Raadsverslag Stavenisse WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementair Overzicht Huishoudelijke wenken Raadsverslag St. Annaland Eén jaar Parlement Kamerleden breken verschillende records Een bijdrage voor een jubileumgeschenk Een laadmast op de Haven ZONDAGSDIENST ARTSEN Wie biedt er geld voor... de gemeentewoningen? Vóór elf uur om patate-frites ,'e Jaargang No. 40. 17 Augustus 1951 Uitgevers Firma C. Djeleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.10 per kwartaal franco p.p. 1.35 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum ƒ2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Nu de parlementaire debatten voorbij zijn en vooral de leden der fweede Kamer blij zijn dat zij niet neer iedere dag de dikwijls .ange reis naar het Binnenhof be hoeven te maken, is het nuttig om :ens de resultaten van één jaar noeste arbeid te overzien. En als sve dat doen, zal ieder aan het eind van dit verhaal moeten toegeven dat er hard is gewerkt en men zal evens gaan beseffen dat het ambt /an Kamerlid niet maar een ere baantje is, maar dat het een volle lagtaak is geworden. Het is zo de [ewoonte dat de voorzitter der Kamer op de laatste dag voor het reces een terugblik geeft op het af gelopen jaar. Daarvoor heeft men iltijd aandacht. Maar de debatten op zo'n laatste lag verzanden meestal in het geroe zemoes van de Kamerleden, die ds schooljongens hun blijdschap uiten. Voor de oorlog was dit heel zrg. Niet alleen voor de zomerva kantie, maar ook voor het Kerstre ces, als men zwoegend door de be grotingen was heengekomen. De afgevaardigden verloren dan alle waardigheid en als er nog eentje was die over een bepaald onder werp wilde spreken, moest hij een stem als een bazuin opzetten. Niet alleen om het geroezemoes te over stemmen, oh, neen, dat is veel te zwak uitgedrukt, want het was des tijds in de plechtige vergaderzaal een oorverdovend lawaai. Men klepperde met de laden in de ban ken dat het een lieve lust was en de afgevaardigde die naar het spreek gestoelte stapte, werd achtervolgd door luide tekenen van ontstemming Dit was meer dan alleen balorig heid, het was een soort traditie. Dat is nu een beetje aan het ver anderen. Weliswaar is zoiets een a.r.-afgevaardigde nog overkomen - die was toen nog niet zolang in de Tweede Kamer maar over het geheel genomen, verloopt het einde van het zittingsjaar nogal rustig. Voorzitter Kortenhorst is een man, die ieder jaar nauwgezet vast legt hoe hard er is gewerkt. Daar van laat hij statistieken aanleggen om die op de laatste dag te kunnen bekendmaken. Dit jaar had hij alle reden om trots te zijn. Ondanks de kabinetscrisis, die zeven weken duurde, zijn er in de achterliggende maanden 92 middag en 41 avondvergaderingen gehou den. In totaal is er meer dan 500 uur in het openbaar beraadslaagd. Misschien zeggen deze cijfers niet zoveel als men bedenkt dat een jaar 365 dagen telt. Een zittingsweek in de Tweede Kamer duurt echter van Dinsdag tot Vrijdag. Men moet per slot van rekening ook de tijd hebben om redevoeringen te ma ken en om de stukken te lezen. Bovendien: voordat men in het openbaar vergadert, is er binnens kamers al heel wat geschied. De schriftelijke stukken zijn dan ge produceerd en meer dan eens wordt in besloten kring een bespreking ge voerd met de betrokken Minister. Zo beschouwd, heeft de Kamer dus hard gewerkt. Voor de voorzitter was er alle aanleiding om de He ren van Honderd de ,,gele trui" aan te bieden. Deze uitlating was weer een be wijs dat politici ook nog wel eens belangstelling hebben voor andere zaken, zelfs als het de Tour de France betreft. Die gele trui werd uitgereikt omdat in de na-oorlogse periode verschillende records wer den gebroken. Niet alleen wat het aantal