TIP - TOP Raadsverslag Poortvliet. ENGELS DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS KERKNIEUWS Nog niet aangesloten bij de gemeenschappelijke schooltandverzorging. Verhoging post leermiddelen. Demping sloot. PUROL GEFEEST HERENMODES N. V. H.H. PLUIMVEEHOUDERS 1 2 VOER TARWESTR00 Aardappelsorteerders J. ELENBAAS TE HUUR: een Schuurtje voor beginnelingen 'n flinke Werkster EEN NETTE DIENSTBODE zoekt betrekking DEEENDRACHTBODE Rehoboth Zondag 31 December 1950 8 uur Ds. Metselaar uit Goes Maandag 1 Januari 1951 Geen dienst Oud'Geref. Kerk Zondag 31 December 1950 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Maandag 1 Januari 1951 9.30 uur Leesdienst Oud-Geref. Gemeente Zondag 31 December 1950 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst Maandag 1 Januari 1951 9.30 uur Leesdienst SCHERPENISSE Ned. Hervormde Kerk Zondag 31 December 1950 vm. 10 uur Ds. Brons nm. 6.30 uur Ds. Brons Oudejaarsavondcollecte Maandag 1 Januari 1951 vm. 10 uur Ds. Brons Gereformeerde Gemeente Zondag 31 December 1950 10, 2 en 6 uur Leesdienst Maandag 1 Januari 1951 10 uur Leesdienst POORTVLIET Ned. Hervormde Kerk Zondag 31 December 1950 vm. 10 uur nm. 2.30 uur Ds. van Putten av. 6.30 uur Collecte voor Em. pred. Wed. en Wezen Maandag 1 Januari 1951 vm. 10 uur dhr. A. P. de Jong R'dam Gereformeerde Kerk Zondag 31 December 1950 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds. J. van Halsema Maandag 1 Januari 1951 vm. 11 uur Ds. J. van Halsema Gereformeerde Gemeente Zondag 31 December 1950 10, 2 en 6 uur Leesdienst Maandag 1 Januari 1951 10 uur Leesdienst ST. FILIPSLAND Ned. Hervormde Kerk Zondag 31 December 1950 vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint nm. 5 uur Ds. E. S. de Lint Collecte voor het fonds van Em. pred. weduwen en Wezen Maandag 1 Januari 1951 vm. 10 uur Ds. E. S. de Lint Gereformeerde Gemeente Zondag 31 December 1950 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst Maandag 1 Januari 1951 10 uur Leesdienst Oud Gerormeerde Gemeente Zondag 31 December 1950 9.30, 2.30 en 6 uur Ds. van Leeuwen Maandag 1 Januari 1951 9.30 uur Ds. van Leeuwen ST. MAARTENSDIJK Vorige week hebben de kerkeraadsleden der Ned. Herv. Kerk hun gebruikelijke rond gang door de gemeente gemaakt te behoeve van de diaconie. Het resultaat was een inzameling van 2633,86. Een zeer mooi resultaat dus. De heer W. Slager werd herbenoemd tot diaken, de heer M. Ponse tot ouderling der N. H. Kerk, alhier. Beide namen hun her benoeming aan. De heer J: Quist werd gekozen tot No tabel van de N.H. Kerk, zulks in de vaca ture van dhr. C. Bijl. STAVENISSE De aftredende leden van de N.H. kerke- raad, t.w. ouderling A. J. v. d. Reest en diaken C. Smits werden beiden herkozen en namen hun herbenoeming ook aan. Zij zul len 7 Januari worden bevestigd. KORT VERSLAG VAN DE PLECHTIGE INGEBRUIKNEMING VAN HET GERESTAUREERDE KERKDEEL DER NED. HERV. GEM. TE THOLEN Het was voor de Ned. Herv. Gem. te Tholen Vrijdag 22 December 1950 een blijde dag. Des avonds om 7 uur toch werd dat gedeelte der Kerk, waarin ook vroeger de eredienst werd gehouden, na ruim vier jarige restauratie, opnieuw in gebruik ge nomen. Nadat de pastor loei Ds. v. d. Wiel de gemeente had laten zingen Ps. 150 1 en 2 en was voorgegaan in gebed, nam