Plaatselijk Nieuw 3.80 „DE ZOOM" ZONDAGSDIENST ARTSEN Dokter L. D. A. Looysen te Tho- len, tel. 49. Dokter J. Vermet te Nieuw-Vos- semeer, tel. 10. THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND Morgen weer de Oud-Vossemeerse Course STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK ST. FILIPSLAND POORTVLIET ANNA JACOBA POLDER PREDIKBEURTEN SPORTHOEKJE HERENCOSTUUMS DAMESMANTELS f 4.75 BERGEN OP ZOOM ALBERT HEIJN maakt u het leven GOEDKOPER! Zaterdagmorgen 10 uur begint onze HALFJAARLIJKSE OPRUIMING zeer lage prijzen Op alle NIET geëtaleerde goederen 5 procent korting Alleen bij F. DE BACK - Scherpenisse wordt besloten aan hem 750,toe te kennen, zulks met ingang van 1 Juli 1951. Van B. Zaken om de salarissen van de ambtenaren met 5 te verhogen. Accoord. B. en W. hebben bij de P.Z.E.M. ge ïnformeerd naar de kosten van nachtver lichting in de Emmastraat. De kosten van aanleg zijn 120,Besloten wordt dit te laten uitvoeren. Een ander verzoek, afkomstig van de Kon. Schippersvereniging „Schuttevaer", wordt om financiële bezwaren afgewezen. Gevraagd was om een 2e lantaarn aan te brengen op de haven. Dit zou echter 530, aanlegkosten worden of 470,indien de gemeente zelf de sleuf zou graven voor de kabel. Dat is te bar en wordt, zoals opgemerkt, afgewezen. Een volgend voorstel van het Dag. be stuur is om de sloot aan de Zuiddijk over een afstand van 40 meter te rioleren. De kosten zullen volgens de gemeente-opzich ter 1500,bedragen. Het betreft het stuk sloot vanaf de Wed. Ligtendag tot A. Steijns. In deze zal eerst overleg met het Polderbestuur worden gepleegd. Om de kinderen van de straat te hou den had de politie verzocht om het speelter rein van de scholen te voorzien van een flinke hoge omheining, daar ballen, e.d. anders geregeld in omliggende tuinen te recht komen. De mensen hebben er dan de last van. De gemeente-opzichter heeft de uitvoe ring van dit plan begroot op ƒ2856, voor een heining van 4 meter en voor één van 3 meter op 2360,Noch B. en W. nog de Raadsleden voelen hier voor. De Oudercommissie van de O. L. school verzoekt een bedrag van 2600,uit te trekken voor het aanvullen en vernieuwen van leermiddelen. De voorzitter vraagt dit verzoek aan te houden, daar er per leerling nog meer wordt gevraagd dan door de Raad van State is toegestaan voor een nieuwe school waar men niets heeft, ja zelfs geen pen en inkt. B. en W. willen daarom eerst eens een onderzoek instellen. Dhr. Verwijs begrijpt dit verzoek niet. Ze hebben alles behouden aan de school van plm, 170 kinderen. Dhr. Stormezand: Alles zal verouderd zijn. Dhr. Guiljam merkt op, dat de Openb. school niet minder is dan de andere scho len. In elk geval zal het eerst worden be keken. De voorzitter deelt dan mede, dat de gemeenterekening over 1946 is goedgekeurd, terwijl de begroting over 1949 ook is goed gekeurd door Ged. Staten. Dhr. Quist vraagt hoe het nu zit met de gemeente-rekeningen over 1947 en 1948. De voorzitter antwoordt, dat deze bij gewerkt zijn terug gekomen. Straks, na afloop van de openbare vergadering, zal hij daarover in besloten zitting mededelin gen doen. RONDVRAAG Dhr. Stormezand vraagt hoe het met de brandspuit staat. De voorzitter antwoordt, dat die is opgezonden voor reparatie. Spoe dig zal ze terugkomen, terwijl bij eventuele brand de gemeente Steenbergen blusmate- riaal beschikbaar zal stellen. Voorts vraagt dhr. Stormezand hoe het staat met de plannen voor de garage van de dokter. De voorzitter antwoordt