Veilingberichten Een eeuw gemeentewet. WOONHUIS J. NELISSEN COSTUUMS 10 pCt. KORTING SCHERPENISSE POORTVLIET SPORTHOEKJE PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS OUD-VOSSEMEER Frontaanzicht met Showroom Onderdelen- magazijn, Ingang, en een Benzinestation op 't open voorterrein van ons modern Automobiel Servicebedrijf Automobielbedrijf MAZAIRAC BERGEN OP ZOOM jaar. Uit dit verslag blijkt, dat er een aanvoer is geweest van 8.488.790 kg pro ducten voor 528.010,47. Het ledental be draagt thans 295. De balans en verlies en winstrekening werden door de administrateur voorgelezen en van een nadere toelichting voorzien, waarna door de secretaris het verslag van de financiële commissie werd voorgelezen. Uit deze balans, enz. bleek, dat er op het fust en andere bezittingen ruim voldoende en op het gebouw 20 kon worden afge schreven. De balans, verlies en winstreke ning werden goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid de heer G. L. Wielaard werd bij de eerste stemming her kozen, terwijl voor een lid der financiële commissie bij de derde vrije stemming werd benoemd de heer A. P. Geluk Wzn. Besloten werd het veilen van uien en peen voor het jaar 1951'52 weer ver plicht te stellen, terwijl de aardappelen verplicht geveild moeten worden tot en met 1 September a.s. De provisie, kisthuur en contributie werden ongewijzigd vastge steld, terwijl het entreegeld op 10, werd gesteld. Met de sluiting door de voorzitter ein digde deze geanimeerde bijeenkomst. ONGEVAL Zaterdagavond waren op de kruisweg enkele jongens aan het spelen toen een motorrijder passeerde. Hoe het precies in zijn werk is gegaan is niet bekend, maar toen de motor gepasseerd was, lag het 9- jarige zoontje van de heer van Haaften buiten bewustzijn op de weg. Dokter Kü- gel uit Poortvliet constateerde een zware hersenschudding. Het slachtoffer werd met de Roode Kruiswagen naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Men vermoedt, dat de jongen geschrok ken is van de motor en van zijn fiets is gevallen. De politie heeft de zaak in on derzoek. CONCERT EN COLLECTE Zaterdagavond gaf de plaatselijke mu ziekvereniging ,,M.V.K." een concert op de muziektent ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Ook de gymnastiekvereniging gaf een demonstratie. Na afloop daarvan werd een collecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de reis van de ouden van dagen. GEFELICITEERD Onze dorpsgenoten M. v. Hemert en M. Knuist zijn geslaagd voor het eindexamen MULO A. VERKOPING Op Donderdag 28 Juni jl. werd in de zaal van dhr. M. J. Steketee door Notaris W. L. Blindenbach een woonhuis verkocht voor de erven van de heer J. de Graaf Lzn. Koper werd de heer A. Langejan voor 1930,—. Ook werd voor mej. D. Schot een woon huis verkocht. Door C. H. Hage werd in gezet voor ƒ1000,—, later werd het ge bracht op 1200,waarvoor het niet is gegund. EN NUOP REIS Donderdag 28 Juni maakten de leden van de reisvereniging ,,Ons Genoegen een uit stapje naar Brussel. Te Ostende werd ge pauzeerd en te Gent de Raadskelder be zocht. Na een kijkje te hebben genomen in de boven- en benedenstad van Brussel ging het verder naar Waterloo, waar het pa norama werd bezichtigd van Napoleons laatste veldslag in 1815. 's Nachts om 2 uur keerde het gezelschap huiswaarts. Woensdag maakten de kinderen van de Zondagsschool een uitstapje naar Amster dam. 