I WEEKBLAD VOOR HET EILAND THOLEN EN ST.FILIPSLAND Plaatselijk Nieuws VERSCHIJNT IEDERE VRIJDAG WAARIN OPGENOMEN DE THOOLSE COURANT Het Parlementaire Overzicht J Vijf partijen kabinet onmogelijk* A*R* weigerden* ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER ST. ANNALAND 9 Maart 1951 7e Jaargang No. 17 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.10 per kwartaal franco p.p. 1.35 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Ook de pogingen van de infor mateur Prof. Romme om een nieuw Kabinet te formeren, zijn niet zo glad verlopen, als men aanvanke lijk gedacht had. Dat schijnt het lot te zijn van een ieder die zich met deze kwestie bezig houdt. Deze K.V.P. fractievoorzitter heeft onge twijfeld de zaken energiek en met grote kundigheid aangepakt. Direct zoch hij de richting van een Ka binet op de meest brede basis, be staande uit de vijf grote partijen: K.V.P.P.v.d.A., A.R., C.H. en V.V.D. En hij deed dit op een open en prettige wijze. Het ontwerp programma dat hij voor dit Minis terie maakte, kon de instemming krijgen van al deze fracties. De enige die weer bezwaren maakten, waren de A.R. Allereerst kwamen zij met de Nieuw-Guinea kwestie op het tapijt waarover wij reeds verscheidene malen geschreven hebben - maar daarnaast hadden zij ook bedenkingen tegen de op merking van de informateur inzake het Moerdijk-kanaal. Het is bekend, dat deze kwestie zeer moeilijk ligt. België wil persé dit kanaal en men verbindt daaraan het slagen van de Economische Unie tussen Neder land en dit land. De A.R. fractie voorzitter voelt daar niet voor. De kanalen-kwestie moet z.i. los staan van de verdere ontwikkeling der Benelux. Het schijnt echter in de bedoeling van Prof. Romme te lig gen om een passage in zijn program op te nemen, waarin staat dat Nederland alsnog bereid is om met zijn buurman deze aangelegenheid te bespreken. Ook daartegen heb ben de A.R. bezwaren. Want, zo redeneren zij, als wij dat doen dan betekent dit wellicht een bereidheid om water in de wijn te doen. En dat wil de Heer Schouten beslist niet. Op dit moment acht hij de aanleg van het kanaal niet gewenst. Hoe het ook zij: de informateur kon een persbericht uitgeven, dat alle vijf fracties zich accoord verklaard heb ben met het programma. Het schijnt dus zo te zijn, dat de verschillende tegenwerpingen van de a.r. door de Heer Romme geaccepteerd zijn, of dat deze niet van zó overwegende aard waren, dat hij niet met de a.r. partij in zee kon gaan. Toen een maal dit stadium bereikt was, moest de informateur gaan zoeken naar een goede zetelverdeling over alle vijf partijen en naar goede per sonen. Het werd reeds spoedig duidelijk dat hij vast hield aan zijn oorspronkelijke opzet: zes K.V.P., vijf P.V.D.A,, twee A.R., één C.H. en één V.V.D. Ook dit werd door alle fracties aanvaard. Moeilijker was het echter om elke fractie de juiste zetels te geven. Prof. Romnje had het volgende schema bedacht. De P.V.D.A. mocht de Minister- President leveren -dat zou weer Dr. Drees worden -verder kregen de socialisten Financiën, Landbouw, Sociale Zaken, Wederopbouw of Justitie. De K.V.P. mocht twee Ministers zonder Portefeuille leve ren, één voor de opvoering van de productie en één voor de grond wetsherziening, welke laatste dan tevens het ambt van vice Minister- President zou bekleden. Verder kregen zij Economische Zaken, O.K. en W., Binnenlandse Zaken en Uniezaken. De V.V.D. zou Bui tenlandse Zaken behouden, terwijl de C.H.U. Justitie of anders in ruil met de socialisten Weder opbouw zouden krijgen. Het was een zetelverdeling waar een ieder het mee eens was, al hadden de A.R. misschien liever Onderwijs en Binnenlandse Zaken gehad uiteindelijk