m V1R0Ï ZWITSAL gmeest! b r PU ROL PASTOOR TROUWBORST in het zilver Voor Mantels, Japonnen TERHORST Bergen op Zoom OUD-VOSSEMËER ST. ANNALAND U presteert méér onder het genot van de qeionde en Voor Kamgaren Costumes TERHORST Bergen op Zoom ST. MAARTENSDIJK ,VJOUDcj STAVENISSE SCHERPENISSE POORTVLIET ST. FILIPSLAND ANNA JACOBA POLDER 13 Mei Moederdag! Voor Kinderkleding TERHORST Bergen op Zoom PREDIKBEURTEN RAADSVERSLAG STAVENISSE (Slot) DIE HEEFT BEZWAAR Dhr. Vos verwondert het, dat er voor deze functie, die naar de voorzitter toch voorgeeft, niet zo gemakkelijk is en zeef verantwoordelijk, geen diploma's nodig zijn, wanneer hij nagaat, dat men op alle gebied diploma's moet hebben. De voorzitter: Wat mij betreft, doen ze dat ook, maar welk diploma Voor bur gemeester en secretaris moet men tenslotte ook persé geen diploma hebben, al is het vanzelfsprekend gewenst, dat men er „in" zit. Maar dat heb ik niet in de hand. Dhr. L. Hage voert aan, dat hij liever een ambtenaar uit eigen gemeente wil benoemen. Dhr. Tazelaar zegt: U kent in deze wel het standpunt van de meerderheid der raads leden. Het gaat niet om de persoon, maar ik vind het toch een belediging, wanneer U laat doorschemeren dat er in deze gemeente niemand geschikt zou zijn om dat ontvanger schap waar te nemen. Ik ben voor 100 tegen die mening en tegen die conclusie en tegen dit voorstel. Ik ben er van over tuigd, dat er wel enkele geschikte mensen zijn te vinden voor dit baantje. Het is niet zo buitengewoon moeilijk. Met een gezond stel hersens komt men er ook. Dat blijkt toch wel uit het salaris. Als dat nu hoog was, kon men veronderstellen, dat ook aan de bekwaamheden hoge eisen werden ge steld. En wanneer nu blijkt dat de meerder heid der Raad voor oproeping van sollici tanten is en het zou blijken, dat er na de oproeping alleen maar ongeschikte personen solliciteren, dan kunnen we altijd dhr. B. Dijke nog nemen. Ik stem tegen het advies van B. en W. om de gemeenten te com bineren. Weth. v. d. Slikke wijst er op, dat men niet moet vergeten, dat men hier een kans krijgt vrijwillig op een voorstel in te gaan. We kunnen nu vrijwillig een goede gem. ontvanger benoemen. Met Van Dijke weten we een geroutineerd ambtenaar te krijgen. Van ieder ander moeten we het weer maar afwachten. Dhr. de Vos: En als de gemeente St. An- naland deze combinatie nu ook eens wei gert De voorzitter: Dan kan het daar even als aan onze gemeente worden opgelegd. U hebt de mening van de Minister in deze voldoen de kunnen beluisteren. Dhr. Potappel: Zit er geldelijk voordeel voor ons in De voorzitter: Dat blijft precies eender. Dhr. van 't Veer wijst er op, dat de gemeente met combinatie van betrekkingen niet zon goede ervaring heeft opgedaan. Zie bijv. het districtsopzichterschap, enz. Is dat geen gevaarlijk terrein om zo grif op dat voorstel in te gaan De voorzitter: Ik draag het verzoek van Ged. Staten hier slechts voor. Als we niet tot vrijwillige samenwerking besluiten, kan het erger worden. Dhr. Tazelaar: Het gaat er enkel om, dat we hier een baantje zonder meer weggeven aan een niet-inwoner, terwijl dat evengoed iemand uit Stavenisse kan zijn. De voorzitter: De hoofdzaak is vanzelf sprekend, dat er een functionaris komt die het kan. Dhr. Tazelaar: Dat moet immers van een Stavenissenaar nog blijken. U schat ze hier te laag: De voorzitter: Of U te hoog. Er wordt dan gestemd. En alleen de beide wethouders blijken voor combinatie