de Pres. Kerkvoogd, dhr. Drooger, plaats ach ter de lezenaar. Deze begon met te zeggen, dat het de Kerkvoogdij een grote vreugde was in deze ure het welkom te mogen toe roepen aan de vele Kerkelijke en Burgerlijke autoriteiten, welke de plechtige ingebruik neming van het gerestaureerde kerkgedeelte met hun aanwezigheid vereerden. Hij noemde de Praeses van het Cl. Best. van Zierikzee; de vertegenwoordiger van de Ring Tholen/St. Philipsland; afgevaar digden van zustergemeenten; afgevaardig den van twee kerkgroepen ter plaatse; Bur gemeester en Wethouders, met de Gem. Secretaris; verschillende vertegenwoordigers van de Rijksdienst v. d. Monumentenzorg; vertegenwoordiger en medewerker van de architect; Aannemer en uitvoerend perso neel der werken; Directeur van de Robaver ter plaatse, als vertegenwoordiger van het financieringslichaam; financiële commissie en de Pers. Hij dankte allen die persoonlijk aan de werkzaamheden hebben deelgenomen en hun beste krachten gaven om ons bedehuis zo fraai te restaureren, vooral de architect, de opzichter van monumentenzorg en de uitvoerder van de aannemer, die allen steeds alle mogelijke medewerking gegeven hebben om de wensen der Kerkvoogdij te vervullen, zover zulks in het raam de mo gelijkheden gedaan kon worden. Hij las daarna de ingekomen berichten van verhindering voor, alsmede de ingeko men felicitaties, memorerend van enkele personen of instanties. Hij heette vervolgens alle aanwezigen welkom, er zijn blijdschap over uitsprekend, dat zovelen waren opgekomen om' deze ure mede te maken. Daarna deed spreker uit komen dat nu weliswaar een gedeelte van de Kerk klaar is, doch dat wij er nog lang niet zijn en dat nog veel werk verzet moet worden en veel offers gevraagd zullen wor den eer het gehele Bedehuis gerestaureerd zal zijn. Hij wees er vervolgens op, dat onze voorouders veel over hadden voor de dienst van God en dit o.m. uitleefden in de bouw van monumentale bedehuizen. Hij gaf hierbij een kort historisch overzicht van de plannen tot restauratie, die reeds dateren vanaf 1928 tot heden. De grote moeilijkhe den zijn immer de financiën geweest. In het voorjaar van 1946 was de toestand echter dermate precair geworden dat inge grepen diende te worden. Zo kwam men tot de aanvang der restauratie in Sept. 1946. Al is dan nog lang niet alles gereed ook het orgel moet nog gerestaureerd en opgebouwd worden, de verlichting is nog slechts noodverlichting, enz. toch zijn wij verblijd, zegt spreker, dat de gemeente nu weer in het oorspronkelijk deel der Kerk mag samen komen onder de dienst des woords en der sacramenten. Dat werd hoog tijd, daar het in het deel waarin men nu de laatste jaren samen kwam zo langza merhand onhoudbaar werd, vooral in de wintermaanden. Hij bracht daarna nog dank aan de lichamen die ook in financieel opzicht hebben gesteund, o.m. aan de Raad der gemeente, die nu mede vertegenwoordigd was. Ook aan de gemeente voor hun tot dusver betoonde offervaardigheid. Vervolgens ging spreker nog in op de grote genade Gods dat wij nog in de ge legenheid zijn tot restauratie. Vele plaatsen zijn er in de wereld waar men dit niet meer kan. Zijn rede beëindigend, droeg hij de Kerk over aan de Kerkeraad, Predikant en Ge meente, ten gebruike voor de dienst des