Plaatselijk Nieuws H A M E R S jg steunschoenen DE DUIF URIS0 dee* Veilingberichtcn Met IVOROL: elke tand een brillant! Speciale aanbieding ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN BERGEN OP ZOOM OUD-VOSSEMEER Zeer belangrijk. ST. ANNALAND U presteert méér onder het genot van de geionde en verfrissende STAVENISSE JURKEN TERHORST ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS daarmee eens. Dat zal dus gebeuren. Dhr. van 't Veer, vraagt eveneens of er al iemand is aangewezen voor de leegstaan de gemeentewoning. De voorzitter antwoordt ontkennend, er is ook nog door niemand om gevraagd. Dhr. van 't Veer: Er staan er toch genoeg op de lijst. Tenslotte zegt deze spreker, dat hij hard blij is, dat het plan verbouw school voort gang heeft: Hij hoopt dat er de nodige spoed zal worden betracht. Na nog een enkele opmerking gaat de Raad over in besloten zitting. Dokter R. C. Renes te Oud-Vos- semeer, tel. 19. Dokter H. Mengër te St. Filips- land, tel. 20. NAAR HET ZUID-OOSTEN De Thoolse reisvereniging maakte Woens dag 18 Juli een uitstapje naar Z.-O. Ne derland. 42 leden maakten de tocht mee. Het ging via Eindhoven naar Overloon waar het Oorlogsmuseum werd bezocht. Daarna een kijkje in Berg en Dal, Wage- ningen en Velp, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Van de Grebbeberg ging het naar Avifauna in Alfen om over Utrecht de terugreis weer te aanvaarden. ERNSTIG ONGEVAL De ongeveer 9-jarige zoon van de fa milie B. den Engelsman werd Donderdag avond 19 Juli al fietsende aangereden door de vrachtauto van D. V, uit Poortvliet, juist op de hoek van de Bebouwdendam en de Eendrachtsweg. De bestuurder zag het even te voren aankomen en remde zeer krachtig, maar kon niet meer voorko men, dat de fietser in botsing kwam met de wagen en daardoor op de straat werd geslagen. Dokter Duinker, die eerste hulp verleende constateerde een ernstige hoofd wonde en een gecompliceerde armbreuk. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. NAAR DE BONDSDAG Woensdagmorgen jl. om ongeveer 7 uur vertrok de knapenvereniging op Geref. Grondslag naar Rotterdam, waar de Bonds dag werd gehouden. In de „Perenhof kwa men de verenigingen uit vele plaatsen van ons land bijeen. Het was de heer H. Leo nard, die de bijeenkomst opende met het laten zingen van Ps. 75 1 en 6 om ver volgens een inleiding te houden, getiteld: „Wij allen...". COLLECTE De op 14 Juli gehouden collecte voor Hulp aan Gerepatrieerden uit Indonesië bracht 36.03 op. De medewerkenden, ge vers en geefsters worden hartelijk dank gezegd. GESLAAGD Bij het te Den Haag gehouden examen slaagde door eigen studie onze stadgenoot dhr. M. Berrevoets voor het 1ste gedeelte C voor werktuigkundige. WEDVLUCHT VILVOORDE Afstand 69 km. Eerste duif 1.46.2. Laat ste duif 2.21.21. Wind was noord-oost en er waren 288 duiven in concours. H. Verkerke 1 93, C. Soomers 2 10 22 58, J. Praat 3 4 13 21 26 28, L. Jansen 5 71, D. de Groot 6 57 60 74 78. D. Jansen 7 36 37 46 77. J. Deurloo 8 9 12 31 59 87 88. Th. Steketee 11 33 47 84, A. J. v. d. Berge 14, J. de Boef 15 27 86, S. Kwist 16 42 61 62, M. Nijs 17 45, F. Koppenhol 18 19 55, D. Burgers 20 24 34 83 85, L. Laban 23 81, Gebr. Moeliker 25 48 76 79 82 90 92 95, L. M. de Heer 29 43 56 73, S. Jansen 30, A. Wagemaker 32 41 53 54 65 66, L. Goedegebuure 35 51 70. Joh. Baaij 38 68 80 89 91. M .Ta- zelaar 39 69 75, G. Soomers 40, B. Schot 44, M. Aalbrechtse 49, A. de Jonge 50 63 64, Jac. Jansen 52 72, V. Laban 67, L. Soomers 94 96. VERGADERING In de Vrijdag jl. gehouden algemene ver gadering