te zijn. De 5 raadsleden stemmen unanieum tegen. RONDVRAAG Dhr. Potappel vraagt hoever het staat met de verbetering van Java. De voorzitter ant woordt, dat men kan beginnen, zodra er zand is. Vermoedelijk over 14 dagen. Dhr. Potappel vraagt de verlaatput bij Gebraad te laten zakken, wat zal gebeuren. Dhr. van 't Veer vraagt wie het onder houd heeft van het slop bij het Groene Kruisgebouw. De voorzitter weet dat niet. Dhr. Tazelaar vermoedt dat het in erf pacht is uitgegeven. Het zal worden on derzocht. Dhr. van 'tVeer vraagt of al geschreven is aan de suikerfabrieken in verband met toewijzing opslagplaats. Ook dit zal nu spoedig gebeuren, antwoordt de voorzitter. Daarna sluiting. en de laatste prijsduif te 2,30,7 uur. De afstand bedroeg 130 km. BURGERLIJKE STAND Geboren: 24 April: Johanna, dochter van J. C. Melse en M. E. v. d. Berge. 29 April: Leendert Marcelis, zoon van M. van Dijke en M. Moerland. 3 Mei: Pieter Cornelis, zoon van W. M. Lindhoud en van B. Schot. 5 Mei: Rudi, zoon van G. J. Heezen en van J. Kastein. 6 Mei: Mattheus Willem, zoon van M. W. Verkamman en van C. J. Goosse. Gehuwd: 2 Mei: Pieter Duine, 23 jaar en Adriana Burgers 24 jaar. Overleden: 22 April te Bergen op Zoom: Anthonie Marinus Geluk, 47 jaar, echtgenoot van C. J. Coomans, weduwnaar van M. v. d. Zande. 9 Mei: Pieter Goedegebuure, 66 jaar, echtegenoot van P. J. de Klerck. De Thoolse parochianen gaan heuglijke dagen tegemoet. Immers, op tweede Pink sterdag herdenkt hun Pastoor, de heer A. Trouwborst zijn 25 jarig priesterjubileum. De jubilaris heeft sinds 7 November 1950 de parochie Tholen onder zijn hoede ge kregen en zich in deze betrekkelijk korte tijd zeer geliefd gemaakt. Zijn 1ste stand plaats,, toen nog als kapelaan was in Haar- ïemmerheide. Voor hij in deze gemeente kwam als pastoor stond hij 10 jaar in Den Haag als kapelaan. In verband met bovengenoemd feit wordt door de Parochianen een huldigingscomité gevormd. De bedoeling is, dat op de 1ste Pinksterdag om 3 uur een plechtige Ves pers wordt gehouden, terwijl daarna door het comité in tegenwoordigheid van het Kerk- en Armbestuur, namens de Parochi anen een cadeau zal worden aangeboden. Op de 2e Pinksterdag wordt een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen des morgens om 9 uur, terwijl er tussen 2 en 3 uur receptie wordt gehouden in het Patro naatsgebouw naast de Kerk. Tenslotte wordt op 3e Pinksterdag de Parochianen een feestavond aangeboden in de zaal van Hotel Hof van Holland. Pastoor Trouwborst zal het ongetwijfeld waarderen, dat zijn parochianen door mid del van bovenstaande blijk willen geven van hun liefde voor hun jubilerende Her der. Maar aan de andere kant is de jubi laris wars van alle groots opgezette huldi gingen en is het in feite zijn grootste wens dat alles in eenvoudigheid geschied. Daarmee zullen zijn parochianen en an dere inwoners zeker rekening houden. Maar zon 25 jarige periode is toch zeker een felicitatie waard. tegen doorzitten bij wielrijden en stuklopen OOK IN 'T GOUD Woensdag 9 Mei was het 50 jaar gele den dat het echtpaar G.C.Minheere-Deurloo te Oud-Vossemeer in het huwelijk trad. Nog gefeliciteerd. COLLECTE In deze gemeente heeft de gehouden Emma-bloem collecte 88.67 opgebracht. GEVONDEN 7 kinderkleerhangertjes, 1 kinderporte- monnaie met inhoud en 1 zilverbon van een gulden. Inlichtingen bij de Rijkspolitie VOOR HET GOEDE DOEL In de zaal van de heer C. Lindhout werd vorige