Nieuws ZEEUWSE VROUWEN pepermunt ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER U blijft opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende ST. ANNALAND STAVENISSE ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SPORTHOEKJE HOOFDPIJN? MODEHUIS RITA" zomermantels japonnen rokken - blouses - regenmantels zwarte 'Georgette^-mantels Huid geschaafd? F/gSl De natuur in met de natuurzuivere lïinker, arts te Dokter Tholen, tóa. DoktÓr H. Menger, arts te St. Filipsland, tel. 20. MOND- EN KLAUWZEER De burgemeester van Tholen brengt in herinnering, dat, volgens artikel 17 der vee wet, indien vee verschijnselen van een besmettelijke ziekte vertoont, de eigenaar, houder of hoeder hiervan terstond kennis geeft aan de burgemeester der gemeente, waar het vee zich bevindt. Bij koninklijk besluit van 23 Februari 1922 (st.bl. nr. 80) is bepaald, dat de burge meester, ter voorkoming van verspreiding van smetstof, indien hij verneemt, dat in zijn gemeente vee verschijnselen van een besmet telijke veeziekte vertoont, bij mond- en klauwzeer de volgende voorlopige maat regelen neemt: 1°. het de eigenaar, houder of hoeder ge lasten, het verdachte vee af te zonderen, totdat daaromtrent door de burgemeester een nadere beslissing is genomen; 2°. het door het plaatsen van kentekenen van besmetting verdacht verklaren van het gebouw of terrein, waar het verdachte vee zich bevindt of bevonden heeft. Het is verboden ziek of verdacht vee te vervoeren, behoudens ontheffing door de burgemeester. Tholen, 22 Mei 1951. De burgemeester. ONGEVAL De 16-jarige G. Minheere kwam Dins dagmorgen jl. bij werkzaamheden in de Bergsepolder in een schuur van de zolder te vallen en moest met een hersenschudding worden opgenomen. Dokter Duinker ver leende eerste hulp. NIET BEST Tot op heden is de weervisserij voor deze gemeente niet lonend. De vangsten zijn over het algemeen gering, terwijl ook de kreeftenvangst beter kon zijn, evenals de besomming der botvissers. Door het koude weer is de groei van de oesters op de banken ook slecht te noemen. SCHATTERS Ged. Staten van Zeeland hebben de heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge benoemd tot schatter van de gronden, die moeten wor den aangekocht voor het maken van een nieuwe weg rond de gemeente Tholen. De gezamenlijke eigenaren van deze gronden wezen in een onder voorzitterschap van burgemeester A. v. d. Hoeven gehouden vergadering als tweede schatter aan de heer J. Keur te Scherpenisse, opzichter van het Kroondomein, aldaar. SCHIP TEGEN DE BRUG Zaterdagmiddag jl. voer het motorschip „Anjo" van dhr. Pholmann uit Hoogezand tegen de brug aan. De stuurhut werd ge heel vernield. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Het schip was door haar snelheid klem gelopen, waarom de motorkorboot Th. 12 van de firma Baaij alhier ter assistentie uitvoer en het be knelde schip vrijmaakte. Het werd tegen de Halsterse kant getrokken. Nadat een en ander in orde was gemaakt, kon het schip zijn reis vervolgen. BURGERLIJKE STAND Geboren: 19 Mei: Johanna Pieternella, dochter van A. Verkamman en J. Boersma. Overleden: 13 Mei te Rotterdam: Arend Hartog, oud 70 jaar, ongehuwd. DE TROUWE DUIF De P.D.V. „De Trouwe Duif" te Tho len hield Zaterdag 19 Mei een wedvlucht van Quievrain, een afstand van 130 km. In concours waren 191 duiven waarvan de eerste binnen kwam te 1.56.29 uur en de laatste prijsduif te 2.33.13 uur. De uitslagen van deze vlucht luiden: A. Wagemaker 1 4 20 46, Gebr. Moeli- ker 2 22 52, R. de Groot 3 7 32, M. Nijs 5 61, L. Laban 6 24 56, K. van Poepelen 8 57, Iz. Hage 9 23 58, A. Bout 10 