van de voetbalvereniging Tho- lense Boys werd een definitief bestuur ge kozen bestaande uit de heren M. C. Meer man, voorzitter, J. Deurloo, M. Korsman, Joh. Schot en A. Jansen. Besloten werd om het bestuur in zijn geheel als elftalcommis sie te benoemen met daaraan toegevoegd de heer H. G. van Poppel. De voorzitter deelde mede dat er door een onbekend gever een nieuwe bal was geschonken, waarvoor hartelijk dank werd gebracht. Uit deze gift blijkt dat er nog medeleven met de voetbalvereniging is en de wens werd uitgesproken dat er nog maar enkele van deze gevers mogen volgen. Gezongen werd daarna het bondslied: Wilt heden nu treden en „gelukkig Vader land". Ds. C. A. Korevaar kwam toen aan het woord en hield een onderwerp, getiteld: „Vroeg op". Na nog enige liederen, die werden begeleid door mevr. M. G. Grim- berg-Huyser en de heer J. C. de Goey, or ganist van de Hoflaankerk ging men aan een gezamenlijke maaltijd. Na de middag werd de tunnel bezichtigd en een rondvaart gemaakt door de Rotter damse havens. Andere verenigingen be zochten weer de diergaarde Blijdorp. Ongeveer kwart over tien was de Thool se vereniging weer op haar uitgangspunt terug. Ze kan op een mooie Bondsdag terugzien. ZWEMWEDSTRIJDEN Het zomeravondprogramma werd Zater dag jl. vervolgd met een concert door de harmonie „Concordia". Het was prachtig weer en de belangstelling was evengoed. Jammer, dat de jeugd niet zo stil was, als dat bij een vorig concert het geval is geweest. Het kan, dat is gebleken en daarom zou iedere muziekliefhebber het toch zeer op prijs stellen, wanneer de jeugd hieraan ook wat meer aandacht schonk. Laten de ouders hen daarop wijzen. Voor a.s. Zaterdag brengt „Tholen Vooruit" zwemwedstrijden in de put van Bona Fides. Aanvang 2 uur. Bestaande uit borst- en rugzwemmen, estafette en gecos- tumeerd sprietlopen. Voor dit aantrekkelijke programma verwijzen wij U naar de ad vertentie voorkomend in dit nummer. CURSISTEN GEDIPLOMEERD Dinsdagmiddag jll. werd in de Land- bouwhuishoudschool alhier de eindles ge houden van de twee-jarige primaire cursus. Behalve de vice-voorzitter van het kring- bestuur der Z.L.M., de wnd. consulente mej. C. Bogert, de heer Groenewege, se cretaris kring Tholen der Z.L.M., de da mescommissie van toezicht, wethouder v. Westen en de learen, waren ook verschil lende moeders van de cursisten aanwezig. Na een welkomstwoord door de vice- voorzitter van de Z.L.M. Kring Tholen werden enkele liederen gezongen en door de leerkrachten verschillende vragen ge steld. Uit de antwoorden bleek, dat er niet was stilgezeten. Integendeel, telkens weer moet men concluderen hoe nuttig deze cur sussen voor de meisjes zijn. Het was mevr. Klompe, die de diploma's met een toepasselijk woord uitreikte. Mej. Bogerd feliciteerde de leerlingen met het behaalde succes en dankte de leerkrachten en de commissie van toezicht voor de ge dane moeite. Namens de Bond van Platte landsvrouwen sprak mevr. Bierens-van Poortvliet een kort woord, daarna mej. Koopman, de directrice, mede ook namens de andere onderwijzers en dankte Corrie Meerman namens de geslaagden voor het goede onderwijs om tenslotte enige fraaie cadeaux aan te bieden. Even een consumptie en toen werd nog door enige meisjes een mooie A.B.C.