Veilingberichten EEN HUIS „Goldwijn Follies" de SCHOUWING Commentaar HOEST een Dienstbode VEILING St+ Annaland en Scherpenisse LEERLING-VERPLEEGSTERS en -VERPLEGERS (ongehuwd) THOLEN ST. ANNALAND ST. MAARTENSDIJK SCHERPENISSE NAGEKOMEN BERICHTEN THOLEN BEKENDMAKING EEN FILM PREDIKBEURTEN WINTERAVONDEN MET DE JEUGD KERKNIEUWS SPIERINKJES Dc Eendracktbode voor Uw advertenties! Bij inschrijving tc koop met schuurtje, voor- en achtertuintje Loon f10.per week 'n Bakkersknecht EEN VAARSKALF Voor Scherpenisse op Maandag 15 en Dinsdag 16 Januari a.s. Voor St. Annaland op Woensdag 17, Donderdag 18 en Vrijdag 19 Januari a.s. Psychiatrische Inrichting „Bloemendaar te 's-Gravenhage-Loosduinen Rijnsburger UIENZAAD ALB. D. DEN HAAN SPIERINKJES MOEILIJKHEDEN? VRAGEN STAAT VRIJ. 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mogelijk. 3. Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. 4. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d. moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. 6. Een postzegel voor doorzending insluiten. Rond de jaarwisseling ontstond er enige vertraging in de beantwoor ding der vragen. Dat is ongeveer ingehaald. Men kan dus thans weer rustig vragen insturen. T. M. 266: Heeft men voor een mo torvoertuig op twee wielen een nationali- teitsbewijs nodig? Waar mag men het voertuig niet brengen zonder dat bewijs Antwoord-Rg: U hebt' alleen een na- tionaliteisbewijs nodig wanneer u naar het buitenland wilt reizen of wanneer u zich binnen een afstand van 5 km van onze grenzen bevindt. Voor fietsen met hulpmo tor behoeft men niet in het bezit te zijn van een nationaliteitsbewijs in deze geval len. Het nationaliteitsbewijs is een teken dat de invoerrechten betaald zijn. Troeleke 270: Onder mijn huis loopt een waterader. Overal in huis bevind ik mij er boven. Wat kan ik daar aan doen? Is het waar dat men van allerlei ziekten hiervan kan krijgen en wat is dit zoal Antwoord-Rg: Ons inziens is daar niets aan te doen. Het enige wat er opzit is te trachten ergens anders een woning te vin den. Men beweert wel eens dat zo'n wa terader schadelijke invloed heeft op de ge zondheid. Wij staan daar echter zeer scep tisch tegenover. Vraagt u er er uw huis arts eens naar 1 J B. 102: Ik ben voor de militaire dienst in het voorjaar 1950 gekeurd, dus bij de eerste groep. Is het nu mogelijk, dat ik voorjaar 1951 opgeroepen wordt. Bij keu ring verzocht ik bij de gemotoriseerde troe pen te worden geplaatst. Antwoord-G: We vermoeden, dat het najaar 1951 zal worden, maar zekerheid kunnen we daarvan niet geven, evenmin of uw wens zal worden ingewilligd en u bij de gemotoriseerde eenheden komt. Is dat laatste het geval, dan kan de oproe ping nog wel eens uit elkaar lopen, meer nog dan bij gewone onderdelen. J: Ik ben huurder van een huis, dat 18 maanden geleden verkocht is. De koper wil het huis zelf betrekken. Hij heeft een vordering tot ontruiming tegen mij ingesteld. Wat moet ik doen als hij in het gelijk wordt gesteld Antwoord-Rg: Mocht de kantonrechter de vordering toewijzen, dan kunt u niet anders doen dan ontruimen. Het enige dat er nog op zit is de gemeente te verzoeken, het huis voor u te vorderen. Ping: Ik heb verschil van mening om trent betaling straatbelasting en riolerings belasting. Wie moet dat bij huur en ver huur van een woning betalen? Antwoord-G: De straatbelasting is voor rekening van de eigenaar van het pand en wanneer er in het