woords en der sacramenten. Hij sprak de hoop uit dat de Kerkeraad er voor zal waken, dat die dienst zal zijn overeenkom stig Gods geopenbaarde wil in Christus, en dat de bazuin steeds een zuiver geluid zal geven. Daarna ging de Pres. Kerkvoogd naar het oude deel der Kerk, waarin men tot j.l. Zondag was samengekomen en bracht vandaar over de kanselbijbel naar de voet van de preekstoel, waar Ds. v. d. Wiel, die met enkele toepasselijke teksten in ont vangst nam. Vervolgens beklom de pre dikant de kansel en opende daarop de bij bel. Daarna las hij voor Ps. 150 en Hagg. 2 8b en 10b over welke laatste 2 vers gedeelten hij een korte rede hield, daarin ontvouwende dat het steeds weer de Heere is die zijn beloften geeft aan zondige men sen die naar hem willen luisteren. De pre dikant wees er ook op dat in het bedehuis niets anders mag domineren dan het woord Gods èn de bediening der sacramenten. Hij wees de gemeente op haar plichten om te komen onder die bediening, daar het ge loof is uit het gehoor en het gehoor door het woord Gods. Na het amen, liet hij de gemeente zin gen Ps. 147 1. Hierna bracht hij dank aan de Kerkvoogdij en aan allen die zich alle moeite getroost hebben om tot deze fraaie restauratie te komen. Speciaal ook dankte hij de Kerkeraad en Kerkvoogdij persoonlijk voor de geschon ken fraaie kanselbijbel, die zij onder elkan der hebben aangekocht. Deze bijbel is een der eerste drukken van de statenvertaling. Ook de koster wordt afzonderlijk dank ge bracht voor zijn geschenk, een nieuw kan selpsalmboek. Hierna nam Ds. de Lint van St. Filips- land achter de katheder plaats en felici teerde Kerkeraad, Kerkvoogdij en Gemeen te, namens het Cl. Best., met deze in ge bruikneming van het Kerkgebouw. Hij wees er echter op dat wij ons niet teveel aan de uiterlijke dingen moesten hechten, daar dit niet van overwegend belang is. Doch dat wij veel meer naar het innerlijke hebben te staan en Gods woord voor ons persoonlijk leven moeten leren verstaan. Dan is het niet van zo groot belang waar wij dat be luisteren mogen, zegt de spreker, al begrijpt hij zeer wel dat de gemeente verblijd is met deze verbetering. Na dezen sprak Ds. Brons van Scherpe- nisse een woord namens de Ring. Ook hij feliciteerde de gemeente Tholen hartelijk met dit ogenblik. Hij zeide vaak gesticht te zijn, alleen al door het van ver zien van dit monumentale gebouw, dat boven alle andere gebouwen der gemeente uitsteekt. De kleine woningen a.h.w. aanleunend en bescherming zoekend onder Gods huis. Zo was het vroeger. Thans leven wij in de tijd van het materialisme. Nu verrijzen de fabrieksgebouwen als overheersende de omgeving. Hij zeide jaloers te zijn op zo'n massief bedehuis en wekte de gemeente ook op er een getrouw gebruik van te ma ken en naar de dienst des woords op te gaan. Tenslotte feliciteerde de Burgemeester na mens de Burgerlijke Gemeente. Hij sprak zijn blijdschap uit over het feit, dat dank zij de financiële steun van Rijk, Prov. en Ge meente dit monument voor het nageslacht behouden mocht blijven. Hij wenste de ge meente toe dat zij er Gods zegen in zullen genieten tot in iengte van dagen. In 'tkort dankte Ds. v. d. Wiel hierop de sprekers en hoopt dat hun aangename woorden en wensen in vervulling mogen gaan. Daarna ging