met deze gang van za ken accoord verklaarden. Niet velen hadden echter verwacht, dat er daarna nog moeilijkheden zouden kunnen ontstaan. Toch gebeurde het. En niet in geringe mate. De A.R. werd nl. de eis gesteld, dat zij alleen maar mensen mochten leveren die buiten de fractie stonden. Geen Tweede Kamerleden dus. Waarom dit werd gedaan, is niet duidelijk. Wellicht is dit een eis geweest van andere partijen. Bijv. van de socia listen, die helemaal niet gechar meerd zijn van zo'n Kabinet op brede basis en die de a.r. wellicht liever buiten het Ministerie laten. Deze eis schijnt voor de Heer Schouten onaanvaardbaar geweest te zijn. Het is niet ondenkbaar dat hier een zekere mate van angst niet vreemd aan is geweest. In het plan van Prof. Romme zou ongeveer negen of tien oude Ministers terug keren. Als de A.R. daar slechts twee Minister tegenover mochten zetten, die geen parlementaire ervaring hebben, dan bestaat de kans aldus zal men in die kring gespro ken hebben dat wij niets in de melk te brokkelen hebben. En dat we er niet tegenop kunnen. Deze kloof was niet te overbruggen, waar mede de hoop op een vijf-partijen Kabinet meteen in rook vervlogen was. Ongetwijfeld is dit een ernstige teleurstelling voor Prof. Romme ge weest. Maar ook voor de A.R.. Er is echter één gelukkige omstandig heid; nl. deze, dat de onderhande lingen tussen de Heren Romme en Schouten op de prettigste manier zijn verlopen. Er zal over dit falen bij geen der twee partijen een bittere nasmaak achter blijven. Daarvan heeft de a.r.-fractie in een officieel persbericht openlijk blijk gegeven. Dit betekent, dat de A.R. oppositie slechts gedeeltelijk zal zijn. Men kan verwachten dat deze partij de Regering bij de vele moeilijke maat regelen die zij te nemen heeft uitgezonderd Nieuw-Guinea en de kanalen-kwestie van harte zal steunen. Dat is veel waard. Intus sen heeft Prof. Romme zijn onder handelingen rustig voortgezet. Op net moment dat wij dit schrijven, is hij nog steeds bezig om een vier- partijen Kabinet in elkaar te passen, bestaande uit de K.V.P., P.V.D.A., C.H.U. en V.V.D. Zou dit niet slagen dan kan hij altijd nog terug vallen op een drie of twee-partijen Kabinet of hij kan de Koningin adviseren om de oude ploeg maar weer van stal te halen, daar er toch niets te bereiken valt. Het is duidelijk dat het informa teurschap van de Heer Romme zo ver gaat, dat hij een heel Kabinet formeert en de Minister-President daarvan dan formeel nog eens belast zal worden met de formatie. In een paar uur tijds kan deze dan het Kabinet aan H.M. de Koningin en aan ons volk voorstellen. Zeker is het, dat Prof. Romme in geen geval zelf Minister-President zal worden. (Nadruk verboden) Dr. R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19 Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 20 Op Schiphol zijn Maandagavond gearriveerd Greet Gaillard en Irma Schumacher na hun tournee door Australië en Nieuw-Zee- land. Irma (links) en Greet (rechts) verlaten het vliegtuig. Zij werden ingehaald door leden van de R.D.Z. en de voorzitter van de K.N.Z.B. In dit nummer komen nog enkele berichten voor, die vorige week moesten blijven overstaan, w.o. Rode Kruisavond, gedeelte sport- hoekje, enkele plaatselijke berichten en de gedeeltelijke land- en tuin- bouwrubriek. We meenden, ook al komen ze dan wat later onder de aandacht der lezers, deze alsnog af te moeten drukken, ook omdat zulks aan ons is verzocht. VOOR DE MIDDENSTAND Donderdagavond 1 Maart werd door een comité van actie, bestaande uit de heren Quist en Goedemondt, alhier in samenwerking met de plaatselijke groepering „Gemeentebelan gen" in de zaal van Van Boven door deze belangeloos