Plaatselijk Nieuws Raadsverslag THOLEN Het Parlementaire Overzicht Zitting Kantonrechter. Rondom de Kabinetscrisis. Zal men tot en met 1953 geen bouwvolume-toewijzing krijgen Het verzoek van een Bijz» School Gasprijsverhoging H.K.H. Prinses Beatrix ZONDAGSDIENST ARTSEN THOLEN OUD-VOSSEMEER 7e Jaargang No. 12 2 Februari 1951 Uitgevers Firma C. Dieleman en G. Heijboer Redactie Kerkring A 473, St. Annaland - Telefoon 47 Administratie Oudelandsestraat 9, Tholen - Telef. 57 - Giro 124407 Abonnementen 1.10 per kwartaal franco p.p. 1.35 Prijs per nummer 10 cent Advertentiën ƒ0.10 per millimeter Minimum 2.00 Spierinkjes tot en met 20 woorden 1.00, elk woord meer 0.05 Advertenties worden tot uiterlijk Donderdagmiddag 1 u. aangenomen Verleden week schreven wij, dat minister Stikker aan H.M. de Koningin zijn ontslag had aangeboden, omdat hij niet meer kon rekenen op de steun van zijn eigen partij, de v.v.d. Spoedig bleek, dat heel het Kabinet zich achter deze bewindsman schaarde en het trad dan ook onmiddellijk af. Op zichzelf was dit reeds een eigen aardig feit. Hier werd nl. een Kabinets crisis veroorzaakt door een verworpen motie. De motie Oud (v.v.d.) was nl. met 66-26 stemmen verworpen. Het was logisch, dat minister Stikker de verantwoording niet langer wenste te dragen, maar het was onlogisch, dat het hele Kabinet aftrad. Het kon toch nog rekenen op de meerderheid in de Tweede Kamer? Een ruime meerderheid zelfs Met belangstelling werd uitgekeken naar de motivering van de ontslagaanvrage. Toen die gepubliceerd werd, leek deze misschien wel een beetje teleurstellend. De enige reden van de crisis was het aftreden van de heer Stikker. Het Kabinet had daar door zijn oorspronkelijke basis verloren. De v.v.d. was eruit en de c.h.u.-invloed was ook al veel minder geworden door de wisseling Schokking-'s Jacob op het Depar tement van Oorlog. Prof. Romme (k.v.p.) had zich daarover al eens beklaagd. Samen uit, samen thuis, zo had hij gezegd en het was logisch, dat hij een terugvallen op een rooms-rode coalitie daarom niet erg kon waarderen. Ook de steun van de k.v.p. kon men dus nog dubieus stellen na het aftreden van de heer Stikker. De motivering van de ontslagaanvrage was dus alleszins steek houdend. Maar velen wensten meer redenen te weten en daarom was de motivering voor hen niet voldoende. Inderdaad rijzen er nog verschillende vragen. Was er eenheid in het Kabinet inzake het defensievraagstuk Kon het Kabinet de steun van de p.v.d.a. inzake Nieuw-Guinea niet verdragen De socialisten wilden immers verder gaan dan de regering en zij hadden verklaard alle zeilen te zullen bijzetten om hun zin te krijgen. Deze zaken zullen wel uit de doeken worden gedaan tijdens het eerste debat, dat het nieuwe Kabinet in de Tweede Kamer zal hebben te voeren. Het nieuwe Kabinet De Kabinetscrisis duurt reeds ruim een week. En op het moment, dat wij dit schrijven, is er nog geen duidelijke tekening in de zaak. Eind verleden week was alle aandacht ge richt op de heren Van Schaik en Drees, respectievelijk formateur van en minister president in het huidige Kabinet. Zij spraken meer dan eenmaal met onze Koningin, die voor deze gelegenheid naar het Paleis Noordeinde in Den Haag was gekomen. De algemene gedachte was, dat deze mi nisters zouden pogen het bestaande Ka binet te reconstrueren. Zij zouden natuur lijk enige veranderingen moeten aanbren gen, maar