hij voor in dankgebed, waarop de gemeente nog zong Ps. 72 11, om daarna de zegen op de gemeente te leggen. Hiermede was deze plechtigheid ten einde. De Ned. Herv. Gem. van Tholen is daar mede weer in het bezit van een schoon gerestaureerd kerkgedeelte. De Kerk was geheel bezet. De electr. voetverwarming deed het goed, doch de tochtwerking in het gebouw is nog niet geheel overwonnen. Nadere maatregelen hiervoor worden reeds overwogen. Woensdag 27 December 1950 kwam de Poortvlietse gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. Burgemeester Van Oeveren was wegens ziekte verhinderd, zodat wet houder v. d. Slikke de leiding had. Alle leden waren tegenwoordig. Na opening met ambtsgebed en een wel komstwoord gaf de wnd. voorzitter ken nisgeving van de verhindering van de burgemeester en sprak de wens uit, dat hij spoedig weer in gezondheid in hun midden mocht zijn. Notulen van de vorige vergadering wer den voorgelezen. Naar aanleiding van de laatste vraagt de heer Vroegop hoe of het zit met de gunning van de aanbestede woonhuizen. De wnd. voorzitter antwoordt, dat hier op eerst Rijksgoedkeuring moet worden ver kregen. Inmiddels is ook het hout weer 20% verhoogd, zodat de aannemer, dhr. Blaas te Tholen hieromtrent overlegt met de architect. Geopperd wordt door een der leden om het werk vast te gunnen in afwachting van de rijksgoedkeuring. De Voorzitter zegt, dat dit niet gaat, waar de begroting 400,— lager was 16.500,dan de aannemingssom. An ders zou het misschien nog gaan. Dhr. G. K. J. Krijger merkt op, dat hij dan eerst eens zou willen, dat de archi tect een goede begroting maakt en niet zoéén, waarvoor ze het zelf ook niet kun nen doen. Dhr. van Ast meent dat ook hieruit weer blijkt hoeveel remmende bepalingen er zijn gemaakt met gevolg, dat de Raads leden weinig meer te zeggen hebben. Weth. Krijger meent, dat gunning in verband met de regeringsmaatregelen wel niet voor Maart a.s. zal geschieden. OPNIEUW SCHOOLTANDVERZORGING Er is thans van Ged. Staten een brief over bovenstaande kwestie. Ged. Staten adviseren nl. de Poortvlietse Raad in het belang van de volksgezondheid toe te tre den tot de gemeenschappelijke regeling voor schooltandverzorging van het eiland Tholen. B. en W. stellen voor daaraan mee te doen. De heren De Graaf, van Ast, Vroegop en Van Houdt handhaven hun bezwaar van het niet vertegenwoordigd zijn van een raadslid in de commissie. Weth. Krijger voert aan, dat een wet houder toch ook een raadslid is. De wnd. voorzitter zegt het zeer jam mer te vinden, dat dit weer moet stranden op dat enkele bezwaar. Dhr. v. Ast vraagt waarom B. S. O. dan nu eens geen stapje terug doet. Dat is juist onze grief, zegt hij. Wij moeten alles maar voor zoetekoek aannemen. Wordt er o.i. een billijke eis gesteld, dan wordt dat afgewezen. Tegen schooltand verzorging ben ik niet, integendeel, maar de opzet van deze gem. regeling is fout. De voorzitter repliceert dat dhr. v. Ast toch ook voorstemmer was bij het voorstel tot oprichting van een A.V.Ó.