33 55, V. Laban 11 14, Joh. Baaij 12 31 38 47, L. Soomers 13 26, Joh. Deurloo 15 16 17 30 44, J. de Boef 18 21, M. Taze- laar 19 51 64, H. Verkerke 25 49 53 60, D. Jansen 27 35 42, F. Koppenhol 28, D. Burgers 29 62, C. Soomers 34 39, H. Cor- nelisse 36 54, Ph. Steketee 37 63, Jac. Jansen 40, A. de Jonge 41 43 48, G. Soo mers 45, L. Jansen.50, L. M. de Heer 59. Juni 1858 is geboren, was enkele jaren geleden nog regelmatig in zijn smidse aan het karweien. De oudste inwoonster is nu wed. Kunst, 92 jaar. EST AFETTERIT Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Federatie van Landelijke Ruitervereni- gingen werden vanuit de plaatsen Terneu- zen, Den Helder en Groningen per esta- fetterit met paarden oorkonden aangeboden aan H. M. de Koningin. Dinsdagvoormid dag kwam de oorkonde van Terneuzen via St. Maartensdijk in deze gemeente aan en werd door de burgemeester overgedragen aan leden van de „Eendrachtruiters" voor overbrenging naar Steenbergen. AANRIJDING Vrijdagavond had in de Patrijzenweg een aanrijding plaats tussen de met een paard bespannen wagen van dhr. v. Driel en de auto van dokter Renes. Wagen en auto kwamen er met lichte schade af, doch het paard liep een flinke buikwond op. De politie onderzoekt de schuldvraag. WEDVLUCHT QUIEVRAIN Zaterdag jl. hield de P.V. „De Zwaluw" een vlucht vanuit Quievrain. De uitslag luidt: J. Vaders 1. A. van Dalen 2 38. C. Ampt 3 16 40 72. C. v. Tilburgh 4. D. Havermans 5 13 35. J. Tholenaar 6 8 28 31 34 46 68 70. A. Douw 7 24 33 57. L. v. Driel 9 20. P. de Wilde 10. M. Boot 11 18 23 63. C. Boogaart 12 27 D Vaders 14 29 52 J. Vermey 15 36. A. v. Driel 17 71. J. Boogaart 19, 69. G. Hoek 21. C. Aar- noudse 22 30. C. Timmermans 25 73. A. Rijnberg 26 37 60. J. v. d. Zande 32 58 59 64. Gebr. Klippel 39 45 67. A. Ridderhof 41 47. M. v. d. Zande 42, 54. G. Haver mans 43. H. de Graaf 44 51 61. A. v. Treyen 48. W. de Leeuw 50. D. v. Driel 53. P. Vaders 49. A Lindhout 55 66. C. Aarde 56 en 1ste overduif C. Lindhout 62 en M. Hommel 65. Wind Z.O. 1ste duif 2.4.3, laatste 2.43.6, in concours 217 duiven. GEVONDEN Een wieldop van een Skoda. Inlichtingen bij de Rijkspolitie. OUDSTE INWONER OVERLEDEN Zaterdag overleed alhier de oudste in woner, dhr. J. Gebraad op bijna 93-jarige leeftijd. Wijlen dhr. Gebraad, die op 2 WR10H deècW kau»90,rx BENOEMING De heer C. M. Goedegebuure Azn., mo menteel werkzaam op het kantoor van de Boerenleenbank alhier, is met ingang van 28 Mei a.s. benoemd tot plv. kassier op een zelfde kantoor te Sloten (N.H.) EEN MOOIE COLLECTE De voor de Stichting 1940-45 gehouden collecte bracht dit jaar in deze gemeente 317.66 op. Dat is ruim honderd gulden meer dan vorig jaar. BEKENDMAKING De burgemeester maakt bekend, dat de zg. eigen verklaring (geneeskundige ver klaring), over te leggen bij de aanvrage van een (nieuw) rijbewijs, thans ook ter secretarie dier gemeente verkrijgbaar is. De kosten der verklaring bedragen 0.75. A. N. L. B. De afdeling Stavenisse van de Algemene Nederlandse Landarbeidersbond zal heden avond om half acht een openbare ver gadering houden in hotel Goedegebuure, waarbij de hoofdbestuurder Lukaart zal spreken over sociale voorzieningen bij deelbouw, tarieven en uurlonen voor het seizoen 1951-'52. WEDVLUCHT Vanuit Quievrain hield de „Vale Doffer" een wedvlucht op Zaterdag jl. Uitslag: C. Stoel 1 5. P. G. v. d. Berg 2. J. van Haaften 3. L. Potappel 4. D. Dorst 6. Joh. Beeke 7. Gebr. Moerland 8 10. J. M. Leune 9. HET CONCERT Begunstigd door goed zomerweer gaf de muziekvereniging „M.V.K." van St. Maar tensdijk met O.B.K. alhier onder leiding van dhr. J. C. Geluk een concert op de Voor straat. Er was goede belangstelling. BOTSING Maandagmorgen had een botsing plaats tussen twee personenauto's op de hoek Markt-Oostvest. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De auto's werden be schadigd. Daar beide bestuurders niet tot een schikking konden komen, werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. DE BAND, DIE ALLEN BINDT Enige dorpsgenoten hebben het initiatief genomen om- met lijsten door het dorp te gaan voor geldinzameling voor de bekende „haak-in"-actie. Hun mooie daad werd be loond met een bedrag van 400.dat ter beschikking is gesteld van het Kon. Wil- helminafonds. P.D.V. „DE REISDUIF" Wedvlucht vanuit Quievrain, afstand 130 km. Los 12 uur. 1ste duif 13.56.38., laatste duif 14.43.03. Jo Bevelander, Scherp 1 2 4 18. G. de Jonge Poortvl. 3 16. W. Anemaet, Scherp. 5. C. Scherpenisse, St. M'dijk 6 9 17. K. Lisseveld Pvl. 7. Jo Hartog, Pvl. 8 10. M. K. Speijer 11 20 21. H. Koppenhol 12. J. Bakker, Scherp. 13. G. Kleppe, Scherp 14. M. K. Deurlo, Pvl. 15. A. de Koek, Pvl. 19. C. v. d. Graaf 22. L. C. Hage 23 24. C. Bijnagte, Scherp. 25. EEN GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar Marinus M. J. Oostdijk, geb. 13 Dec. 1875 en Willemina C. v. d. Graaf geb. 1 Juli 1882 beiden alhier. Het echtpaar geniet een goede gezondheid en had op de jubileumdag grote belangstelling. Des avonds bracht het muziekgezelschap „Kunst naar Kracht" een serenade. De wens bij vele felicitaties uitgesproken, dat er nog vele gezonde dagen mogen volgen, willen we hier gaarne onderstrepen. VRIJGESPROKEN Voor de Rotterdamse Rechtbank werd de ruim 30 jarige vertegenwoordiger J.K.K. alhier vrijgesproken voor een beschuldiging, als zou hij een winkelier uit Brielle onder valse voorwendselen een middel tegen pseudo-vogelpest hebben verkocht. Er was 4 maanden gevangenisstraf tegen hem geëist. Wij als redactieleden zijn uit de aard der zaak nieuwsgierig. Daarom vroegen we dhr. Nieuwkerk naar aanleiding van zijn te maken reis heel bescheiden, wie die reis wel zal betalen. Het gemotiveerde antwoord van dhr. Nieuwkerk bevredigde ons volkomen en als U het de volgende week in de folders leest zal het U het eveneens bevredigen. Verder vernamen wij dat er maar een is die niet mee gaat op reis. Zijn of haar naam is ons niet bekend. adv. Ingez. Me. BURGERLIJKE STAND Geboren: Martinis Jacobus, zn. van Leen- dert H. Istha en Sara K. Mol. Ondertrouwd: Johannes Dirk Marinus Polderman, 26 jr. wonende te Zwolle en Jacomina Janna Murre, 20 jr. wonende te Poortvliet. Gehuwd: Gerardus Schipper, 25 jr. wo nende te Poortvliet en Aaltje Tingen, 20 jr. wonende te Zwolle. Hendrik van Steveninck, weduwnaar van Maria Johanna Wijsman, 63 jr. wonende te Halsteren en Jannetje Adriana Pleune, 55 jr. wonende te Poortvliet. VOETBAL DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN TE ST. ANNALAND De sportvereniging „W.H.S." en met haar alle deelnemende verenigingen, de ju bilerende scheidsrechter Breugelmans en supporters hebben het Zaterdag jl. wel bij zonder goed getroffen. De sporthoeklezers zullen wel begrijpen, dat we doelen op de te St. Annaland gehouden seriewedstrijden in verband met het 20-jarig bestaan van WHS op 1 Juni a.s. en het 25-jarig scheids rechterschap van dhr. Breugelmans te Ber gen op Zoom. Ondanks de niet zo prettige voorspellingen van De Bilt was het schit terend weer voor dit sportgebeuren. En niet alleen het weer werkte mee. Het pu- lense BoysVrederust. Dit werd een zeer aantrekkelijke strijd. Men gaf elkaar wei nig toe. Was het samenspel van Vrederust wat beter en ook aantrekkelijker