week een toneelstuk opgevoerd door personeel van de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom, getiteld „De storm be gint". Dank zij de grote belangstelling en de medewerking van vele winkeliers is het de organisatoren van de drie samenwer kende landarbeiders-organisaties gelukt een netto bedrag bijeen te brengen van 223.19 dat aan de stichting ten goede komt. BURGERLIJKE STAND Geboren: 1 April Piasmans, Cornelis Re- migia Maria; dochter van Piasmans, Cor nelis en van: Steijns, Anna Maria 4 April van Engelen, Wilhelmina Johanna, dochter van: van Engelen Adriaan Mari nus en van: Bom, Adriana Antonette 18 April Wessels, Jacobus; zoon van Wes- sels, Simon Cornelis en van: Lindhout, Wilhelmina Janna. 18 April Hendrikse, Dina; dochter van: Hendrikse, Marinus en van: Smit, Pieter- nella Maria. Overleden: 22 April Verhees, Anthonius Cornelis, oud 78 jaar, weduwnaar van: van der Zande, Leena. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Boogaart, Abraham N. uit Middelburg; Schipper, Maria uit Scherpe- nisse; van der Stel, M. P. uit St. Filipsland. Vertroken Havermans, P. H. naar Ros malen; van Driel, M. naar Tilburg; Koot, M. C. naar Amsterdam.; Vroegop, L. J. naar Australië; de Jonge J. naar St. Anna- land; Schot, S. naar de Ver. St. v. Amerika; van Vossen, J. M. naar de Ver. St. van Amerika; de Rijke, L. M. naar Scherpenisse; van der Weele; I. M. naar Tholen. BURGERLIJKE STAND over de maand April 1951 Geboren: 11 April: Pieter Johannis, zoon van Cor nelis Moerland en Martina de Wilde. 18 April: Johannes Benjamin, zoon van Leendert Goedegebuure en Hendrika van Dijke. 19 April: Aaltje, dochter van Abraham Baaij en Johanna P. v. d. Boogaart. 21 April: Johannis, zoon van Leendert v. d. Jagt en Wilhelmina A. v. d. Klooster. Gehuwd: 5 April: Hendrik Kern-, 24 jaar en Grietje Hage 23 jaar. Overleden: 2 April: Adriaantje Faasse, 81 jaar, we duwe van J. L. Rljstenbil. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Wilhelmina J. Wagemakers van Hoeven. Dirk J. van Dijk en gezin van Apel doorn. Jacob de Jonge en gezin van Oud- Vossemeer. Abraham H. Overbeeke van Wolfaarts- dijk. Vertrokken: Hendrik J. v. d. Have naar Rotterdam. Jacob Burgers en gezin naar Middelburg. EN NU IN 't GOUD Maakten we in ons vorig nummer mel ding van een diamanten bruiloft, komende week hoopt het echtpaar Abr. v. d. Boo- gaart-Vroegop het feit te herdenken, dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk traden. En ook een huwelijk in 't goud is een bijzondere gebeurtenis. Daarom zal het ze ker ook dit echtpaar op 17 Mei a.s. niet aan belangstelling ontbreken. Onze geluk wensen I DRUKKE DAGEN „Accelerando" heeft drukke dagen achter de rug. Het was niet alleen op de bevrij dingherdenkingsdag, dat de „schitterende kleuren klanken" over onze gemeente rol den, maar ook door het brengen van se renades werden feestklanken gehoord. Zo werd een serenade gebracht bij het ge meenteraadslid J. L. Goedegebuure en echt genote, die hun 40-jarig huwelijk herdach ten, bij het diamanten echtpaar Westdorp- de Rijke en gisteravond tenslotte ook nog bij de vaandeldrager Boogert, die in het huwelijk trad, Tijdens de muzikale wandeling voor de bevrijding kreeg ook het echtpaar Van Bendegom een marsnummer in verband met hun 25-jarig huwelijk. Accelerando is dus de feliciterende mu zikale tolk geweest namens de gemeente bij diverse jubilea's in deze eerste Mei dagen. UITSLAG AANBESTEDING 7 