-werkplaats, iets wat ook uit de boezem van B. S. O. is voortgekomen. Dat weet dhr. v. Ast ook wel, maar soms laat men wel iets over de schreef gaan, hoewel hij er niets voor voelt dat 6 heren de 7 eilandgemeenten de wet voorschrijven. Weth. Krijger vraagt dan de raad af, of ze aan Ged. Staten kunnen rapporteren, dat de Raad er mee wil instemmen, mits men een raadslid als vertegenwoordiger in de stichtingscommissie neemt. Dhr. v. Ast meent, dat hier enkel het verzoek aan de orde is. En daar is hij tegen. Men mag aan Ged. Staten gerust de bezwaren bekend maken, komt men daar aan tegemoet, dan kunnen we weer zien. Bij stemming zijn bovengenoemde raads leden tegen, alleen de wethouders en dhr. G. K. J. Krijger zijn voor toetreding. Het in vorige raad aangehouden verzoek van de School m. d. Bijbel om een fietsen- bewaarplaats te mogen bouwen, wordt op nieuw in bespreking gebracht. Er is rapport gevraagd aan opzichter Blaas, die advi seert het in die geest te doen. (begr. ƒ614,Allen zijn voor uitvoering. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Van het Rijksschooltoezicht voor Lager Onderwijs het verzoek om de begroting 1951 voor leermiddelen en schoolbibliotheek te verhogen tot 8,per leerling. Momen teel is totaal 600,- geraamd, plus 30, voor de bibliotheek. Het college van B. en W. zegt bereid te zijn het bedrag voor de leermiddelen tot 880,te verhogen, maar deze verhoging weer te bezuinigen op de post verbetering school. Voor zover het de bibliotheek betreft, wil men voor lopig nog van verhoging afzien. De Raad gaat met dat voorstel accoord. Een schrijven van dhr. Chr. M. Bevelan der en omwoners om tot demping van de sloot over te gaan. Een soortgelijk ver zoek is er van dhr. A. L. de Groen die vraagt maar niet meer tot schoning van de waterlozing bij zijn garage over te gaan, maar tot demping. Wanneer de gemeente de riolering levert, zorgt hij wel voor de grond, enz; dit over een lengte van 20 meter (vanaf transformatorhuisje tot en met de garage). Ook is hij bereid voor de helft bij te dragen in de onkosten voor een heining plus de helft van het onderhoud. Dhr. Van Houdt merkt op, dat voor het eerste geval de sloot van Bevelander zelf is en waar voor de gemeente ieder jaar kosten aan zijn verbonden, terwijl boven dien Bevelander de grond van de gedempte sloot aan de gemeente wil afstaan, lijkt het hem gewenst hierop in te gaan en de ge hele sloot te dichten. De voorzitter antwoordt, dat zulks niet direct kan, maar wel ieder jaar wat. Het zal totaal op ongeveer 1500,a 2000, komen. Weth. Krijger stelt voor de gehele sloot te dempen, evenwel bij gedeelten uit te voeren, te beginnen met de 20 meter van De Groen na overleg met deze en Bevelan der, waarbij voorgesteld zal worden de buizen te leveren en geëist dat de grond in zijn geheel aan de gemeente komt. De heining zal ieder voor de helft bekostigen, evenals het onderhoud. Dit voorstel wordt met aller goedkeuring aangenomen. Een schrijven van C. P. v. d. Slikke en G. Moerland om de straatlantaarn in hun buurt op een betere plaats te doen zetten, daar zij altijd in het donker moeten tobben. B. en W. stellen voor daar thans niet op in te gaan, daar beperking van electriciteit noodzakelijk is. De aangepaste bezoldiging van de amb tenaren van de Keuringsdienst van Waren te Goes ontmoet geen bezwaar. Een verzoek van de Bond van Land- Tuinbouw en Zuivelarbeiders te Gronin gen om de min. uitkering voor werkloosheid te rekenen op 48 uur werktijd inplaats van 44 uur wordt voor kennisgeving aangeno