contract geen andere bepaling is opgenomen, komt ook riolerings belasting voor rekening van de verhuurder. Breister: Weet u een niet te moeilijk middel om truitjes waar de kinderen uit groeien, langer te maken, dus zonder ze helemaal uit te trekken. Antwoord-A: Voor de mouwen hebben we in elk geval een oplossing. Begint u voortaan de mouwen eens niet onderaan bij het boordje, maar bij de kop 1 Dus van boven naar beneden breien Later kan men makkelijk het afhechtseltje weer lostrekken, steken opnemen en de mouwtjes wat lan- ger breien, zonder dat daar iets van te zien is. St.: Hoe kan ik m'n wintervoorraad appels het best bewaren? Antwoord-Vr.: Houdt ze in een fruit- kist in de kelder. Het fruit van bovenaf weghalen en de kist rustig laten staan. Tijger: Mag iemand zonder meer een autorijschool beginnen Antwoord-Rg: Wettelijke bepalingen be staan hierover voorzover wij weten niet. Dit valt bijv. niet onder de vestigingswet. Wel verdient het aanbeveling een erken ning van de KNAC te verzoeken of an dere organisaties op dit gebied, maar een vereiste is dit niet. Natuurlijk zullen de instructeurs in het bezit moeten zijn van een rijbewijs. Sjefke 524: 1. Wat was vóór de laat ste oorlog het verschil tussen rijkspolitie, marechaussee en militaire politie Welke uniformen en tekens hadden deze corpsen. 2. Wat is momenteel het verschil en hoe zijn de uniformen Antwoord-Rg: 1. Vóór 1941 had men de Rijksveldwacht. Deze ressorteerde onder de minister van Justitie. De Rijksveldwacht was meestal gestationneerd in kleine ge meenten. Ook wel in grotere plaatsen voor het verrichten van parketdiensten bij de rechtbanken, zoals bewaking en overbren ging van gevangenen. Het uniform dat in deze organisatie gedragen werd was blauw met platte pet, voorzien van het rijkswa pen. Er werden zowel rijbroeken als lange broeken gedragen. Er werd op de tuniek een vangsnoer gedragen. De Koninklijke Marechaussee behoorde tot de Koninklijke Landmacht. Wat de organisatie betreft res sorteerden deze troepen onder de minister van Defensie. Wat betreft hun werkzaam heden ressorteerden zij onder de minister van Justitie. Hun bevoegdheid was nogal uitgebreid. Zij hadden opsporingsbevoegd heid t.a.v. burgers en militairen. Zij waren gestationeerd langs de grenzen voor het tegengaan en opsporen van illegale grens overschrijdingen en smokkelbedrijvigheid etc. In het binnenland hadden zij dezelfde taak als de Rijksveldwacht. Het uniform: lichtblauwe rijbroek, donkerblauwe tuniek, lichtblauwe kraag, nestels (korter dan vangsnoer), met pennen, kepi met oranje- cocarde. Het corps Politietroepen was een zuiver militair apparaat tot verrichting van politiediensten in het leger. Men onder scheidde garnizoenstroepen en strategische troepen. De eersten hadden te zorgen voor ordehandhaving e.d. onder de troepen in de garnizoensplaatsen. De laatsten hadden tot taak de bewaking etc. van strategisch belangrijke punten. De manschappen droe gen een militair uniform met kleine nestels. 