Mei jl. werd het onderhoud der water kering van de Cal. Suzannapolder, dienst 1951)52 aanbesteed. Inschrijvers waren: K. J. Moerland, St. Annaland 12.778, W. v. Vossen 6 Zonen, id. 12,782, M. v. d. Velde, Bruinisse 12.980, A. en D. v. d. Werff, Scherpenisse 13.100,— W. v. d. Berg, Bruinisse 13,123, L. v. Popering, Bruinisse 13.525,— M. Moerland, St. Annaland 14.537, Behoudens goedkeuring Ged. Staten ge gund aan K. J. Moerland alhier. VOOR HET GEMAK Blijkens een advertentie in dit nummer zal de Boerenleenbank voortaan ook iede re Woensdagavond geopend zijn. Deze fa ciliteit zal ongetwijfeld in het bijzonder zijn genomen ten gerieve van de landbouwende leden, die in het drukke seizoen hun bedrij ven overdag moeilijk kunnen verlaten. Het is trouwens op de laatste algemene verga dering voorgesteld. Vermoedelijk geldt dit alleen gedurende het zomerseizoen. Een te gemoetkoming, die de betrokken leden ze ker zullen waarderen. GEVONDEN Een leren damesschoen met kap. De rijks- Een leren dameshandschoen met kap. De rijkspolitie kan hieromtrent inlichtingen ver schaffen. Daarna speelde de Toneelvereniging Bio uit Bergen op Zoom het toneelstuk „Waar heen", van de auteur C. v. d. Lugt-Mel- sert. Op vaak ontroerende wijze gaf dit stuk een beeld van de nood der kleine zelf standigen, wanneer deze, te oud om te wer ken, als afgedankte werktuigen aan de kant worden gezet. Verscheidene rollen, vooral die van de oude klokkenmaker, werden subliem ge speeld en dat een en ander op hoge prijs werd gesteld, getuigde zeer zeker het warme applaus, dat het publiek bij het einde de spelers bracht. VAN HET LEESSEIZOEN De Nutsbibliotheek heeft het leesseizoen 1950-1951 weer afgesloten. Het bleek goed gezien om de afgelopen winter 50 boeken meer in omloop te brengen dan vorige ja ren. Het aantal lezers is sterk toegenomen vermoedelijk ook door de meer centrale ligging van de plaats van uitlening, name lijk de Kleuterschool. De verbouwing van die schooi is echter oorzaak geweest dat de uitlening een maand te laat kon begin nen. in totaal zijn 900 boeken uitgeleend. Het voornemen bestaat voor het komende winterseizoen nogmaals 50 boeken meer aan te vragen dan het afgelopen seizoen in cir culatie zijn gebracht. Getracht zal worden ook het aantal kinderboeken op te voeren. Een uitleenbibliotheek als deze heeft het voordeel voor de lezers dat elke winter andere boeken worden gezonden, zodat steeds nieuwe keuze blijft bestaan. Het is te hopen dat steeds meer mensen zullen begrijpen dat het lezen van goede boeken hetzij uit deze, hetzij uit een der andere bibliotheken in Sint Maartensdijk een zeer goede winteravondvulling geeft. Van de gelegenheid tot het aanvragen van vaklectuur is door een vijftal personen ge bruik gemaakt. Dit is een te klein aantal. Veel meer personen zouden hiervan pro fijt kunnen trekken. Vakboeken kunnen het gehele jaar worden aangevraagd bij de boek- beheerster, Zr. C. Vellekoop. LAFFE DAAD Zondagmorgen kwam de landbouwer J. Moerland tot de ontdekking, dat van een in de weide lopende melkkoe een stuk van zijn staart was afgesneden. De ontbo- BURGERLIJKE STAND over de maand April 1951 Geboorten: 26 April: Pieter Jacobus, zoon van Mar- tinus Moerland en Jannetje Lena Tazelaar. 27 April: Johannes Marinus, zoon van Abraham Heijboer en Adriana van Beve- ren. Huwelijksaangiften: 12 April: Jacob Cornelis van der Jagt, 24 jaar, wonende te Poortvliet en Maria Moerland, 21 jaar, wonende te Stavenisse. 