men. De Centrale Dienst Noord Zeeland ad viseert de min. hoogte terug te brengen van 2.70 m op 2.60. Daarmee gaat men accoord. De gemeenteraad van Finsterwolde ver zoekt adhaesiebetuiging op hun motie aan de regering. Het verzoek wordt voor ken nisgeving aangenomen. Adhaesie wordt betuigd aan een verzoek van de gemeente De Wijk om een bil lijker wegenbelasting (voor de Polders). Tegen het ontwerp reglement rechtsbij stand voor secretarie, ambt. burg. stand en gem. ontvanger is ook geen bezwaar. De instructie voor de gemeentegeneesheer zal bij de leden ter kennisneming circu leren. GRONDAANKOOP De gez. v. Dijk zijn bereid 65 m2 grond af te staan aan de gemeente, zo mogelijk voor 2.50 per m2, behoudens bezwaar van het Prijzenbureau. MOEILIJKHEDEN? VRAGEN STAAT VRIJ. 1. Elke vraag op een afzonderlijk vel. 2. Gegevens zo uitvoerig mogelijk. 3. Gewenste herkenningsletters aangeven, naam en adres vermelden. 4. De vragen worden in de kopij zo kort mogelijk weergegeven. Elk antwoord geldt dus één bepaald geval. 5. Bij kwesties inzake arbeidsverhoudingen, sociale verzekering e.d, moeten branche en adres van het bedrijf worden opgegeven. 6. Een postzegel voor doorzending Insluiten. „Dreesman'h Wordt het bedrag op mijn spaarboekje in mindering gebracht voor de noodwet ouderdomsvoorzieninguitkering. Antwoord-H.t Inderdaad, het bedrag dat u op uw spaarbankboekje hebt, wordt als vermogen beschouwd. Voor ongehuwden wordt daarvan 8 en van gehuwden 6 genomen en de helft daarvan wordt in min dering van de uitkering gebracht. Huisvrouw! Kunt U eens een licht verteer bare versnapering noemen, daar het tegen oudjaar loopt en oliebollen me niet zo aan staan, waar ik trouwens niet zo mee over weg kan. Antwoord-H.t Het kan net nog net. Een licht verteebare versnapering kunt u be reiden door een wafelijzer (in vlinder of bloemvorm) in beslag te dopen en heet frituurvet. Bestrooien met poedersuiker of vullen met jam. Het smaakt best. Kras. Waar wordt knofloof gekweekt en kan ik dat ook zelf doen Antwoord-Rt.t Knoflook wordt veel ge teeld in Frankrijk en Italië en ook wel in Engeland. Het look is een overblijvend ge was, dat door middel van een bol in de grond overwintert. De planten worden door jonge bolletjes, die in de herfst of in het voorjaar (April) van de moederplant ge nomen kunnen worden, vermenigvuldigd. Doordat elke bol een groot aantal nieuwe voortbrengt, groeit het look steeds in dichte bossen. Men gebruikt zowel de bladeren als de bollen ervan, nl. voor toe- kruid bij de sla. Daar de plant tegen strenge vorst bestand is, is haar cultuur zeer ge makkelijk. Toch wordt ze in Nederland niet veel geteeld, maar door de groentetelers dik wijls door jonge, dicht opeengezaaide uien vervangen. A.S.t Kunt u mij van mijn wintervoeten afhelpen Ik heb al zeer veel geprobeerd, houdt u daar rekening mee. Antwoord-Gr.t Of wij u volkomen van uw wintervoeten kunnen genezen, kunnen wij natuurlijk niet zeggen. Maar hier is een goede behandeling. Allereerst ruime schoe nen dragen, 's Avonds voor het slapen gaan de voeten afwisselend in warm en koud wa ter houden, dus nu eens in het warme water, dan weer in het koude. Dan flink afdrogen en inwrijven met kamferspiritus. Aan uw huisdokter een zalfje vragen voor de pijn lijke en