Haast V J 110.22 VERGOEDEN WIJ ...VOOR EEN OUD PHILIPS V eilingbericht en Jan Overeenkam Land- Tuinbouw en Veeteelt INSCHRIJVINGEN Een net MEISJE HAAST U! T IJ D E L IJ K UW OGEN kniples bij To van As dag twee afdelingen van Nieuw- Vossemeer. Het tweede speelt dan om 4 uur een vriendschappelijke wedstrijd, het eerste elftal om 6 uur. een nederlaagwedstrijd. KORFBAL W.H.S. speelde tegen Eendracht uit Tholen en verloor met Cf8. Eendracht speelde ook Donder dag 9 Aug. nog een korfbal wed strijd met 6 invallers tegen D.H.J. y uit Bergen op Zoom. Ook deze Wedstrijden won Tholen met 80. Voor beide ontmoetingen had Eendracht nieuwe spelers in het veld gezonden en deze hebben de verwachtingen niet beschaamd. Bij een goede training zal Eendracht in de toekomst zeer waarschijnlijk een behoorlijk twaalftal op de been kunnen brengen. Tenslotte werd Woensdag jl. nog een wedstrijd gekorfbald tegen U.V.I. van Vre derust. Na een gelijk opgaande strijd bleef ook toen Eendracht win naar met 43 nadat de ruststand met een 10 voorsprong was in gegaan. THOLEN 14 Augustus Bintje, bonken 9.20—9.42. Gew. 10.01 10.14. Poters 7.04 Blauwe Eig. bonken 7.'Gewone 10.67- 11.07. Poters 6.10. Witte Eig. bon ken 8.30, Gewone 10.43-10.79. Poters 7.18. Voeraardappelen 5.50. Aanvoer 60 ton. Bonen 38.alles per 100 kg. Aanvoer bonen 1200 kg. 16 Augustus: Stambonen z.dr. I 35.—. Aanvoer 1500 kg. Idem II 24.— aanvoer 1200 kg. Stek waardeloos. ST. ANNALAND 13 Augustus Gele Eig. gewone 10.30-11.48. Driel. 7.57—8.49. Bonken 9.04. Af wijkende 9.25—10.27. Blauwe Eig. 11.01. Bintje 9.0010.33. Driel. 7.20. Bonken 10.60. Aanvoer 80 ton 14 Augustus Gele Eig. gewone 10.51 10.87. Afw. 9.14 10.05. Driel. 7.68. Bon ken 9.08. Blauwe Eig. 10.67—11.20. Bintje 9.89—10.05. Driel 6.64. Bon ken 10.27. Aanvoer 30 ton. Plantuien 14.51 15.50. Aanvoer 80 ton. 15 Augustus Gele Eig. gewone 9.8110.30. Afw. 9.149.71. Driel. 7.58. Bon ken 8.76. Blauwe 10.3910.56. Bintje 9.049.65. Driel. 7.25. Bon ken 9.6010.04. Aanvoer 42 ton. 16 Augustus Eig. 9.80-10.27. Driel. 7.13. Bonken 7.51. Bintje 8.118.41. Bonken 8.53. Driel. 6.09. Aanvoer 50 ton. SCHERPENISSE (via St. A.veiling) 13 Augustus Gele Eig. gewone 9.5510.31. Driel 6.79. Bonken 9.51. Afw. 9.51- 10.02. Blauwe Eig. 10.02—10.89. Bintje 8.99'10.08. Driel. 6.94. Bonken 10.24. Aanvoer 38 ton. 14 Augustus Gele Eig. 9.5010.59. Afw. 9.10 10.32. Driel. 6.75. Blauwe 10.29—10.79. Bintje 9.01—9.86, Driel. 6.60. Bonken 10.12. Aanvoer 20 ton. 15 Augustus Gele Eig. 9.02-9.85. Blauwe 10.47—10.77. Bintje 9.05—9.25. Bonken 9.28. Aanvoer 36 ton. 16 Augustus Eig. 8.05—9.46. Driel 6.50. Bintje 8.-tot 8.20. Driel. 5.70. Bonken 8.49. Aanvoer 25 ton. ST. MAARTENSDIJK 13 Augustus Eig. I 10.94 11.30. Bonken 9.Driel. 6.10. Bintje I 10.40. Bonken 11.10. Kriel 5.70. Aanvoer 1000 kisten. Dubbele bonen 20. 14 Augustus Eig. I 10.3011. Bintje I 9.80. Bonken 9.46. Kriel 5.70. Aanvoer 1300 kisten. Stekuien 8.80. Bramen 10.00. Appels val 4.00 Bonen 20.00 en 23.00 alles per 100 kg. 15 Augustus Eig. I 9.80. Bonken 7.60. Kriel 6.70. Bintje 9.30. Bonken 9.00. BI. Eig. 10.60. Aanvoer 1600 kisten. 16 Augustus Eig. 9.00—9.50. Id. II 8.60. Bon ken 7.60. Driel. 