26 April: Gerard Wielaard, 26 jaar, wo nende te Stavenisse en Neeltje Maria Hen drikse, 25 jaar, wonende te St. Maartens dijk. 27 April: Gerardus Potappel, 30 jaar en Jantje Mik, 26 jaar, beiden wonende te Stavenisse. Huwelijken: 4 April: Marinus van Haaften, 23 jaar, wonende te St. Maartensdijk en Bertha Westdorp, 21 jaar, wonende te Stavenisse. 26 April: Jacob Cornelis van der Jagt, 24 jaar, wonende te Poortvliet en Maria Moerland, 21 jaar, wonende te Stavenisse. Overlijdens: Geen. ONTVREEMD Door de heer M. v. S. alhier werd bij de politie te Bergen op Zoom aangifte ge daan van diefstal van een linnen regenjas en hoed vanuit zijn auto, die hij Donderdag middag onafgesloten voor de Sociëteit al daar had geparkeerd. MUZIKALE WANDELING Ter herdenking van de bevrijding maakte de Muziekvereniging O.B.K. Zaterdagavond een muzikale rondwandeling. COLLECTE De Emmabloemcollecte bracht in de ge meente Stavenisse 70.77 op. WEDVLUCHT DE VALE DOFFER De Vale Doffer van Stavenisse hield haar wedvlucht uit Quievrain. Zij werden gelost om 12.30 uur. Aankomst 1ste duif 1 uur 59 min 40 sec. C. Stoel 1 en 2; J. M. Leune 3; P. G. v. d. Berg 4 en 6; L. Potappel Mz. 5; Gebrs. Moerland 7, 8 en 9. FEESTVERGADERING LANDARBEIDERSBOND Woensdagavond 2 Mei vierde de land- arbeidersbond in samenwerking met de plaatselijke afdeling van de „Partij van de Arbeid" haar jaarlijkse Meiavond. Op deze feestvergadering, waarop één ieder vrij entree had, sprak het Tweede Kamerlid, Ir. S. A. Posthumus het inleidend woord. Spreker toonde o.m. aan, dat on danks vele bezwarigheden van deze tijd er toch ook dit jaar weer reden is de Mei gedachte te vieren, omdat de eis van het socialisme: vrijheid, gelijkheid en broeder schap, dwingender is dan ooit, nu er uit het oosten zo groot gevaar dreigt. Slechts samenwerking zowel nationaal als interna tionaal, zal ons zo sterk kunnen maken dit gevaar te keren. Hiervoor is een zo groot mogelijke bewa pening, met alle daaraan verbonden beper kingen op economisch gebied, beslist nood zakelijk, onverschillig hoe men in principe ook over het probleem van het militarisme mag denken. Verder is het socialisme niet enkel een lidmaatschapskaart van de Bond of Partij maar meer moet dit blijken uit alle gedra gingen, het moet een levensbeschouwing zijn Spreker spoorde aan dit steeds indachtig te zijn en hiernaar te streven. den dierenarts constateerde, dat dit stuk staart eraf gehakt was of gesneden. Se dert mensenheugenis is een dergelijke laffe dierenmishandeling hier niet voorgekomen. De staart is ter beoordeling opgestuurd naar de Veeartsenijschool te Utrecht. De politie is op zoek naar de dader van deze schanddaad. TE UTRECHT Op Hemelvaartsdag brachten de leden van de Ned. Herv. J.V. „Onésimus" in combinatie met de J.V. en M.V. Arnemui- den een bezoek aan de jubileum Bondsdag 1951 te Utrecht. Deze bijeenkomst werd gehouden in de grote Beatrixhal van het jaarbeursgebouw, waar ruim vijf duizend Hervormde Jongeren bij elkaar waren om de jubilea van hun jeugdbonden te vieren. De bond van Herv. J.V. op Gereform. grondslag bestond 40 jaar, de bond van Herv. M.V. was die dag in het zilver. 