's Morgens werd eerst de nieuwe kerk te Delft bezichtigd, inzonderheid de graf tombe van Willem van Oranje, waarna het verder ging naar Haarlem. Daar bezocht men de St. Bavokerk. In Amsterdam werd een rondvaart gemaakt door de grachten en een bezoek aan Schiphol gebracht. Nou, toen was het weer aardig tijd de terugweg aan te vangen. Om ongeveer 11 uur kwa men de kinderen voldaan thuis. En tenslotte de oudjes. Ja, die maakten Woensdag een tocht naar Walcheren. Het was een grote stoet. 23 auto's in totaal, die bereidwillig beschikbaar waren gesteld door Smerdiekse autobezit ters. Ter verwelkoming gaf bij de terug keer het muziekgezelschap enig nummers ten beste. Het was een prettige dag geweest voor deze bejaarde mensen, die hen door de Smerdiekenaars van harte was gegund. WEDVLUCHT DOURDAN In de door de C.C. Zuid-Beveland geor ganiseerde wedvlucht naar Dourdan, waar bij re 738 duidev in concours waren, be- halden de P. V. ,,De Zwaluw'' alhier de volgende prijzen: L. Priem 7 5 143. F. Pot 49. W. Nelisse 59. W. Priem 65. L. A. v. d. Berge 80 99. D. Klaasse 106 176. A. L. v. d. Rhee 111 en 124ste prijs. GESLAAGD Onze dorpsgenoot dhr. J. Wondergem slaagde dezer dagen te Middelburg voor onderwijzer. COLLECTE De voor het Hoogland gehouden col lecte bracht op de som van 21.08. CONCERT Ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard werd door de muziekvereniging „Eendracht" een con cert gegeven. Na afloop daarvan maakte men nog een muzikale wandeling door de gemeente. HELPT U MEE Het ligt in de bedoeling, dat ook in deze gemeente weer een tocht voor de ouden van dagen wordt georganiseerd. Zo goed als zeker zal men op Woensdag 11 Juli a.s. naar Antwerpen gaan, waar een bezoek zal worden gebracht aan de diergaarde en aan de haven, terwijl een rit door de bosrijke streken van Brabant het geheel zal vullen. Men kan zich nog opgeven ter gemeente secretarie tot en met morgen. In beginsel kunnen alle mannen en vrouwen van 65 jaar en ouder aan de tocht deelnemen. De autobezitters hebben hun car weer gratis ter beschikking gesteld. Maar daarmee is men er nog niet. Er is ook voor gecollec teerd. Indien U nog niets gaf, nou dat kan nog. De adressen zullen U wel bekend zijn. Hopenlijk wordt het voor de oudjes een gezellige en interessante reis. GYMNASTIEK DEMONSTRATIE De op Zaterdag 30 Juni jl. gehouden gymnastiekdemonstraties kunnen zeer ge slaagd genoemd worden. Na een muzikale wandeling door de gemeente werd naar het terrein afgemarcheerd. De voorzitster van „Excelsior" mevr. Kügel riep in haar openingsrede alle be sturen, leiders en leden van Olympia, Spi- do, St. Maartensdijk en Excelsior een harte lijk welkom toe. Zij sprak de hoop uit, dat de avond een goed verloop mocht hebben. De voorz. gaf nog enige toelichting op de onderlinge wedstrijden, waarna het pro gramma een aanvang nam. Wat er al voor zó n reis zoals de Fa. Nieuwkerk Zn. er een voor zijn klanten organiseerd op 8 Augustus komt kijken. Zagen wij gisteren toen wij weer eens polshoogte gingen nemen. Neem nou bv. het bezoek aan de diergaarde Blijdorp. De directie van de dierentuin die al van de reis op de hoogte is ge bracht verschafte een volledig program ma en een 20-tal aardige boekjes, die volgende week zolang de voorraad strekt gratis aan de zegelaars worden uitgereikt. Verder loopt alles prima volgens dhr. Nieuwkerk en het zal nie mand ergens aan ontbreken. Als wij in Poortvliet woonden gingen wij vast mee. U niet Ad. Ing. Med. De winnaars van de