het gros van de ministers zou terugkomen. Alleen en daar ging het om het etiket van het ministerie zou worden veranderd. Inplaats van een pro gram-kabinet, dat zeer sterk steunde op de vier partijen in de Kamer, zou het nu een Zaken-Kabinet moeten worden. Na tuurlijk ook steunende op de meerderheid in de Kamer, maar los van de partijen. Op die wijze, zo redeneerde men, zou ook minister Stikker wel weer kunnen terugko men. Want deze bewindsman wilde men niet graag missen. Door zijn vele interna tionale functies heeft hij een grote invloed in het buitenland. Hetgeen ons land na tuurlijk ten goede komt. Zou dit niet het geval geweest zijn, dan was het de grote vraag of het hele Kabinet wel zou zijn af getreden. Slechts door dit te doen, maakte men het mogelijk om hem te laten terugke ren. Als men hem liet vallen en de rest van het Kabinet zóu laten zitten, zou onze internationale invloed door afwezigheid van minister Stikker sterk verminderen. Het bleek spoedig, dat de gedachte van een re constructie niet verwezenlijkt kon worden. Had de heer Stikker geen lust om in een zaken-Kabinet te gaan zitten, zonder dat hij kon rekenen op de steun van de V.V.D. Men weet het niet, maar een feit is, dat hij wel door de Koningin werd uit genodigd om een rapport uit te brengen over de mogelijkheid van een Kabinets formatie. Daardoor werd de belangstelling nog meer op hem gericht. Goed onderhan delaar als deze zakenman is, toog hij on middellijk aan het werk. Aanvankelijk zag men zijn kansen niet ongustig in. Als hij een mogelijkheid zou zien een dergelijk program te ontwerpen, dat voor de Room sen, socialisten en liberalen aanvaardbaar zou zijn, zou hij er komen. Niemand ver heelde, dat hij daarbij heel wat tegenstel lingen had te overbruggen, maar toch had men hoop. Midden in deze week taande deze hoop weer. Het was een groot vraag teken of hij de socialisten mee zou krijgen. De socialistische Kamerleden en de socia listische ministers waren tot de slotsom ge komen, dat de heer Stikker niet al te veel eisen moet stellen. En vooral tegenover zijn oude collega's zou hij zich solidair moe ten tonen, daar zij dat ook geweest wa ren. Intussen was minister Drees weer bij de Koningin geroepen. Het duurde echter lang voordat men officieel van de gebeur tenissen op de hoogte werd gesteld. (Nadruk verboden.) Dinsdag jl. kwam de voltallige gemeente raad te Tholen in openbare vergadering bij een. Verschillende door Ged. Staten goed gekeurde raadsbesluiten werden voor ken nisgeving aangenomen, w.o. ook het besluit tot verkoop van de nieuw te bouwen 4 woningen aan de Polderstraat. De heren M. van Halst en J. J. Kramer berichten hun benoeming als resp. lid en plv. lid der Woonruimtecommissie aan te nemen. Het Bestuur der vereniging tot het ver strekken van L.O. op Geref. grondslag vraagt behandeling van het in vorige ver gadering aangehouden verzoek om beschik baarstelling van gelden ing. art. lOlbis, 4e lid van de L.O.wet voor een vakonder wijzer voor vak K. De voorzitter zegt, dat thans het voorstel van B. en W. is, na advies te hebben in gewonnen bij mr. Donner, deze gelden be schikbaar te stellen. Dhr. Wagemaker vraagt of B. en W. dit soms liever behandeld wil zien bij de begrotingswijziging, die op deze agenda ook voorkomt. Daartoe wordt besloten. Hetzelfde bestuur verzoekt een voorschot op de vergoeding hiervoren bedoeld. Ook dit wordt tot de