hier op, dat deze nog in handen van de opzich ter zijn. Dezelfde vraagt hoe het staat met de bouwvergunningen. Er zit geen schot in, vindt hij. De heer Masier, die bouwvolume kreeg, zal niet bouwen, omdat de bouwkosten hem te hoog zijn. Wat gaat er met dat bouw volume gebeuren, aldus dhr. Stormezand. De voorzitter merkt op, dat Masier zulks dan kenbaar moet maken. Anderen willen wel bouwen, die bouwplicht hebben. Dhr. Verwijs vraagt naar de bestrating naast en achter het Stoofhof. De voorzit ter zegt, dat de gemeente-opzichter dat heeft opgenomen en het zal worden uitge voerd. Dhr. Quist vraagt naar de verbou wing van de O. L. school in de A. J.- Polder. De voorzitter antwoordt hierop, dat de verbouwkosten zijn gestegen en meer zullen bedragen dan 15.000.Volgens ministerieel besluit is deze verbouw nu op geschort tot 1 November 1951. Er zijn evenwel pogingen gedaan om vroeger ver gunning te krijgen. Daarna gaat men over in besloten zitting. A. V. M. O. Onder leiding van de cursusleidster Joke van Hemel zal op Zaterdagmiddag 14 Juli a.s. te Tholen in het voormalig Dis tributiekantoor een demonstratie worden ge geven met de bekende Gehrels-methode Algemeen Vormend Muziek Onderwijs, A. V. M. O. Het ligt in de bedoeling bij voldoende deelname met September a.s. op het eiland Tholen een cursus van dit muziekonderwijs te houden voor leerlingen van de 3e en 4e klassen der Lagere scholen. Ook voor oudere leerlingen zal er wellicht kans be staan deze cursus te volgen. De algeme ne vorming omvat onderricht in muziek-, gehoor- en rhythme-ontwikkeling, muzikaal dictee, terwijl er na afloop van deze 2-ja- rige cursus instrumentaal onderwijs wordt gegeven in piano, orgel, viool, fluiten, accordeon enz. JONG EN OUD OP REIS Op 2 Juli, 's morgens om tien voor acht, reed de B.B.A.-bus met dertig kinderen en twee onderwijzers van de Chr. school alhier, begunstigd door prachtig weer naar de trein, die de hele club naar Arnhem bracht. De stemming zat er meteen in en luid klonken de schoolliedjes door de cou pé s. In de Gelderse hoofdstad bewonder den de jeugdige reizigers eerst het prach tige park Sonsbeek om vervolgens per bus naar de jeugdherberg Alteveer te toeren, die boven op een heuvel ligt, temidden van uitgestrekte bossen. De middag werd gevuld met een bezoek aan het zwembad Doorwerth, waar de jeugd zich in het wa ter, op het kunstmatig aangelegde strand en in de speeltuin uitstekend vermaakte. Die avond bracht men door in de bossen, waar een „staaltje" spoorzoeken werd weg gegeven, dat meer dan ernstig werd op gevat. Na een gemeenschappelijke dagsluiting op een stille plek bij de jeugdherberg, zochten allen hun bed op in de keurige slaapzalen. De volgende dag werd het openlucht museum bezocht. Daarbij viel veel te le ren van water-, hout- en papiermolens, een tentoonstelling van allerlei klederdrachten, boerderijen uit de Achterhoek, Twente en Friesland, enz. Een schoolreis zonder een bezoek aan een dierentuin is niet af en dus wandelden de kinderen 's middags door het uitgestrekte Burgers dierenpark. Natuurlijk hadden de apen en roofdieren het meeste bekijks en in de speeltuin werd naar hartelust gewipt, geschommeld, enz. De warme maaltijd in de Jeugdherberg verhuisde vlot via kraag naar maag. Het was nog niet gebeurd. Er lag nog een derde dag in 't verschiet. Woensdagmorgen stonden de Tholenaartjes klaar voor een flinke tocht door de bos sen van Sonsbeek en Zijpendaal onder lei ding van de vroegere Thoolse postdirecteur de heer Knoppien, die de mooiste plekjes liet zien. 