-rijm voorgedragen. De aangifte voor de nieuwe cursus is goed, zo deelde de heer Kooijman mede. Er zijn hiervoor 34 leerlingen ingeschre ven. Ook de vervolgcursus is voldoende bezet. Hij dankte tenslotte voor de grote belangstelling, waarmee ook deze eindles weer tot het verleden behoorde. De geslaagden zijn: Annie van Olffen, Janny Deurloo, Marie Contant, Aartje van Driel, Neeltje Knuist, Corrie Meerman, Jo v. d. Berge, Jo Schot, Hetty Goosen, Rina Geilings, allen te Tholen. Adri Riedijk te St. Maartensdijk. Corrie Murre en Greta van As te Poortvliet. Rie Hendrikse, Willie Deurloo, Adrie Stoel en Nelly Mol te Sta- venisse. MUZIEKAVOND De door de Bond van Muziekgezelschap pen vastgestelde muziekavond voor Oud- Vossemeer wordt a.s. Zaterdag gehouden. Het ligt in de bedoeling de afgevaardig den van de deelnemende verenigingen en dat zijn alle Thoolse corpsen om 4.30 uur te ontvangen, terwijl ongeveer 5 uur de optocht wordt gehouden om deze met een ensemble-mars te besluiten. Om half zeven beginnen de concerten. Gast- vrouwe is het Oud-Vossemeerse muziek gezelschap onder leiding van dhr. Dubois en voorzitter De Graaf. Bij gunstig weer zal het dus Zaterdagavond druk zijn in de ge meente. Op veler verzoek gaat onze SEIZOEN OPRUIMING nog 1 week door. De bedoeling was deze te eindigen op Zaterdag 28 Juli. Dus thans ver lengd tot Zaterdag 4 Augustus. Vele nieuwe aanbiedingen, b.v. Interlock herenonderbroek f 1.98. Fa. A. F. POLLIE Zn. Oud-Vossemeer. (Adv. Ingez. Med.) GESLAAGD Voor het toelatingsexamen electro-tech- niek tot de M.T.S. te Dordrecht slaagde dhr. A. W. van Poortvliet, alhier. DE JEUGD OP REIS. Ja, de leerlingen van de 5 hoogste klas sen der chr. school hebben het Maandag 16 Juli wel bijzonder getroffen met de schoolreis. Het weer, dat hierbij toch een grote rol speelt, had men niet beter kunnen wensen. Want het was op die mooie zon nige Maandag zelfs niet te warm. Er was afgesproken, dat allen die mor gen om half zeven in school zouden zijn. Laat er op deze „schooldag" nu niemand te laat zijn geweest. Integendeel. De dag opening begon op de gebruikelijke wijze. Het was nauwelijks 7 uur geslagen of daar reden de 3 bussen van de firma v. d. Klun- dert, gevuld met 113 schoolkinderen en 10 begeleiders het dorp uit, nagewuifd door vele moeders, die ook al niet anders deden dan over het prachtige weer roepen. De eerste stopplaats was de Moerdijk. Er werd slechts even „gelucht". Men reed kwart voor tien door de Rotterdamse tun nel en kwam vervolgens op de eerste grote attractie van deze dag: de Blijdorpse dier gaarde. Nou, daar is genoeg te zien. Met de lift ging het naar de uitkijktoren, waar men een pracht gezicht heeft op de Rotter damse havens; de lift alleen was trouwens al iets bijzonders voor de kinderen. En de verschillende dieren... ze waren interessant genoeg tot het ogenblik, dat men de speel tuin in de gaten kreeg. Want een speel tuin, dat is toch altijd maar het meest aantrekkelijke voor de kinderen. Het was echter nog te vroeg. Eerst eten in de Ri- vièra-hal, dan nog de rest van de dieren tuin bekeken en toen... ja toen er op los in de speeltuin: wippen, schommelen, glij den, draaien. Dat de broeken die avond enkele milimeters dunner waren moet men er als moeder wel voor over hebben. Van de speeltuin ging het naar de Spido- bootjes om een rondvaart te maken door ."'