begrotingswijziging aan gehouden. Nog een verzoek van dit bestuur om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding voor het jaar 1951 wordt z.h.st. ingewilligd Na nog een vraag van Ged. Staten be treffende intrekking van een raadsbesluit en opnieuw vaststellen daarvan te hebben in gewilligd wordt ook het verzoek van het zelfde College behandeld om de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting aan te vullen, c.q. te wijzigen, ingewilligd, hoewel B. en W. dit niet helemaal nood zakelijk vinden. Aan de andere kant is er ook geen bezwaar de wijzigingen te aan vaarden. Dhr. F. A. de Kok vraagt toegemoet- koming in de kosten van verplaatsing van zijn leerplichtige zoon Johan, die de Am bachtsschool te B.o.Z. bezoekt. De voor zitter merkt op, dat zoiets wel kan worden toegestaan bij andere-, maar niet voor Nijverheidsonderwijs. Het verzoek wordt daarom afgewezen. Na de ingekomen stukken heeft de voor zitter een minder prettige mededeling, nl. van Ged. Staten, waar hem werd meege deeld, dat voor de gemeente Tholen voor de jaren 1951, '52 en '53 geen bouwvolume beschikbaar zal worden gesteld. Dat be tekent dus dat men in geen 3 jaar meer één woning zal kunnen bouwen. De voorzitter kan niet begrijpen, hoe Ged. Staten tot dit resultaat is gekomen. In elk geval belooft hij de Raad alle mogelijke moeite te zullen doen om hierin nog verandering te krijgen. Dat is zeer gewenst want Tholen heeft nog dringend woningen nodig. Dhr. Jansen vraagt of Ged. Staten deze „toewijzing" ook hebben gemotiveerd. De voorzitter antwoordt ontkennend in zoverre, dat wel gezegd is, dat Zeeland zo weinig bouwvolume is toegewezen, dat Tho len niet in aanmerking komt. Dhr. Jansen vindt dat zulks toch gemoti veerd zou moeten zijn. Weth. de Heer vraagt of het soms ver band houdt met een eventuele toewijzing voor het Tehuis van Ouden van Dagen. De voorzitter antwoordt, dat dit er ge heel buiten staat. Daarvoor is een toe wijzing, maar dat heeft niets met een toe wijzing voor de gemeente te maken, omdat het Tehuis bestemd is voor het gehele eiland. Hij merkt voorts op, dat industriali satie wordt gestimuleerd. Dat moet men naar zich toe trekken. Maar dan is een eerste vereiste dat er woningen beschikbaar zijn voor de arbeiders, die zich daartoe noodzakelijk in die plaats moeten vestigen. Tenslotte belooft hij nogmaals te trachten in bovenstaande verandering te krijgen. Een kasgeldlening ad 50.000 tegen 3 wordt verlengd. B. en W. wordt gemachtigd te confereren over de prijs voor overdracht van een ons oudste Vorstenkind, vierde op 31 Januari haar DERTIENDE verjaardag. stukje zijkantweg, groot 380 m2 aan dhr. de Wilde. BEGROTINGSWIJZIGINGEN TEN DELE AANGEHOUDEN Punt 5 is een voorstel van B. en W. de begroting 1950 en 1951 te wijzigen. Ten dele heeft de Raad daartegen geen bezwaar. Maar wel worden er bezwaren ingebracht voorzover het de post betreft, die verband houdt met het eerder genoemd verzoek van de Bijz. School op Ger. Grondslag om ver goeding voor een vakonderwijzeres voor het vak K (handwerken). Dhr. Wagemaker wijst er daarbij op, dat men hier een landbouwhuishoudschool heeft, die voorziet in het V.G.L.O. Er wordt daar zelfs ook gymnastiek gegeven. Waar hij bovendien het gevaar ziet, dat men straks wellicht nog 3 aanvragen voor zo'n vak onderwijzeres zal krijgen (voor de andere pl. lag. scholen) vindt hij het een onver antwoorde