's Middags werd nog een bezoek aan Scheveningen gebracht, waarna de terug reis via Rotterdam werd ondernomen, 's Avonds 12 uur keerden alen behouden thuis. MOOI ZOl De gem. zangver. „V.Z.O.S." behaalde onder leiding van dhr A. L. Riedijk op het internationaal muziek- en zangconcours te 's Gravenmoer in de Ere afdeling een eerste prijs grote lauwerkrans met nog een extra prijs, met 342 punten met het bijschrift van de jury; dat zij dergelijke zang in deze af deling niet altijd zo goed aantreffen. Een compliment voor dirigent en koor. Door dit succes aangemoedigd, zal deze zangvereniging op 23 Juni het Bondscon- cours van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" te Hoek bij Terneuzen bijwonen en daar uitkomen in de Ere-afdeling. BURGERLIJKE STAND Geboren: 2 April Pieter Cornelis zoon van Jacobus Hendrinus Franke en van Hendri- na Elizabeth de Haan; 2 April Maria Janna dochter van Wouter van der Klooster en van Dora van Vossen; 10 April Anthonia Christina dochter van Pieter Marinus Pol derman en Klazina Maatje Geene; 20 April Jacob zoon van Cornelis Pieter op den Brouw en van Johanna van den Hoek; 21 April Gillis zoon van Jan Willem van He- mert en van Catharina Adriana Bolier; 21 April Jannetje Catharina dochter van Jo hannes Anthonie Oudesluijs en van Johan na Barbara van Houdt; 29 April Willem, zoon van Cornelis Pieter Janse en van Mi na Neeltje op den Brouw. Overlijden: Dingenus Marinus Hage, oud 68 jaar, echtgenoot van Danetta Johanna Zwagemaker; 22 April Jan de Graaf, oud 82 jaar zoon van Leendert de Graaf en van Maria Quist. Huwelijksaangiften: 26 April Marinus Willem Bazen, oud 33 jaar en Marina Bartelina Franke oud 21 jaar. Huwelijken: 12 April Johannis Karei Poot oud 26 jaar en Anna van Haaften oud 24 jaar. HERDENKINGSPLECHTIGHEID Vrijdagavond 4 Mei werden in deze ge meente weer de gevallenen herdacht uit de tijd 1940-45. Tegen 8 uur werd de stille tocht aangevangen naar het graf van D. v. d. Werf Dzn. Daar werd 2 minuten stilte in acht genomen en daarna werden bloemen op het graf gelegd. Vervolgens werd in de Ned. Herv. Kerk een herdenkingsdienst gehouden, waar Ds; Brons voorging. Ook door Burgemeester Bouwense werd een kort woord gesproken tot de aanwezigen. Deze kerkdienst werd besloten met het zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus. BLIKSEMINSLAG Tijdens het onweer van vorige week Don derdag sloeg de bliksem op een tweetal plaatsen in, nl. bij dhr. Z. v. d. Velde in de Langeweg. Daar werd schade aangericht aan de lichtleiding, terwijl alle stoppen van de lichtleiding doorsloegen. Het tweede geval was de bliksem insloeg was de schuur van A. L. Groenewege aan de Hoge weg. De schuur brandde geheel af. Door omstandigheden duurde het een hele tijd voor de brandweer aanwezig was. Ook de brandweer uit Tholen werd geallar- meerd, maar behoefde niet meer aan het blussingswerk deel te nemen. Het huis, hoewel niet bewoond, kon be houden blijven. Voor verschillende mensen is het een schadepost daar er nog al het een en ander in deze schuur was opgeborgen. Dank zij het optreden van enkele bewoners uit deze gemeente, die zeer vlug ter bestem der plaatse waren, kon er nog een en ander uit de schuur worden gehaald, w.o. een nieuwe bandenwagen van dhr. A. Polder man. WEDVLUCHT VANUIT QUIEVRAIN OP 5 MEI 1951 door de P.D.V. „De Reisduif' te Scherpe nisse: Jo Bevelander 1, 3, 10, 14; K. Lisse- veld 2; M. K. Speijer 4, 5, 6, 13; Jan Hage B. Suurland 8; J. Hartog 9, 15, 18; W. Anemaet 11; G. de Jonge 12; J. Bakker 16; G. v. d. Graaf 17. EEN KLAP MET ERNSTIG GEVOLG De landbouwer J. v. d. Slikke Chrz. was Zondagmiddag bezig zijn koeien op stal te zetten, toen een der dieren hem vermoede lijk een trap