beschikbaar gesteld een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een afdeling van de Mid denstandspartij. De Middenstandspartij werd in November 1947 te Utrecht opgericht en stelt zich ten doel de belangen van de Middenstand, het Bedrijfsleven, Land- en Tuinbouw in de ruimste zin te behartigen. Als spreker trad op de heer J. A. A. Toussaint, Alg. Secretaris van de Midden standspartij, die na een hartelijk woord van welkom door de voorzitter van „Gemeente belangen", de heer de Korte een aandachtig gehoor vond in een goed bezette zaal. In een vurig betoog zette spreker de noden, grieven en wensen van de Middenstand uit een en verklaarde onder instemming van de vergadering, dat tengevolge van het rege ringsbeleid het Bedrijfsleven en de Midden stand, steeds dieper in het moeras komen en dat niet alleen tot schade van deze cate gorie, maar evengoed tot grote schade van het gehele Nederlandse volk. Aan het slot van zijn betoog wekte spre ker de aanwezigen op zich aaneen te sluiten in landelijk verband, nml. bij de Midden standspartij, opdat de Middenstand haar eigen vertegenwoordigers naar het Parlement zal kunnen zenden ter behartiging van hun belangen, daar de zg. „Middenstands experts" van de thans zittende partijen tot nog toe hier niet veel van terechtbrachten, zekere beloften voornamelijk gedurende de verkiezingscampagne ten spijt. In zijn slotwoord dankte de voorzitter van „Gemeentebelang" de spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting, welk dankwoord door de aanwezigen met een luid applaus werd onderstreept. De inhoud van dit verslag latend voor wat het is, mogen we hieraan evenwel toch zeker de opmerking wel vastknopen, dat ,CA.C1 -- r en jDmiienianaöe yenau. „Middenstandsorganisatie" op ons eiland tot Maar belangrijker is dat zij zich op heden zeer miniem genoemd kan worden. Waar in deze tijd ook iedere Middenstander voor zijn ogen ziet, hoe onontbeerlijk orga nisatie is, zou het in eigen belang zijn, wanneer men ook in dit opzicht in onze omgeving eens de daad aan de gedachte koppelde. VERGADERING ANTI-REV. KIES VER. Deze werd Vrijdag jl. gehouden en ge opend door de voorzitter dhr. T. Dijkslag met gebed en bijbellezing. Hij riep in het bijzonder de heer Hommes te Nieuwdorp, spreker voor deze avond, een welkom toe. Besloten werd de minimum contributie op 2.50 te brengen. Als bestuurslid werd ge kozen de heer P. J. Droger. De heer Hommes wees er tijdens zijn causerie op, dat de verdwazing en waanzin in deze wereld steeds toeneemt met het communisme in het middelpunt en de daar uit voorvloeiende gevolgen: KoreaTibet IndonesiëAbon, enz. Hij wees op het droevig financiële beeld in ons land, waar we volgens spreker in een mist verzeild zijn geraakt. Millioenen zijn weggesmeten, de zedelijke en geestelijke verwording onder ons volk is niet minder groot en ook de scheu ring en verspintering onder de Christenen is in-droevig. Het is alsof ook zij met blindheid zijn ge slagen. Wat moet er in deze dagen van de jeugd, van land en volk nog terecht komen Gebonden aan God en Zijn Woord is overheid en volk. Daarom is er maar één middel uit die mist te geraken: terugkeer tot Gods Woord, zijn geboden te onderhouden en volgens Zijn eis te leven. Spr. wees er verder op, dat de A.R. partij een Volks- democratische-nationale partij is, een chr. partij en vrijheidspartij. Er volgde over een en ander nog een geanimeerde bespreking, waarna de heer Hommes met dankgebed eindigde. Z.L.M.VERGADERING STUDIEREIS NAAR AMERIKA Vrijdag jl. werd ook in hotel Hoek een algemene vergadering gehouden van de Kring Tholen en St. Filipsland der Z.L.M. De voorzitter, Ir. M. A. Geuze opende met een welkomstwoord, i.b.z. voor de heer Zinkweg uit Numansdorp. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een tekort van 167,93 is geboekt in het afge lopen jaar. De inkomsten bedroegen 685,39, de uitgaven 840,82. De hoge uitgaven zijn o.m. veroorzaakt door de ge houden tentoonstelling. De aftredende be stuursleden werden herkozen, nl. de heren ir. Geuze, H. van Gorsel, P. Burgers en J. F. Brooijmans. Leden der financiële commissie werden de heren A. Gakeer en M. Kosten Jr. De voorzitter merkte voorts op, dat men. in verband met de regeringscrisis momenteel niet weet waar men aan toe is. Vrij zeker is, dat men forse maatregelen kan ver wachten. Zo verlaging der subsidies wat van bijzondere invloed zal zijn op het levensmiddelenpakket. Verwacht mag wor den dat bijv. melk, brood, suiker, duurder wordt, evenals bonvoeder. Spr. wees op nieuw op het gebrek aan blik en de daar aan verbonden gevolgen (hieromtrent heb ben we in een ander verg. verslag al iets aangehaald - red.) De stroprijzen zullen hierdoor stijgen, nl. buitenstro haver op 40.gerst op 40. roge en tarwe stro nog 5.duurder. Neem hiervan goede nota. Geef spoedig op, hoeveel zaad men voor maisteelt wenst te ontvangen. Verstandig zal zijn een vaste ploeg voor het plukken met de hand aan te stellen. De heer de Ronde zal desgevraagd alle gewenste inlichtingen verstrekken. Door het bestuur der V.C.S. zijn als proef 40 ton schuimaarde gekocht waarmee proe ven worden genomen. Er zal in Tholen een depot komen voor opslag hiervan. De silo's, aldus nog steeds ir. Geuze, wer ken over het algemeen zeer gunstig. Wil men een silo, stel dan niet langer uit. De heer de Ronde deelde mede, dat de prijs voor een silo met inljoud momenteel van 30 m3 370,is. Ook hij adviseerde tot meerdere silobouw. In Zeeuws-Vlaan- deren ziet men er wel terdege het nut van in. IN AMERIKA. Vervolgens kreeg de heer Zinkweg het woord, die een interessante en vlotte le zing hield over wat hij gezien heeft op zijn studiereis van 4 maanden in Amerika. Hoofdzakelijk nam men daar een overzicht van de aardappelteelt. In bijzonder is men ook daarmee jaren op Nederland voor, waar het mechanisatie betreft, zoals be werking, bestrijding onkruid, ontsmetting, enz. Spreker bond de aanwezigen op het hart te zorgen voor een goede structuur en evenredige bemesting. Laat regelmatig grondmonsters nemen. Maak een meerja renplan voor vruchtwisseling. Verbouw geen onkruid, daar zijn we te arm -voor. Probeer grotere rij-afstand voor hetzelfde aantal planten (75 cm.). Ploeg meer en langer, meer afeggen, schoffelen en culti veren. Maak bovenbreedte bed 15 a 20 cm, poot vooral niet te diep. Spuit vroeg met D.D.T. emulsie en Dithane, later met ko per preparaten. Spuit nooit met zout wa ter, spuit vaak en lang genoeg, zonodig onder de rijen voor de luis. Spuit loof en onkruid dood en loofklappen. Schaf een 2-rijige rooimachine aan, rooi met zorg en raap in 1ste soort rubbermanden. Beproef vóór sortering en lever alleen A.A.-soor ten voor consumptie af. Het waren enkele goede adviezen, die door dhr. Zinkweg werden gegeven. Hij stond ook uitvoerig stil bij het nut en voor deel van bewaarplaatsen met nachtkoeling. Alles bijeen werd het een zeer leerzame bijeenkomst, waarvoor de voorzitter in het bijzonder de heer Zinkweg dankte. Dat alle belanghebbenden door een en ander steeds meer overtuigd mogen raken van het nut dergelijke avonden bij te wo nen. Opdat ons eiland Tholen, dat op landbouwgebied toch geen ongunstige naam heeft, steeds op zijn qui-vive blijft. Daar aan kunnen dergelijke nuttige besprekingen meewerken. NATIONALE COMMISSIE VOOR VLUCHTELINGENHULP COMITÉ THOLEN L.S. Door ons werden de plaatselijke