uitgave in deze moeilijke tijd. Op de Huishoudschool zijn gediplomeerde krachten. Hij kan als raadslid aan het voor stel van B. en W. om genoemd verzoek in te willigen geen steun geven. Het zal de gemeente straks 3 of 4 maal zoveel kosten. Dhr. Jansen kan het bezwaar van dhr. Wagemaker goed aanvoelen, ja er zelfs mee instemmen. Hij is het wel met de voor zitter eens dat de wet het toelaat, men dus in feite niet meer doet, dan de wet uitvoeren, wanneer men het inwilligt, maar het is toch niet ten bate van de gemeente. De voorzitter merkt op, dat het bezwaar van dhr. Wagenaar voorheen ook het be zwaar van B. en W. was. Maar na over leg met de Inspecteur L.O. blijkt dat men alle franje er af kan doen en men er eenvoudig voor staat, dat een dergelijk verzoek niet geweigerd kan worden. De wet schrijft het voor, dat men het salaris van een vak onderwijzeres moet vergoeden, wanneer er op de school, die het verzoek richt, geen is. En daarom kan men hier niet volstaan met te zeggen, dat het niet noodzakelijk is. Gaat men in beroep, dan verliest de Raad het, tenzij men kan aantonen volgens de wet dat het niet noodzakelijk is. Dhr. Wagenaar: Gezien het financieel criterium van heden is het voor de gemeente niet doenbaar. De voorzitter: Dan zou U moeten vragen de wet te veranderen. Dhr. Berrevoets merkt op, dat men bang is, dat men 5 x dezelfde uitgaaf krijgt, ter wijl het even goed met 1 x zou kunnen. Waarom wordt er dan geen vakonderwijze res benoemd op de gemeenteschool De voorzitter: Zelfs al deed men dat, dan moet men nog het verzoek van de andere school inwilligen. Ik geef het U te doen hiertegen een redelijk bezwaar op te stellen. Dhr. Wagenaar vraagt het in stemming te willen brengen. De voorzitter wil dat wel doen, maar merkt op, dat dhr. Wagenaar in deze niet het recht heeft om tegen te stemmen, omdat hij dan iets afwijst wat de wet voorschrijft. Daar kunt U niet buiten. Dhr. Wagenaar: Er is hiervoor een goede instelling en U kunt me niet overtuigen. Dhr. Janssen zegt, dat hij het verzoek van het Bestuur niet kan respecteren, wanneer men op zo'n manier de onmacht van de Raad uitbuit en hij schuift dan ook de ver antwoordelijkheid voor deze kwestie op het betreffend schoolbestuur. De voorzitter zou zover niet gaan. Hij zegt dat men het wel kan bejammeren, dat dit verzoek is ingediend. Een misbruik ma ken van de wet is het niet. Integendeel; al zou men met overleg wellicht betere resul taten hebben kunnen bereiken. Dhr. Janssen vindt, dat men dit verzoek, in het raam van deze tijd, nu we in feite op een zinkend schip zitten, niet had moeten doen. Weth. de Heer merkt op, dat de regering zelf het 8ste leerjaar heeft ingevoerd en ze daar dus ook de gevolgen maar van moet dragen. Dhr. Goedemondt vraagt of ieder school bestuur dus het recht heeft een dergelijk vip-zoek te doen, wat de voorzitter be vestigend beantwoord. Tenzij... het school bestuur zelf inziet, dat het eigenlijk in deze tijd niet kan en dat het beter voor de ge meente is, dat zulk een verzoek niet wordt gedaan. Er is trouwens ook aan dit School bestuur nog gevraagd het verzoek in te trekken, maar men was daartoe niet bereid, daar zij ook wel weten, dat het een „wette lijk" verzoek is. Dhr. Janssen dringt aan het verzoek om intrekking nogmaals te herhalen met de nadruk op de morele gronden en de ge volgen die het kan hebben. De voorzitter: ze doen het niet. Dhr. Wagemaker vindt het toch ook wel goed, zoals dhr. J. opmerkte, dat men nog eens probeert die vraag ongedaan te maken. B. en W. ziet daarin geen heil. Dhr. Goedemondt stelt voor een deputatie uit de Raad naar het bestuur af te vaardigen om deze kwestie nog eens te bespreken. Uiteindelijk wordt besloten dat de gehele Raad nog eens met het Bestuur zal gaan praten. Tot zolang wordt de begr.