onderlinge wedstrij den zijn: Vlaggetjeswedloop en negersprong: Jaap Rijstenbil Spido. Blokjeslopen: Joke de Groen, Excelsior. Hoogspringen Jongens: J. Slingerland 1.45 m., St. Maartensdijk. Hoogspringen tremplin meisjes: J. Schot, 1.75 m., Olympia. Hoogspringen meisjes: Joke op de Brouw 1.30 m., St. Maartensdijk. Touwtrekken jongens: Spido. Tremplin hoogspingen dames: K. Gun- ter, 1.75 m„ Excelsior; M. Slager 1.75 m., St. Maartensdijk. Hoogspringen dames: J. Bil en R. Pol derman, 1.40 m„ St. Maartensdijk. Touwtrekken meisjes 7 jaar: Spido en Excelsior. Touwtrekken jongens 810 jaar: Olym pia. De heren van Spido en Olympia lieten een mooi nummer brug en rek zien onder leiding van dhr. Huijsmans. De dames van Olympia een hoepeloefe ning, van Spido en Excelsior, rhythmische oef. en de gehele ver. van St. Maartensdijk een vlagoefening. Na afloop dankte de voorz. alle mede werkenden en in het bijzonder de heer Mosselman voor het beschikbaar stellen van het terrein. De muziekvereniging K.N.K. voor de muzikale noot en de heer Corne- lisse voor de algehele leiding en het tech nische gedeelte. OOK AL OP REIS De Poortvlietse verenigingen blijven niet achter. Ze doen ook mee aan de grote mode van de tijd om er gezamenlijk en gezellig een dagje op uit te trekken. Zo maakte de meisjesvereniging haar jaarlijkse reisje, ditmaal naar Apeldoorn- Amersfoort. Er is veel genoten en lekker gegeten van de rijpe kersen. Hoe is het mogelijk, dat ze dit nog weer eens over willen doen Een de jeugd Ook al op stap. Met het onderwijzend personeel en de oudercommis sie gingen de kinderen van de o. 1. school naar de Betuwe, vervolgens naar de Greb- beberg, waar het militair kerkhof werd be zocht en het dierenpark. Langs s-Hertogen- bosch, Bereda keerde men terug, maar niet voordat nog een speeltuin was belegerd. Op Poortvliet terug, stond „Kunst naar Kracht" gereed om hen een muzikale ont vangst te bereiden en zo waren er ook aan het eind van deze mooie dag nog luchtige tonen te horen. ANNA JACOBA POLDER GESLAAGD Voor het eindexamen MULO slaagde A. N. J. v. Dijk en M. v. d. Sluijs die hun opleiding resp. in Bergen op Zoom en te Goes genoten. NAAR LIMBURG Vrijdag jl. maakte de reisvereniging al hier, begunstigd door mooi zomerweer, haar jaarlijks uitstapje. Dit jaar werd o.a. een bezoek gebracht aan de beroemde Lim burgse catacomben, de florellenkwekerij, naar het hoogste punt van Nederland, een kort bezoek aan Margraten om tenslotte de dag vol te maken met een rondvaart door de Maastrichtse haven. THOLEN 29 Juni: Bonken 33,Gewone 16.22 tot 17.15. Poters 15.54 tot 15.74. Kriel 15.61. Aanvoer 62 ton. 2 Juli: Eerstelingen, bonken 28,Ge wone 19.04 tot 19.64. Poters 18.16 tot 18.56. Kriel 15.54. alles per 100 kg. Aan voer 21 ton. 4 Juli: Bonken 30.Gewone 23.06 tot 24.01. Poters 22.53 tot 22.80. Kriel 18.10. Aanvoer 40 ton. ST. MAARTENSDIJK 5 Juli; Doré I gewone 26.40. Eerstelin gen, gewone 20.40. Kriel 17.30. Bonken 25,Aanvoer 150 kisten. Aardbeien I 88.Doperwten I 35.alles per 100 kg. ST. ANNALAND 5 Juli: Doré, gewone 26.68. Drielingen 21.54. Kriel 19.Eerstelingen, gewone 25.86. Aanvoer 4 ton. SCHERPENISSE 5 Juli: Doré, gewone 25.06. Driel. 