7.50. Bintje 8.00. Alfa's 7.50. Aanvoer 1400 kisten. Dubbele bonen 24.0027.00. in de mode ZIEK AARDAPPELLOOF DOODSPUITEN In de nazomer ziet men dikwijls, dat het aardappelloof vrij plotseling ziek begint te worden, donkerbruin of zwart opkleurt en afsterft. Niet zelden meent men, dat dit een na tuurlijk afsterven is. Zeer vaak is er echter iets anders in het spel, na melijk een laat optreden van ,,De Aardappelziekte" (Phytophtora). Deze kwaal is algemeen bekend, doch méér in een vroeger stadium. Op de betere gronden treedt ze reeds vroeg op en daarom spuit men daar het gewas herhaaldelijk met koper, als voorbehoedmiddel. Op de meeste zand- en dalgronden komt in een vroeg stadium deze kwaal veel minder voor. Men ziet evenwel op klei als op zand in Aug. meermalen een sterk optreden van deze ziekte. Het loof kleurt eerst geel, later bruin en zwart. In vele gevallen neemt men het niet zo tragisch, omdat het toch tegen het einde van het seizoen loopt en de groeiperiode vrijwel af gelopen is. Men vergeet dan echter, dat de ziekte van het loof naar de knol overgaat en deze zeer gevoelig maakt voor bederf, hetgeen grote schade kan betekenen. De bewaar- baarheid der aardappels wordt zeer sterk verminderd. De enige moge lijkheid om dit te voorkomen is het loof dood te spuiten. Een zeer goed middel is AAmorta: men gebruike hiervan een oplossing van 2 tot 1liter per 100 liter water. Van deze oplossing wordt 8001000 liter per ha verspoten. Wil men echter het gewas alleen meer licht en lucht geven, dan is een oplossing van 1 tot 1 Yi liter Voldoende. Het te gebruiken aantal liters blijft onveranderd. Ten over vloede willen wij er op wijzen, dat met de bespuiting van AAmorta geen schadelijke nawerking op een volgend gewas is te verwachten, hetgeen van zeer groot belang is. Niet alleen, dat door deze be spuiting het gevaar op besmetting van de knollen en de daardoor ont stane houdbaarheid verminderd wordt, doch er zijn meer voordelen. Allereerst kan zon, licht en lucht V Zo niet ieder seizoen, dan toch zeker ieder jaar moet er iets nieuws op de proppen komen. Is het niet op mechanisch gebied of op medisch terrein, dan in elk geval wel in de modewereld. Daar kan men staat op maken. Soms komt die mode wereld met ingrijpende nieuwig heden voor de dag. Hoewel je als vrijgezel de rokken schuwt Kees beweert het tegendeel van mij moest je een paar jaar terug toch wel in de gaten krijgen, dat de rokken, japonnen, mantels ettelijke centimeters langer werden uitge- coupt dan de daarvoor vertoonde bovenknie-gevallen. En als er een nieuwigheidje wordt gelanceerd hoor je direct: het ouderwetse keert weer terug. In de grond zal dat ook wel zo zijn, omdat er sinds mensenheugenis telkens weer een verandering in de kleedij kwam. En dan valt men vanzelf wel eens terug op wat vroeger ook is voorgekomen, zij het in wat andere vorm. Maar, laat ik van deze zwaar wichtige ,taodeschow afstappen. Om U het nieuwste nieuws op modegebied voor te stellen. Een complete revolutie. Een ommekeer voor velen. En ditmaal is het niet bestemd voor de vrouwelijke helft van onze aardbol. Nu zijn de heren de sigaar, wat ze in de portemon- naie altijd zijn, ook al is het een specifieke dames-mode. De heren gaan het nu aan de lijve onder vinden. Jan, hou op met je gezeur en ver