-wijziging aangehouden. GASPRIJSVERHOGING Overeenkomstig het advies van de Gas- commissie, aldus de voorzitter, wordt voor gesteld de gasprijs voor verlichting met J4ct- te verhogen. Dit in verband met de gestegen kolenprijs, nl. om deze op te vangen. Het geldt enkel voor verlichting, niet voor ver warming. Dhr. Goedemondt merkt op, dat een in de dagbladen hieromtrent verschenen bericht nogal beroering onder de bevolking ver wekte, daar men de indruk kreeg, dat op de reeds tegen verhoogde prijs gekochte gas- penningen nogmaals een verhoging van J^ct zal komen. De voorzitter wijst er met nadruk op, dat dit niet het geval is. Deze verhoging gaat in met ingang van 1 Jan. jl. Degenen, die echter reeds munten tegen duurdere prijs kochten, hoeven thans weer niet bij te be talen. Dhr. Berrevoets vraagt, waarom deze ver hoging enkel voor verlichting wordt toege past. De voorzitter antwoordt dat dit om twee redenen voor verwarming niet geschiedt, lste: omdat dan verwarming op een andere wijze goedkoper zou worden. 2e omdat enkel de industriekolen zijn verhoogd. Z.h.st. wordt daarna tot de voorgestelde verhoging besloten. RONDVRAAG Dhr. de Hond vraagt de afvoer van water in de hofjes achter de Oud-Vossemeerse poort te verbeteren. Het zal worden bekeken. Dhr. Verduit zegt, dat het parkeren van bussen op de markt gedurende de laatste weken het licht van de daar staande lan taarn wegneemt. Ook daar zal aandacht aan worden ge schonken. Weth. v. Westen merkt op, dat de gas- commissie heeft besloten om de straatver lichting in de zomermaanden (van 15 Mei 15 Aug.) te beperken tot de hoofdpunten. De voorzitter meent dat dit wel te doen is, maar dat er toch een massa klachten zullen binnenkomen, daar men zelfs nu nog om meerdere lichtpunten vraagt. Dhr. Wagemaker meent, dat men moet bezuinigen, nu maar 80 kolen worden toegewezen. De voorzitter zegt dat men het kan pro beren, maar is de gascommissie van oordeel dat dit zoveel zal besparen Dhr. Janssen: Er zit toch een tendenz van bezuiniging in. Dhr. Janssen vraagt ook hoe het er nu bij staat met de „rondweg". Er wordt maar niets van vernomen. Wat is toch de reden, dat die zolang uitblijft. De voorzitter zegt, dat hij hieromtrent alleen z'n persoonlijke mening kan uiten, n.a.v. wat hij hier en daar heeft opgevangen. En dan is het zo, dat men het gedeelte, toe behorend aan de Polder gelijk wil uitvoeren, maar de Polder komt tegen de bijdrage op of wil zo'n minime bijdrage geven, dat het voor de gemeente niet doenbaar is. Hij heeft nogmaals gevraagd hieromtrent te over leggen. Een 2e reden is, dat nog een 2e weg in Zeeland op het programma staat. Die zal een half millioen vergen. Gaat dat door, dan komt de Thoolse rondweg dit jaar niet in aanmerking. Voor die weg zit men even wel met dezelfde moeilijkheid: biidraqe Polder. Daarom spijt het de voorzitter zo, dat men hier geen overeenstemming heeft. Dan had men al kunnen beginnen. In elk geval Dr. R. C. Renes, Oud-Vossemeer, tel. 19. Dr. H. Menger, St. Filipsland, tel. 