2. In 1941 werd de Rijksveldwacht opge heven. Van die tijd af bestond alleen nog de marechaussee, waarin manschappen van drie hiervoor behandelde organisaties wa ren opgenomen. Sinds 1945 zijn er het corps Rijkspolitie, dat ontstaan is uit de Marechaussee uit de bezettingstijd. Daar naast bestaat de Koninklijke Nederlandse Marechaussee. Een militaire organisatie met niet zo uitgebreide bevoegdheden als voor de oorlog, 'thans in hoofdzaak t.a.v. militairen. Grensbewaking behoort tot de taak van deze troepen en ook de bewaking van de leden van het Koninklijk Huis. Het uniform dat door de leden van de Rijkspolitie gedragen wordt is: lichtblauwe broek (overblijfsel van de oude Kon. Ma rechaussee) en een lichtblauwe band om de pet. Veel onderscheid in politie-unifor- men is er niet meer tegenwoordig. De Kon. Ned. Marechaussee draagt een militair uni form met nestels. Hiernaast bestaat nog de Garnizoenspolitie; kenbaar aan een rode band met de letters P.T. om de arm. Haar taak is ordehandhaving etc. onder de troe-f. pen in de garnizoensplaatsen. Wij nemer^S aan, dat u hiermede tevreden bent gesteld. den, enz. Onbekend met de namen van wetenschapsmensen, die door staag onderzoek en vele opofferin gen, de mensheid belangrijke ont dekkingen hebben geleverd. Daar wordt sinds de schooltijd niet meer aan gedacht, die worden niet meer gekend, daar weet men niets van, wanneer sport de overhand heeft. En laten we zelf ook eerlijk zijn deze steeds verder om zich heen grijpende vervlakking van de geest, deze ongeïnteresseerdheid voor wetenschap en cultuur, heeft tot gevolg de algehele achteruit gang van onze beschaving, de ver- Rode H oestpoeders van Mij nhardt Doos 45 ct. vlakking van de^mens is in onze dagen reeds zeer opmerkelijk, ja angstaanjagend. De middelmatigheid grijnst ons aan alle kanten tegen en is erger lijk voor wie dat nog anders ziet en beleefd. Dat kan ook tot onder gang leiden. De oude Griekse be schaving is aan ditzelfde euvel te gronde gegaan. De Griekse invloed en macht gingen tanen, zodra ook bij die oude Grieken de prestaties van de sportlieden steeds verder werden opgeschroefd en steeds grotere interesse verwierven, waar door wetenschap en kunst werden verwaarloosd. Onze Europese be schaving dreigt dezelfde kant op te gaan, wanneer het evenwicht tussen lichamelijke en geestelijke ontwik keling niet wordt hersteld. Sport beoefenen Uitstekend, we doen er zelf graag aan mee en zijn evengoed geneigd als een ander er in op te gaan. En toch moet het voor ons land en ook voor onze omgeving slechts ter stimulering van onze fitheid blijven, om beter kennis en andere waarde in ons op te nemen. Sport moet immer bij zaak blijven. En dan houdt dit te vens een veroordeling in van alle beroepssport. Dat is voor een be schaving, voor een positie in de wereld, uit den boze. Dat zal men moeten ervaren. Nou, dit was een zware wed strijd deze week, een buitengewone. Toch sportief en eerlijk gespeeld hopenlijk. Als we het goed voor ogen kunnen houden, hebben we zelfs deze zware wedstrijd gewon nen. Als we in de toekomst ook de tegenstander maar niet onderschat ten. 9 Jan.: Gewone uien 5.70; Bon ken 5.78; Drielingen 5.Pick- lers 14.30 per 100 kg. 9 Jan.: Gewone uien 5.61; Bon ken 6.22 tot 5.70; Drielingen 5.16; Picklers 14.50. Aanvoer 170 ton. 11 Jan.: Gewone 5.43 tot 4.69; Bonken 4.61; Drielingen 5.10. Picklers 14.37. Aanvoer 240 ton. 9 Jan.: Gewone uien 5.64. Drie lingen 5.02. Picklers 14.70. Bon ken 5.70. Aanvoer 125 ton. 11 Jan.: Gewone 4.62 tot 4.82. Picklers 14.40. Bonken 4.60. Aanvoer 100 ton. Breekpeen II 4.54; Breekpeen III 4.54. Aanvoer 20 ton. 9 Jan.: Gewone uien 5.50. Bon ken 5.80. Drielingen 5.05. Pick lers 14.35. Aanvoer 80 ton. 11 Jan.: Gewone 4.76 tot 4.75. Bonken 4.20. Drielingen 4.91. Picklers 14.25. Aanvoer 80 ton. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat gedu rende drie maanden op de secreta rie der gemeente voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen beta ling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld de op 21 December 1950 vastgestelde verordening tot wijziging van de Algemene Politie verordening. Tholen, 10 Januari 1951. Burgemeeste en Wethouders voornoemd, De Secretaris. GESLAAGD Voor het practijkdiploma boek houden Nederlandse Associatie is te Bergen op Zoom geslaagd dhr. A. M. Quist te Tholen. Hedenavond 12 Januari zal voor het Dep. v. het Nut van 't Alge meen een film worden vertoond over ,,de winning van aardolie". Na de pauze wordt vertoond de film „Van bietenzaad tot suiker klont. Zondag 14 Januari THOLEN Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. J. Brons 3 uur Ds. B. G. A. v. d. Wiel Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Ds. J. v. Halsema Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Chr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur dhr. L. Gebraad Ned. Prot. Bond nm. 5 uur Ds. W. C. F. Metz OUD -VOSSEMEER Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. R. C. v. Putten G e r e f o r m e e r d e K e r k 10 en 2.30 uur Ds. v. d. Loo uit Dordrecht êhr. Geref. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst Woensdagavond 6.30 uur dhr. Gebraad uit Tholen ST. ANNALAND Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. v. d. Wiel 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Gemeente 9.30, 2 en 6 uur dhr. Hage van 's-Gra- venhage Donderdag 18 Januari 6.30 uur Ds. F. Mallan van Bruinisse STAVENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 uur Leesdienst 6 uur Ds. G. Enkelaar Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Ds. B. Toes uit Kin derdijk. nm. Bed. H. Doop ST. MAARTENSDIJK Ned. Hervormde Kerk 9.30 en 2 uur Ds. de Bres Donderdag 18 Januari 6.30 uur Ds. de Bres O u d - G e r e f o r m e e r d e Kerk 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Donderdag 18 Januari 2.30 uur en des avonds 6 uur Ds. G. v. d. Breevaart. Rehoboth 7 uur Ds. Bronsgeest uit Haarlem SCHERPENISSE Ned. Hervormde Kerk 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. Brons In beide diensten collecte voo het Res tauratiefonds. Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur dhr. Wijting SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène ver drijft de snerpende pijn. Dat het leven tegenwoordig heel wat gecompliceerder is dan vroe ger, zal velen niet onbekend zijn. Zelfs voor de jeugd is dat het ge val en een groot deel van die ca tegorie is daarvan eveneens op de hoogte, al realiseert ze zich dat niet. In dit „commentaar" willen we ons eens met de jeugd bezighou den. Of liever: hoe of we als ouder tegenover de jeugd moeten staan in een speciaal opzicht. In het door brengen van de winteravonden met die jeugd. Het lijkt ogenschijnlijk niets voor een „commentaar". Én toch schrijven we dit onder deze kop. Al kunt U het verband mis schien niet direct vinden. Al acht U het „vrij schoolmeesterachtig". Ik weet niet of u ouderwets ge noeg bent, om nog spelletjes met uw kinderen te doen, zo 's avonds om de tafel. Ik hoop van wel. Mis schien is er niet zoveel gelegenheid toe. Zoals al aangehaald: het le ven, ook voor de jeugd is zoveel gecompliceerder dan vroeger: cur sussen, verenigingen, uitvoeringen, etc., ze jagen de jeugd buiten het gezinsverband. Maar laten we hier veronderstellen, dat er voor