tel het. Goed Ik strompelde deze week luchtig bij m'n vaste kapper binnen, Klaas Knipzak. Ik trof het ongekend. Een zitting werd gedraaid en ik kon na het doodspuiten beter tot de bodem doordringen. Het gevolg is een drogere grond, hetgeen later het rooien vergemakkelijkt en „schonere" knollen geeft. Dat het rooien heel wat eenvoudiger is, spreekt wel vanzelf. Er zijn reeds streken, waar men, zonder dat er ziekte is, het loof enkel doodspuit om een gemakkelijker rooien te be vorderen. Tenslotte is er nog een voordeel, namelijk, dat men met AAmorta tevens het onkruid, dat in het na jaar weilig in de aardappelvelden optreedt, kan vernietigen, hetgeen ook al weer het rooien vergemakke lijkt en bovendien het land schoner houdt. PREDIKBEURTEN meteen neerploffen, wat ik prompt deed. Klaas knoopte een mouwloze schort om mijn hals. Zacht papier werd tussen schort en nek gepropt, de schaar stoomt proefAfijn, U kent dat. Deemoedig luistert het slachtoffer, dus ook ik, naar de knippen en naar de praatjes. De praatjes van de kapper, In dit ge val naar die van Klaas Knipzak. Tussen haakjes: Wat is een mens klein onder het mes van een kapper. En wat is het ook wonderlijk, dat een kapper, dus ook Klaas Knipzak overal raad mee weet en overal in mee weet te praten. Een soort ka binet van kleine zaken. Terwijl dan de stekels van mijn reeds schemerende haardos voor mijn ogen vallen en ik wanhopig knipper om een misselijk, foeilijk haartje van een wimper weg te smij ten, vertelt Klaas Knipzak me het nieuwste nieuwtje op modegebied. Alsdat er een revolutie op komst is. Stel U gedeeltelijk gerust. Het is „slechts" een haarrevolutie. Van zelf is het in Amerika ontstaan en heeft het zich daarna stoutmoedig in Frankrijk, de mode-residentie, ge vestigd. Maar zoals een haartje van m'n haar naar m'n ooghaartjes waaide, is de zaak vanuit Frank rijk naar onze grenzen overgewaaid. Jan, zo zegt Klaas Knipzak, je bent revolutionnair. Bedankt, prevel ik voorzichtig om althans in m'n mond van haartjes gevrijwaard te blijven, bedankt, maar je hebt mijn laatste cent ge beurd. Want zelfs al heb je het niet op Lieftinck begrepen, dan wil je nog niet voor revolutionnair worden uitgemaakt. Tut, tut, vervolgde Klaas, m'n hoofd ietwat vooroverduwend, je Ned. Herv. Kerk bent alleen maar haarrevolutionnair. En je bent in de mode. Met een voor kapper Klaas Knip zak weinig goeds voorspellend, al hoewel nog sluimerend vuur in m'n ogen, keek ik tegenover me in de spiegel met één oog naar Knipzak en met het andere naar z'n zoals gezegd reeds schimmelig schemerige haardos. Klaas voelde nattigheid en stelde mij en daarmee ook de lezers niet langer op de proef. Waren het na de Eerste wereld oorlog de vrouwen, die hun lang haar, hun vlechten en knoedeltjes afschaften om over te gaan tot kort haar aldus Klaas Knipzak, daar bij het knippen vergetend na de Tweede wereldoorlog zijn de man nen begonnen. De nieuwe mode, welke zeer populair wordt is de „coupe en brosse". Bij elke letter greep van de laatste drie woorden knipte Knipzak heftig met zijn schaar. Elke lettergreep een knip. „Koupé en brosjeé", bootste ik Knipzak letterlijk na. Wat je zegt. (Dat verwenste haartje was inmid dels van m'n ooghaar op m'n haar- loze