vergaderingen betreft, maar ook de lengte van de debatten is van record gehalte geweest. Elke vergadering wordt nauwkeurig ge stenografeerd. De verslagen van het gesprokene heten „Handelingen. Dit zijn grote gele foliovellen, waarin zonder enige opsmuk de ene redevoering na de andere wordt weergegeven. Dit jaar had men 3050 bladzijden daarvoor nodig. Dat dit een record was, blijkt wel uit cijfers van de vorige jaren toen de Handelingen tussen de 2200 en 3000 bladzijden telden. Een abso luut record is het echter weer niet, want in het jaar 1918-1919 werd een grotere prestatie geleverd, n.l. 3148 bladzijden Handelingen. Ge durende de laatste tien jaren voor de oorlog varieerde dit cijfer van 1850 tot 2500. Voorzitter Korten horst was ondanks deze cijfers ech ter van mening dat de Kamerleden zich dit jaar meer zelfbeperking hadden opgelegd dan hun collega's in de voor-oorlogse jaren. De tij den zijn nu eenmaal veranderd en het werk is (meer omvattend ge worden. Een feit is, dat het de Kamer na de oorlog nooit is gelukt om de begrotingen op tijd af te doen. Dit jaar b.v. is de Eerste Kamer in Augustus nog bezig aan de begro tingsbehandeling. Dat is een onge zonde situatie, want het gaat niet aan om een Regering toestemming te geven een bepaald bedrag per jaar te gebruiken terwijl dat jaar al bijna verstreken is. Daar kan de Regering toch niet op wachten. Zon is fijn, maar Denk er aan, dat U de kinderen een linnen hoed laat opzetten wan neer zij in de zon spelen, teneinde hun hoofd te beschermen, want „de geleerden" hebben uitgemaakt, dat teveel zon de hersens schaadt. Voor llw kluwen. Opdat het touw niet in de knoop zal raken, kunt U het kluwen bij voorbeeld in een trechter bewaren, welke U aan het oor ophangt, ter wijl het eind van het touw door het trechtergat loopt. Versier de trech ter met bloemen of blaadjes en het geheel is een aanwinst voor de keu ken. Het streven is om de begrotingen voor het volgend jaar vóór Kerst mis af te doen. De Eerste Kamer kan aan deze eis echter nooit vol doen. En daarom deed de voorzit ter het voorstel om het begrotings jaar niet te doen samenvallen met het kalenderjaar, maar b.v. te doen lopen van 1 April tot 31 Maart. Dan zou het mogelijk zijn dat ook de Eerste Kamer op tijd klaar komt met deze materie. Nu er toch een commissie is ter herziening van de Grondwet kon dr. Kortenhorst zon der bezwaar dit voorstel doen. Of dit kans van slagen heeft, valt als nog te betwijfelen. Vast staat echter dat de wens van de voorzitter, dat alle Kamerleden een verkwikkende en zonnige vacantie mogen hebben, een vacantie zonder onderbreking en zonder staatszorgen, niet zonder reden werd uitgesproken. (Nadruk verboden) Bij de openbare raadsvergadering te St. Annaland op Dinsdag 14 Augustus jl. waren alle leden aanwezig. Na opening werden de notulen van twee vorige vergaderingen gelezen en onveranderd vastgesteld. Als ingekomen stukken kwamen ver volgens ter tafel: Van de Minister van Economische Zaken bericht van goedkeuring der verordening op de winkelsluiting. Een bericht van het Koninklijk Besluit, waarin is bepaald, dat de gemeenten Stave- nisse en St. Annaland een combinatie vor men voor het ontvangerschap. Een dankbetuiging van de Heer M. J. van Dijke voor de medewerking bij de be noeming als gemeente-ontvanger van Stavenisse. Een afschrift van de berekening van het salaris van de gemeente-ontvanger, nu dit een cumulatie-betrekking is geworden met het ontvangerschap Stavenisse. Ged. Staten hebben de 2 vacantietoe- slag voor 1951 goedgekeurd. Een brief omtrent de jaarwedderegeling van secretaris en ontvanger, waarin een wijziging moet worden opgenomen. Een schrijven van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind", waarin