dan dat van Tholen, daartegenover plaatste laatst genoemde club een veel groter enthousias me. De voorhoede kwam evenwel niet op dreef en bovendien stond daar keeper Ste veninck als een reus in de branding. De rust ging in met een 01 voorsprong. De eindstand werd 02 voor Vrederust. Na een paar marsen door „Accelerando" volgde de match van de dag: WHS Smerdiek. Smerdiek had wel een nadeel, dat het een invaller-keeper had, die ove rigens in deze wedstrijd geen slecht figuur sloeg. En de eerste helft beantwoordde de wedstrijd aan alle verwachtingen. Op en neer golvend spel met aan weerskanten ge vaarlijke momenten, doelpunten: 01; 11; 12; 22; 23; 33 en tenslotte toch weer 34 voor Smerdiek, waarmee een verdiende rust werd genoten. Uit dit aan- Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 45 cent tal doelpunten blijkt, dat beide aanvallen uitstekend op dreef waren óf, dat er zo nu en dan wel eens een lek zat in de ver dediging. Dat was ook zo. Bij WHS was het vooral de keeper, die in vorige wed strijden uitstekend partij gaf, maar thans vrij onzeker ingreep. Er kon met deze rust stand nog van alles gebeuren. En dat deed het ook. Het werd een kwartier na de rust 44. Een doelpunt dat het WHS- stadion" deed loeien. In de toen volgende 10 minuten leek het er op of Smerdiek er aan zou moeten geloven. Tien minuten lang was er zware druk. Schoten naast, over of gekeerd door keeper en prachtig ingrij pen o.m. van back Everaars redden toen de situatie. En het doelpunt kwam niet door WHS, maar aan de andere kant. Een aarzeling van de middenlinie en een enthousiast applaus van de Smerdiekse sup porters: 45. Van die tijd af ging de wedstrijd uit als een nachtkaars. Vrij luste loos werd het einde bereikt van een eve- rigens mooie en sportieve strijd, die ge wonnen werd door de club, die het meeste enthousiasme bijna tot het einde ten toon spreidde. En daardoor ook een verdiende overwinning. kopen graag rustig bij vertrouwde adressen en daarom kopen zij regelmatig bij ons Bosstraat 27 Bergen op Zoom Zij kennen wel ons adres, waar zij royaal hun keus kunnen doen uit onze collecties van zuiver wollen velours prachtige modellen van effen zijde en niet te vergeten in tussenmaten (heupwijdte) Als U in Bergen op Zoom komt, komt U dan eens langs? ■iOHBiH bliek was talrijk, de wedstrijden over het algemeen aantrekkelijk, geen enkele wan klank verstoorde de door en door zonnige sfeer en de muziekklanken van „Accele rando" gooiden er tenslotte ook nog een „zonnig" schepje bovenop. Uiteraard was het alleen de West-Bra bantse afdeling van de K.N.V.B., die nog met een lage druk depressie trachtte door te dringen, door geen scheidsrechters aan te wijzen, ondanks haar verzekering op het herhaalde verzoek van WHS. Wat be tekent in feite ook die Thoolse afdeling? Als ze maar betalen, dan is het al goed. Deze lage druk depressie kreeg evenwel geen kans door te dringen, dank zij de goede onderlinge verstandhouding der clubs. Hoe de wedstrijden verliepen Eerst was daar de ontmoeting WHS Tholense Boys. Het overwicht van de thuis club was hier de hele wedstrijd duidelijk al moet gezegd, dat de Boys tot de laatste In het clublokaal werden later nog vele vriendelijke woorden gewisseld door scheids rechter Breugelmans die dankte voor de prettige sfeer, die er vrijwel altijd op de Thoolse velden heerst, voor deze mooie dag en de aardige voetbalprestaties, die voorts WHS met haar 20 jarig bestaan gelukwenste en uiteindelijk de door hem beschikbaar gestelde beker aan de winnaar van deze dag „Smerdiek" overhandigde. Aanvoerder Everaers dankte hiervoor, wenste