neus gevladderd helemaal hopeloos). Koupé en brosjée, vervolgde Klaas de tondeuze pakkend, is het ter plaatse voorheen aangeduide „steile haar" oftewel de gewone brosse. Het bovenhaar wordt zoals bij jou Jan tot op een lengte van ongeveer 4 cm afgeknipt. Het haar blijft zodoende staan. Ook bij de scheidingskapsels wordt dit brosse-systeem doorgevoerd. Des kundigen beweren Knipzak wist van geen ophouden meer dat de mannen hierdoor een sportief intel ligent en mannelijk uiterlijk krijgen. De kriebeling van het haar- haartje op m'n neus had een derge lijk stadium bereikt, dat de melk ieder ogenblik kon overkoken. Al m'n neusspieren hadden alle moge lijke gymnastische wendingen tot stand gebracht, maar het haar- haartje scheen me lachend toe te wuiven en wuifde dan ook alle mo gelijke zenuwprikkelingen bij elkaar. KERKNIEUWS DE KOMMA Dat zelfs het plaatsen van dit schijnbaar onbetekenend leesteken van groot belang is, blijkt wel uit de volgende zinnen: 1. De burgemeester zegt: „De commissaris is een ezel." En daar naast dezelfde zin, maar met andere leestekens: 2. „De burgemeester", zegt de commissaris, „is een ezel." Het verschil tussen deze twee is wel zeer groot. Bekend is ook het raadselrijmpje: De boeren van het Noorderland Hebben tien vingers aan elke hand Vijf en twintig aan handen en voeten Wie zou ooit zo'n boer ontmoeten? In dit rijmpje komt alles op de plaats van de komma's aan. In de volgende dwaze zin moet men de komma's maar eens ver plaatsen. Dan komt alles goed. Plotseling kwam baron Von Crayendonck binnen op zijn hoofd, de glimmende hoge zijden aan de voeten, lakschoenen in de hand, de stok met gouden knop in het rech teroog, het spiegelende oogglas lachtte luid en daverend en riep: „Goede dag, vrienden HARRY Harry Bitman in Denver in Colorado is kleermaker, maar bo vendien houdt hij veel van voet ballen, zoveel, dat hij enkele weken een gratis costuum beschikbaar stelde voor iedereen die de winnen- Met dichte ogen zie ik de toe komst in. De electrische tondeuze zoemt in m'n nek. Geen man bezit meer krullen en golven. Alle haren der mannen staan rechtop: coupé en brossé. Van kwaadheid of vrees Neen, vanwege de mode. Heftig zie ik voor m'n dichte ogen de sprin gende krullen van een schalkse jon geman veranderd in een stijve bros jée, zie ik de gladde, onberispelijke brillantine scheiding van de burge meester gewijzigd in een koupé van 4 cm staande gemeten, gluur ik naar dominee's dunnende coupe en brossede haarrevolutie. Klaas Knipzak heb ik door deze dromen en ook door de neusgym- nastiek niet meer gehoord. En toch worden schort en papier al ver wijderd, keurig de borstel gehan teerd en ter vervolmaking nog wat dauwdruppels over het geheel ge sproeid. Tijdens die laatste phase hoor ik Klaas Knipzak weer: „En inzonder heid de jonge mensen laten zich zonder slag of stoot door deze nieuwe mode veroveren. Onder de kappers is deze nieuwe mode, deze in feite dus ouderwetse brosse- knipperij met enthousiasme ontvan gen. Ze vinden het een welkome afwisseling in de eentonigheid, waaronder de herenmode lijdt en het vereist grote technische vaardig heid. „En het knippen wordt talrijker vanwege de 4 cm, snotter ik, om dat haartje toch maar van m'n neus te