dank wordt gezegd voor de beschikbaar gestelde gelden van de raadsleden op de vergadering van 5 Juli jl. Het bestuur van de vereniging voor Chr. Voorbereidend Lager onderwijs (Kleuter school) dankt de Raad voor de beschikbaar gestelde subsidie, gaat accoord met de voor waarde tot benoemen van een Commissie voor financieel onderzoek, verklaart aan die Commissie verslag te zullen uitbrengen na dat deze door de gemeenteraad is benoemd. B. en W. stellen voor alle raadsleden behalve de wethouders in deze commissie te benoemen, waartegen niemand bezwaar heeft. Een rapport van het gehouden bevol kingsonderzoek wordt voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen (zie onder pl. nieuws - red.) Ged. Staten berichten, dat de verhoging voor de raadsleden tot 5.per lid per vergadering is goedgekeurd en ingaat per 1 Januari jl. Ged. Staten hebben ook geen bezwaar tegen een enigszins verhoogde wethouders- jaarwedde, wanneer die verhoging de 200.niet overschrijdt. De voorzitter zegt, dat deze gemeente in de 2e klasse valt en het salaris der wethouders dientenge volge met 15.kan worden verhoogd en op 400.per jaar kan worden ge bracht. De leden vinden ook dit goed. Een wijziging in de verordening van het geldelijke beheer, verband houdende met het Wezen Armbestuur wordt goedgekeurd en zal opnieuw worden ingezonden. De heer D. J. Ketting vraagt ontheffing hondenbelasting over het 2e halfjaar 1951, daar zijn hond voor die tijd is overleden. De Raad kan zich met ontheffing verenigen. DEMPING SLOOT De voorzitter deelt vervolgens mede, dat het bericht, waarnaar in vorige vergadering werd geinformeerd omtrent demping van de sloot in de Cureelanden thans binnen is en dat enkele omwoners op het voorgestelde aanbod willen ingaan. Daaruit blijkt dat voor een gedeelte overeenstemming is be reikt. Voorgesteld wordt alleen dat ge deelte te dempen, waartoe zonder hoofde lijke stemming wordt besloten. Een uitvoerig schrijven leest de voor zitter van het Instituut voor Bestuursweten schappen, waarin het nut van dat Instituut naar voren wordt gebracht en meegedeeld dat een eventueel lidmaatschap 15. kost. B. en W. achten dit een nuttige in stelling en stellen voor zulks te doen. Ook daar is geen bezwaar tegen. Een mededeling geschiedt over een wijzi ging in de jaarwedde van het Wezen Arm bestuur en een wijziging van de begroting 1950. In de „ventverordening" moet nog een kleine redactionele wijziging worden aan gebracht volgens Ged. Staten, eer ze kan worden goedgekeurd. Die wijziging ont moet bij de Raad geen bezwaar. De gemeente-rekening 1949 is door de raadsleden onderzocht en tot voorlopige vaststelling wordt door hen geadviseerd. Deze rekening geeft bij de gewone dienst aan in ontvangsten een bedrag van 275.658,73 en aan uitgaven 270.693,70, zodat er nog een batig slot gevonden kon worden van 4965,03. De Kap. dienst is in ontv. en uitg. gekomen op een bedrag van 70.739,44. B. en W. stellen voor de jaarwedde Havenmeester en Ontvanger kaaigeld te ver hogen met 15 Vervolgens om tot vast stelling van de verordening Haven- en Kadegeld over te gaan. Meegedeeld wordt dat de omliggende gemeentebesturen geen bezwaar hebben tegen vaststelling, evenmin als de Kamer van Koophandel. Van „Schut- tevaer" is nog geen bericht binnen. De voorzitter deelt nog mede en bewijst dat aan de hand van enige cijfers, dat de haven en kadegelden zorgwekkend verminderen en het in de toekomst een probleem zal wor den hoe de uitgaven te dekken. Zo is er bijv. tot op heden in dit jaar nog maar 1700.ingekomen. Z.h.st. worden de voorstellen tot ver hoging jaarwedde havenmeester en kade- geldinner en de verordening goedgekeurd. EEN BIJDRAGE VOOR EEN HULDEBLIJK Voorgesteld wordt een bijdrage te ver lenen