's Middags om kwart over twee werd de terugreis aanvaard en juichend reden de kinderen om even over half zes Tholen weer binnen na deze prachtige 3-daagse trip. En Woensdagmorgen 11 Juli was er s morgens om acht uur reeds grote belang stelling van Thoolse ingezetenen op de Markt. Ze wilden de Ouden van Dagen zien vertrekken. Geleidelijk aan kwamen de auto s om hen op te nemen en pre cies om half negen zette de stoet van 27 auto s zich in beweging om „binnendoor", dus via Bergen op Zoom, Zegge, enz. op Rotterdam aan te stevenen. Aan de grens van Rotterdam en IJsel- monde werden ze opgewacht door 2 leden van de Rotterdamse Verkeerspolitie in hun zijspanmotor. Toen raakte Jo Beukelaar op de achtergrond. Hij had van Tholen naar Rotterdam z'n functie van motor ordonnans voor het grootste gedeelte in stromende regen, schitterend vervuld. Ter begroeting van ons Thoolse bejaarden wa ren ook enkele bestuursleden van Zee- landia, met hun dames aanwezig. Zeelan- dia is de vereniging van Zeeuwen in Rot terdam. Mensen, die soms reeds meer dan 50 jaar in Rotterdam wonen, maar zich toch nog steeds Zeeuw blijven voelen. Er zijn in Rotterdam zo'n 30.000 Zeeuwen. Het verdere programma van de dag was dan ook opgemaakt door een functionnaris van Zeelandia, de man die steeds met raad en daad alles en allen wat maar Zeeuws of Zeeuw is, bijstaat bij bezoekeu aan Rotter dam. Zo werd dan, de Verkeerspolitie voor op, door de Maastunnel naar Blijdorp ge reden. Vreemd deed het aan te zien, hoe op een wenk van de voorrijder het ver keerslicht op „groen" bleef staan tot de co lonne van nu 28 auto's was gepasseerd. In Blijdorp werd een kopje koffie gebruikt na een welkomstwoord van Zeelandia en het staande zingen door allen van het 1ste en 13e couplet van het Zeeuwse volkslied. Om half een ging het terug naar de stad om in een cafetaria de warme lunch te ge bruiken, alles goed en overvloedig. Om de spijsvertering wat te bevorderen, werd daarna gelopen naar de geparkeerde auto's en via Parkkade en Jachthaven kwam men bij de aanlegsteiger van de Spi- doboten. Tijdens de daarop volgende boot tocht troffen de reizigers het, dat juist de nieuwe Rijndam der Holl. Amerika Lijn van een proeftoch terug kwam. De „spea ker" aan boord wees steeds weer op aller lei merkwaardigheden die er te zien wa ren. Zelfs sloeg hij het Rotterdamse filiaal van onze professor Lieftinck niet over Dat tochtje duurde 1J^ uur en was zeer de moeite waard. Om half zes werd na een hartelijk be dankje aan Zeelandia en aan de Rotterdam se Verkeerspolitie de stad verlaten en ging de rit terug via IJsselmonde, Bolnes, Rid derkerk over de hoge dijk daar. Opmerke lijk was het verschil: links van de dijk de in de lucht stekende gevaarten der di verse scheepswerven, rechts het lage pol derland. Om 7 uur was de stoet in het Lies- bos bij Breda en werd met een kopje koffie de meegebrachte boterham aange sproken. Om half negen kwam de colonne aan de Thoolse brug, waar ze werd op gewacht door „ConcordiaOnder de opge wekte tonen van een pittige mars ging het stapvoets naar de Markt tussen de uitgelopen Tholenaars door. Toen allen waren uitgestapt gaf de muziek nog een nummertje extra en nam de oudste passa gier het woord om allen die in enige vorm aan deze tocht hadden meegewerkt, na mens zijn mede-reizigers hartelijk te dan ken voor de geslaagde dag. Gaarne voldoen we tenslotte aan de wens van de comité-leden om