jeukende plekken, die soms ook wel een spuitje kan geven. Weetgraat-319i 1. Ik ben in het bezit van een motorrijtuig 350 cc. Moet ik daar voor belasting betalen 2. Is dat wegen belasting of motorrijtuigenbelasting 3. Ik vraag nu een belastingkaart aan voor 9 maanden. Mag ik me dan in die negen maanden op de openbare wegen begeven 4. De overige 3 maanden laat ik m'n mo tor op stal staan maar vertoon me niet op de opendare weg. Moet ik dan nog een van bovengenoemde belastingen be talen Welke Antwoord-Gr.t 1. U moet voor elk mo torrijtuig belasting betalen. 2. Dat is mo torrijtuigenbelasting. Wegenbelasting is de officieuze naam. 3. U kunt geen belasting per 9 maanden voldoen. U kunt een kaart aanvragen voor 3 maanden, voor 12 maan den of tot het eind van het lopende be lastingjaar, dat is eind April en mét die kaart kunt u zich op de openbare wegen begeven. 4. Wanneer uw motor op stal staat, behoeft u geen belasting te betalen en bent u ook niet strafbaar. Zo gauw u de motor echter gebruikt, vervalt u in de door ons genoemde belasting Th. J. 242t Hoe is de naam van de secretaris-generaal van het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting Antwoord-Rg: De secretaris-generaal van het ministerie van wederopbouw en volks huisvesting is ir. H. W. Mouton, te be reiken op dat ministerie. J. J. 254: Mijn schoonouders hebben in hun bezit de spaarbankboekjes en polissen van mijn kinderen.. Zij willen ze niet afge ven. Wat moet ik doen om ze in handen te krijgen Antwoord-Rgi uit uw brief blijkt niet op wiens naam de boekjes en de polissen staan. Staan deze op naam van uw kinde ren, dan doet u het beste uw schoonouders per aangetekende brief aan te zeggen u binnen 14 dagen de boekjes ter hand te stellen. Helpt dit niet, wendt u zich dan tot een deurwaarder. W. V. 276t Enkele jaren geleden las ik in een krant dat te Acht een uitvinding was gedaan betreffende een verbeterde rij wielaandrijving. Er was octrooi op ver kregen. Wat is hiervan geworden? Antwoord-Rgi Schrijft u eens aan de Octrooiraad te 's-Gravenhage, W. Witsen- plein 6, mogelijk kan men u daar inlichten. J. K. 2611 Kunt u mij zeggen of de film „Gejaagd door de wind" in Nederland in roulatie gebracht wordt Antwoord-Rgt Er wordt hierover nog onderhandeld. Er zijn blijkbaar nog enige moeilijkheden. Naar wij weten is het nog niet zover dat de film in Nederland ver toond zal worden. Dhr. Overbeeke heeft 688 m2, dat de gemeente wil kopen. Hij wil er 2.50 per m2 voor hebben. Dhr. Vroegop vindt 2.niet onbillijk voor deze massa. Dhr. v. Ast merkt op, dat men dat in Middelburg wel zal uitmaken. Besloten wordt het te kopen voor een voor belang hebbenden zo gunstig mogelijke prijs. Men zal het pand van de fam. Reeders bij inschrijving verkopen. 1 Januari a.s. komt het leeg. Dit voor afbraak. Van de gemeente Stavenisse bericht om trent de gewijzigde plannen voor de A.V.O.-werkplaats, d.w.z. van de werk zaamheden, dat van ponsplaatjes maken op kousen breien zal neerkomen. 