zowel scheidsrechter Breugelmans als WHS geluk met hun jubileum. De tweede prijs, een lauwerkrans was voor WHS, de derde, een lauwertak voor Vrederust, waar voor aanvoerder Steveninck dankte en de vierde prijs, een medaille voor Tholense Boys, die dankbaar werd geacctepteerd door aanvoerder Bram van Vossen. Tenslotte dankte de WHS voorzitter Abr. Soeters allen, inzonderheid ook „Accelerando" voor de medewerking tot het welslagen van deze met ongeëvenaarde geneeskrach minuut volhielden. De ruststand was 30, drie doelpunten op naam van het WHS binnentrio. In de tweede helft werden aan beide kanten nog 2 goals bijgemaakt, waar van ieder een zeer mooie. Tholense Boys deed dat uit een vrije schop, een keurig schot. WHS direct uit een aanval. Eind stand 52. De tweede ontmoeting was die tussen Smerdiek en Vrederust. Had men aanvan kelijk Smerdiek een gemakkelijke overwin ning toegedacht, in de loop van de strijd kreeg men andere gedachten. Ja, het zag er zelfs nog even bedenkelijk uit voor de Smerdiekenaars, die heel kalm waren be gonnen, maar tenslotte toch meer enthou siasme moesten gaan tonen om het hoofd boven water te houden. De ruststand was 11, en eerst een 10-tal minuten voor het einde werd het winnende doelpunt ge maakt uit een uitstekend genomen hoek schop: 21 voor Smerdiek. Na enige tijd rust kwamen de verliezers van de eerste ronde tegen elkaar uit: Tho- jubileumdag. Het was inderdaad een mooie dag voornamelijk, omdat hoegenaamd niets deze Thoolse ontmoetingen kwam verstoren. DE COMPETITIE Ook die werd voortgezet en wel met de lang verbeide ontmoeting Dinteloord-Noord- schans. Een ontmoeting, die eveneens aan alle spannende verwachtingen beantwoord de. De belangstelling was zeer groot; er waren ook vele Noordschanse supporters met hun elftal meegekomen. Het werd een goede wedstrijd, ondanks het feit, dat niemand der spelers zenuwen- vrij was. Het eerste doelpunt was voor Dinteloord ongeveer 20 minuten na de aan vang. In de 32 minuut slaagde Noordschans er in de gelijkmaker te scoren. Even later werd het zelfs 12 voor de gasten, toen een vrije schop even buiten het strafschop gebied tegen Dinteloord werd toegewezen. Nog voor de rust maakte dezelfde Dintel- oordse speler, die het eerste doelpunt had gemaakt er 22 van. MOEILIJKHEDEN? VRAGEN STAAT VRIJ. 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. Gegevens zo uitvoerig mogelijk. Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. Een postzegel voor doorzending insluiten. 2. 3. 4. 6. Vrager. Ik vind in mijn boek over ge neeskunde de woorden: „kininezalf voor Prorace." Dit is me niet duidelijk. Antwoord Sc. -Ons eerlijk gezegd ook niet. Het woord „kininezalf" kunnen wij na tuurlijk wel thuisbrengen: dat is een zalf waarin als werkzaam bestanddeel kinine voorkomt. Dat kinine - hét geneesmiddel tegen malaria -- vaker in de vorm van pil len dan in de vorm van zalf wordt voor geschreven is niet zo belangrijk. Men kan dit medicament tegen andere aandoeningen wij denken hierbij aan huidafwijkingen desgewenst ook wel als zalf toedienen. Het woord Prorace is ons echter onbekend. Heeft vrager dit wellicht verkeerd overge schreven Wanneer dat niet het geval is, willen wij onze gedachten nog wel eens over het vraagstuk laten gaan wanneer wij iets* meer weten van het verband waarin deze woorden zijn gebruikt. Wij dienen dan over iets uitvoeriger gegevens te beschik ken, b.v. over de gehele alinea waarin de betreffende woorden voorkomen. Job, Graag zou ik willen weten hoe mijn uitkering krachtens de Noodwet Drees wordt berekend. Ik heb ongeveer 9000,— op de spaarbank, bezit