21.08. Kriel 18.44. Eerstelingen, gewone 25.28. Aanvoer 4 ton. NEDERLAAG THOLENSE BOYS Ook de Tholense voetbalclub is met haar nederlaag begonnen. De eerste wedstrijd ging het tegen Halsteren. En het was een zeer goede wedstrijd. Jammer was dan ook dat uiteindelijk nog met 24 werd verlo ren. Na de aftrap zette Tholense Boys da delijk goed op en de eerste aanvallen waren voor Halsteren niet zonder gevaar. Dit elf tal herstelde zich echter al spoedig en het werd een op en neergaande strijd. Bij een aanval van Halsteren maakte een der Thoolse spelers in het beruchte gebied hands en de toegewezen strafschop werd door de gasten in een doelpunt omgezet: 01. De Tholenaars waren er niet door uit het veld geslagen en uit een goede aan val wist de linksbuiten de gelijkmaker te scoren. Nog voor rust maakte de linksbin nen er 21 van, zodat Tholen zelfs een voorsprong kreeg. Dit duurde niet lang. Spoedig in die 2e helft maakte Halsteren weer de gelijkmaker en toen ging het de Tholenaars tegen zit ten. Toen de Thoolse keeper, die tevoren reeds uitstekend werk had gedaan, een paar fouten maakte kostte dat evenveel doel punten en werd het 24. Een gelijkspel had de spelverhouding zeker beter weer gegeven. Kunnen er bij de Thoolse ploeg nog een paar plaatsen worden versterkt, dan zal het in deze nederlaag geen slecht figuur slaan. De verdere deelnemers aan dit Thoolse tournooi zijn: Rimboe uit Wouw, die dus a.s. Zaterdag komt spelen. Cluzona uit Wouw, Dosko, Bergen op Zoom, HSC 2 te Heerle. Val Aan uit De Heen, NVS uit Nieuw Vossemeer, de Lepelstraatse Boys, de Heense Molen uit de Heen, Chrislandia uit Heiningen, B.O.Z. uit Bergen op Zoom en Vosmeer uit Oud-Vossemeer. Er waren nog meer inschrijvingen, maar daar men zo laat is begonnen, moesten deze terzijde worden gelegd of bewaard als re serve wanneer één of andere vereniging uitvalt. - Het juniorenelftal dat een voorwedstrijd speelde tegen een juniorenelftal van Hal steren verloor met 24, ruststand 22. KORFBAL Zaterdag 30 Juni ging Eendracht met 2 invallers naar Goes, waar een competitie wedstrijd werd gespeeld tegen Togo 2, dat met 4 invallers stond. Eendracht won deze match met 42. Ruststand 13. Zaterdag 7 Juli komt Vlissingen naar Tholen. Donderdag 28 Juni ging Eendracht 2 naar Vrederust 1 en kreeg daar de kous op de kop door met 71 te verliezen. Zondag 8 Juli 1951 THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel 3 uur Ds. J. Brons Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. Gebraad Ned. Prot. Bond 5 uur Ds. O. Elseman, Ned. Herv. pred. te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. E. S. de Lint 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. D. J. van Dijk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. G. Enkelaar Extra collecte voor het Protestants Sa natorium te Breda. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. dé Bres Oud-Geref. Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Ge me en te 9.30, 2 en 6 uur Ds. G. J. Zwoferink Rehoboth 7 uur Ds. Dönszelmann van Amsterdam SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. Brons Voorm. Voorbereiding H. Avondmaal In beide diensten collecte Kerkvoogdij Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Dinsdag 10 Juli 7 uur Ds. Dieleman uit Yerseke POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Boezer te Eethen en Drongelen In beide beurten collecte voor de her bouw der kerk van Eethen en Drongelen Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Dinsdag 10 Juli 7 uur Ds. Mallan van Bruinisse Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uu Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Geref. Kerk 2 x Ds. Arntzen Bed. H. A. en Dankzegging POORTVLIET. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroe pen Ds. J. Boezer te Eethen-Drimmelen. BURGERLIJKE STAND Over de maand Juni 1951 Geboren: Catharina Anna Elisabeth Maria, dochter van Anthonius P. J. Heestermans en van Elisabeth B. B. M. Swagemakers, geb. te Bergen op Zoom op 9 Juni. 14 Juni: Maria Cornelia, dochter van Marinus P. van Engelen en van Jacoba C. Droogendijk, geb. te Stavenisse, 16 Juni: Marinus Paul, zn. van Jan Goudzwaard en Aaltje Goedegebuure. 19 Juni: Maria Lena, dr. van Jacob L. van Dijke en Maatje Izaaka Kievit. 22 Juni: Jacoba Johanna dr. van Francis- cus J. Veraart en Adriana Wouts. 30 Juni: Magdalena Pieternella, dr. van Leendert Istha en Anthonja Geuze. Gehuwd: 21 Juni Marinus Johannes Steijns, 33 jr. en Helena Jacoba, Havermans 25 jr. beiden te Oud-Vossemeer. 21 Juni: Pieter de Graaf, 26 jr. wonende te Roosendaal en Johanna van der Klooster, 26 jr. te Oud-Vossemeer. Loop der bevolking: Ingekomen: Cornelia E. M. Goorden, uit Tilburg naar C 27. „Wij kunnen waarlijk dankbaar zijn, dat de Gemeentewet reeds honderd jaar lang de mogelijkheid tot ontwikkeling van het eigen plaatselijk leven in zo hoge mate heeft gestimuleerd door aan haar overheid een zo grote zelfstandigheid te geven. Zo wordt de democratie door het gehele volk ge dragen, niet in kleurloze eenheid, maar in rijke harmonie". Zo sprak H.M. de Koningin in een toe spraak op 7 Juni te Utrecht tijdens het Congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Gisteravond is ook in vrijwel alle ge meenten het feit herdacht, dat de gemeente wet 100 jaar geleden werd ingesteld. Dus een van onze oudste wetten. Is dit feit nu van zoveel gewicht, dat daaraan ook in ons blad bijzondere aan dacht dient te worden gewijd Zijn er niet belangrijker dingen te vermelden Och, velen zullen hiervan misschien wei nig afweten of terloops even een kop in de krant hebben gelezen, die aan deze gebeur tenis herinnerde. Toch zijn wij van oordeel, dat het zin heeft om een enkel ogenblik bij deze ge beurtenis stil te staan. Heeft men zich al eens afgevraagd, hoe het er in onze ge meenten zou hebben uitgezien, indien deze wet eens niet tot stand was gekomen. Ook in onze Thoolse gemeenten wordt immers op de wijze, als in die Gemeentewet is aan gegeven, geregeerd. Het is toch nog steeds zo, dat de ene gemeente niet door een andere naburige gemeente wordt geregeerd. Allen zijn ze nog zelfstandig, zover die zelfstandigheid in deze moeilijke tijd mogelijk is. En wanneer deze zelfstandigheid, deze zekere vrijheid in het gevaar komt, d^ik maar aan samenvoeging of dergelijke, dan springt men gauw genoeg op de bres. Dan voelt men <>ers! wat die beperkte zelfstan digheid toch nog betekent. Om nog maar niet te wijzen naar enkele jaren geleden, toen de Raad door de bezettende macht werd uitgeschakeld en de burgemeester de taak van de Raad als het ware met een dictato riale macht uitoefende, althans theoretisch. Gelukkig dat velen in de practijk ook toen nog met de oude vormen rekening hielden. Maar zeker was toen toch, dat er geen enkele invloed op het bestuur der gemeente van de zijde der burgerij bestond. Wanneer we nu gisteren de vlag niet hebben uitgestoken voor dit honderd jarig bestaan wat we ons goed kunnen in denken mag men zich toch wel even herinneren, dat in 1851 onder de bezielende leiding van de grote Staatsman Thorbecke een wet tot stand kwam, die reeds een