gaf. Hij kan dat zelf niet meer verklaren. Wel, dat hij onverwacht op de grond is gevallen. Hij liep een wonde op aan het oog en kon er niets door zien. Dokter Kugel vond het geraden dat hij zich naar het ziekenhuis te Bergen op Doom öegaf, waar Dokter v. d. Vaik hem ope reerde. Vermoedelijk zal v.d.S. het licht in dat oog moeten missen. BLIKSEMINSLAG Tijdens een kort onweer sloeg de bliksem in de woning van dhr. W. Bolier aan de Kadijk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bewoners kwamen met de schrik vrij. De kracht van de bliksem was zo hevig, dat er schroeiplaatsen door ontstonden op de zolderbalken. De materiele schade is overigens gering. Naar wij vernemen gaan van de Zo-^ ,mer alle kinderen van Poortvliet gra- Ctis op reis. De fa. A. A. NieuwkerkC Zn., die dit reisje organiseert, heelt j enkele verrassende aanbiedingen ont-S r worpen, die het iedere huisvrouw mo- ce kunnen. Wij zullen alles in het werk^ stellen om achter de plannen van deé lirma A. A. jNJieuwkerk te komen en/ hopen regelmatig U van deze interes-c /santé service op de hoogte te houden, t (Adv. Ingez. Med.) NOG MEER ONGELUKKEN Timmerman A. Nortier had het ongeluk tijdens zijn werk een balk tegen het hoold te krijgen, waardoor hij een hooidwonde op liep en zich onder behandeling van Dokter Kugel moest stellen. En timmerman Jac. Elenbaas zat op een dubbele trap, toen piots de verbindingsbout losschoot en de heer E. met trap en al op de grond terecht kwam. Zijn linkerhand raakte daarbij danig in de knel. Dokter hazelaar adviseerde hem zich naar het ziekenhuis te begeven voor onderzoek. Daar bleek, dat zijn pols op twee plaatsen was gebroken. Na het leggen van een gipsver band kon de patiënt weer huiswaarts keren. HERDENKING Zaterdagavond werd in deze gemeente ter herdenking van de bevrijding door de mu ziekvereniging „Kunst naar Kracht" een muzikale wandeling door het dorp gemaakt, hetgeen veel mensen op de been bracht. COLLECTE De voor het Leger des Heils in deze gemeente gehouden collecte bracht 19.06 op. VINGERS IN DE KNEL Bij werkzaamheden in de landbouwschuur had dhr. G. INoordhoek het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tussen een omgeval len ploeg en een slede. In het ziekenhuis te Bergen op Zoom zijn drie vingers gehecht, terwijl hij zijn pink wel niet zal kunnen behouden. De wagemaker F. Filius geraakte met een vinger tussen een zijner machines, waardoor een vingertop bij het eerste lid werd al- gekneld. VAN DE NAT. FEESTDAG Zaterdagmiddag werd het reeds eerder aangekondigde programma van de Oranje ver. afgewerkt. Niet alleen het publiek, maar ook de deelnemers aan de verschillende wed strijden waren talrijk. De eerste prijswin naars van deze spelen zijn: Wielrennen: Th. Boudeling; Ringrijden (dames): Janny Wesdorp; Hoogspringen (heren): A. van Dijk; Hoogspringen (da mes): Coba Quist Ld.; Hardlopen (heren): E M. Tichem en 2 J. Quist Johz.; Hard lopen (dames): A. van Dijk; Touwtrekken: G. Aarnoudse; Stoktrekken: J. Quist Johz.; Stoelendans de dames W. Hoogstrate, Jacoba Voshol en G. Minhere. VOOR DE PAARDENLIEFHEBBERS Op tweede Pinksterdag zal het jaarlijkse grote concours hippique op het terrein „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom we derom plaats vinden. Wij vernamen dat het de Vereniging dit jaar gelukt is om meer deelneming te krij gen van de z.g. aangespannen nummers en wel in de warmbloed-klasse. De West- Brabantse Warmbloed