-ÏAS'SWS ■Wka uwg°m de Rotterdamse havens. Het was er fan tastisch druk met de schepen en de kin deren zowel als de geleiders hadden ogen te kort. Daar ging 1.30 uur mee heen en het was ongeveer 4 uur dat men op de Coplsingel even door het postkantoor liep om hiermee het verschil te laten zien tussen het St. An- nalandse kantoortje en het enorme bouw werk van de P.T.T. te Rotterdam. De Bijenkorf, waarin vanwege de uitverkoop duizenden bezoekers waren werd door de schooljeugd helemaal overbevolkt. Het was daar door de grote drukte zeer moeilijk alle kinderen in de gaten te houden, maar om ongeveer half zes had men ze toch weer in de bus en ging het opnieuw naar de tunnel. Ditmaal werd uitgestapt en via de wandelgang met roltrap kwam men aan de overkant van de Maas. Een ijskiosk had daar een gelukkig ogenblik en een beste dag door de St. Annalandse schooljeugd. Via Moerdijk ging het naar de omgeving Breda waar nog een klein uurtje werd zoekgebracht in een speeltuin. De versnape ringen, die er de hele dag tussen door kwamen waren wel zeer talrijk. Zo was het goed 9 uur, dat de 3 bussen weer op het schoolplein arriveerden, de kinderen wat vermoeid maar gelukkig met deze prachtige schoolreis en de begeleiders nog gelukkiger dat alles zo vlot en goed was verlopen. Na de dagsluiting huistoe waar de monden nog eens los kwamen en de voornaamste indrukken van die dag werden verteld. Later zullen zeker nog wel details zijn gevolgd over deze geslaagde schoolreis. De weersverwachting voor Donderdag 19 Juli was zodanig, dat men de hoop op eenzelfde mooie dag als Maandag moest laten varen. Zeker, het zou overwegend droog blijven, maar de overdrijvende wol kenvelden zou het zonnetje toch meest doen schuilgaan. Ja, dat was de verwachting. Maar de uitkomst was een meevaller. Zoals Maandag vertrokken nu leerlingen van de Openbare School onder een stralende och tendzon. Ja ochtendzon, want het was nauwelijks 5 uur toen de bussen opnieuw door verschillende moeders werden uitgeleid. Wat een teleurstelling was het voor een drietal kinderen, dat ze juist die dag ziek waren. Kunt U zich die ramp indenken wanneer men als kind een heel jaar voor een schoolreis heeft gespaard om enkele dagen of één dag voor dat grote gebeuren juist windpokken of mazelen te krijgen Zo'n teleurstelling is eigenlijk met geen pen te beschrijven. En dan is het nog een meevaller, dat het er bij drie blijft, wanneer dergelijke, op zichzelf gelukkig vrij ongevaarlijke besmet telijke ziekten de ronde doen in een dorp, zoals thans hier het geval is. Maar nogmaals, voor die drie was het toch wel heel erg. En het „een volgende keer beter" is maar een schrale troost. Maar om nu op die schoolreis terug te ko men, wat is ook deze dag meegevallen. Niet „overwegend droog", maar de hele tijd droog. En niet slechts af en toe de zon, maar vrijwel de gehele dag. Dan kan een uitstapje ook niet mislukken. Moerdijk was ook Donderdag de eerste stopplaats, ver volgens ging het naar Rijswijk waar een consumptie werd gebruikt in Drievliet met z'n mooie speeltuin. Nee, daar nog niet in, dat kwam nog wel. Eerst andere program mapunten afwerken. Een wandeling op het Binnen-, het Buitenhof en rond de Vijver berg in Den Haag, een kijkje voor het Vredespaleis, het behoorde in feite allemaal nog tot de inleiding van de dag, zij het dan reeds een interessante inleiding. Het begin van de grote pret lag op het Scheveningse strand, waar binnen enkele minuten het merendeel van de jeugd aan het pootje baden was. En dan waren daar toch ook de ezeltjes, die al gauw een druk ver voer kregen vanwege de St. Annalandse jeugd. Verveeld had men er zich nog geen minuut, toen het tijd was om op te breken. Weinige kilometers verder lag de volgende attractie: het Wassenaars dierenpark. „Meester, wat is dit nu en meester kijk daar eens". Dat zijn zo de gebruikelijke uitroepen bij een jeugdbezoek aan het dierenpark. In deze mooie natuur werden ook de boter hammen aangesproken. Het was al dicht bij half vier, toen men weer naar Rijswijk terugkeerde om