eeuw de grondslagen van het gemeentebestuur aangeeft. Dat is de grote verdienste van deze wet, omdat er in al die jaren geen noemenswaardige veranderingen zijn aan gebracht, die het principe raken. Wat een groot verschil dan ook met voor 1851. Toen was er een sterk onderscheid tussen dorpen en steden en allen werden ze door verschillende regelen bestuurd en de vele kleine gemeenten uitsluitend vanuit de grote steden. In de dorpen hadden de bewoners nog geen eigen kiesrecht. De raadsleden werden door de provinciale sta ten benoemd, ook in onze gemeenten. Alles werd dus van boven af geregeld. En al hoort men die klacht in de laatste jaren ook wel eens, het is toch- niet te vergelijken bij die tijd. Openbaarheid van de gemeentezaken kwam dus ook niet voor. We zullen er niet verder over uitwijden, al is het gewenst dat ieder stemgerechtigde weet wat de Raad, het college van Burgemeester en Wethou ders en de burgemeester in het bestuurs- stelsel innemen en de taak die zij verrichten. Misschien dat een enkele lezer zich nog herinnert dat we hierover enige jaren terug beschouwende artikelen hebben gepubliceerd Wel willen we nog even wijzen op de woorden van Thorbecke in de Tweede Kamer op 13 Mei 1851 bij de verdediging van zijn ingediend wetsontwerp: „De ge meente is in de eerste plaats onderdeel van de Staat, vervolgens een zelfstandig geheel, een zelfstandig lichaam in de Staat." De gemeenten zelfstandig Zeker, in de laatste jaren is gevolg van de financiële toestand de gemeente lijke zelfstandigheid nogal in het gedrang gekomen. Dat moet worden betreurd. In de gemeente ligt een belangrijke brok volks kracht. En daarom ook was het zo goed, dat onze Landsvrouwe op het hierboven genoemde congres het woord heeft willen voeren. In dit koninklijk woord is de betekenis van de gemeente en van hen die met het dage lijks bestuur over de gemeenten zijn belast, wel zeer bijzonder onderstreept. De problemen nemen snel toe. Neen alleen de woningnood, waarover H.M. de Koningin het ook had. Maar ook haalde Zij de eigenschappen aan, waaraan de ge meentelijke bestuurders in engere zin hebben te voldoen. Wachters zijn zij over hun steden en dorpen. Nauw contact moeten zij hebben met de burgerij, meeleven in vreug de en leed. Een gelukkig woord van H.M. de Konin gin op dat congres. Een goede daad van onze gemeenteraden om de herdenking van gisteravond niet on opgemerkt voorbij te laten gaan. Door Gods goedheid werden wij verblijd met dc voorspoedige ge boorte van onze zoon Jan Marinus M. Braai N. ;M. Braai Schot Dientje Tholeo, 2 Juli 1951 Vossemeersepoort 30 Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader Adrianus van der Enda in de ouderdom van 82 jaar Uit aller naam, G. Kampman van der Ende St. Maartensdijk, 5 Juli 1951 Het Districts Consultatie bureau voor Tuberculose bestrijding te Goes, Tholen Hulst en Terneuzen, is van 9 t»m. 21 JULI GESLOTEN wegens vacantie TE ST. FILIPSLAND Te koop bij inschrijving: Woonhuis te St. Filipsland, Prins Hendrikstr. B 59 u, thans nog bewoond door dhr. Breas. Inschrijvingsbiljetten in te leve ren voor of op 14 Juli a.s. ten kantore van Notaris VAN DE VELDE te Tholen. Neem voor het Liefste het Beste Neem een Riemcrsma KINDER WAGEN bij MELSE. KINDERLEDIKANTJES 34.00 - 27.50 KINDERSTOELEN hoge 31.50 30.00 WIEGEN 31.00 - 24.50 LUIERMANDEN 7.25 - 5.90 CLOSETSTOEL 12.75 - 8.25 KINDERSTOEL 6.75 - 5.90 ZEILTJES 1.95 - 0.98 LOOPREKKEN vanaf 