krijgen. Zo zie je Jan* besluit Knipzak z'n moderelaas, dat jij een haar revolutionnair bent. Je draagt im mers altijd koupée en brosjée. Op dat ogenblik kon ik opstaan, viel tegelijk het haar-haartje van m'n neus en werd de zitting prompt omgedraaid voor de volgende klant: „Mij ook zoiets", zei die klant tot Klaas, op mijn haarproduct wijzend. Schielijk schoot ik de kapperszaak uit, terwijl ik Klaas Knipzak nog triomphante}ijk hoorde uitroepen: „Ook al koupée en brosjée de clubs van 10 wedstrijden kon raden. Enkele weken achtereen ging het wondergoed doordat niemand er in slaagde de winnaars te voorspellen. Maar toen kwam het: Niet minder dan 412 mensen raadden de tien winnende clubs. En zo zat onze kleermaker aan 412 costuums vast. De advocaat van Harry zocht en vond een gaatje in de wet, waar door Harry nog net zou kunnen glippen, maar Harry zei: „Nee, ik blijf bij wat ik beloofd heb; alleen zullen de mensen een beetje geduld moeten hebben, want 412 costuums maak ik niet in een paar dagen." De namen van de winnaars wer den op 412 papiertjes geschreven. Deze werden in een (lege) goud- - vissenkom gegooid. En nu haalt Harry telkens een nieuw briefje uit de kom en begint hij aan een nieuw costuum. Hij is nu al aan nummer 264 toe. Hij maakt er dertien per week. Het aardige is, dat Harry het /tegelijk! erg! druk heeft gekregen met betalende orders. De mensen van Denver vinden het mooi, dat ons kleermakertje zo prachtig zijns belofte houdt. En nu willen ze allemaal een (betaald) pak van hem hebben. Hij heeft er al twee nieuwe ateliers bij ingericht. verkoop van ijs, pa tates frites, bier, limo nade enz. Zwemclub „EENDRACHT" SPIERINKJES DEZE AANBIEDING IS SLECHTS BIJ AANKOOP VAN EEN P H I L I SHAVE" IVOOR VAN fl. 47.99. 'n kostbaar bezit Zondag 19 Augustus 1951 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. J. de Bres 3 uur Ds. R. C. v. Putten Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. de Regt uit Vianen Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Geraad Ned. P r o t. Bo n d Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. R. C. v. Putten - Avondmaal 6.30 u. Ds. R. C. v. Putten - Dankzegging Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Allaard uit Baarn Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Vrijdag 24 Aug. 7 uur Ds. du Marchie van Voorthuysen te Sliedrecht ST. ANNALAND 10 en 2.30 uur Ds. v. Paddenburgh Em. Pred. te Zeist Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Dhr. W. Mulder te Putte Oud-Geref. Ge me en te 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk vm. leesdienst. nm. Ds. J. de Bres Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeente 23 Aug. 7 uur Ds. G. Breevaart Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. A. Groenenboom te Perais SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. Brons Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. de Blois POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 9.30 uur leesdienst - 2.30 uur Ds. Brons Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Dr. C. Stam uit Goes Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Dhr. van Vliet van Wieringerwaard Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. Arntzen THOLEN