in de eerste plaats langs deze weg dank te brengen aan de autobezitters, zonder wie deze tocht niet zo gemakkelijk geweest zou zijn, vervol gens aan de Thoolse burgerij, die door fi nanciële hulp alle materiële dingen moge lijk maakte. Naasl^ de Rotterdamse Ver keerspolitie, die een bijzonder woord van lof toekomt voor hun keurige prestatie, ook een woord van hulde aan „onze" motor ordonnans, die van Tholen naar Rotterdam en terug het zo noodzakelijke contact tus sen voor- en achterhoede in stand hield. Zeelandia in Rotterdam ook hartelijk dank, evenals de firma van Melle voor de grote gift van „lekkers", daarmee blijk gevend niet vergeten te zijn, dat ze van Zeeuwse origine is. Het weer Bij vertrek regen, maar al vrij snel waren ze boven het regenfront. Er viel nog wel eens een buitje, maar dat gelukkig nogal op gunstige momenten. Wanneer wij bij de vele dankbetuigingen tenslotte ook het comité onze erkentelijk heid betuigen voor de organisatie van deze tocht, spreken we ongetwijfeld namens alle bejaarde reizigers van deze dag. Wat zegt U? Tot volgend jaar? Wel licht probeert de Thoolse bevolking het weer EEN GUNSTIG RESULTAAT Officieel is thans de uitslag bekend van het bevolkingsonderzoek op t.b.c., dat on langs in deze gemeente haar beslag kreeg. Aan dit onderzoek hadden 2562 perso nen kunnen deelnemen, terwijl dit door Er waren slechts 2 actieve gevallen ge constateerd, 3 dubieus actieve gevallen en 6 inactieve gevallen. GEVONDEN VOORWERPEN Een padvindersriem met mes, een grijs windjack, een zwarte portemonnaie, inhoud 80 cent en 2 postzegels van 10 cent, een wollen kindervingerwant, blauw met rood 1 muntbiljet van 1.1 paar nylonkousen Inlichtingen Rijkspolitie. EEN MOOIE DEMONSTRATIE In het kader van het zomeravondpro gramma van het comité „Tholen Vooruit" werden Zaterdagavond door de g.v. „Olym- pia" op de Markt na een mars door de stad gymnastiekdemonstraties gehouden, waarbij verschillende oefeningen zowel door de dames- als herenafdeling, als door de jongens en meisjes werden uitgevoerd. Er was hiervoor grote belangstelling. DAMPO keert en weert eike verkoudheid en pijn in spier en gewricht „THOLEN VOORUIT" Zaterdag a.s. zal in het kader van het Thoolse Zomeravondprogramma om 5 uur een voetbalwedstrijd worden gespeeld op het terrein Postweg tussen Cluzona II uit Wouw en Thoolse Boys II en om 7 uur Cluzona I - Thoolse Boys I. HET HOOGTEPUNT VAN EEN REISt BIJ DE KONINGIN (Tot onze spijt was onderstaande copie niet tijdig binnen voor ons vorig nummer, hoewel we dit hadden verwacht, red.) Het gezelschap Ouden van Dagen ver trok gisteren om half 7 met 2 bussen en 4 personenauto's met in totaal 90 Oude Luitjes voor hun uitstapje naar Soestdijk. De eerste stopplaats was bij het mooie natuurbad Waranda te Oosterwijk, waar koffie werd aangeboden. De reis ging ver der via het Veer Sleeuwijk-Gorichem naar Utrecht, waar weer een kop koffie werd genuttigd en vandaar naar Paleis Soestdijk. Bij aankomst daar bleek dat zojuist het gezelschap uit Pijnacker was vertrokken en de groep uit Oud-Vossemeer samen met de Ouden van Dagen uit Nieuw-Vossemeer ten paleize kon worden toegelaten. Eerst werd het Comité, dat de tocht organiseerde, de Burgemeester en het echt paar Chr. Hage ontvangen. Nadat allen waren voorgesteld, en kennis hadden ge maakt met hare Majesteit de Koningin, wer den door Vrouw Hage bloemen aangeboden en door Dhr. Hage een doos Zeeuwse bolussen voor de prinsessen. Grote belang stelling genoot