een eigen woning (waarde 2000,en krijg een maan delijkse rente van 18.17. Dus een ver mogen van ongeveer 12.000, Antwoord Sm. Wanneer u gehuwd bent wordt ter vaststelling van uw inkomen 6 van het vermogen genomen. Is dit inkomen vastgesteld dan wordt van het maximale bedrag der uitkering krachtens Noodwet Drees het totale inkomen slechts voor de helft in mindering gebracht, nadat het op een veelvoud van 50 gulden is af gerond. Bij deze uitkomst wordt nu het totale jaarlijks, niet naar beneden afgeronde inkomen geteld. De aldus gevonden uitkomst mag echter niet stijgen boven de voor de verschillende gemeenteklassen vastgestelde maximumbedragen aan inkomen. De juiste vaststelling van uw uitkering is dus afhan kelijk van nadere gegevens. Het komt ons voor dat de uitkering ongeveer f 33,— per maand zal bedragen. Wij raden u aan eens te gaan informeren bij de Raad van Arbeid in uw district. Was voor de rust over het algemeen het spel van Noordschans wel iets beter, Na de rust drong Dinteloord stevig op. Men was nauwelijks bezig of Dinteloord mocht een penalty nemen en dat betekende de over winning: 32. Er volgde weliswaar nog een zeer spannende 2e helft, maar tot doel punten kwam men niet meer. Hiermede is Dinteloord zeker van haar kampioenschap. Uit 14 wedstrijden heeft het 24 punten, al is dan de wedstrijd tegen Tholense Boys eigenlijk geannuleerd. Maar dat zal dan toch ook geen verschil meer uitmaken, wanneer deze ontmoeting nog werkelijk zal plaats hebben, iets waar de Tholenaars waar schijnlijk niet voor voelen. Noordschans heeft 18 punten uit 12 wedstrijden en moet nog spelen tegen Tholen en Heiningen, wat weliswaar 4 punten zullen betekenen, maar dan blijven ze nog 2 achter bij D.S.V. Het is voor de Noordschanse ploeg, die zich in deze competitie uitstekend heeft geweerd en in meerdere wedstrijden ook beter spel liet zien dan Dinteloord vanzelfsprekend een grote teleurstelling. Maar bij het voetbalspel spreekt het geluk nu eenmaal ook nog een woordje mee. Kijk deze laatste wedstrijd maar weer, waar Dinteloord het kampioen schap kreeg door een penalty. Intussen was Dinteloord van het begin af één der sterksten, zodat niet kan worden gezegd, dat het onverdiend is. Onze geluk wensen voor de Dintelse ploeg. A.s. ZATERDAG speelt Noordschans een competitiewedstrijd tegen Chrislandia en zal ondanks het gemiste kampioenschap wel geen risico nemen. Tholense Boys verwacht Vrederust; voor eerstgenoemde ploeg een zeer belangrijke ontmoeting, omdat ze bij het winnen hiervan de onderste plaats tenslotte nog vaarwel zullen kunnen zeggen. Intussen zal het niet gemakkelijk zijn de volle winst binnen te halen, maar toch geven we Tholen een kans NEDERLAAG. Smerdiek begint Zaterdag aan zijn neder- laagtournooi en de twee elftallen ontmoeten in de eerste plaats 2 elftallen van Sprang- Capelle om 4.30 en 6.30 uur. Voor de komende weken staan ontmoetin gen in dit tournooi op het programma tegen 's Grevelduin-Capelle, Wouw, P.T.T. (Breda), Seolto (Zevenbergen), M.O.C. (B.o.Zoom), Nw. Borgvliet, Vrederust, B.o.Z., Tholense Boys, Roosendaalse Boys en WHS (St. Annaland). Tenslotte gaat WHS I a.s. Zaterdag naar De Heen voor een nederlaagwedstrijd tegen Val Aan. KORFBAL A.s. Zaterdag speelt het WHS-twaalftal een competitiewedstrijd tegen DHJ uit B. op Zoom. Eendracht heeft het er Zaterdag jl. goed afgebracht. Het speelde tegen het sterkere Olympia, dat tot een kwartier voor het einde een voorsprong van 20 had. Het aanvalsvak was buitengewoon snel en bin nen het kwartier waren die 2 doelpunten al gemaakt. Bij de vakverwisseling werd Een dracht