voor aanbieding van een huldeblijk in verband met het 70 jarig bestaan van „Accelerando". B. en W. stellen voor 70, te geven. De voorzitter wijst er op, dat het in de bedoeling ligt, dat de plaatselijke ver enigingen een huldeblijk geven en dat B. en W. van mening zijn, dat de gemeente hierin ook iets moet bijdragen. Vandaar dit voorstel. Dhr. Ridderhof vindt het bedrag voor een muziekvereniging niet groot. De voorzitter vermoedt dat het met de bijdragen van andere verenigingen wel vol doende zal zijn om een behoorlijk cadeau te kunnen aanbieden. Dhr. Ridderhof wijst er op, dat wanneer de muziekvereniging bijv. een instrument moet kopen dit ongeveer 300.- kost en dan is het nog geen nieuwe. Hij heeft daar om gedacht, dat de gemeente wel 100. kon bijdragen. Dhr. Moerland vraagt zich af, waarom men zo hoog moet gaan, terwijl aan de jubilerende schietvereniging volstaan werd met een medaille. Dhr. Ridderhof vindt, dat de muziek vereniging voor de gehele gemeente optreedt, zoals geregeld voorkomt bij verjaardagen van het Koninklijk Gezin. De heer J. L. Goedegebuure vindt 70. ook voldoende. De muziekvereniging is toch niet noodlijdend, zo beweert hij, gezien de gunstige resultaten van de gehouden bazar. Weth. Stols wijst er op, dat er instrumenten zijn, die 800,kosten. Het ligt in de hedoeling van „Accelerando" om al de instrumenten te laten nazien, wat ook hard nodig is. Geloof maar, dat zoiets niet weinig kost. Dhr. J. L. Goedegebuure merkt daar tegenover op, zulks toch niet betaald kan worden door de gemeente. De voorzitter: Neen, het moet alleen ge zien worden als een blijk van waardering. De heer J. Moerland vindt het voorstel van het Dagelijks Bestuur goed, maar voelt er niet voor om dat van Ridderhof over te nemen. Er is dan toch een tekort en dat blijft er. Weth. Stols vervolgens: „Wanneer alles samenspant ter plaatse, de verenigingen en coöperaties en dat is de bedoeling want daarvoor wordt deze week een ver gadering gehouden, dan kan er met bij voeging van het bedrag van de gemeente een degelijk cadeau worden overhandigd. Dhr. J. den Engelsman verklaart zich tegen. Dhr. G. Goedegebuure zegt niet tegen het huldeblijk te zijn voor de muziekvereniging. Deze muziek is ook kunst. Hij heeft nu echter gezien, dat dit jubileum op 6 Sept. gehouden zal worden met een feestje. Enige verenigingen zullen dan hun medewerking verlenen aan een zgn. festival. Dat is mooi, maar daarna wordt het weer feest met dans muziek en daar ben ik tegen, aldus dit raadslid. De voorzitter kan zich indenken, dat Dhr. G. hierover iets zegt, maar merkt op, dat dit al genoeg bekend is en met weet, dat het anders maar een rommel wordt. Dat moet nu eenmaal hier zo, en ik ben tegen een rommel. Weth. Stols zegt dat er bovendien een andere groep is die wel voor dansmuziek is. Dhr. G. Goedegebuure zegt dat dit hem evengoed bekend is, zelfs een grote groep en dat is jammer genoeg, maar daarom nog niet goed te keuren. De voorzitter wijst er daarna op, dat het hier uitsluitend gaat om een huldeblijk voor de muziekvereniging en dat men het ook zo kan doen, wanneer blijkt dat 70. ontoereikend zou zijn om dat cadeau te kopen men tot 100,maximum zou kunnen gaan. Dhr. J. Moerland: Hoe zit het nu eigen lijk. Er is een voorstel van B. en W. voor 70.een ander van Ridderhof voor ƒ100.en een derde van ƒ70.tot 100. Weth. Stols merkt op, dat wanneer die 70.voldoende is het dwaasheid zou zijn de 30.er bij te geven. Laten we het slechts in een noodgeval aanvullen. Dhr. J. Moerland houdt het op het voor stel van B. en W., dus een bijdrage van 70.Dit wordt dan in stemming ge bracht en alleen de heer J. den Engelsman verklaart zich tegen. EEN LAADMAST OP DE HAVEN Van de Coöperatieve Suikerfabriek „Put- tershoek" te Puttershoek is een verzoek in gediend om op de haven alhier een laadmast met steunboom te plaatsen voor het inladen van suikerbieten. De voorzitter zegt dat het Dr. L. D. A. LOOYSEN te Tholen, tel. 49 Dr. J. VERMET Nieuw-Vossemeer, tel. 10. de bedoeling is dit geval bij de sluis van de Suzannapolder op het eind van de haven te plaatsen. Met deze installatie kunnen de met bieten geladen wagens door middel van bakken in korte tijd worden gelost en de bieten in het schip overgebracht. De bedoe ling is dan dat de wagens in volgorde aan komen en dat zodoende in één dag een schip kan worden geladen. Wanneer de campagne afgelopen is, gaat de laadmast met steunboom weg en blijft alleen de be tonnen voet staan. Mogelijk kan ze op ver zoek ook gebruikt worden voor het laden of lossen van ander materiaal. B. en W, stellen voor dit verzoek in te willigen tegen een huur voor de grond van 50.per jaar. Deze laadmast wordt 17 meter hoog. Een en ander onder nader te bepalen voorwaarden. Alle leden keuren dit goed. Bij de rondvraag stelt de heer G. Goede gebuure nog voor om, nu de bijdrage aan de raadsleden met terugwerkende kracht op 5.per vergadering is gesteld, die 2. extra per lid van de vergadering van 5 Juli jl. ook nog maar te schenken aan de stichting „Het Vierde Prinsenkind". Dat vinden de andere leden goed en deze „pad vindersdaad" is tevens het besluit van de openbare vergadering. De voltallige gemeenteraad te Stavenisse kwam Vrijdag 10 Augustus 1951 in open bare vergadering bijeen. De notulen van twee vorige bijeenkomsten werden gelezen en vastgesteld. Bij de ingekomen stukken waren o.a. enkele goedgekeurde raadsbe sluiten; goedkeuring van de 8ste en 9e be grotingswijziging 1950, het verpachten van enkele stukjes grond, een gewijzigde jaar wedde van de ambtenaren ter secretarie en eveneens goedkeuring van het genomen besluit tot beloning van volontairs. Het Prov. Bestuur besloot de verhoging der vergoeding voor de raadsleden ad 5. per lid per vergadering reeds te laten ingaan met ingang van 1. Januari jl. Dit college had ook geen bezwaar tegen de hogere kosten voor de verbouw van de school. Van de Raadsleden Tazelaar, Hage en De Vos was bericht ingekomen, dat ze geen bezwaar meer hebben tegen demping van de sloot bij de O.L. School. De heer J. A. Q. Tazelaar verzoekt voor de verkoop van consumptieijs zijn winkel tot 's avonds 10 uur open te mogen houden van Maandag t.e.m. Vrijdag en Zaterdags tot 11 uur. B. en W. adviseren tot inwilli ging van dit verzoek, d.w.z. voor alle soort gelijke gevallen ook. De Raadsleden kunnen dit voorstel ook overnemen, zodat aan de overige instanties goedkeuring zal worden gevraagd. De Bank van Ned. Gem. bericht, dat de binnenkort aflopende kasgeldlening niet kan worden verlengd. B. en W. stellen voor elders een bedrag te bemachtigen. De Min. v. B.Z. bericht dat verschillende uitkeringen voor het gem. fonds met 5 zijn verhoogd, terwijl Ged. Staten bij het onderzoek van de gem. begroting 1951 is gebleken, dat nog enkele jaarwedden moeten worden verhoogd, waar voordien nog geen rekening mee kon worden gehouden. De gemeente heeft ook een ander ver heugend bericht ontvangen, nl. dat voorlopig een bijzondere uitkering van 5000,is toegezegd, waarvan 3500.gereserveerd moet worden voor de wegverbetering Sta venisseSt. Annaland. ER ZIT NIET ANDERS OP Minder prettig is voor de gemeente een volgend bericht, nl. dat Ged. Staten geen goedkeuring hechten aan het raadsbesluit om 10.000,uit te trekken voor ver betering van de gemeente-woningen (vml. armenhuizen), daar dit college van mening is, dat deze woningen niet voldoende ren dabel zullen worden. Daarom wordt gead viseerd om ze te verkopen. Dit laatste zou den B. en W. dan ook