hierbij ook Opoe Dam uit Nieuw-Vossemeer, die voor de Koningin en de prinsesjes op een accordeon speelde, wat haar, ondanks haar hoge leeftijd, nog goed af ging. Hierna reden de auto's achter elkaar nog even voorbij het bordes, waar Hare Majes teit de Koningin met de Prinsesjes hen har telijk toewuifden. Na dit bezoek werd via Lage Vuursche, waar een verversing werd genoten, doorge reden naar Rotterdam. Hier konden de Oudjes smullen van een goede warme maal tijd, die hen stond te wachten. Op de terugreis werd hen te Roosendaal nog een kop koffie aangeboden, en zo arri veerde de stoet te plm. 9.15 te Oud-Vosse meer, waar de Muziek stond te wachten, en reed men onder een pittige mars tot voor het Gemeentehuis. Hier sprak de voorzitter van het Comiét, de Heer Kloet, een woord van dank tot hen die tot het welslagen van deze bijzonder mooie tocht hadden medegewerkt. Namens de Ouden van Dagen dankte de Heer Vroegop het Comité hartelijk voor de dag die hen was aangeboden. De Burgemeester richtte nog een speciaal woord van dank tot de Heer Kloet voor de grote ijver en liefde waarmede deze de organisatie van deze feestdag voor de Ouderen had verzorgd. Onder zeer grote belangstelling keerden de oudjes toen zeer voldaan huiswaarts. Van de reis maakte Dhr. Cornelissen uit Tholen nog een film op, jammer was dat het weer niet medewerkte en daardoor niet alles gefilmd kon worden. Doch de ont vangst op het Paleis en de reis daarvóór is in elk geval op de gevoelige band vast gelegd. GESLAAGD Voor het MULO-examen slaagden te Bergen op Zoom R. Swerus en op de MTS te Vlissingen voor werktuigkunde J. M. de Graaff. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de rijkspolitie alhier zijn inlichtingen verkrijgbaar omtrent een gevonden snoer kralen. EEN MOOIE ZANGAVOND De plaatselijke zangvereniging V.Z.O.S. en met haar alle zangliefhebbers hebben het Zaterdag jl. wel bijzonder goed getrof fen met het weer om de georganiseerde zangavond op het gem. sportterrein alhier te doen slagen. Het was evenwel niet alleen het weer, dat hieraan meewerkte, al is dit dan ook een zeer belangrijke factor. Maar ook datgene, wat ten gehore werd gebracht was voor de liefhebber wel zo, dat hij zich geen moment verveelde. Nadat de erevoorzitter van V.Z.O.S., Ds. v. Dijk, een kort openingswoord had ge sproken en de voorzitter, dhr. A. Dake ook nog een welkomstwoord had laten ho ren, werd het programma door de verschil lende medewerkende zangkoren die we in ons vorig nummer reeds hebben opge somd afgewerkt. Het was goede zang, dat werd gehoord. Met vreugde hebben ook de St. Annalandse kenners kunnen con stateren, dat hun vereniging, die de laatste jaren geen ernstige mededinger betekende voor de andere zusterverenigingen in deze kring, thans een goede vooruitgang boekt. De stemming was veel beter dan tevoren en dat men zich nog tot eenvoudige zang nummers beperkt, mag juist een bewijs wor den geacht dat het de vereniging er om te doen is, eerst een goede grond te heb ben, alvorens men verder gaat, wat ook het beste is. Zonder iets af te doen aan de prestaties van de andere verenigingen was er begrijpelijk bijzonder aandacht voor de Smerdiekse koren, die kortgeleden zo'n mooi succes boekten op een gehouden zangconcours. Deze beide verenigingen zongen tenslotte gezamenlijk nog een twee tal liederen, onder leiding van dhr. Riedijk. Zo mag V.Z.O.S. op een prima zang avond terugzien, waarbij zelfs de talrijke kinderen in totaal waren er 700 beta