20. is aan Ged. Staten verzocht het gedeelte buiten dat van de Polder te vernieuwen. Daarop is nog geen antwoordt binnen. Dhr. Janssen vindt dat de Polder dan hoog spel speelt. Dhr. Wagemaker vraagt, hoe dhr. Janssen kan weten dat het zwaartepunt bij de Pol der ligt. Dat zegt de voorzitter nu wel, maar is het daarom wel waar Dhr. Verduit merkt dan op, dat het de Polder jiiet zoveel interesseert dat die nieuwe weg er spoedig komt. Maar daarmee is dhr. Wagemaker het ook niet eens. In elk geval vindt ook dhr. Goedemondt het treurig, dat dit geval zo wordt uitge speeld. Want zo blijft de ellendige toestand voortbestaan. Daarna sluiting. Tholen, Vrijdag 19 Januari 1951. De eerste die op het matje kwam was K. M. te St. Maartensdijk. Hij had zonder rijbewijs gereden en moest 5 of 5 dagen aanhoren. De eis was 10 of 6 d. hech tenis. A. C. v. d. K. te Oud-Vossemeer moest wegens overtreding van het rijtijdenbesluit ƒ10 betalen of 5 d. D. de J. werd wegens een verkeersover treding veroordeeld tot 1 of 1 dag. Eis 5 of 3 dagen. A. C. v. d. W. te Scherpenisse was be keurd wegens een verkeersovertreding. Hij moest in de Kerkstraat te Tholen uitwij ken voor een uit de Schoolstraat komende kolen auto, hield toen .links van de weg en daardoor ontstond een aanrijding met de motor van L. v. d. S„ welke werd be schadigd. De K. R. wees er nadrukkelijk op, dat iedere motor of autobestuurder er terdege op moet letten, dat Tholen een oud stadje is met zeer nauwe straten. Ten allen tijde dient men daar de hoogste voor zichtigheid in acht te nemen. Eis 15 plus 10, plus 15 boete. Uitspraak 15 en 2 x 5 of 15 dagen of 2 x 3 d. h. A. Str., aannemer t^, Rotterdam stond te recht omdat hij vorig jaar na een 5-tal borrels te hebben verwerkt, lichtelijk ver heugd en zigzaggewijze de Hoogstraat was gepasseerd, richting Verl. Hoogstraat, daar de dijk opreed tegen een schuurtje en huis, weer bijna een vrouw omver reed, enz. Door de politie was hij tot 3 uur 's nachts opgeborgen. Twee getuigen en de politie beweerden onder eede, dat verdachte in kennelijke staat verkeerde. Met nadruk wees de K. R. op de ernst van dit feit, daar dit wel eens een dode lijk ongeval had kunnen worden. Hij vroeg zich af, of het de gewoonte is of wordt in aannemerskringen zich in café's dron ken te gaan drinken, daar hij ook in Zie- rikzee vaak dezelfde gevallen krijgt te be handelen. „Schaamt U zich niet voor Uw vrouw en kinderen Welk voorbeeld wordt door U gegeven", aldus de K.R. tegen verdachte. Als verdediger trad voor hem op een advocaat uit Rotterdam. Geëist werd ƒ15 of 10 d., 3 weken hechtenis en voorwaardelijk intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar. Na een uitvoerig pleidooi van de raadsman was de uit spraak 10 of 5 dagen plus 1500 of 150 dagen plus 2 weken hechtenis voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en 50 of 25 dagen. B. L. Fr. te Oud-Vossemeer moest we gens rijden met tractor zonder vergunning 1 boete betalen of 1 d. h. uitzitten. S. J. P. te Oud-Vossemeer kreeg voor het rijden zonder rijbewijs 3 of 3 dagen. Eis 6 of 6 dagen. H. W. A. te Poortvliet had zijn rente- kaart niet tijdig ingezonden. Dat kostte hem ook 1. H. M. te Tholen reed op een driewieler zonder licht. Eis ƒ7 of 5 d. Uitspraak 2 x 3 of 2 x 3 d. h. L. van 't H. te St. Annaland had zijn kind thuis gehouden uit school. Het liep nu af met 7 boete of 7 dagen