Uw kinderen nog wel eens een of meer avonden per week „niets" te doen valt. Wees dan nog gerust ouder wets, goed ouderwets. En doe met Uw kinderen een spelletje. Als alles prettig verloopt, wordt het gemeen schapsgevoel in het gezin er te ster ker door en zal dit moment voor Uw kinderen later één van de mooiste herinneringen zijn. Ga zelf maar na „Als het prettig verloopt", zei ik, maar helaas gebeurt dat niet altijd. Daar zijn verschillende oorzaken voor, die weer wortelen in de on derlinge verschillen, die men ook in een gezin aantreft. De volwas senen, de kleintjes, de groten, ze moeten werkelijk een gemeenschap kunnen vormen. Dus moet ieder een meedoen. Wanneer moeder met de kinderen aan het kwartetten is en vader leest de krant, of het is andersom en moeder laat bijv. ver stek gaan, dan is er eigenlijk iets mis. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd gaat ook hier op. Men moet in ernst meedoen. Dat wil niet zeg gen, dat men er niet bij mag lachen. Maar dat men het niet moet be schouwen als „maar" een kinder spelletje. Ook al geef je niets om ganzenbord en ook al interesseert het je niet of je als nummer één op 100 aankomt. Dat kan men moeilijk meer van een volwassene verlan gen. Maar toch doen alsof. Kind met de kinderen zijn. En ook niet altijd laten winnen. Er zijn ouders die sjoelen, maar ze doen niet echt mee, ze gooien maar zo'n beetje. Dat vindt een kind niet leuk. Ze ker, ze hebben grote pret, als U eens slecht gooit, maar doe het niet expres. Ze zullen het gunnen, wanneer vader het beter doet en vol bewondering toekijken. Men kan ook te ernstig spelen. Dan is men het spelen verleerd. Voortdurend roepen ze: „Let op, jij moet. Schiet op." „Hoe kan je zo dom doen" enz. Dan is er niet veel aardigheid aan voor Uw kind. Het is geen werken, het moet on gedwongen gaan. Er kunnen kleintjes bij zijn, die het nog niet begrijpen. Neem het aardige monopoly-spel bijv. Kun nen ze dan meedoen Als men wil, wel. Er is hulp nodig, maar wat hindert dat. Beter is zoveel mogelijk spelletjes te doen die ze ook kun nen, b.v. zwarte pieten of zoals aan gehaald, het beroemde ganzenbord, lotto-spel, enz. U moet het geduld hebben het spel uit te leggen. Zijn ze ook daarvoor te klein, dan toch een beetje mee laten doen. Als ze maar het gevoel krijgen, er bij te horen. Zo kan dus iedereen meespelen, maar dan zijn we er nog niet. Er zijn kinderen, die niet tegen verlies kunnen. De stemming kan daardoor totaal verstoord worden. Ze wor den boos en gaan huilen. Een paar troostende woorden of een grapje doen hier meer dan „kwaad met kwaad vergelden." Laat bovenal uitkomen, dat het niet om de „knik kers gaat, maar om het spel." Wan neer uw kinderen op winnen of verliezen zijn ingesteld, dan moet u ook geen fiches er bij nemen, of pe pernoten of iets anders. Ieder kind wint graag, maar het moet niet voortdurend zitten tellen, wie er al het meeste heeft, of hoeveel hij heeft gewonnen. We hebben nu een aardig spel letje gespeeld, u zult nu stellig de juiste maat kunnen vinden. En al is het dan een wat schoolmeester achtig commentaar, misschien leve ren de raadgevingen nog gezellig heid op voor de ons nog restende lange avonden... met een gezins spelletje. Dat plezier wens ik U. POORTVLIET Ned. Hervormde Kerk 10 uur Ds. Enkelaar 2.30 uur Leesdienst Gereformeerde Kerk 10 uur Leesdienst. 