lende personen op het terrein zich rus tig hielden. De ten bate van de pl. afd. van het Groene Kruis gehouden collecte bracht ruim 52,op. IN DE SLOOT Onverwacht kwam de heer C. Slager in de weihoek onder Poortvliet met zijn auto in de sloot terecht. De wagen werd be schadigd en S. kwam er met een wat be smeurd costuum goed af. BENOEMING Met ingang van 2 Nov. 1951 is tot lid van het bestuur van de waterkering van de cal. polders Oud-Kempenhofstede en Mog- gershil benoemd de heer J. van Putte Wzn. KINDERMIDDAG Uitgaande van de afdeling Plattelands vrouwen eiland Tholen wordt a.s. Zater dagmiddag op het terrein van dhr. Kooij- man alhier een kindermiddag georganiseerd. Zowel met de kleuters als met oudere kinderen van het eiland zullen verschillende spelletjes worden gedaan, waaraan enige prijzen zijn verbonden. Allen krijgen een versnapering en een poppenkast zal ook enige tijd de aandacht van de kleintjes boeien. Een prettige middag voor onze kleine abonné's. BEKENDMAKING De Burgemeester van Stavenisse, gelet op artikel 6, eerste lid, letter c, van de Algemene Politieverordening der gemeente Stavenisse: besluit: onder intrekking van zijqn besluit van 4 Mei 1948, aan te wijzen tot water, waarin het verboden is te zwem men of te baden: a. voor personen beneden de leeftijd van 16 jaren: het gedeelte van de haven, met inbegrip van de havengeul aldaar, gele gen ten Oosten van de slikbeschoeiing, welke door de haven loopt: b. voor personen van 16 jaar en ouder: de haven, met inbegrip van de haven geul. BENOEMING Onze dorpsgenoot Joh. Smits Hzn. is tot onderwijzer aan de Chr. school te Wezep (G.j benoemd. CONCERT EN COLLECTE Ten bate van de kankerbestrijding zal door de plaatselijke muziekvereniging O.B.K. op Zaterdag 21 Juli een concert gegeven worden. De opbrengst van de collecte voor de Christelijke Blindenhulp bedroeg ƒ30.27. DAT MAG NIET Tegen enige jongens werd proces ver baal opgemaakt, omdat ze in de haven aan het zwemmen waren, wat verboden is. GESLAAGD Onze dorpsgenoten, de heren A. Priem, W. v. Gorsel en M. van Damme zijn ge slaagd voor het einddiploma H.B.S.-B. GOUDEN BRUILOFT Op Woensdag 11 Juli mocht het echt paar C. Bil-Voogd de dag herdenken, dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk tra- ren. De heer C. Bil is een lange reeks van jaren organist geweest in de Ned. Herv. Kerk. Het ontbrak hen Woensdag zeker niet aan belangstelling. Nog gefe liciteerd. BENOEMING DIJKGRAAF Bij Kon. Besluit is tot dijkgraaf van het Waterschap St. Filipsland benoemd de heer P. Boudeling alhier. Met het aantal prijzen, dat het Oud- Vossemeerse wielercomité ieder jaar weer beschikbaar kan stellen, kan ze er ook van overtuigd zijn, dat er liefhebbers voor deze ronde genoeg zijn. Dat is ook dit jaar weer het geval. Er zullen volgens de in schrijvingen morgen 81 amateurs starten om half drie, nadat de nieuwelingen om 12.30 uur zijn gaan draaien. Bij de nieu welingen zal men o.m. aan de start zien verschijnen: de plaatselijke renners Boogert en v. Dijke van Oud-Vossemeer, de kam- GESLAAGD Geslaagd als kachelmonteur te Utrecht, W. J. Beeke. Toen wij enkele dagen geleden de aan biedingen van de laatste folders zagen die de Fa. A. A. Nieuwkerk en Zn. naar aanleiding van zijn te maken reis regel matig uitgeeft, stonden we gewoon ver steld. Vooral de laatste folder met circa 230 reiszegels was een machtige aan bieding. Je kunt begrijpen zei dhr. Nieuw kerk dat iedereen met zoveel zegels in de laatste weken