nu het echte bezoek aan de grote speeltuin Drievliet te brengen. Ja, wanneer men al een keer of vier op reis is geweest, gaat men ook als kind al criti- seren. En dan betekent zo'n speeltuintje met slechts een glijbaantje en één schommel niet zo veel meer. Nou, over attracties was er in die grote speeltuin niet te klagen. „Dat was er pas eentje", was dan ook de goed keurende conclusie van de jeugd. De laatste attractie wachtte hen op St. Annaland, waar op verzoek de muziekver eniging „Accelerando" zoals gebruikelijk voor het muzikale welkom zorgde. En de kinderen, vergezeld van vele ouders, had den nog voldoende enthousiasme over om de „schitterende kleuren" uit volle borst mee te zingen. Op het schoolplein dankte de voorzitter der Oudercommissie alle medewerkers, in zonderheid de begeleiders en „Accelerando" na de aanwezige ouders te hebben verze kerd, dat het weer een prachtige toch was geweest, waarvan de kinderen veel genoten hadden. En daar was niets te veel mee gezegd. Tenslotte gingen Vrijdag de klassen 2 en 3 van de Chr. School naar Tilburg. Die kleintjes behoefden niet zo vroeg het bed uit. Eerst om 8 uur werd vertrokken. Ook hier moesten jammer genoeg een 3tal kin deren wegens ziekte verstek laten gaan. Het weer was toen inderdaad minder mooi, maar gelukkig bleef het de gehele dag droog. Men kan zich indenken dat de kin deren, waarvan het merendeel wel nooit in een dierentuin geweest was, ogen te kort kwam in Burger's Dierenpark. En in de speeltuin met het mooie natuurbad „De Waranda" te Oosterhout hadden ze nog graag veel langer willen blijven. De bege leiders hadden het deze dag heel wat rusti ger, dan met de veel grotere groep van Maandag. Ongeveer 8 uur waren allen zon der enig mankement of U moet een ge scheurde broek ook meetellen weer op St. Annaland terug. Ja, de St. Annalandse schooljeugd heeft het dit jaar bijzonder goed getroffen. SCHOOLGELDEN De gemeenteontvanger alhier herinnert er de aangeslagenen aan, dat de navordering of terugbetaling van schoolgelden over de jaren 1945/46 tot en met 1950/51 zal kun nen plaats hebben op de oude gemeente secretarie en wel op Woensdag 1 Augustus 1951 des namiddags van 2 tot 8 uur. Een en ander staat duidelij aangegeven op de dezer dagen verzonden aanslagbiljetten. GESLAAGD Te Den Haag slaagde na het doorlopen van de Zeevaartschool te Scheveningen en voor het diploma Stuurman B onze dorps genoot Rinus Quist. BURGERLIJKE STAND over de maand Juni 1951 Geboorten: 11 Juni: Johanna Adrlana, dochter van I. Overbeeke en van C. H. Moerland. 14 Juni: Maria Cornelia, dochter van M. P. v. Engelen en van J. C. Droogendijk. 22 Juni: Pieternella Cornelia, dochter van L. Potappel en C. P. Hage. 27 Juni: Willem Jan, zoon van J. J. Beeke en van J. J. van der Reest. 28 Juni: Marinus Jan, zoon van C. de Rijke en van C. H. van Haaften. 'n Nieuwe collectie tegen extra lage prijzen zie onze etalages Bergen op Zoom Huwelijksaangiften: 8 Juni: Neleward van 't Veer, 21 jaar en Helena Leune, 18 jaar, beiden wonende te Stavenisse. 16 Juni: Jan Johannes Kik, 22 jaar, wo nende te Oud-Beijerland en Neeltje An- drina Smitse 20 jaar, wonende te Stave nisse. 29 Juni: Marinus Eerland, 50 jaar en Lena Dirkje Eerland, 46 jaar, beiden wo nende te Stavenisse. Huwelijken: 21 Juni: Neleward van 't Veer, 21 jaar en Helena Leune, 18 jaar, beiden wonende te Stavenisse. Overlijdens: 29 Juni: Willem Luijk, 75 jaar," echtge noot van Johanna Quist. Levenloos aangegeven: 9 Juni: een kind van J. M. Moerland en J. Gebraad. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Geen. Vertrokken: C. Dorst naar Delft. BEVORDERD Tot de U.L.O. school te Tholen zijn toe gelaten: Dies van Gorsel en Cor Breure. Bevorderd van 1 naar 2: Wim Schot en Steef Verjaal. Van II naar III: Jopie Muller, Jack Slingerland en Leen Janssen Gzn. Van III naar IV: Adri Muller, Marie Slager en Marie Quist (allen met lof). BRAND VOORKOMEN Maandagmorgen hoorden buren het ge schrei van kinderen in het woonhuis van de heer J. Quist, gelegen in de schoolstraat. Daar de ouders niet thuis waren, brak men de deur open en kwam tot de ont dekking, dat er een petroleum toestel in brand stond. Het werd met zand geblust, zodat erger is voorkomen. AFSCHEID In feite was het al 30 Juni jl„ dat de heer J. M. v. d. Graaff voor de laatste dag het P.T.T.-bedrijf diende als kantoorhouder van deze gemeente. De directeur van het P.T.T. kantoor Tholen, de heer G. J. Meezen, nam namens het P.T.T.bedrijf officieel afscheid van dhr. de Graaff. Na woorden van lof en dank gebracht te hebben aan dhr. v. d. Graaff voor de vele jaren van trouwe dienst, overhandigde hij hem de P.T.T.medaille en een P.T.T.kalender op standaard. Hij wenste dhr. v. d. Graaff nog vele jaren toe om van een welverdiende rust te genieten. Op Woensdag 18 Juli jl. werd het P.T.T. personeel van het eiland Tholen in de ge legenheid gesteld persoonlijk afscheid te komen nemen, waarvan velen gebruik maakten. WEDVLUCHT VILVOORDE Afstand 73 km los 12.45. 1ste duif 13.53.05 laatste 14.16.51. Er waren jonge duiven in het concours. C. Scherpenisse, St.M: 1 15 29 31 41. J. Hage Pvl: 2 14 18 20. J. v. Nieuwkerk Pvl: 3 5 23. I. v. d. Hoek, St.M: 4 7 10 12 24 25 38 43 44. Gebr. Pleune Pvl. 6 36 37 39. L. Hage Pvl.: 8 16 27 28 40. M. K. Speyer Pvl. 9 26. G. de Jonge Pvl: 11 19 22 35 42. J. Hartog Pvl. 13. B. Suurland 17. G. Kleppe 21. C. Jansen Pvl.: 30. J. v. Dijke Pvl: 32. M. K. Deurloo Pvl: 33. J. Bevelander, Sch.: 34. BEVORDERD van de le naar de 2e klasse R.H.B.S. te Bergen op Zoom L. J. van Doorn. TOCHT OUDEN VAN DAGEN Op 18 dezer starten te ongeveer 10 uur 19 auto's met 57 ouden van dagen, ver gezeld van 2 motorrijders der Rijksverkeers- politie en 1 burger-motorordonnans voor een tocht naar Antwerpen. Aan de grens bij Putte, welks overgang zonder stoornis verliep, voegden zich 3 motorrijders der Belgische verkeerspolitie bij de stoet, die te 11.30 uur de stad be reikte. Onder leiding der Belgische politie motorrijders werd 'n route langs de Schelde gevolgd, waarbij vanaf een hoog punt een schitterend gezicht werd gekregen op de rivier met de talloze grote en kleine schepen. Vervolgens vond een bezoek aan de voetgangerstunnel plaats, welke tunnel onder de Schelde loopt, en waarbij zowel van de lift als van de roltrappen gebruik werd gemaakt. De service der Belgen was uit stekend. Dwars door de stad ging het daarna op de diergaarde aan, waar met veel smaak de uitgedeelde belegde broodjes werden ge nuttigd. Het bezoek aan de fraaie dier gaarde met zijn uitgebreide collectie veelal prachtige dieren nam ongeveer 2 uren in beslag. Tijdens dit bezoek werden vele kiekjes genomen. Te 16.30 startte men, wederom onder leiding der Belgische motorpolitie voor een door deze politie uitstekend uitgedachte tocht door het gehele havengebied, hetgeen een imposante aanblik opleverde. Met een grote omweg arriveerde het gezelschap te 18.15 bij hotel „William" te Hogerheide, waar een uitgebreide koffietafel klaar stond. Na een gezellige maaltijd werden nog enige foto's genomen. Via Huybergen en Wouw ging de rit THOLEN 20 Juli: Eerstelingen, bonken 