2.30 uur Ds. J. v. Halsema Gereformeerde Gemeente 10, 2 en 6 uur Leesdienst Zaterdag 13 Januari (morgen) 7 uur de heer Hage. ST. FILIPSLAND Ned. Hervormde Kerk 10 en 2.30 uur Ds. E. S. de Lint Voorm. Voorber. H. Avondmaal Nam. Bed. v. d. H. Doop Gereformeerde Gemeente 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst O u d - G e r e f o r m e e r d e Gemeente 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen ANNA JACOBA POLDER Gereformeerde Kerk 2 x Ds. Arntzen. ST. ANNALAND Toezegging van beroep is gezon den naar Ds. D. J. van Dijk te Apeldoorn. MIGRATIE In de verslagperiode werden wederom Duitse grensarbeidsters aangetrokken, voorts een aantal Duitsers voor de Nederlandse mijnen. Als hulp in de huishouding kwamen 73 Oostenrijkse meisjes naar Nederland. Het aantal in Nederland werkzame Belgen verminderde tengevolge van de devaluatie. Daarentegen nam het aantal Nederlandse arbeiders, dat in Belgiëwerkt in ver band met de hogere lonen daar te lande toe. ONTVANGEN: Kintinaco, een zeer goed middel tegen griep. Ontvangen: Adoze tegen Asthma. Drog. Quist-Stoutjesdijk, Oud- Vossemeer. TE KOOP nog 4 jonge jacht honden, van prima ouders. P. Berrevoets, Walstraat 6, Tholen. De Heer er Mevrouw VAN DEP HOEVEN—TOM zeggen van harte dank voor de op 1 en 4 dezer ontvangen ge lukwensen onder aanbieding van hun wensen voor een zegenrijk 1951. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank, ook namens mijn Ouders, Broers, Zusters en Ver loofde, voor de vele blijken van belangstelling bij mijn terugkeer uit Indonesië ontvangen. Soldaat W. M. C. SMITS Wilhelminastraat A 287, Stave- nisse. Langs deze weg zeg ik, mede namens mijn Vrouw, hartelijk dank voor de gelukwensen bij de jaarwisseling ontvangen. We derkerig nogmaals alle goeds toe gewenst. K. KOETSDIJK Stavenisse. gelegen Dorpsweg A 42 te St. Annaland. Aanvaarding 1 Maart a.s. Te bezichtigen op Woensdag 17 Jan. a.s. van 3 tot 5 uur. Briefjes in te leveren Vrijdagavond 19 Januari tussen 7 en 7.30 uur bij de heer P. van Luijk, Achterweg A 419a t. Annaland. BIOSCOOP DE GOUDEN LEEUW ST. MAARTENSDIJK - TEL. 1 e Presenteert a.s. Zaterdag 7.30 u. de technicolor showfilm De sfeer van een filmstudio te Hollywood verwerkt in een adem benemende, fantastisch gekleurde, geestige showfilm Supportersvereniging „Vosmeer wil vooruit" Algemene Vergadering op Donderdag 18 Januari in café Lindhout te O.-Vosse- meer. Aanvang 8 uur. der Waterleidingen in het Waterschap Sint- Maartensdijk zal plaats hebben op Maandag 22 Januari a.s. Het Bestuur MEVR. RENES, O.-Vossemeer vraagt voor dag en nacht REPARATIE'S KUNSTGEBITTEN Sneller, beter engoedkoper I DROGISTERIJ M. P. QUIST Hoogstraat 2 - THOLEN TERSTOND GEVRAAGD bij C. v. d. HAVE Scherpenisse. Het Bestuur van de Coöp. Weegbrug Vereniging „Eendracht maakt Macht" te Oud- Vossemeer, roept sollicitanten op voor WEGER Sollicitaties worden ingewacht vóór 21 Januari 1951 bij de secretaris van de vereniging A. Remijn, Molenstraat B 53, Oud-Vossemeer TE KOOP: bij J. M. FRANKE D 4, St. Maartensdijk Volgende week bestaat gelegenheid tot het aanvragen van bijzondere tuinbouwteeltvergunning voor vroege aardappelen. Aanvragen kunnen worden ingediend ten kantore der veiling op de hieronder Volgende data. GEVRAAGD ter opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Mulo-diploma niet vereist. Leeftijd 18-30 jaar. Salaris leerlingen van f 1480.tot f 1720.bij het behalen van het diploma f 1848. tot f2904.3 tot 5 0/o toeslag op het geldelijk loon. Aftrek