Kerk besturen ingeschakeld voor het verspreiden der oproepen tot daadwerkelijke steun; deze kerkbesturen verklaarden zich tevens bereid tot het in ontvangst nemen van de uit dezen hoofde ontvangen giften en goederen. Voor de goede orde maken wij diegenen, die niet bij een bepaalde kerk zijn aange sloten er op attent, dat zij hun bijdrage kunnen inleveren bij het secretariaat, Kaay no. 4, Tholen, tot 14 Maart a.s. Het Comité. DADER GEGREPEN Ten nadele van de Wed. Moeliker al hier werd van een perceel bouwland in de nacht van Vrijdag op Zaterdag jl. een zo goed als nieuw dekkleed ontvreemd. De waarde hiervan was ongeveer 300. Door de Rijkspolitie van Tholen werd een onderzoek ingesteld met goed resultaat, daar Maandag jl. te Bergen op Zoom de dader een zekere H. v. V. aldaar, in een volkslogement kon worden aafngehouden. Inmiddels heeft hij de diefstal bekend. EEN MEDAILLE VOOR EEN MOEDIGE DAAD Enige tijd geleden redde de heer Quist Jczn. alhier te Veere een vierjarig kind, dat daar voor de Campveersetoren te water was geraakt. Thans mocht de moedige red der uit handen van Burgemeester van der Hoeven een bronzen medaille met inscriptie ontvangen, die door het Carnergie Helden fonds naar deze gemeente was gezonden voor uitreiking. Eerder ontving ook Mevr. E. Schot-Coriielisse alhier een medaille voor redding van een kind, dat te Utrecht bij een sluis in het water was gevallen. POSTVERZENDING Met ingang van 12 Maart jl. is er wij ziging gekomen in de avondverzending der post. De laatste verzending geschiedt van af die datum nl. per bus BBA om 18 uur 50, waardoor het tijdstip van de laatste buslichting voor de nachtpostverzending is gebracht op 18 uur 30. De correspondentie, welke dus vóór 18 uur 30 wordt gepost, komt de volgende ochtend in heel Nederland in de eerste be stelling (behalve uiteraard op Zaterdag- en Zondagavond). Men neme hiervan goede nota. van Putten, Ned. Herv. predikant, die de aanwezigen opwekte mede hun schouders te zetten onder dit werk van Christelijke Barmhartigheid en zich op te geven als lid der vereniging, waaraan velen gevolg gaven. KIEZERSLIJST Op 22 Februari jl. is door Burgemeester en Wethouders de- kiezerslijst vastgesteld, en wel voor Stemdistrict I 692 kiezers en voor Stemdistrict II 603 kiezers. De kiezerslijst ligt op de gemeente secretarie van 23 Febr. tot en met 16 Maart a.s. ter inzage. Gedurende deze tijd kunnen bezwaren bij het gemeentebestuur worden ingediend. Echtgr slechts tot 9 Maart a.s., dus be zwaren van latere datum hebben geen kracht meer. PROCES-VERBAAL Deze week werd F. V„ wonende in deze gemeente verbaliseerd wegens het bouwen zonder vergunning. Soortgelijke overtredingen komen regel matig voor, deels met opzet, deels uit on wetendheid. Daar praktisch voor elke verbouwing of nieuwbouw een bouwvergunning vereist is, doet men er goed aan deze vergunning aan te vragen. Formulieren zijn op de gemeen te-secretarie verkrijgbaar en de districts opzichter zal ieder desgewenst inlichten of voor een bepaald werk vergunning vereist is of niet. Bij overtreding volgt niet alleen straf, maar kan ook hetgeen in strijd met de bouwverordening is opgericht op kosten van de betrokkene worden afgebroken. JAARVERGADERING NED. HERV. KERKKOOR Vrijdag jl. hield het Ned. Herv. Kerkkoor voor haar leden en begunstigers haar jaar lijkse feestvérgadering in een lokaal van de Openbare Lagere School. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. '98 vers 1 en in zijn ope ningswoord herdacht Ds. van Putten de uitvoeringen, die het Koor dit jaar in de Kerk heeft gegeven. Verder sprak hij de wens uit dat het Koor dit jaar mag slagen in haar doel, om bij het a.s. provinciale zangconcours naar een hogere afdeling over te gaan. PROVINCIALE BIJDRAGEN Voor 1950 voteerden Ged. Staten van Zeeland voor de uitgevoerde verbeteringen aan de Thoolse wegen de volgende be dragen: Voor de weg Tholen, Poortvliet-Scherpe- nisse een bedrag van 2160,en voor de weg Oud-Vossemeer-Sluispolder onder de gem. St. Annaland een bedrag van 237.675,31. BURGERLIJKE STAND Geboren: 22 Febr.: Hendrina Overbeeke, dt. van M. Overbeeke en P. J. Deurloo. 25 Febr.: Cornelis Leendert Laban, zoon van A. Laban en S. J. Klippel. 2 Maart: Anthonie Adriaan, zoon van M. C. van Stee en A. J. Maris. Overleden: 21 Febr.: Elizabeth Riedijk, 91 jaar, we duwe van C. v. d. Gouwe. 24 Febr.: Jacob Moerland, 80 jaar, we duwnaar van M. Andriesse. De secretaris, A. Gunst, gaf een over zicht van het afgelopen verenigingsjaar, en uit het jaarverslag van de penningmeester, C. Boogaart, bleek dat het jaar 1950 met een nadelig saldo eindigde. Vervolgens werden door het koor ver schillende zangnummers ten gehore ge bracht. De avond werd verder gevuld met voordrachten, samenspraken, enz. Tijdens de pauze werden diverse huishou delijke artikelen verloot ten bate van de vereniging. Nadat het Koor nog enkele stukjes had gezongen, was het ongemerkt laat gewor- uen en zong men tot slot Ps. 150 1. Voor deze jaarvergadering bestond zeer grote belangstelling en ook de stemming was de gehele avond uitstekend. Het Kerk koor kan dan ook op een bijzonder ge slaagde avond terugzien. GEVONDEN Bij de Postcommandant van de Rijks politie zijn inlichtingen te verkrijgen om trent een gevonden huissleutel. SONNEHEERDT-AVOND Vrijdagavond werd in de lokalen van de School m. d. Bijbel een blindenavond gehouden, uitgaande van blindeninstituut „Sonneheerdt" in Utrecht. Medewerking verleende o.a. het Ned. Herv. Kerkkoor. Na opening door de burgemeester, J. J. Versluijs, hield deze een toespraak, waar op het kerkkoor enige stukjes ten gehore bracht, die zeer in de smaak vielen. Vertoond werd een film over het leven van de blinden op Sonneheerdt. Men zag o.a. de blinden aan het werk in de weverij en vlechterij. Een en ander werd toegelicht door de vertegenwoordiger van de stichting die daarna ook het braille-schrift toonde. Bij het tweede gedeelte van de film zag men het leven van alle dag op „Sonne heerdt" en verder zong het zangkoor nog enige liederen. De samenkomst werd gesloten door Ds. PL. VERTEGENWOORDIGER Tijdens de Rode Kruisavond ter plaatse gehouden, werd meegedeeld, dat dhr. Jb. Moerland Czn. als pl. vertegenwoordiger gemeend heeft te moeten bedanken om per soonlijke redenen. Bij monde van dhr. Bas- tiaanse te St. Maartensdijk werd hem na mens het kringbestuur dank gebracht voor de activiteit en het werk, dat hij voor het Rode Kruis heeft gedaan. Tevens deelde dhr. Bastiaanse mede, dat in deze vacature was voorzien, daar dhr. C. J. C. Boot op het verzoek van het Rode Kruisbestuur wel willend was ingegaan en voortaan als pl. vertegenwoordiger zal optreden. JAARVERGADERING ZANGVERENIGING Dezer dagen hield de Ger. Zangvereni ging „Nooit Volmaakt" haar jaarvergade ring in de consistorie der Ger. Gem. Bij afwezigheid van de voorzitter opende de directeur dhr. Jb. Moerland met te laten zingen Ps. 72 10 en las een hoofdstuk voor uit de Bijbel. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, waarna notulen, jaarverslag en rekening en verantwoording werden gedaan door de secretaris en penningmeester. Het ledental bestond op 1 Jan. 1951 uit 24 werkende en 5 rustende leden. De avond werd gevuld met zang door het koor, terwijl in de pauze versnaperingen werden gepre senteerd. Slotzang was Ps. 89 5.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 1