zijn boekjes gemakkelijk vol kan maken, en dat moet ook, want er resten ons nog slechts 4 weken. Iedereen kan dus voor zichzelf uitreke nen hoeveel zegels wekelijks nog moeten worden verzameld aldus dhr. Nieuw kerk. (Adv. Ing. Med.) GESLAAGD Onze dorpsgenoot A. J. v. d. Velde slaagde heden voor het op 6 Juni jl. door de Vereniging van Leraren afgenomen examen voor Engelse Handelscorrespon dentie. Zondag 15 Juli THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. G. Enkelaar 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Vrijdag 20 Juli av. 7.30 uur Ds. Bel van Krabbendijke Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Ned. Prot Bond Geen Dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Arntzen uit Anna Jacoba Polder Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Ds. Baaij van Alfen a. d. Rijn ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. D. J. van Dijk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Leesdienst 6 uur Ds. G. Enkelaar Voorber. H. Avondmaal Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst pioen van Eindhoven: Van Genderen en nog 73 anderen. Bij de amateurs heeft ook Suykerbuyk, die vorig jaar de Oud-Vossemeerse ronde won, weer ingetekend, evenals De Grouw uit Amsterdam, Heurter uit Raamsdonks- veer, R. v. d. Veeken en Bos uit Greup, Vlaming uit Steenbergen en de plaatselijke favoriet Rien van Poortvliet. Bij gunstig weer kan men dan ook weer een interessante course tegemoet zien. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. de Bres Collecte Kas Chr. Belangen Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Rehoboth 7 uur Ds. L. Boer uit Scheveningen SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Brons vm. Bed. H. Avondmaal en nm. Dank zegging. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Dinsdag 17 Juli a.s. nm. 7 uur Ds. Mal- lan uit Bruinisse POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. van Dijk Voorber. H. Avondmaal Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Voorber. H. Avondmaal Coll. voor noodl. kerken en personen. Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Cand. Fokkens Tholense BoysWHS 27. Programma a.s. Zaterdag. Volgens het schema krijgt Smerdiek 2 en 1 een elftal van MOC 3 en MOC 2 uit Bergen op Zoom om 5 en 7 uur. Tholense Boys verwacht Cluzona uit Wouw om 7 uur. WHS 2 en 1 een elftal van Rimboe 2 en 1 uit Wouw om 4 en 6 uur SLECHTS KORTE TIJDt CHEM. REINIGEN I. p. V. TWEEDAAGSE RECLAME A. S. VRIJDAG EN ZATERDAG AFGEHAALD UIT DE WINKEL Spaart de prachtige plaatjes voor Albert Heijn's Cinderella-album. Onze bekende MACCO DAMESKOUS 2.29 nu 1.64 DAMESSCHORTEN3.95 tot 5.25 tt 2.29 Leuke DAMESZAKDOEKJES 0.35 tt 0.25 LINGERIEKATOEN, roze en wit per meter 2.32 tt 1.79 Gebloemde MACHINETAFELKLEEDJES 4.95 tt 2.99 ONTBIJTLAKEN 6.75 tt 4.95 DEKENSANTINET, 3 kleuren, per meter 2.75 tt 2.24 KRISTALNIJLONS 5.49 FLANELLEN PONNEN 10.50 tt 7.95 PONNEN LINGERIEKATOEN 9.50 tt 7.45 OVERHEMDENSTOF 2.09 GRIJZE HANDDOEK 0.89 KHAKI WERKOVERHEMD 6.75 WOLLEN DEKEN, 150 x 200 45.— tt 29.75 KORTE ONDERBROEKEN, 5-6 en 7. 3.65 tt 2.95 Prima INTERLOCK DAMESHEMD 3.50 tt 2.95 Restanten DAMES en HEREN ONDERGOED 3.25 tt 2.49 ECRU BREIKATOEN, 8 en 10 1.29 tt 0.89 Restant grijze WERKJASSEN 6.95 WERKSOKKEN, prima 2.69 12.90 Witte linnen JAPONNEN 17.90 9.73 Flanellen HEREN PYAMA's 15.40 tt 9.90 VELE COUPONS AAN HALVE PRIJZEN ZIE VOORAL ELKE DAG ONZE ETALAGE 111

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2