14.Gew. 13.5613.96. Poters li.50. Kriel 7.11. Doré: gew. 13.6214.20. Bintje 12.93. Alles per iOO kg. Aanvoer totaal 60 ton. Boontjes 0.60 p. kg. 23 Juli: Eerstelingen, bonken 14.80. gew. 13.05. Poters 11.63. Kriel 7.33. Doré: gew. 13.54—13.70. Bintje: gew. 12.03. Witte eigenheimers: gew. 14.Poters 11.63. Kriel 7,33. Aanvoer totaal 35 ton. Pr. bonen 0.58 per kg. 24 Juli: Eerstelingen: bonken 11.1312.11 Gew. 11,54—12.00. Poters 10,71—11,05. Kriel 7.03. Doré: gew. 12.36. Bintjes: gewone 10.30. Boontjes 0.52 p. kg. 25 Juli: Eerstelingen, bonken 11,07. Ge wone 11,97. Poters 10,15. Kriel 6.Doré gewone 12,21. Bintjes gewone 10,64. Eig. gewone 11,3012,76. Alles per 100 kg. Totaal aanvoer 40 ton. Pr. bonen 0.47 p. kilogram. ST. MAARTENSDIJK 23 Juli: Bintje 12,00. Drielingen 8,80. Doré 13,Kriel 5,70. Aanvoer 400 kisten 24 Juli: Eig. 13.60. Eerstelingen 12,10. Bintje U,Doré 12,90. Drielingen 7,70 7,80. Bonken 11,Kriel 5.80. Dubbele bonen 50,Alles per 100 kg. Aanvoer aardappelen 650 kisten. nu huiswaarts, waar de bevolking met de muziekvereniging „Eendracht" voor een hartelijke ontvangst 'zorgde. De leiding van het gezelschap was vol lof over de Belgische en Nederlandse motor politie, die op waarlijk schitterende wijze de autocolonne door het intens drukke Ant werpse verkeer heen loodste. Op de pui van het gemeentehuis brach ten Burgemeester Bouwense en namens de ouden van dagen de heer J. H. Hage dank aan allen, die aan het welslagen van deze tocht hun medewerking hadden verleend. ENKEL GEBROKEN De echtgenote van K. v. d. Velde viel met een emmer melk. Zij brak haar enkel en werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Voor de eerste keer na 12 weken zijn wij niet bij de Fa. Nieuwkerk Zn. geweest, om te informeren naar zijn op 8 Aug. te maken reis. De reden hiervan is heel simpel. Deze week immers vullen al de klanten hun zegelboekjes uit de enorm lange lijst met reisaanbiedingen (276 zegels). Laten wij dhr. Nieuwkerk deze week met rust, wij raden U aan dit niet te doen, doch zo gauw mogelijk de zegelboekjes te vullen. De keuze is nu nog zeer groot, doch ongetwijfeld zullen verschillende aanbiedingen spoedig uit verkocht zijn. Wees er dus als de kippen bij, de eersten hebben de grootste keuze. Adv. Ing. Med. DIJBEEN GEBROKEN Zondagmorgen was iemand per bromfiets uit Putte naar de zeedijk alhier gereden en kwam op de steenglooiing te vallen, waar bij hij zijn dijbeen brak. Dokter Helleman van Scherpenisse verleende geneeskundige hulp en bracht de man naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom. GESLAAGD De onderwijzer de heer A. Mol slaagde voor het eerste examen acte Hoofdonder wijzer. MOTOR UITGEGLEDEN De heer F. de Braber begaf zich per motorrijwiel naar Noord-Brabant naar de uienplukkers. In een landweg met losse koolas gleed de motor onderuit met gevolg dat zijn voet beneld geraakte tegen een paal. Hij moest met een gebroken voet naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Het slachtoffer is mede gehandi capt, omdat hij midden in het seizoen zit, nl. de controle op 25 ha witte uien. BRANDWONDEN OPGELOPEN Een koopman uit Bergen op Zoom in borstels, enz. startte Maandag jl. zijn motor kerrie, die gelijk in brand vloog. De man die maar een been heeft kon niet van het voertuig afkomen en liep ernstige brand wonden op. Hij werd naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd Ook het voer tuig en de koopwaar werden aanzienlijk beschadigd. Egyptisch linnen regenmantels (dubbel) vanaf I 39.75 Prima wollen gabardine regenmantels vanaf I 69.