Ds. v. d. Wiel, Ned. Herv. Pred. alhier kreeg toezegging van beroep naar Nederlangbroek Terstond gevraagd een nette Brood- en Banketbakkersleerling goede vooruitzichten voor serieuze gegadigden. A. A. Nieuwkerk Electr. Bakkerij. Poortvliet. Tel. 51 GEVRAAGD bij G. P. Contant-Geluk Dalemsestraat 5 Tholen voor de op het parcours van de Ronde van Tholen worden ingewacht vóór a.s. Vrijdag bij het Secre tariaat Wal 5 - Tholen. HET COMITÉ Te koop Twee-schaar wendploeg en twee-paards wentelploeg en Melichar zaaimachine 2 m. en 12 pijpen Alles in prima staat P. L. VAN DE ZANDE Landbouwwerktuigen Tel. 48 Tholen ZATERDAG 18 AUGUSTUS a.s. Onderlinge Zwemwedstrij den voor leden van de Zwem club te Goes en Tholen voor alle leeftijden. Aanvang 2 uur Aanmeldingen vóór Zaterdag O 11 uur ONTVANGEN Een partij heren ondergoed van een zeer goede kwaliteit interlock. In wol kunnen wij U een sortering aanbieden van 2500 knotten. Quist-Stoutjesdijk Oud-Vossemeer. PASSERDOZEN en Caran d'Ache kleur- en tekenpotloden zijn voor menig cursist onmisbaar Verkrijgbaar in G. HEIJBOERS' Kantoorboekhandel - St.Annaland HAAST U! droogscheerapparaat; of fl. 6.00 Voor een ander merk electrisch scheerapparaat of fl. 4.00 voor een gebruikt mes of veiligheidsapparaat en scheerkwast RA ft I (f* fD I C I Antwerpsestraat 14 - Telefoon 758 Grote Markt 36 - Bergen op Zoom TE KOOPSterke tandem, i.g.s. billijke prijs1 p. bruine d.laar zen 1 p. bruine d.schoenen, maat 37J, smalle voet 1 fantasie broek. Te bevragen C 67, Anna Jacoba- polder. TE KOOPBox, Trekwagentje, en hobbelpaard, Te bevragen Ven kelstraat 9, Tholen. WILT U 'n rijbewijs Dan naar de erkende Autorijschool Quaak te Scherpenisse, Dorpsweg 129 D, Tel. 41. TE KOOP 2 motortjes, 1 culti vator, 1 tweeschar wendploeg, 1 snijmachine bij M. van Daalen, St. Annaland TE HUUR GEVRAAGD: Een Weide met nagras. J. Noom, Scherpenisse. „REGINA" Molstraat 14, Bergen op Zoom. Uw adres voor Dames kleding naar maat, Knippatronen naar maat, annex verhuur van Bruids toiletten. TE KOOP Zware 8-weekse big gen. J. L. Poot, Scherpenisse. Daarom voor UW BRIL naar de vakopticien Iedere Donderdag van 93 uur in het Groene Kruisgebouw te Tholen Ziekenfondsleverancier Vakkundige aanpassing Eigen moderne slijperij IN HUIDCREME'S zijn wij goed gesorteerd o.a. Tosca, Ponds, To- kalon, Prox Skin, John Francis, Kaloderma, Hamea, L'eclat de Pris, Nivera, Vasenol, enz. Evenzo in brillantine's o.a. Roja, Kemt, Bol- doot, Palmolive, Dralle, Cheseline, Brylcream, etc. Eau de Cologne's in flessen en per maatje. Drogis terij J. Quist-Stoutjesdijk, Oud- Vossemeer. Wilt U graag zelf een leuke blouse of japon maken? Volgt dan Weststraat 326 - Tel. No. 1 SCHERPENISSE Erkend Lerares Coupeuse Volledige opleiding voor de exa mens lingerie, costumière, coupeuse en lerares-coupeuse - Aanvang nieuwe cursus 6 September a.s, Tevens aanbevelend voor al Uw naaiwerk, dat wij vlug en billijk voor U afwerken. MET DE VLEGEL gedorsen lang roggestroo te koop. Kan desge wenst nog geruime tijd blijven zitten. F. Stols, Achterweg 414, St. Annaland. TE KOOP: Geriefhout, Gecreoso- teerde palen, spoorbilles, draineer- buizen. A. Theunisse. St.Annaland Tel. 28

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 3