Fokvereniging heeft hieraan alle medewerking verleend. Een keur van deelnemers heeft reeds in geschreven in de beide springconcoursen waarvoor medailles beschikbaar werden ge steld door H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard. Als bijzondere attractie zal optreden de landelijke rijvereniging uit Vosmeer voor een moderne cowboy-demonstratie, terwijl de heer L. van Loon uit Tilburg en de dames van Doorn van het bekende amateur circus uit Deurne een hoge school zullen demonstreren, te rijden op een paar echt Lipisaner hengsten. Al met al belooft deze dag weer een bijzondere attractie te zullen worden voor de echte paardenliefhebbers. Maak Moeder mede blij nut een tube Hamea- Gelei. Tube 90 ct. in welvoorziene zaken, Zondag 13 Mei (le Pinksterdag) THOLEN Ned. Herv. Kerk vm. 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel nm. 3 uur Ds. R. C. van Putten Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. J. van Halsema Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Ned. Prot. Bond nm. 5 uur Ds. O. Elseman, Ned. Herv. Fred, te Bergen op Zoom OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. R. C. van Putten Voorbereiding H. Avondmaal In beide diensten collecte G.ZJ3. Gereformeerde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. Jonker, em. pred. te Voorburg Chr. Geref. Kerk 3 x leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 en 3.30 uur Ds. D. J. van Dijk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur Ds. G. Enkelaar Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK- Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2 uur Ds. de Bres Collecte G.Z.B. Oud-Gerei. Kerk 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Rehoboth 6.30 uur Dr. G. J. Streeder te Den Haag Zendingscollecte SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur Ds. Brons In beide diensten collecte voor de zending Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst nm. 2.30 uur Ds. Brons Collecte G.Z.B. Gereformeerde Kerk 10 uur leesdienst, 2.30 uur Ds. J. Halsema Geref. Gemeente 10, 2 en 6 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Nabi. Bed. H. Doop Geref. Gemeente 10, 2.30 en 6 uur leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen Maandag 14 Mei (2e Pinksterdag) THOLEN Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 9.30 uur Ds. J. Halsema Geref. Gemeente 10 uur leesdienst 3 uur Ds. F. Mallan uit Bruinisse Bed. H. Doop en bev. nieuwe lidmaten Chr. Geref. Kerk 10 uur dhr. L. Gebraad Ned. Prot. Bond Geen dienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. R. C. van Putten Gereformeerde Kerk 10 uur Ds. Jonker Chr. Geref. Kerk vm. leesdienst ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. D. J. van Dijk Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst STAVENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. G. Enkelaar Oud-Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. de Bres Oud-Geref. Kerk 9.30 uur leesdienst Oud-Geref. Ge me en te 9.30 uur leesdienst SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk 10 uur Ds. Brons Geref. Gemeente 9.30 uur leesdienst POORTVLIET Ned. Herv. Kerk 10 uur leesdienst Gereformeerde Kerk 11 uur Ds. J. Halsema Geref. Gemeente 10 uur leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. E. S. de Lint Geref. Gemeente 10 uur leesdienst Oud. Geref. Gemeente 9.30 uur Ds. van Leeuwen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 2