- Grote sortering gummi regenmantels vanaf 11 2.50 II MODEHUIS 91 BERGEN OP ZOOM Kremerstraat 12 Telefoon 104 VOETBAL Zaterdagmiddag speelde de pl. voetbal club een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nieuw-Vossemeer. Het werd 66. Zaterdagmiddag speelde op de Heense Molen de Polderse Voetbalvereniging een vriendschappelijke wedstrijd tegen de ver eniging van bovengenoemd plaatsje. Tot de rust was de stand 20 in het voordeel van de Polderse vereniging. Deze stand werd geplaatst door de rechtbinnen J. Zuidweg en de spil L. Verhage. Na de rust werd de situatie anders. Hoewel de rechtsbinnen, de spil en de keeper prima spel leverden, was de eindstand 42 in het voordeel van de ploeg van de Heense Molen. 25 Juli: Eig. I 12,60—13,60. Driel. 7,80 8,60. Bonken 10,20. Dubb. bonen 47, Aanvoer 800 kisten aardappelen. 26 Juli: Eig. 11.10. Eerstelingen 11.30. Bintje 10.1010.80. Bonken 10.20—14,10. Driel. 7,007,60. Voer 5.70. Dubb. bonen 45,00. Aanvoer 1300 kisten aardappelen. Donderdag had ook de le uienveiling plaats, levering voor 11 Aug. Geveild wer den 60 ton uien voor 15.30 per 100 kg. ST. ANNALAND 26 Juli: Doré 11.71. G. Eig. 10.11—11,26. Driel. 8.11—7,69. Voer 5,80. BI. Eig. 10, 10,53. Driel. 7,02. Bintjes 10.02—10,18. Driel. 7,50. Aanvoer 108 ton. SCHERPENISSE 26 Juli: Doré 11.74. Eerstel. 10,66. Eig. 10,00—10,82. Driel. 7.50. Voer 5,82. BI. Eig. 10,00—10,19. Driel 5.83. Bintje 10,00 10,02. Aanvoer 65 ton. Zondag 29 Juli 1951 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. De Bres 3 uur Ds. R. C. v. Putten Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. Possen uit Zwijndrecht (Grote Lint) Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Ned. P r o t. Bo n d Geen Dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Leesdienst 6.30 uur Ds. R. C. v. Putten Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Cand. Baaijen uit Ber gen opZoom Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. J. van Dijk Collecte Ziekenfonds Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Donderdag 2 Augustus 7 uur Ds. Lig- tenberg van Rotterdam STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. J. Enkelaar van Vrees wijk. - Voorm. Bed. H. Doop. Oud-Geref. Ge me en te 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst (vac. Tholen) 2 uur Ds. de Bres - Doopsbediening. Maanedlijkse collecte verwarming Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. Molenaar uit Groningen SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Brons Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Dinsdag 31 Juli nm. 7 uur Ds. Honkoop POORTVLIET Ned. Herv. Kerk J0 uur Ds. de Lint 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Fossen uit Zwijndrecht Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Bediening H. Doop Beide diensten extra collecte voor de kerkvoogdij. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Hedenavond 7 uur Ds. Dieleman van Yerseke Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. Everaers uit Venlo SCHERPENISSE In verband met het feit dat verschillende leden der Ned. Herv. Kerk bezwaar maak ten tegen de verplichte hoofdelijke omslag, besloot de Kerkvoogdij bij wijze van proef deze verplichte bijdrage te vervangen door een vrijwillige gift. Daartoe is een circulaire aan de leden gezonden, waarin wordt op gewekt naar vermogen te geven, zodat een verplichte bijdrage kan achterblijven. POORTVLIET Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. Boezer te Eethen en Drongelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2