1 6.90 KINDERWAGENS vanaf 98.00 WAGENTUIGJES vanaf 2.90 KINDERSTOEL KUSSENS vanaf 1.95 Steenbergsostraat 30 BERGEN OP ZOOM SPIERINKJES „REGINA" Molstraat 14, Bergen op Zoom. Uw adres voor Dames kleding naar maat, Knippatronen naar maat, annex verhuur van Bruidstoiletten. TE KOOP: Geriefhout, Gecreoso- teerde palen, spoorbilles, draineer- buizen. T. Theunisse. St.Annaland Tel. 28 UW ADRES voor Teerproduc- ten, kleurcarbolineum, benzine en bedrijfoliën tegen concurrerende prijzen en franco huis, is Haven 239, St. Annaland, Tel. 80. Hiernaast ziet U het In de grote daarachter gelegen werkhal worden de automobielen en trucks hersteld en onderhouden door een bekwame technische staf. Ook zijn wij getraind in gespecialiseerd doorsmeren van automobielen met moderne techniek. H.H. Landbouwers. Uit voorraad leverbaar. Tolhouten, Draadpa- len, Ruiters, Hooibomen en voorts alle soorten Geriefhout. Beleefd aanbevelend. P. v. d. Houten, B 223, Oud-Vossemeer. TE KOOP een transportfiets nieuw met remnaaf f 160.-, een tweede bands transport prima f 60.-. S. J. Schot-Quist, Rijwielhandel, Tholen TE KOOP: Balken, 500 x 25 x 25 cm. en een partij andere goede balken, planken, enz. Voorts cir ca 30.000 oude stenen en een partij brandhout. J. Jeroense, Achterweg, St. Annaland. TE KOOP: Een beste 2-jarige melkgeit, en een beste 3-jarige melkgeit, wit en ongehoornd bij L. J. van Gorsel, Kalisbuurt B 355a, Oud-Vossemeer. UIT DE HAND TE KOOP bij F. Braai in de Oudelandpolder, Tholen, een luchtbanden wagen, een ploegsleper en eg en nog paardentuig, alles éénpaards. H.H. LANDBOUWERS: D.D.T. 5 en 10 verkrijgbaar voor ver stuiven en verspuiten. Kleine verstuiver tegen vergoeding te gebruiken- D. Quaak Gz., Dorps weg 129d, Scherpenisse, Tel. 41. SPROETEN VERDWIJNEN als sneeuw voor de zon door ons Zwanenwit 1.60 p. pot. Drog. W. Tange, Tholen. VOOR 15 Juli zend ik leerlin gen en oud-leerlingen gegevens over onze schitterende tocht naar de Laacher Zee. Wie 17 Juli nog niets ontvangen heeft is vergeten en vrage onverwijld programma. K. Koetsdijk, Onder wijsinstituut, Stavenisse. WIJ KOMEN met nieuwe prij- zén in wol en sajet, maar dan zo dat deze 1.00 per knot lager liggen dan de vorige. J. Quist-Stoutjesdijk, O.-Vossemeer TE KOOP: luchtbandenwagens van 2 tot 5 ton, als nieuw, ijzeren chassis aan zeer billijke prijzen. Opslagpl. Halsterseweg E 117, Bergen op Zoom, Tel. 823. H. H. LANDBOUWERS: Hier Uw adres voor binderkleden. A. Kloet, Zadelmaker, Poortvliet TE KOOP: een weegbascule m. gewichten en een kruiwagen en houten halve Hectoliter. C. Ver- kerke, Hofstraat 19, Tholen. TE KOOP: 13-weekse jonge hennen en oude kippen inruilen. W. Rijnberg, Molendijk 202, St. Annaland. Wij geven op de toch al zeer lage prijzen in costuums gedurende 14 dagen 10% korting. Sportcostuums van 46.50 bijv. voor 41.<55, enz. Kamgaren costuums van 74.50 voor 67.05 enz. Grote keuze Tevens grote voorraad dames regenmantels. Zie verder onze etalage's met verlaagde prijzen Op 12 Juli van 10.30 tot 3 uur is weer gelegenheid een corset of bustehouder aan te laten meten. Ook reparatiewerk wordt aan genomen. Klachten van de vorige keer worden gratis verholpen. M. J. DEN ENGELSMAN, A 37, St. ANNALAND, TEL. 77 NOG VOORRADIG alle soor ten koolplanten. N. M. Klippel, Stavenisse. RIJWIEL met hulpmotor te huur bij J. J. Vos, Rijwielhandel te Oud-Vossemeer, Tel. 32.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 3