evenwel sterker. Kort voor het einde werden 2 doelpunten en daardoor de gelijk maker gescoord. Het was goed, dat de ver wisselde snelle aanval van Olympia toen niet veel tijd meer kreeg om hun krachten nog te kunnen ontplooien. Overigens een mooie prestatie van Eendracht. A.s. Zaterdag speelt het Thoolse twaalftal in Middelburg tegen Swift II. C. C. Wat is de beste manier om modderspatten uit kleding te verwijderen. Antwoord H. Laten drogen, uitborste len en indien ze dan nog niet geheel zijn verdwenen, behandelen met een borsteltje, dat men in water met azijn gedoopt en daarna goed uitgeslagen heeft. J. S. S. Sedert 1944 wordt een wo ning verhuurd waarvan de huurprijs in on derling overleg is vastgesteld. Bij gelegen heid van de jongste huurverhoging maakt de huurder bezwaar tegen de oude huur prijs. Kan de huurder thans nog met vrucht een beroep doen op het vervallen Huurbe- sluit 1940, teneinde wijziging van de huur prijs te verkrijgen Zo ja, kan dan het gedurende de periode vóór 1950 teveel be taalde teruggevorderd worden Antwoord v. Z. Sedert 1 Januari 1951 kan de huurprijs van een woning worden vastgesteld door de Huuradviescommissie, die in het rechtsgebied van het kanton is geïnstalleerd. Zie het desbetreffende arti kel hieromtrent in het vorige nummer met de namen der commissieleden. Mocht blijken dat dan door de huurder steeds teveel betaald werd, dan staat het geheel aan de rechter een actie tot terug vordering toe te wijzen. Men late zich hieromtrent eerst door een advocaat voor lichten TO N N E M,A N E E K Huurder. De huur van mijn woning die in Mei 1940 2,bedroeg, werd in 1943 tot 2.50 verhoogd. Van welk bedrag moet huurverhoging voldaan worden Kan ik nog in verzet komen tegen de verho ging in 1943 Antwoord Z. De 15% huurverhoging dient geheven te worden over de huurprijs van 2,als tenminste niet blijkt dat voor de verhoging in 1943 gegronde redenen aan wezig waren. Tot de Huuradviescommissie kunt u het verzoek richten, de huurprijs opnieuw vast te stellen. J. B. De kleur van mijn zwarte dres soir wil ikveranderen. Hoe kan ik dat doen zonder schuren Antwoord v. d. Z. Als u het niet door een meubelmaker laat verzorgen, ra den wij aan de beits met ammoniak te verwijderen. Daarna kunt u er de gewenste kleur weer op aanbrengen. Weetgraag. 1. Worden de Christelijke feestdagen voor een dienstmeisje gerekend als Zondag of als een gewone werkdag 2. Zij heeft last van exeem en kan nu niet de was doen. De werkgeefster laat nu op haar kosten een werkster komen voor een halve dag in de week. Is dat juist Antwoord Z. Doorgaans wordt op Christelijke feestdagen door dienstmeisjes die extern zijn, niet gewerkt. Wordt hun verzocht een ochtend van een dergelijke feestdag te werken dan wordt dit in onder ling overleg vastgesteld. Naar onze mening kunnen de meisjes hiertoe niet verplicht worden. 2. Wij geloven niet dat haar me vrouw hier juist handelt. Het meisje heeft recht op een uitkering volgens de ziekte wet. E.B. Wat is de taak en het adres van de Economische politie (Hoofd van de dienst en adres in Zeeland). Antwoord-Z. De Economische politie is opgeheven, zodat wij op uw vraag niet verder behoeven in te gaan. A.H. Kunt U mij het adres opgeven van de importeur van de F.A.B. hulpmotor Antwoord-A. Het adres is: van den Boogaard, te Nijmegen. T.D.P. Kunt u ons een middel geven tegen het beslaan van ruiten Antwoord-dV. het beslaan van ruiten kan voorkomen worden als de ruiten van binnen en van buiten afgenomen worden met een mengsel van 55 gram glycerine en 1 liter spiritus.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2