maar willen voor stellen (voor de tweede maal). Dhr. Hage kan dat niet erg vatten. Een sloot, die helemaal niet rendabel kan zijn, mag gedempt worden en daarvoor wordt het uitgetrokken bedrag wel goedgekeurd, maar van iets waar men in elk geval nog gemak heeft, wordt afgewezen. Hij vindt het maar een zeer moeilijk geval om in deze iets te besluiten. Het wordt alles maar weg geven, want de grond daar is eigenlijk nog meer waard, dan de woningen zullen op brengen. Dhr. de Vos herinnert zich het spreek woord: „Die z'n goed verkoopt, verarmt". En nu zien die gemeentewoningen er wel niet fraai uit, maar dat zien vele andere huizen in Stavenisse ook niet en ze zijn toch op te knappen. De voorzitter ziet geen andere oplossing dan te verkopen. Weth. v. d. Slikke vindt een vergelijking, zoals dhr. Hage voorstelt met het dempen van de sloot niet juist. De woningen zijn na verkoop nog dienstbaar. Ze blijven be woond. De weg is dat de bewoners ze zelf kopen. Daarmee is dhr. Hage het roerend eens. Dhr. van t Veer vindt het jammer, dat ze destijds niet direct verkocht zijn. En of men nu weer hetzelfde bedrag zal krijgen. „Dat is het risico van de handel", merkte de voorzitter laconiek op. Dhr. Tazelaar kan ook moeilijk een andere weg vinden, maar wanneer ze weer publiek moeten verkocht, dan onvoorwaar delijk aan de hoogste bieder gunnen. Niet zoals vorig maal moet het gaan, zodat men afhankelijk is van B. en W. De voorzitter vindt dat best: de hoogste bieder heeft het recht. Weth. v. d. Slikke is verheugd, dat dhr. Tazelaar dit nu naar voren brengt. Dat is immers altijd z'n standpunt geweest. Alleen moeten er enkele voorwaarden zijn, zoals financieel draagkrachtig, geen handelingen met die huizen, welke in strijd zijn met de hinderniswet, enz. Daarom wil hij de gun ning wél aan het Dagelijks Bestuur houden, maar is er overigens even hard voor, dat de hoogste bieder ze krijgt, wat ook logisch is. Dhr. Tazelaar: Dus publiek en voor elk bod. Geen sprake meer van terugtrekken. Weth. v. d. Slikke herhaalt de gunning te willen aanhouden. Dhr. Tazelaar: Dan krijgen we weer gemodder. Dhr. Hage is er ook voor de gunning aan te houden. Het wordt een publieke verkoop, dus weet ieder wie de hoogste bieder is en kan er nooit een onderhandse gunning plaats hebben. En aan zekere voorwaarden, zoals weth. v. d. Slikke die heeft opgesomd, moet men toch voldoen vindt deze spreker. Om ieder in de gelegenheid te stellen de verkoop bij te wonen, zullen de woningen 's avonds worden verkocht. De Raadsleden zien geen andere mogelijkheid dan verkopen, zodat hiertoe z.h.st. wordt besloten voor elk bod met het gunningsrecht aan B. en W. In verband met enkele verhogingen wordt de jaarwedderegeling voor de wethouders gewijzigd. In verband met de verbouw school en aanleg speelterrein vraagt dhr. J. A. Nortier aan de gemeente gebruik van een toegangs pad naar zijn woning. Voor een gld. p. jaar wordt dit toegestaan tot wederopzegging. Vastgesteld wordt een ontwerpbesluit jaarwedderegeling secretaris en ontvangers. Enkele omwoners verzoeken het Haven pad niet met palen af te sluiten, zoals dat in vorige raadsvergadering naar voren is gebracht, daar dit moeilijkheden kan ver oorzaken bij ziekte, brandgevaar, bezorging van brandstoffen, enz. De voorzitter zegt, dat dit ook niet de bedoeling was en men met een bord: ver boden inrij voor wagens, enz., zou volstaan. De voorzitter wijst er tevens op, dat men ontheffing kan vragen, zoals bijv. voor de hiervoren geopperde bezwaren. Met het even aanvragen om deze ontheffing is men klaar. Daarna komt een voorstel ter tafel om een wijziging aan te brengen in de Alge mene Politieverordening, mede ook al in

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 1