hechtenis, waarbij de K.R. hem voor een eventuele volgende keer minstens 25 boete beloofde. C. M. had een hond, die gaarne tegen de fiets van een dame opsprong. Op een keer viel de dame en bezeerde zich. Er volgde bekeuring en de eigenaar kreeg nu een boete van 3 of 3 dagen. J. B. te Bergen op Zoom reed met zijn vrachtauto de luxe wagen van N. te Poortvliet stuk. Die luxe wagen stond uiterst rechts voor de slagerswinkel van J. H. geparkeerd. Eis ƒ15 of 10 dagen. Uitspraak 5 of 5 dagen. J. M. D. te Poortvliet werd vrijgespro ken voor een verkeersovertreding. J. Pl. te Oud-Vossemeer had bieten en pulp ingekuild op een plaats waar dit vol gens gemeenteverordening was verboden. In een vloeiende betoogtrant gaf verdachte een minder gunstige levensbeschouwing van een wethouder, haalde er familieleden bij en meende dat een zekere politieke overtuiging er ook niet aan onschuldig was. Dat alles nam niet weg dat hij een boete kreeg van 4 of 4 dagen. Eis 10 of 6 dagen. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Tho len maken bekend dat, ingaande 1 Januari J.L, de prijs voor het gas, met uitzondering van verwarmingsgas, met een halve cent werd verhoogd. Tholen, 31 Januari 1951. BURGERLIJKE STAND Geboren: 17 Jan.: Jan Cornelis, zoon van L. K. Boer en W. van Haaften. 22 Jan.: Cornelia, dochter van D. Rouke- ma en J. Klippel. 23 Jan.: Marijke Lina, dochter van C. Silling en S. Buth. Overleden: 16 Jan.: Martina Cornelia Weeda, 88 jaar, weduwe van M. Steketee. Geboren: 26 Jan.: Antonius Cornelis Maria, zn. van A. L. C. Brooijmans en EI. G. P. M. de Wit. JAARVERGADERING J.V. en M.V. In het gebouw der Chr. Geref. Kerk werd Vrijdag jl. een jaarvergadering gehouden van de Chr. Geref. J.V. en M.V. De heer Jac. v. Bemden, voorzitter, opende de bijeenkomst, waarna verslagen volgden van penningmeester en secretaris. De avond werd voorts gevuld met zang, declamatie, onderwerpen over Bijbelse en Kerkgeschie denis. Die onderwerpen werden geleverd door K. Moeliker, J. v. Zetten. T. Riedijk, J. v. d. Berge, L. v. d. Berge Cd. en L. v. d. Berge Ad. 40-JARIG AMBTSJUBILEUM Op 30 Januari jl. vierde de heer J. A. Dubois zijn 40 jarig ambtsjubileum. De heer Dubois begon zijn loopbaan bij de P.T.T. op 18 jarige leeftijd en werd in 1924 be noemd als kantoorhouder der Porterijen in onze gemeente. De Jubilaris is een bekend figuur in het dorpsleven, daar hij o.a. dirigent is van de plaatselijke muziekver eniging. Dat is ook mede oorzaak, dat hij ook in de andere eilandgemeenten voor velen geen onbekende is. Aan belangstelling heeft het hem op 30 Januari dan ook niet ont broken. De muziekvereniging bracht haar directeur 's avonds een serenade. NOG EEN BUURTFEESTVERGADERING De buurtvereniging van de Patrijzenweg wou niet onder doen voor haar voorgangers en hield 29 Januari een feestvergadering in de zaal van dhr. D. van Driel. Als con ferencier fungeerden twee gasten uit Halsteren, die het publiek wel wisten te vermaken. Jammer was dat veel leden door griep waren verhinderd. Ondanks het kleine aan tal verliep de avond vlot en gezellig. DE EENDRACHTRUITERS Voor haar leden en begunstigers heeft onze ruitervereniging op 25 Januari jl. een feestbijeenkomst georganiseerd, waarbij de bekende toneelproep van Anton Gerlach uit Amsterdam haar medewerking verleende. Deze bijeenkomst werd gehouden in de zaal

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 1