4 Januari a.s. zal de stichtingsacte wor den getekend te Tholen. De wnd. voorzitter deelt nog mede, dat het onderstel der oude brandspuit is ver kocht voor 400,De rest zal men zo vlug mogelijk trachten op te ruimen. REKENINGEN Aangeboden worden de gem. rekening 1949, met aan ontvangsten 104.890,91 en aan uitgaven 110.452,50, alzo een nadelig slot van 5561,59, kap. dienst ontvangsten 28.356,85, uitgaven 18.040,06, batig saldo 10.316,79, en die van het Wezen Armbestuur. De begroting 1951 van het Wezen Arm bestuur Iaat batige sloten zien van in to taal ƒ10.718,69 en nadelige van ƒ5392,31 De raadsleden zullen een en ander onder zoeken. Bij de rondvraag vestigt dhr. Krijger de aandacht op het sneeuwruimen, dat z.l, beter had kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter antwoordt dat dit door een sa menloop van omstandigheden is gekomen en geeft daarvan verklaring. Dhr. Vroegop vraagt of men die 7000,voor de wegen al vrij heeft. De wnd. voorzitter antwoordt, dat dit door ziekte van de burgemeester nog niet is afgewerkt. Tenslotte dankt de wnd. voorzitter allen voor de werkzaamheden en wenst hen een voorspoedig 1951 toe, wat door de leden op eigen manier wordt beantwoord. Daarna sluiting met dankgebed. Nagekomen Nieuwjaarsgroeten RECTIFICATIE Familie, vrienden en cliëntèle een gelukkig 1951 toegewenst GEBR DE JONGE - Brandstoffenhandel Hofstraat, Tholen J. J. VROEGOP Groothandel in aardappelen en uien Gelukkig nieuwjaar Hoenderweg - St. Annaland Aan familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1951 toegewenst door Familie J. QUIST Ridderpoortstraat 26B, Rotterdam-Z brengt U OVERHEMDEN (ook naar maat) WANDELSTOKKEN HANDSCHOENEN ZELFBINDERS PARAPLUIES Nv SOKKEN FORTUINSTRAAT 21 TEL. 1298 BERGEN OP ZOOM HOEDEN SHAWLS EN DIVERSE ANDERE ARTIKELEN Levert Uw kuikenbonnen in bij N. POLDERMAN Sint Maartensdijk Levering 1 dags kuikens ot 9 weekse hennen. GEVRAAGD: C. MURRE, Poortvliet 110X60 en 120X 70 Aardappelsorteerzeeften in de meest courante maas wijdten. Uit voorraad lever baar. Kleine Boterkarns met raderwerk. Poortvliet - Tel. 18 Tegen half JANUARI staande in de Doelweg no. 2. Te bevragen bij C. L. VERKERKE Hofstraat no. 19 Tholen Er zijn nog enkele plaatsen open in een lesclubje. We leren vooral het directe spreken. Iets voor a.s. Emigranten, Handelslui, enz. Z.s.m. opgeven! Singel 66 - Tholen GEVRAAGD voor 2 halve dagen of een hele dag in de week bij M. BOGERT Bosstraat 7 - Tholen MEVR. RENES, Oud-Vossemeer VRAAGT voor dag en nacht. REPARATIE'S KUNSTGEBITTEN Sneller, beter engoedkoper I DROGISTERIJ M. P. QUIST Hoogstraat 2 - THOLEN PROTESTANTS MEISJE, 19jaar voor dag en nacht. Liefst in Tholen Brieven onder no. 1490 Bur. van dit Blad. voorjong en oud in elk gezin bij iedereen in Tholen en St. F lipsland. (Nadruk verboden) door G. Th. ROTMAN 11. Versuft en wezenloos stonden mijnheer Pimpelmans en Jodocus elkander aan te gapen. Jodocus had drie gekneusde ribben, terwijl mijnheers gezicht vol schrammen en bulten zat, zodat 'tmeer op 'n landkaart geleek dan op 'n mensengezicht. „Dat over komt me niet meer I" zei mijnheer Pimpel mans en hij liep naar de wagenmaker. Nu, dit wist er wat op. 12. „Het zaakje komt schitterend voor me kaar" 1 zei hij; „ik mag een ijsbeer worden, als-ie ooit van z'n leven weer achterover slaat 1" En hij zette er van achteren nog een extra wiel aan. „Het is eigenlijk het ei van Columbus 1" zei mijnheer Pimpel mans, toen hij het bekeek, maar een reuze- idee is het 1"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1950 | | pagina 3