internaat f 900.Drie weken vacantie per jaar. Eerste ver strekking van dienstkleding van stichtingswege. Sollicitanten van positief-christelijke beginselen kunnen zich schriftelijk wenden tot de Geneesheer-Directeur. OPRUIMING VAN grote originele Kat Drooglampen voor landbouwers, vissers enz. van 14.50 voor slechts 8.50 1 jaar garantie. Ook kleine En gels fabrikaat van ƒ3.75 voor 2.50. M. M. C. HAAIJER ZOON THOLEN SELECTIE HOLSTER NIEUWE TONGE OOGST 1950 KIEMKRACHT 92 0/0 Aangeboden door Katwijkerweg 5, Rijnsburg Tel. 2521 Markt A 24, St. Maartensdijk Tel. 62 Van de Duitse uurwerkfa- b r i e k ontvingen wij de verkoop van hun beroemde rijwiel en auto klokjes met radiumwijzers, zodat U in het donker ook steeds de juiste tijd kan zien. Deze zijn pri ma afgewerkt, zwaar verchroomd en kunnen op ieder rijwiel of auto worden aangebracht. Wij kochten een grote partij waardoor de prijs slechts 7.50 bedraagt. Wij hebben ook prima kilometer tellers zowel voor gewone als kleine wielen. De prijs is slechts 5.Levering alleen door tus senkomst van uw rijwielhande laar, direct uit voorraad. M. M. C. HAAIJER 6 ZOON THOLEN JAARBEURS UTRECHT Wij exposeren in Hotel „Du Comerce" van 3 tot 12 April, recht tegenover de klok van het Centraal Station te Utrecht: „Athlcet." „Postjager" en „Eldo- rado"-rijwielen. Kinderdriewielers en Autopeds. Alle soorten rijwiel onderdelen. Dunlop, Continental Engelbert en andere soorten rij wielbanden. Cordes Was-, wring en droogmachines. Stofzuigers en Vloerboenders. De beroemde „SUCCES"-NAAIMACHINES, zowel handmachines als cabinet- tafels en salonkastjes in de nieuwste modellen met glas in lood en Gotisch. Naaimachine motoren met kniehevel en voet weerstand. Auto en Rijwielklok jes met radiumverlichting. Zak- hulzen en Draaglampen, Kat en Hellesens Annodes en Batterijen. Wij verkopen zoveel mogelijk tegen de oude prijzen en staan van iedere Jaarbeursorder, klein of groot, een gedeelte van ons winstcijfer af voor philantropische inrichtingen. Ons telefoonnummer is gedurende de Beursdagen 11471 M. M. C. HAAIJER 6 Zn„ THOLEN STAR-werkkleding is af! Grijze broeken en jasjes. Blauwe broeken en jasjes. Manchester broe ken en overhemden. Overall's ge- sanforiseerd. Tegen zeer lage prijzen Leen Rijnberg, St. Annaland. GEVRAAGD terstond een leer jongen, C. L. de Korte, Stoof- straat, Kapper, Tholen. TE KOOP: Amerikaans eiken orgel 13/5 spel. Te bevragen bu reau van dit blad. TE KOOP aangeboden: eiken houten cabinet. Brieven onder no. 1492 aan het bureau van dit blad. ZO GOED als nieuwe winter jas te koop. Te bevr. C. Hoek- v. d. Vaate, Kaaistraat, St. Maar tensdijk. TE KOOP: 7 varkens tussen 80 en 90 kg. P. M. Plandsoen. B 87, Oud-V ossemeer. FANTASIEBROEKEN. Koopt nu een fantasiebroek van goede kwa liteit en prima afwerking. Wij kunnen U tot Zaterdag 20 Jan. a.s. alle maten leveren tegen de zeer lage prijs van f 8.tot f 12. Komt zien en overtuigt U. Leen Rijnberg, St. Annaland. TE KOOP prima telefoonpalen van 33.) m, prijs f 1.50 per m, A. Deurloo, Ring A 67. Oud-Vos semeer, Tel. 81. ZO JUIST ontvangen regenpijpen en regenjassen a f 6.per stuk. A. Deurloo, Ring A 67, Oud-Vos semeer, Tel. 81. TER OVERNAME enig Huis raad, w.o. een flinke tafel, enige stoelen, een keukenkachel enz. en tevens een eiken cilinder-bureau. Te bevragen bij de bezorger van de Eendrachtbode te St. Maar tensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1951 | | pagina 3