 Sept. 7 uur Ds. G. J. Zwoferink drachtsmars" van de Wit. Terwijl we dit schrijven zijn de concerten op de tent in volle gang. Een schaduwplekje is niet gemakkelijk te vinden en dat zal in vloed hebben op de belangstelling. Vanavond staat de liefhebbers nog een mooi concert te wachten door het Bergse muziekcorps „Kolpings Zonen" en tot be sluit het vuurwerk. We mogen verwachten, dat het een goed besluit en mede dank zij dit prachtige zomerweer een schitterende finale zal zijn van „Accelerando's" zeven tig jarige herdenking. Hoewel er wordt nu al gemompeld dat het slotstuk van het vuurwerk de woorden vormt „leve de varkenshond", inplaats van „leve Accele rando" Het is te vroeg om dit humo ristisch gerucht te kunnen bevestigen. Is het werkelijk zo, dat heeft de een of ander zeker een humoristische noot aan de vele muzikale noten van deze dag willen toe voegen. Ons verslag hierboven was niet volledig, omdat we toen nog niet, en nu wel, het mu ziekgezelschap uit Bergen op Zoom „Kol pings Zonen een concert hoorden geven, op deze prachtige zomeravond. En dat concert is een telefoontje naar de drukkerij waard. Immers, zo'n mooi concert is te St. Annaland in het openbaar niet eerder gehoord. Hulde aan Jos. Jimkes en zijn „Sjefkes". Bravo, „Accelerando", dat u zo'n programmapunt inlaste. Tenslotte: het slotstuk van het vuurwerk was geen vergissing. Rehoboth 7 uur Ds. J. K. F. Mantz van Rotterdam SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Brons Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Zaterdag 8 Sept. 7 uur Ds. van Stui- venberg uit Nunspeet POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. de Bres 2.30 uur Leesdienst Geref. Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. J. v. Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur dhr Cabaret, Theol. student te Rotterdam Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen NAGEKOMEN BERICHTEN THOLEN ONGEVAL Donderdagmorgen 6 Sept. jl. is de stoker van de gasfabriek te Tholen, de heer N. de Groot uit Halsteren met zijn bromfiets, komende uit de Dalemsestraat richting Hoogstraat tegen een personenauto gereden. De heer de Groot kreeg een kwetsuur aan zijn voet, terwijl zijn bromfiets ernstig werd beschadigd. Van de auto was de koplamp stuk en er was een deuk in de motorkast. Daar de heer de Groot geen voorrang ver leende werd door de Rijkspolitie tegen hem proces-verbaal opgemaakt. MET DE FIETS GEVALLEN De 9-jarige Max Faase te Tholen kwam Woensdag 5 Sept. met zijn fiets te vallen. Daar hij Donderdags nog over pijn in zijn arm klaagde ging men met hem naar de dokter, die constateerde dat de arm gebro ken was. Het ventje werd naar het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Zoom ver voerd ter behandeling. TE KOOP: 9 weekse biggen bij J. v. d. Slikke-Krijger, B 69 t.e Poortvliet. WIE WIL 180 roeden aardappe len rooien. Inlichtingen bij D. Quaak Gz„ Dorpsweg 129d 1e Scherpenisse, Tel. 41. TE KOOP: Nieuwe heren Ga zelle Sportrijwiel, Markt 375a te Scherpenisse. TE KOOP een opfokzeug, ge slachtsrijp en een zeug met negen biggen, allen van goede kwaliteit en soort. Manneke, D 1, Sint- Maartensdijk. UIT VOORRAAD leverbaar Draineerbuizen en Spekkuipen. A. v. Driel, Tel. 55, Stavenisse. TE KOOP best bruinschimmi merrieveulen van goede afstam ming. Te bevragen bij M. A. Geuze, „De Wouter", Oud-Vos semeer. H.H. Veehouders Heeft 11 longjacht bij uw kalveren? Neem dan Vee-olie en onze Veetoni cum op speciaal gecombineerd voorschrift. Voor uw varkens Provendine en Bloedpoeder. Ver der alle veegeneesmiddelen van Fa. Lieve uit voorraad leverbaat'. W. Tange t/o 't Stadhuis van Tholen, Tel. 151. H.H. LANDBOUWERS Nieuw zaaigraan is duur. Ontsmet daarom Uw eerste nabouw met Germisan droog. W. Tango, Drogist, Tholen. TE KOOP 9-weekse biggen bij D. Vroegop, B 34 Rand, Scher penisse. GEVRAAGD in goeden staat zijnde kinderwagen met opga' prijs en kleur, tevens te koop gevraagd een linnenkast. Brieven onder no. 1528, Bur. v. d. blad. RRRR September U hoort er weer de- R in. Volgt de traditie. Koopt levertraan, maar dan dit geijkte van de drogist J. Quist- Stoutjesdijk, Oud-Vossemeer en C. Stoutjesdijk te St. Annaland. NA WARMTE komt kou. Zo juist een prachtige collectie war me pantoffels aangekregen aan concurrerende prijzen. Uitzoeken maar. Aanbevelend: M. v. d, Zande, Tel. 74, Oud-Vossemeer. H.H. LANDBOUWERS. Bijzon dere aanbieding ondergarelen, ket - tinghalsters, strengkokers, broe ken, enz. enz., aan concurrerende prijzen. M. v. d. Zande, Tel. 74, Oud-Vossemeer. BIEDT ZICH AAN Een werk ster voor een of meerdere dagen per week. Inlichting Ring 473, St. Annaland. Sla, lezer, niet te scherp op alle fouten acht. Er is nog nooit een boek, noch hij, die het bedacht, noch hij, die het maakt, noch hij, die het leest, van fouten vrij geweest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2